Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3027komentarzy: 3

Bella wyniuchała tytoń

08-11-2016 13:25

Owczarek belgijski na służbie, Bella wywęszyła ponad 64 tys. sztuk papierosów przemyconych z Ukrainy. Kontrabanda była ukryta ścianach i suficie busa.
fot. mat.pras. fot. mat.pras.

W piątek (04.11) funkcjonariusze śląskiej Służby Celnej prowadzili czynności kontrolne na drodze ekspresowej biegnącej przez obszar województw śląskiego i małopolskiego. W okolicach Cieszyna zatrzymali do kontroli samochód marki Volkswagen typu bus. - Pojazdem kierował 37-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna wyjaśnił, że jedzie do Niemiec. W rutynowej kontroli pojazdu uczestniczyła Bella, która specjalizuje się w wyszukiwaniu wyrobów tytoniowych. Gdy tylko ten wyjątkowy owczarek belgijski wskoczył do wnętrza busa, natychmiast zaczął drapać w boczne ścianki pojazdu. To była wskazówka, że pod tapicerką będzie ukryta tytoniowa kontrabanda – opisuje kom. Grażyna Kmiecik, Rzecznik prasowy Izba Celna w Katowicach.

Funkcjonariusze skontrolowali busa i znaleźli w bocznych ściankach i suficie pojazdu papierosy zza wschodniej granicy. - Do depozytu śląskich celników trafiło ponad 64 tys. sztuk przemyconych papierosów z ukraińskimi banderolami. Wartość rynkowa ujawnionej kontrabandy to blisko 43 tys. złotych. Straty Skarbu Państwa tytułem niezapłaconych ceł i podatków przekroczyły kwotę 70,5 tys. złotych – podaje Kmiecik.
 

W Śląskiej Służbie Celnej pracują, prócz Belli, dwa specjalnie wyszkolone psy służbowe: Chelsea i Figa - Miejsca, które psy sprawdzają są bardzo różne: domy, mieszkania, hangary, piwnice, ciężarówki, pociągi, autokary i samochody, a także osoby oraz ich bagaże i ubrania. Tylko w 2016 roku psy wyszkolone do wykrywania tytoniowej kontrabandy uczestniczyły w blisko 800 akcjach. Ich niezawodne nosy wywęszyły ponad 12,6 mln sztuk lewych papierosów oraz prawie 18 ton nielegalnego tytoniu – informuje rzeczniczka Izby Celnej.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 08-11-2016 13:25
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Boog
08-11-2016 15:01
Boog
64 tysiące sztuk papierosów to 3,2 tysiąca paczek, czyli "tylko" 320 kartonów ("wagonów"). To już tak spektakularnie nie brzmi... Dlaczego Redaktorzyny piszą w ten sposób? Uważają ludzi ca ciemną masę i chcą maksymalnie podbić zasługi Celników??? Nędznie to wygląda panowie. To tak jak niektóre "portale" policyjne podają, że "przy gimnazjaliście znaleziono woreczek z 0.5 grama suszu, ..." i teraz uwaga: "z którego można przygotować 130 działek dilerskich" - sam na własne oczy widziałem takie bzdury. Uczycie się od najlepszych. Rozumiem że Redaktorzyna kompletuje "portfolio" bo składa papiery do Onetu?
jacekklos19
08-11-2016 15:40
jacekklos19
To jest całkiem proste. Jak wyjmują ze skrytek kontrabandę to nie liczą......jeden 'wagon', dwa 'wagony' 3 'w' itp. tylko...........200, 400, 600. 8.......itd. Potem im wychodzą takie horrendalne sumy. Po za tym jak to pięknie brzmi...... 64.000 i za takie ilości należy się premia , a nie 320 bo za taką ilość może jedynie naczelnik pogłaskać ich po główce.
firma_gamma
08-11-2016 20:46
firma_gamma
TERAZ BELLA POWINNA POWĄCHAĆ BLOK NA UL .CHEMIKÓW RODZINA KASPRZYK DROBEK NA DOMOFONIE ORAZ PIWNICE !! NIE WSPOMNĘ O DZIAŁCE NA ULICY OGRODNICZEJ W KACZYCACH TAM MAJOM MAGAZYN MATKA Z SYNEM ROBERTEM !!! MAFIA CYGANY I DO TEGO CHCĄ LUDZI ZBIJAĆ !!! SREBRNY SEAT TOLEDO BEZ PRAWA JAZDY !!!! CO POLICJA NA TO ???
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

W które niedziele w 2018 roku będzie obowiązywał zakaz handlu?

