Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Kontakt24

wyświetleń: 16633komentarzy: 9

Zabił syna, a potem siebie. W Ochabach odbył się pogrzeb 11-miesięcznego Karolka

15-03-2016 13:50

32-letni Andrzej P. zabił syna, 11-miesięcznego Karolka, sam w wyniku zadanych sobie ran, zmarł cztery dni później. Do tragedii doszło w Irlandii w Killarney, matka pochodziła z naszego regionu.
Zdjęcie Karolka podczas mszy żałobnej w Killarney, fot. The Irish Sun Zdjęcie Karolka podczas mszy żałobnej w Killarney, fot. The Irish Sun

Jak podaje „The Irish Sun” do tragedii doszło w niedzielę, 6 marca (w wypadający tego dnia w Irlandii Dzień Matki) w Killarney w Irlandii. 24-letnia Anna, pochodząca z Ochab, mama Karola, po pracy wróciła do swojego mieszkania. Znalazła ciężko rannego partnera, Andrzeja P., obok niego leżał martwy jej synek, 11-miesięczny Karol.

Jak poinformował "The Irish Sun" mężczyzna udusił chłopca, a potem próbował popełnić samobójstwo – dźgnął się nożem w szyję. Zostawił karteczki, na których próbował wytłumaczyć swoje zachowanie. Mężczyzna jeszcze żył, kiedy przyjechało pogotowie, ale po czterech dniach zmarł w szpitalu. Policji nie udało się go ostatecznie przesłuchać, nie wiadomo zatem, co dokładnie zaszło w mieszkaniu.

W sobotnie (12.03.2016) popołudnie w Ochabach odbył się pogrzeb chłopczyka:

- Karol jest już szczęśliwy i wierzymy, że nic, absolutnie nic złego go już nie spotka – mówił na pogrzebie cytowany przez „Fakt” wujek chłopca ks. Marek Różycki: – Miało być inaczej, ale nie jest, dzisiaj żegnamy Karolka. Kolor szat nie jest żałobny, bo przychodzimy Bogu podziękować za jego zbawienie i prosić o pociechę dla nas, bo to po ludzku tragedia dla mojej rodziny. […] Zostaje smutek, bo miało być inaczej… bo patrzyliśmy na jego życie jak na wielki cud, cieszyliśmy się, że się rozwija, każdego dnia dziękowaliśmy za to dziecko. Wniósł w naszą całą rodzinę tyle ciepła, tyle dobra. Teraz on będzie naszym orędownikiem.

red. /[źródło: Fakt.pl/ The Irish Sun]

źródło: Fakt, The Irish Sun
dodał: NG 15-03-2016 13:50
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (9)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

koszor
15-03-2016 14:13
koszor
Jo tego świata nie rozumiym.
Przepierón
15-03-2016 14:41
Przepierón
Księdza w rodzinie mioł, przykazania znoł, 6 - nie zabijaj.
W Niedziele przez 1 godzine klędzące aniołki a cały tydziyń diobołki.
To po co ten kościół.
[konto zostało usunięte]
15-03-2016 14:44
[konto zostało usunięte]
Nie ma wytłumaczenia dla takiej zbrodni, gdy ginie niczemu niewinne, nawet nie do końca świadome sytuacji, dziecko...
adawski25
15-03-2016 14:44
adawski25
No bo tego swiaa sie nie da zrozumiec...niestety.
mn_1987
15-03-2016 22:12
mn_1987
"podziękować Bogu"... za co? Co wy macie za Boga, który uśmierca dzieci i każe rodzicom tak cierpieć???
Donek
15-03-2016 23:00
Donek
Dlatego dzieje się tak wiele złych rzeczy bo ludzie odwrócili się od Boga. Przecież w powyższych wypowiedziach jest tylko szydzenie z niego. Żaden wierzący nie zabije bliźniego chyba że wpada w depresję lub podobną chorobę a to choroba dzisiejszej cywilizacji. Za mojego pokolenia 40 lat wstecz ludzie naprawdę gorliwie wierzyli i nie było takich tragedii. Nie było przestępstw napaści złodziejstwa domów nie zamykało się na noc dzisiaj napady grabieże są normalnością. Bo Bogiem jest dzisiejszy postęp cywilizacji a wiara w z Boga jest wstydem kpiną wyśmiewiskiem, a nie to czy ktoś ma księdza w rodzinie czy nie, bo akurat to nie on mu każe źle czynić. Każdy ma sumienie i za nie odpowiada jak również za swoje czyny.
m.emer
16-03-2016 09:41
m.emer
A ja się pytam redakcji OX-a skąd w tytule artykułu taki jednoznaczny osąd (?), skoro w poniższej treści (w ślad za ''The Irish Sun'') czytamy m.in. wyraźne stwierdzenie że: (cyt) "...Policji nie udało się go ostatecznie przesłuchać, nie wiadomo zatem, co dokładnie zaszło w mieszkaniu".
Jak zwykle redakcja OX po swojemu interpretuje prasowe doniesienia i tym samym w bulwarowo-amatorskim stylu, wzbudza przedwczesne, nieuzasadnione i być może nie prawdziwe emocje.
Tak czy owak, wielka tragedia i rodzinie należą się wyrazy głębokiego współczucia.
Madzinka85
16-03-2016 10:26
Madzinka85
Zupełnie inne informacje podaje strona internetowa KillarneyToday.com. W żadnym z podanych artykułów tam dotyczących tej tragedii nie jest wprost napisane że zabił syna, i jest za to napisane, że ciężko ranny mężczyzna miał zadane ciężkie rany cięte nożem w kilku miejscach na ciele-cytuję : "uważa się że A. Piołunowicz cierpiał na wskutek ran kłutych brzucha , szyi i nadgarstków i stracił bardzo dużo krwi"
Nigdzie w artykułach nie znalazłam wprost zdania-udusił syna a później zabił siebie! więc opisywanie tej tragedii w taki sposób przez portal ox.pl jest karygodne!!! opis jak z prostackiego dziennika FAKT...
Należy nie zadawać pytań, nie szukać sensacji! Ten kto wierzy, i może niech modli się za Anię, by się podniosła z tej straty nie wysłowionej i nie możliwej do racjonalnego wytłumaczenia! niech się modli za duszę Karolka, który z jakiś powodów wyższych już z Nami nie jest, i za duszę Jego Ojca.
yamah
17-03-2016 10:41
yamah
Całkowicie zgadzam się z dwoma ostatnimi komentarzami. Treść, a właściwie mówiący wszystko tytuł artykułu to bezprawnie rzucone oskarżenie mające na celu wzbudzenie sensacji kosztem ludzkiej tragedii.
Czy wolność słowa polega na samowolnym upublicznianiu niesprawdzonych i krzywdzących opinii??? Przecież to zwykła podłość!
A tak w ogóle to ten artykuł zakrawa na publiczne pomówienie szargające dobre imię rodziny i póki co powinna ona złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.
W obliczu tragedii która się wydarzyła do jeszcze dodatkowy cios potęgujący ból rodziny.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

