Wiadomości

Wkrótce w regionie

Czerwiec 2016
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Kontakt24

wyświetleń: 3143komentarzy: 14

Jedna świnia stado czyni...

18-03-2016 07:30

O ile jedna jaskółka nie czyni wiosny, o tyle jedna świnia czyni stado... Hodujesz świnkę? Jeśli tak, masz obowiązek zarejestrować siedzibę... stada.
Jedna świnia stado czyni... fot. pixabay.com

Jak informuje Bogusław Kubica, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Cieszynie nawet, jeśli hodujemy jedną świnię na własny użytek, mamy obowiązek dokonać rejestracji stada w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. - W związku z ukazaniem się Decyzji Wykonawczej Komisji (UE) 2016/260 z dnia 23 lutego 2016 r. zmieniającej decyzję 2006/80/WE w odniesieniu do Polski Powiatowy Lekarz Weterynarii w Cieszynie zawiadamia o konieczności rejestracji siedziby stada w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (43-430 Skoczów ul. Cieszyńska 85) nawet w przypadku hodowania jednej świni przeznaczonej na użytek własny.

- Siedzibę stada należy zarejestrować przed wprowadzeniem do niej trzody chlewnej, a niedopełnienie tego obowiązku skutkować będzie nałożeniem grzywny w drodze mandatu karnego. Powyższe postępowanie podyktowane jest zagrożeniem afrykańskim pomorem świń – dodaje Bogusław Kubica.

red.

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 18-03-2016 07:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (14)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
18-03-2016 08:24
Przepierón
Przy rejestracji trzeba jej nadać jakieś imie no i można by ją też było ochrzcić.
Herr Flick
18-03-2016 12:34
Herr Flick
Unię trzeba zniszczyć.
koszor
18-03-2016 12:53
koszor
Tak, panowie, Unia to esencje debilizmu.
grekon
18-03-2016 12:57
grekon
Tak świnia musi mieć konicznie nadane imię tak unia chce
Marzanna
18-03-2016 13:05
Marzanna
To jest gorzej jak za Hitlera. W czasie wojny świnie się nie rejestrowano przy zabiciu trzeba było zgłosić wtedy przychodził policjant niemiecki i oszacował ile jest mięsa i na taki okres nie dostawało się kartek. Teraz trzeba zgłaszać a zabijać na ubojni i jeszcze pilnować czy mięso jest z mojej świni a nie podmienione.Żenada. Jesteśmy głupcami w własnym kraju. Kraje Unii nie małpują tylko my. Popatrzmy Włochy należą do Unii trzeba popatrzeć jaki tam ogromny bałagan zwłaszcza w Neapolu i jakoś to nikomu nie przeszkadza nie ma mandatów tylko w Polsce. Sami Polacy przy tym przestrzeganiu się sami utopią w tym bałaganie.
as355
18-03-2016 13:27
as355
Cyt,, Siedzibę stada należy zarejestrować przed wprowadzeniem do niej trzody chlewnej,,Znam kilka świń ,co jak za komuny się wprowadzili ,,,to stada dawno nie ma ,,,a świnia żyje sobie jak pączek w masełku . Mają imiona i ukrywają to że byli ochrzczeni ,ale stanowiska i przywilejów nie oddadzą ,nawet po uboju .Oto Polska właśnie .
Ki-koker
18-03-2016 15:30
Ki-koker
....ale przecież nowe ten bajzel przejęły i to w dodatku czerwone i koszerne. (-:
dziadzio2000
18-03-2016 16:58
dziadzio2000
Nie wiem po jaką cholere rejestrować te świnie...skoro i tak Polska sprzedaje dobrą wieprzowine zagranicę...a nasz kraj ma zapotrzebowanie na wieprzowine....hmm więc co... kupujemy...i znów sprowadzamy tylko tańsze i byle coo, nie macie nawet pojęcia co kupujecie w sklepie bo wygląda to jak mięso ale niestety tylko wygląda
jojo jojo
18-03-2016 21:37
jojo jojo
kiedyś dałem wodę do badania i przekroczyło o 1 punkt ph ale powiedziano mi żebym się nie przejmował bo w całej unii jest skala do 6 a w Polsce do 5 bo chcą być bardziej unijni.
Hubert1
19-03-2016 08:40
Hubert1
Czy w Warszawie na ul. Wiejskiej już dokonano rejestracji?
pawel27
19-03-2016 10:30
pawel27
Tak, świnie trzeba zarejestrować, potem będą chcieli świnie czipować i będzie trzeba meldować, ile było kotletów, krupnioków, oczywiście pod grożbą kary, jak się tego nie zrobi.
miglanc_7
19-03-2016 11:41
miglanc_7
A to dobre bydym musioł swojego pupila zameldować :D Tylko jak później domownika zjeść?
janusz s
19-03-2016 15:30
janusz s
A co ze świnkami morskimi ?
adawski25
19-03-2016 18:17
adawski25
Kuzwa mega pomysl na maksa niedlugo to bedzie trzeba rejestrowac kury a potem ich jajka...no i kroliki naturalnie.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Policjanci wyjdą zza biurek

