Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 15326komentarzy: 9

Zabił syna, a potem siebie. W Ochabach odbył się pogrzeb 11-miesięcznego Karolka

15-03-2016 13:50

32-letni Andrzej P. zabił syna, 11-miesięcznego Karolka, sam w wyniku zadanych sobie ran, zmarł cztery dni później. Do tragedii doszło w Irlandii w Killarney, matka pochodziła z naszego regionu.
Zabił syna, a potem siebie. W Ochabach odbył się pogrzeb 11-miesięcznego Karolka Zdjęcie Karolka podczas mszy żałobnej w Killarney, fot. The Irish Sun

Jak podaje „The Irish Sun” do tragedii doszło w niedzielę, 6 marca (w wypadający tego dnia w Irlandii Dzień Matki) w Killarney w Irlandii. 24-letnia Anna, pochodząca z Ochab, mama Karola, po pracy wróciła do swojego mieszkania. Znalazła ciężko rannego partnera, Andrzeja P., obok niego leżał martwy jej synek, 11-miesięczny Karol.

Jak poinformował "The Irish Sun" mężczyzna udusił chłopca, a potem próbował popełnić samobójstwo – dźgnął się nożem w szyję. Zostawił karteczki, na których próbował wytłumaczyć swoje zachowanie. Mężczyzna jeszcze żył, kiedy przyjechało pogotowie, ale po czterech dniach zmarł w szpitalu. Policji nie udało się go ostatecznie przesłuchać, nie wiadomo zatem, co dokładnie zaszło w mieszkaniu.

W sobotnie (12.03.2016) popołudnie w Ochabach odbył się pogrzeb chłopczyka:

- Karol jest już szczęśliwy i wierzymy, że nic, absolutnie nic złego go już nie spotka – mówił na pogrzebie cytowany przez „Fakt” wujek chłopca ks. Marek Różycki: – Miało być inaczej, ale nie jest, dzisiaj żegnamy Karolka. Kolor szat nie jest żałobny, bo przychodzimy Bogu podziękować za jego zbawienie i prosić o pociechę dla nas, bo to po ludzku tragedia dla mojej rodziny. […] Zostaje smutek, bo miało być inaczej… bo patrzyliśmy na jego życie jak na wielki cud, cieszyliśmy się, że się rozwija, każdego dnia dziękowaliśmy za to dziecko. Wniósł w naszą całą rodzinę tyle ciepła, tyle dobra. Teraz on będzie naszym orędownikiem.

red. /[źródło: Fakt.pl/ The Irish Sun]

zródło: Fakt, The Irish Sun
dodał: NG 15-03-2016 13:50
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (9)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

koszor
15-03-2016 14:13
koszor
Jo tego świata nie rozumiym.
Przepierón
15-03-2016 14:41
Przepierón
Księdza w rodzinie mioł, przykazania znoł, 6 - nie zabijaj.
W Niedziele przez 1 godzine klędzące aniołki a cały tydziyń diobołki.
To po co ten kościół.
kudaasek
15-03-2016 14:44
kudaasek
Nie ma wytłumaczenia dla takiej zbrodni, gdy ginie niczemu niewinne, nawet nie do końca świadome sytuacji, dziecko...
adawski25
15-03-2016 14:44
adawski25
No bo tego swiaa sie nie da zrozumiec...niestety.
mn_1987
15-03-2016 22:12
mn_1987
"podziękować Bogu"... za co? Co wy macie za Boga, który uśmierca dzieci i każe rodzicom tak cierpieć???
Donek
15-03-2016 23:00
Donek
Dlatego dzieje się tak wiele złych rzeczy bo ludzie odwrócili się od Boga. Przecież w powyższych wypowiedziach jest tylko szydzenie z niego. Żaden wierzący nie zabije bliźniego chyba że wpada w depresję lub podobną chorobę a to choroba dzisiejszej cywilizacji. Za mojego pokolenia 40 lat wstecz ludzie naprawdę gorliwie wierzyli i nie było takich tragedii. Nie było przestępstw napaści złodziejstwa domów nie zamykało się na noc dzisiaj napady grabieże są normalnością. Bo Bogiem jest dzisiejszy postęp cywilizacji a wiara w z Boga jest wstydem kpiną wyśmiewiskiem, a nie to czy ktoś ma księdza w rodzinie czy nie, bo akurat to nie on mu każe źle czynić. Każdy ma sumienie i za nie odpowiada jak również za swoje czyny.
m.emer
16-03-2016 09:41
m.emer
A ja się pytam redakcji OX-a skąd w tytule artykułu taki jednoznaczny osąd (?), skoro w poniższej treści (w ślad za ''The Irish Sun'') czytamy m.in. wyraźne stwierdzenie że: (cyt) "...Policji nie udało się go ostatecznie przesłuchać, nie wiadomo zatem, co dokładnie zaszło w mieszkaniu".
Jak zwykle redakcja OX po swojemu interpretuje prasowe doniesienia i tym samym w bulwarowo-amatorskim stylu, wzbudza przedwczesne, nieuzasadnione i być może nie prawdziwe emocje.
Tak czy owak, wielka tragedia i rodzinie należą się wyrazy głębokiego współczucia.
Madzinka85
16-03-2016 10:26
Madzinka85
Zupełnie inne informacje podaje strona internetowa KillarneyToday.com. W żadnym z podanych artykułów tam dotyczących tej tragedii nie jest wprost napisane że zabił syna, i jest za to napisane, że ciężko ranny mężczyzna miał zadane ciężkie rany cięte nożem w kilku miejscach na ciele-cytuję : "uważa się że A. Piołunowicz cierpiał na wskutek ran kłutych brzucha , szyi i nadgarstków i stracił bardzo dużo krwi"
Nigdzie w artykułach nie znalazłam wprost zdania-udusił syna a później zabił siebie! więc opisywanie tej tragedii w taki sposób przez portal ox.pl jest karygodne!!! opis jak z prostackiego dziennika FAKT...
Należy nie zadawać pytań, nie szukać sensacji! Ten kto wierzy, i może niech modli się za Anię, by się podniosła z tej straty nie wysłowionej i nie możliwej do racjonalnego wytłumaczenia! niech się modli za duszę Karolka, który z jakiś powodów wyższych już z Nami nie jest, i za duszę Jego Ojca.
yamah
17-03-2016 10:41
yamah
Całkowicie zgadzam się z dwoma ostatnimi komentarzami. Treść, a właściwie mówiący wszystko tytuł artykułu to bezprawnie rzucone oskarżenie mające na celu wzbudzenie sensacji kosztem ludzkiej tragedii.
Czy wolność słowa polega na samowolnym upublicznianiu niesprawdzonych i krzywdzących opinii??? Przecież to zwykła podłość!
A tak w ogóle to ten artykuł zakrawa na publiczne pomówienie szargające dobre imię rodziny i póki co powinna ona złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.
W obliczu tragedii która się wydarzyła do jeszcze dodatkowy cios potęgujący ból rodziny.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Ogłoszono konkurs na stanowisko Dyrektora MCK Integrator w Skoczowie

