Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2530komentarzy: 2

Utalentowana młoda biegaczka

11-03-2016 13:00

Marcelina Wojtyła, 16-latka z Pogórza, podczas Biegu Piastów zdobyła pierwsze miejsce w klasie OPEN, wygrywając z dużo starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami.
Marcelina Wojtyła odnosi coraz więcej sukcesów. Fot: M. Fielek Marcelina Wojtyła odnosi coraz więcej sukcesów. Fot: M. Fielek

Marcelina na co dzień trenuje i reprezentuje klub MKS Istebna. W miniony weekend w jubileuszowym, 40-tym Biegu Piastów na dystansie 12,5 km, który ukończyło 216. kobiet zajęła pierwsze miejsce. - Biegło mi się super. Pogoda była wspaniała. Jestem bardzo zadowolona z mojego biegu, ponieważ była bardzo duża konkurencja  - mówi OX.PL młoda zawodniczka 

W zawodach brał udział również tata Marceliny Józef oraz brat Wojtek. Józef Wojtyła, który był  63. na dystansie 50.5 km zdobył tym samym Mistrzostwo Polski strażaków. Wojtek Wojtyła był 21. w klasie open i 2. w swojej kategorii wiekowej na dystansie 12.5 km

Od 2008 roku Bieg Piastów zrzeszony jest w Światowej Lidze Narciarskich Biegów Długodystansowych Worldloppet, a Ośrodek Narciarstwa Biegowego i Biathlonu w Jakuszycach zyskuje coraz większe uznanie fachowców i narciarzy z całego świata. Dzięki temu możemy ubiegać się o organizację imprez najwyższej rangi. W ramach 39. Biegu Piastów na dystansie 51 km CT po raz pierwszy w Polsce został rozegrany FIS Marathon Cup. 

To nie wszystko Marcelina Wojtyła zdobyła również pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej (dystansie 3 km.) na trasach Kubalonki podczas zawodów „O Istebniański Bruclik” 

  • Wyniki Biegu Piastów można znaleźć pod tym linkiem W YNIKI

(red)

zródło: ox.pl
dodał: CR 11-03-2016 13:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

faneczka11
11-03-2016 16:50
faneczka11
Brawo !!
Ruben
11-03-2016 18:32
Ruben
Ostatnie 4 lata mądrego treningu przyniosły efekty! Brawo! Bardzo się cieszę!
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
loading...

Pozostałe wiadomości

Zbójnickie trunki

25-09-2016 19:00

Pierwszy raz w Ustroniu odbył się konkurs na zbójnickie nalewki. Smaków było wiele, bo nie zabrakło malinówki, ostrężynówki czy aroniówki. Były trunki przygotowane na igliwiu sosnowym czy też nalewki z bożego drzewka i piekielnie mocnej z... chrzanu.

wyświetleń: 645komentarzy: 0

Skoczów: kiedyś i dziś. Część 39/16

25-09-2016 16:50

Szara teczka z napisem "Wieża" skrywa w sobie wiele historycznych prawd i ciekawostek na temat Skoczowa. Odkryjcie je razem z nami!

wyświetleń: 416komentarzy: 0

Oczami niewidomego (51): złość i nienawiść

25-09-2016 14:20

„Świat to trudne miejsce. Jemu nie zależy. Choć nie żywi nienawiści do ciebie i do mnie, nie darzy nas też miłością. Dzieją się na nim rzeczy straszne, których nie można wytłumaczyć. [...] Świat cię nie kocha. [...] Pamiętaj jednak, żeby robić swoje. Takie masz zadanie na tym trudnym świecie, musisz podtrzymywać swoją miłość i robić swoje choćby nie wiem co.” Stephen King – „Lśnienie”

wyświetleń: 281komentarzy: 0

Znasz Młodego Bohatera?

25-09-2016 12:55

Możliwe, że wśród nas żyją bezimienni młodzi bohaterowie. Jeśli znasz ciekawą historię, której głównym aktorem jest dziecko, które ocaliło bądź aktywnie przyczyniło się do ocalenia życia innego człowieka, to wyślij ją do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji!

wyświetleń: 317komentarzy: 0

Kto Cię sprawdza?

25-09-2016 11:00

Krajowy Rejestr Długów oferuje możliwość sprawdzenia czy jakakolwiek instytucja nie szukała informacji o osobach na podstawie numeru PESEL.

wyświetleń: 2049komentarzy: 2

Kościoły Śląska Cieszyńskiego. Część 39/16 - Rzymskokatolicka Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu-Lipowcu

25-09-2016 09:30

W dzisiejszym artykule poznacie historię parafii w Lipowcu - jednej z najstarszych wsi Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 658komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

25-09-2016 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 770komentarzy: 0

Ziobro na podium

24-09-2016 22:15

Włoch Davide Bresadola po skokach na odległość 129,5 oraz 124 metry zwyciężył w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego rozgrywanym na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Tuż za nim uplasował się Słoweniec Domen Prevc, który uzyskał 126,5 oraz 125,5 metra. Podium konkursu w Wiśle uzupełnił reprezentant Polski Jan Ziobro, który oddał dwa równe skoki (126,5 i 127 m).

wyświetleń: 648komentarzy: 0

Ogólnopolski Zlot Instruktorów Turystyki Żeglarskiej w Cieszynie i spotkanie z Konkolskim

24-09-2016 19:05

W ramach Ogólnopolskiego Zlotu Instruktorów Turystyki Żeglarskiej PTTK, a także zakończenia sezonu oraz tegorocznych obchodów związanych z 50-leciem Klubu Żeglarskiego „Sternik” Cieszyn w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” odbyło się dziś (24.09) spotkanie ze znanym czeskim żeglarzem Richardem Konkolskim.

wyświetleń: 1099komentarzy: 2

Kino na Granicy rusza w drogę!

24-09-2016 16:50

Umknęła Ci 18. edycja Kina na Granicy? A może chcesz przeżyć to jeszcze raz? Nic straconego! Jeszcze tej jesieni, w 10 miastach w Polsce i w Czechach pojawi się Kino na Granicy! Stanie się tak za sprawą projektu Kino na Granicy w Drodze, który otrzymał wsparcie w ramach konkursu Forum Polsko-Czeskiego.