Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kontakt24

wyświetleń: 1323komentarzy: 5

''Otulone ciemnością'' czekają na wyjaśnienie zagadki...

28-02-2017 14:05

Komisarz Benita Herrera na tropie seryjnego mordercy, który zabija kobiety w Cieszynie, Wiśle czy Bielsku. Nowa książka Hanny Greń ''Otulone ciemnością'' w naszym konkursie!
Dwa egzemplarze ksiażki ''Otulone ciemnością'' do wygrania w naszym konkursie, fot. Justyna Szewczyk/ox.pl Dwa egzemplarze ksiażki ''Otulone ciemnością'' do wygrania w naszym konkursie, fot. Justyna Szewczyk/ox.pl

Pamiętacie policjantów z Wisły, którzy wyjaśniali sprawę seryjnego mordercy? W pierwszej książce „Cień sprzedawcy snów” [Pisaliśmy Seryjny zabójca w Wiśle ; Śledczy tropią zabójcę ] autorstwa Hanny Greń pojawiają się lokalizacje i bohaterowie „stela”, podobnie było w drugiej powieści – ‘Cynamonowe dziewczyny” [Pisaliśmy: Kolejne zabójstwa w Wiśle ]. Podobnie jest i w trzeciej części „cyklu wiślańskiego, jak mówi o nim autorka.

Tym razem bohaterką jest jednak kobieta, komisarz Benita Herrera, która po raz pierwszy w swojej karierze, staje przed zadaniem wytropienia seryjnego mordercy. Jego ofiarami są wyłącznie kobiety, a ze względu na charakterystyczne ułożenie zwłok, przestępca otrzymuje przydomek Całunnik.

W wyniku śledztwa Benita odkrywa, że wszystkie ofiary łączy jedna rzecz – znajomość z niejakim Aleksandrem Podżorskim, dobrze znanym w kręgach cieszyńskiej i wiślańskiej policji jako eksgangster. Nie ulega wątpliwości, że jest on w jakiś sposób powiązany ze sprawą Całunnika. Choć były przestępca natychmiast trafia na celownik pani komisarz, wszystko wskazuje na to, że nie mógł on popełnić żadnego z morderstw. A może to tylko zauroczenie zaciemnia osąd Benity?

Policjantka decyduje się poprosić o pomoc przyjaciela z Wisły, Konrada Procnera, który miał już wcześniej do czynienia z seryjnymi zabójcami. Czy wspólnymi siłami, z pomocą przyjaciół, uda im się schwytać szaleńca, zanim ten zakończy swoją „świętą misję”?
 

Wartka akcja, narastające napięcie i zagadka, która nie pozwoli nam odetchnąć aż do ostatniej strony − oto, co czeka czytelnika biorącego do ręki najnowszą powieść Hanny Greń. I tym razem autorka nas nie zawiedzie. Przygotujcie się na mocne wrażenia!
Anna Klejzerowicz, pisarka

Otulone ciemnością chwytają czytelnika w swoje objęcia i nie pozwalają odetchnąć nawet na chwilę. Autorka zręcznie podsuwa mylne tropy i z wdziękiem wyprowadza w pole. A kiedy wreszcie wydaje się, że już wszystko wiadomo i nic nas nie zaskoczy, ujawnia koszmarną prawdę rodem z mrocznego snu.
Małgorzata Rogala, pisarka
 

Książka Hanny Greń do nabycia w dobrych księgarniach i na stronie Wydawnictwa Replika


Hanna Greń urodziła się w Wiśle w 1959 roku i w Wiśle-Równe mieszkała do osiemnastego roku życia, kiedy to wraz z rodziną przeniosła się do Bielska- Białej. Ukończyła Akademię Ekonomiczną w Katowicach, w 1989 roku obroniła tytuł magistra. Pracowała jako księgowa, przez dwadzieścia lat prowadziła biuro rachunkowe. Jej hobby to szycie, haftowanie, wędkowanie i zbieranie grzybów. W 2014 roku debiutowała książką "Cień sprzedawcy snów", rok później wyszła jej kolejna powieść "Cynamonowe dziewczyny". W 2016 roku ukazała się powieść "Otulone ciemnością". W 2017 roku planowane są premiery dwóch ksiażek: "Jak kamień w wodę" oraz "Światełko w tunelu".


