Wkrótce w regionie

Lipiec 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Kontakt24

wyświetleń: 2807komentarzy: 8

Skoczów. Przeczytają Biblię na rynku

23-03-2016 09:25

Trwa Wielki Tydzień. Na skoczowskim rynku dzisiejszy (23.03.2016) wieczór będzie wyjątkowo refleksyjny.

Z jednej strony kameralna atmosfera, z drugiej otwartość na każdego, kto ma ochotę na odrobinę zadumy. Miejskie Centrum Kultury „Integrator” zaprasza na wieczorne czytanie tekstów biblijnych. 

Hasłem spotkania jest tytuł wiersza Romana Brandstaettera „Biblio, ojczyzno moja…”. Jego przekłady Biblii będą czytali zaproszeni wcześniej mieszkańcy miasta, wśród nich burmistrz Mirosław Sitko. Przysiąść na chwilę i posłuchać może każdy. Otwarta formuła spotkania ma być zachętą do refleksji dla wszystkich. 

Roman Brandsteatter to nie tylko poeta, ale przede wszystkim znawca Biblii. Urodził się w rodzinie żydowskiej, toteż szczególnym sentymentem darzył Stary Testament. Był również laureatem wielu nagród literackich, m.in. Nagroda Polskiego PEN Clubu za przekłady hebrajskie. W Skoczowie będziemy mieli okazję wysłuchać jego przekładów Biblii oraz fragmentów poezji. 

Początek wieczornego czytania tekstów biblijnych dziś o 19:00 na rynku w Skoczowie. Wstęp otwarty dla każdego.

źródło: ox.pl
dodał: JB 23-03-2016 09:25
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (8)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

krzysztof.mm
24-03-2016 05:57
krzysztof.mm
Znamienny fakt: organizatorem tej szopki w przestrzeni publicznej jest instytucja budżetowa - to za nasze wspólne pieniądze miasto organizuje wyznaniowy capstrzyk na rynku.

Ja wiem, że niektórym to się może podobać - ale proszę państwa, póki co Polska nie jest krajem wyznaniowym, jeszcze od folwarku fanatycznych talibów coś nasz kraj różni - naprawdę chcemy iść w tym kierunku??

A może pora tej grupce faryzejskich fanatyków toruńskiego cielca, co zwodzi nasz kraj na manowce pisdeologicznej dyktatury powiedzieć w końcu DOSYĆ!?...
koszor
24-03-2016 06:23
koszor
Dosyć to ja już mam twojego bełkotu, krzysztofie. O jakich kosztach mówisz? Mieszkańcy mają możliwość poczytać Biblię w Integratorze, ot i cała historyja! Zdecydowanie zbędnym kosztem było uczenie cię pisać, krzysztofie. Zamiast tego lepiej byś pomachał łopatą bądź kilofem, narzędziami dostosowanymi do twojego rozwoju i poziomu inteligencji.
Ruben
24-03-2016 12:31
Ruben
Czytanie Biblii wymaga ciszy i skupienia. To święta księga i takie jej byle jakie, propagandowe czytanie na Rynku, gdzie jeżdżą auta, przechodza obojętni ludzie to zwykła profanacja...Jak tak można! Zwyczajny obciach. Ktoś chyba nie czuje wartości Biblii...
[konto zostało usunięte]
24-03-2016 15:17
[konto zostało usunięte]
Ale ciekawy przekrój, skrajny przeciwnik, zwolennik i... fanatyk? Ruben, trochę mnie zaskoczyłeś. Jako osoba nie praktykująca żadnej religii, powiedziałbym, że to ciekawa inicjatywa wychodząca do ludzi. Profanacji to podobno dokonał niejaki Nergal, choć go uniewinnili. A to, że ktoś koło tego przejdzie obojętnie, przejedzie samochód... każdy dokonuje własnych wyborów. Słowo Boże ma docierać do tych, którzy chcą go słuchać i być głoszone tam, gdzie go nie oczekują... podobno:).
Kankee
24-03-2016 20:26
Kankee
Ruben, słowo Boże należy głosić wszędzie i wszystkim, czyż nie? No chyba że uważasz że to jest przeznaczone dla tych lepszego sortu...nie wiem i nie chcę wiedzieć kto Ci wpoił do głowy takie dziwne przekonania.
krzysztof.mm
25-03-2016 06:06
krzysztof.mm
Szanowni Państwo
tu nie chodzi o to, czy się czyta biblię - ale czy należy to robić za budżetowe pieniądze, pod publicznym szyldem.
Niektórzy widać nie rozumieją, na czym polega idea i wartość państwa świeckiego. Nie zrozumieją, póki nie obudzą się z ręką w nocniku?...