29-06-2016 16:00

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji chce wprowadzić parę zmian w Policji: przywrócić zlikwidowane posterunki, stworzyć mapę bezpieczeństwa oraz dzielnicowych zza biurek z powrotem skierować na ulice.

wyświetleń: 119komentarzy: 0

Proszą o rozsądek

29-06-2016 14:30

Policjanci apelują o zachowanie rozsądku podczas wakacyjnego wypoczynku, nie tylko na drogach, ale i nad wodą.

wyświetleń: 261komentarzy: 0

Zaolzie: Polscy harcerze z Bystrzycy mają nową żaglówkę

29-06-2016 12:40

Na Zaolziu – choć mało się o tym wie – istnieje polskie harcerstwo. Nie dość tego. Są nawet drużyny wodniackie i to tam, gdzie by się nikt tych „morskich wilków” nie spodziewał. W podgórskiej Bystrzycy od siedemnastu lat działa Wodna Drużyna Harcerska „Grom”, która w połowie czerwca pochwaliła się swoim nowym nabytkiem – jest to żaglówka, której uroczysty chrzest miał miejsce na zalewie w Cierlicku.

wyświetleń: 256komentarzy: 1

Szczęśliwy finał poszukiwań

29-06-2016 11:30

Kilka godzin trwała akcja poszukiwawcza 70-letniej mieszkanki gminy Chybie. Schorowana kobieta zaginęła wczoraj popołudniu. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze

wyświetleń: 2587komentarzy: 0

Pół wieku uzdrowiska

29-06-2016 10:55

50 lat minie w przyszłym roku od rozpoczęcia budowy w Ustroniu kompleksu sanatoriów. Popularne piramidy na stałe wpisały się w krajobraz miasta. Dzięki inwestycji sprzed trzech dekad zmieniło się nie tylko ono samo. Także województwo śląskie zyskało miejsce, gdzie wiele osób powraca do zdrowia.

wyświetleń: 828komentarzy: 1

Sesja podziękowań i gratulacji

29-06-2016 09:20

Ostatnia (28.06) przed wakacyjną przerwą sesja Rady Powiatu Cieszyńskiego rozpoczęła się od gratulacji i podziękowań. Przyznano stypendia Starosty Cieszyńskiego oraz pogratulowano Małgorzacie Kiereś, laureatce nagrody im. Oskara Kolberga.

wyświetleń: 1091komentarzy: 0

Jest praca dla specjalistów w FAO FAR

29-06-2016 07:30

Masz doświadczenie w branży samochodowej, motoryzacyjnej lub maszynowej? Znasz się na hydraulice lub elektrotechnice maszynowej? Firma FAO FAR z Puńcowa, największy, prywatny polski producent maszyn leśnych ma dla Ciebie pracę!

wyświetleń: 2676komentarzy: 0

Wspólnie pokonali 2942 długości basenu

28-06-2016 20:15

Blisko 60 osób, w różnym wieku, wystartowało w tegorocznym Maratonie dla Hospicjum „Pływaj dla dzieciaków z dzieciakami”. W tym roku uczestnikom maratonu udało się przepłynąć ponad 2900 długości basenu. Wszystko to na rzecz dzieci osieroconych wspieranych przez Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie.

wyświetleń: 845komentarzy: 0

Zasmakuj w gofrach

28-06-2016 19:05

Już jutro, tj. w środę (29.06) po raz kolejny na cieszyńskim rynku będzie można posmakować pysznych gofrów.Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na szczytny cel. Zapraszamy do Cieszyna w godzinach od 12:00 do 17:00.

wyświetleń: 1564komentarzy: 0

Wisła - jedź w górę!

28-06-2016 17:10

Wisła jest miejscowością, do której warto zajrzeć o każdej porze roku. Nie brakuje tutaj wyciągów krzesełkowych i kanapowych . Służą jednak nie tylko narciarzom w zimie. Za ich pomocą zdobędziemy bez trudu wiślańskie szczyty.