Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5061komentarzy: 3

Piotr Żyła z brązowym medalem Mistrzostw Świata

02-03-2017 21:00

Polska ma pierwszy medal na Mistrzostwach Świata w Lahti. Zdobył go wiślanin PIOTR ŻYŁA!
Brązowy medalista Mistrzostw Świata w Lahti - Piotr Żyła fot: arc.ox.pl Brązowy medalista Mistrzostw Świata w Lahti - Piotr Żyła fot: arc.ox.pl

Po pierwszej emocjonującej serii w pierwszej dziesiątce mieliśmy trzech Polaków. Piotr Żyła był Szósty, Dawid Kubacki piąty a Kamil Stoch czwarty. W drugiej serii fenomenalnie skoczył Piotr Żyła – 131 metrów co dało mu awans na trzecią pozycję i tym samym nasz skoczek cieszy się z brązowego medalu MŚ. Złoto wywalczył Stefan Kraft a srebro Andreas Wellinger. Do czołowej dziesiątki w drugiej serii wskoczył również Maciej Kot – który rywalizację zakończył na 6. miejscu. Kamil Stoch był siódmy zaś Dawid Kubacki – ósmy.

Do zakończenia startów skoczków narciarskich na MŚ w Lahti pozostał jeszcze jeden konkurs - sobotnie zawody drużynowe na dużej skoczni. W tym konkursie stawiani jesteśmy w roli faworytów. Trzymamy kciuki!

(red)

 

zródło: ox.pl
dodał: CR 02-03-2017 21:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

JohnnyUstron
02-03-2017 21:55
JohnnyUstron
Wiślanin czy Ustronianin? :-) Mniejsza o ot... Ważne, że Polak! Gratulacje!!
najlepszy
02-03-2017 21:59
najlepszy
Nasz człowiek. Było widać że się wzruszył ... nie ma się co dziwić !!! Gratulacje !!! Trzymamy kciuki za drużynę !!!
Yaro80
03-03-2017 11:02
Yaro80
Wielkie Gratulacje dla Piotra Żyły! Myślę że to nie koniec sukcesów Piotra! Powodzenia w dalszych zawodach!
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Ruszył pierwszy blog teatralny Śląska Cieszyńskiego!

28-03-2017 17:05

W Międzynarodowy Dzień Teatru, 27 marca wystartował oficjalny blog Těšínského Divadla – Teatru Cieszyńskiego „Teatr to my”. To pierwsza tego typu platforma internetowa w regionie zbierająca w jednym miejscu wszystkie informacje na temat Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie.

wyświetleń: 55komentarzy: 0

Poszukują dawnych lokatorów zamku w Dzięgielowie

28-03-2017 15:15

Właściciele zamku w Dzięgielowie poszukują lokatorów, którzy mieszkali w dzięgielowskim zamku w czasie II wojny światowej.

wyświetleń: 406komentarzy: 0

Ostatnie prawdziwe księstwo Europy Środkowej

28-03-2017 13:30

Jednym z wykładów, którego można było wysłuchać podczas zorganizowanego w Wyższej Szkole Biznesu IX Festiwalu Nauki było wystąpienie Władysława Żagana pod hasłem: „Księstwo Cieszyńskie - ostatnie prawdziwe księstwo Europy Środkowej”. Prelegent przybliżył licznie zgromadzonej w sali wykładowej młodzieży historię Księstwa podkreślając, że można z niej czerpać całymi garściami budując współczesną tożsamość regionu.

wyświetleń: 263komentarzy: 0

Sprzątali Zamarski

28-03-2017 12:20

W sobotnie popołudnie 25 marca br. na ulicach Zamarsk można było spotkać ekipy uzbrojone w rękawiczki i worki na śmieci. Tego dnia odbyła się akcja "Posprzątaj świat na Wiosnę" zorganizowana przez Sołtysa Zamarsk, Klaudiusza Zawadę.

wyświetleń: 363komentarzy: 0

Strzelali w Harbutowicach

28-03-2017 11:00

W minioną sobotę, 25 marca Klub Strzelecki „Flinta” oraz rada sołecka Harbutowic zorganizowali V Turniej Strzelecki o Puchar Burmistrza Skoczowa.

wyświetleń: 442komentarzy: 0

Kończyce Małe mają pomnik Utopca - Żwirka

28-03-2017 09:15

W niedzielę 26 marca 2017 roku o godz. 15:00 w zamku w Kończycach Małych odbyło się uroczyste odsłonięcie pomnika zamkowego utopca Żwirka.

wyświetleń: 1089komentarzy: 0

Wygraj 2.000 zł na wymarzone wesele!

28-03-2017 07:30

Status konkursu: TRWA

Już tylko do piątku możesz wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą główną jest 2.000 zł do zrealizowania w Karczmie przy organizacji wesela.

wyświetleń: 723komentarzy: 0

Konferencja młodych ''Bez ograniczeń''

27-03-2017 22:00

Cztery różne wykłady: „50 twarzy chrześcijanina”,  „Dlaczego odwracamy kota ogonem?”, „Jak daleko nie jest za daleko?”, „Tożsamość”, a na zakończenie koncert z przesłaniem – tak, przebiegała w tym roku konferencja młodych w Cieszynie, której towarzyszyło hasło „Bez ograniczeń”.

wyświetleń: 852komentarzy: 0

Minął Tydzień

27-03-2017 19:00

Witajcie w kolejnym odcinku programu 'Minął tydzień'. To skrót najważniejszych wydarzeń z regionu wybranych dla Was przez redaktorów Portalu.

wyświetleń: 1096komentarzy: 0

Młodzież zapobiega pożarom - eliminacje powiatowe 2017

27-03-2017 17:55

W dniu 25 marca 2017 roku w strażnicy Ochotniczej Straży w Dębowcu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.