Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Kontakt24

wyświetleń: 2960komentarzy: 8

Skoczów. Przeczytają Biblię na rynku

23-03-2016 09:25

Trwa Wielki Tydzień. Na skoczowskim rynku dzisiejszy (23.03.2016) wieczór będzie wyjątkowo refleksyjny.

Z jednej strony kameralna atmosfera, z drugiej otwartość na każdego, kto ma ochotę na odrobinę zadumy. Miejskie Centrum Kultury „Integrator” zaprasza na wieczorne czytanie tekstów biblijnych. 

Hasłem spotkania jest tytuł wiersza Romana Brandstaettera „Biblio, ojczyzno moja…”. Jego przekłady Biblii będą czytali zaproszeni wcześniej mieszkańcy miasta, wśród nich burmistrz Mirosław Sitko. Przysiąść na chwilę i posłuchać może każdy. Otwarta formuła spotkania ma być zachętą do refleksji dla wszystkich. 

Roman Brandsteatter to nie tylko poeta, ale przede wszystkim znawca Biblii. Urodził się w rodzinie żydowskiej, toteż szczególnym sentymentem darzył Stary Testament. Był również laureatem wielu nagród literackich, m.in. Nagroda Polskiego PEN Clubu za przekłady hebrajskie. W Skoczowie będziemy mieli okazję wysłuchać jego przekładów Biblii oraz fragmentów poezji. 

Początek wieczornego czytania tekstów biblijnych dziś o 19:00 na rynku w Skoczowie. Wstęp otwarty dla każdego.

źródło: ox.pl
dodał: JB 23-03-2016 09:25
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (8)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

krzysztof.mm
24-03-2016 05:57
krzysztof.mm
Znamienny fakt: organizatorem tej szopki w przestrzeni publicznej jest instytucja budżetowa - to za nasze wspólne pieniądze miasto organizuje wyznaniowy capstrzyk na rynku.

Ja wiem, że niektórym to się może podobać - ale proszę państwa, póki co Polska nie jest krajem wyznaniowym, jeszcze od folwarku fanatycznych talibów coś nasz kraj różni - naprawdę chcemy iść w tym kierunku??

A może pora tej grupce faryzejskich fanatyków toruńskiego cielca, co zwodzi nasz kraj na manowce pisdeologicznej dyktatury powiedzieć w końcu DOSYĆ!?...
koszor
24-03-2016 06:23
koszor
Dosyć to ja już mam twojego bełkotu, krzysztofie. O jakich kosztach mówisz? Mieszkańcy mają możliwość poczytać Biblię w Integratorze, ot i cała historyja! Zdecydowanie zbędnym kosztem było uczenie cię pisać, krzysztofie. Zamiast tego lepiej byś pomachał łopatą bądź kilofem, narzędziami dostosowanymi do twojego rozwoju i poziomu inteligencji.
Ruben
24-03-2016 12:31
Ruben
Czytanie Biblii wymaga ciszy i skupienia. To święta księga i takie jej byle jakie, propagandowe czytanie na Rynku, gdzie jeżdżą auta, przechodza obojętni ludzie to zwykła profanacja...Jak tak można! Zwyczajny obciach. Ktoś chyba nie czuje wartości Biblii...
[konto zostało usunięte]
24-03-2016 15:17
[konto zostało usunięte]
Ale ciekawy przekrój, skrajny przeciwnik, zwolennik i... fanatyk? Ruben, trochę mnie zaskoczyłeś. Jako osoba nie praktykująca żadnej religii, powiedziałbym, że to ciekawa inicjatywa wychodząca do ludzi. Profanacji to podobno dokonał niejaki Nergal, choć go uniewinnili. A to, że ktoś koło tego przejdzie obojętnie, przejedzie samochód... każdy dokonuje własnych wyborów. Słowo Boże ma docierać do tych, którzy chcą go słuchać i być głoszone tam, gdzie go nie oczekują... podobno:).
Kankee
24-03-2016 20:26
Kankee
Ruben, słowo Boże należy głosić wszędzie i wszystkim, czyż nie? No chyba że uważasz że to jest przeznaczone dla tych lepszego sortu...nie wiem i nie chcę wiedzieć kto Ci wpoił do głowy takie dziwne przekonania.
krzysztof.mm
25-03-2016 06:06
krzysztof.mm
Szanowni Państwo
tu nie chodzi o to, czy się czyta biblię - ale czy należy to robić za budżetowe pieniądze, pod publicznym szyldem.
Niektórzy widać nie rozumieją, na czym polega idea i wartość państwa świeckiego. Nie zrozumieją, póki nie obudzą się z ręką w nocniku?...

Słowo Boże głoszą na swój rachunek np. Świadkowie Jehowy, wytrwale i bez rozgłosu - można?...
W kościołach różnych wyznań codziennie biblia na tapecie - można?
Nie, nikomu nie brak dostępu do biblii dzisiaj. Czasy, kiedy kościół katolicki chciał zachować dla siebie monopol na jej posiadanie i interpretacje na szczęście dawno minęły.

Takie publiczne występy, epatowanie się nawzajem pobożnością na pokaz, to czystej wody faryzejstwo.
Moi drodzy, chrześcijanin to ktoś, kto żyje w zgodzie z Ewangelią, a nie czyta ją na głos na rynku w Skoczowie.

