Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4591komentarzy: 1

Skoczów - tu też pojeździsz

18-01-2017 09:20

Długi nie jest, ale na początek wystarczy. Skoczów zaprasza na swój stok narciarski.
Na nartach pojeździmy także na skoczowskim wyciągu Pod Dębem. fot. Jan Bacza Na nartach pojeździmy także na skoczowskim wyciągu Pod Dębem. fot. Jan Bacza

Niewiele bo 270 metrów, liczy skoczowski stok narciarski, ale do nauki jazdy na nartach wystarczy. Wyciąg Pod Dębem właśnie został uruchomiony. Praca skoczowskiego orczyka niestety jest uzależniona od pogody, jednak ostatnie opady śniegu umożliwiły ubicie i przygotowanie trasy zjazdowej. Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji posiada skuter, który umożliwia przygotowanie tras na stoku. Ale jak mówi Zbigniew Gil, dyrektor SOSiRU, - służy on również do ubijania tras dla osób, które jeżdżą na nartach biegowych. Zaczynają się one przy wyciągu i biegną wzdłuż łąki na Kaplicówce – mówi.

Wyciąg w czasie trwania ferii, jeśli pogoda będzie dopisywała, czynny bedzie w godzinach od 10.00 do 20.00, codziennie łącznie z weekendami. - Za 10 zjazdów osoba dorosła zapłaci 10 zł. Bilet ulgowy na 10 zjazdów kosztuje 5 zł. Honorowana jest również Karta Dużej Rodziny, osoby ją posiadającą płacą 50% ceny – informuje Gil.

Jeśli śniegu przybędzie, SOSiR planuje zorganizowanie na wyciągu imprezy. - Jednak na razie jest go na granicy korzystania ze stoku. Trudno zaplanować coś do przodu, jeśli przyjdzie odwilż. Jeśli będą opady, spróbujemy coś zorganizować. Mamy to w planie – kończy dyrektor Zbigniew Gil.

Jan Bacza

zródło: ox.pl
dodał: JB 18-01-2017 09:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

efelinqa
19-01-2017 07:22
efelinqa
CO ZROBISZ ? POJEZDZISZ ?:) CHYBA PO KRETOWINACH ~~~~!!!!!!!!
MOŻE BY "tak jak w innych miastach" W BUDŻECIE OBYWATELSKIM UMIEŚCIĆ ZAKUP ARMATKI ŚNIEŻNEJ I JAKIEGOŚ MINI RATRAKA ??!!!!! TEN MINI STOK DOBRZE PRZYGOTOWANY BYŁBY DOSKONAŁY DLA DZIECIAKÓW, DO NAUKI I ZABAWY.
POMYŚLCIE ZAMIAST WYDAWAĆ KASĘ PUBLICZNĄ NA BEZMYŚLNE INWESTYCJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Wręczono ''Cieszynity uznania 2017''

24-05-2017 22:15

Wczoraj (23.05) odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Wisła.  Obradowano w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie wręczono nagrody „Cieszynit uznania 2017” wybitnym osobowościom Śląska Cieszyńskiego, szczególnie zasłużonym w sferze działań na rzecz tolerancji i porozumienia.

wyświetleń: 236komentarzy: 0

Rowerem wokół zapory

24-05-2017 19:40

Rok temu podpisali porozumienie, teraz trwają prace nad projektami. We wrześniu składany będzie wniosek o dofinansowanie inwestycji. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, w przyszłym roku ruszą prace nad dużym projektem budowy wokół Jeziora Goczałkowickiego tras pieszo-rowerowych. W prace zaangażowane są też gminy Strumień i Chybie oraz starostwo w Cieszynie.

wyświetleń: 1929komentarzy: 0

Brenna: Krzyż Zakochanych wróci na szlak

24-05-2017 18:00

Po ponad półrocznej przewie w Brennej na szlak wspomnień wraca Krzyża Zakochanych. Został gruntownie odrestaurowany.

wyświetleń: 492komentarzy: 0

Posadzili ponad 160 drzew

24-05-2017 16:30

W poniedziałek, 22 maja 2017 młodzież z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu przeprowadziła akcję zadrzewienia śródpolnego na terenach rolnych w Iskrzyczynie (Gmina Dębowiec). Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu Klubu Gaja „Święto Drzewa – wśród pól”.

wyświetleń: 598komentarzy: 1

Ustrońskie piramidy. Zwiastun filmu

24-05-2017 15:00

Jedna z ikon architektonicznych na Śląsku Cieszyńskim – modernistyczne piramidy w Ustroniu doczekały się filmu dokumentalnego.

wyświetleń: 3529komentarzy: 1

Hybryda też w Jasienicy

24-05-2017 13:30

100 tysięcy kosztował nowy samochód dla policjantów z Jasienicy. Złożyły się na niego dwie gminy - Jasienica i Jaworze, Policja i WFOŚiGW.

wyświetleń: 657komentarzy: 3

Centra Informacji Turystycznej nieprzyjazne obcokrajowcom?

24-05-2017 12:00

Raport przygotowany przez wolontariuszy Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides o Centrach Informacji Turystycznej w regionie pod względem obsługi obcokrajowców nie wypada zbyt pochlebnie. Który trzech biorących udział w badaniu CITów z regionu wypadł najlepiej?

wyświetleń: 647komentarzy: 0

Skoczów: Kolizja przy Crabie

24-05-2017 10:40

Skoczów. Na skrzyżowaniu Katowickiej i Wiślańskiej (obok stacji Crab) doszło dziś (24.05.2017) około 9:30 do kolizji.

wyświetleń: 4742komentarzy: 2

Zbierają na oceaniczną terapię

24-05-2017 09:15

Chcą pomóc dzieciom niepełnosprawnym się rozwijać i poznawać świat. Fundacja Słoneczna Kraina Dzieciom w Jaworzynce walczy o dofinansowanie od Fundacji Aviva w ramach konkursu inicjatyw „To dla mnie ważne”.

wyświetleń: 578komentarzy: 0

Pieniądze dla OSP

24-05-2017 07:30

Po 150 tysięcy zł otrzyma Gmina Ustroń i Brenna dofinansowania zakupu samochodów ratowniczo-gaśniczych dla OSP.