Wiadomości

Wkrótce w regionie

Styczeń 2017
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

wyświetleń: 2680komentarzy: 8

Skoczów. Przeczytają Biblię na rynku

23-03-2016 09:25

Trwa Wielki Tydzień. Na skoczowskim rynku dzisiejszy (23.03.2016) wieczór będzie wyjątkowo refleksyjny.

Z jednej strony kameralna atmosfera, z drugiej otwartość na każdego, kto ma ochotę na odrobinę zadumy. Miejskie Centrum Kultury „Integrator” zaprasza na wieczorne czytanie tekstów biblijnych. 

Hasłem spotkania jest tytuł wiersza Romana Brandstaettera „Biblio, ojczyzno moja…”. Jego przekłady Biblii będą czytali zaproszeni wcześniej mieszkańcy miasta, wśród nich burmistrz Mirosław Sitko. Przysiąść na chwilę i posłuchać może każdy. Otwarta formuła spotkania ma być zachętą do refleksji dla wszystkich. 

Roman Brandsteatter to nie tylko poeta, ale przede wszystkim znawca Biblii. Urodził się w rodzinie żydowskiej, toteż szczególnym sentymentem darzył Stary Testament. Był również laureatem wielu nagród literackich, m.in. Nagroda Polskiego PEN Clubu za przekłady hebrajskie. W Skoczowie będziemy mieli okazję wysłuchać jego przekładów Biblii oraz fragmentów poezji. 

Początek wieczornego czytania tekstów biblijnych dziś o 19:00 na rynku w Skoczowie. Wstęp otwarty dla każdego.

zródło: ox.pl
dodał: JB 23-03-2016 09:25
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (8)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

krzysztof.mm
24-03-2016 05:57
krzysztof.mm
Znamienny fakt: organizatorem tej szopki w przestrzeni publicznej jest instytucja budżetowa - to za nasze wspólne pieniądze miasto organizuje wyznaniowy capstrzyk na rynku.

Ja wiem, że niektórym to się może podobać - ale proszę państwa, póki co Polska nie jest krajem wyznaniowym, jeszcze od folwarku fanatycznych talibów coś nasz kraj różni - naprawdę chcemy iść w tym kierunku??

A może pora tej grupce faryzejskich fanatyków toruńskiego cielca, co zwodzi nasz kraj na manowce pisdeologicznej dyktatury powiedzieć w końcu DOSYĆ!?...
koszor
24-03-2016 06:23
koszor
Dosyć to ja już mam twojego bełkotu, krzysztofie. O jakich kosztach mówisz? Mieszkańcy mają możliwość poczytać Biblię w Integratorze, ot i cała historyja! Zdecydowanie zbędnym kosztem było uczenie cię pisać, krzysztofie. Zamiast tego lepiej byś pomachał łopatą bądź kilofem, narzędziami dostosowanymi do twojego rozwoju i poziomu inteligencji.
Ruben
24-03-2016 12:31
Ruben
Czytanie Biblii wymaga ciszy i skupienia. To święta księga i takie jej byle jakie, propagandowe czytanie na Rynku, gdzie jeżdżą auta, przechodza obojętni ludzie to zwykła profanacja...Jak tak można! Zwyczajny obciach. Ktoś chyba nie czuje wartości Biblii...
[konto zostało usunięte]
24-03-2016 15:17
[konto zostało usunięte]
Ale ciekawy przekrój, skrajny przeciwnik, zwolennik i... fanatyk? Ruben, trochę mnie zaskoczyłeś. Jako osoba nie praktykująca żadnej religii, powiedziałbym, że to ciekawa inicjatywa wychodząca do ludzi. Profanacji to podobno dokonał niejaki Nergal, choć go uniewinnili. A to, że ktoś koło tego przejdzie obojętnie, przejedzie samochód... każdy dokonuje własnych wyborów. Słowo Boże ma docierać do tych, którzy chcą go słuchać i być głoszone tam, gdzie go nie oczekują... podobno:).
Kankee
24-03-2016 20:26
Kankee
Ruben, słowo Boże należy głosić wszędzie i wszystkim, czyż nie? No chyba że uważasz że to jest przeznaczone dla tych lepszego sortu...nie wiem i nie chcę wiedzieć kto Ci wpoił do głowy takie dziwne przekonania.
krzysztof.mm
25-03-2016 06:06
krzysztof.mm
Szanowni Państwo
tu nie chodzi o to, czy się czyta biblię - ale czy należy to robić za budżetowe pieniądze, pod publicznym szyldem.
Niektórzy widać nie rozumieją, na czym polega idea i wartość państwa świeckiego. Nie zrozumieją, póki nie obudzą się z ręką w nocniku?...

Słowo Boże głoszą na swój rachunek np. Świadkowie Jehowy, wytrwale i bez rozgłosu - można?...
W kościołach różnych wyznań codziennie biblia na tapecie - można?
Nie, nikomu nie brak dostępu do biblii dzisiaj. Czasy, kiedy kościół katolicki chciał zachować dla siebie monopol na jej posiadanie i interpretacje na szczęście dawno minęły.

Takie publiczne występy, epatowanie się nawzajem pobożnością na pokaz, to czystej wody faryzejstwo.
Moi drodzy, chrześcijanin to ktoś, kto żyje w zgodzie z Ewangelią, a nie czyta ją na głos na rynku w Skoczowie.

