Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4699komentarzy: 20

Skoczów: Kłopoty z oświetleniem na kładce dla pieszych

08-03-2016 12:20

Mieszkańcy Skoczowa zwracają uwagę na kłopoty z oświetleniem nowej kładki. Przyczyna tego stanu rzeczy jest znana władzom miasta.
Fot: Bartłomiej Kukucz Fot: Bartłomiej Kukucz

Problemy z oświetleniem pojawiły się kilka dni temu na  kładce dla pieszych w rejonie ul. Sportowej oraz na części wałów Wisły w rejonie ul. Wiślańskiej (od mostu kolejowego do kładki).

- Awaria jest spowodowana złym stanem sieci energetycznej, która nie była modernizowana od czasu powstania kilkanaście lat temu. Trwają prace związane z lokalizacją uszkodzeń i usunięciem usterek. – informuje urząd w komunikacie. 

W przyszłym roku, w związku z realizowanym przez gminę projektem, na terenie całej gminy planuje się  wymianę starego oświetlenia na nowe, energooszczędne lampy LED również na opisanym w artykule problematycznym odcinku.

(red)
 

zródło: ox.pl
dodał: CR 08-03-2016 12:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (20)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

filok
08-03-2016 12:52
filok
Tylko ja nie rozumiem drugiej części tego wstępnego, wytłuszczonego, tekstu tuż pod tytułem? Kto jest głupi?
filok
08-03-2016 13:49
filok
Teraz jest ok :)
[konto zostało usunięte]
08-03-2016 14:48
[konto zostało usunięte]
POprzednia ekipa jak zwykle nie robiła NIC!!! Siedziała sobie wygodnie na skórzanych fotelach i dzieliła się wysokimi pensjami,a o problemach nawet słyszeć nie chcieli! 8 lat rządów burmistrz Żagan to zmarnowane lata,a przede wszystkim pieniądze...na szczęście nastąpiła dobra zmiana! :)
Ruben
08-03-2016 16:15
Ruben
Do Myszy 320. Górny Bór (rewitalizacja), kładkę na tzw. Ławie (tej, teraz bez oświetlenia), duży most drogowy na Wiśle, pomnik Sokoła na Targowej - wszystkie te inwestycje przygotowałą od A do Z poprzednia władza. Ta obecna tylko sie pod nimi podpisała. Jedyna zmiana tej władzy to zamiana mostu, a raczej kłądki ze stalowej na betonową. Dlatego nie wypisuj bzdur, jak nie wiesz o czym mówisz. To taka polska specjalność - mówić, choć nie wiem o czym, byle mówić...
[konto zostało usunięte]
08-03-2016 16:57
[konto zostało usunięte]
Ruben, 8lat poprzednia ekipa przygotowywała projekty i nie zdążyła ich zrealizować?!Czy może ich w ogóle nie było?A może dobrych chęci zabrakło?A może jednego i drugiego?Powiem ci coś: jestem przekonana,że nawet gdyby wygrali,do dziś nie byłoby ani kładki,ani mostu,ani pomnika Sokoła...Byłyby tylko większe długi...Most byłby zamykany w chwilach zagrożenia"w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców" Nie ośmieszaj się!Znamy realia z poprzednich lat,bo żyliśmy tu każdego dnia i nie wciskaj kitu mieszkańcom :)
Starr22
08-03-2016 18:09
Starr22
@mysza320
Widać jak bardzo znacie te realia z poprzednich lat, skoro takie bzdury piszesz. I żeby nie było, wielokrotnie krytykowałam decyzje poprzedniej władzy i to nie anonimowo, ale na sesjach RM oraz komisjach. Ruben ma rację - wszystkie pomysły zrealizowane w tej kadencji, to projekty rozpoczęte za poprzedniej kadencji. Jedynym dobrym i nowym posunięciem obecnej władzy to remont i uporządkowanie wałów na Wiśle. Tak więc zanim następnym razem będziesz obwiniać (zgodnie z trendem obecnie rządzącej partii) o wszystko PO-PSL, zastanów się ze dwa razy, żeby się nie ośmieszać.
[konto zostało usunięte]
08-03-2016 18:39
[konto zostało usunięte]
Starr22,to i tak nie zmienia faktu,że przez 8lat nie zrobili nic...projekty projektami(bo cóż są warte jeśli nie są realizowne),ale 8lat to kawał czasu(prawie dekada) aby wcielić je w życie... obecnej władzy wystarczyło 1,5roku aby zbudować najbardziej strategiczne punkty dla mieszkańców miasta i okolic,co ówczesna władza ograniczała tylko do kampanijnych obietnic...dlatego tamta władza nie ma nic na swoją obronę.
koszor
08-03-2016 18:40
koszor
Mysza ma rację - 8 lat to kawał czasu, a niewiele się zmieniło. Jednak będziemy patrzeć także na ręce nowej władzy, żeby nie przygasł zapał.
faneczka11
08-03-2016 19:07
faneczka11
mysza320 koszor , Brawo . Jak wyglądały prace , a co za tym idzie odbiory to teraz czytamy w gazetach miało być na 2 m , jest na 70 cm , Co z teatrem elekrycznym , co z Małym Rynkiem , ul.Cieżarowa , głośny przetarg na zieleń , nośność Mostu ul. Kępki w Pogórzu -czemu i Komu Służy ten most???? i tak można by pisać i pisać , zostawimy to RM VII Kadencji . Oświadczenie P. Żagan - subwencja ??-Bez komentarza.
