Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3451komentarzy: 14

Jedna świnia stado czyni...

18-03-2016 07:30

O ile jedna jaskółka nie czyni wiosny, o tyle jedna świnia czyni stado... Hodujesz świnkę? Jeśli tak, masz obowiązek zarejestrować siedzibę... stada.
Jedna świnia stado czyni... fot. pixabay.com

Jak informuje Bogusław Kubica, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Cieszynie nawet, jeśli hodujemy jedną świnię na własny użytek, mamy obowiązek dokonać rejestracji stada w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. - W związku z ukazaniem się Decyzji Wykonawczej Komisji (UE) 2016/260 z dnia 23 lutego 2016 r. zmieniającej decyzję 2006/80/WE w odniesieniu do Polski Powiatowy Lekarz Weterynarii w Cieszynie zawiadamia o konieczności rejestracji siedziby stada w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (43-430 Skoczów ul. Cieszyńska 85) nawet w przypadku hodowania jednej świni przeznaczonej na użytek własny.

- Siedzibę stada należy zarejestrować przed wprowadzeniem do niej trzody chlewnej, a niedopełnienie tego obowiązku skutkować będzie nałożeniem grzywny w drodze mandatu karnego. Powyższe postępowanie podyktowane jest zagrożeniem afrykańskim pomorem świń – dodaje Bogusław Kubica.

red.

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 18-03-2016 07:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (14)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
18-03-2016 08:24
Przepierón
Przy rejestracji trzeba jej nadać jakieś imie no i można by ją też było ochrzcić.
Herr Flick
18-03-2016 12:34
Herr Flick
Unię trzeba zniszczyć.
koszor
18-03-2016 12:53
koszor
Tak, panowie, Unia to esencje debilizmu.
grekon
18-03-2016 12:57
grekon
Tak świnia musi mieć konicznie nadane imię tak unia chce
Marzanna
18-03-2016 13:05
Marzanna
To jest gorzej jak za Hitlera. W czasie wojny świnie się nie rejestrowano przy zabiciu trzeba było zgłosić wtedy przychodził policjant niemiecki i oszacował ile jest mięsa i na taki okres nie dostawało się kartek. Teraz trzeba zgłaszać a zabijać na ubojni i jeszcze pilnować czy mięso jest z mojej świni a nie podmienione.Żenada. Jesteśmy głupcami w własnym kraju. Kraje Unii nie małpują tylko my. Popatrzmy Włochy należą do Unii trzeba popatrzeć jaki tam ogromny bałagan zwłaszcza w Neapolu i jakoś to nikomu nie przeszkadza nie ma mandatów tylko w Polsce. Sami Polacy przy tym przestrzeganiu się sami utopią w tym bałaganie.
as355
18-03-2016 13:27
as355
Cyt,, Siedzibę stada należy zarejestrować przed wprowadzeniem do niej trzody chlewnej,,Znam kilka świń ,co jak za komuny się wprowadzili ,,,to stada dawno nie ma ,,,a świnia żyje sobie jak pączek w masełku . Mają imiona i ukrywają to że byli ochrzczeni ,ale stanowiska i przywilejów nie oddadzą ,nawet po uboju .Oto Polska właśnie .
Ki-koker
18-03-2016 15:30
Ki-koker
....ale przecież nowe ten bajzel przejęły i to w dodatku czerwone i koszerne. (-:
dziadzio2000
18-03-2016 16:58
dziadzio2000
Nie wiem po jaką cholere rejestrować te świnie...skoro i tak Polska sprzedaje dobrą wieprzowine zagranicę...a nasz kraj ma zapotrzebowanie na wieprzowine....hmm więc co... kupujemy...i znów sprowadzamy tylko tańsze i byle coo, nie macie nawet pojęcia co kupujecie w sklepie bo wygląda to jak mięso ale niestety tylko wygląda
jojo jojo
18-03-2016 21:37
jojo jojo
kiedyś dałem wodę do badania i przekroczyło o 1 punkt ph ale powiedziano mi żebym się nie przejmował bo w całej unii jest skala do 6 a w Polsce do 5 bo chcą być bardziej unijni.
Hubert1
19-03-2016 08:40
Hubert1
Czy w Warszawie na ul. Wiejskiej już dokonano rejestracji?
pawel27
19-03-2016 10:30
pawel27
Tak, świnie trzeba zarejestrować, potem będą chcieli świnie czipować i będzie trzeba meldować, ile było kotletów, krupnioków, oczywiście pod grożbą kary, jak się tego nie zrobi.
miglanc_7
19-03-2016 11:41
miglanc_7
A to dobre bydym musioł swojego pupila zameldować :D Tylko jak później domownika zjeść?
janusz s
19-03-2016 15:30
janusz s
A co ze świnkami morskimi ?
adawski25
19-03-2016 18:17
adawski25
Kuzwa mega pomysl na maksa niedlugo to bedzie trzeba rejestrowac kury a potem ich jajka...no i kroliki naturalnie.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Kościoły Śląska Cieszyńskiego. Część 35/16 - Parafia Ewangelicko-Augsburska w Ustroniu

28-08-2016 08:15

Wiosną 1654 roku - w okresie od 21 marca do 18 kwietnia - ewangelikom odebrano 50 kościołów na Śląsku Cieszyńskim. po tym trudnym czasie powstała m.in. parafia ewangelicka w Ustroniu.

wyświetleń: 88komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

28-08-2016 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 273komentarzy: 0

Nie pociągiem a rowerem do Bielska?

27-08-2016 19:30

Czy linia kolejowa nr 190 z Bielska – Białej do Cieszyna przekształcona zostanie w ścieżkę dla rowerów? Nieczynna od kilku lat trasa może przekształcić się szlak dla cyklistów. Takie informacje napływają z Katowic, samorząd województwa zlecił audyt nieczynnych tras kolejowych pod kątem utworzenia na nich tras rowerowych.

wyświetleń: 2425komentarzy: 3

Przed 100 laty na łamach prasy na Śląsku Cieszyńskim pisano... (35/8/16)

27-08-2016 18:00

Czego użyli dwaj "rybacy" z Godziszowa podczas połowu? Na te i inne pytania odpowie nasz cotygodniowy przegląd prasy sprzed stu lat.

wyświetleń: 248komentarzy: 0

Samochodem w 'arkę'

27-08-2016 17:30

Dzisiaj (27 sierpnia) po godzinie piętnastej w Brennej doszło do wypadku. Samochód uderzył w dom.

wyświetleń: 3703komentarzy: 9

Hashtag w Cieszynie

27-08-2016 16:30

O potędze hashtagów mogą świadczyć liczby – każdego dnia do sieci trafia 2,5 miliarda postów na Facebooku, 400 milionów tweedów i 45 milionów postów na Instagramie. Aby trafić ze swoim przekazem, inicjatywą lub tematem do szerszego grona odbiorców, grupujemy słowa poprzez używanie popularnego „krzyżyka”. Czy poznaliście już krążący po okolicy #Cieszynlove?

wyświetleń: 831komentarzy: 0

Gdziekolwiek jesteś Kultura jest z Tobą!

27-08-2016 15:05

„Gdziekolwiek jesteś. Kiedykolwiek chcesz. Kultura jest z Tobą” to hasło nowego projektu Fundacji Legalna Kultura. „Kultura na Widoku”, bo taką nazwę nosi multimedialny projekt skierowany do wszystkich, dla których kultura jest ważna i tych, którzy dopiero będą ją odkrywać.

wyświetleń: 503komentarzy: 0

Rajd Barum: awaria wyklucza Kajetanowicza z walki

27-08-2016 15:00

Wysokie trzecie miejsce po trzech odcinkach specjalnych najmocniej obsadzonej rundy sezonu – taki był bilans Kajetana Kajetanowicza po pierwszej dzisiejszej pętli Rajdu Barum. Już od samego początku rywalizacji Polacy regularnie plasowali się w ścisłej czołówce klasyfikacji imprezy i na kolejne oesy sobotniego etapu ruszyli z zamiarem utrzymania szybkiego, równego i pewnego tempa.

wyświetleń: 592komentarzy: 0

Oczami niewidomego (48): Regina Zachurzok - niepełnosprawna z Drogomyśla

27-08-2016 12:55

Tym razem chciałbym zainteresować czytelników rozmową z mieszkanką naszego powiatu Panią Reginą Zachurzok z Drogomyśla, która odpowiedziała na kilka moich pytań. Jej niepełnosprawność spowodowana jest przez stwardnienie rozsiane.

wyświetleń: 951komentarzy: 0

Wracacie z wakacji- uważajcie

27-08-2016 11:10

Od wczoraj (26.08.2016) policja w całym kraju prowadzi działania pn. „Bezpieczny weekend” .  Najbliższe dni  to ostatni weekend wakacji, co wiąże się ze wzmożonym ruchem a tym samym liczniejszymi zagrożeniami na drodze.