Wiadomości

Kontakt24

wyświetleń: 15717komentarzy: 9

Zabił syna, a potem siebie. W Ochabach odbył się pogrzeb 11-miesięcznego Karolka

15-03-2016 13:50

32-letni Andrzej P. zabił syna, 11-miesięcznego Karolka, sam w wyniku zadanych sobie ran, zmarł cztery dni później. Do tragedii doszło w Irlandii w Killarney, matka pochodziła z naszego regionu.
Zdjęcie Karolka podczas mszy żałobnej w Killarney, fot. The Irish Sun Zdjęcie Karolka podczas mszy żałobnej w Killarney, fot. The Irish Sun

Jak podaje „The Irish Sun” do tragedii doszło w niedzielę, 6 marca (w wypadający tego dnia w Irlandii Dzień Matki) w Killarney w Irlandii. 24-letnia Anna, pochodząca z Ochab, mama Karola, po pracy wróciła do swojego mieszkania. Znalazła ciężko rannego partnera, Andrzeja P., obok niego leżał martwy jej synek, 11-miesięczny Karol.

Jak poinformował "The Irish Sun" mężczyzna udusił chłopca, a potem próbował popełnić samobójstwo – dźgnął się nożem w szyję. Zostawił karteczki, na których próbował wytłumaczyć swoje zachowanie. Mężczyzna jeszcze żył, kiedy przyjechało pogotowie, ale po czterech dniach zmarł w szpitalu. Policji nie udało się go ostatecznie przesłuchać, nie wiadomo zatem, co dokładnie zaszło w mieszkaniu.

W sobotnie (12.03.2016) popołudnie w Ochabach odbył się pogrzeb chłopczyka:

- Karol jest już szczęśliwy i wierzymy, że nic, absolutnie nic złego go już nie spotka – mówił na pogrzebie cytowany przez „Fakt” wujek chłopca ks. Marek Różycki: – Miało być inaczej, ale nie jest, dzisiaj żegnamy Karolka. Kolor szat nie jest żałobny, bo przychodzimy Bogu podziękować za jego zbawienie i prosić o pociechę dla nas, bo to po ludzku tragedia dla mojej rodziny. […] Zostaje smutek, bo miało być inaczej… bo patrzyliśmy na jego życie jak na wielki cud, cieszyliśmy się, że się rozwija, każdego dnia dziękowaliśmy za to dziecko. Wniósł w naszą całą rodzinę tyle ciepła, tyle dobra. Teraz on będzie naszym orędownikiem.

red. /[źródło: Fakt.pl/ The Irish Sun]

zródło: Fakt, The Irish Sun
dodał: NG 15-03-2016 13:50
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (9)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

koszor
15-03-2016 14:13
koszor
Jo tego świata nie rozumiym.
Przepierón
15-03-2016 14:41
Przepierón
Księdza w rodzinie mioł, przykazania znoł, 6 - nie zabijaj.
W Niedziele przez 1 godzine klędzące aniołki a cały tydziyń diobołki.
To po co ten kościół.
[konto zostało usunięte]
15-03-2016 14:44
[konto zostało usunięte]
Nie ma wytłumaczenia dla takiej zbrodni, gdy ginie niczemu niewinne, nawet nie do końca świadome sytuacji, dziecko...
adawski25
15-03-2016 14:44
adawski25
No bo tego swiaa sie nie da zrozumiec...niestety.
mn_1987
15-03-2016 22:12
mn_1987
"podziękować Bogu"... za co? Co wy macie za Boga, który uśmierca dzieci i każe rodzicom tak cierpieć???
Donek
15-03-2016 23:00
Donek
Dlatego dzieje się tak wiele złych rzeczy bo ludzie odwrócili się od Boga. Przecież w powyższych wypowiedziach jest tylko szydzenie z niego. Żaden wierzący nie zabije bliźniego chyba że wpada w depresję lub podobną chorobę a to choroba dzisiejszej cywilizacji. Za mojego pokolenia 40 lat wstecz ludzie naprawdę gorliwie wierzyli i nie było takich tragedii. Nie było przestępstw napaści złodziejstwa domów nie zamykało się na noc dzisiaj napady grabieże są normalnością. Bo Bogiem jest dzisiejszy postęp cywilizacji a wiara w z Boga jest wstydem kpiną wyśmiewiskiem, a nie to czy ktoś ma księdza w rodzinie czy nie, bo akurat to nie on mu każe źle czynić. Każdy ma sumienie i za nie odpowiada jak również za swoje czyny.
m.emer
16-03-2016 09:41
m.emer
A ja się pytam redakcji OX-a skąd w tytule artykułu taki jednoznaczny osąd (?), skoro w poniższej treści (w ślad za ''The Irish Sun'') czytamy m.in. wyraźne stwierdzenie że: (cyt) "...Policji nie udało się go ostatecznie przesłuchać, nie wiadomo zatem, co dokładnie zaszło w mieszkaniu".
Jak zwykle redakcja OX po swojemu interpretuje prasowe doniesienia i tym samym w bulwarowo-amatorskim stylu, wzbudza przedwczesne, nieuzasadnione i być może nie prawdziwe emocje.
Tak czy owak, wielka tragedia i rodzinie należą się wyrazy głębokiego współczucia.
Madzinka85
16-03-2016 10:26
Madzinka85
Zupełnie inne informacje podaje strona internetowa KillarneyToday.com. W żadnym z podanych artykułów tam dotyczących tej tragedii nie jest wprost napisane że zabił syna, i jest za to napisane, że ciężko ranny mężczyzna miał zadane ciężkie rany cięte nożem w kilku miejscach na ciele-cytuję : "uważa się że A. Piołunowicz cierpiał na wskutek ran kłutych brzucha , szyi i nadgarstków i stracił bardzo dużo krwi"
Nigdzie w artykułach nie znalazłam wprost zdania-udusił syna a później zabił siebie! więc opisywanie tej tragedii w taki sposób przez portal ox.pl jest karygodne!!! opis jak z prostackiego dziennika FAKT...
Należy nie zadawać pytań, nie szukać sensacji! Ten kto wierzy, i może niech modli się za Anię, by się podniosła z tej straty nie wysłowionej i nie możliwej do racjonalnego wytłumaczenia! niech się modli za duszę Karolka, który z jakiś powodów wyższych już z Nami nie jest, i za duszę Jego Ojca.
yamah
17-03-2016 10:41
yamah
Całkowicie zgadzam się z dwoma ostatnimi komentarzami. Treść, a właściwie mówiący wszystko tytuł artykułu to bezprawnie rzucone oskarżenie mające na celu wzbudzenie sensacji kosztem ludzkiej tragedii.
Czy wolność słowa polega na samowolnym upublicznianiu niesprawdzonych i krzywdzących opinii??? Przecież to zwykła podłość!
A tak w ogóle to ten artykuł zakrawa na publiczne pomówienie szargające dobre imię rodziny i póki co powinna ona złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.
W obliczu tragedii która się wydarzyła do jeszcze dodatkowy cios potęgujący ból rodziny.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Wisła w Rozszerzonej Rzeczywistości

