Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3614komentarzy: 14

Jedna świnia stado czyni...

18-03-2016 07:30

O ile jedna jaskółka nie czyni wiosny, o tyle jedna świnia czyni stado... Hodujesz świnkę? Jeśli tak, masz obowiązek zarejestrować siedzibę... stada.
fot. pixabay.com fot. pixabay.com

Jak informuje Bogusław Kubica, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Cieszynie nawet, jeśli hodujemy jedną świnię na własny użytek, mamy obowiązek dokonać rejestracji stada w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. - W związku z ukazaniem się Decyzji Wykonawczej Komisji (UE) 2016/260 z dnia 23 lutego 2016 r. zmieniającej decyzję 2006/80/WE w odniesieniu do Polski Powiatowy Lekarz Weterynarii w Cieszynie zawiadamia o konieczności rejestracji siedziby stada w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (43-430 Skoczów ul. Cieszyńska 85) nawet w przypadku hodowania jednej świni przeznaczonej na użytek własny.

- Siedzibę stada należy zarejestrować przed wprowadzeniem do niej trzody chlewnej, a niedopełnienie tego obowiązku skutkować będzie nałożeniem grzywny w drodze mandatu karnego. Powyższe postępowanie podyktowane jest zagrożeniem afrykańskim pomorem świń – dodaje Bogusław Kubica.

red.

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 18-03-2016 07:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (14)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
18-03-2016 08:24
Przepierón
Przy rejestracji trzeba jej nadać jakieś imie no i można by ją też było ochrzcić.
Herr Flick
18-03-2016 12:34
Herr Flick
Unię trzeba zniszczyć.
koszor
18-03-2016 12:53
koszor
Tak, panowie, Unia to esencje debilizmu.
grekon
18-03-2016 12:57
grekon
Tak świnia musi mieć konicznie nadane imię tak unia chce
Marzanna
18-03-2016 13:05
Marzanna
To jest gorzej jak za Hitlera. W czasie wojny świnie się nie rejestrowano przy zabiciu trzeba było zgłosić wtedy przychodził policjant niemiecki i oszacował ile jest mięsa i na taki okres nie dostawało się kartek. Teraz trzeba zgłaszać a zabijać na ubojni i jeszcze pilnować czy mięso jest z mojej świni a nie podmienione.Żenada. Jesteśmy głupcami w własnym kraju. Kraje Unii nie małpują tylko my. Popatrzmy Włochy należą do Unii trzeba popatrzeć jaki tam ogromny bałagan zwłaszcza w Neapolu i jakoś to nikomu nie przeszkadza nie ma mandatów tylko w Polsce. Sami Polacy przy tym przestrzeganiu się sami utopią w tym bałaganie.
as355
18-03-2016 13:27
as355
Cyt,, Siedzibę stada należy zarejestrować przed wprowadzeniem do niej trzody chlewnej,,Znam kilka świń ,co jak za komuny się wprowadzili ,,,to stada dawno nie ma ,,,a świnia żyje sobie jak pączek w masełku . Mają imiona i ukrywają to że byli ochrzczeni ,ale stanowiska i przywilejów nie oddadzą ,nawet po uboju .Oto Polska właśnie .
Ki-koker
18-03-2016 15:30
Ki-koker
....ale przecież nowe ten bajzel przejęły i to w dodatku czerwone i koszerne. (-:
dziadzio2000
18-03-2016 16:58
dziadzio2000
Nie wiem po jaką cholere rejestrować te świnie...skoro i tak Polska sprzedaje dobrą wieprzowine zagranicę...a nasz kraj ma zapotrzebowanie na wieprzowine....hmm więc co... kupujemy...i znów sprowadzamy tylko tańsze i byle coo, nie macie nawet pojęcia co kupujecie w sklepie bo wygląda to jak mięso ale niestety tylko wygląda
jojo jojo
18-03-2016 21:37
jojo jojo
kiedyś dałem wodę do badania i przekroczyło o 1 punkt ph ale powiedziano mi żebym się nie przejmował bo w całej unii jest skala do 6 a w Polsce do 5 bo chcą być bardziej unijni.
Hubert1
19-03-2016 08:40
Hubert1
Czy w Warszawie na ul. Wiejskiej już dokonano rejestracji?
pawel27
19-03-2016 10:30
pawel27
Tak, świnie trzeba zarejestrować, potem będą chcieli świnie czipować i będzie trzeba meldować, ile było kotletów, krupnioków, oczywiście pod grożbą kary, jak się tego nie zrobi.
miglanc_7
19-03-2016 11:41
miglanc_7
A to dobre bydym musioł swojego pupila zameldować :D Tylko jak później domownika zjeść?
janusz s
19-03-2016 15:30
janusz s
A co ze świnkami morskimi ?
adawski25
19-03-2016 18:17
adawski25
Kuzwa mega pomysl na maksa niedlugo to bedzie trzeba rejestrowac kury a potem ich jajka...no i kroliki naturalnie.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Portal OX.PL poleca!