Donek
08-03-2016 21:44
Donek
Ja tu chciałem dodać jeszcze tamta władza połączyła Spółkę ciepłowniczą z ZBM. Największa starta do miasta. Nic dobrego a teraz jest to wrzodem do nowej władzy bo nijak tego nie można ugryźć. Jak można było połączyć wie spółki o rożnych całkiem odmiennych działalnościach gdzie dla każdej z nich musi być prowadzona osobna księgowość a straty na ZBM miała pokrywać spóła Ciepłownicza. Głupota nie zna granic. Górny Bór nad stawami projekt Unijny ile kredytu jest na to wzięte i o ile więcej przez ten projekt jest miasto zadłużone w dodatku odsetki od kredytu. Kiedyś nie brało się kredytów i robiło się na tyle le wystarczyło środków. Teraz wszyscy zachłyśnięci Unią a w sumie kosztuje nas to o wiele drożej. Bez inwestycji Górny Bór miasto by się obyło. Czy jest to aż tak ważne na co dzień czemu to służy i jaką korzyść z tego mają mieszkańcy.
[konto zostało usunięte]
09-03-2016 05:45
[konto zostało usunięte]
Donek,dokładnie tak.Miliony wyrzucone w błoto!!!A teraz my musimy płacić za beztroskę POprzedniej ekipy...Ogromny szacunek dla obecnej władzy,że mimo iż przejęła gminę w opłakanym stanie(milionowe długi) potrafi tak świetnie sobie radzić i dba o bezpieczeństwo mieszkańców(budowa mostu),a nie tylko o nim mówi...Miasto kwitnie i za to mieszkańcy są wdzięczni!Na szczęście tamta ekipa jest już tylko złym wspomnieniem... :)
Ruben
09-03-2016 07:21
Ruben
Można dyskutować tutaj ile kto ma siły. Niemniej poprzednia ekipa zrobiła:
Kapitalny remont ratusza, Górny Bór, przedszkole w Ochabach, park na Małym Rynku, Integrator, kino, deptak na Kaplicówkę, 14 publikacji o historii miasta, remont ul. Mickiewicza, parking przy ul. Zamkowej i przy Fabrycznej, monitoring miasta, parkomaty, przygotowała remonty kapitalne kładki i dużego mostu, wyremontowała ul. Kukucza, ok. 50 km kanalizacji, remont ul. Góreckiej i bulwaru nad Bładnicą itd, itd..
Proszę więc nie mówić, że nic nie zrobiono, a podkreślam nie jestem chwalcą poprzedniego układu, ale trzeba byś obiektywny i mieć oczy szeroko otwarte i dalekie od ideologicznych przekłamań!
faneczka11
09-03-2016 08:05
faneczka11
Do ruben . Masz trochę racji , grzecznościowo Ci podpowiem z tego co słyszeliśmy na RYNKU w Skoczowie Ratusz - cel dotacji??Górnt Bór -Projektor=koszt ? Przedszkole -Spleśniało ! Piękny Park na Małym Rynku 300 tyś.- Nie wspomnę ile teraz t rzeba dołożyć na suche rośliny , brak nawodnienia , pielęgnacja , kto przyjął ten Projekt ? i czy było to potrzebne - Integrator? kino -Ukłony dla ochotników -dach przecieka Wiaderka w ruch . Nie mam czasu dalej się odnosić - dodam jeszcze tylko ,że projekt duży most - prawie cały przerobiony - kładka to samo . Pozdrawiam i życzę owocnej obserwacji .Wiesz, ile jest zadłużone Miasto ??
Herr Flick
09-03-2016 08:47
Herr Flick
Z tego co pamiętam to miasto jest zadłużone na jakieś 30 baniek przy budżecie w wysokości 70 baniek
krzysztof.mm
09-03-2016 09:42
krzysztof.mm
Co tam kładka i egipskie ciemności na niej, kiedy miasto ma Krzyż Gorejący na Kaplicówce.
Ruben
09-03-2016 12:08
Ruben
Jeśli uważasz (Faneczka 11), że np. jakość wykonanych inwestycji jest zła, to przypomnę, iż nadal pracują osoby, które są za to odpowiedzialne i włos im za to, za ich niedbalstwo nie spadł z głowy. Z tym długiem chyba nie jest tak źle skoro obecny burmistrz, bez znrużenia oka, dalej zadłuża miasto...
[konto zostało usunięte]
09-03-2016 14:07
[konto zostało usunięte]
Ruben,Burmistrz dalej zadłuża miasto? To podaj konkrety...Oczywiście nie bierzemy pod uwagę spłaty kredytu,który został zaciągnięty m.in. na budowę mostu(bo to inwestycja pierwszej potrzeby)...Podziel się swoją wiedzą i oświeć mieszkańców na co ten Burmistrz marnotrawi pieniądze ;) :)
Ruben
09-03-2016 15:53
Ruben
"Na grudniowej (29.12) sesji Rady Miejskiej Skoczowa w porządku obrad znalazła się m.in. uchwała budżetowa na 2016 rok. Dochody wyniosą niewiele ponad 83 mln zł, zaś wydatki 84.606.000,00 mln zł. Deficyt wyniesie około 1,5 mln zł, sfinansowany będzie papierami wartościowymi" - tak podano na OX.pl.
[konto zostało usunięte]
09-03-2016 16:44
[konto zostało usunięte]
Ruben
...
Kankee
09-03-2016 20:41
Kankee
Ekipa rzadząca świetnie sobie radzi...miasto kwitnie...mieszkańcy są wdzięczni... też bym chciał żyć w tak idealnym świecie jak Mysza.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Uważaj przy bankomacie!

