Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kontakt24

wyświetleń: 10679komentarzy: 5

Wjechał pod pociąg

27-01-2017 10:35

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Cieszynie doszło wczoraj (26.01) do zderzenia osobówki z pociągiem. Kierowca peugeota miał dużo szczęścia - wyszedł z kolizji bez szwanku.
fot. KPP Cieszyn fot. KPP Cieszyn

Do zdarzenia doszło wczoraj (26.01) po południu: - Wczoraj kilkanaście minut po 13.00 dyżurny cieszyńskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na przejeździe kolejowym przy ul. Frysztackiej. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z cieszyńskiej drogówki. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że 49-letni kierowca peugeota, wjechał na niestrzeżony przejazd i doprowadził do zderzenia z pociągiem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jak ustalili policjanci zarówno kierowca, jak i maszynista byli trzeźwi. 49-latek został ukarany mandatem karnym. Ruch na trasie kolejowej relacji Cieszyn-Zebrzydowice był wstrzymany przez kilka godzin – informuje podkomisarz Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej KPP.

Oficer prasowy apeluje o ostrożność i przestrzeganie przepisów: - Pamiętajmy, chwila nieuwagi, ignorowanie przepisów drogowych i o wypadek nie trudno. Wypadki drogowe z udziałem pociągu nie zajmują dominującej pozycji w statystyce zdarzeń na drogach, jednak charakteryzują się z reguły bardzo tragicznymi skutkami. Pociąg to masa rzędu kilkuset ton, a jego droga hamowania nawet przy niewielkich prędkościach jest kilkunastokrotnie dłuższa niż zwykłego samochodu. Wypadki na torach są przede wszystkim skutkiem niewłaściwego zachowania się kierowców samochodów i pieszych. Wielu można byłoby uniknąć, gdyby górę wzięła rozwaga i wyobraźnia.

red.

zródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG 27-01-2017 10:35
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

lolek16
27-01-2017 11:45
lolek16
Stoi znak stop? Stoi. Trzeba było się zatrzymać i spojrzeć w lewo i w prawo a nie jechać na pałe i wszystko ignorować. nie tak uczone kierowce na kursie prawa jazdy.
https://www.youtube.com/watch?v=vb2VNkn0AQ8
jo.papuga
27-01-2017 15:14
jo.papuga
Co ty to lolek opowiadosz ???
Przeca na tym filmiku widać że ón sie zatrzymoł... Nie trafił se jedynie z miejscem.
Może na kursie P.J. nikt mu nie powiedzioł kaj sie trza zatrzymać...
Vato
27-01-2017 16:06
Vato
A od kiedy za rogatką mogą parkować samochody?
Kierujący miał zasłoniętą widoczność na nadjeżdżający pociąg.
Pociąg tez jechał zbyt szybko przez przejazd niestrzeżony na terenie miasta.
Saper1980
27-01-2017 22:30
Saper1980
Buhah pociag jechal za szybko Tam pociagi moga jezdzic 40km/h Kierwca na niestrzezonym ma uwazac !!!!
jo.papuga
28-01-2017 08:43
jo.papuga
To nie był pociąg tylko dwie lokomotywy które sie urwały nie wiadomo skąd...
On tam zawsze o tej porze tak jeździł i nigdy ich nie było!!!
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

8 lat w Tybecie rozpycha się na ogólnopolskiej scenie muzycznej

25-04-2017 15:50

Wyjątkowa pracowitość, niespotykana determinacja i żelazna konsekwencja w działaniach zespołu 8 lat w Tybecie to cechy, dzięki którym strumieńscy rockmani coraz bardziej rozpychają się na ogólnopolskiej scenie muzycznej.

wyświetleń: 82komentarzy: 0

Już za 3 dni Kino na Granicy!

25-04-2017 14:15

Już tylko 3 dni pozostały do rozpoczęcia 19. Kina na Granicy. Święto kinomanów nad Olzą rozpocznie się w piątek, 28 kwietnia.

wyświetleń: 256komentarzy: 0

Szukają pielęgniarzy i lekarzy

25-04-2017 12:50

Jesteś lekarzem/-ką lub pielęgniarzem/-ką i szukasz pracy lub nie odpowiadają Ci polskie zarobki? Tuż przy granicy – w Hawierzowie szpital szuka pracowników.

wyświetleń: 1320komentarzy: 1

Muflony i dziki na wiosnę

25-04-2017 11:15

Wiosna na razie nie rozpieszczała nas zbyt ładną pogodą, ale jak informuje Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, jest zwiastun nadejścia prawdziwej wiosny, a są nim nowe narodziny  - urodziły się właśnie muflony i dziki.

wyświetleń: 501komentarzy: 0

9. Cieszyński Fortuna Bieg już za nami

25-04-2017 09:20

9. Cieszyński Fortuna Bieg mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych przyciągnął wielu biegaczy z różnych zakątków świata. W biegu głównym wystartowało blisko 1200 zawodników, zaś w młodzieżowym 880.

wyświetleń: 1361komentarzy: 0

Już 13-14 maja dni otwarte!!! Premiera Nowej Toyoty Yaris

25-04-2017 07:30

Nowa Toyota Yaris z bardziej dynamiczną sylwetką, zupełnie nowym silnikiem 1.5 l Dual VVT-iE i pakietem bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense w standardzie jest już dostępna w salonach Toyoty.

wyświetleń: 278komentarzy: 0

Motocykliści rozpoczęli sezon

24-04-2017 20:00

Motocykliści z Cieszyna i okolic pożegnali zimę. Wczoraj (23.04) sympatycy dwóch kółek spotkali się na płycie cieszyńskiego Rynku, by oficjalnie otworzyć nowy sezon motocyklowy 2017.

wyświetleń: 2435komentarzy: 1

Wideoflesz: Rajd dwóch gmin

24-04-2017 19:55

W niedzielę 23 kwietnia 2017 roku w odbyła się 2 Runda Rajdowego Pucharu Śląska - Rajd Dwóch Gmin: Strumień - Chybie. W imprezie wzięło udział wielu zawodników a zmienne warunki pogodowe nie rozpieszczały ani startujących ani kibiców. Na odcinkach dochodziło do wypadnięć z trasy przez co występowały przerwy spowodowane wyjazdem na trasę straży pożarnej.

wyświetleń: 2388komentarzy: 1

Minął Tydzień

24-04-2017 18:00

Witajcie w kolejnym odcinku programu 'Minął tydzień'. To skrót najważniejszych wydarzeń z regionu wybranych dla Was przez redaktorów Portalu.

wyświetleń: 309komentarzy: 0

Przystanek przeniosą pod Zamek

24-04-2017 16:20

Cieszyn. Budzący protesty przystanek zlokalizowany na ul. Chrobrego zniknie z tej ulicy. Zostanie przeniesiony pod Zamek.