Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2397komentarzy: 2

Utalentowana młoda biegaczka

11-03-2016 13:00

Marcelina Wojtyła, 16-latka z Pogórza, podczas Biegu Piastów zdobyła pierwsze miejsce w klasie OPEN, wygrywając z dużo starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami.
Utalentowana młoda biegaczka Marcelina Wojtyła odnosi coraz więcej sukcesów. Fot: M. Fielek

Marcelina na co dzień trenuje i reprezentuje klub MKS Istebna. W miniony weekend w jubileuszowym, 40-tym Biegu Piastów na dystansie 12,5 km, który ukończyło 216. kobiet zajęła pierwsze miejsce. - Biegło mi się super. Pogoda była wspaniała. Jestem bardzo zadowolona z mojego biegu, ponieważ była bardzo duża konkurencja  - mówi OX.PL młoda zawodniczka 

W zawodach brał udział również tata Marceliny Józef oraz brat Wojtek. Józef Wojtyła, który był  63. na dystansie 50.5 km zdobył tym samym Mistrzostwo Polski strażaków. Wojtek Wojtyła był 21. w klasie open i 2. w swojej kategorii wiekowej na dystansie 12.5 km

Od 2008 roku Bieg Piastów zrzeszony jest w Światowej Lidze Narciarskich Biegów Długodystansowych Worldloppet, a Ośrodek Narciarstwa Biegowego i Biathlonu w Jakuszycach zyskuje coraz większe uznanie fachowców i narciarzy z całego świata. Dzięki temu możemy ubiegać się o organizację imprez najwyższej rangi. W ramach 39. Biegu Piastów na dystansie 51 km CT po raz pierwszy w Polsce został rozegrany FIS Marathon Cup. 

To nie wszystko Marcelina Wojtyła zdobyła również pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej (dystansie 3 km.) na trasach Kubalonki podczas zawodów „O Istebniański Bruclik” 

  • Wyniki Biegu Piastów można znaleźć pod tym linkiem W YNIKI

(red)

zródło: ox.pl
dodał: CR 11-03-2016 13:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

faneczka11
11-03-2016 16:50
faneczka11
Brawo !!
Ruben
11-03-2016 18:32
Ruben
Ostatnie 4 lata mądrego treningu przyniosły efekty! Brawo! Bardzo się cieszę!
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Ekspertyza nie pozostawia złudzeń...

01-07-2016 21:05

Wyniki ekspertyzy budynku przy ulicy Zamkowej 1 jednoznacznie wskazują na zły stan techniczny, sanitarny i przeciwpożarowy.  Podmioty, które prowadzą tam swoją działalność będą musiały opuścić budynek do 30 września br. Jego zarządca, czyli Zamek Cieszyn wręczył im w tym tygodniu wypowiedzenia.

wyświetleń: 962komentarzy: 2

Uwaga firmy! Nadciąga JPK

01-07-2016 17:40

Słyszeliście o Jednolitym Pliku Księgowym? Jeśli – jak niemal 30% firm jeszcze nie – to zapoznajcie się z tym zagadnieniem jak najszybciej. JPK wchodzi bowiem w życie… dzisiaj (1 lipca).

wyświetleń: 1076komentarzy: 0

Policjanci na pikniku

01-07-2016 16:15

Policjanci z Cieszyna i Ustronia wzięli udział pikniku rodzinnym Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Goleszowie. Przede wszystkim powiedzieli najmłodszym jak bezpiecznie spędzić wakacje.

wyświetleń: 629komentarzy: 2

Kierowcy, uważajcie na upały!

01-07-2016 14:40

Lato dopiero się rozkręca, może być coraz cieplej, przed upałami ostrzegają nie tylko meteorolodzy, ale i… policjanci.

wyświetleń: 1063komentarzy: 1

Najmłodsi stela 65/467/2016

01-07-2016 12:50

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 2624komentarzy: 0

Absolutorium dla Burmistrza Cieszyna niejednogłośnie

01-07-2016 11:00

Podczas wczorajszej (30.06) sesji Rady Miejskiej Cieszyna radni, przy jednym głosie sprzeciwu, udzielili Burmistrzowi Miasta Cieszyna absolutorium. Przeciwko głosował samorządowiec Czesław Banot.

wyświetleń: 1593komentarzy: 3

Upały i burze

01-07-2016 09:15

Ten nierozłączny ostatnimi czasy duet znów na ustach meteorologów, którzy ostrzegają przed wysokimi temperaturami i burzami z gradem.

wyświetleń: 1914komentarzy: 0

Jaki system LPG wybrać?

01-07-2016 07:30

Chcesz przerobić benzynę na gaz? Zanim umówisz się do gazownika, poznaj zasady działania układów wszystkich generacji – od I do V i wybierz taki, który najlepiej będzie współpracował z silnikiem. 

wyświetleń: 678komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

30-06-2016 19:15

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 1757komentarzy: 0

Nie trzeba się bać nietoperzy

30-06-2016 17:30

Choć za przypadek zarażenia wścieklizna, który wydarzył się ostatnio w Skoczowie, odpowiada nietoperz, nie ma się co bać – przekonują specjaliści. To odosobniony przypadek, nietoperze nie są specjalnym zagrożeniem, równie dobrze wściekliznę może przenieść polna mysz.