Słowo Boże głoszą na swój rachunek np. Świadkowie Jehowy, wytrwale i bez rozgłosu - można?...
W kościołach różnych wyznań codziennie biblia na tapecie - można?
Nie, nikomu nie brak dostępu do biblii dzisiaj. Czasy, kiedy kościół katolicki chciał zachować dla siebie monopol na jej posiadanie i interpretacje na szczęście dawno minęły.

Takie publiczne występy, epatowanie się nawzajem pobożnością na pokaz, to czystej wody faryzejstwo.
Moi drodzy, chrześcijanin to ktoś, kto żyje w zgodzie z Ewangelią, a nie czyta ją na głos na rynku w Skoczowie.

Nie, niepotrzebne nam jest wywlekanie religii na ulice, i to pod partyjnymi sztandarami. W kościele w Skoczowie już wisi taki potworek, pokraczne dziecko zbezczeszczonego pychą ołtarza i partyjnego tronu szaleńców - tablica pamięci "poległych i zdradzonych" w Smoleńsku. Wystarczy.
[konto zostało usunięte]
25-03-2016 08:12
[konto zostało usunięte]
Krzysztof, poniekąd trudno się z tobą nie zgodzić, ale zapytam z ciekawości, bo z treści tego artykułu nie jestem w stanie tego wywnioskować, czy wg ciebie to wydarzenie będzie generować jakieś koszy? Na co pójdzie kasa z budżetu?
krzysztof.mm
25-03-2016 08:40
krzysztof.mm
kudasek,
http://www.mck.skoczow.pl/modul,news-pokaz-all,0,5.html
MCK Integrator jest oficjalnym organizatorem.
Ta firma działa za pieniądze, nie za Bóg zapłać.
Nawet stworzenie i wklepanie w net ich afisza generuje koszty.
O resztę warto zapytać MCK.

p.s.
Na oficjalnej stronie MCK, w szczególności w zakładce "O nas", nie ma śladu informacji, że jest to jednostka samorządowa - ciekawe, co nie?...
Zaś w statucie MCK - ani śladu o prowadzeniu misyjnej działalności religijnej, jaką niewątpliwie jest organizowanie publicznego czytania Biblii w święta chrześcijańskie.

"Rozdział 2. CELE I ZADANIA
§ 5. MCK jest instytucją kultury prowadzącą podstawową działalność w zakresie tworzenia, upowszechniania
i ochrony kultury, a w szczególności prowadzi wielokierunkową działalność w dziedzinie rozwoju
i upowszechniania regionalnej, narodowej i światowej kultury wśród mieszkańców Gminy Skoczów."
Koniec, kropka, antylopka.

Tak, tak - zaraz się dowiemy, że czytanie Biblii to działalność kulturalna.
Od 1 września MCK dyryguje K.Abrahamowicz, mianowany kulturalnie przez pisowskiego burmistrza Sitkę
Obłuda ma się dobrze w tym środowisku.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Medal dla papieża

24-07-2017 12:15

Dzisiaj ( 24 lipca  2017)  Parafii Ewangelickiej w Szczyrku wysłany zostanie pocztą do Watykany na ręce papieża Franciszka specjalny medal na 500 lat Reformacji (1517-2017) – informuje redakcję ox.pl ks. Jan Byrt.   

wyświetleń: 78komentarzy: 0

Utrudnienia w ruchu w Wiśle!

