Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 16200komentarzy: 9

Zabił syna, a potem siebie. W Ochabach odbył się pogrzeb 11-miesięcznego Karolka

15-03-2016 13:50

32-letni Andrzej P. zabił syna, 11-miesięcznego Karolka, sam w wyniku zadanych sobie ran, zmarł cztery dni później. Do tragedii doszło w Irlandii w Killarney, matka pochodziła z naszego regionu.
Zdjęcie Karolka podczas mszy żałobnej w Killarney, fot. The Irish Sun Zdjęcie Karolka podczas mszy żałobnej w Killarney, fot. The Irish Sun

Jak podaje „The Irish Sun” do tragedii doszło w niedzielę, 6 marca (w wypadający tego dnia w Irlandii Dzień Matki) w Killarney w Irlandii. 24-letnia Anna, pochodząca z Ochab, mama Karola, po pracy wróciła do swojego mieszkania. Znalazła ciężko rannego partnera, Andrzeja P., obok niego leżał martwy jej synek, 11-miesięczny Karol.

Jak poinformował "The Irish Sun" mężczyzna udusił chłopca, a potem próbował popełnić samobójstwo – dźgnął się nożem w szyję. Zostawił karteczki, na których próbował wytłumaczyć swoje zachowanie. Mężczyzna jeszcze żył, kiedy przyjechało pogotowie, ale po czterech dniach zmarł w szpitalu. Policji nie udało się go ostatecznie przesłuchać, nie wiadomo zatem, co dokładnie zaszło w mieszkaniu.

W sobotnie (12.03.2016) popołudnie w Ochabach odbył się pogrzeb chłopczyka:

- Karol jest już szczęśliwy i wierzymy, że nic, absolutnie nic złego go już nie spotka – mówił na pogrzebie cytowany przez „Fakt” wujek chłopca ks. Marek Różycki: – Miało być inaczej, ale nie jest, dzisiaj żegnamy Karolka. Kolor szat nie jest żałobny, bo przychodzimy Bogu podziękować za jego zbawienie i prosić o pociechę dla nas, bo to po ludzku tragedia dla mojej rodziny. […] Zostaje smutek, bo miało być inaczej… bo patrzyliśmy na jego życie jak na wielki cud, cieszyliśmy się, że się rozwija, każdego dnia dziękowaliśmy za to dziecko. Wniósł w naszą całą rodzinę tyle ciepła, tyle dobra. Teraz on będzie naszym orędownikiem.

red. /[źródło: Fakt.pl/ The Irish Sun]

źródło: Fakt, The Irish Sun
dodał: NG 15-03-2016 13:50
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (9)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

koszor
15-03-2016 14:13
koszor
Jo tego świata nie rozumiym.
Przepierón
15-03-2016 14:41
Przepierón
Księdza w rodzinie mioł, przykazania znoł, 6 - nie zabijaj.
W Niedziele przez 1 godzine klędzące aniołki a cały tydziyń diobołki.
To po co ten kościół.
[konto zostało usunięte]
15-03-2016 14:44
[konto zostało usunięte]
Nie ma wytłumaczenia dla takiej zbrodni, gdy ginie niczemu niewinne, nawet nie do końca świadome sytuacji, dziecko...
adawski25
15-03-2016 14:44
adawski25
No bo tego swiaa sie nie da zrozumiec...niestety.
mn_1987
15-03-2016 22:12
mn_1987
"podziękować Bogu"... za co? Co wy macie za Boga, który uśmierca dzieci i każe rodzicom tak cierpieć???
Donek
15-03-2016 23:00
Donek
Dlatego dzieje się tak wiele złych rzeczy bo ludzie odwrócili się od Boga. Przecież w powyższych wypowiedziach jest tylko szydzenie z niego. Żaden wierzący nie zabije bliźniego chyba że wpada w depresję lub podobną chorobę a to choroba dzisiejszej cywilizacji. Za mojego pokolenia 40 lat wstecz ludzie naprawdę gorliwie wierzyli i nie było takich tragedii. Nie było przestępstw napaści złodziejstwa domów nie zamykało się na noc dzisiaj napady grabieże są normalnością. Bo Bogiem jest dzisiejszy postęp cywilizacji a wiara w z Boga jest wstydem kpiną wyśmiewiskiem, a nie to czy ktoś ma księdza w rodzinie czy nie, bo akurat to nie on mu każe źle czynić. Każdy ma sumienie i za nie odpowiada jak również za swoje czyny.
m.emer
16-03-2016 09:41
m.emer
A ja się pytam redakcji OX-a skąd w tytule artykułu taki jednoznaczny osąd (?), skoro w poniższej treści (w ślad za ''The Irish Sun'') czytamy m.in. wyraźne stwierdzenie że: (cyt) "...Policji nie udało się go ostatecznie przesłuchać, nie wiadomo zatem, co dokładnie zaszło w mieszkaniu".
Jak zwykle redakcja OX po swojemu interpretuje prasowe doniesienia i tym samym w bulwarowo-amatorskim stylu, wzbudza przedwczesne, nieuzasadnione i być może nie prawdziwe emocje.
Tak czy owak, wielka tragedia i rodzinie należą się wyrazy głębokiego współczucia.
Madzinka85
16-03-2016 10:26
Madzinka85
Zupełnie inne informacje podaje strona internetowa KillarneyToday.com. W żadnym z podanych artykułów tam dotyczących tej tragedii nie jest wprost napisane że zabił syna, i jest za to napisane, że ciężko ranny mężczyzna miał zadane ciężkie rany cięte nożem w kilku miejscach na ciele-cytuję : "uważa się że A. Piołunowicz cierpiał na wskutek ran kłutych brzucha , szyi i nadgarstków i stracił bardzo dużo krwi"
Nigdzie w artykułach nie znalazłam wprost zdania-udusił syna a później zabił siebie! więc opisywanie tej tragedii w taki sposób przez portal ox.pl jest karygodne!!! opis jak z prostackiego dziennika FAKT...
Należy nie zadawać pytań, nie szukać sensacji! Ten kto wierzy, i może niech modli się za Anię, by się podniosła z tej straty nie wysłowionej i nie możliwej do racjonalnego wytłumaczenia! niech się modli za duszę Karolka, który z jakiś powodów wyższych już z Nami nie jest, i za duszę Jego Ojca.
yamah
17-03-2016 10:41
yamah
Całkowicie zgadzam się z dwoma ostatnimi komentarzami. Treść, a właściwie mówiący wszystko tytuł artykułu to bezprawnie rzucone oskarżenie mające na celu wzbudzenie sensacji kosztem ludzkiej tragedii.
Czy wolność słowa polega na samowolnym upublicznianiu niesprawdzonych i krzywdzących opinii??? Przecież to zwykła podłość!
A tak w ogóle to ten artykuł zakrawa na publiczne pomówienie szargające dobre imię rodziny i póki co powinna ona złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.
W obliczu tragedii która się wydarzyła do jeszcze dodatkowy cios potęgujący ból rodziny.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

