Wiadomości

Wkrótce w regionie

Październik 2017
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

Fotoreportaże

wyświetleń: 3344komentarzy: 2

Mamy Mistrzów Świata!

04-03-2017 20:50

Wszyscy po cichu na to liczyli, nasi skoczkowie nie zawiedli i zostali Mistrzami Świata! Gratulujemy!
Złota drużyna #Lahti2017 Fot: facebook.com/AdamMalysz Złota drużyna #Lahti2017 Fot: facebook.com/AdamMalysz

Bez większych problemów i ze sporą przewagą nasza reprezentacja wygrała sobotni konkurs drużynowy na Mistrzostwach Świata w Lahti.  Polacy w składzie Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch o ponad 25 punktów wyprzedzili Norwegów. Brązowy medal zdobyli Austriacy, którzy w ostatnim skoku wyprzedzili Niemców.

Sukces Polaków na swoim profilu FB skomentował szybko nasz wielki mistrz Adam Małysz - Jest, jest, jeeeest! Mamy mistrzostwooo! Polska drużyna skoczków najlepsza na świecie!!! Ale osiągnięcie, ale sukces. I to w jakim stylu! Czapki z głów przed tymi panami :) W pierwszej serii wszystko wyglądało idealnie. Dzięki śmiałej zagrywce trenera i udanej próbie Piotrka, Polacy skok po skoku budowali przewagę. Po kolejnych lotach naszych reprezentantów też skakałem, z radości. W drugiej części zawodów pojawił się niestety wiatr i zrobiło się bardzo, bardzo nieciekawie. Myślałem, że nie wytrzymam z nerwów. Ale w tych loteryjnych warunkach chłopaki zachowali zimną krew i pokazali klasę. Szczególnie Dawid, który w arcyważnym momencie spisał się jak na mistrza przystało, nokautując rywali. Maciek i Kamil tylko dopełnili formalności, spełniając nasze marzenia o złocie. Rewelacyjnie skończyły się dla nas te mistrzostwa, prawda?


Wpis Adama Małysza na Facebooku:

(red)
Wpis Piotra Żyły na facebooku:

źródło: ox.pl
dodał: CR 04-03-2017 20:50
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Efob
05-03-2017 10:25
Efob
Jestesmy z Was dumni,to ogromny sukces,chluba narodu,chociaz na Was mozemy liczyc,bo za polski rzad tylko sie wstydzic trzeba,i nie mamy szans na lepszy.
m_w
06-03-2017 09:27
m_w
Efob- trochę chyba za bardzo z tymi pochwałami dla kadry się rozpędziłeś. Chłopaki wracają z MŚ, kibice czekają na nich na lotniku w tymi liczna grupa dzieciaków. A Pan Małysz jako jedyny wychodzi i ogłasza, że skoczków dziś nie zobaczą. Bo są zmęczeni i osobnym wyjściem wyjdą. Wstyd, żeby 5 min. dla dzieciaków nie znaleźć- w momencie kiedy maja swoje 5 min. Ważne żeby kaska się zgadzała. Mistrzostwa można pogratulować, ale wstyd za takie zachowanie kadry.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Nagrody im. ks. Leopolda Jana Szersznika przyznane

19-10-2017 21:54

Kazimierz Węgrzyn, Małgorzata Mendel oraz Jadwiga i Marian Dudysowie - to tegoroczni laureaci przyznawanej przez Powiat Cieszyński nagrody w dziedzinie kultury im. ks. Leopolda Jana Szersznika. Uroczystość uhonorowania ludzi kultury odbyła się wczoraj (18.10) w Sali Rzymskiej Muzeum Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 321komentarzy: 1

Motywacja błyskawiczna w 6 krokach - warsztaty

19-10-2017 18:00

Jak w końcu zabrać się za nielubiane obowiązki bez niechęci? W jaki sposób sprawić, żebyśmy mieli chęci do działania i byli w stanie podejmować szereg efektywnych działań nastawionych na realizację celu? Jak przekonać kogoś do podjęcia jakiś działań? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedział Kamil Zieliński – psycholog biznesu, podczas spotkania w Sali konferencyjnej cieszyńskiego zamku w środę 18. Października.

wyświetleń: 517komentarzy: 1

Skofot zaprasza!

19-10-2017 17:30

Już po raz trzeci Skoczów na dwa dni stanie się mekką pasjonatów fotografii. W najbliższy weekend 20-21 październik w Teatrze Elektrycznym odbędzie się Festiwal Fotografii Analogowej Skofot.

wyświetleń: 424komentarzy: 0

Proces o miliony przeciwko UG w Brennej

19-10-2017 15:30

Zmaiana planu zagospodarowania przestrzennego w gminie Brenna znalazła swój finał w sądzie. Wszystko za sprawą zmiany planu, która miała miejsce w 2010 roku. Zmiany dotknęły między innymi działek usytuowanych w Górkach Wielkich, na których usytuowany był zakład produkcyjny przedsiębiorstwa zajmującego się wytwarzaniem zniczy.

wyświetleń: 1880komentarzy: 1

Portal OX.PL poleca!

19-10-2017 13:29

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 231komentarzy: 0

Policjanci poszukują właściciela telefonu komórkowego

19-10-2017 13:25

W miniony weekend odnaleziono w Skoczowie telefon komórkowy marki Samsung, który znalazła mieszkanka Skoczowa. Policjanci poszukują właściciela telefonu.

wyświetleń: 2538komentarzy: 6

Goleszów: zmiany w Radzie Gminy. Rafał Glajcar zrezygnował

19-10-2017 13:10

Rada Gminy Goleszów zmieniła swój skład. Z funkcji radnego zrezygnował Rafał Glajcar (Puńców). Podczas środowej (18.10) sesji wybrano nowego wiceprzewodniczącego Rady.

wyświetleń: 2367komentarzy: 2

Niemcy budowali w Szczyrku

19-10-2017 12:55

Grupa niemieckich wolontariuszy budowała zadaszenie ogniska przy parafii w Szczyrku Salmopolu. To nie pierwsza taka akcja.

wyświetleń: 705komentarzy: 2

Protestantyzm w Czechach - spotkanie w kawiarni Avion

19-10-2017 12:00

Śląsk Cieszyński jest regionem dosyć nietypowym. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o wykształcone tradycje, czy też o coś tak prozaicznego, jak ukształtowanie terenu. Przede wszystkim Śląsk Cieszyński jest regionem wielowyznaniowym. Dotyczy to zarówno polskiej części regionu, jak i tej, usytuowanej po drugiej stronie Olzy. W Cieszynie rok 2017 to huczne obchody 500-lecia reformacji. Również w Czeskim Cieszynie fakt ten nie został pominięty.

wyświetleń: 539komentarzy: 1

Organizowali nielegalny pobyt

19-10-2017 10:30

Zatrzymano 3 członków grupy przestępczej, którzy zajmowali się organizowaniem nielegalnej migracji obywatelom Ukrainy.