Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 7219komentarzy: 11

Oko na kierowców

11-03-2016 16:10

Oko kamery policjanci zaprzęgli do walki z kierowcami nie stosującymi się do przepisów. Dzięki tzw. ruchomemu stanowisku dowodzenia (RSD) funkcjonariusze nakryli na gorącym uczynku łamania przepisów 38 kierujących.
fot. mat.pras. fot. mat.pras.

W ubiegłym roku powiecie cieszyńskim w wypadkach drogowych zginęło 18 osób, z czego 7 to piesi. Dlatego funkcjonariusze podejmują szereg działań mających na celu ograniczenia oraz, w miarę możliwości, wyeliminowania zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj (10.03.2016) patrole ruchu drogowego uczestniczyły w działaniach „Pieszy” - mundurowi przyglądali się zrachowaniom kierowców na przejściach dla pieszych w naszym regionie.

- Cieszyńscy stróże prawa byli wspierani przez policjantów z KWP w Katowicach, którzy obsługiwali specjalny pojazd rejestrujący wykroczenia tzw. ruchome stanowisko dowodzenia (RSD). Samochód wyposażony jest m.in. w obrotowe kamery, anteny i monitory. Pojazd ma też własne zasilanie oraz urządzenia do nagrywania oraz sprzęt połączony z Internetem. W powiecie cieszyńskim pojazd ustawiony był na ulicach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych. Załoga RSD rejestrowała wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu. Następnie informacje ze stanowiska przekazywane były do znajdujących się w pobliżu patroli. Te z kolei zatrzymywały kierowców naruszających prawo – relacjonuje st. asp. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej Policji.

Kilka godzin takich działań przyniosło łącznie 38 wykroczeń. - Wszystkie naruszenia zostały popełnione przez kierowców. Aż 21 kierujących pojazdami dopuściło się wyprzedzania na przejściu dla pieszych. Jeden nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Pozostałych 16 naruszeń przepisów drogowych dotyczyło m.in. nieskorzystania z zapiętych pasów bezpieczeństwa, niestosowania się do znaków i sygnałów oraz braku badań technicznych. Łącznie mundurowi ukarali mandatami 36 kierowców. Policjanci skierowali również do sądu jeden wniosek o ukaranie oraz zastosowali jedno pouczenie – informuje rzecznik.

red.

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG 11-03-2016 16:10
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (11)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
11-03-2016 18:31
Przepierón
Mogliby też zająć się tą psią burżuazją i ich obsrańcami trawnikowymi. Tak ustawić kamery żeby obserwować pieszych i psiarzy.
[konto zostało usunięte]
12-03-2016 06:46
[konto zostało usunięte]
Mogliby, ale za niski dochód do budżetu z mandatów za psie kupy... ;)
Przepierón
12-03-2016 09:04
Przepierón
Za zaśmiecanie mogą wystawić od 50 - 500 zł , niech wystawiają 500 zł to już coś dla budżetu.
[konto zostało usunięte]
12-03-2016 09:26
[konto zostało usunięte]
No mogą, mogą... a tak bardziej na poważnie, to zdrowy rozsądek nakazuje skupić się na tym, co stwarza większe zagrożenie dla zdrowia i życia. Wdepnięcie w kupę wielkiej szkody nie czyni, ale to nie zmienia faktu, że okresowe przeprowadzenie takiej akcji przyniosłoby jakieś efekty. Zaraz wieść by się rozniosła, że "panią Janinkę z jej burkiem nakamerowali i teraz płacić musi". Nie ma lepszej lekcji jak dostać kopa w d... lub po kieszeni.
matyjas4
12-03-2016 11:32
matyjas4
Wyeliminować niechronionych uczestników ruchu to rozumiem a chronionym dać nagrodę ?
[konto zostało usunięte]
12-03-2016 11:41
[konto zostało usunięte]
Przecież chronieni uczestnicy ruchu dostali nagrody. Jak można przeczytać w artykule, wykryto 38 wykroczeń za popełnienie których 36 chronionych uczestników ruchu zostało nagrodzonych mandatami :).
MarcinD
12-03-2016 21:04
MarcinD
A pytanie, ilu pieszych otrzymało mandaty? Za wejście na przejście dla pieszych z komórką przy uchu wprost przed maskę samochodu bez uprzedniego rozejrzenia się, czy mogą to bezpiecznie zrobić? Za przebiegnięcie na czerwonym świetle? Rozumiem, że policjanci nie patrzyli tylko i wyłącznie na kierowców?
Optimist
12-03-2016 23:12
Optimist
Nie dalej jak wczoraj na Wyższej Bramie kobieta na przejściu - przy czerwonym świetle - wlazła mi prosto pod samochód i musiałem nieźle hamować, by nic się nie stało. Żeby było śmieszniej, osłaniała się parasolką i nawet nie raczyła sprawdzić czy coś nie nadjeżdża. A będąc już na chodniku obejrzała się i zrobiła wręcz oburzoną minę i dziwny gest.
Uważam że policjanci wzorem nieoznakowanych pojazdów na drogach powinni założyć nieoznakowane mundury i zacząć łapać tych pętających się po drogach niedoszłych samobójców, bo jak ich można nazwać inaczej.
[konto zostało usunięte]
13-03-2016 16:33
[konto zostało usunięte]
Może nie chcieli zobaczyć, a może nie mieli do czego się przyczepić. Ja już nie raz podawałem przykłady spotkane na drodze z udziałem pieszych. Jeżdżę bardzo wcześnie rano, więc tzn. pieszych "ninja" widzę mnóstwo. Część z nich to ciągle te same osoby, o tej samej porze i popełniające te same wykroczenia/błędy...
m.emer
15-03-2016 10:30
m.emer
Ja już kiedyś wypowiadałem się na temat pieszych i też jestem zdania że wielu jest kompletnie pozbawionych wyobraźni, sami swoim niewłaściwym nieodpowiedzialnym zachowaniem pakują się pod auto.
Nieszczęśnik kierowca, który takiego potrąci z góry ma przechlapane, przypinają mu łatkę "pirata" i bardzo trudno wyplątać mu się z kłopotów.
Myślę że przyczyną takiego stanu rzeczy są po trosze media, które na okrągło piętnują, a czasami nawet wyolbrzymiają złe zachowania kierowców, a występki pieszych (mało spektakularne) są przemilczane.
Co gorsza, coraz więcej mówi się o zwiększaniu uprawnień pieszym, co skutkuje poczuciem bezkarności połączonej częstokroć z bezczelnością (patrz wpis m.in. Optimist)
Jak tak dalej pójdzie to kierowca na drodze stanie się intruzem, a pieszy "świętą krową".
Tylko czy na pewno chcemy aby tak było (?)... Niech w końcu ktoś na górze przejrzy na oczy...
Ps. Na zakończenie pytanie do Policji:
Czy działania pod kryptonimem "Pieszy" polegają na przyglądaniu się i wyłapywaniu wyłącznie kierowców? Zawsze mi się wydawało że tego typu akcja skupiała się na ujawnianiu i karaniu złych zachowań pieszych.
A tu proszę: jakiś paradoks - 38 kierowców i ani jednego pieszego...
Czyżby coś się zmieniło? Ależ taaaak - STATYSTYKA !
Jak widać Policja w tym temacie też nie pomaga... mają inne priorytety.
yamah
15-03-2016 11:37
yamah
Teraz potrzebna jest kasa na 500+, a nie tam piesi....
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Brenna - słońce ogrzeje szkołę

