Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4673komentarzy: 1

Skoczów - tu też pojeździsz

18-01-2017 09:20

Długi nie jest, ale na początek wystarczy. Skoczów zaprasza na swój stok narciarski.
Na nartach pojeździmy także na skoczowskim wyciągu Pod Dębem. fot. Jan Bacza Na nartach pojeździmy także na skoczowskim wyciągu Pod Dębem. fot. Jan Bacza

Niewiele bo 270 metrów, liczy skoczowski stok narciarski, ale do nauki jazdy na nartach wystarczy. Wyciąg Pod Dębem właśnie został uruchomiony. Praca skoczowskiego orczyka niestety jest uzależniona od pogody, jednak ostatnie opady śniegu umożliwiły ubicie i przygotowanie trasy zjazdowej. Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji posiada skuter, który umożliwia przygotowanie tras na stoku. Ale jak mówi Zbigniew Gil, dyrektor SOSiRU, - służy on również do ubijania tras dla osób, które jeżdżą na nartach biegowych. Zaczynają się one przy wyciągu i biegną wzdłuż łąki na Kaplicówce – mówi.

Wyciąg w czasie trwania ferii, jeśli pogoda będzie dopisywała, czynny bedzie w godzinach od 10.00 do 20.00, codziennie łącznie z weekendami. - Za 10 zjazdów osoba dorosła zapłaci 10 zł. Bilet ulgowy na 10 zjazdów kosztuje 5 zł. Honorowana jest również Karta Dużej Rodziny, osoby ją posiadającą płacą 50% ceny – informuje Gil.

Jeśli śniegu przybędzie, SOSiR planuje zorganizowanie na wyciągu imprezy. - Jednak na razie jest go na granicy korzystania ze stoku. Trudno zaplanować coś do przodu, jeśli przyjdzie odwilż. Jeśli będą opady, spróbujemy coś zorganizować. Mamy to w planie – kończy dyrektor Zbigniew Gil.

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB 18-01-2017 09:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

efelinqa
19-01-2017 07:22
efelinqa
CO ZROBISZ ? POJEZDZISZ ?:) CHYBA PO KRETOWINACH ~~~~!!!!!!!!
MOŻE BY "tak jak w innych miastach" W BUDŻECIE OBYWATELSKIM UMIEŚCIĆ ZAKUP ARMATKI ŚNIEŻNEJ I JAKIEGOŚ MINI RATRAKA ??!!!!! TEN MINI STOK DOBRZE PRZYGOTOWANY BYŁBY DOSKONAŁY DLA DZIECIAKÓW, DO NAUKI I ZABAWY.
POMYŚLCIE ZAMIAST WYDAWAĆ KASĘ PUBLICZNĄ NA BEZMYŚLNE INWESTYCJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Gość OX.pl - Paulina Hławiczka

23-08-2017 19:00

Gość Ox.pl - Paulina Hławiczka. Kobieta-ksiądz w Kościele, uchodźcy, emigracja i Brexit - to główne wątki rozmowy.

wyświetleń: 1930komentarzy: 1

Co nowego od jesieni na Scenie Polskiej?

23-08-2017 17:00

Pomału kończą się wakacje i czas przygotować się na sezon artystyczny 2017/2018 w Teatrze Cieszyńskim. Jakich premier możemy spodziewać się na Scenie Polskiej? Tradycyjnie będzie to sześć nowych przedstawień, wśród których znajdzie się dramaturgia współczesna, klasyka i propozycje rozrywkowe. Na afiszu znajdziemy też cieszące się popularnością spektakle z poprzednich sezonów.

wyświetleń: 349komentarzy: 0

Świetlica w Koralowej Arenie

23-08-2017 15:10

300 tysięcy złotych kosztować będzie nabudowa budynku zaplecza sportowego stadionu „Koralowa Arena”. Na powstałych w ten sposób 200 metrach pojawi się Świetlica Środowiskowa oraz sale masażu, magazyny i umywalnie.

wyświetleń: 330komentarzy: 0

Skontroluj swoje znamiona - akcja bezpłatnych badań dermatologicznych w Brennej

23-08-2017 13:40

Już 31 sierpnia mieszkańcy Brennej będą mieli okazję wykonać bezpłatne badania wszystkich znamion na swojej skórze. Celem akcji zainicjowanej przez Fundację NEUCA dla Zdrowia jest promocja profilaktyki i diagnostyka czerniaka.

wyświetleń: 1594komentarzy: 0

Wyremontowali Na Węgrach

23-08-2017 12:20

Kolejny odcinek ulicy Na Węgrach w Międzyrzeczu Dolnym w Gminie Jasienica został wyremontowany.

wyświetleń: 498komentarzy: 0

Rajd Barum: Szejowie przed najważniejszą rundą Mistrzostw Czech

23-08-2017 11:00

Po starcie w Rajdzie Rzeszowskim Jarek i Marcin Szeja po raz drugi stają do rywalizacji z najlepszymi załogami Mistrzostw Europy. Po zeszłorocznym zwycięstwie w Grupie N, w tym roku bracia z Ustronia zmierzą się z odcinkami Rajdu Barum w aucie klasy R5. Na dwie rundy przed końcem sezonu załoga GK Forge Metkom Rally Team walczy o trzeci stopień podium w mistrzostwach Czech.

wyświetleń: 376komentarzy: 0

Święto rękodzieła przed nami po raz piąty

23-08-2017 09:15

Już w najbliższą niedzielę (27 sierpnia) odbędzie się w Cieszynie kolejny już Cieszyński Jarmark Piastowski. Będzie to piąta odsłona tej imprezy, a do nadolziańskiego grodu ponownie zjadą rękodzielnicy i pracownie rękodzieła z różnych części Polski.

wyświetleń: 1201komentarzy: 1

Zamkną most na Al. Łyska!

23-08-2017 07:30

28 sierpnia br. (poniedziałek) most na Al. Łyska w Cieszynie zostanie wyłączony z ruchu.

wyświetleń: 3193komentarzy: 3

Zostań SuperW!

22-08-2017 19:00

Dołącz do grona superbohaterów i zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki – SuperW! W regionie potrzeba około 100 wolontariuszy. Udowodnij, że nie tylko Superman może nieść pomoc!

wyświetleń: 686komentarzy: 0

Tydzień Dobrej Nowiny w Dębowcu

22-08-2017 17:00

W dniach od 14 do 19 sierpnia 2017 roku po raz kolejny odbywał się w Dębowcu Tydzień Dobrej Nowiny. Głównym tematem całego tygodnia była wędrówka ludu izraelskiego z Egiptu do Ziemi Obiecanej. Codziennie w zajęciach uczestniczyło około 60 dzieci.