Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 6445komentarzy: 13

Wzrosną wynagrodzenia

14-02-2017 07:30

Podwyżka wyniesie przeciętnie 253 zł na każdy etat funkcjonariusza oraz dla pracowników cywilnych średnio 250 zł na stanowisko. Minister Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenia, które podnoszą wynagrodzenie policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu i pracowników cywilnych.
Minister Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenia, które podnoszą m.in. wynagrodzenie policjantów. Fot: arc. KPP w Cieszynie Minister Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenia, które podnoszą m.in. wynagrodzenie policjantów. Fot: arc. KPP w Cieszynie

- Rozporządzenia podwyższają dodatek za stopień bądź uposażenie zasadnicze. Wzrosną również inne składniki uposażenia. Po uwzględnieniu wszystkich zmian oznacza to, że przeciętne wynagrodzenie funkcjonariusza w praktyce wzrośnie o 253 zł miesięcznie. Podwyżki obowiązują od początku roku, dlatego 1 marca funkcjonariusze dostaną również wyrównanie podwyżek za styczeń i luty – informuje MSW.

Podwyżka wynagrodzeń pracowników cywilnych – również od 1.01.2017 r wyniesie średnio 250 zł na stanowisko i zostanie wypłacona w końcu lutego, z wyrównaniem od 1.01.2017 r.

To nie koniec podwyżek, kolejne zaplanowano od 1 stycznia 2019 r. - średnio 309 zł na etat. Oznacza to, że w 2020 r. funkcjonariusze będą zarabiać średnio o 609 zł więcej. Z kolei wynagrodzenia pracowników wzrosną średnio o 597 zł.

(red/mat.pras.)

 

zródło: ox.pl
dodał: CR 14-02-2017 07:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (13)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

ciotka matylda
14-02-2017 08:31
ciotka matylda
A belfrom średnio 40 zł. I morda w kubeł!
erik
14-02-2017 09:12
erik
A emerytom 2zł i morda na kłódkę.
ciotka matylda
14-02-2017 09:50
ciotka matylda
Minimalna wysokość podwyżki emerytur wg dojnej zmiany to 10 zł. I buzia w ciup ;-)
bolesław
14-02-2017 11:10
bolesław
Współczuje Ratownikom Medycznym podnoszą wynagrodzenia wszystkim ale nie wam.Stoicie z zarobkami od 10 lat czyli ile 2300netto śmiech zenada brawa dla dyrektora za wykazywanie oszczędności i rentownośći kosztem pracowników no i brawa dla przewodniczącego związków zawodowych że nic nie robi a wie jakie stwki są w ościennych pogotowiach.
koszor
14-02-2017 13:00
koszor
Trzeba karmić żołnierzy systemu podwyżkami. Odpowiednią motywacją finansową można zagłuszyć myślenie.
ciamajda
14-02-2017 14:23
ciamajda
Państwo policyjne to takie gdzie policjant zarabia więcej niż nauczyciel.
Bez komentarza.
as355
14-02-2017 18:33
as355
Towarzysz Gierek wywindował płacę górnikom '''' i wszyscy chcieli na kopalnie .Do tej pory (szkoda pisać) .To teraz wszyscy do mundurowych . A pozostali mają na nich pracować i cicho siedzieć . I tz pracownicy cywilni to niby tak jak na kopalni , sprzątaczka z stawką dołową przechodziła na emeryturę ??? CIEKAWE zagrania.
skuter66
14-02-2017 18:52
skuter66
Jak zazdrościcie to spróbujcie wstąpić.
skuter66
14-02-2017 18:53
skuter66
Jak zazdrościcie to spróbujcie wstąpić.
koszor
15-02-2017 10:08
koszor
Skuter - jeśli jesteś takim policjantem z zasadami, to czapki z głów i szacunek. Mam niestety wrażenie, ze większość wykona każdy rozkaz, bez względu na sumienie czy zdrowy rozsądek. Pamiętasz słynny filmik na necie, jak w Warszawie grupa około 10 Strażników Miejskich i Policjantów pacyfikuje gościa, który sprzedaje truskawki? "My tylko wykonujemy rozkazy". Już to gdzieś słyszałem.
EUCHARIADANIEL
15-02-2017 11:19
EUCHARIADANIEL
pożyczyć! pożyczyć!! pożyczyć!!!
Szukasz firmy renomowanej i akredytowanych kredytu prywatnego, który daje szansę pożyczek czas życia. Czy zostały odrzucone przez banki i inne instytucje finansowe? Czy potrzebny jest kredyt konsolidacyjny lub kredyt hipoteczny? Szukaj nie więcej, jak tu jesteśmy, aby wszystkie swoje problemy finansowe, to już przeszłość. Mamy fundusze pożyczkowe do osób i firm potrzebujących pomocy finansowej w wysokości 2%. napisz do nas dzisiaj na: (euchariadanielloanfirm@gmail.com) ubiegać się o pożyczkę.
Przepierón
15-02-2017 12:41
Przepierón
@bolesław,
niech zabiorą doktorkom, ich zarobki (10-15 tys zł) nie są adekwatne do przez nich wykonywanej pracy oraz zarobków reszty społeczeństwa a dają Ratownikom Medycznym. Tą reformą budżet nie zostanie obciążony.
yamah
16-02-2017 11:08
yamah
...a co z emerytami, którym Szydło obiecała podwyżkę???
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Wręczono ''Cieszynity uznania 2017''

