Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 10746komentarzy: 5

Wjechał pod pociąg

27-01-2017 10:35

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Cieszynie doszło wczoraj (26.01) do zderzenia osobówki z pociągiem. Kierowca peugeota miał dużo szczęścia - wyszedł z kolizji bez szwanku.
fot. KPP Cieszyn fot. KPP Cieszyn

Do zdarzenia doszło wczoraj (26.01) po południu: - Wczoraj kilkanaście minut po 13.00 dyżurny cieszyńskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na przejeździe kolejowym przy ul. Frysztackiej. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z cieszyńskiej drogówki. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że 49-letni kierowca peugeota, wjechał na niestrzeżony przejazd i doprowadził do zderzenia z pociągiem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jak ustalili policjanci zarówno kierowca, jak i maszynista byli trzeźwi. 49-latek został ukarany mandatem karnym. Ruch na trasie kolejowej relacji Cieszyn-Zebrzydowice był wstrzymany przez kilka godzin – informuje podkomisarz Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej KPP.

Oficer prasowy apeluje o ostrożność i przestrzeganie przepisów: - Pamiętajmy, chwila nieuwagi, ignorowanie przepisów drogowych i o wypadek nie trudno. Wypadki drogowe z udziałem pociągu nie zajmują dominującej pozycji w statystyce zdarzeń na drogach, jednak charakteryzują się z reguły bardzo tragicznymi skutkami. Pociąg to masa rzędu kilkuset ton, a jego droga hamowania nawet przy niewielkich prędkościach jest kilkunastokrotnie dłuższa niż zwykłego samochodu. Wypadki na torach są przede wszystkim skutkiem niewłaściwego zachowania się kierowców samochodów i pieszych. Wielu można byłoby uniknąć, gdyby górę wzięła rozwaga i wyobraźnia.

red.

zródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG 27-01-2017 10:35
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

lolek16
27-01-2017 11:45
lolek16
Stoi znak stop? Stoi. Trzeba było się zatrzymać i spojrzeć w lewo i w prawo a nie jechać na pałe i wszystko ignorować. nie tak uczone kierowce na kursie prawa jazdy.
https://www.youtube.com/watch?v=vb2VNkn0AQ8
jo.papuga
27-01-2017 15:14
jo.papuga
Co ty to lolek opowiadosz ???
Przeca na tym filmiku widać że ón sie zatrzymoł... Nie trafił se jedynie z miejscem.
Może na kursie P.J. nikt mu nie powiedzioł kaj sie trza zatrzymać...
Vato
27-01-2017 16:06
Vato
A od kiedy za rogatką mogą parkować samochody?
Kierujący miał zasłoniętą widoczność na nadjeżdżający pociąg.
Pociąg tez jechał zbyt szybko przez przejazd niestrzeżony na terenie miasta.
Saper1980
27-01-2017 22:30
Saper1980
Buhah pociag jechal za szybko Tam pociagi moga jezdzic 40km/h Kierwca na niestrzezonym ma uwazac !!!!
jo.papuga
28-01-2017 08:43
jo.papuga
To nie był pociąg tylko dwie lokomotywy które sie urwały nie wiadomo skąd...
On tam zawsze o tej porze tak jeździł i nigdy ich nie było!!!
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Wręczono ''Cieszynity uznania 2017''

24-05-2017 22:15

Wczoraj (23.05) odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Wisła.  Obradowano w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie wręczono nagrody „Cieszynit uznania 2017” wybitnym osobowościom Śląska Cieszyńskiego, szczególnie zasłużonym w sferze działań na rzecz tolerancji i porozumienia.

wyświetleń: 236komentarzy: 0

Rowerem wokół zapory

24-05-2017 19:40

Rok temu podpisali porozumienie, teraz trwają prace nad projektami. We wrześniu składany będzie wniosek o dofinansowanie inwestycji. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, w przyszłym roku ruszą prace nad dużym projektem budowy wokół Jeziora Goczałkowickiego tras pieszo-rowerowych. W prace zaangażowane są też gminy Strumień i Chybie oraz starostwo w Cieszynie.

wyświetleń: 1923komentarzy: 0

Brenna: Krzyż Zakochanych wróci na szlak

24-05-2017 18:00

Po ponad półrocznej przewie w Brennej na szlak wspomnień wraca Krzyża Zakochanych. Został gruntownie odrestaurowany.

wyświetleń: 491komentarzy: 0

Posadzili ponad 160 drzew

24-05-2017 16:30

W poniedziałek, 22 maja 2017 młodzież z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu przeprowadziła akcję zadrzewienia śródpolnego na terenach rolnych w Iskrzyczynie (Gmina Dębowiec). Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu Klubu Gaja „Święto Drzewa – wśród pól”.

wyświetleń: 597komentarzy: 1

Ustrońskie piramidy. Zwiastun filmu

24-05-2017 15:00

Jedna z ikon architektonicznych na Śląsku Cieszyńskim – modernistyczne piramidy w Ustroniu doczekały się filmu dokumentalnego.

wyświetleń: 3528komentarzy: 1

Hybryda też w Jasienicy

24-05-2017 13:30

100 tysięcy kosztował nowy samochód dla policjantów z Jasienicy. Złożyły się na niego dwie gminy - Jasienica i Jaworze, Policja i WFOŚiGW.

wyświetleń: 657komentarzy: 3

Centra Informacji Turystycznej nieprzyjazne obcokrajowcom?

24-05-2017 12:00

Raport przygotowany przez wolontariuszy Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides o Centrach Informacji Turystycznej w regionie pod względem obsługi obcokrajowców nie wypada zbyt pochlebnie. Który trzech biorących udział w badaniu CITów z regionu wypadł najlepiej?

wyświetleń: 647komentarzy: 0

Skoczów: Kolizja przy Crabie

24-05-2017 10:40

Skoczów. Na skrzyżowaniu Katowickiej i Wiślańskiej (obok stacji Crab) doszło dziś (24.05.2017) około 9:30 do kolizji.

wyświetleń: 4734komentarzy: 2

Zbierają na oceaniczną terapię

24-05-2017 09:15

Chcą pomóc dzieciom niepełnosprawnym się rozwijać i poznawać świat. Fundacja Słoneczna Kraina Dzieciom w Jaworzynce walczy o dofinansowanie od Fundacji Aviva w ramach konkursu inicjatyw „To dla mnie ważne”.

wyświetleń: 578komentarzy: 0

Pieniądze dla OSP

24-05-2017 07:30

Po 150 tysięcy zł otrzyma Gmina Ustroń i Brenna dofinansowania zakupu samochodów ratowniczo-gaśniczych dla OSP.