08-12-2016 17:00

Rozszerzona Rzeczywistość rodem z filmów science-fiction, jak w „Raporcie mniejszości” zaczyna stawać się… rzeczywistością. Na razie na mniejszą skalę, ale dociera również do nas. W Wiśle wybrano wykonawcę projektu, który pozwoli patrzyć na mapy Wisły w inny sposób, dzięki rozszerzonej rzeczywistości.

wyświetleń: 4komentarzy: 0

Festiwal Muzyki rozpoczęty

08-12-2016 15:50

Wczoraj (07.11.2016) rozpoczął się w Cieszynie II Międzynarodowy Festiwal Muzyki prof. Józefa Świdra. Konferencja naukowa, warsztaty pianistyczne i dwa koncerty - były pięknym rozpoczęciem festiwalu.

wyświetleń: 89komentarzy: 0

W Strumieniu po sesji

08-12-2016 15:35

Pożegnanie komendanta Policji, przyjęcie uchwał, zatwierdzenie taryfy za zbiorowe odprowadzanie ścieków – tak wyglądała miniona sesja Rady Miejskiej Strumienia.

wyświetleń: 195komentarzy: 0

Skoczowscy sołtysi naradzali się

08-12-2016 14:25

W nietypowym miejscu, bo w Dworku Myśliwskim w Brennej 6 grudnia sołtysi gminy Skoczów spotkali się na ostatniej w tym roku naradzie.

wyświetleń: 482komentarzy: 1

Portal OX.PL poleca!

08-12-2016 12:30

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 381komentarzy: 0

Z Wisły do Vikersund

08-12-2016 11:45

Skoczkowie Kadry B trenowali w Wiśle, teraz polatają na otwarciu Pucharu Kontynentalnego w norweskim Vikersund, który rozpoczyna się już jutro, 9 grudnia.

wyświetleń: 377komentarzy: 0

Pozbierani czy Sami Swoi?

08-12-2016 10:35

Wielkimi krokami zbliża się rozwiązanie jesiennych rozgrywek w siatkówce – już w najbliższą niedzielę, 11 grudnia okaże się kto zostanie najlepszą drużyną Amatorskiej Ligi Siatkówki w Cieszynie.

wyświetleń: 477komentarzy: 0

Zmiana dyrektora w Ośrodku Kultury w Hażlachu

08-12-2016 09:20

W Gminnym Ośrodku Kultury w Hażlachu nastąpiła zmiana na stanowiska dyrektora.

wyświetleń: 1604komentarzy: 0

Myj dwa razy dłużej za 1 zł!

08-12-2016 07:30

Choć czas świątecznych podarków jeszcze przed nami, to kierowcy w powiecie już mogą cieszyć się z pierwszych prezentów - nie dość, że dziś, 8 grudnia, otwarta zostaje nowa myjnia samochodowa, to jeszcze za 1 zł dostaniemy aż 75 sekund mycia!

wyświetleń: 2072komentarzy: 0

Kalendarz Beskidzki już jest

07-12-2016 20:15

Beskidzki. Wydawany przez Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Myli się jednak ten, kto uzna, że nic tam dla cieszyniaków, nic o Cieszyniakach. Wręcz przeciwnie! Redagujący go już od dziewięciu lat Jan Picheta sporo miejsca poświęca Śląskowi Cieszyńskiemu, i to pojmowanemu całościowo, aż po Ostrawicę.