Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kontakt24

wyświetleń: 1559komentarzy: 14

Ostatnie bilety na SDM!

02-03-2017 11:10

Zostało coraz mniej czasu do koncertu legendarnej grupy Stare Dobre Małżeństwo w Cieszynie. Zostały też ostatnie bilety! Spieszcie się! Dziś w konkursie zestawy SDMowe dla fanów - bilety na koncert i nowa płyta ''Memorabilia''.
Do wygrania zestawy biletów i płyt, fot. Natasza Gorzołka/ox.pl Do wygrania zestawy biletów i płyt, fot. Natasza Gorzołka/ox.pl

Legendarna grupa STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO wciąż przemierza koncertowe szlaki. 14 marca 2017 wystąpi w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie.

Zespół niezmiennie złożony jest z wyśmienitych muzyków towarzyszących założycielowi oraz liderowi SDM Krzysztofowi Myszkowskiemu, śpiewającemu swoje kultowe piosenki - od najstarszych (np. Blues o 4 nad ranem, Jak, Komunia, Bieszczadzkie Anioły) po najnowsze.

Soczyste i aromatyczne brzmienie formacji zapewnia niebanalny zestaw instrumentów wykorzystywanych podczas recitali. Uwagę słuchaczy na przeszło dwie godziny przykuć powinny: gitary 6 i 12 strunowe, dobro, kontrabas oraz niepowtarzalne brzmienie harmonijki ustnej.

Skład zespołu:
KRZYSZTOF MYSZKOWSKI – śpiew, gitara, harmonijka ustna
BOLO PIETRASZKIEWICZ – gitary
ROMAN ZIOBRO – kontrabas, gitara basowa, cymbałki

Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00.

Bilety do nabycia:
- w kasie Teatru i na stronie Teatru: http://www.teatr.cieszyn.pl
- przez internet www.kupbilecik.pl

Posłuchaj utworu "Czarny Blues o czwartej nad ranem":

Na koncercie będzie można, prócz sztandarowych kawałków SDMu, również usłyszeć sporo nowych utworów z nowej płyty "Memorablia".

Oto MEMORABILIA! Dwupłytowy album absolutnie niecodzienny. NOWOŚĆ, rzecz wyjątkowa, gratka, bo oto Lider Starego Dobrego Małżeństwa Krzysztof Myszkowski zerknął w przeszłość. W te odległe początki swojej drogi twórczej, w którą dopiero wyruszał, a towarzyszyło onegdaj mu sporadycznie, dłużej, czy krócej sporo osób, które także obwąchiwały swoją intuicją niejasną przyszłość i wyszukiwały swego miejsca w danej nam czasoprzestrzeni i sensu wszelakich rozgrywek w niej zachodzących.

Czy wywołać postarzałe i częściowo zapomniane duchy przeszłości? Indywidua niegdyś świetliste przywrócić do życia? Tak? Aby uczyniły raban i ponownie, oszukane nieco wspomnieniową podnietą, niczym obietnicą powrotu do raju (?) młodości, nabrały z nagła w przepalone życiem płuca ożywczego powietrza nadziei, dawnej, przyjacielskiej aury, a wydarte grdyki by nadęły się do głosu, zaś uśpione na pozór dusze znów udały motylą zwiewność i lekkość euforycznego muzycznego lotu z jego bezwiedną niefrasobliwością, naturalnością i o zgrozo ulotnym (jeszcze?) wdziękiem… w minionych kolorach przeszłości.

Użył Krzysztof Myszkowski jakby fotograficznego i fonicznego, ale i kardiologicznego wywoływacza, miksując jakby echa głosów z przeszłości z tymi obecnymi, trwającymi w upartym łomocie zdrożnych już serduszek, których pogłos emanuje przecie słowem i pieśnią, wibracją szczerą, szokująco wprost adekwatną i aktualną, ba, dojrzałą. Emanuje… tęsknotą za czasem, kiedy wszystko jeszcze było możliwe i niedokonane. Schłodził czystą wodą rozsądku i wyczucia, wszystko to, co zebrał i nagrał z nami (2016) w studiu Radia Olsztyn - choć pliki muzyczne, (jak i sami wykonawcy) krążyły pomiędzy Polską i Kanadą, między Wrocławiem i Paryżem oraz na mniejszych dystansach krajowych. Krzysztof dodał utrwalacza, dopieszczając misternie ów mix swoim mitycznym zaśpiewem, muskając swoim dobrotliwym spojrzeniem, wreszcie z gracją upuszczając z rąk, niczym złote monety, by świeciły, pomiędzy kamykami życia, by brzękiem wabiły i przyciągały ciekawość, by wreszcie pozostały w skarbczykach niebanalnej muzycznej kolekcji. MEMORABILIA!!!

 

Uwaga Konkurs!

Mamy dla Was dwa zestawy SDMowe - w każdym dwa bilety na koncert w Cieszynie oraz płyta "Memorabilia". Aby zdobyć jeden z zestawów, napisz w komentarzu poniżej, jaką piosenkę z repertuaru SDM dedykowałbyś komuś bliskiemu (albo i nie bliskiemu, np. politykowi, znanej osobie itp.) i dlaczego. Wybierzemy najciekawsze komentarze. Konkurs trwa do 7 marca br.

