Strzelali i wygrali

W dniach 23-24 lipca w Legnicy odbyła się runda finałowa Pucharu Polski w Łucznictwie Polowym Field WA 2016. Anna Stanieczek i Przemysław Konecki (LUKS ORLIK Goleszów) zwyciężyli w swoich kategoriach.

Finał w Legnicy to ostatnia z trzech rund pucharowych: dwie pierwsze zostały przeprowadzone w maju (Bytom Stolarzowice) i czerwcu (Mękarzów).

- Miło nam poinformować, że Anna Stanieczek i Przemysław Konecki - zawodnicy Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ORLIK z Goleszowa - zwyciężyli w swoich kategoriach we wszystkich trzech rundach i jednocześnie w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Warto dodać, że Przemysław Konecki na zawodach w Bytomiu i Mękarzowie poprawił rekordy Polski, które ustanowił w minionym roku – czytamy na stronie UG Goleszów.

Mistrzowie łucznictwa z regionu świetnie radzą sobie również w Pucharze Polski w łucznictwie na dystansie 50 metrów, w którym prowadzona jest tylko klasyfikacja OPEN. - Sklasyfikowanych jest ponad 70 zawodników. Po trzech rundach Anna Stanieczek zajmuje 6 pozycję, a Przemysław Konecki 16. Przeprowadzone zostaną jeszcze dwie rundy w Żołędowie k/Bydgoszczy oraz w Teresinie. Naszym łucznikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. – dodają urzędnicy UG Goleszów.