Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 10626komentarzy: 5

Wjechał pod pociąg

27-01-2017 10:35

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Cieszynie doszło wczoraj (26.01) do zderzenia osobówki z pociągiem. Kierowca peugeota miał dużo szczęścia - wyszedł z kolizji bez szwanku.
fot. KPP Cieszyn fot. KPP Cieszyn

Do zdarzenia doszło wczoraj (26.01) po południu: - Wczoraj kilkanaście minut po 13.00 dyżurny cieszyńskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na przejeździe kolejowym przy ul. Frysztackiej. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z cieszyńskiej drogówki. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że 49-letni kierowca peugeota, wjechał na niestrzeżony przejazd i doprowadził do zderzenia z pociągiem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jak ustalili policjanci zarówno kierowca, jak i maszynista byli trzeźwi. 49-latek został ukarany mandatem karnym. Ruch na trasie kolejowej relacji Cieszyn-Zebrzydowice był wstrzymany przez kilka godzin – informuje podkomisarz Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej KPP.

Oficer prasowy apeluje o ostrożność i przestrzeganie przepisów: - Pamiętajmy, chwila nieuwagi, ignorowanie przepisów drogowych i o wypadek nie trudno. Wypadki drogowe z udziałem pociągu nie zajmują dominującej pozycji w statystyce zdarzeń na drogach, jednak charakteryzują się z reguły bardzo tragicznymi skutkami. Pociąg to masa rzędu kilkuset ton, a jego droga hamowania nawet przy niewielkich prędkościach jest kilkunastokrotnie dłuższa niż zwykłego samochodu. Wypadki na torach są przede wszystkim skutkiem niewłaściwego zachowania się kierowców samochodów i pieszych. Wielu można byłoby uniknąć, gdyby górę wzięła rozwaga i wyobraźnia.

red.

zródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG 27-01-2017 10:35
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

lolek16
27-01-2017 11:45
lolek16
Stoi znak stop? Stoi. Trzeba było się zatrzymać i spojrzeć w lewo i w prawo a nie jechać na pałe i wszystko ignorować. nie tak uczone kierowce na kursie prawa jazdy.
https://www.youtube.com/watch?v=vb2VNkn0AQ8
jo.papuga
27-01-2017 15:14
jo.papuga
Co ty to lolek opowiadosz ???
Przeca na tym filmiku widać że ón sie zatrzymoł... Nie trafił se jedynie z miejscem.
Może na kursie P.J. nikt mu nie powiedzioł kaj sie trza zatrzymać...
Vato
27-01-2017 16:06
Vato
A od kiedy za rogatką mogą parkować samochody?
Kierujący miał zasłoniętą widoczność na nadjeżdżający pociąg.
Pociąg tez jechał zbyt szybko przez przejazd niestrzeżony na terenie miasta.
Saper1980
27-01-2017 22:30
Saper1980
Buhah pociag jechal za szybko Tam pociagi moga jezdzic 40km/h Kierwca na niestrzezonym ma uwazac !!!!
jo.papuga
28-01-2017 08:43
jo.papuga
To nie był pociąg tylko dwie lokomotywy które sie urwały nie wiadomo skąd...
On tam zawsze o tej porze tak jeździł i nigdy ich nie było!!!
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Konferencja młodych ''Bez ograniczeń''

27-03-2017 22:00

Cztery różne wykłady: „50 twarzy chrześcijanina”,  „Dlaczego odwracamy kota ogonem?”, „Jak daleko nie jest za daleko?”, „Tożsamość”, a na zakończenie koncert z przesłaniem – tak, przebiegała w tym roku konferencja młodych w Cieszynie, której towarzyszyło hasło „Bez ograniczeń”.

wyświetleń: 80komentarzy: 0

Minął Tydzień

27-03-2017 19:00

Witajcie w kolejnym odcinku programu 'Minął tydzień'. To skrót najważniejszych wydarzeń z regionu wybranych dla Was przez redaktorów Portalu.

wyświetleń: 684komentarzy: 0

Młodzież zapobiega pożarom - eliminacje powiatowe 2017

27-03-2017 17:55

W dniu 25 marca 2017 roku w strażnicy Ochotniczej Straży w Dębowcu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.

wyświetleń: 611komentarzy: 0

Rajd Valasska debiut braci Szejów w samochodzie R5

27-03-2017 16:40

Jarek i Marcin Szejowie kończą Rajd Valasska na 7. miejscu. Załoga GK Forge Metkom Rally Team zdobywa 18 punktów w 1. rundzie Rajdowych Mistrzostw Czech 2017.

wyświetleń: 340komentarzy: 0

Zaginął 20-latek z Wilamowic

27-03-2017 16:15

Policjanci poszukują zaginionego Andrzeja Boruń. 20-letni mieszkaniec Wilamowic ostatni raz był widziany 11 marca 2017 roku. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie.

wyświetleń: 4035komentarzy: 6

Biegacze z kolejnymi medalami Mistrzostw Polski!

27-03-2017 15:55

Narciarskie ostatki czyli druga część Mistrzostw Polski w biegach narciarskich przyniosły naszym biegaczom kolejne medale w tym najcenniejszy z nich - srebrny - Dominika Burego.

wyświetleń: 232komentarzy: 0

Międzynarodowe ćwiczenia ''Fenix''

27-03-2017 14:20

Kilkadziesiąt radiowozów i innych specjalistycznych pojazdów oraz kilkuset policjantów pojawiło się w Marklowicach Górnych, aby wziąć udział w międzynarodowych ćwiczeniach pod kryptonimem ''Fenix''.

wyświetleń: 1578komentarzy: 0

Mundurowe podsumowanie weekendu

27-03-2017 13:30

12 sprawców przestępstw oraz 8 poszukiwanych osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości zatrzymali od piątku do niedzieli policjanci z cieszyńskiego garnizonu. To nie wszystko - przeprowadzili także ponad 150 interwencji. Sporo działo się również na drogach powiatu, gdzie doszło do dwóch wypadków drogowych i dziewięciu kolizji.

wyświetleń: 1822komentarzy: 1

Święto czekolady w Bielsku!

27-03-2017 12:00

Jaką czekoladę lubicie? Gorzką, mleczną, deserową, białą, a może gorącą z bitą śmietaną i posypką?  Niezależnie jakie mamy gusta, jedno jest pewne, kochamy ją za smak i wspaniały aromat.  

wyświetleń: 1124komentarzy: 0

Zespoły rywalizowały w Cieszynie

27-03-2017 11:00

W dniach od 20 do 21 marca br. w cieszyńskim Teatrze im. A. Mickiewicza odbywał się zorganizowany przez Stowarzyszenie Samorządowe Ziemi Cieszyńskiej oraz Wydział Kultury Urzędu Miejskiego w Cieszynie – Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Artystycznych Śląska Cieszyńskiego.