Uwaga konkurs!
Mamy dla Was dwa egzemplarze książki Hanny Greń „Otulone Ciemnością”. Aby zdobyć jeden z nich, należy napisać w komentarzy poniżej, swój pomysł na powieść kryminalną „stela”. Nagrodzimy autorów dwóch najciekawszych pomysłów. Konkurs trwa do 07 marca br.
 

Konkurs zakończony!

Dziękujemy za wszystkie historie:) Pokazaliscie, że jesteście bardzo kreatywni. Wybraliśmy dwie odpowiedzi, choć najchętniej nagrodzilibyśmy Was wszystkich. Książki wygrywają: Bubaszak i tygryska. Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie i zapraszamy do śledzenia kolejnych konkursów - już wkrótce kolejne szanse na wygranie różnych ksiażek. Zwycięzców zapraszamy do siedziby OX.PL po odbiór powieści (Skoczów, Wałowa 3, od pon. do pt. 8-16).

 

NG

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 28-02-2017 14:05
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Mat712
28-02-2017 21:22
Mat712
Dnia 7 marca 2017 roku z rzeki Olzy niedaleko mostu wolności zostają wyłowione zwłoki człowieka.
Na miejscu zbrodni pojawia się prokurator oraz reporter ox.pl
Zwłoki zostają przewiezione do zakładu medycyny sądowej, gdzie zostają poddane autopsji.
Sekcja wykazuje, iż niektóre organy wewnętrzne denata zostały usunięte.
Najbardziej zatrważający okazuje się jednak napis, który koroner znajduje na ciele ofiary,
Na plecach nieboszczyka z chirurgiczną wręcz precyzją zostało wycięte pięć makabrycznych znaków.
Trop prowadzi do redakcji pewnego znanego na Śląsku Cieszyńskim portalu internetowego...
Ciąg dalszy nastąpi. Albo i nie... ;-)
misieksb
01-03-2017 11:09
misieksb
Komisarz Kiełbasa człapie z rana, po mocno zakrapianej imprezie z okazji narodzin syna kolegi, na komisariat. Czuje że dzień będzie ciężki na tylko z powodu kaca i nie przespanej nocy. Dyżurny Sadlok już od progu kiwa głową z dezaprobatą i złymi wiadomościami. Nad ranem jeden z mieszkańców Kowali zauważył w stawie unoszące się blisko brzegu zwłoki.(...) Okazało się że to ciało poszukiwanego od tygodnia 16-letniego Antoniego Kluza. Wiadomości o nim były pokazywane we wszystkich mediach więc nie było problemu z identyfikacją. Sekcja zwłok jednak wykazała coś zaskakującego - młodemu przetoczono prawie całą krew. Po co komuś krew? O tym że organy wewnętrzne są warte fortunę wie wiele osób, ale sama krew? Jakby tego było mało coraz częściej napływają informacje z całej Polski o zaginięciach młodych ludzi w wieku 16-25 lat. Do tej pory odnaleziono ciała 3 osób i u wszystkich tak jak u Antoniego brakowało krwi! Czyżby jakieś statanistyczne rytuały? Ale w całej Polsce? (...)
Bubaszak
01-03-2017 15:39
Bubaszak
Opowieść o emerytowanym detektywie wypoczywającym w Ustroniu, który na prośbę przyjaciela ze studiów; który jest prokuratorem z Cieszyna pomaga lokalnej,opieszałej policji w pojmaniu seryjnego mordercy pedofila.Do serii wyjątkowo okrutnych zbrodni dochodzi na terenie Wisły Malinki ,ofiarami padają dzieci działaczy sportowych.W tle mamy skorumpowanych urzędników, narkotykowo-seksualne ekscesy z udziałem skoczków i gwiazd telewizji,plus mroczne sekrety Świadków Jehowy.Wielki finał ma miejsce na balu Sylwestrowym na Zameczku z udziałem polityków.Mordercą okazuje się córka pastora-celebryty która wyjechała do Austrii,zmieniła płeć i która jako solista folklorystycznego zespołu z Bawarii przemierza Europę,zabijając dzieci w małych, górskich miejscowościach.
