Wiadomości

Wkrótce w regionie

Październik 2017
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

wyświetleń: 19733komentarzy: 20

Szukają podejrzanego o gwałt

01-03-2017 18:30

Policja w Jastrzębiu - Zdroju opublikowała wizerunek poszukiwanego Patryka Jaworskiego. 21-latek jest podejrzewany o współżycie z 13-latką. Poszukiwany to mieszkaniec naszego powiatu.
Poszukiwany to Patryk Jaworski, mieszkaniec Marklowic Górnych. fot. KPP Jastrzębie - Zdrój Poszukiwany to Patryk Jaworski, mieszkaniec Marklowic Górnych. fot. KPP Jastrzębie - Zdrój

Jak informuje policja w Jastrzębiu – Zdroju: 21-letni mieszkaniec Marklowic Górnych podejrzewany jest o odbycie stosunku z 13-latką. Prokuratura Rejonowa zgodziła sie podać dane i wizerunek poszukiwanej osoby. To 21-letni mieszkaniec Marklowic Górnych, Patryk Jaworski.

Apelujemy do wszystkich osób, które mają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu poszukiwanego o kontakt pod numerem telefonu 32 478 72 00 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerem 997 – prosi jastrzębska policja.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy wskazuje na to, że w sobotę, 18 lutego br. pomiędzy 21-letnim Patrykiem Jaworskim, a 13-latką doszło do kontaktu seksualnego. W związku z ukrywaniem się 21-latka, jastrzębscy policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o zgodę na publikację jego wizerunku i danych osobowych.

Red.

źródło: ox.pl/KPP JAstrzębie
dodał: JB 01-03-2017 18:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (20)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

kinga100
01-03-2017 18:40
kinga100
Podejrzewanego a gdzie domniemanie niewinności. Nie powinni umieszczać jego wizerunku. Największym przestępcą w sadzie zakrywana jest twarz.Nieporozumienie
wostok1
01-03-2017 19:09
wostok1
Ludzie to zgwałcił czy współżył???
maruda.pl
01-03-2017 19:40
maruda.pl
Sz.redakcjo: 2x napisane Piotr, 2 x Patryk . Zdecydujcie się ?? :D
Herr Flick
01-03-2017 19:49
Herr Flick
Ręce opadają. 13 lat miałaś Ty.... Czyli pedofil i gwałciciel.
gluszec
02-03-2017 12:30
gluszec
A jednak można nisko upaść pisząc komentarze.
STEVEabc
02-03-2017 12:31
STEVEabc
Powyższy mierny i rynsztokowy komentarz powinien być natychmiast przez moderatora usunięty. Ani to śmieszne ani dowcipne. Feeee....
Przepierón
02-03-2017 12:55
Przepierón
Do tych dwóch trolli powyżej ( gluszec, STEVEabc) jak nie macie swojego zdania na ten temat to lepiej nie trollujcie :D
JaSza11
02-03-2017 12:56
JaSza11
Ostatnio był wdziany na Filipinach!
STEVEabc
02-03-2017 13:08
STEVEabc
Moderator miał podobne zdanie i usunął wulgarny komentarz jednego trolla.
gluszec
02-03-2017 13:30
gluszec
Jestem w tej komfortowej sytuacji, iż nie muszę się zniżać do poziomu rynsztoku w którym z lubością przesiadujesz żałosny przepieronie. Jeśli masz tak ogromny problem ze swoją seksualnością i tak temat różnych dewiacji lubisz poruszać to faktycznie nadszedł czas abyś założył własny portal na którym dasz upust swym żądzom.
Przepierón
02-03-2017 13:55
Przepierón
Ty glupiec zrób sobie jeszcze nick tępak, również będzie adekwatny do mizernego stanu twojego umysłu.
skuter66
02-03-2017 19:07
skuter66
silne komentarze.
gluszec
02-03-2017 19:29
gluszec
Na całe szczęście prymitywne wynaturzenia przepierona zostały wykasowane.
Przepierón
02-03-2017 20:08
Przepierón
Na całe szczęście prymitywne wynaturzenia glupca również zostały wykasowane.
Herr Flick
02-03-2017 21:11
Herr Flick
Znowu napisałem coś niezgodnego z linią światopoglądową powyższych komentatorów ideologicznych?
oneshot92
02-03-2017 21:29
oneshot92
Patryk poszukiwany za gwałt.
Patryk oskarżony o współżycie.
Patryk być może wrobiony w coś...

