Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 6533komentarzy: 13

Wzrosną wynagrodzenia

14-02-2017 07:30

Podwyżka wyniesie przeciętnie 253 zł na każdy etat funkcjonariusza oraz dla pracowników cywilnych średnio 250 zł na stanowisko. Minister Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenia, które podnoszą wynagrodzenie policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu i pracowników cywilnych.
Minister Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenia, które podnoszą m.in. wynagrodzenie policjantów. Fot: arc. KPP w Cieszynie Minister Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenia, które podnoszą m.in. wynagrodzenie policjantów. Fot: arc. KPP w Cieszynie

- Rozporządzenia podwyższają dodatek za stopień bądź uposażenie zasadnicze. Wzrosną również inne składniki uposażenia. Po uwzględnieniu wszystkich zmian oznacza to, że przeciętne wynagrodzenie funkcjonariusza w praktyce wzrośnie o 253 zł miesięcznie. Podwyżki obowiązują od początku roku, dlatego 1 marca funkcjonariusze dostaną również wyrównanie podwyżek za styczeń i luty – informuje MSW.

Podwyżka wynagrodzeń pracowników cywilnych – również od 1.01.2017 r wyniesie średnio 250 zł na stanowisko i zostanie wypłacona w końcu lutego, z wyrównaniem od 1.01.2017 r.

To nie koniec podwyżek, kolejne zaplanowano od 1 stycznia 2019 r. - średnio 309 zł na etat. Oznacza to, że w 2020 r. funkcjonariusze będą zarabiać średnio o 609 zł więcej. Z kolei wynagrodzenia pracowników wzrosną średnio o 597 zł.

(red/mat.pras.)

 

źródło: ox.pl
dodał: CR 14-02-2017 07:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (13)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

ciotka matylda
14-02-2017 08:31
ciotka matylda
A belfrom średnio 40 zł. I morda w kubeł!
erik
14-02-2017 09:12
erik
A emerytom 2zł i morda na kłódkę.
ciotka matylda
14-02-2017 09:50
ciotka matylda
Minimalna wysokość podwyżki emerytur wg dojnej zmiany to 10 zł. I buzia w ciup ;-)
bolesław
14-02-2017 11:10
bolesław
Współczuje Ratownikom Medycznym podnoszą wynagrodzenia wszystkim ale nie wam.Stoicie z zarobkami od 10 lat czyli ile 2300netto śmiech zenada brawa dla dyrektora za wykazywanie oszczędności i rentownośći kosztem pracowników no i brawa dla przewodniczącego związków zawodowych że nic nie robi a wie jakie stwki są w ościennych pogotowiach.
koszor
14-02-2017 13:00
koszor
Trzeba karmić żołnierzy systemu podwyżkami. Odpowiednią motywacją finansową można zagłuszyć myślenie.
ciamajda
14-02-2017 14:23
ciamajda
Państwo policyjne to takie gdzie policjant zarabia więcej niż nauczyciel.
Bez komentarza.
as355
14-02-2017 18:33
as355
Towarzysz Gierek wywindował płacę górnikom '''' i wszyscy chcieli na kopalnie .Do tej pory (szkoda pisać) .To teraz wszyscy do mundurowych . A pozostali mają na nich pracować i cicho siedzieć . I tz pracownicy cywilni to niby tak jak na kopalni , sprzątaczka z stawką dołową przechodziła na emeryturę ??? CIEKAWE zagrania.
skuter66
14-02-2017 18:52
skuter66
Jak zazdrościcie to spróbujcie wstąpić.
skuter66
14-02-2017 18:53
skuter66
Jak zazdrościcie to spróbujcie wstąpić.
koszor
15-02-2017 10:08
koszor
Skuter - jeśli jesteś takim policjantem z zasadami, to czapki z głów i szacunek. Mam niestety wrażenie, ze większość wykona każdy rozkaz, bez względu na sumienie czy zdrowy rozsądek. Pamiętasz słynny filmik na necie, jak w Warszawie grupa około 10 Strażników Miejskich i Policjantów pacyfikuje gościa, który sprzedaje truskawki? "My tylko wykonujemy rozkazy". Już to gdzieś słyszałem.
EUCHARIADANIEL
15-02-2017 11:19
EUCHARIADANIEL
pożyczyć! pożyczyć!! pożyczyć!!!
Szukasz firmy renomowanej i akredytowanych kredytu prywatnego, który daje szansę pożyczek czas życia. Czy zostały odrzucone przez banki i inne instytucje finansowe? Czy potrzebny jest kredyt konsolidacyjny lub kredyt hipoteczny? Szukaj nie więcej, jak tu jesteśmy, aby wszystkie swoje problemy finansowe, to już przeszłość. Mamy fundusze pożyczkowe do osób i firm potrzebujących pomocy finansowej w wysokości 2%. napisz do nas dzisiaj na: (euchariadanielloanfirm@gmail.com) ubiegać się o pożyczkę.
Przepierón
15-02-2017 12:41
Przepierón
@bolesław,
niech zabiorą doktorkom, ich zarobki (10-15 tys zł) nie są adekwatne do przez nich wykonywanej pracy oraz zarobków reszty społeczeństwa a dają Ratownikom Medycznym. Tą reformą budżet nie zostanie obciążony.
yamah
16-02-2017 11:08
yamah
...a co z emerytami, którym Szydło obiecała podwyżkę???
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Gość OX.pl - Dariusz Itner

