Wiadomości

Wkrótce w regionie

Październik 2017
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

wyświetleń: 5459komentarzy: 3

Piotr Żyła z brązowym medalem Mistrzostw Świata

02-03-2017 21:00

Polska ma pierwszy medal na Mistrzostwach Świata w Lahti. Zdobył go wiślanin PIOTR ŻYŁA!
Brązowy medalista Mistrzostw Świata w Lahti - Piotr Żyła fot: arc.ox.pl Brązowy medalista Mistrzostw Świata w Lahti - Piotr Żyła fot: arc.ox.pl

Po pierwszej emocjonującej serii w pierwszej dziesiątce mieliśmy trzech Polaków. Piotr Żyła był Szósty, Dawid Kubacki piąty a Kamil Stoch czwarty. W drugiej serii fenomenalnie skoczył Piotr Żyła – 131 metrów co dało mu awans na trzecią pozycję i tym samym nasz skoczek cieszy się z brązowego medalu MŚ. Złoto wywalczył Stefan Kraft a srebro Andreas Wellinger. Do czołowej dziesiątki w drugiej serii wskoczył również Maciej Kot – który rywalizację zakończył na 6. miejscu. Kamil Stoch był siódmy zaś Dawid Kubacki – ósmy.

Do zakończenia startów skoczków narciarskich na MŚ w Lahti pozostał jeszcze jeden konkurs - sobotnie zawody drużynowe na dużej skoczni. W tym konkursie stawiani jesteśmy w roli faworytów. Trzymamy kciuki!

(red)

 

źródło: ox.pl
dodał: CR 02-03-2017 21:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

JohnnyUstron
02-03-2017 21:55
JohnnyUstron
Wiślanin czy Ustronianin? :-) Mniejsza o ot... Ważne, że Polak! Gratulacje!!
najlepszy
02-03-2017 21:59
najlepszy
Nasz człowiek. Było widać że się wzruszył ... nie ma się co dziwić !!! Gratulacje !!! Trzymamy kciuki za drużynę !!!
Yaro80
03-03-2017 11:02
Yaro80
Wielkie Gratulacje dla Piotra Żyły! Myślę że to nie koniec sukcesów Piotra! Powodzenia w dalszych zawodach!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Nowelizacja przepisów, dotyczących przeglądów technicznych pojazdów

21-10-2017 19:20

Zmiany związane z przeglądami technicznymi pojazdów (i nie tylko ) mają wejść w życie już 13 października 2017 roku. Wszystko ma bezpośredni związek z modernizacją przepisów, dotyczących Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK).

wyświetleń: 2853komentarzy: 6

Goleszów: Dostali drogowskaz

21-10-2017 17:00

Współpracują ze sobą, wymieniają się doświadczeniami – mowa o Gminie Reiskirchen (Niemcy) i Gminie Goleszów. Ponieważ w tym roku przypada 20. rocznica podpisania partnerstwa, Reiskirchen zaprosił delegację z Goleszowa na uroczyste obchody. Gmina z powiatu cieszyńskiego została obdarowana niecodziennym prezentem. 

wyświetleń: 455komentarzy: 2

Kolejny lider pokonany!

21-10-2017 16:00

We wtorek Stalownicy pokonali Kometę Brno, która wówczas była na czele Tisport Extraligi. Na fotelu lidera zamieniła ją HC Škoda Plzeň, ale i ona poległa w WERK Arenie.

wyświetleń: 201komentarzy: 0

''Decydujesz, pomagamy''

21-10-2017 15:15

Jeszcze do końca miesiąca klienci sklepów Tesco będą decydować jaka inicjatywa prospołeczna powinna otrzymać dofinansowanie w programie „Decydujesz, pomagamy”.

wyświetleń: 262komentarzy: 0

Wisła: Zrewitalizują skwer przy Świerku

21-10-2017 14:20

Wisła planuje rewitalizację skweru przy domu handlowym "Świerk". Pieniądze miałyby pochodzić z unijnej kasy.

wyświetleń: 415komentarzy: 1

Zofia Wojtas z nagrodą ''Miłosiernego Samarytanina''

21-10-2017 13:00

Nagrodę Główną oraz statuetkę „Miłosiernego Samarytanina” Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego przyznała Zofii Wojtas z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Cieszynie.

wyświetleń: 353komentarzy: 0

105 lat podstawówki w Goleszowie

21-10-2017 12:45

13 października (piątek) w Szkole Podstawowej w Goleszowie odbyły się uroczystości związane ze 105-leciem szkoły oraz Dniem Edukacji Narodowej.

wyświetleń: 460komentarzy: 0

Warto spojrzeć w niebo!

21-10-2017 12:00

Prawdziwy festiwal spadających gwiazd odbędzie się nad naszymi głowami już dzisiaj w nocy (21/22.10).

wyświetleń: 969komentarzy: 0

Szukali kontrabandy, znaleźli broń

21-10-2017 10:45

W trakcie kontroli posesji w Cieszynie  funkcjonariusze KAS  ujawnili nielegalny alkohol oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. To nie wszystko poza tym zabezpieczyli dwa rewolwery, naboje, łuski i ślepą amunicję.

wyświetleń: 2330komentarzy: 4

Koncert z okazji 99. rocznicy utworzenia Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego

21-10-2017 10:30

W piątek 20. Października w teatrze w Cieszynie odbył się uroczysty koncert, zorganizowany przez Miasto Cieszyn. Wydarzenie upamiętniało 99 rocznicę powstania Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego, która wykształciła się po zakończeniu I Wojny Światowej. W pierwszej części koncertu zgromadzeni widzowie mogli podziwiać orkiestrę Big Silesian Band, z kolei po przerwie przy fortepianie zasiadł gość specjalny – Waldemar Malicki.