Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 12128komentarzy: 20

Piją i jadą

22-09-2016 14:30

Sporo wypadków i kolizji w naszym regionie w ostatnich dniach miało miejsce na drogach Śląska Cieszyńskiego. Niestety, wiele z nich spowodowali kierujący jadący na podwójnym gazie.
Samochód po wypadku w Ustroniu. fot. kontakt24 Samochód po wypadku w Ustroniu. fot. kontakt24

18 września o 2 w nocy na ul. Frysztackiej kierujący BMW 20-latek z Cieszyna nie dostosował prędkości do panujących warunków i uderzył w podporę wiaduktu. W wyniku zdarzenia, urazu złamania obojczyka doznał kierowca, poszkodowana została też 18-letnia mieszkanka Cieszyna. Doznała ona poważnych obrażeń, wielomiejscowego złamania kręgosłupa oraz urazu rdzenia kręgowego. Kierowca był nietrzeźwy, miał 1,2 promila.

Dzień wcześniej 23:50 w Cieszynie na ul. Katowickiej kierujący Honda Accord na lewoskrętnym łuku, zjechał z drogi i uderzył w słup energetyczny. Kierowca był trzeźwy, pasażer ze złamaniem nogi trafił do szpitala.

W Ustroniu 19 września o 6.52 kierująca Fiatem Punto wyjeżdżała z podporządkowanej ulicy Drozdów. Zajechała drogę nadjeżdżającemu VW Passatowi, kierował nim 23-latek z Bełchatowa. Policja nie ma informacji o ewentualnych rannych w tym zdarzeniu.

21 września około 11:50 na ul. Katowickiej w rejonie skrzyżowania z ul. Węgielną doszło do potrącenia pieszej. Jak ustalono na miejscu zdarzenia, 22-letnia mieszkanka Cieszyna kierująca citroenem, zaczęła gwałtownie hamować przed przejściem dla pieszych. Jadący za nią lanos, kierowany przez 27 latka z Sosnowca, nie wyhamował i uderzył w poprzedzający go pojazd. W wyniku tego Citroen wjechał w przechodząca przez przejście pieszą. Trafiła ona do cieszyńskiego szpitala. - relacjonuje asp. Tomasz Pszczółka z KPP w Cieszynie



Red.
 

źródło: ox.pl
dodał: JB 22-09-2016 14:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (20)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

