Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5511komentarzy: 3

Piotr Żyła z brązowym medalem Mistrzostw Świata

02-03-2017 21:00

Polska ma pierwszy medal na Mistrzostwach Świata w Lahti. Zdobył go wiślanin PIOTR ŻYŁA!
Brązowy medalista Mistrzostw Świata w Lahti - Piotr Żyła fot: arc.ox.pl Brązowy medalista Mistrzostw Świata w Lahti - Piotr Żyła fot: arc.ox.pl

Po pierwszej emocjonującej serii w pierwszej dziesiątce mieliśmy trzech Polaków. Piotr Żyła był Szósty, Dawid Kubacki piąty a Kamil Stoch czwarty. W drugiej serii fenomenalnie skoczył Piotr Żyła – 131 metrów co dało mu awans na trzecią pozycję i tym samym nasz skoczek cieszy się z brązowego medalu MŚ. Złoto wywalczył Stefan Kraft a srebro Andreas Wellinger. Do czołowej dziesiątki w drugiej serii wskoczył również Maciej Kot – który rywalizację zakończył na 6. miejscu. Kamil Stoch był siódmy zaś Dawid Kubacki – ósmy.

Do zakończenia startów skoczków narciarskich na MŚ w Lahti pozostał jeszcze jeden konkurs - sobotnie zawody drużynowe na dużej skoczni. W tym konkursie stawiani jesteśmy w roli faworytów. Trzymamy kciuki!

(red)

 

źródło: ox.pl
dodał: CR 02-03-2017 21:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

JohnnyUstron
02-03-2017 21:55
JohnnyUstron
Wiślanin czy Ustronianin? :-) Mniejsza o ot... Ważne, że Polak! Gratulacje!!
najlepszy
02-03-2017 21:59
najlepszy
Nasz człowiek. Było widać że się wzruszył ... nie ma się co dziwić !!! Gratulacje !!! Trzymamy kciuki za drużynę !!!
Yaro80
03-03-2017 11:02
Yaro80
Wielkie Gratulacje dla Piotra Żyły! Myślę że to nie koniec sukcesów Piotra! Powodzenia w dalszych zawodach!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Noworoczna Gala Operetkowa w wykonaniu solistów Teatru Muzycznego Arte Creatura.

11-12-2017 07:30

Zapraszamy na koncert przy kieliszku szampana! 12 stycznia (piątek) w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu odbędzie się Noworoczna Gala Operetkowa. W programie znajdą się najsłynniejsze arie, duety i sceny z operetek, kilka hitów operowych - "La donna e mobile", czy słynne "Libiamo" z opery "Traviata".

wyświetleń: 83komentarzy: 0

Szlachetna Paczka - pomagali kibice

10-12-2017 23:30

Dziś (10.12) wielki finał Szlachetnej Paczki. Do blisko 20 tys. potrzebujących rodzin dotarły w ten weekend (09-10.12) przygotowane przez darczyńców prezenty. W Cieszynie i pobliskich gminach powiatu udało się obdarować 71 rodzin.

wyświetleń: 596komentarzy: 0

Drużynowo znacznie lepiej

10-12-2017 23:15

Skoczkowie narciarscy mają za sobą kolejny weekend w ramach Pucharu Świata. Podopieczni Stefana Horngachera, w tym także Piotr Żyła (WSS Wisła), lepiej spisali się w konkursie drużynowym, w którym zajęli drugie miejsce.

wyświetleń: 141komentarzy: 0

Zatarasowane drogi, brak prądu

10-12-2017 21:40

Wiatr daje się we znaki. Wiejący od kilku godzin halny łamie drzewa. Zniszczenia są również w infrastrukturze telekomunikacyjnej i energetycznej.

wyświetleń: 8058komentarzy: 0

Luce Bielsko-Biała z Ciupagą Ondraszka

10-12-2017 20:00

Wczoraj (09.12) na cieszyńskim lodowisku odbył się Amatorski Turniej Hokeja o Ciupagę Ondraszka. Drużyna CJTH Czarne Pantery zajęła drugie miejsce. Ciupagę wywalczyła ekipa LUCE Bielsko-Biała.

wyświetleń: 224komentarzy: 0

Mikołajkowy Turniej Judo Dzieci

10-12-2017 18:30

Wczoraj (09.12) padł rekord pod względem liczby zawodników biorących udział w Mikołajkowym Turnieju Judo Dzieci o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Strumień. W turnieju wzięło udział blisko 400 młodych judoków.

wyświetleń: 634komentarzy: 0

Zabytki z rabatem

10-12-2017 17:10

Od początku grudnia tego roku mamy kolejny argument, aby poznawać przemysłową historię województwa śląskiego i podróżować najlepszym szlakiem turystyki industrialnej w Polsce – wstęp do niektórych obiektów Szlaku Zabytków Techniki jest tańczy o jedną piątą.

wyświetleń: 964komentarzy: 0

Oczami niewidomego: Gdzieś obok nas - Urszula Kuś

10-12-2017 15:15

Początkiem 2012 roku rozpoczęło się moje bardzo szybkie tracenie wzroku. W czerwcu tegoż roku zostałem członkiem cieszyńskiego koła Polskiego Związku Niewidomych (PZN).

wyświetleń: 350komentarzy: 0

Koncert Życzeń Stela

10-12-2017 13:00

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu 'Koncert Życzeń Stela' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

wyświetleń: 633komentarzy: 0

Uważajmy! Nadciąga halny!

10-12-2017 12:15

To będą ciężkie godziny dla straży pożarnej. Meteorolodzy zapowiadają bardzo silny wiatr. W porywach, w górach może mieć prędkość nawet 115 kilometrów na godzinę. Niewykluczone, że wiele drzew zatarasuje drogi, zrywane mogą być linie energetyczne.