Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1583komentarzy: 5

''Otulone ciemnością'' czekają na wyjaśnienie zagadki...

28-02-2017 14:05

Komisarz Benita Herrera na tropie seryjnego mordercy, który zabija kobiety w Cieszynie, Wiśle czy Bielsku. Nowa książka Hanny Greń ''Otulone ciemnością'' w naszym konkursie!
Dwa egzemplarze ksiażki ''Otulone ciemnością'' do wygrania w naszym konkursie, fot. Justyna Szewczyk/ox.pl Dwa egzemplarze ksiażki ''Otulone ciemnością'' do wygrania w naszym konkursie, fot. Justyna Szewczyk/ox.pl

Pamiętacie policjantów z Wisły, którzy wyjaśniali sprawę seryjnego mordercy? W pierwszej książce „Cień sprzedawcy snów” [Pisaliśmy Seryjny zabójca w Wiśle ; Śledczy tropią zabójcę ] autorstwa Hanny Greń pojawiają się lokalizacje i bohaterowie „stela”, podobnie było w drugiej powieści – ‘Cynamonowe dziewczyny” [Pisaliśmy: Kolejne zabójstwa w Wiśle ]. Podobnie jest i w trzeciej części „cyklu wiślańskiego, jak mówi o nim autorka.

Tym razem bohaterką jest jednak kobieta, komisarz Benita Herrera, która po raz pierwszy w swojej karierze, staje przed zadaniem wytropienia seryjnego mordercy. Jego ofiarami są wyłącznie kobiety, a ze względu na charakterystyczne ułożenie zwłok, przestępca otrzymuje przydomek Całunnik.

W wyniku śledztwa Benita odkrywa, że wszystkie ofiary łączy jedna rzecz – znajomość z niejakim Aleksandrem Podżorskim, dobrze znanym w kręgach cieszyńskiej i wiślańskiej policji jako eksgangster. Nie ulega wątpliwości, że jest on w jakiś sposób powiązany ze sprawą Całunnika. Choć były przestępca natychmiast trafia na celownik pani komisarz, wszystko wskazuje na to, że nie mógł on popełnić żadnego z morderstw. A może to tylko zauroczenie zaciemnia osąd Benity?

Policjantka decyduje się poprosić o pomoc przyjaciela z Wisły, Konrada Procnera, który miał już wcześniej do czynienia z seryjnymi zabójcami. Czy wspólnymi siłami, z pomocą przyjaciół, uda im się schwytać szaleńca, zanim ten zakończy swoją „świętą misję”?
 

Wartka akcja, narastające napięcie i zagadka, która nie pozwoli nam odetchnąć aż do ostatniej strony − oto, co czeka czytelnika biorącego do ręki najnowszą powieść Hanny Greń. I tym razem autorka nas nie zawiedzie. Przygotujcie się na mocne wrażenia!
Anna Klejzerowicz, pisarka

Otulone ciemnością chwytają czytelnika w swoje objęcia i nie pozwalają odetchnąć nawet na chwilę. Autorka zręcznie podsuwa mylne tropy i z wdziękiem wyprowadza w pole. A kiedy wreszcie wydaje się, że już wszystko wiadomo i nic nas nie zaskoczy, ujawnia koszmarną prawdę rodem z mrocznego snu.
Małgorzata Rogala, pisarka
 

Książka Hanny Greń do nabycia w dobrych księgarniach i na stronie Wydawnictwa Replika


Hanna Greń urodziła się w Wiśle w 1959 roku i w Wiśle-Równe mieszkała do osiemnastego roku życia, kiedy to wraz z rodziną przeniosła się do Bielska- Białej. Ukończyła Akademię Ekonomiczną w Katowicach, w 1989 roku obroniła tytuł magistra. Pracowała jako księgowa, przez dwadzieścia lat prowadziła biuro rachunkowe. Jej hobby to szycie, haftowanie, wędkowanie i zbieranie grzybów. W 2014 roku debiutowała książką "Cień sprzedawcy snów", rok później wyszła jej kolejna powieść "Cynamonowe dziewczyny". W 2016 roku ukazała się powieść "Otulone ciemnością". W 2017 roku planowane są premiery dwóch ksiażek: "Jak kamień w wodę" oraz "Światełko w tunelu".