MŚ 1A: Polacy przygrywają z Węgrami, bramka zawodnika HC Ocelari Trinec

26-04-2018 21:40

Aron Chmielewski po raz kolejny udowodnił, że jest jedną z kluczowych postaci w naszej reprezentacji. Stalownik zdobył bramkę w dzisiejszym (26 kwietnia) meczu, ale Polska przegrała z Węgrami i w sobotę będzie się bronić przed spadkiem do Dywizji 1B.

wyświetleń: 114komentarzy: 0

Iran oczami Haliny Sikory

26-04-2018 21:00

Od Teheranu po wyspę Keszm. Trzy tygodnie z perską architekturą i przyrodą oraz mieszkającymi tam ludzi – o Iranie wciąż jeszcze mało znanym i rzadko odwiedzanym przez turystów opowiadała wczoraj (25.04) Halina Sikora w cieszyńskiej Bibliotece.

wyświetleń: 131komentarzy: 0

Padłe zwierzęta - utylizacja

26-04-2018 19:15

Straż Miejska w Cieszynie przypomina, iż gmina Cieszyn zapewnia zbieranie, transport i unieszkodliwiane zwłok bezdomnych zwierząt, lub ich części oraz współdziałają z przedsiębiorcami podejmującymi działalność w tym zakresie. W ramach tych działań została zawarta umowa z firmą prowadzącą schronisko dla zwierząt „AZYL” w Cieszynie, która ma świadczyć takie usługi.

wyświetleń: 832komentarzy: 0

Na imprezy do Istebnej (wideo)

26-04-2018 18:40

Zaproszenie na wydarzenia kulturalne Gminy Istebna od 28 kwietnia do 5 maja 2018 roku.

wyświetleń: 550komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

26-04-2018 17:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 316komentarzy: 0

Debata o bezpieczeństwie

26-04-2018 16:15

25 kwietnia 2018 w Sali Pod Pegazem w Skoczowie odbyła się debata pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie, a tematem przewodnim były zagadnienia związane z bezpieczeństwem w mieście.

wyświetleń: 311komentarzy: 0

Koncert absolwentów

26-04-2018 15:00

W środę (25.04) na terenie czeskiego Avionu odbył się koncert absolwentów Podstawowej Szkoły Artystycznej im. Pawła Kalety w Czeskim Cieszynie. Na wydarzenie zaproszone zostały nie tylko rodziny i znajomi absolwentów, ale również wszyscy zainteresowani muzyką.

wyświetleń: 301komentarzy: 0

Postawa godna naśladowania

26-04-2018 13:30

Do tej pory oddał honorowo ponad 26 litrów życiodajnego płynu. Dzięki swojej postawie, pewnie niejednokrotnie przyczynił się do uratowania czyjegoś zdrowia, a nawet życia. Mł. asp. Tomasz Pocha, który jest kierownikiem ogniwa patrolowego cieszyńskiej komendy, od wielu lat dzieli się swoją krwią z potrzebującymi. Za swoją postawę mundurowy otrzymał  odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

wyświetleń: 1486komentarzy: 0

Górki Wielkie - Zofii Kossak miejsce na ziemi - Spotkanie Szersznikowskie

26-04-2018 12:00

W środę (25.04) odbyło się kolejne s cyklu Spotkań Szersznikowskich. Tym razem w Sali rzymskiej Muzeum Śląska Cieszyńskiego zjawiła się Diana Pieczonka–Giec, Kierownik Muzeum im. Zofii Kossak Szatkowskiej w Górkach Wielkich, która przygotowała prelekcję zatytułowaną „Górki Wielkie – Zofii Kossak miejsce na ziemi”.

wyświetleń: 372komentarzy: 0

Tomasz Pilch dla OX.pl

26-04-2018 10:15

W ostatnim sezonie usłyszała o nim cała Polska. Tomasz Pilch, bo o nim mowa, ma dopiero 17 lat, a w swoim CV może się już pochwalić niejednym sukcesem. Zawodnik WSS Wisła udzielił nam wywiadu, dlatego zapraszamy do lektury.