Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4531komentarzy: 3

Wisła w maju kupi basen?

16-05-2016 19:55

Jeszcze w tym miesiącu mają zapaść kluczowe decyzje odnośnie wiślańskiego basenu. Jak zapowiada burmistrz Wisły, niebawem radni podjąć mają uchwały odnośnie zakupu terenu, na którym teraz znajduje się kąpielisko.
W maju radni mają zdecydować, czy Wisła kupi od ośrodka \\\\\\\'Start\\\\\\\' basen. fot Jan Bacza/arc ox.pl W maju radni mają zdecydować, czy Wisła kupi od ośrodka \\\\\\\'Start\\\\\\\' basen. fot Jan Bacza/arc ox.pl

O wiślańskim basenie, a raczej planach przejęcia starego obiektu przez miasto, pisaliśmy wielokrotnie w ostatnich miesiącach. Przeczytaj o basenie – link tutaj.

Miasto od kilku lat stara się o przejęcie obiektu, swoje pomysły na zagospodarowanie tego terenu miał również Ośrodek Przygotowań Paraolimpijskich, który w wieczystym użytkowaniu posiada ten teren. Ale na pomysłach się skończyło, miasto postanowiło więc, że teren przejmie i samemu o niego zadba.

Przygotowywane są konkretne umowy, wyrażenia zgód na zakup terenu basenu od 'Startu'. Końcem maja uchwały powinny zostać podjęte, później już podejmowane będą kolejne kropki związane z przejęciem tych terenów pod inwestycje – wyjaśnia burmistrz Wisły Tomasz Bujok.

Koszty zakupu wynosić będą niespełna 1,5 miliona złotych. Kwota ta rozdzielona będzie na raty, w tym roku gmina wyda pół miliona złotych, kolejne raty mają być rozdzielone na dwa lata. Jednak pieniędzy na zakup jeszcze w budżecie nie ma. Jednak, jak tłumaczy burmistrz, nie ma problemu, bo uda się te fundusze wygospodarować. Mamy różne oszczędności m.in. na odśnieżaniu, pieniądze się znajdą – zapewnia.

Teren, którego dotyczy umowa ma powierzchnię 1,8 hektara. Jak zaznacza burmistrz, teraz w całej sprawie pierwszy raz decyzję będą podejmować radni. Trzeba było opracować operat szacunkowy, otrzymać uzgodnienia od konserwatora zabytków, ustalenie kwoty, czy powierzchni terenu. Do tej pory wszystko było konsultowane, jednak teraz rada pierwszy raz będzie się wiążąco wypowiadała. -dodaje burmistrz.

Jak zaznacza Bujok, cały czas, w trakcie przygotowywania procedury sprzedaży gruntów, powstawała koncepcja zagospodarowania całości terenu 'Startu'. Prowadzi ją prywatny przedsiębiorca, który chciałby w partnerstwie z ośrodkiem, a może i z miastem zainwestować w ten teren. Zdaniem burmistrza nie przeszkadza to w planach zakupu basenu przez miasto. To wszystko jest spójne, jest to ustalone, że jeśli przejmiemy te tereny, to one w niczym nie zagrażają w zagospodarowaniu całościowym tego terenu. Tak, aby te funkcje się nie powielały, a żeby współgrały ze sobą. Na dzień dzisiejszy nie opracowaliśmy projektu budowlanego basenów, opracowujemy koncepcję zagospodarowania terenów i uzgodnienia, na jakie ustępstwa jest w stanie pójść konserwator, a co musimy zachować. Ten prywatny przedsiębiorca również o tym wie. - wyjaśnia burmistrz.

Zdaniem włodarza Wisły, same baseny stanowią słabą atrakcję, połączone muszą być z innymi formami rozrywki, które mogą powstać na tym terenie. Teraz priorytetem jest jednak zamknięcie spraw własności, by miasta nic nie blokowało w kwestiach inwestycyjnych. Wisła czeka na uporządkowanie spraw w księgach wieczystych przez ośrodek. Wierzę w to, że Start w ustaleniach nic nie zmieni, a radni na sesji wyrażą zgodę na zakup. - kwituje Bujok.