24-05-2017 22:15

Wczoraj (23.05) odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Wisła.  Obradowano w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie wręczono nagrody „Cieszynit uznania 2017” wybitnym osobowościom Śląska Cieszyńskiego, szczególnie zasłużonym w sferze działań na rzecz tolerancji i porozumienia.

wyświetleń: 233komentarzy: 0

Rowerem wokół zapory

24-05-2017 19:40

Rok temu podpisali porozumienie, teraz trwają prace nad projektami. We wrześniu składany będzie wniosek o dofinansowanie inwestycji. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, w przyszłym roku ruszą prace nad dużym projektem budowy wokół Jeziora Goczałkowickiego tras pieszo-rowerowych. W prace zaangażowane są też gminy Strumień i Chybie oraz starostwo w Cieszynie.

wyświetleń: 1912komentarzy: 0

Brenna: Krzyż Zakochanych wróci na szlak

24-05-2017 18:00

Po ponad półrocznej przewie w Brennej na szlak wspomnień wraca Krzyża Zakochanych. Został gruntownie odrestaurowany.

wyświetleń: 491komentarzy: 0

Posadzili ponad 160 drzew

24-05-2017 16:30

W poniedziałek, 22 maja 2017 młodzież z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu przeprowadziła akcję zadrzewienia śródpolnego na terenach rolnych w Iskrzyczynie (Gmina Dębowiec). Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu Klubu Gaja „Święto Drzewa – wśród pól”.

wyświetleń: 595komentarzy: 1

Ustrońskie piramidy. Zwiastun filmu

24-05-2017 15:00

Jedna z ikon architektonicznych na Śląsku Cieszyńskim – modernistyczne piramidy w Ustroniu doczekały się filmu dokumentalnego.

wyświetleń: 3514komentarzy: 1

Hybryda też w Jasienicy

24-05-2017 13:30

100 tysięcy kosztował nowy samochód dla policjantów z Jasienicy. Złożyły się na niego dwie gminy - Jasienica i Jaworze, Policja i WFOŚiGW.

wyświetleń: 656komentarzy: 3

Centra Informacji Turystycznej nieprzyjazne obcokrajowcom?

24-05-2017 12:00

Raport przygotowany przez wolontariuszy Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides o Centrach Informacji Turystycznej w regionie pod względem obsługi obcokrajowców nie wypada zbyt pochlebnie. Który trzech biorących udział w badaniu CITów z regionu wypadł najlepiej?

wyświetleń: 646komentarzy: 0

Skoczów: Kolizja przy Crabie

24-05-2017 10:40

Skoczów. Na skrzyżowaniu Katowickiej i Wiślańskiej (obok stacji Crab) doszło dziś (24.05.2017) około 9:30 do kolizji.

wyświetleń: 4728komentarzy: 2

Zbierają na oceaniczną terapię

24-05-2017 09:15

Chcą pomóc dzieciom niepełnosprawnym się rozwijać i poznawać świat. Fundacja Słoneczna Kraina Dzieciom w Jaworzynce walczy o dofinansowanie od Fundacji Aviva w ramach konkursu inicjatyw „To dla mnie ważne”.

wyświetleń: 578komentarzy: 0

Pieniądze dla OSP

24-05-2017 07:30

Po 150 tysięcy zł otrzyma Gmina Ustroń i Brenna dofinansowania zakupu samochodów ratowniczo-gaśniczych dla OSP.