Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 12163komentarzy: 20

Piją i jadą

22-09-2016 14:30

Sporo wypadków i kolizji w naszym regionie w ostatnich dniach miało miejsce na drogach Śląska Cieszyńskiego. Niestety, wiele z nich spowodowali kierujący jadący na podwójnym gazie.
Samochód po wypadku w Ustroniu. fot. kontakt24 Samochód po wypadku w Ustroniu. fot. kontakt24

18 września o 2 w nocy na ul. Frysztackiej kierujący BMW 20-latek z Cieszyna nie dostosował prędkości do panujących warunków i uderzył w podporę wiaduktu. W wyniku zdarzenia, urazu złamania obojczyka doznał kierowca, poszkodowana została też 18-letnia mieszkanka Cieszyna. Doznała ona poważnych obrażeń, wielomiejscowego złamania kręgosłupa oraz urazu rdzenia kręgowego. Kierowca był nietrzeźwy, miał 1,2 promila.

Dzień wcześniej 23:50 w Cieszynie na ul. Katowickiej kierujący Honda Accord na lewoskrętnym łuku, zjechał z drogi i uderzył w słup energetyczny. Kierowca był trzeźwy, pasażer ze złamaniem nogi trafił do szpitala.

W Ustroniu 19 września o 6.52 kierująca Fiatem Punto wyjeżdżała z podporządkowanej ulicy Drozdów. Zajechała drogę nadjeżdżającemu VW Passatowi, kierował nim 23-latek z Bełchatowa. Policja nie ma informacji o ewentualnych rannych w tym zdarzeniu.

21 września około 11:50 na ul. Katowickiej w rejonie skrzyżowania z ul. Węgielną doszło do potrącenia pieszej. Jak ustalono na miejscu zdarzenia, 22-letnia mieszkanka Cieszyna kierująca citroenem, zaczęła gwałtownie hamować przed przejściem dla pieszych. Jadący za nią lanos, kierowany przez 27 latka z Sosnowca, nie wyhamował i uderzył w poprzedzający go pojazd. W wyniku tego Citroen wjechał w przechodząca przez przejście pieszą. Trafiła ona do cieszyńskiego szpitala. - relacjonuje asp. Tomasz Pszczółka z KPP w Cieszynie



Red.
 

źródło: ox.pl
dodał: JB 22-09-2016 14:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (20)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

