Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4516komentarzy: 1

Skoczów - tu też pojeździsz

18-01-2017 09:20

Długi nie jest, ale na początek wystarczy. Skoczów zaprasza na swój stok narciarski.
Na nartach pojeździmy także na skoczowskim wyciągu Pod Dębem. fot. Jan Bacza Na nartach pojeździmy także na skoczowskim wyciągu Pod Dębem. fot. Jan Bacza

Niewiele bo 270 metrów, liczy skoczowski stok narciarski, ale do nauki jazdy na nartach wystarczy. Wyciąg Pod Dębem właśnie został uruchomiony. Praca skoczowskiego orczyka niestety jest uzależniona od pogody, jednak ostatnie opady śniegu umożliwiły ubicie i przygotowanie trasy zjazdowej. Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji posiada skuter, który umożliwia przygotowanie tras na stoku. Ale jak mówi Zbigniew Gil, dyrektor SOSiRU, - służy on również do ubijania tras dla osób, które jeżdżą na nartach biegowych. Zaczynają się one przy wyciągu i biegną wzdłuż łąki na Kaplicówce – mówi.

Wyciąg w czasie trwania ferii, jeśli pogoda będzie dopisywała, czynny bedzie w godzinach od 10.00 do 20.00, codziennie łącznie z weekendami. - Za 10 zjazdów osoba dorosła zapłaci 10 zł. Bilet ulgowy na 10 zjazdów kosztuje 5 zł. Honorowana jest również Karta Dużej Rodziny, osoby ją posiadającą płacą 50% ceny – informuje Gil.

Jeśli śniegu przybędzie, SOSiR planuje zorganizowanie na wyciągu imprezy. - Jednak na razie jest go na granicy korzystania ze stoku. Trudno zaplanować coś do przodu, jeśli przyjdzie odwilż. Jeśli będą opady, spróbujemy coś zorganizować. Mamy to w planie – kończy dyrektor Zbigniew Gil.

Jan Bacza

zródło: ox.pl
dodał: JB 18-01-2017 09:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

efelinqa
19-01-2017 07:22
efelinqa
CO ZROBISZ ? POJEZDZISZ ?:) CHYBA PO KRETOWINACH ~~~~!!!!!!!!
MOŻE BY "tak jak w innych miastach" W BUDŻECIE OBYWATELSKIM UMIEŚCIĆ ZAKUP ARMATKI ŚNIEŻNEJ I JAKIEGOŚ MINI RATRAKA ??!!!!! TEN MINI STOK DOBRZE PRZYGOTOWANY BYŁBY DOSKONAŁY DLA DZIECIAKÓW, DO NAUKI I ZABAWY.
POMYŚLCIE ZAMIAST WYDAWAĆ KASĘ PUBLICZNĄ NA BEZMYŚLNE INWESTYCJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

750 lat Skoczowa. Mateusz Czupryna

26-03-2017 19:00

Jubileusze stanowią okazję, aby na chwilę się zatrzymać, spojrzeć wstecz, podsumować to, co wydarzyło się na przestrzeni lat. Dlatego też wyszliśmy, jako Miejskie Centrum Kultury ''Integrator'', z inicjatywą zadania trzech pytań przed kamerą osobom związanym ze Skoczowem, wyraziście wkomponowanym z racji wielu doświadczeń i pełnionych przez nich ról w lokalną społeczność.

wyświetleń: 1665komentarzy: 8

Skonsultuj boisko w Kończycach Wielkich

26-03-2017 17:10

Mieszkańcy gminy Hażlach mogą zaopiniować i zgłosić uwagi dotyczące projektu  budowy boiska wielofunkcyjnego w Kończycach Wielkich.

wyświetleń: 959komentarzy: 0

Wiosenna lekcja przyrody w terenie

26-03-2017 16:00

W trzecim dniu wiosny uczniowie z klas IV,V i VI Szkoły Podstawowej nr 3 w Ustroniu Polanie wyruszyli do cieszyńskich rezerwatów przyrody. Pod opieką swych nauczycieli oraz przewodnictwem Instruktora Ochrony Przyrody PTTK Jana Machały poznawali wiosenne walory przyrodnicze rezerwatów „Lasek Miejski nad Olzą i Puńcówką.

wyświetleń: 443komentarzy: 0

Słoneczna Gmina Jasienica

26-03-2017 14:40

Jasienica zabiega o ok. 3 mln zł dotacji, by zamontować panele słoneczne na nawet 110 gospodarstwach domowych.

wyświetleń: 507komentarzy: 0

Oczami niewidomego: rozłąka

26-03-2017 12:55

„Tęsknota umacnia związek. Jednak za długa rozłąka ma odwrotny skutek.”

wyświetleń: 430komentarzy: 0

Kościoły Śląska Cieszyńskiego. Część 4/17 - Kościół Zielonoświątkowy - Zbór ''Betel'' w Ustroniu

26-03-2017 11:05

Dziś poznamy historię pierwszego zboru Związku Stanowczych Chrześcijan. Dziś znany jest pod nazwą "Betel", a jego główna placówka znajduje się w Ustroniu.

wyświetleń: 1147komentarzy: 2

Koncert Życzeń Stela OX.PL

26-03-2017 08:35

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na trzeci odcinek naszego nowego cyklu ''Koncert Życzeń Stela'' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

wyświetleń: 1716komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

26-03-2017 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 760komentarzy: 0

Skok na frytkownicę i lornetkę

25-03-2017 23:47

Jego łupem padły… lornetka i frytkownica. Teraz  24-letniemu mężczyźnie, który włamał się do budynku w Wiśle Malince grozi do 10 lat więzienia.

wyświetleń: 2541komentarzy: 2

25-lecie Diecezji Bielsko - Żywieckiej

25-03-2017 22:20

Uroczysta liturgia w bielskiej katedrze z udziałem biskupów oraz koncert chóru złożyły się 25 marca na obchody ćwierćwiecza powstania diecezji bielsko-żywieckiej. W homilii ordynariusz bp Roman Pindel zaapelował, by dostrzec w Kościele bielsko-żywieckim zamiar Boży i jednocześnie zobaczyć i podjąć stojące przed nim nowe wyzwania.