Do czego zmierzam. Owszem w Polsce karane jest współżycie z osobą poniżej 15 roku życia. Dziewczyna z którą Patryk współżył ma 13 lat. Pytanie czy on o tym wiedział wcześniej?
To pytanie wydaje mi się tu podstawowe. Obecnie większość dziewczyn w gimnazjum maluje się i swoim wyglądem przypomina o kilka lat starsze dziewczyny. Drugi fakt to taki, że sama "pokrzywdzona" mogła okłamać Patryka co do swojego wieku.
Nie chcę go tu bronić, ale nie chcę też oskarżać.
Załóżmy, że owa dziewczyna wygląda na 15/16 lat i taki wiek też podaje Patrykowi. Mają za sobą stosunek. O całej sytuacji dowiadują się jej rodzice. Ona w obawie przed konsekwencjami kłamie, mówiąc, że to gwałt. O wszystkim dowiaduje się Patryk. Ucieka, bo boi się, że nikt mu nie uwierzy.

To jeden z możliwych scenariuszy. Mogło być jednak też tak, że Patryk rzeczywiście zgwałcił ową dziewczynę.

Tymczasem media wydały na niego wyrok już teraz.
Skoro jest poszukiwany to wystarczyło dodać jego zdjęcie oraz imię i nazwisko. Nie wiem po co podawać zarzucany mu czyn.

Wyobraźmy sobie, że Patryk natrafi na kogoś, kto jest bardzo cięty na pedofilii i ta osoba sama wymierzy mu karę nie wiedząc jaka była tak naprawdę prawda.

Jestem stałym bywalcem portalu ox.pl, ale przez ten artykuł trochę straciłem ochotę tu wchodzić.

Poszukiwaliście ostatnio nowych osób do pracy. Mam nadzieję, że nowe osoby zostaną dobrze przeszkolone, a ich wcześniejsze doświadczenie sprawi, że ich artykuły wprowadzą trochę świeżości na portalu, bo obecne dają często wiele do życzenia.

Drogi portalu, nie obrażamy się za słowa krytyki, tylko przyjmujemy je i pracujemy nad sobą.
Jarex18
02-03-2017 23:05
Jarex18
oneshot92 Brawo !!! Bardzo dobry komentarz.
neoplus
03-03-2017 14:24
neoplus
Pewnie już wie o tym, że jest poszukiwany. Jak jest niewinny to nie ma się czego obawiać tylko wspólpracować z prokuratorem i policją. Wiem, że to nie jest normalne ale najlepiej dla niego jak udowodni swoją niewinność, no chyba, że wie jaka jest prawda.
Herr Flick
03-03-2017 19:17
Herr Flick
A gdzie się podziali Ci wszyscy, którzy kowalanina chcieli zlinczować?
Równo-mierny
09-03-2017 07:23
Równo-mierny
Kurde, jestem w szoku za wyjątkowo szybką i aż tak daleko posuniętą w środkach reakcję w poszukiwaniu tego "przestępcy". Zaskakuje mnie jednak wyjątkowa "nieśmiałość" wszystkich mediów, w kwestii domniemanego gwałtu. No to w końcu doszło do gwałtu, czy stosunku za obopólną zgodą? Nie mam żadnych wątpliwości co do słuszności karania w obu przypadkach, no ale proszę... to co, nie da się tego ustalić, przecież "pokrzywdzona" nie jest chyba nieprzytomna w ciężkim stanie... Odnoszę wrażenie, że ta delikatna wzmianka o gwałcie (nie tylko na OX, choć większość portali jednak pisze tylko o stosunku) ma wywołać określoną reakcję u czytelników i szybkie ujęcie "sprawcy", tylko skąd aż tak ostateczne środki szczególnie, jeżeli ten gwałt to tylko jakieś domniemanie? Czyżby to była córa jakiejś ważnej osobistości i wpływowy tatuś ze swoją urażoną dumą wymusił na córce odpowiednie zeznania dla swojej prywatnej zemsty? No umówmy się, jeżeli to był stosunek za obopólną zgodą, a jeszcze niech doszło do zatajenia wieku dziewczyny, to chłopak ma nieco zniszczone życie w regionie. Przy takich niepewnościach można było podejść nieco delikatniej do poszukiwań, tym bardziej, że przecież nie szukają zawodowego i bezwzględnego przestępcy, więc chyba policja powinna sobie poradzić ze jego znalezieniem, to tylko kwestia czasu.
I na koniec, najbardziej bulwersujące jest to, że za dużo poważniejsze przestępstwa, w tym również pedofilię czy inne na szkodę wielu osób jakoś nie podejmuje się tak odważnych decyzji w poszukiwaniu sprawców i nie publikuje się tak szybko w mediach wizerunku i danych osobowych. To jest ta równość względem prawa?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Nowelizacja przepisów, dotyczących przeglądów technicznych pojazdów

