Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1988komentarzy: 0

100 edycja parkrun Cieszyn

09-03-2016 09:15

Wkrótce miną dwa lata, odkąd Parkrun zagościł w Cieszynie. A tymczasem minioną sobotę, 5 marca odbył się jubileuszowy, 100 bieg.
100 edycja parkrun Cieszyn fot. mat.pras.

W sobotę 5 marca już po raz 100 odbyły się biegi parkrun w Cieszynie, ale tym razem edycja biegu miała wyjątkowy charakter.

Na czym polega Parkrun? Co tydzień w sobotę o 9:00 można pokonać wspólnie z grupą kilkudziesięciu zapaleńców dystans 5 km, a później przeglądać na stronie internetowej swoje wyniki oraz statystyki, niezależnie od tego czy jest się biegaczem od kilku już lat, czy też pokonało się trasę po raz pierwszy marszobiegiem [Pisaliśmy: Po prostu biegnij ]

- Z okazji 100 edycji tych darmowych biegów, każdy, kto zgłosił swoją gotowość, mógł pokonać trasę dwukrotnie, czyli przebyć dystans 10 km. W całym biegu wzięło udział tym razem 85 uczestników i zwyciężył Michal Ostruszka z Czeskiego Cieszyna przed Wojciechem Dorighi z Cisownicy, a na dystansie 10 km biegły 44 osoby i na mecie pierwszy był Ladislav Sventek ze Skalite na Słowacji przed Michałem Chrapkiewicz z Cieszyna
– informuje Koordynator parkrun Cieszyn, Krzysztof Szubarski.

Nad przygotowaniami do biegu pracowało od 8 rano dziewięciu organizatorów i wolontariuszy - Biegnący podwójny dystans otrzymali numery startowe, po pokonaniu pierwszej pętli mogli skorzystać z punktu nawadniania. Na mecie na wszystkich czekała gorąca herbata, którą tym razem przygotowali Andrzej i Bożena Rzepeccy oraz słodki poczęstunek od MOSiR-u. Dzięki zaangażowaniu menadżerów MOSiR - Joanna Ciuk i Robert Hubczyk- całość prac biura zawodów dla dystansu 10 km przebiegała bardzo sprawnie. Każdy z uczestników tego międzynarodowego biegu otrzymał też pamiątkowy dyplom z okazji 100 edycji naszej inicjatywy. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia całej imprezy, zapraszam na kolejne edycje parkrun w każdą sobotę o 9 rano. Pełne wyniki z trasy 5 km można zobaczyć na stronie http://www.parkrun.pl/cieszyn/rezultaty/ostatnierezultaty/ a wyniki z dystansu 10 km są dostępne na stronie http://www.parkrun.pl/cieszyn/nowosci/ - podaje koordynator.

Pisalismy również: Parkrun w Cieszynie istnieje od roku


red./mat.pras.

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 09-03-2016 09:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Najmłodsi stela 83/485/2016

26-08-2016 09:15

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 450komentarzy: 0

Sobotnie szaleństwo za free!

26-08-2016 07:30

Zbliża się ostatnia sobota wakacji! Spraw niespodziankę swojemu dziecku i zabierz je na dożynki w Goleszowie. Szaleństwo w parku zabaw na pewno pozwoli najmłodszym zapomnieć o zbliżającym się powrocie do szkoły. W dodatku, dzięki sponsorom, którymi są restauracja Pod Tułem, Szkoła Rodzenia „Cud Narodzin” oraz Sklep Medyczny Inwest Partner Medycyna, udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny!

wyświetleń: 811komentarzy: 0

W Twoim imieniu (odc.8). Nie ma mocnych na wiślańskie korki...

25-08-2016 20:00

Brakuje parkingów? Obwodnicy? Objazdów? Kierowania ruchem? Pieniędzy? A może czego innego? Przyczynek do źródła powstawania oraz problemu korków w Wiśle.

wyświetleń: 2735komentarzy: 7

Portal OX.PL poleca!

25-08-2016 18:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 657komentarzy: 0

O Morcinku nad jego grobem

25-08-2016 17:15

O rocznicy urodzin Gustawa Morcinka pamiętano także w Cieszynie, gdzie pisarz spoczywa na Cmentarzu Komunalnym. Dziś (25 sierpnia) w samo południe złożono na jego pomniku kwiaty, zapalono znicze, a zgromadzeni wysłuchali opowieści Rozalia Wawronowicz - kierownik Muzeum Gustawa Morcinka w Skoczowie o pisarzu.

wyświetleń: 862komentarzy: 0

Ustroń - będzie się działo!!!

25-08-2016 15:30

Tydzień Kultury Beskidzkiej za nami, ale nie oznacza to końca prezentacji i spotkańa z folklorem. Od 20 sierpnia trwa w naszym regionie Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny. Wielki finałowy koncert odbędzie się w sobotę w Ustroniu. Ale wydarzeń w ten weekend w Ustroniu sporo.

wyświetleń: 1580komentarzy: 0

Chrystus na strumieńskim rynku odzyskał swój blask

25-08-2016 14:15

Jest nieodzownym elementem strumieńskiego Rynku. Od 130 lat chroni miasto i jego mieszkańców, towarzyszyła wielu wydarzeniom, które miały miejsce w przeszłości Strumienia. W minioną niedzielę 21 sierpnia odbyło się uroczyste poświęcenie Figury Chrystusa Króla, która po gruntownym remoncie odzyskała swój dawny blask.

wyświetleń: 795komentarzy: 3

Wspominali pisarza

25-08-2016 12:40

Złożeniem kwiatów pod pomnikiem Gustawa Morcinka w Skoczowie, uczczono dziś (25.08) 125. rocznicę urodzin pisarza. W uroczystościach wziął udział m.in. wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

wyświetleń: 981komentarzy: 0

Ten Proffesor Cię nauczy!

25-08-2016 11:00

Chcesz zdobyć zawód, dokształcić się, zdobyć nowe kwalifikacje? I to za darmo, ucząc się jedynie 4 dni w miesiącu? Bezpłatna szkoła PROFFESOR w Skoczowie czeka na Ciebie! Trwa nabór do SZKÓŁ POLICEALNYCH OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH! Jasno, przystępnie, profesjonalnie, nowocześnie, rzetelnie i na dodatek za darmo...? Czy to możliwe, żeby nauczanie takie było? Tak! Tylko w Skoczowie jest Szkoła, która oferuję naukę na bardzo wysokim poziomie zupełnie bezpłatnie! Jaka? Sprawdź sam!

wyświetleń: 1299komentarzy: 0

Kajto: decydująca batalia lidera

25-08-2016 09:15

Rywalizacja w FIA ERC wkracza w decydującą fazę – czeski Rajd Barum (26-28 sierpnia) będzie najbliższym wyzwaniem Kajetanowicza i Barana. Załogę Lotos Rally Team czeka 230 km ścigania na 15 wąskich, podbijających i dziurawych czeskich odcinkach, na których miejscowi kierowcy narzucają szalone tempo. Będzie tym bardziej emocjonująco, ponieważ– Kajetanowicza i Barana tylko 3 punkty dzielą od obrony tytułu już na dwie rundy przed końcem mistrzostw.