Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2852komentarzy: 0

O tym, jak wybaczyć Bogu rozmawiano w Cieszynie

14-03-2016 10:55

W sobotę (12.03) w COK ''Domu Narodowym'' odbyła się konferencja młodych pod hasłem: ''Wybaczyć Bogu''. Młodzi ludzie wysłuchali trzech wykładów, a wieczorem w ramach tego wydarzenia odbył się koncert Michała Rasska.
O tym, jak wybaczyć Bogu rozmawiano w Cieszynie Konferencja młodych w Cieszynie / fot. MSZ

Od 2007 roku w Cieszyńskim Ośrodku Kultury odbywają się konferencje skierowane głównie do ludzi młodych. Organizatorem tego wydarzenia jest Parafia Ewangelicko-Augsburska w Dzięgielowie oraz portal internetowy dlatego.org. W programie tegorocznej 10. edycji  znalazły się takie wykłady jak: „Cierpienie w Biblii” – które wygłosił dr hab. Piotr Lorek, „Wybaczyć Bogu” – dr Piotr Gąsiorowski oraz „Foch!” – ks. Tymoteusz Bujok. Wieczorem w Kościele na Niwach w Czeskim Cieszynie odbył się koncert Michała Rasska.

Zgromadzoną młodzież przywitał Biskup Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce Adrian Korczago. Chciałem wyrazić moją radość, że mogę rozpocząć to wasze spotkanie. Mam nadzieję, że będzie to czas ścierania się, walki, dysputy z Panem Bogiem. Czas wadzenia się, ale najważniejsze to czas konstruktywnej rozmowy. Bo na Boga czasem można się nawet gniewać, ale w tym gniewie nie można utracić kontaktu z nim, bezpośredniej rozmowy. Bóg jest gotów na stosowną dysputę, byśmy mogli lepiej zrozumieć swoją rzeczywistość. Odnaleźć się w tym, co nieodgadnione. Odszukać właściwą orientację wtedy, gdy czujemy się totalnie zagubieni. I odzyskać na nowo nadzieję, kiedy odnosimy wrażenie powalenia – mówił Biskup.

Chcemy poruszać tematy o których być może rzadziej się mówi w kościele – przyznał w rozmowie z naszym portalem Arkadiusz Raszka organizator z ramienia Parafii w Dzięgielowie. Chcemy poruszać tematy, które są aktualne dla młodych i które mogą sprawiać im trudność, kiedy muszą poruszać je w kontaktach z ludźmi o innym światopoglądzie. Podczas pierwszego wykładu, dr hab. Piotr Lorek zaprezentował nam różne teorie na temat cierpienia oraz pochodzenia zła. Mam nadzieję, że pomoże to młodym ludziom znaleźć odpowiedź  na wiele pytań. Choć jak wiadomo nie ma jednej odpowiedzi – tłumaczył Raszka.

 

MSZ
 

zródło: ox.pl
dodał: MSZ 14-03-2016 10:55
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

W Twoim imieniu (odc.8). Nie ma mocnych na wiślańskie korki...

25-08-2016 20:00

Brakuje parkingów? Obwodnicy? Objazdów? Kierowania ruchem? Pieniędzy? A może czego innego? Przyczynek do źródła powstawania oraz problemu korków w Wiśle.

wyświetleń: 1389komentarzy: 4

Portal OX.PL poleca!

25-08-2016 18:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 513komentarzy: 0

O Morcinku nad jego grobem

25-08-2016 17:15

O rocznicy urodzin Gustawa Morcinka pamiętano także w Cieszynie, gdzie pisarz spoczywa na Cmentarzu Komunalnym. Dziś (25 sierpnia) w samo południe złożono na jego pomniku kwiaty, zapalono znicze, a zgromadzeni wysłuchali opowieści Rozalia Wawronowicz - kierownik Muzeum Gustawa Morcinka w Skoczowie o pisarzu.

wyświetleń: 573komentarzy: 0

Ustroń - będzie się działo!!!

