Brenna | Chybie | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Wiadomości

Wkrótce w regionie

Maj 2016
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

wyświetleń: 7020komentarzy: 11

Oko na kierowców

11-03-2016 16:10

Oko kamery policjanci zaprzęgli do walki z kierowcami nie stosującymi się do przepisów. Dzięki tzw. ruchomemu stanowisku dowodzenia (RSD) funkcjonariusze nakryli na gorącym uczynku łamania przepisów 38 kierujących.
Oko na kierowców fot. mat.pras.

W ubiegłym roku powiecie cieszyńskim w wypadkach drogowych zginęło 18 osób, z czego 7 to piesi. Dlatego funkcjonariusze podejmują szereg działań mających na celu ograniczenia oraz, w miarę możliwości, wyeliminowania zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj (10.03.2016) patrole ruchu drogowego uczestniczyły w działaniach „Pieszy” - mundurowi przyglądali się zrachowaniom kierowców na przejściach dla pieszych w naszym regionie.

- Cieszyńscy stróże prawa byli wspierani przez policjantów z KWP w Katowicach, którzy obsługiwali specjalny pojazd rejestrujący wykroczenia tzw. ruchome stanowisko dowodzenia (RSD). Samochód wyposażony jest m.in. w obrotowe kamery, anteny i monitory. Pojazd ma też własne zasilanie oraz urządzenia do nagrywania oraz sprzęt połączony z Internetem. W powiecie cieszyńskim pojazd ustawiony był na ulicach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych. Załoga RSD rejestrowała wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu. Następnie informacje ze stanowiska przekazywane były do znajdujących się w pobliżu patroli. Te z kolei zatrzymywały kierowców naruszających prawo – relacjonuje st. asp. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej Policji.

Kilka godzin takich działań przyniosło łącznie 38 wykroczeń. - Wszystkie naruszenia zostały popełnione przez kierowców. Aż 21 kierujących pojazdami dopuściło się wyprzedzania na przejściu dla pieszych. Jeden nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Pozostałych 16 naruszeń przepisów drogowych dotyczyło m.in. nieskorzystania z zapiętych pasów bezpieczeństwa, niestosowania się do znaków i sygnałów oraz braku badań technicznych. Łącznie mundurowi ukarali mandatami 36 kierowców. Policjanci skierowali również do sądu jeden wniosek o ukaranie oraz zastosowali jedno pouczenie – informuje rzecznik.

red.

zródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG 11-03-2016 16:10
drukuj artykuł


