Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4259komentarzy: 6

Zatrzymani Ukraińcy

03-02-2017 13:30

Podczas działań prowadzonych 1 i 2 lutego na terenie Śląska i Opolszczyzny funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili cudzoziemców, którzy przebywali w Polsce niezgodnie z obowiązującymi przepisami.
fot: SG fot: SG

W Sosnowcu, Mysłowicach, Gorzyczkach, Skoczowie i Gliwicach zatrzymanych zostało 6 obywateli Ukrainy. Cudzoziemcy podczas kontroli okazali funkcjonariuszom wizy z prawem do pracy w Polsce oraz oświadczania o zamiarze powierzenia wykonywania pracy. W trakcie dokonanych ustaleń okazało się, że żaden z Ukraińców nie pracował w firmie wskazanej w oświadczeniu, ani nawet nie nawiązał kontaktu ze swoim pracodawcą.

- W stosunku do wszystkich cudzoziemców wszczęto postępowania administracyjne. Siedmioro otrzymało już decyzje o zobowiązaniu do powrotu, a w trzech przypadkach postępowania są jeszcze w toku  - informuje kpt. SG Katarzyna Walczak, Rzecznik Prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

(red/mat.pras.)

 

zródło: ox.pl
dodał: CR 03-02-2017 13:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (6)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

janomo
03-02-2017 14:29
janomo
Moment moment, to ilu ich było bo najpierw pisze że zatrzymano 6 obywateli Ukrainy, a potem że "iedmioro otrzymało już decyzje o zobowiązaniu do powrotu". To ilu ich było? Rozmnożyli się nagle czy co?
janusz s
03-02-2017 19:42
janusz s
Ten artykuł powinien się znaleźć w pytaniach maturalnych z matematyki!!!!!!!!!!!!!!!
Przepierón
04-02-2017 08:43
Przepierón
Ten artykuł to je taki kogel-mogel że na egzamin z prawa jazdy też by sie nadoł.
-zatrzymanych zostało 6 obywateli Ukrainy
-Siedmioro otrzymało już decyzje o zobowiązaniu do powrotu, a w trzech przypadkach postępowania są jeszcze w toku
Rajmund
05-02-2017 05:29
Rajmund
Nie jest podana płeć zatrzymanych. Najwyraźniej wśród zatrzymanych były cztery ciężarne. Jedna urodziła dlatego Obecnie jest 7 Ukraińców a w 3 przypadkach postępowanie jest w toku. Oby byli to chłopcy ale dziewczynki też w porządku.
janusz s
05-02-2017 09:47
janusz s
Ale jak dziecko urodziło się na terenie Polski to jest naszym obywatelem -a naszego nie powinni zsyłać.
koszor
05-02-2017 14:48
koszor
Takich trzech jak nas dwóch, to ni ma ani jednego!
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Konferencja młodych ''Bez ograniczeń''

27-03-2017 22:00

Cztery różne wykłady: „50 twarzy chrześcijanina”,  „Dlaczego odwracamy kota ogonem?”, „Jak daleko nie jest za daleko?”, „Tożsamość”, a na zakończenie koncert z przesłaniem – tak, przebiegała w tym roku konferencja młodych w Cieszynie, której towarzyszyło hasło „Bez ograniczeń”.

wyświetleń: 84komentarzy: 0

Minął Tydzień

27-03-2017 19:00

Witajcie w kolejnym odcinku programu 'Minął tydzień'. To skrót najważniejszych wydarzeń z regionu wybranych dla Was przez redaktorów Portalu.

wyświetleń: 689komentarzy: 0

Młodzież zapobiega pożarom - eliminacje powiatowe 2017

27-03-2017 17:55

W dniu 25 marca 2017 roku w strażnicy Ochotniczej Straży w Dębowcu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.

wyświetleń: 614komentarzy: 0

Rajd Valasska debiut braci Szejów w samochodzie R5

27-03-2017 16:40

Jarek i Marcin Szejowie kończą Rajd Valasska na 7. miejscu. Załoga GK Forge Metkom Rally Team zdobywa 18 punktów w 1. rundzie Rajdowych Mistrzostw Czech 2017.

wyświetleń: 345komentarzy: 0

Zaginął 20-latek z Wilamowic

27-03-2017 16:15

Policjanci poszukują zaginionego Andrzeja Boruń. 20-letni mieszkaniec Wilamowic ostatni raz był widziany 11 marca 2017 roku. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie.

wyświetleń: 4052komentarzy: 6

Biegacze z kolejnymi medalami Mistrzostw Polski!

27-03-2017 15:55

Narciarskie ostatki czyli druga część Mistrzostw Polski w biegach narciarskich przyniosły naszym biegaczom kolejne medale w tym najcenniejszy z nich - srebrny - Dominika Burego.

wyświetleń: 232komentarzy: 0

Międzynarodowe ćwiczenia ''Fenix''

27-03-2017 14:20

Kilkadziesiąt radiowozów i innych specjalistycznych pojazdów oraz kilkuset policjantów pojawiło się w Marklowicach Górnych, aby wziąć udział w międzynarodowych ćwiczeniach pod kryptonimem ''Fenix''.

wyświetleń: 1578komentarzy: 0

Mundurowe podsumowanie weekendu

27-03-2017 13:30

12 sprawców przestępstw oraz 8 poszukiwanych osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości zatrzymali od piątku do niedzieli policjanci z cieszyńskiego garnizonu. To nie wszystko - przeprowadzili także ponad 150 interwencji. Sporo działo się również na drogach powiatu, gdzie doszło do dwóch wypadków drogowych i dziewięciu kolizji.

wyświetleń: 1826komentarzy: 1

Święto czekolady w Bielsku!

27-03-2017 12:00

Jaką czekoladę lubicie? Gorzką, mleczną, deserową, białą, a może gorącą z bitą śmietaną i posypką?  Niezależnie jakie mamy gusta, jedno jest pewne, kochamy ją za smak i wspaniały aromat.  

wyświetleń: 1128komentarzy: 0

Zespoły rywalizowały w Cieszynie

27-03-2017 11:00

W dniach od 20 do 21 marca br. w cieszyńskim Teatrze im. A. Mickiewicza odbywał się zorganizowany przez Stowarzyszenie Samorządowe Ziemi Cieszyńskiej oraz Wydział Kultury Urzędu Miejskiego w Cieszynie – Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Artystycznych Śląska Cieszyńskiego.