Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5395komentarzy: 3

Piotr Żyła z brązowym medalem Mistrzostw Świata

02-03-2017 21:00

Polska ma pierwszy medal na Mistrzostwach Świata w Lahti. Zdobył go wiślanin PIOTR ŻYŁA!
Brązowy medalista Mistrzostw Świata w Lahti - Piotr Żyła fot: arc.ox.pl Brązowy medalista Mistrzostw Świata w Lahti - Piotr Żyła fot: arc.ox.pl

Po pierwszej emocjonującej serii w pierwszej dziesiątce mieliśmy trzech Polaków. Piotr Żyła był Szósty, Dawid Kubacki piąty a Kamil Stoch czwarty. W drugiej serii fenomenalnie skoczył Piotr Żyła – 131 metrów co dało mu awans na trzecią pozycję i tym samym nasz skoczek cieszy się z brązowego medalu MŚ. Złoto wywalczył Stefan Kraft a srebro Andreas Wellinger. Do czołowej dziesiątki w drugiej serii wskoczył również Maciej Kot – który rywalizację zakończył na 6. miejscu. Kamil Stoch był siódmy zaś Dawid Kubacki – ósmy.

Do zakończenia startów skoczków narciarskich na MŚ w Lahti pozostał jeszcze jeden konkurs - sobotnie zawody drużynowe na dużej skoczni. W tym konkursie stawiani jesteśmy w roli faworytów. Trzymamy kciuki!

(red)

 

źródło: ox.pl
dodał: CR 02-03-2017 21:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

JohnnyUstron
02-03-2017 21:55
JohnnyUstron
Wiślanin czy Ustronianin? :-) Mniejsza o ot... Ważne, że Polak! Gratulacje!!
najlepszy
02-03-2017 21:59
najlepszy
Nasz człowiek. Było widać że się wzruszył ... nie ma się co dziwić !!! Gratulacje !!! Trzymamy kciuki za drużynę !!!
Yaro80
03-03-2017 11:02
Yaro80
Wielkie Gratulacje dla Piotra Żyły! Myślę że to nie koniec sukcesów Piotra! Powodzenia w dalszych zawodach!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Kontrole trwają

19-08-2017 17:00

Wprawdzie wakacje zmierzają ku końcowi, jednak wakacyjne wyjazdy – a co za tym idzie – policyjne kontrole - trwają.

wyświetleń: 15komentarzy: 0

Burza i wichura - jak się zachować?

19-08-2017 15:00

Burze na razie odpuściły w regionie, jednak nie na długo - na północy i zachodzie kraju może zagrzmieć już jutro (18.08) zaś na Śląsku w niedzielę (19.08).

wyświetleń: 529komentarzy: 0

Rotunda czeka na Twój głos

19-08-2017 12:30

Rotunda z cieszyńskiego Wzgórza Zamkowego czeka na Twój głos! Ma szansę zostać jednym z 7 Nowych Cudów Polski. Ty zaś masz szansę na nagrody!

wyświetleń: 482komentarzy: 1

Jaworze: Jesienią stanie arboretum

19-08-2017 10:15

Arboretum, czyli mini-ogród botaniczny stanąć ma jesienią br. w centrum Jaworza. To pomysł gminy na przyciągnięcie turystów, na zagospodarowanie terenu wokół budynku urzędu oraz na stworzenie centrum wypoczynku dla mieszkańców.

wyświetleń: 657komentarzy: 0

''Koniarze'' pamiętają o Wuju Rychu i Czesiu Janiku

19-08-2017 08:00

Sekcję jeździecką przy Cieszyńskim Klubie Hokejowym założył Ryszard Kwietniewski powszechnie znany w Cieszynie jako „Wujo Rycho” w 1994 roku. I to był początek zorganizowanego jeździectwa nad Olzą. Dziś tradycję kontynuuje Klub Jeździecki Cieszyn – Pastwiska. W sumie możemy więc mówić o 23-letniej historii.

wyświetleń: 666komentarzy: 0

Laserem celowali w rotundę

18-08-2017 20:00

Przez kilka ostatnich dni nie można było podejść w okolice cieszyńskiej rotundy. Pracownicy naukowi Uniwersytetu Warszawskiego specjalnym skanerem utrwalali trójwymiarowy obraz budowli.

wyświetleń: 1796komentarzy: 1

Weekendowe Propozycje Rowerowe (WPR, trasa 30):

18-08-2017 18:20

Trasa, którą tym razem wybrałem to typowy szlak grzbietowy, idealnie nadający się na krótkie wycieczki w okolicach Ustronia i Wisły. Prowadzi przez szczyty gór bardzo często odwiedzane przez rowerzystów oraz turystów pieszych. Łatwy dostęp, szerokie szutrowe, choć nieraz też kamieniste, drogi oraz wspaniałe widoki to główne atuty. Jest to też trasa, na której można sprawdzić nie tylko swoja kondycję, ale też technikę jazdy.

wyświetleń: 1221komentarzy: 0

Na Katowice tylko w prawo

18-08-2017 16:30

Od dzisiaj (18 sierpnia) wyjeżdżając z ulicy Wiślańskiej w Skoczowie nie skręcimy już w kierunku Katowic na DK-81. Właśnie nastąpiła, zapowiadana przez Generalną Dyrekcję Dróg i Autostrad, zmiana organizacji ruchu. Czy poprawi to bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu?

wyświetleń: 10812komentarzy: 5

Znakowali rowery

18-08-2017 16:25

Po raz kolejny w  Skoczowie znakowano rowery. Jak stwierdza Tomasz Pszczółka z Komendy Powiatowej Policji w Skoczowie cieszy się ono ogromna popularnością.

wyświetleń: 940komentarzy: 7

Badają zgliszcza, zbierają pieniądze

18-08-2017 14:40

Podczas gdy trwają prace porządkowe na miejscu pożaru i badane są niedopalone resztki z kościółka w Gutach – mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego i firmy wspierają jego odbudowę. Zebrali już ponad 600 tysięcy koron. – Dziękujemy za solidarność – mówi Burmistrz Trzyńca, Věra Palkovská.