Uwaga konkurs!
Mamy dla Was dwa egzemplarze książki Hanny Greń „Otulone Ciemnością”. Aby zdobyć jeden z nich, należy napisać w komentarzy poniżej, swój pomysł na powieść kryminalną „stela”. Nagrodzimy autorów dwóch najciekawszych pomysłów. Konkurs trwa do 07 marca br.
 

Konkurs zakończony!

Dziękujemy za wszystkie historie:) Pokazaliscie, że jesteście bardzo kreatywni. Wybraliśmy dwie odpowiedzi, choć najchętniej nagrodzilibyśmy Was wszystkich. Książki wygrywają: Bubaszak i tygryska. Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie i zapraszamy do śledzenia kolejnych konkursów - już wkrótce kolejne szanse na wygranie różnych ksiażek. Zwycięzców zapraszamy do siedziby OX.PL po odbiór powieści (Skoczów, Wałowa 3, od pon. do pt. 8-16).

 

NG

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 28-02-2017 14:05
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Mat712
28-02-2017 21:22
Mat712
Dnia 7 marca 2017 roku z rzeki Olzy niedaleko mostu wolności zostają wyłowione zwłoki człowieka.
Na miejscu zbrodni pojawia się prokurator oraz reporter ox.pl
Zwłoki zostają przewiezione do zakładu medycyny sądowej, gdzie zostają poddane autopsji.
Sekcja wykazuje, iż niektóre organy wewnętrzne denata zostały usunięte.
Najbardziej zatrważający okazuje się jednak napis, który koroner znajduje na ciele ofiary,
Na plecach nieboszczyka z chirurgiczną wręcz precyzją zostało wycięte pięć makabrycznych znaków.
Trop prowadzi do redakcji pewnego znanego na Śląsku Cieszyńskim portalu internetowego...
Ciąg dalszy nastąpi. Albo i nie... ;-)
misieksb
01-03-2017 11:09
misieksb
Komisarz Kiełbasa człapie z rana, po mocno zakrapianej imprezie z okazji narodzin syna kolegi, na komisariat. Czuje że dzień będzie ciężki na tylko z powodu kaca i nie przespanej nocy. Dyżurny Sadlok już od progu kiwa głową z dezaprobatą i złymi wiadomościami. Nad ranem jeden z mieszkańców Kowali zauważył w stawie unoszące się blisko brzegu zwłoki.(...) Okazało się że to ciało poszukiwanego od tygodnia 16-letniego Antoniego Kluza. Wiadomości o nim były pokazywane we wszystkich mediach więc nie było problemu z identyfikacją. Sekcja zwłok jednak wykazała coś zaskakującego - młodemu przetoczono prawie całą krew. Po co komuś krew? O tym że organy wewnętrzne są warte fortunę wie wiele osób, ale sama krew? Jakby tego było mało coraz częściej napływają informacje z całej Polski o zaginięciach młodych ludzi w wieku 16-25 lat. Do tej pory odnaleziono ciała 3 osób i u wszystkich tak jak u Antoniego brakowało krwi! Czyżby jakieś statanistyczne rytuały? Ale w całej Polsce? (...)
Bubaszak
01-03-2017 15:39
Bubaszak
Opowieść o emerytowanym detektywie wypoczywającym w Ustroniu, który na prośbę przyjaciela ze studiów; który jest prokuratorem z Cieszyna pomaga lokalnej,opieszałej policji w pojmaniu seryjnego mordercy pedofila.Do serii wyjątkowo okrutnych zbrodni dochodzi na terenie Wisły Malinki ,ofiarami padają dzieci działaczy sportowych.W tle mamy skorumpowanych urzędników, narkotykowo-seksualne ekscesy z udziałem skoczków i gwiazd telewizji,plus mroczne sekrety Świadków Jehowy.Wielki finał ma miejsce na balu Sylwestrowym na Zameczku z udziałem polityków.Mordercą okazuje się córka pastora-celebryty która wyjechała do Austrii,zmieniła płeć i która jako solista folklorystycznego zespołu z Bawarii przemierza Europę,zabijając dzieci w małych, górskich miejscowościach.
tygryska
06-03-2017 23:55
tygryska
