Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kontakt24

wyświetleń: 4555komentarzy: 1

Skoczów - tu też pojeździsz

18-01-2017 09:20

Długi nie jest, ale na początek wystarczy. Skoczów zaprasza na swój stok narciarski.
Na nartach pojeździmy także na skoczowskim wyciągu Pod Dębem. fot. Jan Bacza Na nartach pojeździmy także na skoczowskim wyciągu Pod Dębem. fot. Jan Bacza

Niewiele bo 270 metrów, liczy skoczowski stok narciarski, ale do nauki jazdy na nartach wystarczy. Wyciąg Pod Dębem właśnie został uruchomiony. Praca skoczowskiego orczyka niestety jest uzależniona od pogody, jednak ostatnie opady śniegu umożliwiły ubicie i przygotowanie trasy zjazdowej. Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji posiada skuter, który umożliwia przygotowanie tras na stoku. Ale jak mówi Zbigniew Gil, dyrektor SOSiRU, - służy on również do ubijania tras dla osób, które jeżdżą na nartach biegowych. Zaczynają się one przy wyciągu i biegną wzdłuż łąki na Kaplicówce – mówi.

Wyciąg w czasie trwania ferii, jeśli pogoda będzie dopisywała, czynny bedzie w godzinach od 10.00 do 20.00, codziennie łącznie z weekendami. - Za 10 zjazdów osoba dorosła zapłaci 10 zł. Bilet ulgowy na 10 zjazdów kosztuje 5 zł. Honorowana jest również Karta Dużej Rodziny, osoby ją posiadającą płacą 50% ceny – informuje Gil.

Jeśli śniegu przybędzie, SOSiR planuje zorganizowanie na wyciągu imprezy. - Jednak na razie jest go na granicy korzystania ze stoku. Trudno zaplanować coś do przodu, jeśli przyjdzie odwilż. Jeśli będą opady, spróbujemy coś zorganizować. Mamy to w planie – kończy dyrektor Zbigniew Gil.

Jan Bacza

zródło: ox.pl
dodał: JB 18-01-2017 09:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

efelinqa
19-01-2017 07:22
efelinqa
CO ZROBISZ ? POJEZDZISZ ?:) CHYBA PO KRETOWINACH ~~~~!!!!!!!!
MOŻE BY "tak jak w innych miastach" W BUDŻECIE OBYWATELSKIM UMIEŚCIĆ ZAKUP ARMATKI ŚNIEŻNEJ I JAKIEGOŚ MINI RATRAKA ??!!!!! TEN MINI STOK DOBRZE PRZYGOTOWANY BYŁBY DOSKONAŁY DLA DZIECIAKÓW, DO NAUKI I ZABAWY.
POMYŚLCIE ZAMIAST WYDAWAĆ KASĘ PUBLICZNĄ NA BEZMYŚLNE INWESTYCJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

8 lat w Tybecie rozpycha się na ogólnopolskiej scenie muzycznej

25-04-2017 15:50

Wyjątkowa pracowitość, niespotykana determinacja i żelazna konsekwencja w działaniach zespołu 8 lat w Tybecie to cechy, dzięki którym strumieńscy rockmani coraz bardziej rozpychają się na ogólnopolskiej scenie muzycznej.

wyświetleń: 83komentarzy: 0

Już za 3 dni Kino na Granicy!

25-04-2017 14:15

Już tylko 3 dni pozostały do rozpoczęcia 19. Kina na Granicy. Święto kinomanów nad Olzą rozpocznie się w piątek, 28 kwietnia.

wyświetleń: 256komentarzy: 0

Szukają pielęgniarzy i lekarzy

25-04-2017 12:50

Jesteś lekarzem/-ką lub pielęgniarzem/-ką i szukasz pracy lub nie odpowiadają Ci polskie zarobki? Tuż przy granicy – w Hawierzowie szpital szuka pracowników.

wyświetleń: 1322komentarzy: 1

Muflony i dziki na wiosnę

25-04-2017 11:15

Wiosna na razie nie rozpieszczała nas zbyt ładną pogodą, ale jak informuje Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, jest zwiastun nadejścia prawdziwej wiosny, a są nim nowe narodziny  - urodziły się właśnie muflony i dziki.

wyświetleń: 501komentarzy: 0

9. Cieszyński Fortuna Bieg już za nami

25-04-2017 09:20

9. Cieszyński Fortuna Bieg mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych przyciągnął wielu biegaczy z różnych zakątków świata. W biegu głównym wystartowało blisko 1200 zawodników, zaś w młodzieżowym 880.

wyświetleń: 1362komentarzy: 0

Już 13-14 maja dni otwarte!!! Premiera Nowej Toyoty Yaris

25-04-2017 07:30

Nowa Toyota Yaris z bardziej dynamiczną sylwetką, zupełnie nowym silnikiem 1.5 l Dual VVT-iE i pakietem bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense w standardzie jest już dostępna w salonach Toyoty.

wyświetleń: 278komentarzy: 0

Motocykliści rozpoczęli sezon

24-04-2017 20:00

Motocykliści z Cieszyna i okolic pożegnali zimę. Wczoraj (23.04) sympatycy dwóch kółek spotkali się na płycie cieszyńskiego Rynku, by oficjalnie otworzyć nowy sezon motocyklowy 2017.

wyświetleń: 2435komentarzy: 1

Wideoflesz: Rajd dwóch gmin

24-04-2017 19:55

W niedzielę 23 kwietnia 2017 roku w odbyła się 2 Runda Rajdowego Pucharu Śląska - Rajd Dwóch Gmin: Strumień - Chybie. W imprezie wzięło udział wielu zawodników a zmienne warunki pogodowe nie rozpieszczały ani startujących ani kibiców. Na odcinkach dochodziło do wypadnięć z trasy przez co występowały przerwy spowodowane wyjazdem na trasę straży pożarnej.

wyświetleń: 2389komentarzy: 1

Minął Tydzień

24-04-2017 18:00

Witajcie w kolejnym odcinku programu 'Minął tydzień'. To skrót najważniejszych wydarzeń z regionu wybranych dla Was przez redaktorów Portalu.

wyświetleń: 309komentarzy: 0

Przystanek przeniosą pod Zamek

24-04-2017 16:20

Cieszyn. Budzący protesty przystanek zlokalizowany na ul. Chrobrego zniknie z tej ulicy. Zostanie przeniesiony pod Zamek.