miminko11
22-09-2016 15:34
miminko11
Ja mam lepsze hasełko: "Piją i piszą"
Przepierón
22-09-2016 16:32
Przepierón
20-letniego idioty z BMW nie żałuje, 18- letniej dziewczyny szkoda.
krolik bugs
22-09-2016 16:53
krolik bugs
I sami młodzi " najmadrzejsi"....
Zdawali po 10 razy prawo jazdy, ale teraz to już ważni jakby pół miliona przejechali.
Efob
22-09-2016 17:44
Efob
A czemu 18 latki szkoda,chyba wiedziala z jakim kierowca jedzie,mnie takich wogole nie jest zal,niech od razu leb skreca, tylko znaja pedal gazu,hamulca nie,przepisow nie,takie mlode warchlactwo nie powinno jezdzic samochodem,tylko piechotka.
Ciekawy skoczowianin
22-09-2016 18:19
Ciekawy skoczowianin
Dokładnie,sama widziala ze kolo pijany wsiada do auta ,to mogła nie jechac z nim,on winny i ona winna.
Lenka2014
22-09-2016 19:31
Lenka2014
Efob w dupie byłes gówno widziałes tak samo jak Ciekawy skoczowianin ;-)
wuja512
22-09-2016 19:53
wuja512
Piją biją i ruszhają
mateo33
22-09-2016 20:35
mateo33
najlepsze jest bum nagłówka artykułu a po 1 sprawcy wszyscy trzeźwi??? hehehe
alakyr
22-09-2016 22:44
alakyr
A w takiej Francji czy Niemczech nie piją, jeżdżą, a mają o wiele więcej wypadków spowodowanych przez nietrzeźwych na 1000 zdarzeń.
Ale tam jakoś podchodzą do tego inaczej, normalniej, większym zagrożeniem na drodze jest niedowidzący staruszek za kierownicą czy bezradna kobita stojąca na światłach bo wyłączyli sygnalizację i miga tylko żółte.
mustafa21
23-09-2016 01:56
mustafa21
Oni nawet na trzeźwo jeżdżą jak pijani. A to bmw to nieźle pogruchotane.
Volvik
23-09-2016 11:29
Volvik
A ja się odniosę do ostatniego wątku tego artykułu, bo byłem i widziałem.
cyt: "...22-letnia mieszkanka Cieszyna kierująca citroenem, zaczęła gwałtownie hamować przed przejściem dla pieszych. Jadący za nią lanos, kierowany przez 27 latka z Sosnowca, nie wyhamował i uderzył w poprzedzający go pojazd. W wyniku tego Citroen wjechał w przechodząca przez przejście pieszą. Trafiła ona do cieszyńskiego szpitala".
Tak sie właśnie kończy nadgorliwość połączona z brakiem wyobraźni, a do tego wszystkiego babska nieprzewidywalność. Jedna chce być wielce uprzejma i bez rozumu hamuje przed pasami, a druga niewiele myśląc włazi na drogę jak baran na rzeź.
Nasłuchały sie bidule medialnego bełkotu o pieszych, o pasach, o pierwszeństwie etc, etc, a efekt jak widać opłakany... Jedna w szpitalu, a druga ma rozbite auto. Jedyną dla nich pociechą może być to że wedle przepisów sprawcą jest ten z tyłu. Pytanie tylko czy to aby nie zbyt marna pociecha (?), szczególnie dla tej w szpitalu.
A przecież przy odrobinie wyobraźni i zdrowego rozsądku całej tej sytuacji można było uniknąć...
I jak tu nie powtarzać starych oklepanych stereotypów o "babach"?
Tutaj widać to jak na dłoni: Dwie baby stworzyły problem, a winien i tak jest chłop. :-))).
Ps. Co do faktycznego sprawstwa mam tu jednak mieszane uczucia i będąc na miejscu kierowcy z Lanosa tanio skóry bym nie sprzedał. Fakt faktem że zbliżając się do przejścia dla pieszych powinien był zachować szczególna ostrożność, ale hamowanie tej dziewczyny przed pasami było tak nagłe, nieprzewidywalne wręcz nieadekwatne do sytuacji i niczym nie uzasadnione (nikogo w tym czasie na pasach nie było) że ten jadący za nią nie wiele mógł już zrobić. A ta druga kobieta, wcale nie musiała tak od razu wleźć wprost przed to hamujące auto, powinna była widzieć co się dzieje tuż za nim. Tak czy owak z babami zawsze są problemy...
jo.papuga
23-09-2016 13:49
jo.papuga
Na takij gupkowatej uprzejmości przed pasami wygore jeszcze nie jedyn.
Jak widzym co niekturzy wyprawiajom, to chyntnie som bym im w d....e wjechoł, jyny szkoda mi auta i pinindzy na mandat.
Przepierón
23-09-2016 17:19
Przepierón
Z tą uprzejmością na pasach to różnie bywa. Czasami wejdzie jakosi rzanułaria na pasy i kiyncko sie, doczkać sie nie idzie kiedy sie przez te pasy przekiyncko, auta stojóm, bynzine/ropie mielóm, luft zatruwajóm a potym kómpielorzóm smerdzi i w lufcie smoka widzóm.
jacekklos19
23-09-2016 18:15
jacekklos19
Swoją drogą ten sosnowiczanin nie musiał się tak blisko trzymać tej lasencji w "cytrynce" i mógł zachować większy odstęp. Miał by większe szanse zareagować i w porę wyhamować. Bezgłowych tępych buraków u nas dostatek.
bronek91
24-09-2016 23:46
bronek91
Taki to trudne to prawko robią a wciąż, jak widać, największe zagrożenie na drodze powodują młodzi kierowcy, ze względu na staż a nie wiek. Może lepiej wydłużyć czas szkolenia kierowców przez wzgląd na umiejętności praktyczne, ale z drugiej strony cena kursu wzrośnie a po zdanym egzaminie i tak zabraknie tego obok, który w razie potrzeby naciśnie na hamulec... zatem i efekt i tak może być nikły. Problem wydaje się nie do rozwiązania...
[konto zostało usunięte]
25-09-2016 16:34
[konto zostało usunięte]
Ludzie co wy się odzywacie w sprawie tej dziewczyny? Nie znacie jej. Nie wiem po co w ogóle komentujecie. A skąd macie pewność czy wy coś takiego nie zrobicie? Albo wasze dzieci? Zastanówcie się za nim coś napiszecie.
jo.papuga
26-09-2016 10:25
jo.papuga
...ot i odezwała sie mondro Gabryśka.
Przeca nikt tu nie pisze o sprawach tej dziołszki, ani o tym czy jom zno, czy ni.
Tu jyny piszom o gupkowatych zachowaniach coponiekturych kierowców przed pasami i o świyntych krowach wlazujących na droge.
Tu poiszom ogólnie o tym żeby jedna i drugo strona wincyj używała mózgu i pamiyntała o tym że nima sama na drodze.
Ciebie Gabcha też sie to tyczy, zwłaszcza to piyrsze i to nawet przy czytaniu, bo jak widzym to nie wiele z tego wszystkigo zrozumiałaś.
Ty jednak też żeś je baba i tymu mie to nie dziwi...
PS. Kawały o blondynkach nie bierom sie z nikąd.
jo.papuga
27-09-2016 09:55
jo.papuga
No podziwejcie sie... Gabrycha usunyła konto. Chyba jom gańba zabyło.
To ci dopiero blondynka ha,ha...
TesSiR
27-09-2016 19:22
TesSiR
Praktycznie co weekend wieczorami i w nocy widać ZAPIE**ALAJĄCE auta po imprezach z Cieszyna do pobliskich wsi. Wystarczyłoby ustawić kilka radiowozów i problem z głowy. Ale oczywiście nie, policjanci wolą wystawić mandat za rzucenie kurwą czy wyrzucenie papierosa na rynku...
yamah
28-09-2016 11:19
yamah
To o czym piszesz TesSiR, to też wykroczenia i mandat jak najbardziej się należy.
Chamstwo i wulgaryzmy trzeba tępić wszędzie nie tylko na drodze.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

