Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Kontakt24

wyświetleń: 3063komentarzy: 3

Bella wyniuchała tytoń

08-11-2016 13:25

Owczarek belgijski na służbie, Bella wywęszyła ponad 64 tys. sztuk papierosów przemyconych z Ukrainy. Kontrabanda była ukryta ścianach i suficie busa.
fot. mat.pras. fot. mat.pras.

W piątek (04.11) funkcjonariusze śląskiej Służby Celnej prowadzili czynności kontrolne na drodze ekspresowej biegnącej przez obszar województw śląskiego i małopolskiego. W okolicach Cieszyna zatrzymali do kontroli samochód marki Volkswagen typu bus. - Pojazdem kierował 37-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna wyjaśnił, że jedzie do Niemiec. W rutynowej kontroli pojazdu uczestniczyła Bella, która specjalizuje się w wyszukiwaniu wyrobów tytoniowych. Gdy tylko ten wyjątkowy owczarek belgijski wskoczył do wnętrza busa, natychmiast zaczął drapać w boczne ścianki pojazdu. To była wskazówka, że pod tapicerką będzie ukryta tytoniowa kontrabanda – opisuje kom. Grażyna Kmiecik, Rzecznik prasowy Izba Celna w Katowicach.

Funkcjonariusze skontrolowali busa i znaleźli w bocznych ściankach i suficie pojazdu papierosy zza wschodniej granicy. - Do depozytu śląskich celników trafiło ponad 64 tys. sztuk przemyconych papierosów z ukraińskimi banderolami. Wartość rynkowa ujawnionej kontrabandy to blisko 43 tys. złotych. Straty Skarbu Państwa tytułem niezapłaconych ceł i podatków przekroczyły kwotę 70,5 tys. złotych – podaje Kmiecik.
 

W Śląskiej Służbie Celnej pracują, prócz Belli, dwa specjalnie wyszkolone psy służbowe: Chelsea i Figa - Miejsca, które psy sprawdzają są bardzo różne: domy, mieszkania, hangary, piwnice, ciężarówki, pociągi, autokary i samochody, a także osoby oraz ich bagaże i ubrania. Tylko w 2016 roku psy wyszkolone do wykrywania tytoniowej kontrabandy uczestniczyły w blisko 800 akcjach. Ich niezawodne nosy wywęszyły ponad 12,6 mln sztuk lewych papierosów oraz prawie 18 ton nielegalnego tytoniu – informuje rzeczniczka Izby Celnej.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 08-11-2016 13:25
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Boog
08-11-2016 15:01
Boog
64 tysiące sztuk papierosów to 3,2 tysiąca paczek, czyli "tylko" 320 kartonów ("wagonów"). To już tak spektakularnie nie brzmi... Dlaczego Redaktorzyny piszą w ten sposób? Uważają ludzi ca ciemną masę i chcą maksymalnie podbić zasługi Celników??? Nędznie to wygląda panowie. To tak jak niektóre "portale" policyjne podają, że "przy gimnazjaliście znaleziono woreczek z 0.5 grama suszu, ..." i teraz uwaga: "z którego można przygotować 130 działek dilerskich" - sam na własne oczy widziałem takie bzdury. Uczycie się od najlepszych. Rozumiem że Redaktorzyna kompletuje "portfolio" bo składa papiery do Onetu?
jacekklos19
08-11-2016 15:40
jacekklos19
To jest całkiem proste. Jak wyjmują ze skrytek kontrabandę to nie liczą......jeden 'wagon', dwa 'wagony' 3 'w' itp. tylko...........200, 400, 600. 8.......itd. Potem im wychodzą takie horrendalne sumy. Po za tym jak to pięknie brzmi...... 64.000 i za takie ilości należy się premia , a nie 320 bo za taką ilość może jedynie naczelnik pogłaskać ich po główce.
firma_gamma
08-11-2016 20:46
firma_gamma
TERAZ BELLA POWINNA POWĄCHAĆ BLOK NA UL .CHEMIKÓW RODZINA KASPRZYK DROBEK NA DOMOFONIE ORAZ PIWNICE !! NIE WSPOMNĘ O DZIAŁCE NA ULICY OGRODNICZEJ W KACZYCACH TAM MAJOM MAGAZYN MATKA Z SYNEM ROBERTEM !!! MAFIA CYGANY I DO TEGO CHCĄ LUDZI ZBIJAĆ !!! SREBRNY SEAT TOLEDO BEZ PRAWA JAZDY !!!! CO POLICJA NA TO ???
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Na imprezy do Istebnej (wideo)

