Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4403komentarzy: 6

Zatrzymani Ukraińcy

03-02-2017 13:30

Podczas działań prowadzonych 1 i 2 lutego na terenie Śląska i Opolszczyzny funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili cudzoziemców, którzy przebywali w Polsce niezgodnie z obowiązującymi przepisami.
fot: SG fot: SG

W Sosnowcu, Mysłowicach, Gorzyczkach, Skoczowie i Gliwicach zatrzymanych zostało 6 obywateli Ukrainy. Cudzoziemcy podczas kontroli okazali funkcjonariuszom wizy z prawem do pracy w Polsce oraz oświadczania o zamiarze powierzenia wykonywania pracy. W trakcie dokonanych ustaleń okazało się, że żaden z Ukraińców nie pracował w firmie wskazanej w oświadczeniu, ani nawet nie nawiązał kontaktu ze swoim pracodawcą.

- W stosunku do wszystkich cudzoziemców wszczęto postępowania administracyjne. Siedmioro otrzymało już decyzje o zobowiązaniu do powrotu, a w trzech przypadkach postępowania są jeszcze w toku  - informuje kpt. SG Katarzyna Walczak, Rzecznik Prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

(red/mat.pras.)

 

źródło: ox.pl
dodał: CR 03-02-2017 13:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (6)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

janomo
03-02-2017 14:29
janomo
Moment moment, to ilu ich było bo najpierw pisze że zatrzymano 6 obywateli Ukrainy, a potem że "iedmioro otrzymało już decyzje o zobowiązaniu do powrotu". To ilu ich było? Rozmnożyli się nagle czy co?
janusz s
03-02-2017 19:42
janusz s
Ten artykuł powinien się znaleźć w pytaniach maturalnych z matematyki!!!!!!!!!!!!!!!
Przepierón
04-02-2017 08:43
Przepierón
Ten artykuł to je taki kogel-mogel że na egzamin z prawa jazdy też by sie nadoł.
-zatrzymanych zostało 6 obywateli Ukrainy
-Siedmioro otrzymało już decyzje o zobowiązaniu do powrotu, a w trzech przypadkach postępowania są jeszcze w toku
Rajmund
05-02-2017 05:29
Rajmund
Nie jest podana płeć zatrzymanych. Najwyraźniej wśród zatrzymanych były cztery ciężarne. Jedna urodziła dlatego Obecnie jest 7 Ukraińców a w 3 przypadkach postępowanie jest w toku. Oby byli to chłopcy ale dziewczynki też w porządku.
janusz s
05-02-2017 09:47
janusz s
Ale jak dziecko urodziło się na terenie Polski to jest naszym obywatelem -a naszego nie powinni zsyłać.
koszor
05-02-2017 14:48
koszor
Takich trzech jak nas dwóch, to ni ma ani jednego!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Gość OX.pl - Paulina Hławiczka

23-08-2017 19:00

Gość Ox.pl - Paulina Hławiczka. Kobieta-ksiądz w Kościele, uchodźcy, emigracja i Brexit - to główne wątki rozmowy.

wyświetleń: 1936komentarzy: 1

Co nowego od jesieni na Scenie Polskiej?

23-08-2017 17:00

Pomału kończą się wakacje i czas przygotować się na sezon artystyczny 2017/2018 w Teatrze Cieszyńskim. Jakich premier możemy spodziewać się na Scenie Polskiej? Tradycyjnie będzie to sześć nowych przedstawień, wśród których znajdzie się dramaturgia współczesna, klasyka i propozycje rozrywkowe. Na afiszu znajdziemy też cieszące się popularnością spektakle z poprzednich sezonów.

wyświetleń: 350komentarzy: 0

Świetlica w Koralowej Arenie

23-08-2017 15:10

300 tysięcy złotych kosztować będzie nabudowa budynku zaplecza sportowego stadionu „Koralowa Arena”. Na powstałych w ten sposób 200 metrach pojawi się Świetlica Środowiskowa oraz sale masażu, magazyny i umywalnie.

wyświetleń: 330komentarzy: 0

Skontroluj swoje znamiona - akcja bezpłatnych badań dermatologicznych w Brennej

23-08-2017 13:40

Już 31 sierpnia mieszkańcy Brennej będą mieli okazję wykonać bezpłatne badania wszystkich znamion na swojej skórze. Celem akcji zainicjowanej przez Fundację NEUCA dla Zdrowia jest promocja profilaktyki i diagnostyka czerniaka.

wyświetleń: 1594komentarzy: 0

Wyremontowali Na Węgrach

23-08-2017 12:20

Kolejny odcinek ulicy Na Węgrach w Międzyrzeczu Dolnym w Gminie Jasienica został wyremontowany.

wyświetleń: 498komentarzy: 0

Rajd Barum: Szejowie przed najważniejszą rundą Mistrzostw Czech

23-08-2017 11:00

Po starcie w Rajdzie Rzeszowskim Jarek i Marcin Szeja po raz drugi stają do rywalizacji z najlepszymi załogami Mistrzostw Europy. Po zeszłorocznym zwycięstwie w Grupie N, w tym roku bracia z Ustronia zmierzą się z odcinkami Rajdu Barum w aucie klasy R5. Na dwie rundy przed końcem sezonu załoga GK Forge Metkom Rally Team walczy o trzeci stopień podium w mistrzostwach Czech.

wyświetleń: 376komentarzy: 0

Święto rękodzieła przed nami po raz piąty

23-08-2017 09:15

Już w najbliższą niedzielę (27 sierpnia) odbędzie się w Cieszynie kolejny już Cieszyński Jarmark Piastowski. Będzie to piąta odsłona tej imprezy, a do nadolziańskiego grodu ponownie zjadą rękodzielnicy i pracownie rękodzieła z różnych części Polski.

wyświetleń: 1201komentarzy: 1

Zamkną most na Al. Łyska!

23-08-2017 07:30

28 sierpnia br. (poniedziałek) most na Al. Łyska w Cieszynie zostanie wyłączony z ruchu.

wyświetleń: 3193komentarzy: 3

Zostań SuperW!

22-08-2017 19:00

Dołącz do grona superbohaterów i zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki – SuperW! W regionie potrzeba około 100 wolontariuszy. Udowodnij, że nie tylko Superman może nieść pomoc!

wyświetleń: 686komentarzy: 0

Tydzień Dobrej Nowiny w Dębowcu

22-08-2017 17:00

W dniach od 14 do 19 sierpnia 2017 roku po raz kolejny odbywał się w Dębowcu Tydzień Dobrej Nowiny. Głównym tematem całego tygodnia była wędrówka ludu izraelskiego z Egiptu do Ziemi Obiecanej. Codziennie w zajęciach uczestniczyło około 60 dzieci.