Wiadomości

Wkrótce w regionie

Październik 2017
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

Fotoreportaże

wyświetleń: 6567komentarzy: 13

Wzrosną wynagrodzenia

14-02-2017 07:30

Podwyżka wyniesie przeciętnie 253 zł na każdy etat funkcjonariusza oraz dla pracowników cywilnych średnio 250 zł na stanowisko. Minister Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenia, które podnoszą wynagrodzenie policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu i pracowników cywilnych.
Minister Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenia, które podnoszą m.in. wynagrodzenie policjantów. Fot: arc. KPP w Cieszynie Minister Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenia, które podnoszą m.in. wynagrodzenie policjantów. Fot: arc. KPP w Cieszynie

- Rozporządzenia podwyższają dodatek za stopień bądź uposażenie zasadnicze. Wzrosną również inne składniki uposażenia. Po uwzględnieniu wszystkich zmian oznacza to, że przeciętne wynagrodzenie funkcjonariusza w praktyce wzrośnie o 253 zł miesięcznie. Podwyżki obowiązują od początku roku, dlatego 1 marca funkcjonariusze dostaną również wyrównanie podwyżek za styczeń i luty – informuje MSW.

Podwyżka wynagrodzeń pracowników cywilnych – również od 1.01.2017 r wyniesie średnio 250 zł na stanowisko i zostanie wypłacona w końcu lutego, z wyrównaniem od 1.01.2017 r.

To nie koniec podwyżek, kolejne zaplanowano od 1 stycznia 2019 r. - średnio 309 zł na etat. Oznacza to, że w 2020 r. funkcjonariusze będą zarabiać średnio o 609 zł więcej. Z kolei wynagrodzenia pracowników wzrosną średnio o 597 zł.

(red/mat.pras.)

 

źródło: ox.pl
dodał: CR 14-02-2017 07:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (13)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

ciotka matylda
14-02-2017 08:31
ciotka matylda
A belfrom średnio 40 zł. I morda w kubeł!
erik
14-02-2017 09:12
erik
A emerytom 2zł i morda na kłódkę.
ciotka matylda
14-02-2017 09:50
ciotka matylda
Minimalna wysokość podwyżki emerytur wg dojnej zmiany to 10 zł. I buzia w ciup ;-)
bolesław
14-02-2017 11:10
bolesław
Współczuje Ratownikom Medycznym podnoszą wynagrodzenia wszystkim ale nie wam.Stoicie z zarobkami od 10 lat czyli ile 2300netto śmiech zenada brawa dla dyrektora za wykazywanie oszczędności i rentownośći kosztem pracowników no i brawa dla przewodniczącego związków zawodowych że nic nie robi a wie jakie stwki są w ościennych pogotowiach.
koszor
14-02-2017 13:00
koszor
Trzeba karmić żołnierzy systemu podwyżkami. Odpowiednią motywacją finansową można zagłuszyć myślenie.
ciamajda
14-02-2017 14:23
ciamajda
Państwo policyjne to takie gdzie policjant zarabia więcej niż nauczyciel.
Bez komentarza.
as355
14-02-2017 18:33
as355
Towarzysz Gierek wywindował płacę górnikom '''' i wszyscy chcieli na kopalnie .Do tej pory (szkoda pisać) .To teraz wszyscy do mundurowych . A pozostali mają na nich pracować i cicho siedzieć . I tz pracownicy cywilni to niby tak jak na kopalni , sprzątaczka z stawką dołową przechodziła na emeryturę ??? CIEKAWE zagrania.
skuter66
14-02-2017 18:52
skuter66
Jak zazdrościcie to spróbujcie wstąpić.
skuter66
14-02-2017 18:53
skuter66
Jak zazdrościcie to spróbujcie wstąpić.
koszor
15-02-2017 10:08
koszor
Skuter - jeśli jesteś takim policjantem z zasadami, to czapki z głów i szacunek. Mam niestety wrażenie, ze większość wykona każdy rozkaz, bez względu na sumienie czy zdrowy rozsądek. Pamiętasz słynny filmik na necie, jak w Warszawie grupa około 10 Strażników Miejskich i Policjantów pacyfikuje gościa, który sprzedaje truskawki? "My tylko wykonujemy rozkazy". Już to gdzieś słyszałem.
EUCHARIADANIEL
15-02-2017 11:19
EUCHARIADANIEL
pożyczyć! pożyczyć!! pożyczyć!!!
Szukasz firmy renomowanej i akredytowanych kredytu prywatnego, który daje szansę pożyczek czas życia. Czy zostały odrzucone przez banki i inne instytucje finansowe? Czy potrzebny jest kredyt konsolidacyjny lub kredyt hipoteczny? Szukaj nie więcej, jak tu jesteśmy, aby wszystkie swoje problemy finansowe, to już przeszłość. Mamy fundusze pożyczkowe do osób i firm potrzebujących pomocy finansowej w wysokości 2%. napisz do nas dzisiaj na: (euchariadanielloanfirm@gmail.com) ubiegać się o pożyczkę.
Przepierón
15-02-2017 12:41
Przepierón
@bolesław,
niech zabiorą doktorkom, ich zarobki (10-15 tys zł) nie są adekwatne do przez nich wykonywanej pracy oraz zarobków reszty społeczeństwa a dają Ratownikom Medycznym. Tą reformą budżet nie zostanie obciążony.
yamah
16-02-2017 11:08
yamah
...a co z emerytami, którym Szydło obiecała podwyżkę???
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Nasz region w międzywojniu

