Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kontakt24

wyświetleń: 6421komentarzy: 13

Wzrosną wynagrodzenia

14-02-2017 07:30

Podwyżka wyniesie przeciętnie 253 zł na każdy etat funkcjonariusza oraz dla pracowników cywilnych średnio 250 zł na stanowisko. Minister Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenia, które podnoszą wynagrodzenie policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu i pracowników cywilnych.
Minister Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenia, które podnoszą m.in. wynagrodzenie policjantów. Fot: arc. KPP w Cieszynie Minister Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenia, które podnoszą m.in. wynagrodzenie policjantów. Fot: arc. KPP w Cieszynie

- Rozporządzenia podwyższają dodatek za stopień bądź uposażenie zasadnicze. Wzrosną również inne składniki uposażenia. Po uwzględnieniu wszystkich zmian oznacza to, że przeciętne wynagrodzenie funkcjonariusza w praktyce wzrośnie o 253 zł miesięcznie. Podwyżki obowiązują od początku roku, dlatego 1 marca funkcjonariusze dostaną również wyrównanie podwyżek za styczeń i luty – informuje MSW.

Podwyżka wynagrodzeń pracowników cywilnych – również od 1.01.2017 r wyniesie średnio 250 zł na stanowisko i zostanie wypłacona w końcu lutego, z wyrównaniem od 1.01.2017 r.

To nie koniec podwyżek, kolejne zaplanowano od 1 stycznia 2019 r. - średnio 309 zł na etat. Oznacza to, że w 2020 r. funkcjonariusze będą zarabiać średnio o 609 zł więcej. Z kolei wynagrodzenia pracowników wzrosną średnio o 597 zł.

(red/mat.pras.)

 

zródło: ox.pl
dodał: CR 14-02-2017 07:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (13)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

ciotka matylda
14-02-2017 08:31
ciotka matylda
A belfrom średnio 40 zł. I morda w kubeł!
erik
14-02-2017 09:12
erik
A emerytom 2zł i morda na kłódkę.
ciotka matylda
14-02-2017 09:50
ciotka matylda
Minimalna wysokość podwyżki emerytur wg dojnej zmiany to 10 zł. I buzia w ciup ;-)
bolesław
14-02-2017 11:10
bolesław
Współczuje Ratownikom Medycznym podnoszą wynagrodzenia wszystkim ale nie wam.Stoicie z zarobkami od 10 lat czyli ile 2300netto śmiech zenada brawa dla dyrektora za wykazywanie oszczędności i rentownośći kosztem pracowników no i brawa dla przewodniczącego związków zawodowych że nic nie robi a wie jakie stwki są w ościennych pogotowiach.
koszor
14-02-2017 13:00
koszor
Trzeba karmić żołnierzy systemu podwyżkami. Odpowiednią motywacją finansową można zagłuszyć myślenie.
ciamajda
14-02-2017 14:23
ciamajda
Państwo policyjne to takie gdzie policjant zarabia więcej niż nauczyciel.
Bez komentarza.
as355
14-02-2017 18:33
as355
Towarzysz Gierek wywindował płacę górnikom '''' i wszyscy chcieli na kopalnie .Do tej pory (szkoda pisać) .To teraz wszyscy do mundurowych . A pozostali mają na nich pracować i cicho siedzieć . I tz pracownicy cywilni to niby tak jak na kopalni , sprzątaczka z stawką dołową przechodziła na emeryturę ??? CIEKAWE zagrania.
skuter66
14-02-2017 18:52
skuter66
Jak zazdrościcie to spróbujcie wstąpić.
skuter66
14-02-2017 18:53
skuter66
Jak zazdrościcie to spróbujcie wstąpić.
koszor
15-02-2017 10:08
koszor
Skuter - jeśli jesteś takim policjantem z zasadami, to czapki z głów i szacunek. Mam niestety wrażenie, ze większość wykona każdy rozkaz, bez względu na sumienie czy zdrowy rozsądek. Pamiętasz słynny filmik na necie, jak w Warszawie grupa około 10 Strażników Miejskich i Policjantów pacyfikuje gościa, który sprzedaje truskawki? "My tylko wykonujemy rozkazy". Już to gdzieś słyszałem.
EUCHARIADANIEL
15-02-2017 11:19
EUCHARIADANIEL
pożyczyć! pożyczyć!! pożyczyć!!!
Szukasz firmy renomowanej i akredytowanych kredytu prywatnego, który daje szansę pożyczek czas życia. Czy zostały odrzucone przez banki i inne instytucje finansowe? Czy potrzebny jest kredyt konsolidacyjny lub kredyt hipoteczny? Szukaj nie więcej, jak tu jesteśmy, aby wszystkie swoje problemy finansowe, to już przeszłość. Mamy fundusze pożyczkowe do osób i firm potrzebujących pomocy finansowej w wysokości 2%. napisz do nas dzisiaj na: (euchariadanielloanfirm@gmail.com) ubiegać się o pożyczkę.
Przepierón
15-02-2017 12:41
Przepierón
@bolesław,
niech zabiorą doktorkom, ich zarobki (10-15 tys zł) nie są adekwatne do przez nich wykonywanej pracy oraz zarobków reszty społeczeństwa a dają Ratownikom Medycznym. Tą reformą budżet nie zostanie obciążony.
yamah
16-02-2017 11:08
yamah
...a co z emerytami, którym Szydło obiecała podwyżkę???
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Głosuj na osobowość!