tygryska
06-03-2017 23:55
tygryska
Skoczów. Co oprócz wysokiej pozycji zawodowej łączy burmistrza, komendanta policji, informatyka w urzędzie miasta, redaktora naczelnego miejscowej gazety oraz dyrektora szkoły? Wszyscy są szczęśliwie żonaci, w podobnym wieku. Razem wychowali się na osiedlu Górny Bór. Byli bliskimi przyjaciółmi. Dzielili sekrety, łączyły ich marzenia. Dziś w pogoni za majątkiem i w drodze na szczyt kariery dzieli ich niemal wszystko. Są zazdrośni i zawistni, podejrzliwi, wścibscy i samolubni, a przyjaźń rozpadła się już dawno i przerodziła w niezdrową realizację. Co łączy ich żony? Są piękne, młode, próżne i nie przepadają za sobą. Kiedy jedna z nich nie wraca z delegacji i ślad po niej ginie, rozpoczyna się prawdziwa walka. Walka o złapanie sprawcy i odnalezienie kobiety, żywej lub martwej. Kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach znikają również żony burmistrza oraz dyrektora, mężczyźni próbują odbudować dawne relacje i jednoczą się w obliczu niebezpieczeństwa. Kto porywa? I dlaczego? Czy pamiętają jeszcze pryszczatego Szymona, dziś wziętego prawnika? Tego samego, który jako nastolatek przyprowadził się na ich osiedle i próbował bezskutecznie dołączyć do ich paczki? Szymona, którego ukochana narzeczona utonęła w osiedlowym stawie, a z której śmiercią do dziś się nie pogodził? Co kryje w sobie rozmokła ziemia wysepki na środku stawu? Co może zdziałać prasa, co policja, co urzędnicy, co prawnik, a co moc przyjaźni? Czy może to tylko fikcja, a w rzeczywistości to jeden z nich próbuje zrujnować życie i kariery kolegów?
lemurek1991
07-03-2017 09:01
lemurek1991
Strzał. Krzyk. Panika. Bezradność i przerażenie takie uczucia towarzyszyły młodemu bardzo bogatemu mężczyźnie pewnej zimnej, mglistej nocy. A wszystko to zaczęło się od niewinnego zdarzenia w Dębowcu... Pewnej marcowej nocy sprzeczka z ukochaną spowodowała trzaśnięcie drzwiami i spacer mężczyzny nieopodal tężni w Dębowcu. Mimo tego, iż widoczność z powodu mgły spadała do zera mężczyzna chodził nerwowo wokół tężni, bijąc się nerwowo z myślami. Nastała nieludzka cisza. Nagle mężczyzna usłyszał przerażający krzyk i oddany jeden strzał. Poznał ją po głosie to była jego ukochana. Biegnąc w stronę domu potrącił go samochód, który z piskiem opon ruszył z posesji ukochanej. Godzinę później w niewyjaśnionych okolicznościach żona jego przyjaciela także nie żyje. Trwa walka o złapanie sprawcy. Mężczyźni łączą swoje siły. Morderstwo czy samobójstwo? Kto morduje i w jakim celu? Czy ich biedny znajomy ze szkolnej ławki, który wyszedł miesiąc temu z więzienia mści się za ich grzechy młodości? Czy to oni dwadzieścia lat temu zgwałcili i zamordowali jego córkę, a on niesprawiedliwie dostał wyrok? Jakie działania podejmie policja, prokurator, dziennikarze i media? Czy przyjaźń przetrwa tak wielką próbę i dowiedzie ich niewinności ? Czy wyjaśni się tajemnicza zagadka sprzed dwudziestu lat powiązana z teraźniejszą śmiercią dwóch kobiet ?
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Z Brennej do Bystrzycy

