Wiadomości

Wkrótce w regionie

Czerwiec 2017
P W Ś C P S N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Kontakt24

wyświetleń: 7190komentarzy: 11

Oko na kierowców

11-03-2016 16:10

Oko kamery policjanci zaprzęgli do walki z kierowcami nie stosującymi się do przepisów. Dzięki tzw. ruchomemu stanowisku dowodzenia (RSD) funkcjonariusze nakryli na gorącym uczynku łamania przepisów 38 kierujących.
fot. mat.pras. fot. mat.pras.

W ubiegłym roku powiecie cieszyńskim w wypadkach drogowych zginęło 18 osób, z czego 7 to piesi. Dlatego funkcjonariusze podejmują szereg działań mających na celu ograniczenia oraz, w miarę możliwości, wyeliminowania zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj (10.03.2016) patrole ruchu drogowego uczestniczyły w działaniach „Pieszy” - mundurowi przyglądali się zrachowaniom kierowców na przejściach dla pieszych w naszym regionie.

- Cieszyńscy stróże prawa byli wspierani przez policjantów z KWP w Katowicach, którzy obsługiwali specjalny pojazd rejestrujący wykroczenia tzw. ruchome stanowisko dowodzenia (RSD). Samochód wyposażony jest m.in. w obrotowe kamery, anteny i monitory. Pojazd ma też własne zasilanie oraz urządzenia do nagrywania oraz sprzęt połączony z Internetem. W powiecie cieszyńskim pojazd ustawiony był na ulicach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych. Załoga RSD rejestrowała wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu. Następnie informacje ze stanowiska przekazywane były do znajdujących się w pobliżu patroli. Te z kolei zatrzymywały kierowców naruszających prawo – relacjonuje st. asp. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej Policji.

Kilka godzin takich działań przyniosło łącznie 38 wykroczeń. - Wszystkie naruszenia zostały popełnione przez kierowców. Aż 21 kierujących pojazdami dopuściło się wyprzedzania na przejściu dla pieszych. Jeden nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Pozostałych 16 naruszeń przepisów drogowych dotyczyło m.in. nieskorzystania z zapiętych pasów bezpieczeństwa, niestosowania się do znaków i sygnałów oraz braku badań technicznych. Łącznie mundurowi ukarali mandatami 36 kierowców. Policjanci skierowali również do sądu jeden wniosek o ukaranie oraz zastosowali jedno pouczenie – informuje rzecznik.

red.

