Wiadomości

Wkrótce w regionie

Październik 2017
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

Fotoreportaże

wyświetleń: 4422komentarzy: 6

Zatrzymani Ukraińcy

03-02-2017 13:30

Podczas działań prowadzonych 1 i 2 lutego na terenie Śląska i Opolszczyzny funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili cudzoziemców, którzy przebywali w Polsce niezgodnie z obowiązującymi przepisami.
fot: SG fot: SG

W Sosnowcu, Mysłowicach, Gorzyczkach, Skoczowie i Gliwicach zatrzymanych zostało 6 obywateli Ukrainy. Cudzoziemcy podczas kontroli okazali funkcjonariuszom wizy z prawem do pracy w Polsce oraz oświadczania o zamiarze powierzenia wykonywania pracy. W trakcie dokonanych ustaleń okazało się, że żaden z Ukraińców nie pracował w firmie wskazanej w oświadczeniu, ani nawet nie nawiązał kontaktu ze swoim pracodawcą.

- W stosunku do wszystkich cudzoziemców wszczęto postępowania administracyjne. Siedmioro otrzymało już decyzje o zobowiązaniu do powrotu, a w trzech przypadkach postępowania są jeszcze w toku  - informuje kpt. SG Katarzyna Walczak, Rzecznik Prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

(red/mat.pras.)

 

źródło: ox.pl
dodał: CR 03-02-2017 13:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (6)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

janomo
03-02-2017 14:29
janomo
Moment moment, to ilu ich było bo najpierw pisze że zatrzymano 6 obywateli Ukrainy, a potem że "iedmioro otrzymało już decyzje o zobowiązaniu do powrotu". To ilu ich było? Rozmnożyli się nagle czy co?
janusz s
03-02-2017 19:42
janusz s
Ten artykuł powinien się znaleźć w pytaniach maturalnych z matematyki!!!!!!!!!!!!!!!
Przepierón
04-02-2017 08:43
Przepierón
Ten artykuł to je taki kogel-mogel że na egzamin z prawa jazdy też by sie nadoł.
-zatrzymanych zostało 6 obywateli Ukrainy
-Siedmioro otrzymało już decyzje o zobowiązaniu do powrotu, a w trzech przypadkach postępowania są jeszcze w toku
Rajmund
05-02-2017 05:29
Rajmund
Nie jest podana płeć zatrzymanych. Najwyraźniej wśród zatrzymanych były cztery ciężarne. Jedna urodziła dlatego Obecnie jest 7 Ukraińców a w 3 przypadkach postępowanie jest w toku. Oby byli to chłopcy ale dziewczynki też w porządku.
janusz s
05-02-2017 09:47
janusz s
Ale jak dziecko urodziło się na terenie Polski to jest naszym obywatelem -a naszego nie powinni zsyłać.
koszor
05-02-2017 14:48
koszor
Takich trzech jak nas dwóch, to ni ma ani jednego!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Nagrody im. ks. Leopolda Jana Szersznika przyznane

19-10-2017 21:54

Kazimierz Węgrzyn, Małgorzata Mendel oraz Jadwiga i Marian Dudysowie - to tegoroczni laureaci przyznawanej przez Powiat Cieszyński nagrody w dziedzinie kultury im. ks. Leopolda Jana Szersznika. Uroczystość uhonorowania ludzi kultury odbyła się wczoraj (18.10) w Sali Rzymskiej Muzeum Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 453komentarzy: 1

Motywacja błyskawiczna w 6 krokach - warsztaty

19-10-2017 18:00

Jak w końcu zabrać się za nielubiane obowiązki bez niechęci? W jaki sposób sprawić, żebyśmy mieli chęci do działania i byli w stanie podejmować szereg efektywnych działań nastawionych na realizację celu? Jak przekonać kogoś do podjęcia jakiś działań? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedział Kamil Zieliński – psycholog biznesu, podczas spotkania w Sali konferencyjnej cieszyńskiego zamku w środę 18. Października.

wyświetleń: 570komentarzy: 1

Skofot zaprasza!

19-10-2017 17:30

Już po raz trzeci Skoczów na dwa dni stanie się mekką pasjonatów fotografii. W najbliższy weekend 20-21 październik w Teatrze Elektrycznym odbędzie się Festiwal Fotografii Analogowej Skofot.

wyświetleń: 477komentarzy: 0

Proces o miliony przeciwko UG w Brennej

19-10-2017 15:30

Zmaiana planu zagospodarowania przestrzennego w gminie Brenna znalazła swój finał w sądzie. Wszystko za sprawą zmiany planu, która miała miejsce w 2010 roku. Zmiany dotknęły między innymi działek usytuowanych w Górkach Wielkich, na których usytuowany był zakład produkcyjny przedsiębiorstwa zajmującego się wytwarzaniem zniczy.

wyświetleń: 2100komentarzy: 1

Portal OX.PL poleca!

19-10-2017 13:29

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 245komentarzy: 0

Policjanci poszukują właściciela telefonu komórkowego

19-10-2017 13:25

W miniony weekend odnaleziono w Skoczowie telefon komórkowy marki Samsung, który znalazła mieszkanka Skoczowa. Policjanci poszukują właściciela telefonu.

wyświetleń: 2812komentarzy: 6

Goleszów: zmiany w Radzie Gminy. Rafał Glajcar zrezygnował

19-10-2017 13:10

Rada Gminy Goleszów zmieniła swój skład. Z funkcji radnego zrezygnował Rafał Glajcar (Puńców). Podczas środowej (18.10) sesji wybrano nowego wiceprzewodniczącego Rady.

wyświetleń: 2509komentarzy: 2

Niemcy budowali w Szczyrku

19-10-2017 12:55

Grupa niemieckich wolontariuszy budowała zadaszenie ogniska przy parafii w Szczyrku Salmopolu. To nie pierwsza taka akcja.

wyświetleń: 748komentarzy: 2

Protestantyzm w Czechach - spotkanie w kawiarni Avion

19-10-2017 12:00

Śląsk Cieszyński jest regionem dosyć nietypowym. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o wykształcone tradycje, czy też o coś tak prozaicznego, jak ukształtowanie terenu. Przede wszystkim Śląsk Cieszyński jest regionem wielowyznaniowym. Dotyczy to zarówno polskiej części regionu, jak i tej, usytuowanej po drugiej stronie Olzy. W Cieszynie rok 2017 to huczne obchody 500-lecia reformacji. Również w Czeskim Cieszynie fakt ten nie został pominięty.

wyświetleń: 562komentarzy: 1

Organizowali nielegalny pobyt

19-10-2017 10:30

Zatrzymano 3 członków grupy przestępczej, którzy zajmowali się organizowaniem nielegalnej migracji obywatelom Ukrainy.