Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1471komentarzy: 14

Ostatnie bilety na SDM!

02-03-2017 11:10

Zostało coraz mniej czasu do koncertu legendarnej grupy Stare Dobre Małżeństwo w Cieszynie. Zostały też ostatnie bilety! Spieszcie się! Dziś w konkursie zestawy SDMowe dla fanów - bilety na koncert i nowa płyta ''Memorabilia''.
Do wygrania zestawy biletów i płyt, fot. Natasza Gorzołka/ox.pl Do wygrania zestawy biletów i płyt, fot. Natasza Gorzołka/ox.pl

Legendarna grupa STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO wciąż przemierza koncertowe szlaki. 14 marca 2017 wystąpi w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie.

Zespół niezmiennie złożony jest z wyśmienitych muzyków towarzyszących założycielowi oraz liderowi SDM Krzysztofowi Myszkowskiemu, śpiewającemu swoje kultowe piosenki - od najstarszych (np. Blues o 4 nad ranem, Jak, Komunia, Bieszczadzkie Anioły) po najnowsze.

Soczyste i aromatyczne brzmienie formacji zapewnia niebanalny zestaw instrumentów wykorzystywanych podczas recitali. Uwagę słuchaczy na przeszło dwie godziny przykuć powinny: gitary 6 i 12 strunowe, dobro, kontrabas oraz niepowtarzalne brzmienie harmonijki ustnej.

Skład zespołu:
KRZYSZTOF MYSZKOWSKI – śpiew, gitara, harmonijka ustna
BOLO PIETRASZKIEWICZ – gitary
ROMAN ZIOBRO – kontrabas, gitara basowa, cymbałki

Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00.

Bilety do nabycia:
- w kasie Teatru i na stronie Teatru: http://www.teatr.cieszyn.pl
- przez internet www.kupbilecik.pl

Posłuchaj utworu "Czarny Blues o czwartej nad ranem":

Na koncercie będzie można, prócz sztandarowych kawałków SDMu, również usłyszeć sporo nowych utworów z nowej płyty "Memorablia".

Oto MEMORABILIA! Dwupłytowy album absolutnie niecodzienny. NOWOŚĆ, rzecz wyjątkowa, gratka, bo oto Lider Starego Dobrego Małżeństwa Krzysztof Myszkowski zerknął w przeszłość. W te odległe początki swojej drogi twórczej, w którą dopiero wyruszał, a towarzyszyło onegdaj mu sporadycznie, dłużej, czy krócej sporo osób, które także obwąchiwały swoją intuicją niejasną przyszłość i wyszukiwały swego miejsca w danej nam czasoprzestrzeni i sensu wszelakich rozgrywek w niej zachodzących.

Czy wywołać postarzałe i częściowo zapomniane duchy przeszłości? Indywidua niegdyś świetliste przywrócić do życia? Tak? Aby uczyniły raban i ponownie, oszukane nieco wspomnieniową podnietą, niczym obietnicą powrotu do raju (?) młodości, nabrały z nagła w przepalone życiem płuca ożywczego powietrza nadziei, dawnej, przyjacielskiej aury, a wydarte grdyki by nadęły się do głosu, zaś uśpione na pozór dusze znów udały motylą zwiewność i lekkość euforycznego muzycznego lotu z jego bezwiedną niefrasobliwością, naturalnością i o zgrozo ulotnym (jeszcze?) wdziękiem… w minionych kolorach przeszłości.

Użył Krzysztof Myszkowski jakby fotograficznego i fonicznego, ale i kardiologicznego wywoływacza, miksując jakby echa głosów z przeszłości z tymi obecnymi, trwającymi w upartym łomocie zdrożnych już serduszek, których pogłos emanuje przecie słowem i pieśnią, wibracją szczerą, szokująco wprost adekwatną i aktualną, ba, dojrzałą. Emanuje… tęsknotą za czasem, kiedy wszystko jeszcze było możliwe i niedokonane. Schłodził czystą wodą rozsądku i wyczucia, wszystko to, co zebrał i nagrał z nami (2016) w studiu Radia Olsztyn - choć pliki muzyczne, (jak i sami wykonawcy) krążyły pomiędzy Polską i Kanadą, między Wrocławiem i Paryżem oraz na mniejszych dystansach krajowych. Krzysztof dodał utrwalacza, dopieszczając misternie ów mix swoim mitycznym zaśpiewem, muskając swoim dobrotliwym spojrzeniem, wreszcie z gracją upuszczając z rąk, niczym złote monety, by świeciły, pomiędzy kamykami życia, by brzękiem wabiły i przyciągały ciekawość, by wreszcie pozostały w skarbczykach niebanalnej muzycznej kolekcji. MEMORABILIA!!!

 

Uwaga Konkurs!

Mamy dla Was dwa zestawy SDMowe - w każdym dwa bilety na koncert w Cieszynie oraz płyta "Memorabilia". Aby zdobyć jeden z zestawów, napisz w komentarzu poniżej, jaką piosenkę z repertuaru SDM dedykowałbyś komuś bliskiemu (albo i nie bliskiemu, np. politykowi, znanej osobie itp.) i dlaczego. Wybierzemy najciekawsze komentarze. Konkurs trwa do 7 marca br.