23-10-2017 10:30

W Galeri Wystaw Czasowych Muzeum Śląska Cieszyńskiego otwarto nową wystawę. Tym razem udając się tam obejrzymy ciekawe eksponaty, głównie fotografie, ale nie tylko z naszego regionu w okresie międzywojennym.

wyświetleń: 126komentarzy: 0

Czytają, nie czytają?

23-10-2017 09:10

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. To, że badania ostatnich lat wykazują spadek czytelnictwa wśród Polaków nie jest bynajmniej nowym odkryciem. A jak próbują takiemu stanowi rzeczy zaradzić bibliotekarze i nauczyciele w naszym regionie? I czy nasza młodzież czyta, czy też nie czyta?

wyświetleń: 193komentarzy: 1

Piłkarski weekend za nami (22.10.2017)

23-10-2017 07:30

Za nami kolejny piłkarski weekend, który przyniósł nam sporo emocji. W A klasie poznaliśmy nowego lidera, a Dariusz Rucki okazał się bohaterem Wisły. Warto także wspomnieć o Zebrzydowicach, które sprawiły kibicom miłą niespodziankę.

wyświetleń: 531komentarzy: 0

Cenne zwycięstwo Błachowicza!

22-10-2017 22:20

Właśnie tak miała wyglądać walka Jan Błachowicza podczas gali UFC w Gdańsku. Cieszynianin przełamał się po dwóch porażkach i pokonał Devina Clarka przez duszenie zza pleców w stójce!

wyświetleń: 699komentarzy: 0

Třinec wiceliderem Extraligi!

22-10-2017 22:15

Trzeci mecz w WERK Arenie i trzecie zwycięstwo. Tak można podsumować ostatni tydzień w wykonaniu Stalowników. Po dzisiejszej wygranej nad Jihlavą (22.10.2017), podopieczni Václava Varadi ustępują w tabeli już tylko Komecie Brno.

wyświetleń: 231komentarzy: 0

Pomóż nam spakować miłość - czyli, zrób prezent pod choinkę

22-10-2017 19:00

Prezent pod choinkę to ogólnopolska akcja charytatywna do której Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Dzięgielowie przystąpiło ponad 10 lat temu. Prezenty trafiają do dzieci z Ukrainy, Białorusi, Rumunii. W tym roku także dla dzieci uchodźców. W akcji może wziąć udział każdy.

wyświetleń: 643komentarzy: 0

Zniczomaty już w Cieszynie

22-10-2017 17:00

Znane są automaty z napojami, zabawkami, czy też różnego rodzaju gadżetami. Jakiś czas temu mieszkańcy Cieszyna mieli szansę przez jakiś czas korzystać z mlekomatu, umiejscowionego niedaleko jednego z dużych sklepów. Jednak od jakiegoś czasu zaczęły pojawiać się również zniczomaty, czyli urządzenia, umożliwiające zakup zniczy, na cieszyńskich cmentarzach.

wyświetleń: 2038komentarzy: 2

Parkować, nie parkować?

22-10-2017 15:00

Burmistrz Strumienia, Anna Grygierek chce poznać zdanie mieszkańców związane z parkingiem na rynku.

wyświetleń: 1381komentarzy: 0

Koncert Życzeń Stela

22-10-2017 12:00

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu ''Koncert Życzeń Stela'' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

wyświetleń: 753komentarzy: 0

Pamiętają o Święcie Drzewa

22-10-2017 11:10

Corocznie uczniowie SP nr 2 im. Jerzego Michejdy w Ustroniu przy współorganizacji Komisji Ochrony Przyrody Krajoznawstwa i Turystyki Pieszej Oddziału PTTK Beskid Sląski oraz Nadleśnictwa w Ustroniu biorą udział w rajdzie pieszym z okazji Święta Drzewa.