Wiadomości

Kontakt24

wyświetleń: 5227komentarzy: 5

18 zatrzymanych w weekend

14-03-2016 10:50

Tradycyjnie policjanci z cieszyńskiego garnizonu mieli pracowity weekend. Mundurowi zatrzymali 10 sprawców przestępstw oraz 8 poszukiwanych osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Stróże prawa przeprowadzili ponad 160 interwencji. Obyło się na szczęście bez wypadków, na drogach powiatu doszło do 6 kolizji drogowych.
Fot: KPP w Cieszynie Fot: KPP w Cieszynie

Jak relacjonuje st. asp. Rafał Domagała, w weekend kryminalni odnotowali 2 włamania i 4 kradzieże. W tym czasie policjanci w całym powiecie zatrzymali łącznie 10 sprawców przestępstw oraz 8 poszukiwanych osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. W grupie zatrzymanych na gorącym uczynku lub po pościgu znaleźli się sprawcy: pobicia, posiadania narkotyków oraz nietrzeźwi kierowcy pojazdów.

- W piątek w nocy policjanci z cieszyńskiej komendy zatrzymali 22-latka, który z dwiema innymi osobami pobił 33-letniego mieszkańca Cieszyna. W piątek i sobotę w całym powiecie policjanci zatrzymali łącznie 8 nietrzeźwych kierowców. Niechlubnym "rekordzistą" weekendu był 31-letni mieszkaniec Bąkowa zatrzymany w sobotnie popołudnie. Policjanci drogówki zatrzymali go do kontroli drogowej, gdy kierował seatem w Bąkowie na ulicy Łęgowej. Badanie stanu trzeźwości alkomatem wykazało prawie 2,3 promila alkoholu w jego organizmie. Z kolei w niedzielę popołudniu w centrum Cieszyna został zatrzymany 20-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego, który posiadał kilkanaście gramów marihuany. – opisuje Domagała

O losie zatrzymanych sprawców przestępstw  zadecyduje w najbliższym czasie  prokurator i sąd.
(red)
 

zródło: ox.pl
dodał: CR 14-03-2016 10:50
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
14-03-2016 12:28
Przepierón
Dlaczego nie ukarano żadnego psiarza za obsranie trawnika? Czyżby w weekend psy kup nie robiły? Co robiła SM?
[konto zostało usunięte]
14-03-2016 13:52
[konto zostało usunięte]
Nie chcę sobie nawet wyobrażać, jak musi wyglądać trawnik w miejscu, w którym mieszkasz, skoro tak często o tym wspominasz ;). A może tak samodzielnie parę jakichś fajnych fotek strzelić i podesłać do SM? Nie zadziała...?
ciamajda
14-03-2016 14:46
ciamajda
Przepierón, zastanawiam się czy nie miałeś jakiegoś bliskiego spotkania z gołębiami i dlatego ten kapelusz. Ale co takiego zrobiły Ci psy że się tak po nich wieszasz?
Proponuję krótki spacer wałami Wisły. Tam również znajdziesz "grzybki". I gwarantuję że nie psie. Czyli że ludziom wolno ale psu nie?
Przepierón
14-03-2016 15:48
Przepierón
Dobrze że skomentowałem ten artykuł bo dwóch trolli mogło skomentować mój post, hahaha
[konto zostało usunięte]
14-03-2016 16:09
[konto zostało usunięte]
Ale błysnąłeś - WOW. A ze zrozumieniem potrafisz czytać, jakieś znaki typu "zapytania" odróżniasz, dostrzegasz?... może jakieś skróty od emotów rozpoznajesz...?? Nie?? Szkoda.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Najmłodsi stela 117/518/2016

06-12-2016 13:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 78komentarzy: 0

Otrzymali odznaczenie

06-12-2016 12:15

W drugą niedzielę Adwentu, 4 grudnia na nabożeństwie w Kościele Ewangelickim w Szczyrku goście z Niemiec Henni Wildeboer i Manfred Thiel z Westerstede otrzymali odznaczenia ''zasłużony dla Województwa Śląskiego''. Wyróżnienie wręczyła Wicemarszałek Województwa Śląskiego Sylwia Cieślar.

wyświetleń: 173komentarzy: 0

Pierściec: uroczystości w sanktuarium św. Mikołaja

06-12-2016 10:20

Największe polskie sanktuarium św. Mikołaja znajduje się w Pierśćcu na Śląsku Cieszyńskim. Właśnie przybywają tam kolejne grupy pielgrzymkowe, pragnące modlić się za wstawiennictwem patrona chorych i ubogich. Główne uroczystości odpustowe w Pierśćcu odbędą się w niedzielę 11 grudnia.

wyświetleń: 428komentarzy: 1

Ćwiczyli w Bąkowie

06-12-2016 09:00

Strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej ze Skoczowa oraz jednostki OSP z terenu gminy Strumień ćwiczyli w sobotę, 3 grudnia wspólnie w Bąkowie.

wyświetleń: 366komentarzy: 0

Dawne obrzędy na św. Mikołaja

06-12-2016 07:30

Wspomnienie św. Mikołaja zajmowało wyjątkowe miejsce w tradycjach obrzędowych na śląsku cieszyńskim. Dziś gdy 6 grudnia przybrał stricte komercyjnego wymiaru, warto przypomnieć sobie o tradycjach związanych z tym świętem w naszym regionie.

wyświetleń: 551komentarzy: 0

Zimna woda zdrowia doda

05-12-2016 19:45

Podobno najgorsze są pierwsze sekundy, później już można się przyzwyczaić. Podobno. W Skoczowie powstała grupa morsów, co weekend zapraszają chętnych do wspólnych, lodowatych kąpieli.

wyświetleń: 3581komentarzy: 1

50-lecie szkoły w Ochabach

05-12-2016 18:50

Mieszkańcy Ochab świętowali 2 grudnia 50-lecie tamtejszego Zespołu Szkół. Na obchodach rocznicy placówki nie zabrakło uczniów, absolwentów, nauczycieli, a także miejscowych władz.

wyświetleń: 847komentarzy: 0

Młody koszykarz z sukcesami

05-12-2016 18:00

Wychowanek KS MOSiR Cieszyn, Mateusz Czempiel został powołany do Kadry Polski U16 rocznik 2001 i wraz z drużyną wywalczył na Białorusi drugie miejsce podczas XX Międzynarodowego Memoriału im. Ryzhenkova.

wyświetleń: 646komentarzy: 0

Mikołajkowy Marsz

05-12-2016 17:00

Bardzo liczna grupa Mikołajów zebrała się 3 grudnia na placu Hoffa w Wiśle. Tradycja jest już w tej miejscowości Mikołajkowy Marsz Nordic Walking. W imprezie udział wzięło ok. 150 osób, które pokonywały dwie trasy – 10 km i 15 km z „górskim hakiem” (ok. 18,5 km).

wyświetleń: 626komentarzy: 0

60 lat posługi kapłańskiej

05-12-2016 15:10

Niezwykła uroczystość odbyła się w niedzielę 4 grudnia w kościele Dobrego Pasterza w Istebnej, gdzie podczas uroczystej Mszy Świętej wspólnota parafialna i zaproszeni goście dziękowali Panu Bogu za 60 lat posługi kapłańskiej Księdza Prałata Jerzego Patalonga.