Konkurs zakończony!

Dziękujemy Wam za wszystkie odpowiedzi. Cieszymy się, że SDM ma wciąż tylu wiernych słuchaczy. Wybraliśmy komentarze dwóch osób: Grzegorz P. oraz aizo. Gratulujemy! Zapraszamy po odbiór biletów i płyt do siedziby Redakcji (Skoczów, Wałowa 3) od pon. do pt. w godz. 8-16.

 

NG

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 02-03-2017 11:10
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (14)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

miminko11
02-03-2017 12:14
miminko11
"Czarny blues o czwartej nad ranem" - dla ukochanej mi dziewczyny, z którą byłem 3 lata. Odeszła ode mnie nagle, bez powodu i tak z dnia na dzień nagle traktuje mnie jak obcą osobę :( nadal ją kocham i będę czekał, zawsze.. Może jednego dnia uczucia powrócą
Girlwithaglass
02-03-2017 12:22
Girlwithaglass
Piosenkę "Jesteś" zadedykowałabym mojej przyjaciółce z tej prostej przyczyny, że to piosenka o niej!!

"Jest tyle ciepła
W twym głosie - miła
Że nawet lodowiec
Z torbami byś puściła

Jest tyle wiary
W twej duszy - droga
Że Ocean Spokojny
Boso przejść byś mogła

Jest tyle żaru
W twych słowach - piękna
Że ogień z ogniska
Dałby ci się opętać ..

etc"
Myślę, ze każdy z nas zna choć jedną taką dziewczynę/kobietę :)
aldpod123
02-03-2017 13:12
aldpod123
Piosenka "Tęsknota boli" z płyty "Maszeruj z chamem" - to chyba najbardziej aktualna piosenka naszych czasów.
amomuu7
02-03-2017 13:20
amomuu7
"Zabieszczaduj dzisiaj z nami" - piosenka z dedykacją dla rodziców, którzy w tym roku będą po raz pierwszy przemierzać malownicze połoniny Bieszczadów, aby szczególnie te słowa towarzyszyły ich podróży i pozwoliły odkryć magię tego miejsca:
"Ta kraina święta niepojęta
W tej krainie pięknie tajemniczo"
bea69ta
02-03-2017 13:37
bea69ta
"Bieszczadzkie anioły" dla mojej córki Dominiki z życzeniami urodzinowymi :) A toast wzniesiemy zielonym kielonkiem :)
cieszyn_ka
02-03-2017 14:23
cieszyn_ka
"Majka" - dla pary przyjaciół, za "worek wspomnień" :)
Lubov
02-03-2017 16:07
Lubov
Znam swoje wady, wiem, jak ze mną jest ciężko. Ważnej, bardzo ważnej dla mnie osobie, za to, że choć "ze mną mozna tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko", wciąż przy mnie trwa:
"Z nim będziesz szczęśliwsza"
Grzegorz P.
02-03-2017 21:38
Grzegorz P.
Erotyk
Wchodzę w ciebie
jak wilgoć
w porowatość ziemi.
Spalam ciebie
jak płomień białe ciało świecy (...)

Te piosenkę zadedykowałbym mojej pierwszej i jedynej żonie, z którą jestem już od 20 lat. SDM to dla nas kawał historii i niezapomniane wieczory gitarowe, które zwykle kończyły się nad ranem- o czwartej nad ranem... I ten mój baryton... SDM to tęsknota za młodością, wspaniałe wspomnienia, ZHP, i Cisna gdzie kiedyś spotkaliśmy Krzysztofa. SDM to permanentne "Bieszczadowanie", to szaleństwo na "Wrzosowisku", to "Nocna lampka, łysa śpiewaczka", to przygoda ze Stachurą.
"Nie rozdziobią nas kruki i wrony" a "Sanctus" będą nad nami czuwać.
karciacn
03-03-2017 00:12
karciacn
Jak Grzegorz P. Czwarta nad ranem i ogniska i biwaki ZHP. To były czasy... I Majka i Z nim będziesz szczęśliwsza... Uwielbiam, to dziś nucę często, zdarzało się, że jako kołysanki dzieciom:)
Kinia??
03-03-2017 11:40
Kinia??
"JAK" z dedykacją dla mojego synka, który zawsze w aucie chciał słuchać tej piosenki i wołał mamo- chcę piosenkę tą o tobie jak powiewa Ci apaszka. I śpiewaliśmy razem...
tournesolsbelles
05-03-2017 14:14
tournesolsbelles
'Blues o czwartej nad ranem'- mojemu chłopakowi, w każdym momencie (nie tylko o czwartej nad ranem), kiedy bardzo za Nim tęsknię, a nie możemy się zobaczyć, gdy dzielą nas liczne kilometry, a ja czekam na Nasze spotkanie.
anet84
07-03-2017 06:55
anet84
"Bieszczadzkie Anioły" - mojej kochanej Anusi, Gosi i Sławkowi, z którymi odkryliśmy magię Bieszczad! I choć nie ma już "Ostatniej Deski Ratunku", to jest chociaż ta piosenka, która ciągle nam przypomina, że czas wrócić na szlaki połonin i tym razem naszym dzieciakom zaszczepić miłość do tych gór :-)
"Gdy skrzydłem Cię musną już jesteś ich bratem"...
nartszus
07-03-2017 09:56
nartszus
"Opadły mgły wstaje nowy dzień" - kochanej żonce, która nie dość że wytrzymuje z takim wariatem, to jeszcze się jej nie znudziło powtarzanie, że jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej :-)
"Odpędź czarne myśli!
Porzuć błędny wzrok!
Niech to wszystko zabierze już noc!
Bo nowy dzień wstaje,
Bo nowy dzień..."
aizo
07-03-2017 20:48
aizo
Bieszczadzkie anioły - mojej jednej przyjaciółce dlatego, że kocha Bieszczady, anioły (ma ich całą kolekcję, bieszczadzkiego też) i SDM. Wrzesień - mojej drugiej przyjaciółce na pamiątkę koncertu SDM na UŚ - miejsce w pierwszym rzędzie. Pod kątem ostrym - sobie samej, bo zawsze daje mi siłę do dalszego działania w chwilach zwątpienia.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Przyszłość Kubalonki - co dalej z trasami biegowymi?

