Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1440komentarzy: 0

Reformacyjne jaja wielkanocne i nie tylko, czyli przygotowania do 500-lecia Reformacji w Szczyrku

15-03-2016 13:40

Budki dla ptaków, pisanki, ciasteczka - to wszystko projekty wiosenne prowadzone przez ks. Jana Byrta z Parafii Ewangelickiej w Szczyrku, które realizowane są w okresie wiosennym, by uczcić 500-lecie Reformacji.
fot. mat.pras. fot. mat.pras.

Akcja wieszania budek dla ptaków trwa już od kilku lat: - Od 2011 roku realizujemy każdej wiosny piękny projekt 500 budek dla ptaków na 500 lat Reformacji ( 1517-2017 ). Wczoraj znowu kilka budek zawisło dla ptaków w Szczyrku Salmopolu . Ptaki się pojawiły i szukają miejsca. My im to miejsce przygotowujemy każdej wiosny. To taki nietypowy projekt - ale piękny! W przyszłym roku zakończymy go pięćsetną budką dla ptaków. Niech śpiewają także ptaki Bogu na chwałę! – mówi ks. Jan Byrt. W akcję włączył się m.in. Adam Małysz - Pisaliśmy: Małysz wiesza budki.

Prócz tego w okresie wielkanocnym w Szczyrku realizowany jest inny projekt - pisanki i ciasteczka Wielkanocne:
- W 2017 roku kościół Ewangelicki będzie obchodził wielki jubileusz 500 lat Reformacji. Parafie przygotowują się do tego Jubileuszu. Parafia Ewangelicka w Szczyrku realizuje wiele projektów związanych z Jubileuszem i jednym z nich są pisanki wielkanocne na jubileusz 500 lat reformacji i ciasteczka wielkanocne z elementami reformacyjnymi. Parafianie wspomagają swoimi talentami przygotowania do Jubileuszu 500 lat Reformacji. Pisanki przygotowały nam dwie artystki z Wisły nasze parafianki Urszula Cieślar i Ewa Lazar, a ciasteczka cukiernik Edyta Zwardoń z Bielska Białej. Bardzo się cieszymy, że sami parafianie chcą w jakiś sposób zaakcentować też swój czynny udział w przygotowaniach do wielkiego Jubileuszu 500 lat Reformacji ( 1517-2017 ). Ewa Lazar z Wisły przygotowała na jubileusz nawet pisankę z jajka strusia z elementami reformacyjnymi, czyli z Różą Lutra. – podkreśla duchowny.

Ostatnio reformacyjne jajo otrzymał od ks. Byrta Prezydent Rp, Andrzej Duda przy okazji innej akcji - zbierania piłek: Pisaliśmy: Piłki od Prezydenta


red./mat.pras.

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 15-03-2016 13:40
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
loading...

Pozostałe wiadomości

Zbójnickie trunki

25-09-2016 19:00

Pierwszy raz w Ustroniu odbył się konkurs na zbójnickie nalewki. Smaków było wiele, bo nie zabrakło malinówki, ostrężynówki czy aroniówki. Były trunki przygotowane na igliwiu sosnowym czy też nalewki z bożego drzewka i piekielnie mocnej z... chrzanu.

wyświetleń: 916komentarzy: 1

Skoczów: kiedyś i dziś. Część 39/16

25-09-2016 16:50

Szara teczka z napisem "Wieża" skrywa w sobie wiele historycznych prawd i ciekawostek na temat Skoczowa. Odkryjcie je razem z nami!

wyświetleń: 493komentarzy: 0

Oczami niewidomego (51): złość i nienawiść

25-09-2016 14:20

„Świat to trudne miejsce. Jemu nie zależy. Choć nie żywi nienawiści do ciebie i do mnie, nie darzy nas też miłością. Dzieją się na nim rzeczy straszne, których nie można wytłumaczyć. [...] Świat cię nie kocha. [...] Pamiętaj jednak, żeby robić swoje. Takie masz zadanie na tym trudnym świecie, musisz podtrzymywać swoją miłość i robić swoje choćby nie wiem co.” Stephen King – „Lśnienie”

wyświetleń: 300komentarzy: 0

Znasz Młodego Bohatera?

25-09-2016 12:55

Możliwe, że wśród nas żyją bezimienni młodzi bohaterowie. Jeśli znasz ciekawą historię, której głównym aktorem jest dziecko, które ocaliło bądź aktywnie przyczyniło się do ocalenia życia innego człowieka, to wyślij ją do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji!

wyświetleń: 355komentarzy: 0

Kto Cię sprawdza?

25-09-2016 11:00

Krajowy Rejestr Długów oferuje możliwość sprawdzenia czy jakakolwiek instytucja nie szukała informacji o osobach na podstawie numeru PESEL.

wyświetleń: 2276komentarzy: 2

Kościoły Śląska Cieszyńskiego. Część 39/16 - Rzymskokatolicka Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu-Lipowcu

25-09-2016 09:30

W dzisiejszym artykule poznacie historię parafii w Lipowcu - jednej z najstarszych wsi Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 703komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

25-09-2016 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 787komentarzy: 0

Ziobro na podium

24-09-2016 22:15

Włoch Davide Bresadola po skokach na odległość 129,5 oraz 124 metry zwyciężył w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego rozgrywanym na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Tuż za nim uplasował się Słoweniec Domen Prevc, który uzyskał 126,5 oraz 125,5 metra. Podium konkursu w Wiśle uzupełnił reprezentant Polski Jan Ziobro, który oddał dwa równe skoki (126,5 i 127 m).

wyświetleń: 681komentarzy: 0

Ogólnopolski Zlot Instruktorów Turystyki Żeglarskiej w Cieszynie i spotkanie z Konkolskim

24-09-2016 19:05

W ramach Ogólnopolskiego Zlotu Instruktorów Turystyki Żeglarskiej PTTK, a także zakończenia sezonu oraz tegorocznych obchodów związanych z 50-leciem Klubu Żeglarskiego „Sternik” Cieszyn w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” odbyło się dziś (24.09) spotkanie ze znanym czeskim żeglarzem Richardem Konkolskim.

wyświetleń: 1132komentarzy: 2

Kino na Granicy rusza w drogę!

24-09-2016 16:50

Umknęła Ci 18. edycja Kina na Granicy? A może chcesz przeżyć to jeszcze raz? Nic straconego! Jeszcze tej jesieni, w 10 miastach w Polsce i w Czechach pojawi się Kino na Granicy! Stanie się tak za sprawą projektu Kino na Granicy w Drodze, który otrzymał wsparcie w ramach konkursu Forum Polsko-Czeskiego.