Nie, niepotrzebne nam jest wywlekanie religii na ulice, i to pod partyjnymi sztandarami. W kościele w Skoczowie już wisi taki potworek, pokraczne dziecko zbezczeszczonego pychą ołtarza i partyjnego tronu szaleńców - tablica pamięci "poległych i zdradzonych" w Smoleńsku. Wystarczy.
[konto zostało usunięte]
25-03-2016 08:12
[konto zostało usunięte]
Krzysztof, poniekąd trudno się z tobą nie zgodzić, ale zapytam z ciekawości, bo z treści tego artykułu nie jestem w stanie tego wywnioskować, czy wg ciebie to wydarzenie będzie generować jakieś koszy? Na co pójdzie kasa z budżetu?
krzysztof.mm
25-03-2016 08:40
krzysztof.mm
kudasek,
http://www.mck.skoczow.pl/modul,news-pokaz-all,0,5.html
MCK Integrator jest oficjalnym organizatorem.
Ta firma działa za pieniądze, nie za Bóg zapłać.
Nawet stworzenie i wklepanie w net ich afisza generuje koszty.
O resztę warto zapytać MCK.

p.s.
Na oficjalnej stronie MCK, w szczególności w zakładce "O nas", nie ma śladu informacji, że jest to jednostka samorządowa - ciekawe, co nie?...
Zaś w statucie MCK - ani śladu o prowadzeniu misyjnej działalności religijnej, jaką niewątpliwie jest organizowanie publicznego czytania Biblii w święta chrześcijańskie.

"Rozdział 2. CELE I ZADANIA
§ 5. MCK jest instytucją kultury prowadzącą podstawową działalność w zakresie tworzenia, upowszechniania
i ochrony kultury, a w szczególności prowadzi wielokierunkową działalność w dziedzinie rozwoju
i upowszechniania regionalnej, narodowej i światowej kultury wśród mieszkańców Gminy Skoczów."
Koniec, kropka, antylopka.

Tak, tak - zaraz się dowiemy, że czytanie Biblii to działalność kulturalna.
Od 1 września MCK dyryguje K.Abrahamowicz, mianowany kulturalnie przez pisowskiego burmistrza Sitkę
Obłuda ma się dobrze w tym środowisku.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Wybory w Wiśle

19-01-2017 19:20

Już drugi raz z rzędu mieszkańcy Wisły mogli przedstawiać swoje propozycje inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego. Tym razem jednak nie wszystkie pomysły poddane będą procedurze wyboru. Połowa projektów odpadła.

wyświetleń: 640komentarzy: 0

O Afryce w środku zimy, czyli spotkanie z Kydryńskim

19-01-2017 17:40

Liczne podróże do Afryki, które odbył w ciągu 25 lat stały się inspiracją do napisania książki. „Biel. Notatki z Afryki” – wyszła spod pióra Marcina Kydryńskiego w 2016 roku. O najnowszej książce, a także o Afryce, fotografii, podróżach i prawdziwych pasjach można było porozmawiać wczoraj (18.01) w cieszyńskiej Bibliotece właśnie z Marcinem Kydryńskim.

wyświetleń: 672komentarzy: 0

Najmłodsi stela 5/531/2017

19-01-2017 16:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 2559komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

19-01-2017 14:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 1093komentarzy: 0

Ratownik bez uprawnień - Trwa śledztwo

19-01-2017 13:00

Wracamy do sprawy tragicznego utonięcia na basenie w Wiśle. Wczoraj po południu policjanci z Wisły i Cieszyna przy udziale biegłego psychologa prowadzili przesłuchania nastolatków, którzy byli świadkami tragicznego zdarzenia na basenie.

wyświetleń: 9156komentarzy: 14

Znów przekroczenia PM10 !

19-01-2017 11:00

Przekroczenia dopuszczalnych stężeń pyłu zawieszonego znów miały i mają miejsce na cieszyńskim niebie.

wyświetleń: 3962komentarzy: 5

Zmodernizowali ciepłownię

19-01-2017 09:20

Ciepłownia w Strumieniu przeszła modernizację. Jej koszt to ponad 100 tys. zł.

wyświetleń: 987komentarzy: 1

19 wystaw w 24 miesiące!

19-01-2017 07:45

To już dwa lata działalności Galerii Muflon w Ustroniu. W tym czasie zrealizowano 19 wystaw.

wyświetleń: 458komentarzy: 0

Ratownika nie było na basenie?

18-01-2017 19:10

Policja i prokuratura bada przyczynę tragicznego wypadku w Wiśle. Przypomnijmy, wczoraj w basenie Ośrodka Przygotowań Paraolimpijskich utopił się nastolatek, drugi walczy o życie w szpitalu. Jak twierdzi policja, na basenie w momencie tragedii nie było ratownika.

wyświetleń: 13714komentarzy: 6

LOTE, Szybiński, Osuch, SOiZ... Najlepsze szkoły wg Rankingu Perspektyw 2017

18-01-2017 18:15

To ważny ranking dla szkół i dla uczniów. Od lat ranking przygotowany przez Perspektywy jest nie tylko wskazówką dla uczniów przy wyborze szkoły, ale i potwierdzeniem jakości kształcenia dla dyrekcji i kuratorium. Podobnie jak przed rokiem placówki z powiatu, głównie cieszyńskie, są w czołówce.