Amatorski Turniej Piłki Siatkowej w ramach Święta Trzech Braci

W niedzielę 12 czerwca w sali sportowej przy al. Jana Łyska 21 odbył się Amatorski Turniej Piłki Siatkowej, organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Cieszynie. W turnieju wzięło udział 6 drużyn: Cisownica, OSP Lipowiec, Szybińskie Dzieciaczki, Golden Boys, Sami Swoi, ATS Ustroń.

Rywalizacja w pierwszej fazie odbywała się w grupach, do których uprzednio zostały rozlosowane zespoły, w systemie „każdy z każdym”. Zespoły, które zajęły w swoich grupach 1 i 2 miejsce awansowały do półfinału, w którym rozegrały mecze w systemie: 1 miejsce gr. A- 2 miejsce gr. B; 1 miejsce grupa B- 2 miejsce gr. A. Z kolei zespoły, które zajęły ostatnie miejsce w grupie, zmierzyły się w meczu o 5-6 miejsce. Zwycięzcy meczów półfinałowych rozegrali mecz o 1 miejsce a przegrani „stoczyli bój” o 3 miejsce. Wszystkie mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów. Pierwszy i drugi set do 21 pkt, set rozstrzygający do 15 pkt.

W całym turnieju najlepsza okazała się drużyna ATS Ustroń, która wystąpiła w składzie: Kamil Kolankowski kpt., Krzysztof Hladky, Samuel Sikora, Damian Bujok, Adrian Bujok, Paweł Kamiński, Jakub Macura. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz nagrody a zawodnicy dodatkowo zostali obdarowani drobnymi upominkami. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Jakub Macura z drużyny ATS „Ustroń”.