Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 16348komentarzy: 9

Zabił syna, a potem siebie. W Ochabach odbył się pogrzeb 11-miesięcznego Karolka

15-03-2016 13:50

32-letni Andrzej P. zabił syna, 11-miesięcznego Karolka, sam w wyniku zadanych sobie ran, zmarł cztery dni później. Do tragedii doszło w Irlandii w Killarney, matka pochodziła z naszego regionu.
Zdjęcie Karolka podczas mszy żałobnej w Killarney, fot. The Irish Sun Zdjęcie Karolka podczas mszy żałobnej w Killarney, fot. The Irish Sun

Jak podaje „The Irish Sun” do tragedii doszło w niedzielę, 6 marca (w wypadający tego dnia w Irlandii Dzień Matki) w Killarney w Irlandii. 24-letnia Anna, pochodząca z Ochab, mama Karola, po pracy wróciła do swojego mieszkania. Znalazła ciężko rannego partnera, Andrzeja P., obok niego leżał martwy jej synek, 11-miesięczny Karol.

Jak poinformował "The Irish Sun" mężczyzna udusił chłopca, a potem próbował popełnić samobójstwo – dźgnął się nożem w szyję. Zostawił karteczki, na których próbował wytłumaczyć swoje zachowanie. Mężczyzna jeszcze żył, kiedy przyjechało pogotowie, ale po czterech dniach zmarł w szpitalu. Policji nie udało się go ostatecznie przesłuchać, nie wiadomo zatem, co dokładnie zaszło w mieszkaniu.

W sobotnie (12.03.2016) popołudnie w Ochabach odbył się pogrzeb chłopczyka:

- Karol jest już szczęśliwy i wierzymy, że nic, absolutnie nic złego go już nie spotka – mówił na pogrzebie cytowany przez „Fakt” wujek chłopca ks. Marek Różycki: – Miało być inaczej, ale nie jest, dzisiaj żegnamy Karolka. Kolor szat nie jest żałobny, bo przychodzimy Bogu podziękować za jego zbawienie i prosić o pociechę dla nas, bo to po ludzku tragedia dla mojej rodziny. […] Zostaje smutek, bo miało być inaczej… bo patrzyliśmy na jego życie jak na wielki cud, cieszyliśmy się, że się rozwija, każdego dnia dziękowaliśmy za to dziecko. Wniósł w naszą całą rodzinę tyle ciepła, tyle dobra. Teraz on będzie naszym orędownikiem.

red. /[źródło: Fakt.pl/ The Irish Sun]

źródło: Fakt, The Irish Sun
dodał: NG 15-03-2016 13:50
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (9)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

koszor
15-03-2016 14:13
koszor
Jo tego świata nie rozumiym.
Przepierón
15-03-2016 14:41
Przepierón
Księdza w rodzinie mioł, przykazania znoł, 6 - nie zabijaj.
W Niedziele przez 1 godzine klędzące aniołki a cały tydziyń diobołki.
To po co ten kościół.
[konto zostało usunięte]
15-03-2016 14:44
[konto zostało usunięte]
Nie ma wytłumaczenia dla takiej zbrodni, gdy ginie niczemu niewinne, nawet nie do końca świadome sytuacji, dziecko...
adawski25
15-03-2016 14:44
adawski25
No bo tego swiaa sie nie da zrozumiec...niestety.
mn_1987
15-03-2016 22:12
mn_1987
"podziękować Bogu"... za co? Co wy macie za Boga, który uśmierca dzieci i każe rodzicom tak cierpieć???
Donek
15-03-2016 23:00
Donek
Dlatego dzieje się tak wiele złych rzeczy bo ludzie odwrócili się od Boga. Przecież w powyższych wypowiedziach jest tylko szydzenie z niego. Żaden wierzący nie zabije bliźniego chyba że wpada w depresję lub podobną chorobę a to choroba dzisiejszej cywilizacji. Za mojego pokolenia 40 lat wstecz ludzie naprawdę gorliwie wierzyli i nie było takich tragedii. Nie było przestępstw napaści złodziejstwa domów nie zamykało się na noc dzisiaj napady grabieże są normalnością. Bo Bogiem jest dzisiejszy postęp cywilizacji a wiara w z Boga jest wstydem kpiną wyśmiewiskiem, a nie to czy ktoś ma księdza w rodzinie czy nie, bo akurat to nie on mu każe źle czynić. Każdy ma sumienie i za nie odpowiada jak również za swoje czyny.
m.emer
16-03-2016 09:41
m.emer
A ja się pytam redakcji OX-a skąd w tytule artykułu taki jednoznaczny osąd (?), skoro w poniższej treści (w ślad za ''The Irish Sun'') czytamy m.in. wyraźne stwierdzenie że: (cyt) "...Policji nie udało się go ostatecznie przesłuchać, nie wiadomo zatem, co dokładnie zaszło w mieszkaniu".
Jak zwykle redakcja OX po swojemu interpretuje prasowe doniesienia i tym samym w bulwarowo-amatorskim stylu, wzbudza przedwczesne, nieuzasadnione i być może nie prawdziwe emocje.
Tak czy owak, wielka tragedia i rodzinie należą się wyrazy głębokiego współczucia.
Madzinka85
16-03-2016 10:26
Madzinka85
Zupełnie inne informacje podaje strona internetowa KillarneyToday.com. W żadnym z podanych artykułów tam dotyczących tej tragedii nie jest wprost napisane że zabił syna, i jest za to napisane, że ciężko ranny mężczyzna miał zadane ciężkie rany cięte nożem w kilku miejscach na ciele-cytuję : "uważa się że A. Piołunowicz cierpiał na wskutek ran kłutych brzucha , szyi i nadgarstków i stracił bardzo dużo krwi"
Nigdzie w artykułach nie znalazłam wprost zdania-udusił syna a później zabił siebie! więc opisywanie tej tragedii w taki sposób przez portal ox.pl jest karygodne!!! opis jak z prostackiego dziennika FAKT...
Należy nie zadawać pytań, nie szukać sensacji! Ten kto wierzy, i może niech modli się za Anię, by się podniosła z tej straty nie wysłowionej i nie możliwej do racjonalnego wytłumaczenia! niech się modli za duszę Karolka, który z jakiś powodów wyższych już z Nami nie jest, i za duszę Jego Ojca.
yamah
17-03-2016 10:41
yamah
Całkowicie zgadzam się z dwoma ostatnimi komentarzami. Treść, a właściwie mówiący wszystko tytuł artykułu to bezprawnie rzucone oskarżenie mające na celu wzbudzenie sensacji kosztem ludzkiej tragedii.
Czy wolność słowa polega na samowolnym upublicznianiu niesprawdzonych i krzywdzących opinii??? Przecież to zwykła podłość!
A tak w ogóle to ten artykuł zakrawa na publiczne pomówienie szargające dobre imię rodziny i póki co powinna ona złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.
W obliczu tragedii która się wydarzyła do jeszcze dodatkowy cios potęgujący ból rodziny.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Śmiertelny wypadek w Górkach

