Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 6381komentarzy: 13

Wzrosną wynagrodzenia

14-02-2017 07:30

Podwyżka wyniesie przeciętnie 253 zł na każdy etat funkcjonariusza oraz dla pracowników cywilnych średnio 250 zł na stanowisko. Minister Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenia, które podnoszą wynagrodzenie policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu i pracowników cywilnych.
Minister Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenia, które podnoszą m.in. wynagrodzenie policjantów. Fot: arc. KPP w Cieszynie Minister Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenia, które podnoszą m.in. wynagrodzenie policjantów. Fot: arc. KPP w Cieszynie

- Rozporządzenia podwyższają dodatek za stopień bądź uposażenie zasadnicze. Wzrosną również inne składniki uposażenia. Po uwzględnieniu wszystkich zmian oznacza to, że przeciętne wynagrodzenie funkcjonariusza w praktyce wzrośnie o 253 zł miesięcznie. Podwyżki obowiązują od początku roku, dlatego 1 marca funkcjonariusze dostaną również wyrównanie podwyżek za styczeń i luty – informuje MSW.

Podwyżka wynagrodzeń pracowników cywilnych – również od 1.01.2017 r wyniesie średnio 250 zł na stanowisko i zostanie wypłacona w końcu lutego, z wyrównaniem od 1.01.2017 r.

To nie koniec podwyżek, kolejne zaplanowano od 1 stycznia 2019 r. - średnio 309 zł na etat. Oznacza to, że w 2020 r. funkcjonariusze będą zarabiać średnio o 609 zł więcej. Z kolei wynagrodzenia pracowników wzrosną średnio o 597 zł.

(red/mat.pras.)

 

zródło: ox.pl
dodał: CR 14-02-2017 07:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (13)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

ciotka matylda
14-02-2017 08:31
ciotka matylda
A belfrom średnio 40 zł. I morda w kubeł!
erik
14-02-2017 09:12
erik
A emerytom 2zł i morda na kłódkę.
ciotka matylda
14-02-2017 09:50
ciotka matylda
Minimalna wysokość podwyżki emerytur wg dojnej zmiany to 10 zł. I buzia w ciup ;-)
bolesław
14-02-2017 11:10
bolesław
Współczuje Ratownikom Medycznym podnoszą wynagrodzenia wszystkim ale nie wam.Stoicie z zarobkami od 10 lat czyli ile 2300netto śmiech zenada brawa dla dyrektora za wykazywanie oszczędności i rentownośći kosztem pracowników no i brawa dla przewodniczącego związków zawodowych że nic nie robi a wie jakie stwki są w ościennych pogotowiach.
koszor
14-02-2017 13:00
koszor
Trzeba karmić żołnierzy systemu podwyżkami. Odpowiednią motywacją finansową można zagłuszyć myślenie.
ciamajda
14-02-2017 14:23
ciamajda
Państwo policyjne to takie gdzie policjant zarabia więcej niż nauczyciel.
Bez komentarza.
as355
14-02-2017 18:33
as355
Towarzysz Gierek wywindował płacę górnikom '''' i wszyscy chcieli na kopalnie .Do tej pory (szkoda pisać) .To teraz wszyscy do mundurowych . A pozostali mają na nich pracować i cicho siedzieć . I tz pracownicy cywilni to niby tak jak na kopalni , sprzątaczka z stawką dołową przechodziła na emeryturę ??? CIEKAWE zagrania.
skuter66
14-02-2017 18:52
skuter66
Jak zazdrościcie to spróbujcie wstąpić.
skuter66
14-02-2017 18:53
skuter66
Jak zazdrościcie to spróbujcie wstąpić.
koszor
15-02-2017 10:08
koszor
Skuter - jeśli jesteś takim policjantem z zasadami, to czapki z głów i szacunek. Mam niestety wrażenie, ze większość wykona każdy rozkaz, bez względu na sumienie czy zdrowy rozsądek. Pamiętasz słynny filmik na necie, jak w Warszawie grupa około 10 Strażników Miejskich i Policjantów pacyfikuje gościa, który sprzedaje truskawki? "My tylko wykonujemy rozkazy". Już to gdzieś słyszałem.
EUCHARIADANIEL
15-02-2017 11:19
EUCHARIADANIEL
pożyczyć! pożyczyć!! pożyczyć!!!
Szukasz firmy renomowanej i akredytowanych kredytu prywatnego, który daje szansę pożyczek czas życia. Czy zostały odrzucone przez banki i inne instytucje finansowe? Czy potrzebny jest kredyt konsolidacyjny lub kredyt hipoteczny? Szukaj nie więcej, jak tu jesteśmy, aby wszystkie swoje problemy finansowe, to już przeszłość. Mamy fundusze pożyczkowe do osób i firm potrzebujących pomocy finansowej w wysokości 2%. napisz do nas dzisiaj na: (euchariadanielloanfirm@gmail.com) ubiegać się o pożyczkę.
Przepierón
15-02-2017 12:41
Przepierón
@bolesław,
niech zabiorą doktorkom, ich zarobki (10-15 tys zł) nie są adekwatne do przez nich wykonywanej pracy oraz zarobków reszty społeczeństwa a dają Ratownikom Medycznym. Tą reformą budżet nie zostanie obciążony.
yamah
16-02-2017 11:08
yamah
...a co z emerytami, którym Szydło obiecała podwyżkę???
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Konferencja młodych ''Bez ograniczeń''