miminko11
22-09-2016 15:34
miminko11
Ja mam lepsze hasełko: "Piją i piszą"
Przepierón
22-09-2016 16:32
Przepierón
20-letniego idioty z BMW nie żałuje, 18- letniej dziewczyny szkoda.
krolik bugs
22-09-2016 16:53
krolik bugs
I sami młodzi " najmadrzejsi"....
Zdawali po 10 razy prawo jazdy, ale teraz to już ważni jakby pół miliona przejechali.
Efob
22-09-2016 17:44
Efob
A czemu 18 latki szkoda,chyba wiedziala z jakim kierowca jedzie,mnie takich wogole nie jest zal,niech od razu leb skreca, tylko znaja pedal gazu,hamulca nie,przepisow nie,takie mlode warchlactwo nie powinno jezdzic samochodem,tylko piechotka.
Ciekawy skoczowianin
22-09-2016 18:19
Ciekawy skoczowianin
Dokładnie,sama widziala ze kolo pijany wsiada do auta ,to mogła nie jechac z nim,on winny i ona winna.
Lenka2014
22-09-2016 19:31
Lenka2014
Efob w dupie byłes gówno widziałes tak samo jak Ciekawy skoczowianin ;-)
wuja512
22-09-2016 19:53
wuja512
Piją biją i ruszhają
mateo33
22-09-2016 20:35
mateo33
najlepsze jest bum nagłówka artykułu a po 1 sprawcy wszyscy trzeźwi??? hehehe
alakyr
22-09-2016 22:44
alakyr
A w takiej Francji czy Niemczech nie piją, jeżdżą, a mają o wiele więcej wypadków spowodowanych przez nietrzeźwych na 1000 zdarzeń.
Ale tam jakoś podchodzą do tego inaczej, normalniej, większym zagrożeniem na drodze jest niedowidzący staruszek za kierownicą czy bezradna kobita stojąca na światłach bo wyłączyli sygnalizację i miga tylko żółte.
mustafa21
23-09-2016 01:56
mustafa21
Oni nawet na trzeźwo jeżdżą jak pijani. A to bmw to nieźle pogruchotane.
Volvik
23-09-2016 11:29
Volvik
A ja się odniosę do ostatniego wątku tego artykułu, bo byłem i widziałem.
cyt: "...22-letnia mieszkanka Cieszyna kierująca citroenem, zaczęła gwałtownie hamować przed przejściem dla pieszych. Jadący za nią lanos, kierowany przez 27 latka z Sosnowca, nie wyhamował i uderzył w poprzedzający go pojazd. W wyniku tego Citroen wjechał w przechodząca przez przejście pieszą. Trafiła ona do cieszyńskiego szpitala".
Tak sie właśnie kończy nadgorliwość połączona z brakiem wyobraźni, a do tego wszystkiego babska nieprzewidywalność. Jedna chce być wielce uprzejma i bez rozumu hamuje przed pasami, a druga niewiele myśląc włazi na drogę jak baran na rzeź.
Nasłuchały sie bidule medialnego bełkotu o pieszych, o pasach, o pierwszeństwie etc, etc, a efekt jak widać opłakany... Jedna w szpitalu, a druga ma rozbite auto. Jedyną dla nich pociechą może być to że wedle przepisów sprawcą jest ten z tyłu. Pytanie tylko czy to aby nie zbyt marna pociecha (?), szczególnie dla tej w szpitalu.
A przecież przy odrobinie wyobraźni i zdrowego rozsądku całej tej sytuacji można było uniknąć...
I jak tu nie powtarzać starych oklepanych stereotypów o "babach"?
Tutaj widać to jak na dłoni: Dwie baby stworzyły problem, a winien i tak jest chłop. :-))).
Ps. Co do faktycznego sprawstwa mam tu jednak mieszane uczucia i będąc na miejscu kierowcy z Lanosa tanio skóry bym nie sprzedał. Fakt faktem że zbliżając się do przejścia dla pieszych powinien był zachować szczególna ostrożność, ale hamowanie tej dziewczyny przed pasami było tak nagłe, nieprzewidywalne wręcz nieadekwatne do sytuacji i niczym nie uzasadnione (nikogo w tym czasie na pasach nie było) że ten jadący za nią nie wiele mógł już zrobić. A ta druga kobieta, wcale nie musiała tak od razu wleźć wprost przed to hamujące auto, powinna była widzieć co się dzieje tuż za nim. Tak czy owak z babami zawsze są problemy...
jo.papuga
23-09-2016 13:49
jo.papuga
Na takij gupkowatej uprzejmości przed pasami wygore jeszcze nie jedyn.
Jak widzym co niekturzy wyprawiajom, to chyntnie som bym im w d....e wjechoł, jyny szkoda mi auta i pinindzy na mandat.
Przepierón
23-09-2016 17:19
Przepierón
Z tą uprzejmością na pasach to różnie bywa. Czasami wejdzie jakosi rzanułaria na pasy i kiyncko sie, doczkać sie nie idzie kiedy sie przez te pasy przekiyncko, auta stojóm, bynzine/ropie mielóm, luft zatruwajóm a potym kómpielorzóm smerdzi i w lufcie smoka widzóm.
jacekklos19
23-09-2016 18:15
jacekklos19
Swoją drogą ten sosnowiczanin nie musiał się tak blisko trzymać tej lasencji w "cytrynce" i mógł zachować większy odstęp. Miał by większe szanse zareagować i w porę wyhamować. Bezgłowych tępych buraków u nas dostatek.
bronek91
24-09-2016 23:46
bronek91
Taki to trudne to prawko robią a wciąż, jak widać, największe zagrożenie na drodze powodują młodzi kierowcy, ze względu na staż a nie wiek. Może lepiej wydłużyć czas szkolenia kierowców przez wzgląd na umiejętności praktyczne, ale z drugiej strony cena kursu wzrośnie a po zdanym egzaminie i tak zabraknie tego obok, który w razie potrzeby naciśnie na hamulec... zatem i efekt i tak może być nikły. Problem wydaje się nie do rozwiązania...
[konto zostało usunięte]
25-09-2016 16:34
[konto zostało usunięte]
Ludzie co wy się odzywacie w sprawie tej dziewczyny? Nie znacie jej. Nie wiem po co w ogóle komentujecie. A skąd macie pewność czy wy coś takiego nie zrobicie? Albo wasze dzieci? Zastanówcie się za nim coś napiszecie.
jo.papuga
26-09-2016 10:25
jo.papuga
...ot i odezwała sie mondro Gabryśka.
Przeca nikt tu nie pisze o sprawach tej dziołszki, ani o tym czy jom zno, czy ni.
Tu jyny piszom o gupkowatych zachowaniach coponiekturych kierowców przed pasami i o świyntych krowach wlazujących na droge.
Tu poiszom ogólnie o tym żeby jedna i drugo strona wincyj używała mózgu i pamiyntała o tym że nima sama na drodze.
Ciebie Gabcha też sie to tyczy, zwłaszcza to piyrsze i to nawet przy czytaniu, bo jak widzym to nie wiele z tego wszystkigo zrozumiałaś.
Ty jednak też żeś je baba i tymu mie to nie dziwi...
PS. Kawały o blondynkach nie bierom sie z nikąd.
jo.papuga
27-09-2016 09:55
jo.papuga
No podziwejcie sie... Gabrycha usunyła konto. Chyba jom gańba zabyło.
To ci dopiero blondynka ha,ha...
TesSiR
27-09-2016 19:22
TesSiR
Praktycznie co weekend wieczorami i w nocy widać ZAPIE**ALAJĄCE auta po imprezach z Cieszyna do pobliskich wsi. Wystarczyłoby ustawić kilka radiowozów i problem z głowy. Ale oczywiście nie, policjanci wolą wystawić mandat za rzucenie kurwą czy wyrzucenie papierosa na rynku...
yamah
28-09-2016 11:19
yamah
To o czym piszesz TesSiR, to też wykroczenia i mandat jak najbardziej się należy.
Chamstwo i wulgaryzmy trzeba tępić wszędzie nie tylko na drodze.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