Nie, niepotrzebne nam jest wywlekanie religii na ulice, i to pod partyjnymi sztandarami. W kościele w Skoczowie już wisi taki potworek, pokraczne dziecko zbezczeszczonego pychą ołtarza i partyjnego tronu szaleńców - tablica pamięci "poległych i zdradzonych" w Smoleńsku. Wystarczy.
[konto zostało usunięte]
25-03-2016 08:12
[konto zostało usunięte]
Krzysztof, poniekąd trudno się z tobą nie zgodzić, ale zapytam z ciekawości, bo z treści tego artykułu nie jestem w stanie tego wywnioskować, czy wg ciebie to wydarzenie będzie generować jakieś koszy? Na co pójdzie kasa z budżetu?
krzysztof.mm
25-03-2016 08:40
krzysztof.mm
kudasek,
http://www.mck.skoczow.pl/modul,news-pokaz-all,0,5.html
MCK Integrator jest oficjalnym organizatorem.
Ta firma działa za pieniądze, nie za Bóg zapłać.
Nawet stworzenie i wklepanie w net ich afisza generuje koszty.
O resztę warto zapytać MCK.

p.s.
Na oficjalnej stronie MCK, w szczególności w zakładce "O nas", nie ma śladu informacji, że jest to jednostka samorządowa - ciekawe, co nie?...
Zaś w statucie MCK - ani śladu o prowadzeniu misyjnej działalności religijnej, jaką niewątpliwie jest organizowanie publicznego czytania Biblii w święta chrześcijańskie.

"Rozdział 2. CELE I ZADANIA
§ 5. MCK jest instytucją kultury prowadzącą podstawową działalność w zakresie tworzenia, upowszechniania
i ochrony kultury, a w szczególności prowadzi wielokierunkową działalność w dziedzinie rozwoju
i upowszechniania regionalnej, narodowej i światowej kultury wśród mieszkańców Gminy Skoczów."
Koniec, kropka, antylopka.

Tak, tak - zaraz się dowiemy, że czytanie Biblii to działalność kulturalna.
Od 1 września MCK dyryguje K.Abrahamowicz, mianowany kulturalnie przez pisowskiego burmistrza Sitkę
Obłuda ma się dobrze w tym środowisku.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Brenna - zamkną drogę

21-04-2018 12:00

Przez dwa dni zamknięty będzie odcinek ulicy Leśnica. Chodzi o jej 500 metrowy fragment. Prowadzony będzie tam remont.

wyświetleń: 139komentarzy: 0

Znalezione nie kradzione?

21-04-2018 10:00

Wbrew powszechnie powtarzanemu przysłowiu iż „znalezione nie niekradzione”, za przywłaszczenie cudzej rzeczy można trafić nawet do więzienia.

wyświetleń: 432komentarzy: 0

W Cieszynie powstał drugi Klub Seniora

21-04-2018 08:00

W czwartek (19.04) na terenie siedziby SM Cieszynianka przy ulicy Hajduka odbyło się kolejne spotkanie drugiego Klubu Seniora, działającego w Cieszynie. Klub Seniora rozpoczął swoją działalność w lutym bieżącego roku, aktualnie na spotkania przychodzi regularnie kilkunastu, bądź więcej seniorów. Spotkania odbywają się w każdy czwartek od godziny 9 do 12.

wyświetleń: 293komentarzy: 0

Zmienili nazwę - teraz to Akademia

20-04-2018 20:00

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, której Wydział Zamiejscowy od 10 lat obecny jest w Cieszynie, w poniedziałek (16.04) została Akademią WSB. Zmiana nazwy wiąże się z uzyskaniem kolejnych uprawnień akademickich i rozszerzeniem oferty edukacyjnej.

wyświetleń: 793komentarzy: 3

UWAGA - utrudnienia w ruchu

20-04-2018 18:25

Już w najbliższą niedzielę święto biegów w Cieszynie. W zawodach Fortuna Bieg wystartuje ponad 1400 osób! Uwaga na utrudnienia w ruchu.

wyświetleń: 1438komentarzy: 1

Piłkarskich emocji nie zabraknie i w ten weekend

20-04-2018 16:45

Po tym weekendzie Goleszów może nieco odskoczyć rywalom w A klasie, a w Zebrzydowicach szykuje się jedno z ciekawszych spotkań w Okręgówce. Wszystkich fanów piłki nożnej, ale i nie tylko, zapraszamy na boiska w naszym regionie, gdzie zostaną rozegrane mecze ligowe.

wyświetleń: 590komentarzy: 0

Dębowiec: Przegląd Pieśni Patriotycznej

20-04-2018 16:00

W bieżącym roku szkolnym 2017/2018 uczniowie Szkoły Podstawowej w Dębowcu wraz z filiami uczestniczą w realizacji projektu „Szkoła Młodych Patriotów”, którego organizatorem jest Studium Prawa Europejskiego. Cel projektu zakłada uświadomienie młodym ludziom, na czym polega współczesny, mądry i odpowiedzialny patriotyzm. Jednym z działań było przeprowadzenie I Gminnego Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej, który odbył się w dniu 18.04.2018r.

wyświetleń: 436komentarzy: 6

Uczniowie ZSEG najlepsi na Śląsku w TURBOLANDESKUNDE!

20-04-2018 15:30

W minionym tygodniu w Katowicach odbył się etap regionalny konkursu „Turbolandeskunde - wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”. W tym roku wzięły w nim udział 33 szkoły ponadgimnazjalne z województwa śląskiego.

wyświetleń: 458komentarzy: 0

Najmłodsi stela 30/654/2018

20-04-2018 14:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 2972komentarzy: 0

Majówka w Ustroniu

20-04-2018 12:10

Aż sześć dni będzie miał tegoroczny, majowy długi weekend, a gdy doliczymy jeszcze trzy ostatnie dni kwietnia możemy przedłużyć go nawet do dziewięciu dni. W tym czasie w naszym regionie odbywać się będzie wiele imprez. A co ciekawego będzie się działo w Ustroniu? Zobaczcie sami!