Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5232komentarzy: 14

Jedna świnia stado czyni...

18-03-2016 07:30

O ile jedna jaskółka nie czyni wiosny, o tyle jedna świnia czyni stado... Hodujesz świnkę? Jeśli tak, masz obowiązek zarejestrować siedzibę... stada.
fot. pixabay.com fot. pixabay.com

Jak informuje Bogusław Kubica, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Cieszynie nawet, jeśli hodujemy jedną świnię na własny użytek, mamy obowiązek dokonać rejestracji stada w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. - W związku z ukazaniem się Decyzji Wykonawczej Komisji (UE) 2016/260 z dnia 23 lutego 2016 r. zmieniającej decyzję 2006/80/WE w odniesieniu do Polski Powiatowy Lekarz Weterynarii w Cieszynie zawiadamia o konieczności rejestracji siedziby stada w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (43-430 Skoczów ul. Cieszyńska 85) nawet w przypadku hodowania jednej świni przeznaczonej na użytek własny.

- Siedzibę stada należy zarejestrować przed wprowadzeniem do niej trzody chlewnej, a niedopełnienie tego obowiązku skutkować będzie nałożeniem grzywny w drodze mandatu karnego. Powyższe postępowanie podyktowane jest zagrożeniem afrykańskim pomorem świń – dodaje Bogusław Kubica.

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 18-03-2016 07:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (14)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
18-03-2016 08:24
Przepierón
Przy rejestracji trzeba jej nadać jakieś imie no i można by ją też było ochrzcić.
Herr Flick
18-03-2016 12:34
Herr Flick
Unię trzeba zniszczyć.
koszor
18-03-2016 12:53
koszor
Tak, panowie, Unia to esencje debilizmu.
grekon
18-03-2016 12:57
grekon
Tak świnia musi mieć konicznie nadane imię tak unia chce
Marzanna
18-03-2016 13:05
Marzanna
To jest gorzej jak za Hitlera. W czasie wojny świnie się nie rejestrowano przy zabiciu trzeba było zgłosić wtedy przychodził policjant niemiecki i oszacował ile jest mięsa i na taki okres nie dostawało się kartek. Teraz trzeba zgłaszać a zabijać na ubojni i jeszcze pilnować czy mięso jest z mojej świni a nie podmienione.Żenada. Jesteśmy głupcami w własnym kraju. Kraje Unii nie małpują tylko my. Popatrzmy Włochy należą do Unii trzeba popatrzeć jaki tam ogromny bałagan zwłaszcza w Neapolu i jakoś to nikomu nie przeszkadza nie ma mandatów tylko w Polsce. Sami Polacy przy tym przestrzeganiu się sami utopią w tym bałaganie.
as355
18-03-2016 13:27
as355
Cyt,, Siedzibę stada należy zarejestrować przed wprowadzeniem do niej trzody chlewnej,,Znam kilka świń ,co jak za komuny się wprowadzili ,,,to stada dawno nie ma ,,,a świnia żyje sobie jak pączek w masełku . Mają imiona i ukrywają to że byli ochrzczeni ,ale stanowiska i przywilejów nie oddadzą ,nawet po uboju .Oto Polska właśnie .
Ki-koker
18-03-2016 15:30
Ki-koker
....ale przecież nowe ten bajzel przejęły i to w dodatku czerwone i koszerne. (-:
dziadzio2000
18-03-2016 16:58
dziadzio2000
Nie wiem po jaką cholere rejestrować te świnie...skoro i tak Polska sprzedaje dobrą wieprzowine zagranicę...a nasz kraj ma zapotrzebowanie na wieprzowine....hmm więc co... kupujemy...i znów sprowadzamy tylko tańsze i byle coo, nie macie nawet pojęcia co kupujecie w sklepie bo wygląda to jak mięso ale niestety tylko wygląda
jojo jojo
18-03-2016 21:37
jojo jojo
kiedyś dałem wodę do badania i przekroczyło o 1 punkt ph ale powiedziano mi żebym się nie przejmował bo w całej unii jest skala do 6 a w Polsce do 5 bo chcą być bardziej unijni.
Hubert1
19-03-2016 08:40
Hubert1
Czy w Warszawie na ul. Wiejskiej już dokonano rejestracji?
pawel27
19-03-2016 10:30
pawel27
Tak, świnie trzeba zarejestrować, potem będą chcieli świnie czipować i będzie trzeba meldować, ile było kotletów, krupnioków, oczywiście pod grożbą kary, jak się tego nie zrobi.
miglanc_7
19-03-2016 11:41
miglanc_7
A to dobre bydym musioł swojego pupila zameldować :D Tylko jak później domownika zjeść?
janusz s
19-03-2016 15:30
janusz s
A co ze świnkami morskimi ?
adawski25
19-03-2016 18:17
adawski25
Kuzwa mega pomysl na maksa niedlugo to bedzie trzeba rejestrowac kury a potem ich jajka...no i kroliki naturalnie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Uzbierali prawie 14 tysięcy