Konkurs zakończony!

Dziękujemy Wam za wszystkie odpowiedzi. Cieszymy się, że SDM ma wciąż tylu wiernych słuchaczy. Wybraliśmy komentarze dwóch osób: Grzegorz P. oraz aizo. Gratulujemy! Zapraszamy po odbiór biletów i płyt do siedziby Redakcji (Skoczów, Wałowa 3) od pon. do pt. w godz. 8-16.

 

NG

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 02-03-2017 11:10
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (14)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

miminko11
02-03-2017 12:14
miminko11
"Czarny blues o czwartej nad ranem" - dla ukochanej mi dziewczyny, z którą byłem 3 lata. Odeszła ode mnie nagle, bez powodu i tak z dnia na dzień nagle traktuje mnie jak obcą osobę :( nadal ją kocham i będę czekał, zawsze.. Może jednego dnia uczucia powrócą
Girlwithaglass
02-03-2017 12:22
Girlwithaglass
Piosenkę "Jesteś" zadedykowałabym mojej przyjaciółce z tej prostej przyczyny, że to piosenka o niej!!

"Jest tyle ciepła
W twym głosie - miła
Że nawet lodowiec
Z torbami byś puściła

Jest tyle wiary
W twej duszy - droga
Że Ocean Spokojny
Boso przejść byś mogła

Jest tyle żaru
W twych słowach - piękna
Że ogień z ogniska
Dałby ci się opętać ..

etc"
Myślę, ze każdy z nas zna choć jedną taką dziewczynę/kobietę :)
aldpod123
02-03-2017 13:12
aldpod123
Piosenka "Tęsknota boli" z płyty "Maszeruj z chamem" - to chyba najbardziej aktualna piosenka naszych czasów.
amomuu7
02-03-2017 13:20
amomuu7
"Zabieszczaduj dzisiaj z nami" - piosenka z dedykacją dla rodziców, którzy w tym roku będą po raz pierwszy przemierzać malownicze połoniny Bieszczadów, aby szczególnie te słowa towarzyszyły ich podróży i pozwoliły odkryć magię tego miejsca:
"Ta kraina święta niepojęta
W tej krainie pięknie tajemniczo"
bea69ta
02-03-2017 13:37
bea69ta
"Bieszczadzkie anioły" dla mojej córki Dominiki z życzeniami urodzinowymi :) A toast wzniesiemy zielonym kielonkiem :)
cieszyn_ka
02-03-2017 14:23
cieszyn_ka
"Majka" - dla pary przyjaciół, za "worek wspomnień" :)
Lubov
02-03-2017 16:07
Lubov
Znam swoje wady, wiem, jak ze mną jest ciężko. Ważnej, bardzo ważnej dla mnie osobie, za to, że choć "ze mną mozna tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko", wciąż przy mnie trwa:
"Z nim będziesz szczęśliwsza"
Grzegorz P.
02-03-2017 21:38
Grzegorz P.
Erotyk
Wchodzę w ciebie
jak wilgoć
w porowatość ziemi.
Spalam ciebie
jak płomień białe ciało świecy (...)

Te piosenkę zadedykowałbym mojej pierwszej i jedynej żonie, z którą jestem już od 20 lat. SDM to dla nas kawał historii i niezapomniane wieczory gitarowe, które zwykle kończyły się nad ranem- o czwartej nad ranem... I ten mój baryton... SDM to tęsknota za młodością, wspaniałe wspomnienia, ZHP, i Cisna gdzie kiedyś spotkaliśmy Krzysztofa. SDM to permanentne "Bieszczadowanie", to szaleństwo na "Wrzosowisku", to "Nocna lampka, łysa śpiewaczka", to przygoda ze Stachurą.
"Nie rozdziobią nas kruki i wrony" a "Sanctus" będą nad nami czuwać.
karciacn
03-03-2017 00:12
karciacn
Jak Grzegorz P. Czwarta nad ranem i ogniska i biwaki ZHP. To były czasy... I Majka i Z nim będziesz szczęśliwsza... Uwielbiam, to dziś nucę często, zdarzało się, że jako kołysanki dzieciom:)
Kinia??
03-03-2017 11:40
Kinia??
"JAK" z dedykacją dla mojego synka, który zawsze w aucie chciał słuchać tej piosenki i wołał mamo- chcę piosenkę tą o tobie jak powiewa Ci apaszka. I śpiewaliśmy razem...
tournesolsbelles
05-03-2017 14:14
tournesolsbelles
'Blues o czwartej nad ranem'- mojemu chłopakowi, w każdym momencie (nie tylko o czwartej nad ranem), kiedy bardzo za Nim tęsknię, a nie możemy się zobaczyć, gdy dzielą nas liczne kilometry, a ja czekam na Nasze spotkanie.
anet84
07-03-2017 06:55
anet84
"Bieszczadzkie Anioły" - mojej kochanej Anusi, Gosi i Sławkowi, z którymi odkryliśmy magię Bieszczad! I choć nie ma już "Ostatniej Deski Ratunku", to jest chociaż ta piosenka, która ciągle nam przypomina, że czas wrócić na szlaki połonin i tym razem naszym dzieciakom zaszczepić miłość do tych gór :-)
"Gdy skrzydłem Cię musną już jesteś ich bratem"...
nartszus
07-03-2017 09:56
nartszus
"Opadły mgły wstaje nowy dzień" - kochanej żonce, która nie dość że wytrzymuje z takim wariatem, to jeszcze się jej nie znudziło powtarzanie, że jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej :-)
"Odpędź czarne myśli!
Porzuć błędny wzrok!
Niech to wszystko zabierze już noc!
Bo nowy dzień wstaje,
Bo nowy dzień..."
aizo
07-03-2017 20:48
aizo
Bieszczadzkie anioły - mojej jednej przyjaciółce dlatego, że kocha Bieszczady, anioły (ma ich całą kolekcję, bieszczadzkiego też) i SDM. Wrzesień - mojej drugiej przyjaciółce na pamiątkę koncertu SDM na UŚ - miejsce w pierwszym rzędzie. Pod kątem ostrym - sobie samej, bo zawsze daje mi siłę do dalszego działania w chwilach zwątpienia.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Z Brennej do Bystrzycy

