Kontakt24

wyświetleń: 2732komentarzy: 2

Utalentowana młoda biegaczka

11-03-2016 13:00

Marcelina Wojtyła, 16-latka z Pogórza, podczas Biegu Piastów zdobyła pierwsze miejsce w klasie OPEN, wygrywając z dużo starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami.
Marcelina Wojtyła odnosi coraz więcej sukcesów. Fot: M. Fielek Marcelina Wojtyła odnosi coraz więcej sukcesów. Fot: M. Fielek

Marcelina na co dzień trenuje i reprezentuje klub MKS Istebna. W miniony weekend w jubileuszowym, 40-tym Biegu Piastów na dystansie 12,5 km, który ukończyło 216. kobiet zajęła pierwsze miejsce. - Biegło mi się super. Pogoda była wspaniała. Jestem bardzo zadowolona z mojego biegu, ponieważ była bardzo duża konkurencja  - mówi OX.PL młoda zawodniczka

W zawodach brał udział również tata Marceliny Józef oraz brat Wojtek. Józef Wojtyła, który był  63. na dystansie 50.5 km zdobył tym samym Mistrzostwo Polski strażaków. Wojtek Wojtyła był 21. w klasie open i 2. w swojej kategorii wiekowej na dystansie 12.5 km

Od 2008 roku Bieg Piastów zrzeszony jest w Światowej Lidze Narciarskich Biegów Długodystansowych Worldloppet, a Ośrodek Narciarstwa Biegowego i Biathlonu w Jakuszycach zyskuje coraz większe uznanie fachowców i narciarzy z całego świata. Dzięki temu możemy ubiegać się o organizację imprez najwyższej rangi. W ramach 39. Biegu Piastów na dystansie 51 km CT po raz pierwszy w Polsce został rozegrany FIS Marathon Cup.

To nie wszystko Marcelina Wojtyła zdobyła również pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej (dystansie 3 km.) na trasach Kubalonki podczas zawodów „O Istebniański Bruclik”