Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1750komentarzy: 14

Ostatnie bilety na SDM!

02-03-2017 11:10

Zostało coraz mniej czasu do koncertu legendarnej grupy Stare Dobre Małżeństwo w Cieszynie. Zostały też ostatnie bilety! Spieszcie się! Dziś w konkursie zestawy SDMowe dla fanów - bilety na koncert i nowa płyta ''Memorabilia''.
Do wygrania zestawy biletów i płyt, fot. Natasza Gorzołka/ox.pl Do wygrania zestawy biletów i płyt, fot. Natasza Gorzołka/ox.pl

Legendarna grupa STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO wciąż przemierza koncertowe szlaki. 14 marca 2017 wystąpi w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie.

Zespół niezmiennie złożony jest z wyśmienitych muzyków towarzyszących założycielowi oraz liderowi SDM Krzysztofowi Myszkowskiemu, śpiewającemu swoje kultowe piosenki - od najstarszych (np. Blues o 4 nad ranem, Jak, Komunia, Bieszczadzkie Anioły) po najnowsze.

Soczyste i aromatyczne brzmienie formacji zapewnia niebanalny zestaw instrumentów wykorzystywanych podczas recitali. Uwagę słuchaczy na przeszło dwie godziny przykuć powinny: gitary 6 i 12 strunowe, dobro, kontrabas oraz niepowtarzalne brzmienie harmonijki ustnej.

Skład zespołu:
KRZYSZTOF MYSZKOWSKI – śpiew, gitara, harmonijka ustna
BOLO PIETRASZKIEWICZ – gitary
ROMAN ZIOBRO – kontrabas, gitara basowa, cymbałki

Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00.

Bilety do nabycia:
- w kasie Teatru i na stronie Teatru: http://www.teatr.cieszyn.pl
- przez internet www.kupbilecik.pl

Posłuchaj utworu "Czarny Blues o czwartej nad ranem":

Na koncercie będzie można, prócz sztandarowych kawałków SDMu, również usłyszeć sporo nowych utworów z nowej płyty "Memorablia".

Oto MEMORABILIA! Dwupłytowy album absolutnie niecodzienny. NOWOŚĆ, rzecz wyjątkowa, gratka, bo oto Lider Starego Dobrego Małżeństwa Krzysztof Myszkowski zerknął w przeszłość. W te odległe początki swojej drogi twórczej, w którą dopiero wyruszał, a towarzyszyło onegdaj mu sporadycznie, dłużej, czy krócej sporo osób, które także obwąchiwały swoją intuicją niejasną przyszłość i wyszukiwały swego miejsca w danej nam czasoprzestrzeni i sensu wszelakich rozgrywek w niej zachodzących.

Czy wywołać postarzałe i częściowo zapomniane duchy przeszłości? Indywidua niegdyś świetliste przywrócić do życia? Tak? Aby uczyniły raban i ponownie, oszukane nieco wspomnieniową podnietą, niczym obietnicą powrotu do raju (?) młodości, nabrały z nagła w przepalone życiem płuca ożywczego powietrza nadziei, dawnej, przyjacielskiej aury, a wydarte grdyki by nadęły się do głosu, zaś uśpione na pozór dusze znów udały motylą zwiewność i lekkość euforycznego muzycznego lotu z jego bezwiedną niefrasobliwością, naturalnością i o zgrozo ulotnym (jeszcze?) wdziękiem… w minionych kolorach przeszłości.