24-03-2017 19:30

Rozmowy na temat przyszłości tras biegowych na Kubalonce ciągną się już od dłuższego czasu. Temat Kubalonki wrócił we wtorek (21.03). W Wiśle odbyło się posiedzenie Komisji Rady Powiatu wraz z zaproszonymi gośćmi, podczas którego omówiono kwestie potencjału i możliwości wykorzystania tras biegowych na tym terenie.

wyświetleń: 1737komentarzy: 1

Z zabawkami do kościoła

24-03-2017 19:00

Matki z dziećmi z różnych rejonów Śląska Cieszyńskiego zgromadziły się w czwartek 23 marca 2017 r.  na Mszy św. w kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie. Tam rozpoczęły się rekolekcje dla mam z dziećmi pod hasłem: „Idźcie i głoście”.

wyświetleń: 849komentarzy: 0

Dla dzieci i nie tylko. ''Pax'' - historia o lisie, chłopcu, dorastaniu, przyjaźni i wojnie

24-03-2017 18:00

Status konkursu: TRWA

Peter ma 12 lat i w wyniku wojny, w której będzie walczyć jego ojciec, musi przenieść się do dziadka. Oswojonego przyjaciela, liska o imieniu Pax, ojciec każe mu zostawić w lesie. Wkrótce potem chłopiec, ucieka od dziadka i wyrusza w długą podróż, by odszukać przyjaciela. Tak w skrócie zaczyna się „Pax” Sary Pennypacker z ilustracjami Jona Klassena.

wyświetleń: 280komentarzy: 0

Znowu wypadek na 'wiślance'

24-03-2017 16:20

Kolejny już dzisiaj wypadek na 'wiślance'. Doszło do niego około godziny 14.30 na wysokości stacji paliw Crab w Skoczowie.

wyświetleń: 10364komentarzy: 5

Czeski Rajd Valasska 2017 otworzy nowy rozdział w karierze braci Szejów

24-03-2017 15:05

Jarek i Marcin Szeja rozpoczynają sezon 2017 od Rajdu Valasska (25-26 marca) - pierwszej z siedmiu odsłon Rajdowych Mistrzostw Czech 2017. Gratka dla polskich kibiców, szczególnie tych mieszkających przy granicy – baza rajdu położona będzie tylko godzinę jazdy od granicy.

wyświetleń: 397komentarzy: 0

Poseł pyta, minister odpowiada

24-03-2017 13:15

Powracamy do tematu głosowania na Znaku Dziedzictwa Europejskiego. Przypomnijmy, mimo dużej ilości oddanych głosów na Kościół jezusowy w Cieszynie, kandydatura ta nie została zakwalifikowana do dalszego etapu.

wyświetleń: 1733komentarzy: 4

Gdzie szusować? (odc. 16 sezon 2016/2017)

24-03-2017 11:35

Tak – to ciągle możliwe. Choć nie chce się wierzyć, wyglądając za okno, dalej można jeździć w regionie na nartach. Gdzie?

wyświetleń: 745komentarzy: 0

960 zdolnych do służby

24-03-2017 10:00

Powiatowa Komisja Lekarska dla Powiatu Cieszyńskiego wydała 960 orzeczeń w sprawie zdolności do czynnej służby wojskowej.

wyświetleń: 1965komentarzy: 0

Wypadek na DK81

24-03-2017 08:25

Wypadek na DK81 w Ochabach. Oba pasy w kierunku Wisły nieprzejezdne. Ranni.

wyświetleń: 15414komentarzy: 14

Pomoc przerosła najśmielsze oczekiwania

24-03-2017 07:30

Około 10 tysięcy książek trafiło do Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, a to nie koniec. Książki i słowa otuchy spływają nadal. Apel o pomoc w odtworzeniu zniszczonego w pożarze księgozbioru przerósł najśmielsze oczekiwania pracowników cieszyńskiej biblioteki.