29-04-2017 12:00

27 kwietnia delegacja z Gminy Brenna gościła w Bystrzycy, z którą Gmina realizuje wspólnie projekt.

wyświetleń: 161komentarzy: 0

Weekendowe Propozycje Rowerowe (WPR, Trasa 15 ): Rowerem na Jaworowy i z Jaworowego

29-04-2017 10:00

Zaczyna się właśnie długi weekend majowy. Choć pogoda może nie jest wymarzona, w niedzielę zapowiadają poprawę. Zachęcamy do spędzenia aktywnie ostatniego dnia kwietnia i poznania kolejnych fantastycznych miejsc w okolicy wraz z Danielem Pipieniem.

wyświetleń: 484komentarzy: 1

Muzeum Magicznego Realizmu

28-04-2017 20:15

Ponad trzysta obrazów i rzeźb najbardziej znanych współczesnych surrealistów, stała wystawa poświęcona życiu, twórczości, badaniom i wynalazkom Juliana Ochorowicza, a także czasowe prezentacje najważniejszych dokonań współczesnej sztuki polskiej to tylko główne kierunki, które są wpisane w działalność popularnej w Wiśle Ochorowiczówki. Muzeum właśnie otworzyło swoje podwoje.

wyświetleń: 2086komentarzy: 1

Pogoda pokrzyżowała plany - odwołane rozgrywki...

28-04-2017 20:10

Pogoda jaka była i jest każdy widzi. W związku z warunkami atmosferycznymi oraz stanem muraw w podokręgu Skoczów, odwołane zostały przez Wydział Gier wszystkie, zaplanowane na weekend spotkania.

wyświetleń: 1100komentarzy: 0

Wiadomości z Gór (odcinek 1): majówka

28-04-2017 18:45

Zapraszamy Was do obejrzenia pierwszego odcinka cyklu "Wiadomości z Gór", który będzie realizowany przez Radio Istebna we współpracy z Portalem OX.PL.

wyświetleń: 1416komentarzy: 0

Kino na Granicy - czas start!

28-04-2017 17:00

Już dziś rozpoczyna się XIX edycja „Kina na Granicy”! Oficjalne otwarcie festiwalu odbędzie się o godzinie 19.00 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, gdzie wyświetlony zostanie film w reżyserii Grega Zglinskiego pod tytułem „Zwierzęta”.

wyświetleń: 1036komentarzy: 0

Rzeka Olza przekroczyła stan ostrzegawczy

28-04-2017 15:00

Stan ostrzegawczy dla rzeki Olzy wynosi 140 cm, stan alarmowy 230 cm. Przed godziną 10:00 Burmistrz Cieszyna przekazał komunikat Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Cieszynie, iż stan Olzy wynosi 209 cm.

wyświetleń: 12707komentarzy: 2

Piłkarki z Istebnej pojadą na Mistrzostwa Polski

28-04-2017 14:15

Piłkarki z Istebnej awansowały do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski Juniorek Starszych. W Turnieju, który odbędzie się w czerwcu zmierzą się z zespołami m.in. ze Szczecina, Białej Podlaskiej, Łodzi, Gorzowa Wielkopolskiego.

wyświetleń: 1518komentarzy: 0

Pogotowie przeciwpowodziowe!

28-04-2017 12:30

Woda się podnosi. Droga Pruchna – Drogomyśl jest nieprzejezdna. Strażacy interweniują przy podtopieniach w całym powiecie. Starosta Cieszyński ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe.

wyświetleń: 14630komentarzy: 0

Sportowcy nagrodzeni

28-04-2017 11:00

Najlepsi sportowcy z Gminy Goleszów zostali nagrodzeni. Przedwczoraj, tj. 26 kwietnia nagrody wręczono podczas uroczystej sesji.