10% rabatu w Leroy Merlin w Cieszynie!

23-09-2017 07:30

wyświetleń: 207komentarzy: 0

Najlepsi sportowcy 2016 roku nagrodzeni

22-09-2017 22:15

Wczoraj (21.09) w Starostwie Powiatowym w Cieszynie doceniono najlepszych sportowców 2016 roku z powiatu cieszyńskiego. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Kajetan Kajetanowicz, Mateusz Malina, Janusz Rokicki, Dominik Bury, Katarzyna Wąsek oraz Małgorzata Błaszczyk. Przyznano także wyróżnienia oraz pogratulowano szkołom i gminom, które odniosły znaczące sukcesy we współzawodnictwie sportowym.

wyświetleń: 1547komentarzy: 0

Ogólnopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki w Cieszynie

22-09-2017 20:55

W tym roku główne obchody Światowego Dnia Turystyki miały miejsce w Cieszynie. W związku z tym wydarzeniem wczoraj (21.09) odbyła się konferencja, której tematem była marka turystyczna.

wyświetleń: 276komentarzy: 0

Weekendowe Propozycje Rowerowe (WPR, trasa 35): Ostrawica Śląska granica (2) (północ)

22-09-2017 19:20

Zaginione osady, zagubione w lesie ślady po gródkach i warowniach, malownicze zameczki i dwory - Daniel Pipień zaprasza nas na wycieczkę wzdłuż Ostrawicy do ujścia.

wyświetleń: 466komentarzy: 0

Tajemnicza Sycylia - prelekcja Jana Żurka

22-09-2017 17:50

W środę (21.09) na ternie Dyskusyjnego Klubu Propozycji Pogórze (ul. Kossak 6 w Cieszynie) miała miejsce prelekcja Jana Żurka, dotyczące podróży na włoską wyspę Sycylię – Jak powiedział Goethe „Kto był we Włoszech, ale nie odwiedził Sycylii, w rzeczywistości nie zna Włoch” – cytował prowadzący w czasie prelekcji.

wyświetleń: 623komentarzy: 0

Będzie siłownia w Pruchnej

22-09-2017 16:35

Udało się pozyskać dofinansowanie na budowę siłowni zewnętrznej przy Gminnym Centrum Integracji Wsi w Pruchnej.

wyświetleń: 460komentarzy: 0

Potrzebujesz pilnie gotówki ale jesteś w BIK? Jest na to rozwiązanie!

22-09-2017 15:00

Biuro Informacji Kredytowej, w skrócie BIK, to prawdziwy postrach pożyczkobiorców. To właśnie w nim banki i instytucje finansowe sprawdzają swoich klientów, którzy chcą u nich zaciągnąć kredyt lub pożyczkę.

wyświetleń: 1133komentarzy: 0

Czytómy po naszymu!

22-09-2017 14:00

Już w niedzielę, 24 września (niedziela) w gmachu Książnicy Cieszyńskiej w Cieszynie odbędzie się IV Cieszyński Maraton Czytania Tekstów Gwarowych.

wyświetleń: 687komentarzy: 0

Trzyniec lepszy od wicemistrza

22-09-2017 12:35

Podopieczni Václava Varaďy podnieśli się po ostatniej porażce z Hradcem Králové i pokonali Bílí Tygři Liberec, 5:2. Po czterdziestu minutach był remis, ale gospodarze świetnie zagrali w trzeciej tercji i trzy punkty zostają na Morawach.

wyświetleń: 311komentarzy: 0

Piłkarski weekend przed nami (21.09.2017) - aktualizacja

22-09-2017 10:50

Ten piłkarski weekend zapowiada się emocjonująco. W Skoczowie dojdzie do derbów powiatu. Natomiast A klasę czeka pojedynek beniaminków, z których jeden aktualnie przewodzi tabeli.