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG 11-03-2016 16:10
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (11)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
11-03-2016 18:31
Przepierón
Mogliby też zająć się tą psią burżuazją i ich obsrańcami trawnikowymi. Tak ustawić kamery żeby obserwować pieszych i psiarzy.
[konto zostało usunięte]
12-03-2016 06:46
[konto zostało usunięte]
Mogliby, ale za niski dochód do budżetu z mandatów za psie kupy... ;)
Przepierón
12-03-2016 09:04
Przepierón
Za zaśmiecanie mogą wystawić od 50 - 500 zł , niech wystawiają 500 zł to już coś dla budżetu.
[konto zostało usunięte]
12-03-2016 09:26
[konto zostało usunięte]
No mogą, mogą... a tak bardziej na poważnie, to zdrowy rozsądek nakazuje skupić się na tym, co stwarza większe zagrożenie dla zdrowia i życia. Wdepnięcie w kupę wielkiej szkody nie czyni, ale to nie zmienia faktu, że okresowe przeprowadzenie takiej akcji przyniosłoby jakieś efekty. Zaraz wieść by się rozniosła, że "panią Janinkę z jej burkiem nakamerowali i teraz płacić musi". Nie ma lepszej lekcji jak dostać kopa w d... lub po kieszeni.
matyjas4
12-03-2016 11:32
matyjas4
Wyeliminować niechronionych uczestników ruchu to rozumiem a chronionym dać nagrodę ?
[konto zostało usunięte]
12-03-2016 11:41
[konto zostało usunięte]
Przecież chronieni uczestnicy ruchu dostali nagrody. Jak można przeczytać w artykule, wykryto 38 wykroczeń za popełnienie których 36 chronionych uczestników ruchu zostało nagrodzonych mandatami :).
MarcinD
12-03-2016 21:04
MarcinD
A pytanie, ilu pieszych otrzymało mandaty? Za wejście na przejście dla pieszych z komórką przy uchu wprost przed maskę samochodu bez uprzedniego rozejrzenia się, czy mogą to bezpiecznie zrobić? Za przebiegnięcie na czerwonym świetle? Rozumiem, że policjanci nie patrzyli tylko i wyłącznie na kierowców?
Optimist
12-03-2016 23:12
Optimist
Nie dalej jak wczoraj na Wyższej Bramie kobieta na przejściu - przy czerwonym świetle - wlazła mi prosto pod samochód i musiałem nieźle hamować, by nic się nie stało. Żeby było śmieszniej, osłaniała się parasolką i nawet nie raczyła sprawdzić czy coś nie nadjeżdża. A będąc już na chodniku obejrzała się i zrobiła wręcz oburzoną minę i dziwny gest.
Uważam że policjanci wzorem nieoznakowanych pojazdów na drogach powinni założyć nieoznakowane mundury i zacząć łapać tych pętających się po drogach niedoszłych samobójców, bo jak ich można nazwać inaczej.
[konto zostało usunięte]
13-03-2016 16:33
[konto zostało usunięte]
Może nie chcieli zobaczyć, a może nie mieli do czego się przyczepić. Ja już nie raz podawałem przykłady spotkane na drodze z udziałem pieszych. Jeżdżę bardzo wcześnie rano, więc tzn. pieszych "ninja" widzę mnóstwo. Część z nich to ciągle te same osoby, o tej samej porze i popełniające te same wykroczenia/błędy...
m.emer
15-03-2016 10:30
m.emer
Ja już kiedyś wypowiadałem się na temat pieszych i też jestem zdania że wielu jest kompletnie pozbawionych wyobraźni, sami swoim niewłaściwym nieodpowiedzialnym zachowaniem pakują się pod auto.
Nieszczęśnik kierowca, który takiego potrąci z góry ma przechlapane, przypinają mu łatkę "pirata" i bardzo trudno wyplątać mu się z kłopotów.
Myślę że przyczyną takiego stanu rzeczy są po trosze media, które na okrągło piętnują, a czasami nawet wyolbrzymiają złe zachowania kierowców, a występki pieszych (mało spektakularne) są przemilczane.
Co gorsza, coraz więcej mówi się o zwiększaniu uprawnień pieszym, co skutkuje poczuciem bezkarności połączonej częstokroć z bezczelnością (patrz wpis m.in. Optimist)
Jak tak dalej pójdzie to kierowca na drodze stanie się intruzem, a pieszy "świętą krową".
Tylko czy na pewno chcemy aby tak było (?)... Niech w końcu ktoś na górze przejrzy na oczy...
Ps. Na zakończenie pytanie do Policji:
Czy działania pod kryptonimem "Pieszy" polegają na przyglądaniu się i wyłapywaniu wyłącznie kierowców? Zawsze mi się wydawało że tego typu akcja skupiała się na ujawnianiu i karaniu złych zachowań pieszych.
A tu proszę: jakiś paradoks - 38 kierowców i ani jednego pieszego...
Czyżby coś się zmieniło? Ależ taaaak - STATYSTYKA !
Jak widać Policja w tym temacie też nie pomaga... mają inne priorytety.
yamah
15-03-2016 11:37
yamah
Teraz potrzebna jest kasa na 500+, a nie tam piesi....
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Znamy wyniki konkursu ''Śląska Rzecz''

22-06-2017 21:05

Wczoraj (21.06) w sali konferencyjnej Zamku Cieszyn odbyła się uroczystość wręczenia nagród 12. edycji konkursu „Śląska Rzecz”, a także otwarcie wystawy pokonkursowej, którą można podziwiać do końca lipca.

wyświetleń: 885komentarzy: 0

Artystyczny festiwal w Strumieniu już od piątku!

