Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2497komentarzy: 2

Utalentowana młoda biegaczka

11-03-2016 13:00

Marcelina Wojtyła, 16-latka z Pogórza, podczas Biegu Piastów zdobyła pierwsze miejsce w klasie OPEN, wygrywając z dużo starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami.
Utalentowana młoda biegaczka Marcelina Wojtyła odnosi coraz więcej sukcesów. Fot: M. Fielek

Marcelina na co dzień trenuje i reprezentuje klub MKS Istebna. W miniony weekend w jubileuszowym, 40-tym Biegu Piastów na dystansie 12,5 km, który ukończyło 216. kobiet zajęła pierwsze miejsce. - Biegło mi się super. Pogoda była wspaniała. Jestem bardzo zadowolona z mojego biegu, ponieważ była bardzo duża konkurencja  - mówi OX.PL młoda zawodniczka 

W zawodach brał udział również tata Marceliny Józef oraz brat Wojtek. Józef Wojtyła, który był  63. na dystansie 50.5 km zdobył tym samym Mistrzostwo Polski strażaków. Wojtek Wojtyła był 21. w klasie open i 2. w swojej kategorii wiekowej na dystansie 12.5 km

Od 2008 roku Bieg Piastów zrzeszony jest w Światowej Lidze Narciarskich Biegów Długodystansowych Worldloppet, a Ośrodek Narciarstwa Biegowego i Biathlonu w Jakuszycach zyskuje coraz większe uznanie fachowców i narciarzy z całego świata. Dzięki temu możemy ubiegać się o organizację imprez najwyższej rangi. W ramach 39. Biegu Piastów na dystansie 51 km CT po raz pierwszy w Polsce został rozegrany FIS Marathon Cup. 

To nie wszystko Marcelina Wojtyła zdobyła również pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej (dystansie 3 km.) na trasach Kubalonki podczas zawodów „O Istebniański Bruclik” 

  • Wyniki Biegu Piastów można znaleźć pod tym linkiem W YNIKI

(red)

zródło: ox.pl
dodał: CR 11-03-2016 13:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

faneczka11
11-03-2016 16:50
faneczka11
Brawo !!
Ruben
11-03-2016 18:32
Ruben
Ostatnie 4 lata mądrego treningu przyniosły efekty! Brawo! Bardzo się cieszę!
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Dwujęzyczny oddział Przedszkola w Skoczowie - zapisy wciąż trwają

26-08-2016 11:00

Tego w Skoczowie jeszcze nie było! W Przedszkolu Publicznym nr 4 dzieci będą uczyły się w języku polskim i angielskim zarazem. Zajęcia będą realizowane przez grupę popołudniową w godzinach 12.30-17.30. Organizację edukacji w dwóch językach umożliwił projekt ''Przedszkola nowych możliwości''. Dwujęzyczny oddział startuje już 1 września. Zapisy wciąż trwają!

wyświetleń: 510komentarzy: 0

Od trzech lat znęcał się nad swoją rodziną

26-08-2016 13:45

W Strumienia kobieta powiadomiła policjantów, że obawia się męża, który znęca się nad jej rodziną. Jak się okazuje gehenna w tym domu trwała od trzech lat.

wyświetleń: 27komentarzy: 0

Biblioteka w Wiśle, Ogród Dwóch Brzegów w Cieszynie, a może skoczowski park na Górnym Borze?

26-08-2016 12:45

Biblioteka w Wiśle, Ogród Dwóch Brzegów w Cieszynie, a może skoczowski park na Górnym Borze? Która z tych inwestycji zasługuje na miano najlepszej przestrzeni? Zagłosuj!

wyświetleń: 130komentarzy: 0

Pożar ścierniska w Ochabach Małych

26-08-2016 12:00

Z ostatniej chwili: pożar ścierniska w Ochabach Małych.

wyświetleń: 684komentarzy: 0

Najmłodsi stela 83/485/2016

26-08-2016 09:15

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 1368komentarzy: 0

Sobotnie szaleństwo za free!

26-08-2016 07:30

Zbliża się ostatnia sobota wakacji! Spraw niespodziankę swojemu dziecku i zabierz je na dożynki w Goleszowie. Szaleństwo w parku zabaw na pewno pozwoli najmłodszym zapomnieć o zbliżającym się powrocie do szkoły. W dodatku, dzięki sponsorom, którymi są restauracja Pod Tułem, Szkoła Rodzenia „Cud Narodzin” oraz Sklep Medyczny Inwest Partner Medycyna, udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny!

wyświetleń: 1529komentarzy: 0

W Twoim imieniu (odc.8). Nie ma mocnych na wiślańskie korki...

25-08-2016 20:00

Brakuje parkingów? Obwodnicy? Objazdów? Kierowania ruchem? Pieniędzy? A może czego innego? Przyczynek do źródła powstawania oraz problemu korków w Wiśle.

wyświetleń: 3250komentarzy: 8

Portal OX.PL poleca!

25-08-2016 18:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 741komentarzy: 0

O Morcinku nad jego grobem

25-08-2016 17:15

O rocznicy urodzin Gustawa Morcinka pamiętano także w Cieszynie, gdzie pisarz spoczywa na Cmentarzu Komunalnym. Dziś (25 sierpnia) w samo południe złożono na jego pomniku kwiaty, zapalono znicze, a zgromadzeni wysłuchali opowieści Rozalia Wawronowicz - kierownik Muzeum Gustawa Morcinka w Skoczowie o pisarzu.

wyświetleń: 1000komentarzy: 0

Ustroń - będzie się działo!!!

25-08-2016 15:30

Tydzień Kultury Beskidzkiej za nami, ale nie oznacza to końca prezentacji i spotkańa z folklorem. Od 20 sierpnia trwa w naszym regionie Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny. Wielki finałowy koncert odbędzie się w sobotę w Ustroniu. Ale wydarzeń w ten weekend w Ustroniu sporo.