Skoczów. Co oprócz wysokiej pozycji zawodowej łączy burmistrza, komendanta policji, informatyka w urzędzie miasta, redaktora naczelnego miejscowej gazety oraz dyrektora szkoły? Wszyscy są szczęśliwie żonaci, w podobnym wieku. Razem wychowali się na osiedlu Górny Bór. Byli bliskimi przyjaciółmi. Dzielili sekrety, łączyły ich marzenia. Dziś w pogoni za majątkiem i w drodze na szczyt kariery dzieli ich niemal wszystko. Są zazdrośni i zawistni, podejrzliwi, wścibscy i samolubni, a przyjaźń rozpadła się już dawno i przerodziła w niezdrową realizację. Co łączy ich żony? Są piękne, młode, próżne i nie przepadają za sobą. Kiedy jedna z nich nie wraca z delegacji i ślad po niej ginie, rozpoczyna się prawdziwa walka. Walka o złapanie sprawcy i odnalezienie kobiety, żywej lub martwej. Kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach znikają również żony burmistrza oraz dyrektora, mężczyźni próbują odbudować dawne relacje i jednoczą się w obliczu niebezpieczeństwa. Kto porywa? I dlaczego? Czy pamiętają jeszcze pryszczatego Szymona, dziś wziętego prawnika? Tego samego, który jako nastolatek przyprowadził się na ich osiedle i próbował bezskutecznie dołączyć do ich paczki? Szymona, którego ukochana narzeczona utonęła w osiedlowym stawie, a z której śmiercią do dziś się nie pogodził? Co kryje w sobie rozmokła ziemia wysepki na środku stawu? Co może zdziałać prasa, co policja, co urzędnicy, co prawnik, a co moc przyjaźni? Czy może to tylko fikcja, a w rzeczywistości to jeden z nich próbuje zrujnować życie i kariery kolegów?
lemurek1991
07-03-2017 09:01
lemurek1991
Strzał. Krzyk. Panika. Bezradność i przerażenie takie uczucia towarzyszyły młodemu bardzo bogatemu mężczyźnie pewnej zimnej, mglistej nocy. A wszystko to zaczęło się od niewinnego zdarzenia w Dębowcu... Pewnej marcowej nocy sprzeczka z ukochaną spowodowała trzaśnięcie drzwiami i spacer mężczyzny nieopodal tężni w Dębowcu. Mimo tego, iż widoczność z powodu mgły spadała do zera mężczyzna chodził nerwowo wokół tężni, bijąc się nerwowo z myślami. Nastała nieludzka cisza. Nagle mężczyzna usłyszał przerażający krzyk i oddany jeden strzał. Poznał ją po głosie to była jego ukochana. Biegnąc w stronę domu potrącił go samochód, który z piskiem opon ruszył z posesji ukochanej. Godzinę później w niewyjaśnionych okolicznościach żona jego przyjaciela także nie żyje. Trwa walka o złapanie sprawcy. Mężczyźni łączą swoje siły. Morderstwo czy samobójstwo? Kto morduje i w jakim celu? Czy ich biedny znajomy ze szkolnej ławki, który wyszedł miesiąc temu z więzienia mści się za ich grzechy młodości? Czy to oni dwadzieścia lat temu zgwałcili i zamordowali jego córkę, a on niesprawiedliwie dostał wyrok? Jakie działania podejmie policja, prokurator, dziennikarze i media? Czy przyjaźń przetrwa tak wielką próbę i dowiedzie ich niewinności ? Czy wyjaśni się tajemnicza zagadka sprzed dwudziestu lat powiązana z teraźniejszą śmiercią dwóch kobiet ?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Zakończył się Cieszyński Miting Pływacki 2017/2018

22-05-2018 21:05

Blisko 140 zawodników z całego Śląska wzięło udział w ostatniej, finałowej rundzie Cieszyńskiego Mitingu Pływackiego w sezonie 2017/2018. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. Łącznie w 4 rundach wystartowało około 800 młodych pływaków z 21 klubów. 

wyświetleń: 183komentarzy: 0

Tektonika uczuć - premiera

22-05-2018 19:00

"Tektonika uczuć" już w piątek 25 maja o 17. 30 !Scena Polska Teatru w Czeskim Cieszynie zaprasza na premierowy spektakl w reżyserii Pavla Ondrucha.  Dramat Erica-Emanuela Schmitta ukazuje skomplikowane relacje w związku dwojga ludzi, w którym miłość odgrywa najważniejszą rolę.

wyświetleń: 242komentarzy: 0

Owce już na hali

22-05-2018 18:30

Na halach Cieńkowa w Wiśle od niedzieli pasą się znów owce.  Tegoroczny sezon wypasu rozpoczął się tradycyjnym obrzędem mieszania, czyli połączenia zwierząt w jedno stado.

wyświetleń: 349komentarzy: 0

Będą nowe rozwiązania drogowe?

