Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 7095komentarzy: 11

Oko na kierowców

11-03-2016 16:10

Oko kamery policjanci zaprzęgli do walki z kierowcami nie stosującymi się do przepisów. Dzięki tzw. ruchomemu stanowisku dowodzenia (RSD) funkcjonariusze nakryli na gorącym uczynku łamania przepisów 38 kierujących.
Oko na kierowców fot. mat.pras.

W ubiegłym roku powiecie cieszyńskim w wypadkach drogowych zginęło 18 osób, z czego 7 to piesi. Dlatego funkcjonariusze podejmują szereg działań mających na celu ograniczenia oraz, w miarę możliwości, wyeliminowania zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj (10.03.2016) patrole ruchu drogowego uczestniczyły w działaniach „Pieszy” - mundurowi przyglądali się zrachowaniom kierowców na przejściach dla pieszych w naszym regionie.

- Cieszyńscy stróże prawa byli wspierani przez policjantów z KWP w Katowicach, którzy obsługiwali specjalny pojazd rejestrujący wykroczenia tzw. ruchome stanowisko dowodzenia (RSD). Samochód wyposażony jest m.in. w obrotowe kamery, anteny i monitory. Pojazd ma też własne zasilanie oraz urządzenia do nagrywania oraz sprzęt połączony z Internetem. W powiecie cieszyńskim pojazd ustawiony był na ulicach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych. Załoga RSD rejestrowała wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu. Następnie informacje ze stanowiska przekazywane były do znajdujących się w pobliżu patroli. Te z kolei zatrzymywały kierowców naruszających prawo – relacjonuje st. asp. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej Policji.

Kilka godzin takich działań przyniosło łącznie 38 wykroczeń. - Wszystkie naruszenia zostały popełnione przez kierowców. Aż 21 kierujących pojazdami dopuściło się wyprzedzania na przejściu dla pieszych. Jeden nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Pozostałych 16 naruszeń przepisów drogowych dotyczyło m.in. nieskorzystania z zapiętych pasów bezpieczeństwa, niestosowania się do znaków i sygnałów oraz braku badań technicznych. Łącznie mundurowi ukarali mandatami 36 kierowców. Policjanci skierowali również do sądu jeden wniosek o ukaranie oraz zastosowali jedno pouczenie – informuje rzecznik.

red.

zródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG 11-03-2016 16:10
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (11)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
11-03-2016 18:31
Przepierón
Mogliby też zająć się tą psią burżuazją i ich obsrańcami trawnikowymi. Tak ustawić kamery żeby obserwować pieszych i psiarzy.
kudaasek
12-03-2016 06:46
kudaasek
Mogliby, ale za niski dochód do budżetu z mandatów za psie kupy... ;)
Przepierón
12-03-2016 09:04
Przepierón
Za zaśmiecanie mogą wystawić od 50 - 500 zł , niech wystawiają 500 zł to już coś dla budżetu.
kudaasek
12-03-2016 09:26
kudaasek
No mogą, mogą... a tak bardziej na poważnie, to zdrowy rozsądek nakazuje skupić się na tym, co stwarza większe zagrożenie dla zdrowia i życia. Wdepnięcie w kupę wielkiej szkody nie czyni, ale to nie zmienia faktu, że okresowe przeprowadzenie takiej akcji przyniosłoby jakieś efekty. Zaraz wieść by się rozniosła, że "panią Janinkę z jej burkiem nakamerowali i teraz płacić musi". Nie ma lepszej lekcji jak dostać kopa w d... lub po kieszeni.
matyjas4
12-03-2016 11:32
matyjas4
Wyeliminować niechronionych uczestników ruchu to rozumiem a chronionym dać nagrodę ?
kudaasek
12-03-2016 11:41
kudaasek
Przecież chronieni uczestnicy ruchu dostali nagrody. Jak można przeczytać w artykule, wykryto 38 wykroczeń za popełnienie których 36 chronionych uczestników ruchu zostało nagrodzonych mandatami :).
MarcinD
12-03-2016 21:04
MarcinD
A pytanie, ilu pieszych otrzymało mandaty? Za wejście na przejście dla pieszych z komórką przy uchu wprost przed maskę samochodu bez uprzedniego rozejrzenia się, czy mogą to bezpiecznie zrobić? Za przebiegnięcie na czerwonym świetle? Rozumiem, że policjanci nie patrzyli tylko i wyłącznie na kierowców?
Optimist
12-03-2016 23:12
Optimist
Nie dalej jak wczoraj na Wyższej Bramie kobieta na przejściu - przy czerwonym świetle - wlazła mi prosto pod samochód i musiałem nieźle hamować, by nic się nie stało. Żeby było śmieszniej, osłaniała się parasolką i nawet nie raczyła sprawdzić czy coś nie nadjeżdża. A będąc już na chodniku obejrzała się i zrobiła wręcz oburzoną minę i dziwny gest.
Uważam że policjanci wzorem nieoznakowanych pojazdów na drogach powinni założyć nieoznakowane mundury i zacząć łapać tych pętających się po drogach niedoszłych samobójców, bo jak ich można nazwać inaczej.
ursus_81
13-03-2016 16:33
ursus_81
Może nie chcieli zobaczyć, a może nie mieli do czego się przyczepić. Ja już nie raz podawałem przykłady spotkane na drodze z udziałem pieszych. Jeżdżę bardzo wcześnie rano, więc tzn. pieszych "ninja" widzę mnóstwo. Część z nich to ciągle te same osoby, o tej samej porze i popełniające te same wykroczenia/błędy...
m.emer
15-03-2016 10:30
m.emer
Ja już kiedyś wypowiadałem się na temat pieszych i też jestem zdania że wielu jest kompletnie pozbawionych wyobraźni, sami swoim niewłaściwym nieodpowiedzialnym zachowaniem pakują się pod auto.
Nieszczęśnik kierowca, który takiego potrąci z góry ma przechlapane, przypinają mu łatkę "pirata" i bardzo trudno wyplątać mu się z kłopotów.
Myślę że przyczyną takiego stanu rzeczy są po trosze media, które na okrągło piętnują, a czasami nawet wyolbrzymiają złe zachowania kierowców, a występki pieszych (mało spektakularne) są przemilczane.
Co gorsza, coraz więcej mówi się o zwiększaniu uprawnień pieszym, co skutkuje poczuciem bezkarności połączonej częstokroć z bezczelnością (patrz wpis m.in. Optimist)
Jak tak dalej pójdzie to kierowca na drodze stanie się intruzem, a pieszy "świętą krową".
Tylko czy na pewno chcemy aby tak było (?)... Niech w końcu ktoś na górze przejrzy na oczy...
Ps. Na zakończenie pytanie do Policji:
Czy działania pod kryptonimem "Pieszy" polegają na przyglądaniu się i wyłapywaniu wyłącznie kierowców? Zawsze mi się wydawało że tego typu akcja skupiała się na ujawnianiu i karaniu złych zachowań pieszych.
A tu proszę: jakiś paradoks - 38 kierowców i ani jednego pieszego...
Czyżby coś się zmieniło? Ależ taaaak - STATYSTYKA !
Jak widać Policja w tym temacie też nie pomaga... mają inne priorytety.
yamah
15-03-2016 11:37
yamah
Teraz potrzebna jest kasa na 500+, a nie tam piesi....
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Strażacy musieli pompować

