Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1216komentarzy: 2

Kolejny medal dla naszych

11-03-2017 18:50

Reprezentacja Polski w składzie: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła zajęła trzecie miejsce w zawodach drużynowych Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo.
fot: PZN.pl fot: PZN.pl

Konkurs był emocjonujący i ostatecznie triumfowali Austriacy przed Niemcami. W turnieju Raw Air po trzech z zaplanowanych 16 serii skoków w pierwszej dziesiątce klasyfikacji są czwarty Piotr Żyła i siódmy Kamil Stoch

Polska na półmetku konkursu zawodów plasowała się na czwartym miejscu ze stratą 17,9 punktu do prowadzącej reprezentacji Niemiec. Drugie miejsce zajmowała Austria, a trzecie Norwegia.

Druga seria była niemal wymarzona  Piotr Żyła (132,5 m) wywindował naszą drużynę na podium - na trzecie miejsce, a poprawił Kamil Stoch dzięki jego skokowi (129,5 m) awansowaliśmy na drugie miejsce w konkursie. Świetnie spisał się Dawid Kubacki, dzięki niemu do Austriaków brakowało nam już tylko 1,3 punktu.  W ostatnim skoku nie zawiódł Maciej Kot i jego 128,5 metra dało nam ostatecznie trzecie miejsce – ze stratą pół punktu! do Niemców.  Zawody wygrali Austriacy w składzie: Michael Hayboeck, Manuel Fettner, Markus Schiffner i Stefan Kraft, uzyskując nad Niemcami 12,5 punktu przewagi.

(red/PZN)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 11-03-2017 18:50
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

technett
12-03-2017 19:09
technett
Oszustwo, oszustwo i jeszce raz oszustwo. Żeby zająć II miejsce na podium Kot miał skoczyć 127m.Skoczył 128,5 m i co...???? III miejsce!!! Jakim cudem???Bo skoki to jedna wielka ściema!!!!! O punktacji już nie wspomnę, lądowanie z przysiadem i 17 pkt!!! Polacy w takiej sytuacji dostaliby max 13pkt...
technett
12-03-2017 19:09
technett
Oszustwo, oszustwo i jeszce raz oszustwo. Żeby zająć II miejsce na podium Kot miał skoczyć 127m.Skoczył 128,5 m i co...???? III miejsce!!! Jakim cudem???Bo skoki to jedna wielka ściema!!!!! O punktacji już nie wspomnę, lądowanie z przysiadem i 17 pkt!!! Polacy w takiej sytuacji dostaliby max 13pkt...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Kontrole trwają

19-08-2017 17:00

Wprawdzie wakacje zmierzają ku końcowi, jednak wakacyjne wyjazdy – a co za tym idzie – policyjne kontrole - trwają.

wyświetleń: 14komentarzy: 0

Burza i wichura - jak się zachować?

19-08-2017 15:00

Burze na razie odpuściły w regionie, jednak nie na długo - na północy i zachodzie kraju może zagrzmieć już jutro (18.08) zaś na Śląsku w niedzielę (19.08).

wyświetleń: 527komentarzy: 0

Rotunda czeka na Twój głos

19-08-2017 12:30

Rotunda z cieszyńskiego Wzgórza Zamkowego czeka na Twój głos! Ma szansę zostać jednym z 7 Nowych Cudów Polski. Ty zaś masz szansę na nagrody!

wyświetleń: 482komentarzy: 1

Jaworze: Jesienią stanie arboretum

19-08-2017 10:15

Arboretum, czyli mini-ogród botaniczny stanąć ma jesienią br. w centrum Jaworza. To pomysł gminy na przyciągnięcie turystów, na zagospodarowanie terenu wokół budynku urzędu oraz na stworzenie centrum wypoczynku dla mieszkańców.

wyświetleń: 657komentarzy: 0

''Koniarze'' pamiętają o Wuju Rychu i Czesiu Janiku

19-08-2017 08:00

Sekcję jeździecką przy Cieszyńskim Klubie Hokejowym założył Ryszard Kwietniewski powszechnie znany w Cieszynie jako „Wujo Rycho” w 1994 roku. I to był początek zorganizowanego jeździectwa nad Olzą. Dziś tradycję kontynuuje Klub Jeździecki Cieszyn – Pastwiska. W sumie możemy więc mówić o 23-letniej historii.

wyświetleń: 666komentarzy: 0

Laserem celowali w rotundę

18-08-2017 20:00

Przez kilka ostatnich dni nie można było podejść w okolice cieszyńskiej rotundy. Pracownicy naukowi Uniwersytetu Warszawskiego specjalnym skanerem utrwalali trójwymiarowy obraz budowli.

wyświetleń: 1796komentarzy: 1

Weekendowe Propozycje Rowerowe (WPR, trasa 30):

18-08-2017 18:20

Trasa, którą tym razem wybrałem to typowy szlak grzbietowy, idealnie nadający się na krótkie wycieczki w okolicach Ustronia i Wisły. Prowadzi przez szczyty gór bardzo często odwiedzane przez rowerzystów oraz turystów pieszych. Łatwy dostęp, szerokie szutrowe, choć nieraz też kamieniste, drogi oraz wspaniałe widoki to główne atuty. Jest to też trasa, na której można sprawdzić nie tylko swoja kondycję, ale też technikę jazdy.

wyświetleń: 1221komentarzy: 0

Na Katowice tylko w prawo

18-08-2017 16:30

Od dzisiaj (18 sierpnia) wyjeżdżając z ulicy Wiślańskiej w Skoczowie nie skręcimy już w kierunku Katowic na DK-81. Właśnie nastąpiła, zapowiadana przez Generalną Dyrekcję Dróg i Autostrad, zmiana organizacji ruchu. Czy poprawi to bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu?

wyświetleń: 10808komentarzy: 5

Znakowali rowery

18-08-2017 16:25

Po raz kolejny w  Skoczowie znakowano rowery. Jak stwierdza Tomasz Pszczółka z Komendy Powiatowej Policji w Skoczowie cieszy się ono ogromna popularnością.

wyświetleń: 940komentarzy: 7

Badają zgliszcza, zbierają pieniądze

18-08-2017 14:40

Podczas gdy trwają prace porządkowe na miejscu pożaru i badane są niedopalone resztki z kościółka w Gutach – mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego i firmy wspierają jego odbudowę. Zebrali już ponad 600 tysięcy koron. – Dziękujemy za solidarność – mówi Burmistrz Trzyńca, Věra Palkovská.