22-05-2018 17:30

Władze miasta Cieszyna zauważają problem, który każdego dnia pojawia się w związku z ruchem drogowym w okolicach Wzgórza Zamkowego. W godzinach szczytu najwięcej trudności sprawia kolizja drogi z traktem kolejowym, co doprowadza do częściowego paraliżu ruchu oraz opóźnień, związanych z przejazdami autobusów. Miasto ma zająć się analizą tych rejonów zarówno pod względem walorów wizualnych, jak i możliwych rozwiązań, dotyczących likwidacji korków.

wyświetleń: 1567komentarzy: 3

Wybory uzupełniające ławników

22-05-2018 16:15

W Cieszynie odbędą się wybory uzupełniające ławników. Jak informują przedstawiciele Rady Miejskiej Cieszyna, do 29 czerwca 2018 roku w Biurze Rady Miejskiej w cieszyńskim ratuszu można zgłaszać kandydatów na ławników do Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej. Działalność ławników jest wynikiem konieczności włączenia czynnika społecznego do procesu sądowego i wynika z art. 182 Konstytucji RP.

wyświetleń: 430komentarzy: 1

Uratowana dzięki internautce z Jasienicy

22-05-2018 14:20

Internautka z województwa dolnośląskiego na jednym z komunikatorów internetowych umieściła tajemniczy wpis, który zaniepokoił mieszkankę bielskiej Jasienicy. Czujna 15-latka nawiązała rozmowę z wirtualną znajomą i pomogła uratować 16-latkę, która chciała odebrać sobie życie.

wyświetleń: 3207komentarzy: 0

Po raz dziesiąty dzieciom!

22-05-2018 12:55

Już po raz dziesiąty w sobotę 2 czerwca 2018 na Placu Zamkowym w Kończycach Małych odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka współorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Cieszynie i Komisariat Policji w Zebrzydowicach.

wyświetleń: 728komentarzy: 0

Ryby, miody, wina - tak piękna jest Cieszyńska Kraina!

22-05-2018 11:00

Zapraszamy na imprezę kulturalną promującą lokalne produkty pt. „Ryby, miody, wina  – tak piękna jest Cieszyńska Kraina”, która odbędzie się 26 maja 2018 r. w Hażlachu przy ul. Głównej 37 (przy boisku). Prezentacja regionalnych dań i pokaz kulinarny Jakuba Szlembarskiego to tylko niektóre atrakcje imprezy. Oprócz strawy dla ciała, organizatorzy proponują ucztę duchową.

wyświetleń: 842komentarzy: 0

Płatne WC, mniej siedzisk, koniec z puffami - reakcje Zamku Cieszyn na ''oblężenie'' bezdomnych

22-05-2018 09:15

Od końca kwietnia toalety w Oranżerii Zamku Cieszyn są płatne. Drzwi przybytku otwierają się dopiero po wrzuceniu dwuzłotowej monety. Jest to reakcja na notoryczne okupowanie WC-tów przez osoby bezdomne i pozostawianie przez nie brudu i nieporządku. Bezdomni, odkąd zrobiło się ciepło, oblegają Wzgórze Zamkowe. Dyrekcja i pracownicy są bezradni.

wyświetleń: 4113komentarzy: 2

Podróżowanie wcale nie musi być drogie! Poznaj sprawdzone sposoby globtroterów na tanie podróżowanie

22-05-2018 07:30

Marząc o podróżach, musimy zmierzyć się z niezwykle istotną kwestią, która dotyczy naszych finansów. Bardzo często żyjemy w przekonaniu, że dalekie wojaże są czymś, na co nas nie stać. Prawda jest jednak zupełnie inna. Istnieje bowiem szereg sposobów, które umożliwiają tanie podróżowanie, nawet do najbardziej egzotycznych krajów, o czym zaraz się przekonasz!