#mamczasrozmawiac

19-11-2017 19:00

Wystartowała kampania edukacyjna Krajowego Centrum ds. AIDS „Mam czas rozmawiać (#mamczasrozmawiac)” promująca dialog międzypokoleniowy o zdrowiu, a zwłaszcza o tematach trudnych, takich jak choroby przenoszone drogą płciową, w tym HIV. Rozpoczyna się też Europejski Tydzień Testowania na HIV.

wyświetleń: 213komentarzy: 1

Stalownicy w kratkę

19-11-2017 18:15

Pewne zwycięstwo ze Zlinem oraz porażka ze Spartą. Tak wyglądał ten weekend w wykonaniu hokeistów HC Oceláři Třinec.

wyświetleń: 174komentarzy: 0

Wysokie zwycięstwo Chybianek!

19-11-2017 18:00

Tenisistki stołowe RKS-u Cukrownik Oka Chybie wywiązały się wczoraj (18.11.2017) z roli faworytek i nie dały większych szans łodziankom, pokonując je 8:2.

wyświetleń: 257komentarzy: 0

Najmłodsi stela 90/615/2017

19-11-2017 16:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 2318komentarzy: 0

Prezydent odebrał medal

19-11-2017 14:35

Ks. Jan Byrt, proboszcz ewangelickiej parafii w Szczyrku wręczył dzisiaj przed południem (19.11) prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie okolicznościowy medal. Związany jest on z jubileuszem 500 lat Reformacji.

wyświetleń: 2208komentarzy: 3

Koncert Życzeń Stela

19-11-2017 12:25

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu ''Koncert Życzeń Stela'' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL. Program poprowadzą: Małgorzata Szteler - Furmaniuk i Jacek Porzycki.

wyświetleń: 720komentarzy: 0

Ślubowanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

19-11-2017 10:15

W czwartek (16.11) na terenie Uniwersytetu Śląskiego odbyło się uroczyste ślubowanie nowych członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku – w tym roku było to ok. 60 osób. Zgodnie ze statutem UTW, członkiem Uniwersytetu może zostać osoba, która ukończyła 55. Lat, jednak osoba młodsza może zostać tak zwanym członkiem wspierającym – w tym roku z tej możliwości skorzystała jedna osoba.

wyświetleń: 1154komentarzy: 0

Nowy, darmowy plac zabaw w Karwinie

19-11-2017 08:15

Wiszące mosty, domki, zjeżdżalnie, wieże – nowy darmowy plac zabaw dla dzieci powstał w Karwinie.

wyświetleń: 2121komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

19-11-2017 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne. 

wyświetleń: 657komentarzy: 1

Norweski triumf w Wiśle

19-11-2017 00:15

Reprezentanci Norwegii okazali się najlepsi w pierwszym drużynowym konkursie Pucharu Świata w sezonie 2017/2018. Johann Andre Forfang, Anders Fannemel, Daniel Andre Tande i Robert Johansson wyprzedzili reprezentantów Polski oraz czwórkę z Austrii. Oba te teamy uplasowały się ex aequo na drugim stopniu podium.