16-08-2017 19:15

Czy Polska powinna wyjść z Unii Europejskiej? Czy Facebook blokuje treści patriotyczne? Na te i inne pytania odpowiedział Gość ox. pl - Dariusz Itner, który przedstawił również swój pogląd na reformę szkolnictwa. Jacek Porzycki zapytał też o kwestię manipulacji w sferze publicznej i o wartości, które są ważne dla Gościa.

wyświetleń: 1657komentarzy: 0

Wybudują, ale drożej

16-08-2017 17:20

O blisko 200 tysięcy zł więcej niż zakładano za demontaż starego i budowę nowego zadaszenia trybuny przy stadionie RKS Cukrownik będzie musiała wydać gmina Chybie. Pieniędzy musiano szukać w budżecie. Mimo znacznie droższej inwestycji, prace niebawem ruszą.

wyświetleń: 930komentarzy: 0

26 nowych miejsc do parkowania pojawiło się w Strumieniu

16-08-2017 16:00

To dobra wiadomość dla posiadaczy czterech kółek i nie tylko - w Strumieniu pojawiły się nowe miejsca do parkowania.

wyświetleń: 1017komentarzy: 0

Wielki sprawdzian z języka polskiego w Cieszynie

16-08-2017 14:30

Z ortografią, czy też interpunkcją mogą mieć problemy nawet rdzenni mieszkańcy Polski, w związku z czym możemy sobie wyobrazić, jakie jest to wyzwanie dla obcokrajowców. Na szczęście wiele osób nie boi się wyzwań, w związku z czym starają się poznać obce języki nie tylko w stopniu komunikatywnym, ale również wszystkie jego niuanse. Z tego właśnie względu każdego roku w Cieszynie organizowana jest Letnia Szkoła Języka, Literatury i Kultury Polskiej. Nie inaczej było w tym roku...

wyświetleń: 414komentarzy: 0

Długi weekend w statystyce

16-08-2017 14:29

O 22.00 zakończyła się wczoraj (15.08.2017) prowadzona na terenie naszego województwa akcja ''Bezpieczny Weekend''. Podczas długiego sierpniowego weekendu nad bezpieczeństwem na drogach czuwało ponad 6 tysięcy śląskich policjantów.

wyświetleń: 1310komentarzy: 0

Armata wystrzeliła

16-08-2017 12:45

Kilka dni temu na naszym portalu pojawiła się informacja o replice armaty z przełomu XVII i XVIII wieku, która stanęła na cieszyńskim Wzgórzu Zamkowym. Armata pojawiła się w filmach "Pan Tadeusz" oraz "Ogniem i mieczem", w związku z czym spokojnie możemy uznać ją, za lokalną sławę. Ponieważ 15 sierpnia to Święto Wojska Polskiego, władze Cieszyna postanowiły uczcić to wydarzenie wystrzałem ze wspomnianej armaty.

wyświetleń: 1254komentarzy: 1

W Cieszynie zrobisz przegląd auta za darmo

16-08-2017 11:00

Jesienny przegląd auta jeszcze przed Tobą? W Cieszynie będziesz mogła/mógł zrobić go bezpłatnie. Gdzie?

wyświetleń: 2077komentarzy: 1

Najmłodsi stela 65/590/2017

16-08-2017 09:20

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 4399komentarzy: 0

WYPRAWKA SZKOLNA Z STX HURT-DETAL

16-08-2017 07:30

Sezon wakacyjny w pełni, nadmorskie kurorty pękają w szwach, szlaki górskie oblegają turyści, a ruch na drogach nie maleje. Jednakże już na horyzoncie czasu pojawia się coraz to wyraźniejsza wizja nowego roku szkolnego. Koniec wakacyjnego odpoczynku i urlopowych wyjazdów niestety zakończy się, a dotychczas opustoszałe szkolne korytarze i ławki znów zaroją się od uczniów.

wyświetleń: 1007komentarzy: 0

Gość Ox.pl - Doda

15-08-2017 20:00

O Dorocie Rabczewskiej napisano i powiedziano już bardzo dużo. Skandalistka? Słuch absolutny? Królowa autokreacji? Na pewno piosenkarka nie stoi w miejscu i dojrzewa na oczach mediów i fanów. Jacek Porzycki zapytał artystkę, czy często czuje się "okazem w szkle" i jak wysoki był "podatek od miłości"? Nie zabrakło również pytań o styl życia, kontrowersje i ... patriotyzm.