Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4186komentarzy: 6

Zatrzymani Ukraińcy

03-02-2017 13:30

Podczas działań prowadzonych 1 i 2 lutego na terenie Śląska i Opolszczyzny funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili cudzoziemców, którzy przebywali w Polsce niezgodnie z obowiązującymi przepisami.
fot: SG fot: SG

W Sosnowcu, Mysłowicach, Gorzyczkach, Skoczowie i Gliwicach zatrzymanych zostało 6 obywateli Ukrainy. Cudzoziemcy podczas kontroli okazali funkcjonariuszom wizy z prawem do pracy w Polsce oraz oświadczania o zamiarze powierzenia wykonywania pracy. W trakcie dokonanych ustaleń okazało się, że żaden z Ukraińców nie pracował w firmie wskazanej w oświadczeniu, ani nawet nie nawiązał kontaktu ze swoim pracodawcą.

- W stosunku do wszystkich cudzoziemców wszczęto postępowania administracyjne. Siedmioro otrzymało już decyzje o zobowiązaniu do powrotu, a w trzech przypadkach postępowania są jeszcze w toku  - informuje kpt. SG Katarzyna Walczak, Rzecznik Prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

(red/mat.pras.)

 

zródło: ox.pl
dodał: CR 03-02-2017 13:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (6)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

janomo
03-02-2017 14:29
janomo
Moment moment, to ilu ich było bo najpierw pisze że zatrzymano 6 obywateli Ukrainy, a potem że "iedmioro otrzymało już decyzje o zobowiązaniu do powrotu". To ilu ich było? Rozmnożyli się nagle czy co?
janusz s
03-02-2017 19:42
janusz s
Ten artykuł powinien się znaleźć w pytaniach maturalnych z matematyki!!!!!!!!!!!!!!!
Przepierón
04-02-2017 08:43
Przepierón
Ten artykuł to je taki kogel-mogel że na egzamin z prawa jazdy też by sie nadoł.
-zatrzymanych zostało 6 obywateli Ukrainy
-Siedmioro otrzymało już decyzje o zobowiązaniu do powrotu, a w trzech przypadkach postępowania są jeszcze w toku
Rajmund
05-02-2017 05:29
Rajmund
Nie jest podana płeć zatrzymanych. Najwyraźniej wśród zatrzymanych były cztery ciężarne. Jedna urodziła dlatego Obecnie jest 7 Ukraińców a w 3 przypadkach postępowanie jest w toku. Oby byli to chłopcy ale dziewczynki też w porządku.
janusz s
05-02-2017 09:47
janusz s
Ale jak dziecko urodziło się na terenie Polski to jest naszym obywatelem -a naszego nie powinni zsyłać.
koszor
05-02-2017 14:48
koszor
Takich trzech jak nas dwóch, to ni ma ani jednego!
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Minął Tydzień

27-02-2017 19:15

Witajcie w kolejnym odcinku programu 'Minął tydzień'. To skrót najważniejszych wydarzeń z regionu wybranych dla Was przez redaktorów Portalu.

wyświetleń: 814komentarzy: 0

Rondo coraz bliżej

27-02-2017 17:45

Rondo w Jaworzu, na skrzyżowaniu Cieszyńskiej, Bielskiej i Zdrojowej coraz bliżej.

wyświetleń: 2267komentarzy: 0

I runda o Puchar Automobilklubu Cieszyńskiego

27-02-2017 17:00

26 lutego 2017 roku odbył się kolejny KJS zorganizowany przez AK Cieszyński. Organizator przygotował dwa wymagające odcinki. Jeden z nich znajdował się na terenie byłej kopalni w Kaczycach, zaś drugi to odcinek ulicami Brzezówki koło Pogwizdowa. Pogoda dopisała, kibice również a co najważniejsze na starcie pojawiło się bardzo dużo zawodników

wyświetleń: 926komentarzy: 1

Wspominki z Koniakowa i nie tylko

27-02-2017 15:20

Kolejny odcinek z cyklu ''A życie toczy się dalej'' TVP Katowice nakręcony był w Trójwsi. Tym razem wspominki dotyczyły twórców z  Koniakowa i Jaworzynki.

wyświetleń: 908komentarzy: 0

Berlińskie sukcesy SHINDO

27-02-2017 15:00

W sobotę 25 lutego podczas niemieckiego Berlin Open znakomicie spisali się zawodnicy KS Shindo zdobywając 9 medali!

wyświetleń: 1042komentarzy: 0

Będzie nowy parking!

27-02-2017 13:55

W Strumieniu pojawi się nowy parking. Dodatkowe 26 miejsc do parkowania powstanie przy ul. Pawłowickiej.

wyświetleń: 2075komentarzy: 0

Kradli butle gazowe

27-02-2017 12:30

Na przełomie stycznia i lutego tego roku skradli 24 butle gazowe. Sprawcy systematycznie okradający kontenery z butlami usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 10 lat więzienia.

wyświetleń: 2644komentarzy: 2

Piekło w Książnicy

27-02-2017 11:00

Piątkowe (24 lutego) spotkanie z cyklu "Cymelia i osobliwości Książnicy Cieszyńskiej" poświęcone było najbardziej znanemu literackiemu obrazowi piekła, czyli wiekopomnemu dziełu Dantego, będącemu arcydziełem literatury światowej i syntezą kultury średniowiecznej. Krzysztof Kleczek nie tylko opowiedział o Dantem i historii kolejnych wydań i przekładów jego najsłynniejszego poematu, ale także pokazał kilka wydań znajdujących się w zbiorach Książnicy.

wyświetleń: 645komentarzy: 0

Pamiętnik Cieszyński za darmo

27-02-2017 09:15

Po ponad 10-letniej przerwie cieszyński Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego wznowił wydawanie „Pamiętnika Cieszyńskiego”. Wersją podstawową czasopisma jest wersja on-line. Współwydawcą tomu jest Fundacja Volens a powstanie wydawnictwa możliwe było dzięki dotacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

wyświetleń: 610komentarzy: 0

Ostatnie dni głosowania

27-02-2017 07:30

To ostatnie dni kiedy głosować można jeszcze w tegorocznej edycji  konkursu ''Kobieta Oryginalna Śląska Cieszyńskiego'' Swoje głosy  na stronie kobieta.ox.pl oddawać można do końca lutego!