Madzia bez medalu

Wczoraj (12.09) w Rio odbyły się finały w rzucie dyskiem. Niestety, skoczowianin Mirosław Madzia nie zdobył medalu.

W brazylijskim Rio de Janeiro na igrzyskach paraolimpijskich (7-18 września) reprezentuje Polskę łącznie 97 startujących sportowców, w tym 91 z niepełnosprawnością – 36 kobiet i 55 mężczyzn oraz 4 pilotów i 2 przewodników.

Powiat cieszyński z kolei reprezentuje dwóch zawodników z Klubu Sportowego Miejski Ośrodek Sportu i Rehabilitacji (KS MOSiR) Cieszyn: Janusz Rokicki i Mirosław Madzia. Występ Mirosława Madzi już za nami. Niestety lekkoatlecie ze Skoczowa nie udało się wskoczyć na podium. Podczas rozgrywanych wczoraj w Rio Finałów rzucił 32,50 i zajął 6. miejsce, wygrał Argentyńczyk Sergio Pazz z wynikiem 43,06 metrów (i ustanowił swój nowy rekord osobisty).

Innym Polakom wczoraj poszło lepiej, brąz wywalczyła pływaczka Oliwia Jabłońska oraz szermierz Adrian Castro, srebro w tenisie stołowym Patryk Chojnowski, a złoty krążek Maciej Lepiato w skoku wzwyż.

W klasyfikacji medalowej Polacy awansowali na 24. miejsce (na naszym koncie są dwa złote, siedem srebrnych i trzy brązowe krążki). Na czele zestawienia znajdują się Chińczycy, którzy wywalczyli 118 medali - 50 złotych, 40 srebrnych i 28 brązowych. Polska ma już ogółem 691 medali na igrzyskach paraolimpijskich (254 złote, 241 srebrnych i 196 brązowych).

Janusza Rokickiego w pchnięciu kulą będzie można dopingować w sobotę, 17 września (o 10:00 czasu lokalnego).