Użył Krzysztof Myszkowski jakby fotograficznego i fonicznego, ale i kardiologicznego wywoływacza, miksując jakby echa głosów z przeszłości z tymi obecnymi, trwającymi w upartym łomocie zdrożnych już serduszek, których pogłos emanuje przecie słowem i pieśnią, wibracją szczerą, szokująco wprost adekwatną i aktualną, ba, dojrzałą. Emanuje… tęsknotą za czasem, kiedy wszystko jeszcze było możliwe i niedokonane. Schłodził czystą wodą rozsądku i wyczucia, wszystko to, co zebrał i nagrał z nami (2016) w studiu Radia Olsztyn - choć pliki muzyczne, (jak i sami wykonawcy) krążyły pomiędzy Polską i Kanadą, między Wrocławiem i Paryżem oraz na mniejszych dystansach krajowych. Krzysztof dodał utrwalacza, dopieszczając misternie ów mix swoim mitycznym zaśpiewem, muskając swoim dobrotliwym spojrzeniem, wreszcie z gracją upuszczając z rąk, niczym złote monety, by świeciły, pomiędzy kamykami życia, by brzękiem wabiły i przyciągały ciekawość, by wreszcie pozostały w skarbczykach niebanalnej muzycznej kolekcji. MEMORABILIA!!!

 

Uwaga Konkurs!

Mamy dla Was dwa zestawy SDMowe - w każdym dwa bilety na koncert w Cieszynie oraz płyta "Memorabilia". Aby zdobyć jeden z zestawów, napisz w komentarzu poniżej, jaką piosenkę z repertuaru SDM dedykowałbyś komuś bliskiemu (albo i nie bliskiemu, np. politykowi, znanej osobie itp.) i dlaczego. Wybierzemy najciekawsze komentarze. Konkurs trwa do 7 marca br.

Konkurs zakończony!

Dziękujemy Wam za wszystkie odpowiedzi. Cieszymy się, że SDM ma wciąż tylu wiernych słuchaczy. Wybraliśmy komentarze dwóch osób: Grzegorz P. oraz aizo. Gratulujemy! Zapraszamy po odbiór biletów i płyt do siedziby Redakcji (Skoczów, Wałowa 3) od pon. do pt. w godz. 8-16.

 

NG

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 02-03-2017 11:10
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (14)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

miminko11
02-03-2017 12:14
miminko11
"Czarny blues o czwartej nad ranem" - dla ukochanej mi dziewczyny, z którą byłem 3 lata. Odeszła ode mnie nagle, bez powodu i tak z dnia na dzień nagle traktuje mnie jak obcą osobę :( nadal ją kocham i będę czekał, zawsze.. Może jednego dnia uczucia powrócą
Girlwithaglass
02-03-2017 12:22
Girlwithaglass
Piosenkę "Jesteś" zadedykowałabym mojej przyjaciółce z tej prostej przyczyny, że to piosenka o niej!!

"Jest tyle ciepła
W twym głosie - miła
Że nawet lodowiec
Z torbami byś puściła

Jest tyle wiary
W twej duszy - droga
Że Ocean Spokojny
Boso przejść byś mogła

Jest tyle żaru
W twych słowach - piękna
Że ogień z ogniska
Dałby ci się opętać ..

etc"
Myślę, ze każdy z nas zna choć jedną taką dziewczynę/kobietę :)
aldpod123
02-03-2017 13:12
aldpod123
Piosenka "Tęsknota boli" z płyty "Maszeruj z chamem" - to chyba najbardziej aktualna piosenka naszych czasów.
amomuu7
02-03-2017 13:20
amomuu7
"Zabieszczaduj dzisiaj z nami" - piosenka z dedykacją dla rodziców, którzy w tym roku będą po raz pierwszy przemierzać malownicze połoniny Bieszczadów, aby szczególnie te słowa towarzyszyły ich podróży i pozwoliły odkryć magię tego miejsca:
"Ta kraina święta niepojęta
W tej krainie pięknie tajemniczo"
bea69ta
02-03-2017 13:37
bea69ta
"Bieszczadzkie anioły" dla mojej córki Dominiki z życzeniami urodzinowymi :) A toast wzniesiemy zielonym kielonkiem :)
cieszyn_ka
02-03-2017 14:23
cieszyn_ka
"Majka" - dla pary przyjaciół, za "worek wspomnień" :)
Lubov
02-03-2017 16:07
Lubov
Znam swoje wady, wiem, jak ze mną jest ciężko. Ważnej, bardzo ważnej dla mnie osobie, za to, że choć "ze mną mozna tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko", wciąż przy mnie trwa:
"Z nim będziesz szczęśliwsza"
Grzegorz P.
02-03-2017 21:38
Grzegorz P.
Erotyk
Wchodzę w ciebie
jak wilgoć
w porowatość ziemi.
Spalam ciebie
jak płomień białe ciało świecy (...)