24-07-2017 10:55

31 lipca br. przez Wisłę przejedzie wyścig kolarski 74. Tour de Pologne. W godzinach 16:00-20:00 nastąpi zamknięcie dla ruchu kołowego dróg będących trasą wyścigu.

wyświetleń: 477komentarzy: 0

Szansa dla Szańców

24-07-2017 09:15

Szańce Jabłonkowskie ożyły. Na wałach zawisła flaga cesarska.

wyświetleń: 251komentarzy: 0

Weterani w Zebrzydowicach

24-07-2017 07:30

W Zebrzydowicach od trzech lat na rodzinnej rehabilitacji czas spędzają polscy weterani ranni podczas misji zagranicznych. Jak sami mówią, w Zebrzydowicach odnaleźli swoje miejsce i tutaj odpoczywają. Żołnierze przygotowali także wystawę pt. „Weterani”, którą można oglądać w godzinach otwarcia zamku w Zebrzydowicach do  28 lipca 2017 roku. W tygodniu od 8:00 – 21:00 w sobotę i niedzielę od 12:00 – 21:00. 

wyświetleń: 891komentarzy: 0

Gość Ox.pl - Adam Bubik

23-07-2017 19:00

Dziś zaproszenie do studia przyjął Adam Bubik - Polak mieszkający na Zaolziu, który odpowiada, czy Czesi śmieją się z języka polskiego i dlaczego parasol to nie jest "szmaticzku na paticzku"? Jacek Porzycki pyta też piosenkarza, dlaczego jest "synem marnotrawnym" i czy Żona artysty denerwuje się na widok Fanek Adama? Rozmowa schodzi również na inne tematy - praca licencjacka, "gwiazdorzenie" i najnowsza piosenka na żywo.

wyświetleń: 1292komentarzy: 0

Piorun uderzył w chłopca

23-07-2017 17:10

Nasz region w ostatnich dniach nawiedzają gwałtowne nawałnice. Wczoraj (22.07.2017) w Trzyńcu piorun  uderzył w  chłopca, który w czasie burzy przebywał na ulicy. Z pomocą pospieszyli przechodnie.

wyświetleń: 12158komentarzy: 2

Oszuści znów atakują

23-07-2017 15:45

Oszuści podający się za policjantów i usiłujący pod byle pretekstem wyłudzić pieniądze od starszych osób znów dali o sobie znać. Wczoraj w naszym województwie doszło do kilku takich przypadków. Część z osób nie dała się nabrać i powiadomiła o sytuacji policję. Niestety, niektórzy wypłacili pieniądze i przekazali je oszustom.

wyświetleń: 2310komentarzy: 0

Groźny barszcz

23-07-2017 14:30

Pochodzi z rejonu Kaukazu i powoduje degradację środowiska przyrodniczego, a sok wydzielany przez świeże rośliny wywołuje zmiany skórne. Barszcz Sosnowskiego, bo o nim mowa, jest objęty prawnym zakazem uprawy, rozmnażania i sprzedaży na terenie Polski. Jednak mimo to, ciągle można spotkać jego skupiska, również na naszym terenie.

wyświetleń: 4111komentarzy: 1

Koncert Życzeń Stela OX.PL

23-07-2017 12:00

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu ''Koncert Życzeń Stela'' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

wyświetleń: 904komentarzy: 1

Ze Strumienia nad morze

23-07-2017 10:30

Sześcioro dzieci ze Strumienia spędzi bezpłatne wakacje nad morzem dzięki II edycji „Wakacji z Muszkieterami”. Łącznie w ramach akcji wyjedzie blisko 1000 dzieci z całej Polski.