O budżecie gminy Goleszów

18-01-2018 19:30

Rozpoczynamy cykl rozmów z samorządowcami powiatu cieszyńskiego. Tematem przewodnim jest budżet gminy na rok 2018. Dzisiaj gościem Portalu Śląska Cieszyńskiego jest wójt Goleszowa – Krzysztof Glajcar.

wyświetleń: 782komentarzy: 0

Strumień: przybyło mieszkańców

18-01-2018 17:50

Nie tylko Jasienica podsumowała miniony rok, również styczeń przeanalizował ilu mieszkańców przybyło w gminie Strumień, jakie były najpopularniejsze imiona oraz ile zawarto małżeństwa  w ubiegłym roku kalendarzowym.

wyświetleń: 807komentarzy: 1

Potrącenie pieszych w Jaworzu

18-01-2018 16:45

W czwartek (18.01) około godziny 13:50 doszło do potrącenia pieszych na pasach przez kierowcę samochodu osobowego.

wyświetleń: 1655komentarzy: 0

Z Zoru do Tunezji

18-01-2018 16:30

W środę (17.01) w Osiedlowym Centrum Kultury i Rekreacji, działającym przy SM "Cieszynianka" odbyło się spotkanie z Genowefą i Zbigniewem Koczoniami, którzy przybliżyli kulturę, krajobrazy oraz zwyczaje południowej części Tunezji. Zgromadzonym gościom została zaprezentowana nie tylko opowieść, ale również zdjęcia, które doskonale obrazowały realia Tunezji Północnej.

wyświetleń: 778komentarzy: 0

Szkolenie strzeleckie w Goleszowie

18-01-2018 16:00

W czwartek  18 stycznia 2018 od godz. 9.00 na strzelnicy HUBERTUS w Goleszowie odbyło się szkolenie strzeleckie z broni długiej AKMS i KBKS uczniów klas mundurowych ZS im. Wł. Szybińskiego w Cieszynie.

wyświetleń: 1012komentarzy: 3

Wieje i będzie wiać...

18-01-2018 15:30

Od czwartku (18.01) do piątku (19.01) w naszym regionie znów mają pojawić się silne wiatry.

wyświetleń: 2640komentarzy: 0

Domek skradziony z placu zabaw przy żłobku ''Tup Tup'' w Cieszynie został odnaleziony

18-01-2018 14:25

Dziś (18.01) w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy informację od dyrekcji żłobka „Tup Tup” w Cieszynie, na terenie którego doszło do kradzieży domku dla dzieci, będącego wyposażeniem placu zabaw. Domek został znaleziony przez właściciela okolicznego kantoru.

wyświetleń: 3722komentarzy: 1

Między innymi

18-01-2018 13:50

W środę (17.01) w Ulu Kultury - Pracowni dobrych praktyk (Cieszyn ul. Srebrna) odbył się wernisaż wystawy artystki znanej jako Elena Lola Loli. Większość prac odnosiła się do zwierząt, gdyż jak wspominała sama artystka, są one dla niej bardzo ważne i tym samym usiłuje je uczynić bardziej zauważalnymi. Wystawa ''Między innymi. Zwierzęta na sprzedaż i do oddania'' to trzecia wystawa artystki zlokalizowana w Cieszynie.

wyświetleń: 911komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

18-01-2018 11:55

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 291komentarzy: 0

Kradzieże na stokach

18-01-2018 10:35

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Wiśle rozpoczęli akcję informacyjną przeciwko kradzieżom na stokach oraz w hotelach. Jak im zapobiec dowiedzieć się można ze specjalnie przygotowanych dla turystów ulotkach.