Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1867komentarzy: 1

Nowy rekord Mateusza Maliny! Nurek swobodny z Ustronia na podium Fazza Freediving Championships

16-03-2016 09:20

Mateusz Malina w mistrzowskim stylu rozpoczął sezon 2016. Zdobył brązowy medal podczas Fazza Freediving Championships, mistrzostw zorganizowanych w dniach 3-5 marca br. pod patronatem księcia Dubaju.
Mateusz Malina na podium (po prawej w zielonej koszulce), fot. mat.pras. Mateusz Malina na podium (po prawej w zielonej koszulce), fot. mat.pras.

Po zejściu pod wodę, wstrzymał oddech na 8 minut i 29 sekund, czym ustanowił swój nowy oficjalny rekord. Ten sukces to przedsmak kolejnych sportowych wyzwań, przed jakimi Mateusz Malina stanie na przełomie czerwca i lipca podczas Basenowych Mistrzostw Świata we Freedivingu w Turku, w Finlandii.

Mistrzostwa Fazza Freediving Championships odbywają się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, by podtrzymywać pamięć o dawnych mieszkańcach krajów Zatoki Perskiej, którzy zajmowali się łowieniem pereł. W tegorocznej edycji wzięło udział 200 czołowych nurków swobodnych z całego świata. Polskę reprezentował Mateusz Malina oraz Tomasz Nitka. Konkurencja polegała na zejściu pod wodę przy pomocy liny i wstrzymywanie oddechu na czas.

- W rozwoju sportowym najważniejsze jest dla mnie pokonywanie własnych granic. Oczywiście cieszę się z każdego medalu, miejsca na podium, jednak to, co ja nazywam prawdziwym sukcesem – to świadomość iż zrobiłem to do czego byłem przygotowany. Wynik jaki uzyskałem podczas mistrzostw w Dubaju potwierdza, że jestem na dobrej drodze do kolejnych zwycięstw nad samym sobą – mówi Mateusz Malina, nurek swobodny.

Mateusz Malina ma przed sobą nie lada wyzwanie, bowiem rok 2015 należał do najlepszych w jego karierze - został Mistrzem Polski, Mistrzem Świata w konkurencji DNF (dynamiczne pływanie na bezdechu bez płetw, pisaliśmy: Mateusz Malina Mistrzem Świata !), brał udział w finale Mistrzostw Świata w statyce (STA - Statyczne wstrzymywanie oddechu) i dynamice (DYN – dynamiczne pływanie na bezdechu z płetwami). Podczas Głębokościowych Mistrzostw Świata (AIDA Depth World Championship 2015) w Limassol, na Cyprze – zdobył dwa medale: srebrny w konkurencji CNF (stały balast bez płetw) oraz brązowy w konkurencji FIM (nurkowanie bez płetw) [Pisaliśmy: Dwa medale Mateusza Maliny ] .

Dotychczasowe osiągnięcia motywują go jeszcze bardziej do wytrwałej pracy, tym bardziej, że ma wokół siebie ludzi, którzy go wspierają i mocno wierzą w jego możliwości. Duży wkład w rozwój kariery Maliny ma międzynarodowa firma medyczna GRENA Ltd, która w trudnym dla niego momencie, uwierzyła w jego talent i objęła wsparciem w ramach programu dla młodych sportowców „Grena Talents Forge”. Po dwóch latach współpracy – Polak należy do światowej czołówki nurków swobodnych.
 

mat.pras.

zródło: mat.pras.
dodał: NG 16-03-2016 09:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

pantek
16-03-2016 22:23
pantek
Konkurencja polegała na zejściu pod wodę przy pomocy liny i wstrzymywanie oddechu na czas. Super opis .Jak schodzisz pod wodę używając np. drabinki ,też na ten czas lepiej wstrzymać oddech. Panu Mateuszowi GRATULUJĘ . Mój wynik z wanny - 60 sekund . Od czegoś trzeba zacząć .((:
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
loading...

Pozostałe wiadomości

Msze i nabożeństwa online

25-09-2016 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 290komentarzy: 0

Ziobro na podium

24-09-2016 22:15

Włoch Davide Bresadola po skokach na odległość 129,5 oraz 124 metry zwyciężył w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego rozgrywanym na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Tuż za nim uplasował się Słoweniec Domen Prevc, który uzyskał 126,5 oraz 125,5 metra. Podium konkursu w Wiśle uzupełnił reprezentant Polski Jan Ziobro, który oddał dwa równe skoki (126,5 i 127 m).

wyświetleń: 273komentarzy: 0

Ogólnopolski Zlot Instruktorów Turystyki Żeglarskiej w Cieszynie i spotkanie z Konkolskim

24-09-2016 19:05

W ramach Ogólnopolskiego Zlotu Instruktorów Turystyki Żeglarskiej PTTK, a także zakończenia sezonu oraz tegorocznych obchodów związanych z 50-leciem Klubu Żeglarskiego „Sternik” Cieszyn w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” odbyło się dziś (24.09) spotkanie ze znanym czeskim żeglarzem Richardem Konkolskim.

wyświetleń: 684komentarzy: 1

Kino na Granicy rusza w drogę!

24-09-2016 16:50

Umknęła Ci 18. edycja Kina na Granicy? A może chcesz przeżyć to jeszcze raz? Nic straconego! Jeszcze tej jesieni, w 10 miastach w Polsce i w Czechach pojawi się Kino na Granicy! Stanie się tak za sprawą projektu Kino na Granicy w Drodze, który otrzymał wsparcie w ramach konkursu Forum Polsko-Czeskiego.

wyświetleń: 557komentarzy: 0

Koncert Sikorowskich

24-09-2016 14:45

Status konkursu: TRWA

Andrzej Sikorowski oraz Maja Sikorowska będą koncertować w Goleszowie. Znani w naszym kraju artyści wystąpią 2 października sali gimnastycznej miejscowego gimnazjum.

wyświetleń: 728komentarzy: 4

Przed 100 laty na łamach prasy na Śląsku Cieszyńskim pisano... (39/9/16)

24-09-2016 12:20

Część miasta na Bobrku została nawiedzona przez... kuny. Tę i inne informacje przekazywały lokalne gazety wydawane sto lat temu.

wyświetleń: 281komentarzy: 0

S1 płatna od października!

24-09-2016 10:05

Uwaga! Droga ekspresowa S1 pomiędzy węzłami Bielsko-Biała Mikuszowice – Żywiec Browar od 1 października będzie płatna dla kierowców pojazdów powyżej 3,5 tony.

wyświetleń: 4743komentarzy: 0

Wyłudzają abonament

24-09-2016 08:00

Nie dajcie się oszukać! Centralny Rejestr Radiokomunikacji i Telewizji wysyła wezwania do zapłaty – to próba wyłudzenia!

wyświetleń: 2457komentarzy: 1

Jak uszyć żywotek?

23-09-2016 19:15

Od kilku miesięcy w Wiślańskim Centrum Kultury prowadzony jest projekt 'Wiślańskie żywotki'. Na jego realizację udało się pozyskać środki z Ministerstwa Dziedzictwa i Kultury Narodowej.

wyświetleń: 644komentarzy: 1

Weekendowe propozycje rowerowe (WPR): Wokół Cieszyna i Czeskiego Cieszyna

23-09-2016 17:30

Mamy dla Was nowy dział przygotowany przez zapalonego rowerzystę, Daniela Pipienia. Co tydzień pokażemy Wam ciekawe propozycje weekendowych tras rowerowych na Śląsku Cieszyńskim. Dziś zapraszamy Was na wycieczkę dookoła polskiego i czeskiego Cieszyna.