Komentarze (11)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
11-03-2016 18:31
Przepierón
Mogliby też zająć się tą psią burżuazją i ich obsrańcami trawnikowymi. Tak ustawić kamery żeby obserwować pieszych i psiarzy.
kudaasek
12-03-2016 06:46
kudaasek
Mogliby, ale za niski dochód do budżetu z mandatów za psie kupy... ;)
Przepierón
12-03-2016 09:04
Przepierón
Za zaśmiecanie mogą wystawić od 50 - 500 zł , niech wystawiają 500 zł to już coś dla budżetu.
kudaasek
12-03-2016 09:26
kudaasek
No mogą, mogą... a tak bardziej na poważnie, to zdrowy rozsądek nakazuje skupić się na tym, co stwarza większe zagrożenie dla zdrowia i życia. Wdepnięcie w kupę wielkiej szkody nie czyni, ale to nie zmienia faktu, że okresowe przeprowadzenie takiej akcji przyniosłoby jakieś efekty. Zaraz wieść by się rozniosła, że "panią Janinkę z jej burkiem nakamerowali i teraz płacić musi". Nie ma lepszej lekcji jak dostać kopa w d... lub po kieszeni.
matyjas4
12-03-2016 11:32
matyjas4
Wyeliminować niechronionych uczestników ruchu to rozumiem a chronionym dać nagrodę ?
kudaasek
12-03-2016 11:41
kudaasek
Przecież chronieni uczestnicy ruchu dostali nagrody. Jak można przeczytać w artykule, wykryto 38 wykroczeń za popełnienie których 36 chronionych uczestników ruchu zostało nagrodzonych mandatami :).
MarcinD
12-03-2016 21:04
MarcinD
A pytanie, ilu pieszych otrzymało mandaty? Za wejście na przejście dla pieszych z komórką przy uchu wprost przed maskę samochodu bez uprzedniego rozejrzenia się, czy mogą to bezpiecznie zrobić? Za przebiegnięcie na czerwonym świetle? Rozumiem, że policjanci nie patrzyli tylko i wyłącznie na kierowców?
Optimist
12-03-2016 23:12
Optimist
Nie dalej jak wczoraj na Wyższej Bramie kobieta na przejściu - przy czerwonym świetle - wlazła mi prosto pod samochód i musiałem nieźle hamować, by nic się nie stało. Żeby było śmieszniej, osłaniała się parasolką i nawet nie raczyła sprawdzić czy coś nie nadjeżdża. A będąc już na chodniku obejrzała się i zrobiła wręcz oburzoną minę i dziwny gest.
Uważam że policjanci wzorem nieoznakowanych pojazdów na drogach powinni założyć nieoznakowane mundury i zacząć łapać tych pętających się po drogach niedoszłych samobójców, bo jak ich można nazwać inaczej.
ursus_81
13-03-2016 16:33
ursus_81
Może nie chcieli zobaczyć, a może nie mieli do czego się przyczepić. Ja już nie raz podawałem przykłady spotkane na drodze z udziałem pieszych. Jeżdżę bardzo wcześnie rano, więc tzn. pieszych "ninja" widzę mnóstwo. Część z nich to ciągle te same osoby, o tej samej porze i popełniające te same wykroczenia/błędy...
m.emer
15-03-2016 10:30
m.emer
Ja już kiedyś wypowiadałem się na temat pieszych i też jestem zdania że wielu jest kompletnie pozbawionych wyobraźni, sami swoim niewłaściwym nieodpowiedzialnym zachowaniem pakują się pod auto.
Nieszczęśnik kierowca, który takiego potrąci z góry ma przechlapane, przypinają mu łatkę "pirata" i bardzo trudno wyplątać mu się z kłopotów.
Myślę że przyczyną takiego stanu rzeczy są po trosze media, które na okrągło piętnują, a czasami nawet wyolbrzymiają złe zachowania kierowców, a występki pieszych (mało spektakularne) są przemilczane.
Co gorsza, coraz więcej mówi się o zwiększaniu uprawnień pieszym, co skutkuje poczuciem bezkarności połączonej częstokroć z bezczelnością (patrz wpis m.in. Optimist)
Jak tak dalej pójdzie to kierowca na drodze stanie się intruzem, a pieszy "świętą krową".
Tylko czy na pewno chcemy aby tak było (?)... Niech w końcu ktoś na górze przejrzy na oczy...
Ps. Na zakończenie pytanie do Policji:
Czy działania pod kryptonimem "Pieszy" polegają na przyglądaniu się i wyłapywaniu wyłącznie kierowców? Zawsze mi się wydawało że tego typu akcja skupiała się na ujawnianiu i karaniu złych zachowań pieszych.
A tu proszę: jakiś paradoks - 38 kierowców i ani jednego pieszego...
Czyżby coś się zmieniło? Ależ taaaak - STATYSTYKA !
Jak widać Policja w tym temacie też nie pomaga... mają inne priorytety.
yamah
15-03-2016 11:37
yamah
Teraz potrzebna jest kasa na 500+, a nie tam piesi....
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Międzygminna strefa gospodarcza w powiecie cieszyńskim?

