Inauguracja sezonu 16/17

Piłkarska inauguracja ligowego sezonu 2016/2017 jest już za nami. W ostatni weekend rozpoczęła się rywalizacja piłkarzy okręgówki i klasy A.

Fani miejscowych drużyn w ostatni weekend dopingowali swoim zawodnikom na boiskach naszego regionu. Wszystko dlatego, że rozpoczęła się runda jesienna rozgrywek piłkarskich. Do gry po wakacyjnej przerwie przystąpiły drużyny występujące w lidze okręgowej oraz w klasie A.

Liga okręgowa

W pierwszej kolejce ligi okręgowej padł tylko jeden remis. W gminnych derbach Błyskawica Drogomyśl podejmowała LKS Pruchna. Beniaminek z Drogomyśla po trzyletniej tułaczce w klasie A zremisował z drużyną grająca na poziomie okręgówki. Podział punktów umiejscowił te zespoły na ósmej pozycji.

Uważana za faworyta ligi Kuźnia Ustroń doznała dotkliwej porażki w Żywcu. Bramka zawodnika z miejscowej Koszarawy musiała popsuć nastroje ustrońskich kibiców. Przegrana boli tym bardziej, ponieważ drużyna z Żywca została skompletowana niedawno z trenerem na czele.

Świetne statystyki utrzymuje zespół z Czechowic Dziedzic. Zwycięstwo z UKS Maksymilian Cisiec 2:1 nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem.

Do bardzo zaciętego meczu doszło w Zebrzydowicach. Spójnia podejmowała u siebie bardzo solidną drużyne z Bestwiny. "Kolejarze" przegrywali po pierwszej połowie 1:2, by po przerwie odwrócić losy spotkania i wygrać z LKS-em 3:2.

Do istnego pogromu doszło na stadionie w Wiśle. Ekipa WSS Wisła przejechała po drużynie WG Skałki Żabnica jak walec, gromiąc zrozpaczoną drużynę aż 9:2. Uroku temu spotkaniu nadało 15 minutowe opoźnienie się meczu w wyniku nie stawienia się na czas sędziów.

RKS Cukrownik Chybie zmierzył się w niedzielę, 7 sierpnia z z Pasjonatem Dankowice. Mecz zakończył się zwycięstwem Cukrownika 2:1.

Klasa A

Drużyny zza miedzy spotkały się w Pogwizdowie. Tamtejsza Olza grała z zespołem Morcinka Kaczyce. Mecz był wyrównany i z gradem goli. Zwycięstwo zgarnęli piłkarze z Pogwizdowa wygrywając 3:2.

Od kompletu oczek rozpoczęli rywalizację w tym sezonie piłkarze Tempa Puńców. Potwierdzili swoją siłę, wygrywając bez problemów z drużyną LKS Ochaby 96. Spotkanie roztrzygnięte było już po pierwszej połowie. Gozspodarzom udało się bowiem strzelić aż trzy bramki. Spotkanie zakończyło sie wynikiem 4:1.

Dużym zaintersowaniem cieszyła sie rywalizacja pomiędzy drużynami z Kończyc Małych i Kończyc Wielkich. Gospodarze po ustrzeleniu bramki w doliczonym czasie gry pokonali LKS 1:0. Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji z tego meczu.