21-11-2017 20:55

Do wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło dzisiaj (21.11) późnym popołudniem w Górkach Wielkich.

wyświetleń: 6552komentarzy: 0

Strzelecka uczta Trzyńca!

21-11-2017 20:45

Takich Stalowników chcemy oglądać! Hokeiści Trzyńca, w meczu 24. kolejki Tipsport Extraligi, pokonali na wyjeździe Chomutow, strzelając im pięć bramek.

wyświetleń: 106komentarzy: 0

Uwaga na czad - kontrole czujników tlenku węgla

21-11-2017 19:25

Tlenek węgla, znany również jako czad, każdego roku jest przyczyną wielu zatruć, niejednokrotnie kończących się zgonem. Główną przyczyną zatruć tlenkiem węgla jest wadliwa wentylacja, bądź też uszkodzenie przewodów kominowych. Czad jest bezbarwny i bezwonny, w związku z czym o jego obecności mogą dać znać dopiero pierwsze objawy zatrucia. Dlatego właśnie Zakład Budynków Miejskich w Cieszynie do swoich budynków wprowadza specjalne czujniki czadu, które mają wyeliminować ryzyko zatrucia.

wyświetleń: 353komentarzy: 3

21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego

21-11-2017 18:30

We wtorek, 21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. Jest to polskie święto, nie tylko pracowników socjalnych, ale również wszystkich pracowników służb społecznych. Święto to zostało ustanowione na mocy ustawy o pomocy społecznej z 1990 roku i zostało utrzymane przez nową ustawę z roku 2004.

wyświetleń: 366komentarzy: 2

Katarzyna Gawlas z tytułem Najlepszego Bibliotekarza Roku 2017 Powiatu Cieszyńskiego

21-11-2017 17:50

Katarzyna Gawlas, bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Skoczowie, została laureatką konkursu na Najlepszego Bibliotekarza Roku 2017 Powiatu Cieszyńskiego.

wyświetleń: 799komentarzy: 1

Szymanik i ''Gorol'' z nagrodami

21-11-2017 16:40

W sobotni wieczór (18.11) w Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie poznaliśmy nazwiska laureatów tegorocznej edycji konkursu „Tacy Jesteśmy” przyznawanej przez Kongres Polaków w RC. Nagrodę „Złoty jestem” przyznano Marcie Szymanik, pedagog z Czeskiego Cieszyna, nagroda publiczności powędrowała do Chóru Męskiego „Gorol” działający przy MK PZKO w Jabłonkowie.

wyświetleń: 256komentarzy: 0

Kolizja w Cieszynie - skrzyżowanie ulic Hallera i Morcinka

21-11-2017 16:05

21 listopada po godzinie 13, na skrzyżowaniu ulic Hallera i Morcinka w Cieszynie doszło do kolizji dwóch pojazdów osobowych. Na szczęście nikt nie ucierpiał, zdarzenie zakończyło się koniecznością naprawy samochodów, oraz mandatem dla 40-letniej mieszkanki Cieszyna.

wyświetleń: 2647komentarzy: 0

Utrudnienia na Bolko Kantora

21-11-2017 15:30

Uwaga kierowcy! Zjazd z Alei Łyska na ulicę Bolko Kantora w Cieszynie zostanie całkowicie zamknięty.

wyświetleń: 546komentarzy: 0

Domagała dla Was

21-11-2017 15:00

Status konkursu: ZAKOŃCZONY

Już w najbliższą niedzielę w cieszyńskim teatrze wystąpi Paweł Domagała. Dla Was czekają cztery bilety!

wyświetleń: 515komentarzy: 0

10 lat czekają na ekrany!

21-11-2017 13:10

Proszą się o nie od lat, ale z mizernym skutkiem. Jednak pojawiło się światełko w tunelu. Czy mieszkańcy Skoczowa odetchną z ulgą i nie będzie im przeszkadzał hałas z drogi ekspresowej?