29-09-2016 20:15

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 458komentarzy: 0

Weekendowe propozycje rowerowe (WPR). Odcinek 4: Białogród i cesarsko-pruskie słupy graniczne

29-09-2016 18:35

Mamy dla Was nowy dział przygotowany przez zapalonego rowerzystę, Daniela Pipienia. Co tydzień pokażemy Wam ciekawe propozycje weekendowych tras rowerowych na Śląsku Cieszyńskim. Dziś propozycja wycieczki śladem dawnej granicy prusko-austriackiej.

wyświetleń: 696komentarzy: 0

Uważaj przy bankomacie!

29-09-2016 16:40

Skimming, czyli kradzież danych z paska magnetycznego karty bankowej wraz z numerem PIN staje się coraz częstszym zjawiskiem. Jak ochronić się przed skopiowaniem naszej karty i stratą pieniędzy?

wyświetleń: 2803komentarzy: 0

Oceniliśmy pracę policji

29-09-2016 14:55

W dniach 8-15 września przeprowadzono badanie dotyczące oceny instytucji publicznych. Okazało się, że blisko trzy czwarte Polaków dobrze ocenia swoja policję.

wyświetleń: 922komentarzy: 4

Hardcorowa impreza

29-09-2016 13:00

Jeśli idee i muzyka związane z hardcore punk należy do Twoich zainteresowań, to koniecznie weź udział w kolejnej edycji festiwalu Gotta Go w Cieszynie.

wyświetleń: 1141komentarzy: 0

Jak przygotować samochód na jesień i zimę

29-09-2016 11:00

Odpali, czy nie odpali? To pytanie zimą zadaje sobie bardzo wielu kierowców. Okres jesienno-zimowy jest szczególnie trudny dla naszych samochodów. Mróz i opady śniegu zweryfikują, czy zadbaliśmy o swój pojazd na zimę. Aby przejść ten test wzorowo, już teraz przygotuj samochód na niskie temperatury i jazdę po zaśnieżonych i oblodzonych drogach!

wyświetleń: 893komentarzy: 0

Cieszyn - ewakuacja w poradni

29-09-2016 10:00

Ponad sto osób zostało wczoraj (28.09) przed południem ewakuowanych z zespołu poradni działających przy Szpitalu Śląskim w Cieszynie.

wyświetleń: 7989komentarzy: 0

Skoczów - zadymienie w domu

29-09-2016 09:00

Trzy zastępy straży pożarnej zostały wezwane wczoraj wieczorem (28 września) do jednego z budynków w centrum Skoczowa.

wyświetleń: 2721komentarzy: 0

Rajska jabłonka na Scenie Polskiej

29-09-2016 08:00

„Rajska jabłonka” to spektakl o życiu. A dokładnie to o sześćdziesięcioletnim wycinku z życia Ujca Francka, od pierwszej wojny światowej aż po lata osiemdziesiąte. To opowieść o pięknie tego życia, o przywiązaniu do miejsca, symbolizowanego przez ową jabłonkę, drzewo żywota – ustawioną w centralnym punkcie sceny – która jest świadkiem wszystkich wzlotów i upadków bohatera. Bo to również opowieść o brudach tego życia, o podstępie, o zdradzie, o meandrach Fortuny, o karierowiczach, którzy zmieniają swe zapatrywania w zależności od kierunku wiejącego wiatru, albo duszący swe młodzieńcze ideały i marzenia, byleby się tylko znaleźć na szczytach.

wyświetleń: 252komentarzy: 0

Po raz XVI uchylili wieko cieszyńskiej trówły

28-09-2016 22:05

Za nami XVI edycja wyjątkowego festiwalu, który niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem. ''Skarby z cieszyńskiej trówły'' to kilkadziesiąt najróżniejszych wydarzeń promujących kulturę regionalną. Podczas tegorocznej edycji nie zabrakło tradycyjnych elementów programu, ale i nowości. Dopisała również pogoda.