27-03-2017 22:00

Cztery różne wykłady: „50 twarzy chrześcijanina”,  „Dlaczego odwracamy kota ogonem?”, „Jak daleko nie jest za daleko?”, „Tożsamość”, a na zakończenie koncert z przesłaniem – tak, przebiegała w tym roku konferencja młodych w Cieszynie, której towarzyszyło hasło „Bez ograniczeń”.

wyświetleń: 71komentarzy: 0

Minął Tydzień

27-03-2017 19:00

Witajcie w kolejnym odcinku programu 'Minął tydzień'. To skrót najważniejszych wydarzeń z regionu wybranych dla Was przez redaktorów Portalu.

wyświetleń: 670komentarzy: 0

Młodzież zapobiega pożarom - eliminacje powiatowe 2017

27-03-2017 17:55

W dniu 25 marca 2017 roku w strażnicy Ochotniczej Straży w Dębowcu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.

wyświetleń: 606komentarzy: 0

Rajd Valasska debiut braci Szejów w samochodzie R5

27-03-2017 16:40

Jarek i Marcin Szejowie kończą Rajd Valasska na 7. miejscu. Załoga GK Forge Metkom Rally Team zdobywa 18 punktów w 1. rundzie Rajdowych Mistrzostw Czech 2017.

wyświetleń: 338komentarzy: 0

Zaginął 20-latek z Wilamowic

27-03-2017 16:15

Policjanci poszukują zaginionego Andrzeja Boruń. 20-letni mieszkaniec Wilamowic ostatni raz był widziany 11 marca 2017 roku. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie.

wyświetleń: 4003komentarzy: 6

Biegacze z kolejnymi medalami Mistrzostw Polski!

27-03-2017 15:55

Narciarskie ostatki czyli druga część Mistrzostw Polski w biegach narciarskich przyniosły naszym biegaczom kolejne medale w tym najcenniejszy z nich - srebrny - Dominika Burego.

wyświetleń: 231komentarzy: 0

Międzynarodowe ćwiczenia ''Fenix''

27-03-2017 14:20

Kilkadziesiąt radiowozów i innych specjalistycznych pojazdów oraz kilkuset policjantów pojawiło się w Marklowicach Górnych, aby wziąć udział w międzynarodowych ćwiczeniach pod kryptonimem ''Fenix''.

wyświetleń: 1569komentarzy: 0

Mundurowe podsumowanie weekendu

27-03-2017 13:30

12 sprawców przestępstw oraz 8 poszukiwanych osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości zatrzymali od piątku do niedzieli policjanci z cieszyńskiego garnizonu. To nie wszystko - przeprowadzili także ponad 150 interwencji. Sporo działo się również na drogach powiatu, gdzie doszło do dwóch wypadków drogowych i dziewięciu kolizji.

wyświetleń: 1808komentarzy: 1

Święto czekolady w Bielsku!

27-03-2017 12:00

Jaką czekoladę lubicie? Gorzką, mleczną, deserową, białą, a może gorącą z bitą śmietaną i posypką?  Niezależnie jakie mamy gusta, jedno jest pewne, kochamy ją za smak i wspaniały aromat.  

wyświetleń: 1120komentarzy: 0

Zespoły rywalizowały w Cieszynie

27-03-2017 11:00

W dniach od 20 do 21 marca br. w cieszyńskim Teatrze im. A. Mickiewicza odbywał się zorganizowany przez Stowarzyszenie Samorządowe Ziemi Cieszyńskiej oraz Wydział Kultury Urzędu Miejskiego w Cieszynie – Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Artystycznych Śląska Cieszyńskiego.