14-12-2017 16:00

Na rehabilitację Tomka Cichego i leczenie Zosi Binek zebrano 10 grudnia podczas I Koncertu Charytatywnego "Dźwięki z serca płynące” w Goleszowie prawie 14 tysięcy zł. Zebranym nie przeszkodził nawet halny.

wyświetleń: 29komentarzy: 0

System Orzekania o Niepełnosprawności - główne założenia

14-12-2017 14:40

2 lutego 2017 roku został powołany Międzyresortowy Zespół do spraw Opracowania Systemu Orzekania o Niepełnosprawności oraz Niezdolności do Pracy, który ma zreformować system orzekania o niepełnosprawności.

wyświetleń: 290komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

14-12-2017 13:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 160komentarzy: 0

Zdejszy w terminie

14-12-2017 12:00

Udało się ukończyć prace na Zdejszy w Wiśle - 11 grudnia dokonano odbioru wyremontowanej drogi na os. Zdejszy.

wyświetleń: 641komentarzy: 1

Biblioteka na szczycie

14-12-2017 10:30

Na szczycie listy najlepszych bibliotek w Polsce ulokowała się Biblioteka Miejska w Cieszynie. Spośród 650 bibliotek publicznych zajmuje już 15 miejsce.

wyświetleń: 394komentarzy: 0

Bładnice - śmierć w mieszkaniu

14-12-2017 09:00

Najprawdopodobniej zatrucie dymem, spowodowało śmierć mężczyzny w domu w Bładnicach Dolnych. Mimo reanimacji nie udało się go uratować.

wyświetleń: 5643komentarzy: 0

Karta Dom z Rabatem Powitalnym w Leroy Merlin

14-12-2017 07:30

W dniach od 15 do 17 grudnia 2017 w sklepie Leroy Merlin załóż Kartę Dom -  czekają same korzyści!

wyświetleń: 529komentarzy: 0

Zawód: Betrojerinka

13-12-2017 21:00

We wtorek (12.12) na ternie Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie odbyło się spotkanie z Anną Wiatr, autorką książki "Betrojerinki", opowiadającej o życiu polskich opiekunek osób starszych w Niemczech.

wyświetleń: 1009komentarzy: 5

Adwent w Avionie

13-12-2017 19:45

We wtorek (12.12) odbyło w Avionie się tradycyjne już spotkanie świąteczne z pracownikami Muzeum Beskidzkiego we Frýdku-Místku. W czasie prelekcji, przedstawiciel Muzeum przybliżył słuchaczom lokalne tradycje adwentowe oraz świąteczne. Całość poparta była zdjęciami – tymi archaicznymi oraz tymi bliższymi naszym czasom.

wyświetleń: 406komentarzy: 0

Znowu powieje

13-12-2017 18:45

Silny wiatr znowu powraca w Beskidy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie II stopnia dla naszego regionu.