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB 16-05-2016 19:55
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

adawski25
16-05-2016 21:39
adawski25
No oby kupila i zrobila z nim w koncu porzadek na miare naszych czasów...bo na cieszyn nie ma chyba jeszcze dlugo co liczyc.
Przepierón
17-05-2016 08:20
Przepierón
Oby tylko tego basenu nie projektowało to biuro projektowe co stadion Kuźni Ustroń (bez trybun, bez bieżni, bez parkingów) Podobno bieżnia powstanie za kilka lat w Lipowcu , no i żeby nie budowała tego ta sama firma co stadion w Ustroniu bo wszystko wiatr przewróci.
Cacy 3
17-05-2016 09:21
Cacy 3
Najwięcej pracy będzie miał konserwator zabytków. Zapewne nie pozwoli usunąć chaszczy i tych zabytkowych zjeżdżalni.
Redaktorze Panie Jasiu. Co znaczy słowo "teerz"?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Telefon dla niepełnosprawnych

23-03-2018 17:00

Doradcy Podatkowi ze Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych prowadzą bezpłatne konsultacje z zakresu ulg i uprawnień podatkowych przysługujących osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom. Porady udzielane są telefonicznie.

wyświetleń: 65komentarzy: 0

Walne zebranie cUTW

23-03-2018 15:30

W czwartek (22.03) na terenie Uniwersytetu Śląskiego odbyło się walne zebranie członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Cieszynie. W czasie trwania spotkania przedstawione były sprawozdania z działalności UTW a także głos mogli zabrać zaproszeni goście.

wyświetleń: 182komentarzy: 0

Spotkania Okręgówki odwołane, IV liga gra zgodnie z planem

23-03-2018 14:00

Piłkarzom z drużyn, występujących w Okręgówce, nie jest dane rozpocząć ligowe rozgrywki w tym roku. To już druga kolejka, która została im przełożona. Za to spotkania IV ligi zostaną rozegrane zgodnie z terminarzem.

wyświetleń: 233komentarzy: 0

Fałszywi funkcjonariusze policji!

23-03-2018 12:15

Istnieje wiele metod wyłudzania pieniędzy, które wykorzystują podobne zasady działania. O metodzie „na wnuczka” słyszeli już niemal wszyscy. Tym razem na terenie kraju pojawiają się oszuści, którzy podszywając się za policjantów próbują wyłudzić pieniądze od starszych osób.

wyświetleń: 811komentarzy: 3

Umiarkowany stopień niepełnosprawności - ulgi i uprawnienia

23-03-2018 10:45

Zespół orzekający o stopniu niepełnosprawności po przedstawieniu wymaganych dokumentów przyznaje jeden z trzech stopni niepełnosprawności: znaczny, umiarkowany, lekki lub wydaje decyzję odmowną. Osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności mogą korzystać z przysługujących im ulg i uprawnień.

wyświetleń: 628komentarzy: 0

Żegnali smog - Ustroński Alarm Smogowy

23-03-2018 09:05

Nadejście kalendarzowej wiosny, to szansa na pożegnanie smogu. Duża ilość pyłów zawieszonych w powietrzu to w dużej mierze wynik procesów spalania w domowych piecach, a co za tym idzie, wraz z końcem sezonu grzewczego, jakość powietrza znacznie się poprawia. Pierwszego dnia wiosny (21.03) smog został symbolicznie pożegnany przez Ustroński Alarm Smogowy.

wyświetleń: 309komentarzy: 0

Odznaka dla dawcy

23-03-2018 07:25

Podczas ostatniej sesji RG Chybie, uroczyście wyróżniono mieszkańca Mnicha – Jacka Orawca, który uhonorowany został odznaką „Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

wyświetleń: 619komentarzy: 0

Światowy Dzień Wody w ZST

22-03-2018 20:15

Światowy Dzień Wody, który obchodzony jest właśnie dziś (22.03) świętowali m.in. uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. płk Gwidona Langera.  Jak na Dzień Wody przystało wszystko kręciło się wokół tego ważnego dla ludzkiego organizmu napoju życia.

wyświetleń: 487komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

22-03-2018 18:20

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 360komentarzy: 0

Wkład Zaolzia w odrodzenie RP

22-03-2018 17:10

W środę (21.03) w ramach działań Koła nr 2 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej "Mały Jaworowy" oraz Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji w Cieszynie odbyło się spotkanie z dr inż. Stanisławem Gawlikiem, który pokrótce przybliżył co działo się na terenach Zaolzia w 1918 roku oraz jaki miało to związek z odrodzeniem RP.

wyświetleń: 265komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .