Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3302komentarzy: 0

Mistrzostwa Skoczowa w Brydżu

16-03-2016 18:55

W minioną sobotę, 12 marca, w sali widowiskowej MCK ''Integrator'' aż 37 par z województw: śląskiego, opolskiego i małopolskiego walczyło o nagrody oraz Puchar Dyrektora Miejskiego Centrum Kultury ''Integrator''.
Mistrzostwa Skoczowa w Brydżu W mistrzostwach Skoczowa wziłą udział europoseł Janusz Korwin - Mikke Fot: Rafał Raszka

W IV Mistrzostwach Skoczowa w Brydżu sportowym uczestniczył jeden z najlepszych krajowych brydżystów - europoseł Janusz Korwin-Mikke. Była zatem okazja do ciekawych kuluarowych rozmów, a także fotograficznych pamiątek. - Europoseł odpowiedział również publicznie na kilka apolitycznych pytań, które odkryły oryginalność jego podejścia do różnych tematów. Miał także okazję do przymierzenia atrakcyjnych nakryć głowy ze Skoczowskiej Fabryki Kapeluszy "Polkap", które zaprezentował dyrektor handlowy  firmy - Ryszard Jaszak. – informuje st. instr. Julia Raszka z Miejskiego Centrum Kultury "Integrator" w Skoczowie

Sędzią Mistrzostw był Ryszard Łazikiewicz, który po trzech rundach brydżowych potyczek przedstawił następującą klasyfikację:

I miejsce oraz Puchar Dyrektora Miejskiego Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie:
Witold Białas, Aleksander Sejud

II miejsce:
Aleksander Drabczyk, Henryk Kopernok

III miejsce:
Tadeusz Biskup, Jan Stachowski

IV miejsce:
Jan Pustelnik, Jerzy Ujma

V miejsce oraz tytuł najlepszej pary skoczowskiej:
Sebastian Heller, Wiesław Kuś

VI miejsce:
Zbigniew Tymków, Stanisław Drabczyk

Miejskie Centrum Kultury "Integrator" już dziś   zaprasza na kolejne mistrzostwa w przyszłym roku.

(red)

 

zródło: ox.pl
dodał: CR 16-03-2016 18:55
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Dwujęzyczny oddział Przedszkola w Skoczowie - zapisy wciąż trwają

26-08-2016 11:00

Tego w Skoczowie jeszcze nie było! W Przedszkolu Publicznym nr 4 dzieci będą uczyły się w języku polskim i angielskim zarazem. Zajęcia będą realizowane przez grupę popołudniową w godzinach 12.30-17.30. Organizację edukacji w dwóch językach umożliwił projekt ''Przedszkola nowych możliwości''. Dwujęzyczny oddział startuje już 1 września. Zapisy wciąż trwają!

wyświetleń: 211komentarzy: 0

Pożar ścierniska w Ochabach Małych

26-08-2016 12:00

Z ostatniej chwili: pożar ścierniska w Ochabach Małych.

wyświetleń: 46komentarzy: 0

Najmłodsi stela 83/485/2016

26-08-2016 09:15

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 955komentarzy: 0

Sobotnie szaleństwo za free!

26-08-2016 07:30

Zbliża się ostatnia sobota wakacji! Spraw niespodziankę swojemu dziecku i zabierz je na dożynki w Goleszowie. Szaleństwo w parku zabaw na pewno pozwoli najmłodszym zapomnieć o zbliżającym się powrocie do szkoły. W dodatku, dzięki sponsorom, którymi są restauracja Pod Tułem, Szkoła Rodzenia „Cud Narodzin” oraz Sklep Medyczny Inwest Partner Medycyna, udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny!

wyświetleń: 1179komentarzy: 0

W Twoim imieniu (odc.8). Nie ma mocnych na wiślańskie korki...

25-08-2016 20:00

Brakuje parkingów? Obwodnicy? Objazdów? Kierowania ruchem? Pieniędzy? A może czego innego? Przyczynek do źródła powstawania oraz problemu korków w Wiśle.

wyświetleń: 3033komentarzy: 8

Portal OX.PL poleca!

25-08-2016 18:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 694komentarzy: 0

O Morcinku nad jego grobem

25-08-2016 17:15

O rocznicy urodzin Gustawa Morcinka pamiętano także w Cieszynie, gdzie pisarz spoczywa na Cmentarzu Komunalnym. Dziś (25 sierpnia) w samo południe złożono na jego pomniku kwiaty, zapalono znicze, a zgromadzeni wysłuchali opowieści Rozalia Wawronowicz - kierownik Muzeum Gustawa Morcinka w Skoczowie o pisarzu.

wyświetleń: 930komentarzy: 0

Ustroń - będzie się działo!!!

25-08-2016 15:30

Tydzień Kultury Beskidzkiej za nami, ale nie oznacza to końca prezentacji i spotkańa z folklorem. Od 20 sierpnia trwa w naszym regionie Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny. Wielki finałowy koncert odbędzie się w sobotę w Ustroniu. Ale wydarzeń w ten weekend w Ustroniu sporo.

wyświetleń: 1698komentarzy: 0

Chrystus na strumieńskim rynku odzyskał swój blask

25-08-2016 14:15

Jest nieodzownym elementem strumieńskiego Rynku. Od 130 lat chroni miasto i jego mieszkańców, towarzyszyła wielu wydarzeniom, które miały miejsce w przeszłości Strumienia. W minioną niedzielę 21 sierpnia odbyło się uroczyste poświęcenie Figury Chrystusa Króla, która po gruntownym remoncie odzyskała swój dawny blask.

wyświetleń: 845komentarzy: 4

Wspominali pisarza

25-08-2016 12:40

Złożeniem kwiatów pod pomnikiem Gustawa Morcinka w Skoczowie, uczczono dziś (25.08) 125. rocznicę urodzin pisarza. W uroczystościach wziął udział m.in. wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.