Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 10518komentarzy: 5

Wjechał pod pociąg

27-01-2017 10:35

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Cieszynie doszło wczoraj (26.01) do zderzenia osobówki z pociągiem. Kierowca peugeota miał dużo szczęścia - wyszedł z kolizji bez szwanku.
fot. KPP Cieszyn fot. KPP Cieszyn

Do zdarzenia doszło wczoraj (26.01) po południu: - Wczoraj kilkanaście minut po 13.00 dyżurny cieszyńskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na przejeździe kolejowym przy ul. Frysztackiej. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z cieszyńskiej drogówki. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że 49-letni kierowca peugeota, wjechał na niestrzeżony przejazd i doprowadził do zderzenia z pociągiem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jak ustalili policjanci zarówno kierowca, jak i maszynista byli trzeźwi. 49-latek został ukarany mandatem karnym. Ruch na trasie kolejowej relacji Cieszyn-Zebrzydowice był wstrzymany przez kilka godzin – informuje podkomisarz Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej KPP.

Oficer prasowy apeluje o ostrożność i przestrzeganie przepisów: - Pamiętajmy, chwila nieuwagi, ignorowanie przepisów drogowych i o wypadek nie trudno. Wypadki drogowe z udziałem pociągu nie zajmują dominującej pozycji w statystyce zdarzeń na drogach, jednak charakteryzują się z reguły bardzo tragicznymi skutkami. Pociąg to masa rzędu kilkuset ton, a jego droga hamowania nawet przy niewielkich prędkościach jest kilkunastokrotnie dłuższa niż zwykłego samochodu. Wypadki na torach są przede wszystkim skutkiem niewłaściwego zachowania się kierowców samochodów i pieszych. Wielu można byłoby uniknąć, gdyby górę wzięła rozwaga i wyobraźnia.

red.

zródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG 27-01-2017 10:35
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

lolek16
27-01-2017 11:45
lolek16
Stoi znak stop? Stoi. Trzeba było się zatrzymać i spojrzeć w lewo i w prawo a nie jechać na pałe i wszystko ignorować. nie tak uczone kierowce na kursie prawa jazdy.
https://www.youtube.com/watch?v=vb2VNkn0AQ8
jo.papuga
27-01-2017 15:14
jo.papuga
Co ty to lolek opowiadosz ???
Przeca na tym filmiku widać że ón sie zatrzymoł... Nie trafił se jedynie z miejscem.
Może na kursie P.J. nikt mu nie powiedzioł kaj sie trza zatrzymać...
Vato
27-01-2017 16:06
Vato
A od kiedy za rogatką mogą parkować samochody?
Kierujący miał zasłoniętą widoczność na nadjeżdżający pociąg.
Pociąg tez jechał zbyt szybko przez przejazd niestrzeżony na terenie miasta.
Saper1980
27-01-2017 22:30
Saper1980
Buhah pociag jechal za szybko Tam pociagi moga jezdzic 40km/h Kierwca na niestrzezonym ma uwazac !!!!
jo.papuga
28-01-2017 08:43
jo.papuga
To nie był pociąg tylko dwie lokomotywy które sie urwały nie wiadomo skąd...
On tam zawsze o tej porze tak jeździł i nigdy ich nie było!!!
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Minął Tydzień

27-02-2017 19:15

Witajcie w kolejnym odcinku programu 'Minął tydzień'. To skrót najważniejszych wydarzeń z regionu wybranych dla Was przez redaktorów Portalu.

wyświetleń: 814komentarzy: 0

Rondo coraz bliżej

27-02-2017 17:45

Rondo w Jaworzu, na skrzyżowaniu Cieszyńskiej, Bielskiej i Zdrojowej coraz bliżej.

wyświetleń: 2267komentarzy: 0

I runda o Puchar Automobilklubu Cieszyńskiego

27-02-2017 17:00

26 lutego 2017 roku odbył się kolejny KJS zorganizowany przez AK Cieszyński. Organizator przygotował dwa wymagające odcinki. Jeden z nich znajdował się na terenie byłej kopalni w Kaczycach, zaś drugi to odcinek ulicami Brzezówki koło Pogwizdowa. Pogoda dopisała, kibice również a co najważniejsze na starcie pojawiło się bardzo dużo zawodników

wyświetleń: 926komentarzy: 1

Wspominki z Koniakowa i nie tylko

27-02-2017 15:20

Kolejny odcinek z cyklu ''A życie toczy się dalej'' TVP Katowice nakręcony był w Trójwsi. Tym razem wspominki dotyczyły twórców z  Koniakowa i Jaworzynki.

wyświetleń: 908komentarzy: 0

Berlińskie sukcesy SHINDO

27-02-2017 15:00

W sobotę 25 lutego podczas niemieckiego Berlin Open znakomicie spisali się zawodnicy KS Shindo zdobywając 9 medali!

wyświetleń: 1042komentarzy: 0

Będzie nowy parking!

27-02-2017 13:55

W Strumieniu pojawi się nowy parking. Dodatkowe 26 miejsc do parkowania powstanie przy ul. Pawłowickiej.

wyświetleń: 2075komentarzy: 0

Kradli butle gazowe

27-02-2017 12:30

Na przełomie stycznia i lutego tego roku skradli 24 butle gazowe. Sprawcy systematycznie okradający kontenery z butlami usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 10 lat więzienia.

wyświetleń: 2644komentarzy: 2

Piekło w Książnicy

27-02-2017 11:00

Piątkowe (24 lutego) spotkanie z cyklu "Cymelia i osobliwości Książnicy Cieszyńskiej" poświęcone było najbardziej znanemu literackiemu obrazowi piekła, czyli wiekopomnemu dziełu Dantego, będącemu arcydziełem literatury światowej i syntezą kultury średniowiecznej. Krzysztof Kleczek nie tylko opowiedział o Dantem i historii kolejnych wydań i przekładów jego najsłynniejszego poematu, ale także pokazał kilka wydań znajdujących się w zbiorach Książnicy.

wyświetleń: 645komentarzy: 0

Pamiętnik Cieszyński za darmo

27-02-2017 09:15

Po ponad 10-letniej przerwie cieszyński Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego wznowił wydawanie „Pamiętnika Cieszyńskiego”. Wersją podstawową czasopisma jest wersja on-line. Współwydawcą tomu jest Fundacja Volens a powstanie wydawnictwa możliwe było dzięki dotacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

wyświetleń: 610komentarzy: 0

Ostatnie dni głosowania

27-02-2017 07:30

To ostatnie dni kiedy głosować można jeszcze w tegorocznej edycji  konkursu ''Kobieta Oryginalna Śląska Cieszyńskiego'' Swoje głosy  na stronie kobieta.ox.pl oddawać można do końca lutego!