Te piosenkę zadedykowałbym mojej pierwszej i jedynej żonie, z którą jestem już od 20 lat. SDM to dla nas kawał historii i niezapomniane wieczory gitarowe, które zwykle kończyły się nad ranem- o czwartej nad ranem... I ten mój baryton... SDM to tęsknota za młodością, wspaniałe wspomnienia, ZHP, i Cisna gdzie kiedyś spotkaliśmy Krzysztofa. SDM to permanentne "Bieszczadowanie", to szaleństwo na "Wrzosowisku", to "Nocna lampka, łysa śpiewaczka", to przygoda ze Stachurą.
"Nie rozdziobią nas kruki i wrony" a "Sanctus" będą nad nami czuwać.
karciacn
03-03-2017 00:12
karciacn
Jak Grzegorz P. Czwarta nad ranem i ogniska i biwaki ZHP. To były czasy... I Majka i Z nim będziesz szczęśliwsza... Uwielbiam, to dziś nucę często, zdarzało się, że jako kołysanki dzieciom:)
Kinia??
03-03-2017 11:40
Kinia??
"JAK" z dedykacją dla mojego synka, który zawsze w aucie chciał słuchać tej piosenki i wołał mamo- chcę piosenkę tą o tobie jak powiewa Ci apaszka. I śpiewaliśmy razem...
tournesolsbelles
05-03-2017 14:14
tournesolsbelles
'Blues o czwartej nad ranem'- mojemu chłopakowi, w każdym momencie (nie tylko o czwartej nad ranem), kiedy bardzo za Nim tęsknię, a nie możemy się zobaczyć, gdy dzielą nas liczne kilometry, a ja czekam na Nasze spotkanie.
anet84
07-03-2017 06:55
anet84
"Bieszczadzkie Anioły" - mojej kochanej Anusi, Gosi i Sławkowi, z którymi odkryliśmy magię Bieszczad! I choć nie ma już "Ostatniej Deski Ratunku", to jest chociaż ta piosenka, która ciągle nam przypomina, że czas wrócić na szlaki połonin i tym razem naszym dzieciakom zaszczepić miłość do tych gór :-)
"Gdy skrzydłem Cię musną już jesteś ich bratem"...
nartszus
07-03-2017 09:56
nartszus
"Opadły mgły wstaje nowy dzień" - kochanej żonce, która nie dość że wytrzymuje z takim wariatem, to jeszcze się jej nie znudziło powtarzanie, że jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej :-)
"Odpędź czarne myśli!
Porzuć błędny wzrok!
Niech to wszystko zabierze już noc!
Bo nowy dzień wstaje,
Bo nowy dzień..."
aizo
07-03-2017 20:48
aizo
Bieszczadzkie anioły - mojej jednej przyjaciółce dlatego, że kocha Bieszczady, anioły (ma ich całą kolekcję, bieszczadzkiego też) i SDM. Wrzesień - mojej drugiej przyjaciółce na pamiątkę koncertu SDM na UŚ - miejsce w pierwszym rzędzie. Pod kątem ostrym - sobie samej, bo zawsze daje mi siłę do dalszego działania w chwilach zwątpienia.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Dwie noce z halnym

12-12-2017 08:45

Całonocna praca i wyjące syreny – tak wygląda sytuacja na Śląsku Cieszyńskim. Choć wiatr nieco osłabł, to jednak silne porywy halnego ciągle dają się odczuć. OD kilkudziesięciu godzin strażacy walczą z skutkami halnego.

wyświetleń: 550komentarzy: 0

Żyła i Kajto w plebiscycie!