22-06-2017 20:00

Już od piątku w Strumieniu zagości pełna kultura.  Stowarzyszenie Form Artystycznych po raz siódmy zaprasza na Strumieński Festiwal Artystyczny. Będzie się działo!

wyświetleń: 159komentarzy: 0

Po ile bilety na Puchar Świata?

22-06-2017 18:00

Na trzy tygodnie przed rozpoczęciem sprzedaży biletów na pierwszą w historii Polski inaugurację Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2017/2018 w Wiśle organizatorzy zawodów przedstawili ceny wejściówek na to wydarzenie.

wyświetleń: 629komentarzy: 2

Aktywny absolwent nowoczesnej szkoły zawodowej

22-06-2017 16:15

Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie wspólnie z Obchodní akademie z Czeskiego Cieszyna realizuje od początku 2017r. mikroprojekt pt.: "Aktywny absolwent nowoczesnej szkoły zawodowej", który został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

wyświetleń: 411komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

22-06-2017 14:30

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 1091komentarzy: 1

Żywobyci przi granicy. Babski godki z obu strón Olzy

22-06-2017 13:00

„Żywobyci przi granicy. Babski godki z obu strón Olzy” to film o codziennym życiu na podzielonym granicą Śląsku Cieszyńskim. Bohaterkami dokumentu, nakręconego przez kobiety: dr hab. Grażynę Kubicę-Heller i Alinę Doboszewską są cieszyńskie kobiety. Z Ustronia, Istebnej, Koniakowa, Jaworzinki, Mostów koło Jabłonkowa, Nydku, Wyndryni, Hawierzowa, Czeskigo Cieszyna. Opowiadają one o historii regionu z perspektywy codziennego życia i jego problemów.

wyświetleń: 294komentarzy: 0

24-25 czerwiec - pokazowy weekend w Castoramie

22-06-2017 11:00

Okres letni, to bardzo dobry czas na organizację spotkań i pikników. W Castoramie organizujemy dla naszych Klientów weekend z pokazami, na którym obecni będą nasi najwięksi dostawcy. Chcemy zaprosić wszystkich chętnych, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o oferowanych przez nas produktach.

wyświetleń: 1555komentarzy: 0

Remont COK ''Dom Narodowy'' nabiera rumieńców

22-06-2017 09:20

Miejska Galeria Sztuki 12 i Strefa Podziemna COK to nie wszystko. Remont Cieszyńskiego Ośrodka Kultury "Dom Narodowy" wkracza w kolejny etap. Jakie zmiany czekają tą ważną cieszyńską instytucję w najbliższym czasie ?

wyświetleń: 1147komentarzy: 0

Święto Sąsiada w Wiśle!

22-06-2017 07:30

Turnieje szachów plenerowych i gier rekreacyjnych, turnieje piłkarskie, koncerty polskich i czeskich grup - zabawa dla całej rodziny. Już w najbliższy weekend (24-25 czerwca) w Wiśle duża międzynarodowa impreza – Święto Sąsiada.  

wyświetleń: 514komentarzy: 0

Gość OX.pl - Patryk Demkowski

21-06-2017 19:30

Gościem OX. pl jest dzisiaj Patryk Demkowski - młody artysta z Wisły, który supportował już takie gwiazdy jak LemON, Redlips, Mateusz Ziółko czy Highway. W rozmowie z nim, Jacek Porzycki pyta między innymi o muzykę, tatuaże oraz niedawno obchodzoną osiemnastkę. Patryk opowiada również o najnowszym teledysku, relacjach z rodzicami oraz najbliższych planach.