Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4444komentarzy: 6

Zatrzymani Ukraińcy

03-02-2017 13:30

Podczas działań prowadzonych 1 i 2 lutego na terenie Śląska i Opolszczyzny funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili cudzoziemców, którzy przebywali w Polsce niezgodnie z obowiązującymi przepisami.
fot: SG fot: SG

W Sosnowcu, Mysłowicach, Gorzyczkach, Skoczowie i Gliwicach zatrzymanych zostało 6 obywateli Ukrainy. Cudzoziemcy podczas kontroli okazali funkcjonariuszom wizy z prawem do pracy w Polsce oraz oświadczania o zamiarze powierzenia wykonywania pracy. W trakcie dokonanych ustaleń okazało się, że żaden z Ukraińców nie pracował w firmie wskazanej w oświadczeniu, ani nawet nie nawiązał kontaktu ze swoim pracodawcą.

- W stosunku do wszystkich cudzoziemców wszczęto postępowania administracyjne. Siedmioro otrzymało już decyzje o zobowiązaniu do powrotu, a w trzech przypadkach postępowania są jeszcze w toku  - informuje kpt. SG Katarzyna Walczak, Rzecznik Prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

(red/mat.pras.)

 

źródło: ox.pl
dodał: CR 03-02-2017 13:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (6)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

janomo
03-02-2017 14:29
janomo
Moment moment, to ilu ich było bo najpierw pisze że zatrzymano 6 obywateli Ukrainy, a potem że "iedmioro otrzymało już decyzje o zobowiązaniu do powrotu". To ilu ich było? Rozmnożyli się nagle czy co?
janusz s
03-02-2017 19:42
janusz s
Ten artykuł powinien się znaleźć w pytaniach maturalnych z matematyki!!!!!!!!!!!!!!!
Przepierón
04-02-2017 08:43
Przepierón
Ten artykuł to je taki kogel-mogel że na egzamin z prawa jazdy też by sie nadoł.
-zatrzymanych zostało 6 obywateli Ukrainy
-Siedmioro otrzymało już decyzje o zobowiązaniu do powrotu, a w trzech przypadkach postępowania są jeszcze w toku
Rajmund
05-02-2017 05:29
Rajmund
Nie jest podana płeć zatrzymanych. Najwyraźniej wśród zatrzymanych były cztery ciężarne. Jedna urodziła dlatego Obecnie jest 7 Ukraińców a w 3 przypadkach postępowanie jest w toku. Oby byli to chłopcy ale dziewczynki też w porządku.
janusz s
05-02-2017 09:47
janusz s
Ale jak dziecko urodziło się na terenie Polski to jest naszym obywatelem -a naszego nie powinni zsyłać.
koszor
05-02-2017 14:48
koszor
Takich trzech jak nas dwóch, to ni ma ani jednego!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Kosmiczne doznania w cieszyńskim Teatrze

17-12-2017 23:22

W Teatrze im. A. Mickiewicza było kosmicznie i to dosłownie. Na scenie wylądował statek kosmiczny, pojawili się obcy z odległych planet, nie zabrakło miss galaxis - kto jeszcze odwiedził cieszyński Teatr, a także co wydarzyło się podczas misji naukowo-turystycznej, zobacz w materiale filmowym.

wyświetleń: 112komentarzy: 0

Stoch drugi, Żyła w ''10''

17-12-2017 19:45

Konkursy w Engelbergu napawają optymizmem przed 66. Turniejem Czterech Skoczni. Stoch dwukrotnie stawał na podium, a Żyła, dzięki dobrym rezultatom, awansował do czołowej "10" klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

wyświetleń: 209komentarzy: 0

Najmłodsi stela 97/622/2017

17-12-2017 17:30

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 2146komentarzy: 0

Błachowicz znowu górą!

17-12-2017 16:00

W kanadyjskim Winnipeg, odbyła się gala UFC on Fox 26. Nie zabrakło na niej Jana Błachowicza, który pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów, Jareda Cannoniera.

wyświetleń: 550komentarzy: 0

Zwycięski Tepes, Pilch siódmy

17-12-2017 15:10

W niedzielne (17.12) dopołudnie, odbył się drugi konkurs indywidualny w Ruce, w ramach Pucharu Kontynentalngo. Po wczorajszym zwycięstwie, Tomasz Pilch zajął dziś siódme miejsce, czym utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

wyświetleń: 379komentarzy: 0

Koncert Życzeń Stela

17-12-2017 12:10

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu 'Koncert Życzeń Stela' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

wyświetleń: 714komentarzy: 0

Oczami niewidomego: pomagaj innym - dbaj o siebie

17-12-2017 10:50

''Dlacze­go tak jest, że pot­ra­fimy po­magać i radzić in­nym, a sa­mym so­bie nie...'' Tak zdarza się często, że potrafimy resztkami sił jeszcze próbować pomóc drugiemu i myśleć o drugiej osobie, a o swoim zdrowiu czy szczęściu zapominamy lub zaniedbujemy je. 

wyświetleń: 376komentarzy: 0

Wisła na dłużej

17-12-2017 09:20

W Wiśle rozpoczęła się druga, zimowa edycja akcji „Wisła… zostaję dłużej – dostaję więcej”. Wiślanie liczą na sukces podobny do pierwszej edycji.

wyświetleń: 1360komentarzy: 0

Uczniowie nie chcą smogu - warsztaty

17-12-2017 07:55

Od wtorku (12.12) w ustrońskich szkołach rozpoczęły się warsztaty, dotyczące ekologii. Do tej pory w warsztatach prowadzonych przez Ustroński Alarm Smogowy wzięło udział ponad 180 uczniów, planowane są dalsze działania w tym zakresie. W czasie trwania zajęć, prowadzący kładą szczególny nacisk na problem smogu oraz uświadomienie najmłodszym, w jaki sposób można ograniczyć emisję pyłów do powietrza, a co za tym idzie przeciwdziałać problemowi zanieczyszczonego powietrza.

wyświetleń: 701komentarzy: 10

Msze i nabożeństwa online

17-12-2017 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.