21-10-2017 19:20

Zmiany związane z przeglądami technicznymi pojazdów (i nie tylko ) mają wejść w życie już 13 października 2017 roku. Wszystko ma bezpośredni związek z modernizacją przepisów, dotyczących Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK).

wyświetleń: 2854komentarzy: 6

Goleszów: Dostali drogowskaz

21-10-2017 17:00

Współpracują ze sobą, wymieniają się doświadczeniami – mowa o Gminie Reiskirchen (Niemcy) i Gminie Goleszów. Ponieważ w tym roku przypada 20. rocznica podpisania partnerstwa, Reiskirchen zaprosił delegację z Goleszowa na uroczyste obchody. Gmina z powiatu cieszyńskiego została obdarowana niecodziennym prezentem. 

wyświetleń: 455komentarzy: 2

Kolejny lider pokonany!

21-10-2017 16:00

We wtorek Stalownicy pokonali Kometę Brno, która wówczas była na czele Tisport Extraligi. Na fotelu lidera zamieniła ją HC Škoda Plzeň, ale i ona poległa w WERK Arenie.

wyświetleń: 201komentarzy: 0

''Decydujesz, pomagamy''

21-10-2017 15:15

Jeszcze do końca miesiąca klienci sklepów Tesco będą decydować jaka inicjatywa prospołeczna powinna otrzymać dofinansowanie w programie „Decydujesz, pomagamy”.

wyświetleń: 262komentarzy: 0

Wisła: Zrewitalizują skwer przy Świerku

21-10-2017 14:20

Wisła planuje rewitalizację skweru przy domu handlowym "Świerk". Pieniądze miałyby pochodzić z unijnej kasy.

wyświetleń: 415komentarzy: 1

Zofia Wojtas z nagrodą ''Miłosiernego Samarytanina''

21-10-2017 13:00

Nagrodę Główną oraz statuetkę „Miłosiernego Samarytanina” Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego przyznała Zofii Wojtas z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Cieszynie.

wyświetleń: 353komentarzy: 0

105 lat podstawówki w Goleszowie

21-10-2017 12:45

13 października (piątek) w Szkole Podstawowej w Goleszowie odbyły się uroczystości związane ze 105-leciem szkoły oraz Dniem Edukacji Narodowej.

wyświetleń: 460komentarzy: 0

Warto spojrzeć w niebo!

21-10-2017 12:00

Prawdziwy festiwal spadających gwiazd odbędzie się nad naszymi głowami już dzisiaj w nocy (21/22.10).

wyświetleń: 969komentarzy: 0

Szukali kontrabandy, znaleźli broń

21-10-2017 10:45

W trakcie kontroli posesji w Cieszynie  funkcjonariusze KAS  ujawnili nielegalny alkohol oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. To nie wszystko poza tym zabezpieczyli dwa rewolwery, naboje, łuski i ślepą amunicję.

wyświetleń: 2330komentarzy: 4

Koncert z okazji 99. rocznicy utworzenia Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego

21-10-2017 10:30

W piątek 20. Października w teatrze w Cieszynie odbył się uroczysty koncert, zorganizowany przez Miasto Cieszyn. Wydarzenie upamiętniało 99 rocznicę powstania Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego, która wykształciła się po zakończeniu I Wojny Światowej. W pierwszej części koncertu zgromadzeni widzowie mogli podziwiać orkiestrę Big Silesian Band, z kolei po przerwie przy fortepianie zasiadł gość specjalny – Waldemar Malicki.