27-08-2016 00:05

Burmistrz Miasta Skoczowa, Mirosław Sitko ogłosił konkurs na Dyrektora MCK Integrator.

wyświetleń: 70komentarzy: 0

Z dyrektora na likwidatora

26-08-2016 19:00

Na czwartkowej sesji cieszyńscy radni podjęli uchwałę o likwidacji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jednostka ma zakończyć działalność 31 grudnia tego roku.

wyświetleń: 1287komentarzy: 3

Wspomnienia ze Światowych Dni Młodzieży

26-08-2016 17:00

Wprawdzie Światowe Dni Młodzieży już dawno za nami, mamy dla Was jednak garść wspomnień z tego, ważnego dla wielu, wydarzenia. Dziś o gościach z Francji, którzy przebywali w skoczowskiej rodzinie oraz o Włochach, którzy gościli w Ustroniu.

wyświetleń: 754komentarzy: 2

Wisła: Dworzec nadal będzie

26-08-2016 16:00

Autobusy będą normalnie zatrzymywać się na terenie dworca autobusowego w Wiśle – włodarze uspokaja.

wyświetleń: 774komentarzy: 1

Kajto 3. po kwalifikacjach

26-08-2016 15:30

Kajetanowicz i Baran osiągnęli trzeci czas na kwalifikacjach do Rajdu Barum. Dziś (26.08) wieczorem miejski odcinek w Zlinie rozpocznie walkę.

wyświetleń: 337komentarzy: 0

Barum: najtrudny debiut Tomaszczyka

26-08-2016 15:10

Jerzy Tomaszczyk i Łukasz Sitek – wiceliderzy czeskiego Pucharu Opla Adama już w najbliższy weekend staną na starcie najtrudniejszej rundy sezonu. Będzie nią najważniejsza impreza w czeskich sportach motorowych – Rajd Barum, w którym załoga Ulter Sport Rally Team powalczy o powrót na prowadzenie w klasyfikacji XTG Opel Adam Cup.

wyświetleń: 526komentarzy: 0

Od trzech lat znęcał się nad swoją rodziną

26-08-2016 13:45

W Strumienia kobieta powiadomiła policjantów, że obawia się męża, który znęca się nad jej rodziną. Jak się okazuje gehenna w tym domu trwała od trzech lat.

wyświetleń: 3101komentarzy: 2

Biblioteka w Wiśle, Ogród Dwóch Brzegów w Cieszynie, a może skoczowski park na Górnym Borze?

26-08-2016 12:45

Biblioteka w Wiśle, Ogród Dwóch Brzegów w Cieszynie, a może skoczowski park na Górnym Borze? Która z tych inwestycji zasługuje na miano najlepszej przestrzeni? Zagłosuj!

wyświetleń: 548komentarzy: 0

Pożar ścierniska w Ochabach Małych

26-08-2016 12:00

Z ostatniej chwili: pożar ścierniska w Ochabach Małych.

wyświetleń: 2217komentarzy: 0

Dwujęzyczny oddział Przedszkola w Skoczowie - zapisy wciąż trwają

26-08-2016 11:00

Tego w Skoczowie jeszcze nie było! W Przedszkolu Publicznym nr 4 dzieci będą uczyły się w języku polskim i angielskim zarazem. Zajęcia będą realizowane przez grupę popołudniową w godzinach 12.30-17.30. Organizację edukacji w dwóch językach umożliwił projekt ''Przedszkola nowych możliwości''. Dwujęzyczny oddział startuje już 1 września. Zapisy wciąż trwają!