Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3267komentarzy: 14

Jedna świnia stado czyni...

18-03-2016 07:30

O ile jedna jaskółka nie czyni wiosny, o tyle jedna świnia czyni stado... Hodujesz świnkę? Jeśli tak, masz obowiązek zarejestrować siedzibę... stada.
Jedna świnia stado czyni... fot. pixabay.com

Jak informuje Bogusław Kubica, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Cieszynie nawet, jeśli hodujemy jedną świnię na własny użytek, mamy obowiązek dokonać rejestracji stada w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. - W związku z ukazaniem się Decyzji Wykonawczej Komisji (UE) 2016/260 z dnia 23 lutego 2016 r. zmieniającej decyzję 2006/80/WE w odniesieniu do Polski Powiatowy Lekarz Weterynarii w Cieszynie zawiadamia o konieczności rejestracji siedziby stada w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (43-430 Skoczów ul. Cieszyńska 85) nawet w przypadku hodowania jednej świni przeznaczonej na użytek własny.

- Siedzibę stada należy zarejestrować przed wprowadzeniem do niej trzody chlewnej, a niedopełnienie tego obowiązku skutkować będzie nałożeniem grzywny w drodze mandatu karnego. Powyższe postępowanie podyktowane jest zagrożeniem afrykańskim pomorem świń – dodaje Bogusław Kubica.

red.

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 18-03-2016 07:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (14)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
18-03-2016 08:24
Przepierón
Przy rejestracji trzeba jej nadać jakieś imie no i można by ją też było ochrzcić.
Herr Flick
18-03-2016 12:34
Herr Flick
Unię trzeba zniszczyć.
koszor
18-03-2016 12:53
koszor
Tak, panowie, Unia to esencje debilizmu.
grekon
18-03-2016 12:57
grekon
Tak świnia musi mieć konicznie nadane imię tak unia chce
Marzanna
18-03-2016 13:05
Marzanna
To jest gorzej jak za Hitlera. W czasie wojny świnie się nie rejestrowano przy zabiciu trzeba było zgłosić wtedy przychodził policjant niemiecki i oszacował ile jest mięsa i na taki okres nie dostawało się kartek. Teraz trzeba zgłaszać a zabijać na ubojni i jeszcze pilnować czy mięso jest z mojej świni a nie podmienione.Żenada. Jesteśmy głupcami w własnym kraju. Kraje Unii nie małpują tylko my. Popatrzmy Włochy należą do Unii trzeba popatrzeć jaki tam ogromny bałagan zwłaszcza w Neapolu i jakoś to nikomu nie przeszkadza nie ma mandatów tylko w Polsce. Sami Polacy przy tym przestrzeganiu się sami utopią w tym bałaganie.
as355
18-03-2016 13:27
as355
Cyt,, Siedzibę stada należy zarejestrować przed wprowadzeniem do niej trzody chlewnej,,Znam kilka świń ,co jak za komuny się wprowadzili ,,,to stada dawno nie ma ,,,a świnia żyje sobie jak pączek w masełku . Mają imiona i ukrywają to że byli ochrzczeni ,ale stanowiska i przywilejów nie oddadzą ,nawet po uboju .Oto Polska właśnie .
Ki-koker
18-03-2016 15:30
Ki-koker
....ale przecież nowe ten bajzel przejęły i to w dodatku czerwone i koszerne. (-:
dziadzio2000
18-03-2016 16:58
dziadzio2000
Nie wiem po jaką cholere rejestrować te świnie...skoro i tak Polska sprzedaje dobrą wieprzowine zagranicę...a nasz kraj ma zapotrzebowanie na wieprzowine....hmm więc co... kupujemy...i znów sprowadzamy tylko tańsze i byle coo, nie macie nawet pojęcia co kupujecie w sklepie bo wygląda to jak mięso ale niestety tylko wygląda
jojo jojo
18-03-2016 21:37
jojo jojo
kiedyś dałem wodę do badania i przekroczyło o 1 punkt ph ale powiedziano mi żebym się nie przejmował bo w całej unii jest skala do 6 a w Polsce do 5 bo chcą być bardziej unijni.
Hubert1
19-03-2016 08:40
Hubert1
Czy w Warszawie na ul. Wiejskiej już dokonano rejestracji?
pawel27
19-03-2016 10:30
pawel27
Tak, świnie trzeba zarejestrować, potem będą chcieli świnie czipować i będzie trzeba meldować, ile było kotletów, krupnioków, oczywiście pod grożbą kary, jak się tego nie zrobi.
miglanc_7
19-03-2016 11:41
miglanc_7
A to dobre bydym musioł swojego pupila zameldować :D Tylko jak później domownika zjeść?
janusz s
19-03-2016 15:30
janusz s
A co ze świnkami morskimi ?
adawski25
19-03-2016 18:17
adawski25
Kuzwa mega pomysl na maksa niedlugo to bedzie trzeba rejestrowac kury a potem ich jajka...no i kroliki naturalnie.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

