Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4733komentarzy: 1

Skoczów - tu też pojeździsz

18-01-2017 09:20

Długi nie jest, ale na początek wystarczy. Skoczów zaprasza na swój stok narciarski.
Na nartach pojeździmy także na skoczowskim wyciągu Pod Dębem. fot. Jan Bacza Na nartach pojeździmy także na skoczowskim wyciągu Pod Dębem. fot. Jan Bacza

Niewiele bo 270 metrów, liczy skoczowski stok narciarski, ale do nauki jazdy na nartach wystarczy. Wyciąg Pod Dębem właśnie został uruchomiony. Praca skoczowskiego orczyka niestety jest uzależniona od pogody, jednak ostatnie opady śniegu umożliwiły ubicie i przygotowanie trasy zjazdowej. Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji posiada skuter, który umożliwia przygotowanie tras na stoku. Ale jak mówi Zbigniew Gil, dyrektor SOSiRU, - służy on również do ubijania tras dla osób, które jeżdżą na nartach biegowych. Zaczynają się one przy wyciągu i biegną wzdłuż łąki na Kaplicówce – mówi.

Wyciąg w czasie trwania ferii, jeśli pogoda będzie dopisywała, czynny bedzie w godzinach od 10.00 do 20.00, codziennie łącznie z weekendami. - Za 10 zjazdów osoba dorosła zapłaci 10 zł. Bilet ulgowy na 10 zjazdów kosztuje 5 zł. Honorowana jest również Karta Dużej Rodziny, osoby ją posiadającą płacą 50% ceny – informuje Gil.

Jeśli śniegu przybędzie, SOSiR planuje zorganizowanie na wyciągu imprezy. - Jednak na razie jest go na granicy korzystania ze stoku. Trudno zaplanować coś do przodu, jeśli przyjdzie odwilż. Jeśli będą opady, spróbujemy coś zorganizować. Mamy to w planie – kończy dyrektor Zbigniew Gil.

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB 18-01-2017 09:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

efelinqa
19-01-2017 07:22
efelinqa
CO ZROBISZ ? POJEZDZISZ ?:) CHYBA PO KRETOWINACH ~~~~!!!!!!!!
MOŻE BY "tak jak w innych miastach" W BUDŻECIE OBYWATELSKIM UMIEŚCIĆ ZAKUP ARMATKI ŚNIEŻNEJ I JAKIEGOŚ MINI RATRAKA ??!!!!! TEN MINI STOK DOBRZE PRZYGOTOWANY BYŁBY DOSKONAŁY DLA DZIECIAKÓW, DO NAUKI I ZABAWY.
POMYŚLCIE ZAMIAST WYDAWAĆ KASĘ PUBLICZNĄ NA BEZMYŚLNE INWESTYCJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Kosmiczne doznania w cieszyńskim Teatrze

17-12-2017 23:22

W Teatrze im. A. Mickiewicza było kosmicznie i to dosłownie. Na scenie wylądował statek kosmiczny, pojawili się obcy z odległych planet, nie zabrakło miss galaxis - kto jeszcze odwiedził cieszyński Teatr, a także co wydarzyło się podczas misji naukowo-turystycznej, zobacz w materiale filmowym.

wyświetleń: 110komentarzy: 0

Stoch drugi, Żyła w ''10''

17-12-2017 19:45

Konkursy w Engelbergu napawają optymizmem przed 66. Turniejem Czterech Skoczni. Stoch dwukrotnie stawał na podium, a Żyła, dzięki dobrym rezultatom, awansował do czołowej "10" klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

wyświetleń: 208komentarzy: 0

Najmłodsi stela 97/622/2017

17-12-2017 17:30

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 2145komentarzy: 0

Błachowicz znowu górą!

17-12-2017 16:00

W kanadyjskim Winnipeg, odbyła się gala UFC on Fox 26. Nie zabrakło na niej Jana Błachowicza, który pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów, Jareda Cannoniera.

wyświetleń: 549komentarzy: 0

Zwycięski Tepes, Pilch siódmy

17-12-2017 15:10

W niedzielne (17.12) dopołudnie, odbył się drugi konkurs indywidualny w Ruce, w ramach Pucharu Kontynentalngo. Po wczorajszym zwycięstwie, Tomasz Pilch zajął dziś siódme miejsce, czym utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

wyświetleń: 379komentarzy: 0

Koncert Życzeń Stela

17-12-2017 12:10

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu 'Koncert Życzeń Stela' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

wyświetleń: 714komentarzy: 0

Oczami niewidomego: pomagaj innym - dbaj o siebie

17-12-2017 10:50

''Dlacze­go tak jest, że pot­ra­fimy po­magać i radzić in­nym, a sa­mym so­bie nie...'' Tak zdarza się często, że potrafimy resztkami sił jeszcze próbować pomóc drugiemu i myśleć o drugiej osobie, a o swoim zdrowiu czy szczęściu zapominamy lub zaniedbujemy je. 

wyświetleń: 376komentarzy: 0

Wisła na dłużej

17-12-2017 09:20

W Wiśle rozpoczęła się druga, zimowa edycja akcji „Wisła… zostaję dłużej – dostaję więcej”. Wiślanie liczą na sukces podobny do pierwszej edycji.

wyświetleń: 1357komentarzy: 0

Uczniowie nie chcą smogu - warsztaty

17-12-2017 07:55

Od wtorku (12.12) w ustrońskich szkołach rozpoczęły się warsztaty, dotyczące ekologii. Do tej pory w warsztatach prowadzonych przez Ustroński Alarm Smogowy wzięło udział ponad 180 uczniów, planowane są dalsze działania w tym zakresie. W czasie trwania zajęć, prowadzący kładą szczególny nacisk na problem smogu oraz uświadomienie najmłodszym, w jaki sposób można ograniczyć emisję pyłów do powietrza, a co za tym idzie przeciwdziałać problemowi zanieczyszczonego powietrza.

wyświetleń: 699komentarzy: 10

Msze i nabożeństwa online

17-12-2017 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.