Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4452komentarzy: 1

Skoczów - tu też pojeździsz

18-01-2017 09:20

Długi nie jest, ale na początek wystarczy. Skoczów zaprasza na swój stok narciarski.
Na nartach pojeździmy także na skoczowskim wyciągu Pod Dębem. fot. Jan Bacza Na nartach pojeździmy także na skoczowskim wyciągu Pod Dębem. fot. Jan Bacza

Niewiele bo 270 metrów, liczy skoczowski stok narciarski, ale do nauki jazdy na nartach wystarczy. Wyciąg Pod Dębem właśnie został uruchomiony. Praca skoczowskiego orczyka niestety jest uzależniona od pogody, jednak ostatnie opady śniegu umożliwiły ubicie i przygotowanie trasy zjazdowej. Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji posiada skuter, który umożliwia przygotowanie tras na stoku. Ale jak mówi Zbigniew Gil, dyrektor SOSiRU, - służy on również do ubijania tras dla osób, które jeżdżą na nartach biegowych. Zaczynają się one przy wyciągu i biegną wzdłuż łąki na Kaplicówce – mówi.

Wyciąg w czasie trwania ferii, jeśli pogoda będzie dopisywała, czynny bedzie w godzinach od 10.00 do 20.00, codziennie łącznie z weekendami. - Za 10 zjazdów osoba dorosła zapłaci 10 zł. Bilet ulgowy na 10 zjazdów kosztuje 5 zł. Honorowana jest również Karta Dużej Rodziny, osoby ją posiadającą płacą 50% ceny – informuje Gil.

Jeśli śniegu przybędzie, SOSiR planuje zorganizowanie na wyciągu imprezy. - Jednak na razie jest go na granicy korzystania ze stoku. Trudno zaplanować coś do przodu, jeśli przyjdzie odwilż. Jeśli będą opady, spróbujemy coś zorganizować. Mamy to w planie – kończy dyrektor Zbigniew Gil.

Jan Bacza

zródło: ox.pl
dodał: JB 18-01-2017 09:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

efelinqa
19-01-2017 07:22
efelinqa
CO ZROBISZ ? POJEZDZISZ ?:) CHYBA PO KRETOWINACH ~~~~!!!!!!!!
MOŻE BY "tak jak w innych miastach" W BUDŻECIE OBYWATELSKIM UMIEŚCIĆ ZAKUP ARMATKI ŚNIEŻNEJ I JAKIEGOŚ MINI RATRAKA ??!!!!! TEN MINI STOK DOBRZE PRZYGOTOWANY BYŁBY DOSKONAŁY DLA DZIECIAKÓW, DO NAUKI I ZABAWY.
POMYŚLCIE ZAMIAST WYDAWAĆ KASĘ PUBLICZNĄ NA BEZMYŚLNE INWESTYCJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Fiesta Kubańska w Ustroniu

26-02-2017 17:14

W sobotę (25.02) Ustroń rozbrzmiewał gorącymi rytmami. Na zakończenie karnawału mieszkańcy i turyści zebrani na ustrońskim rynku mogli nauczyć się tańczyć Salsę, Bachiata oraz Reggaeton, a wszystko za sprawą p. Mateusza ze Studia Passo w Cieszynie. Fiestę kubańską rozpoczął występ Radka Stojdy, który zagrał m.in. utwór Carlosa Santany, natomiast na koniec imprezy wystąpiła gwiazda - zespół Buenos Amigos. Zespół zagrał najgorętsze latynoskie przeboje, porywając do tańca wszystkich zebranych na rynku.

wyświetleń: 127komentarzy: 0

Najmłodsi stela 16/542/2017

26-02-2017 15:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 2472komentarzy: 0

Przed 100 laty na łamach prasy na Śląsku Cieszyńskim pisano... (9/2/17)

26-02-2017 13:00

Do grona gazet cytowanych w naszym cyklu dołącza dziś "Dziennik Cieszyński". Jego redakcja mieściła się na ul. Ciężarowej w Cieszynie. To właśnie z tego tytułu pochodzą wszystkie informacje z dzisiejszego artykułu.

wyświetleń: 309komentarzy: 0

Mistrzowie parkowania (14)

26-02-2017 11:30

Na zakazie, na dwóch miejscach, na chodniku, na środku drogi, na miejscu dla niepełnosprawnych- tak parkują 'mistrzowie' w Cieszynie. Straż Miejska stworzyła galerię najbardziej wyjątkowych sposobów parkowania, oczywiście niezgodnych z przepisami.  

wyświetleń: 3101komentarzy: 4

Selfie ale z książką

26-02-2017 10:00

Codziennie mali i duzi robią ich na całym świecie tysiące, specjalną funkcję służącą do ich robienia można znaleźć w wielu telefonach, mowa o  – „selfie”.  W Skoczowie można zrobić sobie takie zdjęcie a dodatkowo wziąć udział w konkursie i wygrać nagrody.

wyświetleń: 195komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

26-02-2017 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 1095komentarzy: 0

Hażlach: O misjach w Kosowie i Liberii w SP

25-02-2017 20:45

Pod ostrzałem pytań uczniów, znaleźli się prelegenci, którzy zostali zaproszeni do Szkoły Podstawowej w Hażlachu. Jednym z gości był starszy sierżant Artur Walczuk, który opowiadał o służbie ONZ w Liberii.

wyświetleń: 1171komentarzy: 0

Szpital poza siecią...

25-02-2017 19:00

Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu Sp. z o.o. nie znalazło się w sieci szpitali -- Na dzień dzisiejszy nie dostaliśmy się do sieci szpitali i to jest bardzo zła wiadomość  - informuje Cezary Tomiczek prezes zarządu, podkreślając jednocześnie, że cały czas trzyma „rękę na pulsie”.

wyświetleń: 3962komentarzy: 2

Sesja Rady Gminy w Brennej

25-02-2017 16:30

W czwartek, 23 lutego odbyła się XVII sesja Rady Gminy Brenna. Atmosfera była spokojna i bezkonfliktowa. Jednogłośnie przegłosowano rekordową w tej kadencji liczbę projektów uchwał (26) .

wyświetleń: 1201komentarzy: 1

Trzeba uważać i przestrzegać przepisów

25-02-2017 15:00

Po raz kolejny policjanci  apelują do kierowców i pieszych! Jak twierdzą, tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. A odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach drogi.