''OmNomNom'' - danie pierwsze

23-07-2016 10:30

W Chacie nad Zalewem w Zabłociu odbył „Zdrowy Piknik Wakacyjny”, pierwszy etap projektu kulinarno-edukacyjnego „OmNomNom”.

wyświetleń: 74komentarzy: 0

Eko i od lokalnych dostawców

23-07-2016 07:30

Status konkursu: TRWA

Najlepsza wołowina na Śląsku Cieszyńskim, warzywa i owoce, które zrodziła cieszyńska ziemia, produkty od lokalnych dostawców - jeśli to tego szukasz w pobliskich lokalach gastronomicznych, zajrzyj do restauracji Ekotradycja, która serwuje tradycyjne potrawy, przygotowując je na bazie produktów ekologicznych i lokalnych. Przyjdź i przekonaj się, a do końca wakacji dodatkowo obniż rachunek o 20% lub zjedz za darmo - jeśli tylko zdołasz rozwiązać kolejną konkursową zagadkę.

wyświetleń: 743komentarzy: 0

Norwegowie najlepsi

23-07-2016 00:01

Ekipa Norwegii w składzie: Johann Andre Forfang, Tom Hilde, Joachim Hauer i Anders Fannemel zwyciężyła w sobotnim konkursie drużynowym FIS Grand Prix Wisła 2016, który był rozgrywany na skoczni im. Adama Małysza. Podopieczni Alexandera Stoeckla o dziewięć punktów pokonali reprezentację Słowenii, natomiast na najniższym stopniu podium stanęli niemieccy skoczkowie. Biało-Czerwoni zmagania drużynowe ukończyli na szóstej pozycji.

wyświetleń: 387komentarzy: 0

Jednak chcą sprzedać?

22-07-2016 19:00

Nie udało się poprzedniej władzy, czy obecna będzie miała więcej szczęścia? Gmina Skoczów kolejny raz chce się pozbyć kamienicy na rynku. Czy z powodzeniem?

wyświetleń: 2840komentarzy: 7

Place zabaw w wakacje

22-07-2016 17:35

Urzędnicy z Jasienicy informują, że istniejące przy placówkach oświatowych place zabaw są czynne podczas wakacji.

wyświetleń: 578komentarzy: 0

Child Alert w aplikacji

22-07-2016 16:00

W połowie lipca Komenda Główna Policji nawiązała współpracę z firmą NEPTIS S.A., dzięki czemu informacje o zaginięciu dziecka będą wyświetlane w jednej z najpopularniejszych w Polsce aplikacji dla kierowców.

wyświetleń: 543komentarzy: 0

Remont drogi w Harbutowicach

22-07-2016 14:30

Zmodernizowana zostanie ul. Stara Droga w Harbutowicach. Burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko podpisał, 21 lipca w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach, dokument zatwierdzający realizację wniosku ''Rozbudowa ul. Stara Droga w Harbutowicach'' z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

wyświetleń: 1024komentarzy: 1

Ankieta w Istebnej

22-07-2016 12:30

Gmina Istebna zaprasza do uzupełnienia ankiety dotyczącej opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji. Dzięki temu będzie można pozyskać fundusze europejskie na realizację projektów, które mogą pomóc w poprawie sytuacji społeczno-ekonomicznej mieszkańców gminy.

wyświetleń: 649komentarzy: 0

Pomoc dla poszkodowanych

22-07-2016 11:20

Ruszyła kampania społeczna skierowana do milionów Polaków posiadających fundusze i polisolokaty. Stowarzyszenie „Przywiązani do Polisy” w ramach akcji uruchomiło m.in. ogólnopolską linię telefoniczną za pośrednictwem której poszkodowani otrzymają bezpłatne informacje, w jaki sposób wyplątać się z toksycznych produktów finansowych.

wyświetleń: 528komentarzy: 0

FIS Grand Prix Wisła 2016: Wręczono numery startowe

22-07-2016 09:15

Wzorem lat ubiegłych, tradycyjnie po czwartkowych kwalifikacjach odbyło się uroczyste wręczenie numerów startowych 10 najlepszym zawodnikom, rywalizującym podczas zawodów FIS Grand Prix 2016. Tego wieczoru na wiślańskim rynku zobaczyliśmy aż dwóch reprezentantów Polski - lidera cyklu Macieja Kota oraz drugiego w klasyfikacji generalnej Kamila Stocha.