Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3321komentarzy: 2

Mamy Mistrzów Świata!

04-03-2017 20:50

Wszyscy po cichu na to liczyli, nasi skoczkowie nie zawiedli i zostali Mistrzami Świata! Gratulujemy!
Złota drużyna #Lahti2017 Fot: facebook.com/AdamMalysz Złota drużyna #Lahti2017 Fot: facebook.com/AdamMalysz

Bez większych problemów i ze sporą przewagą nasza reprezentacja wygrała sobotni konkurs drużynowy na Mistrzostwach Świata w Lahti.  Polacy w składzie Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch o ponad 25 punktów wyprzedzili Norwegów. Brązowy medal zdobyli Austriacy, którzy w ostatnim skoku wyprzedzili Niemców.

Sukces Polaków na swoim profilu FB skomentował szybko nasz wielki mistrz Adam Małysz - Jest, jest, jeeeest! Mamy mistrzostwooo! Polska drużyna skoczków najlepsza na świecie!!! Ale osiągnięcie, ale sukces. I to w jakim stylu! Czapki z głów przed tymi panami :) W pierwszej serii wszystko wyglądało idealnie. Dzięki śmiałej zagrywce trenera i udanej próbie Piotrka, Polacy skok po skoku budowali przewagę. Po kolejnych lotach naszych reprezentantów też skakałem, z radości. W drugiej części zawodów pojawił się niestety wiatr i zrobiło się bardzo, bardzo nieciekawie. Myślałem, że nie wytrzymam z nerwów. Ale w tych loteryjnych warunkach chłopaki zachowali zimną krew i pokazali klasę. Szczególnie Dawid, który w arcyważnym momencie spisał się jak na mistrza przystało, nokautując rywali. Maciek i Kamil tylko dopełnili formalności, spełniając nasze marzenia o złocie. Rewelacyjnie skończyły się dla nas te mistrzostwa, prawda?


Wpis Adama Małysza na Facebooku:

(red)
Wpis Piotra Żyły na facebooku:

źródło: ox.pl
dodał: CR 04-03-2017 20:50
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Efob
05-03-2017 10:25
Efob
Jestesmy z Was dumni,to ogromny sukces,chluba narodu,chociaz na Was mozemy liczyc,bo za polski rzad tylko sie wstydzic trzeba,i nie mamy szans na lepszy.
m_w
06-03-2017 09:27
m_w
Efob- trochę chyba za bardzo z tymi pochwałami dla kadry się rozpędziłeś. Chłopaki wracają z MŚ, kibice czekają na nich na lotniku w tymi liczna grupa dzieciaków. A Pan Małysz jako jedyny wychodzi i ogłasza, że skoczków dziś nie zobaczą. Bo są zmęczeni i osobnym wyjściem wyjdą. Wstyd, żeby 5 min. dla dzieciaków nie znaleźć- w momencie kiedy maja swoje 5 min. Ważne żeby kaska się zgadzała. Mistrzostwa można pogratulować, ale wstyd za takie zachowanie kadry.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Zostań SuperW!

22-08-2017 19:00

Dołącz do grona superbohaterów i zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki – SuperW! W regionie potrzeba około 100 wolontariuszy. Udowodnij, że nie tylko Superman może nieść pomoc!

wyświetleń: 283komentarzy: 0

Tydzień Dobrej Nowiny w Dębowcu

22-08-2017 17:00

W dniach od 14 do 19 sierpnia 2017 roku po raz kolejny odbywał się w Dębowcu Tydzień Dobrej Nowiny. Głównym tematem całego tygodnia była wędrówka ludu izraelskiego z Egiptu do Ziemi Obiecanej. Codziennie w zajęciach uczestniczyło około 60 dzieci.

wyświetleń: 915komentarzy: 0

Rudzica: Powstaje zaplecze sportowe

22-08-2017 15:30

Obok boiska sportowego przy kompleksie oświatowym w Rudzicy powstaje budynek zaplecza sportowego. Będzie tu również miejsce na salę do treningów Bocci.

wyświetleń: 1557komentarzy: 0

XIII Zawody Jeździeckie KJ Cieszyn

22-08-2017 14:10

Wyjątkowa impreza sportowo-rekreacyjna „XIII Zawody Jeździeckie KJ Cieszyn” już w najbliższą niedzielę, 27 sierpnia. W tegorocznych zawodach odbędą się specjalne konkursy Memoriałowe Wuja Rycha - Ryszarda Kwietniewskiego i Czesława Janika - trenera i sędziego w skokach.

wyświetleń: 550komentarzy: 0

Łucznicy znów na pudle

22-08-2017 13:00

W dniach 19 - 20 sierpnia w Żywcu odbył się XXX Międzynarodowy Turniej Łuczniczy "O Złotą Ciupagę Góralską". W turnieju udział wzięła reprezentacja LUKS ORLIK Goleszów w składzie: Anna Stanieczek, Marzena Daduń i Przemysław Konecki. Łucznicy potwierdzili swoją przynależność do krajowej czołówki.

wyświetleń: 270komentarzy: 0

Ustroń - ranny motocyklista

22-08-2017 12:05

Do poważnego wypadku doszło kilkadziesiąt minut temu na ulicy Dominikańskiej w Ustroniu. Ranny został motocyklista.

wyświetleń: 6017komentarzy: 7

Groził nożem przechodniom

22-08-2017 10:30

W Cieszynie mężczyzna w centrum miasta zaczepiał przechodniów i groził im nożem. Był nieźle „uzbrojony”, policjanci znaleźli przy nim aż sześć noży.

wyświetleń: 5449komentarzy: 2

Jedź papajem do Ochab!

22-08-2017 09:15

Są głośne, ale maja dużą siłę i sprawdzają się w każdych warunkach terenowych. W najbliższą sobotę w Ochabach zobaczymy jak ich właściciele rywalizują o palmę najlepszego i najszybszego papaja - czyli ciągnika domowej produkcji.

wyświetleń: 1657komentarzy: 0

Będzie gaz w Istebnej?

22-08-2017 07:30

Ekologiczne i ekonomiczne, a przede wszystkim komfortowe – takie zdaniem zwolenników jest ogrzewanie gazowe. I nie sposób zaprzeczyć, że gotowanie czy ogrzewanie, np. wody do kąpieli na gazie jest wygodne. W Gminie Istebna zbierane są ankiety ws. gazyfikacji Trójwsi. Czy gaz w Istebnej się pojawi?

wyświetleń: 1506komentarzy: 1

Zbójnicy zjechali do Ustronia

21-08-2017 19:00

W sobotę 19 sierpnia w Karczmie Góralskiej w Ustroniu odbył się IV Międzynarodowy Zlot Zbójników w Polsce. Zlotowi towarzyszył Festiwal Zbójnickie Jadło o "Złote Parzenice". Była też wioska zbójnicka, pokazy strzyżenia owiec i występy kapel góralskich.