25-08-2016 15:30

Tydzień Kultury Beskidzkiej za nami, ale nie oznacza to końca prezentacji i spotkańa z folklorem. Od 20 sierpnia trwa w naszym regionie Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny. Wielki finałowy koncert odbędzie się w sobotę w Ustroniu. Ale wydarzeń w ten weekend w Ustroniu sporo.

wyświetleń: 1072komentarzy: 0

Chrystus na strumieńskim rynku odzyskał swój blask

25-08-2016 14:15

Jest nieodzownym elementem strumieńskiego Rynku. Od 130 lat chroni miasto i jego mieszkańców, towarzyszyła wielu wydarzeniom, które miały miejsce w przeszłości Strumienia. W minioną niedzielę 21 sierpnia odbyło się uroczyste poświęcenie Figury Chrystusa Króla, która po gruntownym remoncie odzyskała swój dawny blask.

wyświetleń: 572komentarzy: 2

Wspominali pisarza

25-08-2016 12:40

Złożeniem kwiatów pod pomnikiem Gustawa Morcinka w Skoczowie, uczczono dziś (25.08) 125. rocznicę urodzin pisarza. W uroczystościach wziął udział m.in. wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

wyświetleń: 849komentarzy: 0

Ten Proffesor Cię nauczy!

25-08-2016 11:00

Chcesz zdobyć zawód, dokształcić się, zdobyć nowe kwalifikacje? I to za darmo, ucząc się jedynie 4 dni w miesiącu? Bezpłatna szkoła PROFFESOR w Skoczowie czeka na Ciebie! Trwa nabór do SZKÓŁ POLICEALNYCH OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH! Jasno, przystępnie, profesjonalnie, nowocześnie, rzetelnie i na dodatek za darmo...? Czy to możliwe, żeby nauczanie takie było? Tak! Tylko w Skoczowie jest Szkoła, która oferuję naukę na bardzo wysokim poziomie zupełnie bezpłatnie! Jaka? Sprawdź sam!

wyświetleń: 1106komentarzy: 0

Kajto: decydująca batalia lidera

25-08-2016 09:15

Rywalizacja w FIA ERC wkracza w decydującą fazę – czeski Rajd Barum (26-28 sierpnia) będzie najbliższym wyzwaniem Kajetanowicza i Barana. Załogę Lotos Rally Team czeka 230 km ścigania na 15 wąskich, podbijających i dziurawych czeskich odcinkach, na których miejscowi kierowcy narzucają szalone tempo. Będzie tym bardziej emocjonująco, ponieważ– Kajetanowicza i Barana tylko 3 punkty dzielą od obrony tytułu już na dwie rundy przed końcem mistrzostw.

wyświetleń: 514komentarzy: 0

Bułgaria, Grecja, Chorwacja? Gdzie wypoczywaliśmy najchętniej w te wakacje?

25-08-2016 07:30

Choć za wcześnie jeszcze na całkowite podsumowanie sezonu 2016, bo część z nas na urlop wybiera okres września i października, to główna wakacyjna fala już za nami. Przez lipiec i sierpień wypoczywały bowiem głównie rodziny z dziećmi w wieku szkolnym. Gdzie najchętniej mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego jeździli w te wakacje?

wyświetleń: 2232komentarzy: 3

Pisarz śląski - Gustaw Morcinek

24-08-2016 19:00

O Śląsku Cieszyńskim pisał, że powstała z 'uśmiechu Pana Boga', w twórczości opisywał życie codzienne mieszkańców tej ziemi, nawiązywał do pracy górnika, którym sam w młodzieńczych latach był. Jemu przypisuje się pomysł zmiany nazwy Katowic na Stalinogród, choć decyzje o tym zapadły zanim, jako poseł, odczytał to z sejmowej mównicy. Jutro mija 125 rocznica urodzin Gustawa Morcinka, pisarza ze Skoczowa.