16-01-2018 10:30

Niebawem ruszą prace remontowe w Szkole Podstawowej nr 2 w Brennej. Wójt gminy właśnie podpisał umowę z wykonawcą. Zakres prac w placówce jest bardzo szeroki.

wyświetleń: 104komentarzy: 0

Znowu wieje

16-01-2018 09:55

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem

wyświetleń: 394komentarzy: 1

ZSGH najlepsze na Śląsku

16-01-2018 09:15

Ranking Liceów i Techników Perspektywy to lista szkół, których uczniowie osiągają szczególne sukcesy, zarówno jeżeli chodzi o wyniki maturalne, jak i o udział w olimpiadach, czy też o wyniki egzaminów zawodowych (w przypadku rankingu techników). Został już ogłoszony ranking najlepszych szkół w edycji Perspektywy 2018, w którym bardzo wysoko uplasował się Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle.

wyświetleń: 264komentarzy: 0

Opłaty za wjazd do miast

16-01-2018 07:30

W związku ze zmianami w prawie, w przeciągu najbliższych lat, a może nawet miesięcy kierowcy mogą się bardzo zdziwić. Wszystko za sprawą faktu, że rząd przyjął projekt ustawy, zakładającej możliwość pobierania opłat za wjazd do centrów miast. O tym, czy kierowcy zapłacą za dojazd do centrum określonego miasta nawet 30 zł mają zadecydować samorządy terytorialne.

wyświetleń: 1595komentarzy: 1

''Melodie Świata'' z podziękowaniami

15-01-2018 23:25

Wczoraj (14.01) w Hotelu Gołębiewski w Wiśle odbył się Koncert Noworoczny  "Melodie Świata". To inaugurujące rok 2018 spotkanie było okazją do podziękowań lokalnym firmom i instytucjom, które współpracują z Miastem Wisła.

wyświetleń: 470komentarzy: 0

Drugie zwycięstwo, w tym roku, odnieśli cieszyńscy tenisiści

15-01-2018 23:21

Tenisiści stołowi Fundacji Talent Sferawent Cieszyn mają za sobą przedostatni mecz pierwszej rundy. Wczoraj (15.01) odnieśli dwunaste (w czternastu meczach) zwycięstwo w tym sezonie.

wyświetleń: 206komentarzy: 0

Ponad 117 tys. zł zebrano w Cieszynie

15-01-2018 19:30

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała wczoraj (14.01) w Cieszynie. Zbiórce publicznej towarzyszyły liczne atrakcje. Cieszyński Sztab 26. Finału WOŚP postawił m.in. na koncerty, zajęcia dla najmłodszych, licytacje i wydarzenia sportowe. Nie zabrakło również cieszącego się dużym zainteresowaniem morsowania na cieszyńskim Rynku.

wyświetleń: 1743komentarzy: 1

Intymny i kameralny koncert Johna Portera

15-01-2018 18:00

W sobotę (13.01) we wnętrzach cieszyńskiego Browaru Zamkowego odbył się koncert walijskiego muzyka, kompozytora i tekściarza Johna Portera. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z artystą. 

wyświetleń: 776komentarzy: 2

Ustroń: Inauguracja akcji ''Bezpieczne ferie''

15-01-2018 17:55

W niedzielę 15.01.2018  w Ustroniu na stoku Czantorii, cieszyńscy policjanci zainaugurowali akcję "Bezpieczne ferie 2018".

wyświetleń: 494komentarzy: 0

Starostowie o zdrowiu

15-01-2018 17:30

Na zaproszenie Starosty Cieszyńskiego Janusza Króla w Rezydencji Prezydenta RP Zamek w Wiśle odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego. W posiedzeniu wziął udział Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz, który podziękował starostom za dotychczasową współpracę.