Wiadomości

Wkrótce w regionie

Czerwiec 2017
P W Ś C P S N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Kontakt24

wyświetleń: 10800komentarzy: 5

Wjechał pod pociąg

27-01-2017 10:35

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Cieszynie doszło wczoraj (26.01) do zderzenia osobówki z pociągiem. Kierowca peugeota miał dużo szczęścia - wyszedł z kolizji bez szwanku.
fot. KPP Cieszyn fot. KPP Cieszyn

Do zdarzenia doszło wczoraj (26.01) po południu: - Wczoraj kilkanaście minut po 13.00 dyżurny cieszyńskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na przejeździe kolejowym przy ul. Frysztackiej. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z cieszyńskiej drogówki. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że 49-letni kierowca peugeota, wjechał na niestrzeżony przejazd i doprowadził do zderzenia z pociągiem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jak ustalili policjanci zarówno kierowca, jak i maszynista byli trzeźwi. 49-latek został ukarany mandatem karnym. Ruch na trasie kolejowej relacji Cieszyn-Zebrzydowice był wstrzymany przez kilka godzin – informuje podkomisarz Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej KPP.

Oficer prasowy apeluje o ostrożność i przestrzeganie przepisów: - Pamiętajmy, chwila nieuwagi, ignorowanie przepisów drogowych i o wypadek nie trudno. Wypadki drogowe z udziałem pociągu nie zajmują dominującej pozycji w statystyce zdarzeń na drogach, jednak charakteryzują się z reguły bardzo tragicznymi skutkami. Pociąg to masa rzędu kilkuset ton, a jego droga hamowania nawet przy niewielkich prędkościach jest kilkunastokrotnie dłuższa niż zwykłego samochodu. Wypadki na torach są przede wszystkim skutkiem niewłaściwego zachowania się kierowców samochodów i pieszych. Wielu można byłoby uniknąć, gdyby górę wzięła rozwaga i wyobraźnia.

red.

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG 27-01-2017 10:35
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

lolek16
27-01-2017 11:45
lolek16
Stoi znak stop? Stoi. Trzeba było się zatrzymać i spojrzeć w lewo i w prawo a nie jechać na pałe i wszystko ignorować. nie tak uczone kierowce na kursie prawa jazdy.
https://www.youtube.com/watch?v=vb2VNkn0AQ8
jo.papuga
27-01-2017 15:14
jo.papuga
Co ty to lolek opowiadosz ???
Przeca na tym filmiku widać że ón sie zatrzymoł... Nie trafił se jedynie z miejscem.
Może na kursie P.J. nikt mu nie powiedzioł kaj sie trza zatrzymać...
Vato
27-01-2017 16:06
Vato
A od kiedy za rogatką mogą parkować samochody?
Kierujący miał zasłoniętą widoczność na nadjeżdżający pociąg.
Pociąg tez jechał zbyt szybko przez przejazd niestrzeżony na terenie miasta.
Saper1980
27-01-2017 22:30
Saper1980
Buhah pociag jechal za szybko Tam pociagi moga jezdzic 40km/h Kierwca na niestrzezonym ma uwazac !!!!
jo.papuga
28-01-2017 08:43
jo.papuga
To nie był pociąg tylko dwie lokomotywy które sie urwały nie wiadomo skąd...
On tam zawsze o tej porze tak jeździł i nigdy ich nie było!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

WPR: Weekendowe Propozycje Rowerowe (WPR, Trasa 23): Trójstyk

24-06-2017 10:15

Trójstyk to ciekawe miejsce w Jaworzynkce Trzycatku, gdzie zbiegają się granice trzech państw: Polski, Czech i Słowacji.  Miejsce jest bardzo urocze, położone w dolince i częściowo w lesie. Po dotarciu tam można odpocząć w zadaszonej wiacie na terytorium jednego z trzech krajów.

wyświetleń: 437komentarzy: 0

Pogórze: Ranił dwie osoby nożem

24-06-2017 07:30

W Pogórzu podczas libacji alkoholowej mężczyzna ugodził nożem dwie osoby.

wyświetleń: 2006komentarzy: 1

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w ZS im. Szybińskiego

23-06-2017 19:00

Uczniowie zakończyli kolejny rok szkolny.  Przed nimi dwa miesiące wakacji. W szkołach w całej Polsce nie zabrakło dziś (23.06) uroczystości związanych z tym wydarzeniem. Portal OX.PL odwiedził Zespół Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie, gdzie odbyło się powiatowe zakończenie roku szkolnego.

wyświetleń: 1712komentarzy: 0

Powiadomienia z urzędu

23-06-2017 18:00

Urząd Gminy Brenna w celu informowania mieszkańców wprowadził System Powiadamiania Klienta.

wyświetleń: 1438komentarzy: 0

Góralska prognoza pogody (8) 23.06.2017

23-06-2017 16:00

Zapraszamy na kolejny odcinek Góralskiej Prognozy Pogody na wesoło z elementami gwary istebniańskiej. Program prowadzi ''Wicherek'' - zapraszamy, oglądajcie!

wyświetleń: 847komentarzy: 0

Nowe ogrodzenie przedszkola

23-06-2017 14:30

Przy Przedszkolu Publicznym w Zabłociu zakończyły się prace przy wymianie ogrodzenia ogrodu przedszkolnego. 

wyświetleń: 647komentarzy: 0

Będzie lepsza widoczność

23-06-2017 12:30

Każdy, kto wjeżdża do Goleszowa od strony Ustronia wie, że tuż przed centrum miejscowości znajduje się ostry zakręt a tuż przy nim stoi duży budynek. Skutecznie zasłania widok na to co znajduje się za skrętem. Niebawem budynek zostanie wyburzony.

wyświetleń: 2615komentarzy: 7

Długoterminowy wynajem samochodów - to się opłaca!

23-06-2017 10:40

Komfortowe podróżowanie przy zachowaniu bardzo niskich kosztów  - brzmi jak bajka ale  bajką nie jest. Car4Vip to warszawska wypożyczalnia samochodów, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów. Niebywale atrakcyjna i uszyta na miarę usługa wynajmu długoterminowego jest niekwestionowanym wyróżnikiem i atutem wypożyczalni.

wyświetleń: 1830komentarzy: 0

Przebudowa mostu na Łyska w Cieszynie

23-06-2017 09:25

Powiat Cieszyński rozpoczął  realizację zadania pn. Rozbudowa drogi powiatowej nr 2608 S w ramach zadania „Przebudowa mostu nad ciekiem Młynówka w ciągu drogi powiatowej 2608 S – Al. Jana Łyska w Cieszynie w rejonie skrzyżowania z ul. Bolko Kantora”.

wyświetleń: 2256komentarzy: 0

Toyota RAV4 Hybrid Selection-UWAGA ZMIANA ADRESU SALONU!!

23-06-2017 07:30

Toyota RAV4 jest prekursorem segmentu SUV – samochodów terenowych z nadwoziem samonośnym. Wersja hybrydowa to nowa propozycja w gamie napędów rodzinnego SUV-a. RAV4 Hybrid zadebiutował w kwietniu 2016 roku jako najmocniejsza wersja w historii tego modelu – auto o mocy 197 KM przyspiesza do 100 km/h w 8,3 s.