Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2712komentarzy: 2

Utalentowana młoda biegaczka

11-03-2016 13:00

Marcelina Wojtyła, 16-latka z Pogórza, podczas Biegu Piastów zdobyła pierwsze miejsce w klasie OPEN, wygrywając z dużo starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami.
Marcelina Wojtyła odnosi coraz więcej sukcesów. Fot: M. Fielek Marcelina Wojtyła odnosi coraz więcej sukcesów. Fot: M. Fielek

Marcelina na co dzień trenuje i reprezentuje klub MKS Istebna. W miniony weekend w jubileuszowym, 40-tym Biegu Piastów na dystansie 12,5 km, który ukończyło 216. kobiet zajęła pierwsze miejsce. - Biegło mi się super. Pogoda była wspaniała. Jestem bardzo zadowolona z mojego biegu, ponieważ była bardzo duża konkurencja  - mówi OX.PL młoda zawodniczka 

W zawodach brał udział również tata Marceliny Józef oraz brat Wojtek. Józef Wojtyła, który był  63. na dystansie 50.5 km zdobył tym samym Mistrzostwo Polski strażaków. Wojtek Wojtyła był 21. w klasie open i 2. w swojej kategorii wiekowej na dystansie 12.5 km

Od 2008 roku Bieg Piastów zrzeszony jest w Światowej Lidze Narciarskich Biegów Długodystansowych Worldloppet, a Ośrodek Narciarstwa Biegowego i Biathlonu w Jakuszycach zyskuje coraz większe uznanie fachowców i narciarzy z całego świata. Dzięki temu możemy ubiegać się o organizację imprez najwyższej rangi. W ramach 39. Biegu Piastów na dystansie 51 km CT po raz pierwszy w Polsce został rozegrany FIS Marathon Cup. 

To nie wszystko Marcelina Wojtyła zdobyła również pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej (dystansie 3 km.) na trasach Kubalonki podczas zawodów „O Istebniański Bruclik” 

  • Wyniki Biegu Piastów można znaleźć pod tym linkiem W YNIKI

(red)

zródło: ox.pl
dodał: CR 11-03-2016 13:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

faneczka11
11-03-2016 16:50
faneczka11
Brawo !!
Ruben
11-03-2016 18:32
Ruben
Ostatnie 4 lata mądrego treningu przyniosły efekty! Brawo! Bardzo się cieszę!
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Najlepsi w gwarze!

25-02-2017 10:10

Uczniowie Gimnazjum im.Jana Pawła II w Istebnej - Łukasz Kukuczka i Kacper Legierski znaleźli się wśród najlepszych XVI Międzygimnazjalny Konkurs Recytacji w Gwarze Śląskiej "Śląska Ojczyzna Polszczyzna", który odbył się  w czwartek  23.02.2017r.w Domu Kultury w Chorzowie Batorym

wyświetleń: 55komentarzy: 0

Brenna: dostaną pieniądze na sport

25-02-2017 08:00

Trzy podmioty z Brennej będą mogły liczyć na pieniądze w ramach zadania własnego Gminy Brenna w zakresie sprzyjania rozwojowi sportu w 2017 roku.

wyświetleń: 228komentarzy: 0

Alojzy Fros otrzymał patent oficerski - został podporucznikiem

24-02-2017 20:00

W grudniu ukończył 100 lat. Jest ostatnim żyjącym dowódcą pododdziału z pułków podhalańskich II Rzeczypospolitej Polskiej. Wczoraj (23.02) Alojzy Fros podczas uroczystości w cieszyńskim magistracie otrzymał patent oficerski i został mianowany na stopień podporucznika w stanie spoczynku.

wyświetleń: 2075komentarzy: 0

Krzysztof Kasztura zrezygnował z funkcji Przewodniczącego

24-02-2017 18:30

Krzysztof Kasztura Przewodniczący Rady Miejskiej Cieszyna zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Wczoraj (23.02) uchwałę w tej sprawie, większością głosów przyjęła Rada. W wyniku głosowania, nową Przewodniczącą Rady Miejskiej Cieszyna została Gabriela Staszkiewicz.

wyświetleń: 1719komentarzy: 3

O pączkach raz jeszcze

24-02-2017 17:15

Wiadomo, że najlepiej smakują te domowe. Własnoręcznie przygotowane i usmażone. Właśnie takie krepliki miały okazję przygotowywać i próbować dzieciaki z przedszkola w Pogórzu. Do wspólnego smażenia zaprosiły je panie z KGW. Gospodynie chcą od najmłodszych lat zaszczepiać pasję do gotowania. W planach są kolejne kulinarne spotkania.

wyświetleń: 1103komentarzy: 0

Cieszyn: Przeniosą przystanki

24-02-2017 15:30

Od jutra (25.02.2017) w Cieszynie trzeba przygotować się na zmiany – przeniesione zostaną przystanki z placu przesiadkowego przy ul. Hajduka.

wyświetleń: 7650komentarzy: 12

Gdzie szusować? (odc. 12 sezon 2016/2017)

24-02-2017 14:00

Warunki trudne, w wielu miejscach mokry, zbity śnieg, ale nadal można jeździć. Pocieszające są też prognozy, które zapowiadają na weekend trochę słońca i ochłodzenia. Gdzie będziemy mogli szusować?

wyświetleń: 591komentarzy: 0

Ciągnik czeka na zwycięzcę

24-02-2017 12:20

Konkurs dla rolników! Kolejna, piętnasta już edycja Ogólnokrajowego Konkursu "BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE" wystartowała. Do wygrania m.in. ciągnik.

wyświetleń: 2465komentarzy: 0

Najlepsze sztafety z Istebnej!

24-02-2017 11:10

Sztafety dziewcząt i chłopców ZSP SP 1 w Istebnej okazały się bezkonkurencyjne w rozegranych na trasach w Istebnej Kubalonce Mistrzostwach Województwa Śląskiego w Sztafetowych Biegach Narciarskich Szkół.

wyświetleń: 493komentarzy: 0

Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty!

24-02-2017 09:20

Oszuści znaleźli nowy sposób na wyłudzanie pieniędzy. rozsyłają maile w imieniu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.