29-04-2017 12:00

27 kwietnia delegacja z Gminy Brenna gościła w Bystrzycy, z którą Gmina realizuje wspólnie projekt.

wyświetleń: 160komentarzy: 0

Weekendowe Propozycje Rowerowe (WPR, Trasa 15 ): Rowerem na Jaworowy i z Jaworowego

29-04-2017 10:00

Zaczyna się właśnie długi weekend majowy. Choć pogoda może nie jest wymarzona, w niedzielę zapowiadają poprawę. Zachęcamy do spędzenia aktywnie ostatniego dnia kwietnia i poznania kolejnych fantastycznych miejsc w okolicy wraz z Danielem Pipieniem.

wyświetleń: 484komentarzy: 1

Muzeum Magicznego Realizmu

28-04-2017 20:15

Ponad trzysta obrazów i rzeźb najbardziej znanych współczesnych surrealistów, stała wystawa poświęcona życiu, twórczości, badaniom i wynalazkom Juliana Ochorowicza, a także czasowe prezentacje najważniejszych dokonań współczesnej sztuki polskiej to tylko główne kierunki, które są wpisane w działalność popularnej w Wiśle Ochorowiczówki. Muzeum właśnie otworzyło swoje podwoje.

wyświetleń: 2085komentarzy: 1

Pogoda pokrzyżowała plany - odwołane rozgrywki...

28-04-2017 20:10

Pogoda jaka była i jest każdy widzi. W związku z warunkami atmosferycznymi oraz stanem muraw w podokręgu Skoczów, odwołane zostały przez Wydział Gier wszystkie, zaplanowane na weekend spotkania.

wyświetleń: 1100komentarzy: 0

Wiadomości z Gór (odcinek 1): majówka

28-04-2017 18:45

Zapraszamy Was do obejrzenia pierwszego odcinka cyklu "Wiadomości z Gór", który będzie realizowany przez Radio Istebna we współpracy z Portalem OX.PL.

wyświetleń: 1416komentarzy: 0

Kino na Granicy - czas start!

28-04-2017 17:00

Już dziś rozpoczyna się XIX edycja „Kina na Granicy”! Oficjalne otwarcie festiwalu odbędzie się o godzinie 19.00 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, gdzie wyświetlony zostanie film w reżyserii Grega Zglinskiego pod tytułem „Zwierzęta”.

wyświetleń: 1036komentarzy: 0

Rzeka Olza przekroczyła stan ostrzegawczy

28-04-2017 15:00

Stan ostrzegawczy dla rzeki Olzy wynosi 140 cm, stan alarmowy 230 cm. Przed godziną 10:00 Burmistrz Cieszyna przekazał komunikat Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Cieszynie, iż stan Olzy wynosi 209 cm.

wyświetleń: 12707komentarzy: 2

Piłkarki z Istebnej pojadą na Mistrzostwa Polski

28-04-2017 14:15

Piłkarki z Istebnej awansowały do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski Juniorek Starszych. W Turnieju, który odbędzie się w czerwcu zmierzą się z zespołami m.in. ze Szczecina, Białej Podlaskiej, Łodzi, Gorzowa Wielkopolskiego.

wyświetleń: 1518komentarzy: 0

Pogotowie przeciwpowodziowe!

28-04-2017 12:30

Woda się podnosi. Droga Pruchna – Drogomyśl jest nieprzejezdna. Strażacy interweniują przy podtopieniach w całym powiecie. Starosta Cieszyński ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe.

wyświetleń: 14629komentarzy: 0

Sportowcy nagrodzeni

28-04-2017 11:00

Najlepsi sportowcy z Gminy Goleszów zostali nagrodzeni. Przedwczoraj, tj. 26 kwietnia nagrody wręczono podczas uroczystej sesji.