26-04-2018 18:40

Zaproszenie na wydarzenia kulturalne Gminy Istebna od 28 kwietnia do 5 maja 2018 roku.

wyświetleń: 78komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

26-04-2018 17:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 116komentarzy: 0

Debata o bezpieczeństwie

26-04-2018 16:15

25 kwietnia 2018 w Sali Pod Pegazem w Skoczowie odbyła się debata pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie, a tematem przewodnim były zagadnienia związane z bezpieczeństwem w mieście.

wyświetleń: 175komentarzy: 0

Koncert absolwentów

26-04-2018 15:00

W środę (25.04) na terenie czeskiego Avionu odbył się koncert absolwentów Podstawowej Szkoły Artystycznej im. Pawła Kalety w Czeskim Cieszynie. Na wydarzenie zaproszone zostały nie tylko rodziny i znajomi absolwentów, ale również wszyscy zainteresowani muzyką.

wyświetleń: 195komentarzy: 0

Postawa godna naśladowania

26-04-2018 13:30

Do tej pory oddał honorowo ponad 26 litrów życiodajnego płynu. Dzięki swojej postawie, pewnie niejednokrotnie przyczynił się do uratowania czyjegoś zdrowia, a nawet życia. Mł. asp. Tomasz Pocha, który jest kierownikiem ogniwa patrolowego cieszyńskiej komendy, od wielu lat dzieli się swoją krwią z potrzebującymi. Za swoją postawę mundurowy otrzymał  odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

wyświetleń: 1019komentarzy: 0

Górki Wielkie - Zofii Kossak miejsce na ziemi - Spotkanie Szersznikowskie

26-04-2018 12:00

W środę (25.04) odbyło się kolejne s cyklu Spotkań Szersznikowskich. Tym razem w Sali rzymskiej Muzeum Śląska Cieszyńskiego zjawiła się Diana Pieczonka–Giec, Kierownik Muzeum im. Zofii Kossak Szatkowskiej w Górkach Wielkich, która przygotowała prelekcję zatytułowaną „Górki Wielkie – Zofii Kossak miejsce na ziemi”.

wyświetleń: 281komentarzy: 0

Tomasz Pilch dla OX.pl

26-04-2018 10:15

W ostatnim sezonie usłyszała o nim cała Polska. Tomasz Pilch, bo o nim mowa, ma dopiero 17 lat, a w swoim CV może się już pochwalić niejednym sukcesem. Zawodnik WSS Wisła udzielił nam wywiadu, dlatego zapraszamy do lektury.

wyświetleń: 522komentarzy: 0

Bajki Robotów - wernisaż

26-04-2018 09:20

W środę (25.04) na terenie Galerii 36,6 Uniwersytetu Śląskiego, zlokalizowanej w kampusie przy ulicy Bielskiej w Cieszynie odbył się wernisaż wystawy „Bajki Robotów”. Zaprezentowane zostały prace artystów, nadesłane na konkurs organizowany przez Instytut Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie a autorzy zwycięskich grafik otrzymali nagrody.

wyświetleń: 167komentarzy: 0

Dobiegł końca projekt ''Cieszyńska Kompania Obrony Narodowej''

26-04-2018 07:30

Wszystko zaczęło się wiosną 2015 roku. W marcu odbyło się pierwsze szkolenie w ramach Cieszyńskiej Kompanii Obrony Narodowej. W tym roku projekt dobiegł końca. Zakończenie działań ma związek z powstawaniem na terenie województwa śląskiego struktur obrony terytorialnej. 

wyświetleń: 1314komentarzy: 4

Gość Ox.pl - Tom Swoboda - artysta multimedialny. [zwiastun]

25-04-2018 19:30

Gość Ox.pl - Tom Swoboda- artysta multimedialny. O zmiażdżonej czaszce, Oddziale Pediatrycznym i wizualnych przedstawieniach duchowości. Jacek Porzycki zapytał również o zapis transcendencji i ''Szkołę Sztuki i Myślenia''. Co sprawiło, że artysta został wyróżniony w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym ''Sony World Photograpfy Awards 2018''?  Czy można narysować Boga? Zapraszamy do obejrzenia rozmowy.  Na pełną wersję wywiadu zapraszamy w niedzielę 29 kwietnia- oglądajcie!