26-07-2016 10:15

Burze z potężnymi ulewami krążyły wczoraj późnym popołudniem nad Śląskiem Cieszyńskim. Sporo pracy, szczególnie w Strumieniu, mieli strażacy.

wyświetleń: 27komentarzy: 0

Sprawdzą nasze lasy

26-07-2016 09:10

Po raz kolejny odbędzie się w naszym kraju inwentaryzacja lasów. Sprawą zajmuje się Państwowy Monitoring Środowiska, który ma informować o aktualnym stanie środowiska w Polsce.

wyświetleń: 205komentarzy: 0

Znamy zwycięzców Otwartych Mistrzostw Śląska mikstów w siatkówce plażowej w Cieszynie

26-07-2016 07:30

W niedzielę 24.07 na boisku kąpieliska miejskiego oraz na kompleksie boisk „Sport Park” odbyły się Otwarte Mistrzostwa Śląska w siatkówce plażowej mikstów. Udział w zawodach wzięło 15 par damsko-męskich z całego Ślaska.

wyświetleń: 275komentarzy: 0

Podziękowali za gościnę

25-07-2016 19:40

Dopołudniowa msza święta w języku włoskim, sprawowana na cieszyńskim rynku, była ostatnim punktem programu pielgrzymów udających się na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

wyświetleń: 3904komentarzy: 10

Najmłodsi stela 691/474/2016

25-07-2016 18:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 4499komentarzy: 0

Wyścig motorowy

25-07-2016 16:45

W niedzielę 14 sierpnia odbędzie się IV Amatorski Wyścig na Czas „O Błękitną Wstęgę Olzy”, który tradycyjnie organizuje Motobrothers Klub oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Cieszynie.

wyświetleń: 2270komentarzy: 3

9 nietrzeźwych za 'kółkiem'

25-07-2016 15:20

Kolejny wakacyjny weekend to sporo pracy mundurowych. Na szczecie nie doszło do żadnych wypadków drogowych w których ktokolwiek zostałby ranny. Nie obyło się jednak bez kolizji, których odnotowano łącznie 16. Tradycyjnie też zatrzymano nietrzeźwych kierowców.

wyświetleń: 2889komentarzy: 2

Aleksander Zniszczoł drugi w Szczyrku

25-07-2016 14:40

W niedzielne przedpołudnie na skoczni HS-106 w Szczyrku rozpoczęto rywalizację w kolejnym już Międzynarodowym Memoriale Olimpijczyków. Ziobro zdeklasował rywali, wiślański skoczek, Aleksander Zniszczoł był drugi, na najniższym stopniu podium stanął Bartłomiej Kłusek.

wyświetleń: 445komentarzy: 0

Zbytków - kolizja trzech aut

25-07-2016 13:55

W niedzielny wieczór w Zbytkowie doszło do groźnie wyglądającej kolizji. Na szczęście obyło się bez rannych.

wyświetleń: 4425komentarzy: 1

Odszedł ks. Bogusław Kokotek

25-07-2016 13:05

Dziś (25.07) rano dotarła do nas smutna wiadomość. W wieku 67 lat zmarł ks. senior Bogusław Kokotek. Duchowny kościoła ewangelicko-augsburskiego był wieloletnim pastorem w czeskocieszyńskim zborze na Niwach.