24-05-2016 19:30

Coraz więcej miast i gmin decyduje się na współpracę w ramach tzw. międzygminnej strefy gospodarczej. Inicjatywa ta ma przyciągać nowych inwestorów, a Ci z kolei mają tworzyć nowe miejsca pracy. Czy Cieszyn i sąsiednie gminy również zdecydują się na uruchomienie takiej strefy? Wszystko wskazuje na to, że tak i to już całkiem niedługo.

wyświetleń: 612komentarzy: 0

Cieszyńska ''Gąska'' Słupczyńskiego (felieton)

24-05-2016 18:15

Kim jest aktor? Kapłan Melpomeny, pośrednik między Sztuką a Widzem? A czy jest człowiekiem? Czy ma swoje ludzkie problemy, pragnienia, marzenia? To pytania, które stawia w swoim najnowszym spektaklu na deskach Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego Bogusław Słupczyński.

wyświetleń: 236komentarzy: 0

Ustroń - prace ruszyły

24-05-2016 16:15

Rozpoczęły się prace przy modernizacji obwodnicy Ustronia. Remontowanych będzie około 5 kilometrów drogi wojewódzkiej 941. Utrudnienia potrwają do końca lipca.

wyświetleń: 2216komentarzy: 0

Butelką w samochód

24-05-2016 14:45

Mieszkaniec Cieszyna rzucił butelką z piwem w przednią szybę renaulta i kopał w karoserię. Ponadto, pijany jak się okazało mężczyzna, znieważył interweniujących policjantów

wyświetleń: 3357komentarzy: 1

Dyrektor MOSiR wydał oświadczenie w sprawie decyzji burmistrza

24-05-2016 13:45

Burza wokół cieszyńskiego MOSiRu trwa. Niedawno publikowaliśmy treść audytu tej jednostki oraz informację o dyskusji wokół działalności Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Cieszynie.  Wczoraj (23.05.2016) pisaliśmy o tym, że burmistrz Cieszyna w czerwcu przedłoży Radzie Miejskiej projekt uchwały w sprawie likwidacji  Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

wyświetleń: 2226komentarzy: 2

Grafika z Ostrawy w Muflonie

24-05-2016 12:55

Z okazji 20. rocznicy „Dni Polsko-Czeskich” w Ustroniu znajdzie się wyjątkowa wystawa poświęcona pracom dyplomowym absolwentów Pracowni Grafiki Artystycznej Wydziału Sztuki Uniwersytetu Ostrawskiego w Ostrawie.

wyświetleń: 170komentarzy: 0

Uprawiał konopie w szafie

24-05-2016 11:32

23 krzewy konopi indyjskich - tyle znaleźli mundurowi  w mieszkaniu 29-letniego mężczyzny w Cieszynie. Rośliny były ukryte  w szafie w wynajmowanym przez niego mieszkaniu.

wyświetleń: 3327komentarzy: 1

Taniec to ich pasja

24-05-2016 10:25

Dzieci i młodzież z obu części Sląska Cieszyńskiego pasjonujące się tańcem współczesnym i uczęszczające na zajęcia w tym zakresie w różnych szkołach tańca, domach kultury, a także szkolnych kółkach tanecznych w sobotnie przedpołudnie miały okazję nie tylko sprawdzić się podczas konkursu, ale także podpatrzeć konkurencję.

wyświetleń: 676komentarzy: 0

Brenna: Pół wieku przedszkola

24-05-2016 09:05

W minioną sobotę, tj. 21 maja br. Przedszkole w Brennej świętowało sowie 50-lecie. Jubileusz zgromadził władze gminy i - oczywiście – władze szkolne.

wyświetleń: 738komentarzy: 0

''Odkryj nieodkryte'' czyli Cieszyn dla ''bekpakerów''

24-05-2016 07:45

Czym innym zachwyci Cieszyn klasycznego turystę, lubującego się w starych murach, czym innym fanów Franciszka Józefa, czym innym bywalców kulturalnych festiwali. Inaczej będzie zwiedzała Cieszyn wycieczka dziarskich emerytów, inaczej rodzice z małymi dziećmi, a jeszcze inaczej indywidualiści, wagabundzi z plecakami - tzw. bekpakerzy (z ang. backpacers) sypiający w hostelach - takich ni to hotelikach, ni pensjonatach, ni schroniskach turystycznych.