WSS Wisła drużynowym Wicemistrzem Polski

Pierwszy zespół AZS Zakopane w składzie: Krzysztof Miętus, Krzysztof Leja, Andrzej Stękała i Maciej Kot zwyciężył w konkursie drużynowym mistrzostw Polski w Wiśle.

Tytuł wicemistrza kraju zgarnęli zawodnicy z pierwszej ekipy klubu WSS Wisła, czyli Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch i Piotr Żyła. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęli skoczkowie z klubu LKS Klimczok Bystra w składzie: Piotr Kudzia, Jakub Wolny, Przemysław Kantyka i Bartłomiej Kłusek, dla których jest to pierwszy w historii klubu medal w drużynowym konkursie seniorów.

W niedzielę, 9 września na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozegrano drużynowy konkurs o medale mistrzostw Polski, który zakończył rywalizację polskich skoczków w sezonie letnim. Bezkonkurencyjni po raz kolejny okazali się zawodnicy zakopiańskiego AZS-u. -

Pierwsza drużyna w składzie: Krzysztof Miętus (118 i 119 m), Krzysztof Leja (109 i 113 m), Andrzej Stękała (128 i 126 m) i Maciej Kot (125,5 i 127 m) pewnie zdobyła tytuł drużynowego mistrza Polski, pokonując o 26,4 punktu pierwszą ekipę klubu WSS Wisła.

Wiślański zespół reprezentowało dwóch seniorów oraz dwóch juniorów z Kadr Narodowych: Aleksander Zniszczoł (119,5 i 122,5 m), Paweł Wąsek (116,5 i 119 m), Tomasz Pilch (129 i 122,5 m) i Piotr Żyła (127 i 124,5 m). - Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeszcze bardziej wyrównana walka i może uda się wygrać konkurs drużynowy mistrzostw Polski. Coraz lepiej mi się skacze, a pod koniec sezonu igelitowego Tomek Pilch też złapał formę, więc mam nadzieję, że to dobrze rokuje na zimę - ocenia Paweł Wąsek. - Moje dzisiejsze skoki były dużo lepsze niż wczoraj i jestem z nich zadowolony - przyznaje.

Brązowy medal krajowego czempionatu wywalczyli skoczkowie z klubu LKS Klimczok Bystra, którzy do zwycięzców stracili 189,2 punktu. Po pierwszy, historyczny medal dla klubu z Bystrej sięgnęli: Piotr Kudzia (73 i 100 m), Jakub Wolny (119 i 123 m), Przemysław Kantyka (121 i 114 m) oraz Bartłomiej Kłusek (123,5 i 126 m).

W zawodach drużynowych wystartowało łącznie osiem zespołów. Tuż za podium uplasowali się skoczkowie z TS Wisły Zakopane startujący bez Dawida Kubackiego, którego z mistrzostw wykluczyła choroba. Piąte miejsce wywalczyli zawodnicy klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk. Na szóstym miejscu konkurs ukończyli skoczkowie drugiego zespołu WSS Wisła. Siódme miejsce zajęła druga ekipa AZS Zakopane. Natomiast na ósmym miejscu uplasowali się skoczkowie z drugiej drużyny TS Wisły Zakopane.

Czytaj również: Maciej Kot bezkonkurencyjny w Mistrzostwach Polski w Wiśle