25-04-2017 17:35

Janusz Rokicki, Tomasz Wolff i Fundacja Volens – to kandydaci ze Śląska Cieszyńskiego do tytułu „Osobowości Ziem Górskich” zakwalifikowani do II etapu konkursu.

wyświetleń: 404komentarzy: 0

8 lat w Tybecie rozpycha się na ogólnopolskiej scenie muzycznej

25-04-2017 15:50

Wyjątkowa pracowitość, niespotykana determinacja i żelazna konsekwencja w działaniach zespołu 8 lat w Tybecie to cechy, dzięki którym strumieńscy rockmani coraz bardziej rozpychają się na ogólnopolskiej scenie muzycznej.

wyświetleń: 913komentarzy: 0

Już za 3 dni Kino na Granicy!

25-04-2017 14:15

Już tylko 3 dni pozostały do rozpoczęcia 19. Kina na Granicy. Święto kinomanów nad Olzą rozpocznie się w piątek, 28 kwietnia.

wyświetleń: 530komentarzy: 0

Szukają pielęgniarzy i lekarzy

25-04-2017 12:50

Jesteś lekarzem/-ką lub pielęgniarzem/-ką i szukasz pracy lub nie odpowiadają Ci polskie zarobki? Tuż przy granicy – w Hawierzowie szpital szuka pracowników.

wyświetleń: 2320komentarzy: 2

Muflony i dziki na wiosnę

25-04-2017 11:15

Wiosna na razie nie rozpieszczała nas zbyt ładną pogodą, ale jak informuje Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, jest zwiastun nadejścia prawdziwej wiosny, a są nim nowe narodziny  - urodziły się właśnie muflony i dziki.

wyświetleń: 723komentarzy: 1

9. Cieszyński Fortuna Bieg już za nami

25-04-2017 09:20

9. Cieszyński Fortuna Bieg mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych przyciągnął wielu biegaczy z różnych zakątków świata. W biegu głównym wystartowało blisko 1200 zawodników, zaś w młodzieżowym 880.

wyświetleń: 1695komentarzy: 0

Już 13-14 maja dni otwarte!!! Premiera Nowej Toyoty Yaris

25-04-2017 07:30

Nowa Toyota Yaris z bardziej dynamiczną sylwetką, zupełnie nowym silnikiem 1.5 l Dual VVT-iE i pakietem bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense w standardzie jest już dostępna w salonach Toyoty.

wyświetleń: 391komentarzy: 0

Motocykliści rozpoczęli sezon

24-04-2017 20:00

Motocykliści z Cieszyna i okolic pożegnali zimę. Wczoraj (23.04) sympatycy dwóch kółek spotkali się na płycie cieszyńskiego Rynku, by oficjalnie otworzyć nowy sezon motocyklowy 2017.

wyświetleń: 2883komentarzy: 1

Wideoflesz: Rajd dwóch gmin

24-04-2017 19:55

W niedzielę 23 kwietnia 2017 roku w odbyła się 2 Runda Rajdowego Pucharu Śląska - Rajd Dwóch Gmin: Strumień - Chybie. W imprezie wzięło udział wielu zawodników a zmienne warunki pogodowe nie rozpieszczały ani startujących ani kibiców. Na odcinkach dochodziło do wypadnięć z trasy przez co występowały przerwy spowodowane wyjazdem na trasę straży pożarnej.

wyświetleń: 2685komentarzy: 2

Minął Tydzień

24-04-2017 18:00

Witajcie w kolejnym odcinku programu 'Minął tydzień'. To skrót najważniejszych wydarzeń z regionu wybranych dla Was przez redaktorów Portalu.