12-12-2017 07:30

Trwa głosowanie w 83. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski. Wśród 20 nominowanych znaleźli się dwaj sportowcy z regionu - Piotr Żyła i Kajetan Kajetanowicz.

wyświetleń: 155komentarzy: 0

Another Pink Floyd aktywował dobro

11-12-2017 20:10

Za nami kolejny koncert w ramach projektu Aktywuj Dobro. Tym razem organizatorzy postawili na legendarne utwory zespołu Pink Floyd. Przed licznie zgromadzoną w cieszyńskim Teatrze publicznością wystąpił Norman Power z formacją Another Pink Floyd.

wyświetleń: 670komentarzy: 1

To prawdziwy skarb!

11-12-2017 18:55

Status konkursu: TRWA

Na rynku pojawiła się nowa książka folklorystyczno-literacka autorstwa Karola Daniela Kadłubca pt. „Opowiado Anna Chybidziurowa”. Wydana przez wydawnictwo „Ducatus Teschinensis” jest prawdziwym skarbem dla miłośnika regionu, etnografa, historyka, ale też dla czytelnika spragnionego pięknych historii stela.

wyświetleń: 397komentarzy: 0

Pilch pozostaje liderem!

11-12-2017 18:20

Wczoraj (10.12), w kanadyjskim Whistler, odbył się drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego. Najlepszy okazał się Andreas Wank, a Tomasz Pilch, sensacyjny zwycięzca sobotnich zawodów, zajął siódme miejsce.

wyświetleń: 544komentarzy: 0

Strażacy zjechali do Jasienicy

11-12-2017 17:55

Przedstawiciele gminnych organizacji Związku Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu bielskiego przyjechali w czwartek (7.12) do Jasienicy na doroczne spotkanie sprawozdawcze.

wyświetleń: 826komentarzy: 0

Chybie: Śmieci po staremu

11-12-2017 17:00

W Chybiu rewolucji śmieciowej nie będzie – nie zmienią się zasady odbioru odpadów ani też stawki za tę usługę.

wyświetleń: 670komentarzy: 0

Świąteczne mydełka, czyli warsztaty mydlarskie

11-12-2017 15:40

W sobotę (09.12) w Cieszynie odbyła się kolejna edycja warsztatów mydlarskich. Są to zajęcia skierowane zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. W czasie trwania warsztatów uczestnicy mieli szansę przygotować własne mydło - w fantazyjnym kształcie oraz kolorze, a także dowiedzieć się więcej na temat łączenia kolorów oraz zapachów.

wyświetleń: 709komentarzy: 0

Wspomnieniowe spotkanie u Skalickiej

11-12-2017 14:30

Nauczyciel, pisarz i poeta, działacz społeczny i kulturalny. Założyciel licznych chórów, dyrektor artystyczny męskiego chóru GOROL i festiwalu GOROLSKI ŚWIĘTO w Jabłonkowie. Pełnił też funkcję prezesa ZG PZKO. W 20 rocznicę śmierci Władysława Młynka, bo o nim mowa, wspominano w Muzeum Marii Skalickiej w Ustroniu.

wyświetleń: 314komentarzy: 1

Kolejne osoby z zarzutami

11-12-2017 13:45

Są kolejne  dwie osoby z zarzutami w sprawie utonięcia dwunastolatka w basenie w Wiśle, w czasie ostatnich ferii zimowych.  Zarzuty usłyszało również dwóch opiekunów  zimowiska ze Zgierza. Według śledczych opiekunowie nie sprawdzili na ile dzieci umieją pływać a także nie podzielili ich na odpowiednie grupy oraz nie pilnowali ich  w czasie kąpieli.