22-01-2018 09:15

Jakiś czas temu informowaliśmy o przyjęciu ustawy, dotyczącej zakazu handlu w niedziele. Zgodnie z jej zapisami, początkowo konsumenci do zamkniętych w niedzielę sklepów przyzwyczajani będą stopniowo. Oczywiście zakaz handlu nie będzie dotyczył między innymi stacji benzynowych, czy też obiektów gastronomicznych (w tym również piekarni i cukierni), jednak centra handlowe, butiki, czy popularne dyskonty będą musiały do zakazu handlu się dostosować.

wyświetleń: 782komentarzy: 10

Postępy budowy zintegrowanego węzła przesiadkowego

22-01-2018 07:30

Początkiem 2017 roku rozpoczęła się budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego w Cieszynie. Inwestycja ta ma na celu połączenie zabytkowego, jednak zniszczonego dworca PKP z nową i zarazem nowoczesną zajezdnią autobusową. Prace trwają nadal, a my w sobotę (20.01.2018) postanowiliśmy sprawdzić ich postępy.

wyświetleń: 1129komentarzy: 1

25. Bal Góralski i 85-lecie Zespołu Regionalnego Koniaków

21-01-2018 23:05

Kapele z Polski, Czech i Słowacji, góralskie jedzenie, regionalne stroje i tańce, a na deser połaźnicy - te wszystkie atrakcje czekały wczoraj (20.01) na uczestników 25. Balu Góralskiego, organizowanego przez Zespół Regionalny Koniaków, który świętował także swoje 85-lecie. Zobacz relację z tego wydarzenia.

wyświetleń: 856komentarzy: 0

Udany występ cieszyńskich judoków na Mistrzostwach Śląska w Bytomiu

21-01-2018 22:55

W ten weekend (20-21.01) najlepsi judocy, z województwa śląskiego, rywalizowali w Bytomiu. Oczywiście, nie mogło tam zabraknąć cieszyńskich zawodników.

wyświetleń: 282komentarzy: 0

Rowerem po urzędowych schodach

21-01-2018 19:15

W piątek (19.01) w ustrońskim Ratuszu podpisano deklarację o wzajemnej współpracy pomiędzy Miastem Ustroń, a dwoma zespołami rowerowymi (CST 7R, Doka Downhill City Team). Po części oficjalnej przyszedł czas na mały popis rowerowych umiejętności. Zobacz jak młodzi Ustroniacy zjeżdżali po urzędowych schodach.

wyświetleń: 938komentarzy: 0

Wideoflesz: Kolędowanie z zespołem parafialnym AETERNUM

21-01-2018 19:10

W niedzielę w Kościele pw. Imienia NMP w Cieszynie odbyło się kolędowanie z zespołem parafialnym AETERNUM z Pastwisk. 

wyświetleń: 317komentarzy: 0

Podopieczni Stefana Horngachera kończą mistrzostwa z brązowym medalem!

21-01-2018 18:25

Udane zakończenie Mistrzostw Świata w Lotach! Polscy skoczkowie, z Piotrem Żyłą w składzie, sięgnęli po brązowy medal! 

wyświetleń: 298komentarzy: 0

Trzyniec pokonuje Jihlavę, a asystę notuje Chmielewski

21-01-2018 18:17

Już tylko dziesięć spotkań pozostało do zakończenia rundy zasadniczej. W ramach 42. kolejki Tipsport Extraligi, Trzyniec pokonał u siebie Jihlavę, 4:1.

wyświetleń: 221komentarzy: 0

Gość Ox.pl - aktorka Małgorzata Pikus

21-01-2018 17:00

 O kobietach po obu stronach Olzy, liberalnych Czechach i nagości w klubie fitness. Jacek Porzycki zapytał również o czeski kwas, kwietne pączki i AGH w Krakowie. Czy aktorzy są godni zaufania i co oferuje Scena Polska Czeskiego Teatru? O tym w dzisiejszym odcinku. Zapraszamy.

wyświetleń: 637komentarzy: 0

Skoczów: startuje miting anonimowych narkomanów

21-01-2018 15:00

„Zawsze jest możliwa zmiana starych zachowań na nowe oraz powrót do życia wolnego od narkotyków” – to treść posłania, które przyświeca ruchowi Anonimowych Narkomanów (AN).