Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1250komentarzy: 2

Kolejny medal dla naszych

11-03-2017 18:50

Reprezentacja Polski w składzie: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła zajęła trzecie miejsce w zawodach drużynowych Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo.
fot: PZN.pl fot: PZN.pl

Konkurs był emocjonujący i ostatecznie triumfowali Austriacy przed Niemcami. W turnieju Raw Air po trzech z zaplanowanych 16 serii skoków w pierwszej dziesiątce klasyfikacji są czwarty Piotr Żyła i siódmy Kamil Stoch

Polska na półmetku konkursu zawodów plasowała się na czwartym miejscu ze stratą 17,9 punktu do prowadzącej reprezentacji Niemiec. Drugie miejsce zajmowała Austria, a trzecie Norwegia.

Druga seria była niemal wymarzona  Piotr Żyła (132,5 m) wywindował naszą drużynę na podium - na trzecie miejsce, a poprawił Kamil Stoch dzięki jego skokowi (129,5 m) awansowaliśmy na drugie miejsce w konkursie. Świetnie spisał się Dawid Kubacki, dzięki niemu do Austriaków brakowało nam już tylko 1,3 punktu.  W ostatnim skoku nie zawiódł Maciej Kot i jego 128,5 metra dało nam ostatecznie trzecie miejsce – ze stratą pół punktu! do Niemców.  Zawody wygrali Austriacy w składzie: Michael Hayboeck, Manuel Fettner, Markus Schiffner i Stefan Kraft, uzyskując nad Niemcami 12,5 punktu przewagi.

(red/PZN)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 11-03-2017 18:50
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

technett
12-03-2017 19:09
technett
Oszustwo, oszustwo i jeszce raz oszustwo. Żeby zająć II miejsce na podium Kot miał skoczyć 127m.Skoczył 128,5 m i co...???? III miejsce!!! Jakim cudem???Bo skoki to jedna wielka ściema!!!!! O punktacji już nie wspomnę, lądowanie z przysiadem i 17 pkt!!! Polacy w takiej sytuacji dostaliby max 13pkt...
technett
12-03-2017 19:09
technett
Oszustwo, oszustwo i jeszce raz oszustwo. Żeby zająć II miejsce na podium Kot miał skoczyć 127m.Skoczył 128,5 m i co...???? III miejsce!!! Jakim cudem???Bo skoki to jedna wielka ściema!!!!! O punktacji już nie wspomnę, lądowanie z przysiadem i 17 pkt!!! Polacy w takiej sytuacji dostaliby max 13pkt...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Noworoczna Gala Operetkowa w wykonaniu solistów Teatru Muzycznego Arte Creatura.

11-12-2017 07:30

Zapraszamy na koncert przy kieliszku szampana! 12 stycznia (piątek) w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu odbędzie się Noworoczna Gala Operetkowa. W programie znajdą się najsłynniejsze arie, duety i sceny z operetek, kilka hitów operowych - "La donna e mobile", czy słynne "Libiamo" z opery "Traviata".

wyświetleń: 77komentarzy: 0

Szlachetna Paczka - pomagali kibice

10-12-2017 23:30

Dziś (10.12) wielki finał Szlachetnej Paczki. Do blisko 20 tys. potrzebujących rodzin dotarły w ten weekend (09-10.12) przygotowane przez darczyńców prezenty. W Cieszynie i pobliskich gminach powiatu udało się obdarować 71 rodzin.

wyświetleń: 579komentarzy: 0

Drużynowo znacznie lepiej

10-12-2017 23:15

Skoczkowie narciarscy mają za sobą kolejny weekend w ramach Pucharu Świata. Podopieczni Stefana Horngachera, w tym także Piotr Żyła (WSS Wisła), lepiej spisali się w konkursie drużynowym, w którym zajęli drugie miejsce.

wyświetleń: 139komentarzy: 0

Zatarasowane drogi, brak prądu

10-12-2017 21:40

Wiatr daje się we znaki. Wiejący od kilku godzin halny łamie drzewa. Zniszczenia są również w infrastrukturze telekomunikacyjnej i energetycznej.

wyświetleń: 7983komentarzy: 0

Luce Bielsko-Biała z Ciupagą Ondraszka

10-12-2017 20:00

Wczoraj (09.12) na cieszyńskim lodowisku odbył się Amatorski Turniej Hokeja o Ciupagę Ondraszka. Drużyna CJTH Czarne Pantery zajęła drugie miejsce. Ciupagę wywalczyła ekipa LUCE Bielsko-Biała.

wyświetleń: 223komentarzy: 0

Mikołajkowy Turniej Judo Dzieci

10-12-2017 18:30

Wczoraj (09.12) padł rekord pod względem liczby zawodników biorących udział w Mikołajkowym Turnieju Judo Dzieci o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Strumień. W turnieju wzięło udział blisko 400 młodych judoków.

wyświetleń: 631komentarzy: 0

Zabytki z rabatem

10-12-2017 17:10

Od początku grudnia tego roku mamy kolejny argument, aby poznawać przemysłową historię województwa śląskiego i podróżować najlepszym szlakiem turystyki industrialnej w Polsce – wstęp do niektórych obiektów Szlaku Zabytków Techniki jest tańczy o jedną piątą.

wyświetleń: 956komentarzy: 0

Oczami niewidomego: Gdzieś obok nas - Urszula Kuś

10-12-2017 15:15

Początkiem 2012 roku rozpoczęło się moje bardzo szybkie tracenie wzroku. W czerwcu tegoż roku zostałem członkiem cieszyńskiego koła Polskiego Związku Niewidomych (PZN).

wyświetleń: 350komentarzy: 0

Koncert Życzeń Stela

10-12-2017 13:00

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu 'Koncert Życzeń Stela' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

wyświetleń: 631komentarzy: 0

Uważajmy! Nadciąga halny!

10-12-2017 12:15

To będą ciężkie godziny dla straży pożarnej. Meteorolodzy zapowiadają bardzo silny wiatr. W porywach, w górach może mieć prędkość nawet 115 kilometrów na godzinę. Niewykluczone, że wiele drzew zatarasuje drogi, zrywane mogą być linie energetyczne.