29-09-2016 16:40

Skimming, czyli kradzież danych z paska magnetycznego karty bankowej wraz z numerem PIN staje się coraz częstszym zjawiskiem. Jak ochronić się przed skopiowaniem naszej karty i stratą pieniędzy?

wyświetleń: 212komentarzy: 0

Oceniliśmy pracę policji

29-09-2016 14:55

W dniach 8-15 września przeprowadzono badanie dotyczące oceny instytucji publicznych. Okazało się, że blisko trzy czwarte Polaków dobrze ocenia swoja policję.

wyświetleń: 304komentarzy: 1

Hardcorowa impreza

29-09-2016 13:00

Jeśli idee i muzyka związane z hardcore punk należy do Twoich zainteresowań, to koniecznie weź udział w kolejnej edycji festiwalu Gotta Go w Cieszynie.

wyświetleń: 604komentarzy: 0

Jak przygotować samochód na jesień i zimę

29-09-2016 11:00

Odpali, czy nie odpali? To pytanie zimą zadaje sobie bardzo wielu kierowców. Okres jesienno-zimowy jest szczególnie trudny dla naszych samochodów. Mróz i opady śniegu zweryfikują, czy zadbaliśmy o swój pojazd na zimę. Aby przejść ten test wzorowo, już teraz przygotuj samochód na niskie temperatury i jazdę po zaśnieżonych i oblodzonych drogach!

wyświetleń: 514komentarzy: 0

Cieszyn - ewakuacja w poradni

29-09-2016 10:00

Ponad sto osób zostało wczoraj (28.09) przed południem ewakuowanych z zespołu poradni działających przy Szpitalu Śląskim w Cieszynie.

wyświetleń: 5645komentarzy: 0

Skoczów - zadymienie w domu

29-09-2016 09:00

Trzy zastępy straży pożarnej zostały wezwane wczoraj wieczorem (28 września) do jednego z budynków w centrum Skoczowa.

wyświetleń: 1888komentarzy: 0

Rajska jabłonka na Scenie Polskiej

29-09-2016 08:00

„Rajska jabłonka” to spektakl o życiu. A dokładnie to o sześćdziesięcioletnim wycinku z życia Ujca Francka, od pierwszej wojny światowej aż po lata osiemdziesiąte. To opowieść o pięknie tego życia, o przywiązaniu do miejsca, symbolizowanego przez ową jabłonkę, drzewo żywota – ustawioną w centralnym punkcie sceny – która jest świadkiem wszystkich wzlotów i upadków bohatera. Bo to również opowieść o brudach tego życia, o podstępie, o zdradzie, o meandrach Fortuny, o karierowiczach, którzy zmieniają swe zapatrywania w zależności od kierunku wiejącego wiatru, albo duszący swe młodzieńcze ideały i marzenia, byleby się tylko znaleźć na szczytach.

wyświetleń: 182komentarzy: 0

Po raz XVI uchylili wieko cieszyńskiej trówły

28-09-2016 22:05

Za nami XVI edycja wyjątkowego festiwalu, który niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem. ''Skarby z cieszyńskiej trówły'' to kilkadziesiąt najróżniejszych wydarzeń promujących kulturę regionalną. Podczas tegorocznej edycji nie zabrakło tradycyjnych elementów programu, ale i nowości. Dopisała również pogoda.

wyświetleń: 583komentarzy: 0

Kongres nie tylko dla kobiet

28-09-2016 19:10

W dniach od 7 do 8 października odbędzie się Kongres Kobiet Ślaska Cieszyńskiego. Panele dyskusyjne, warsztaty, a także nietuzinkowe kobiety czekają na zainteresowanych w Cieszynie.

wyświetleń: 571komentarzy: 0

Kabaddi, czyli polski berek

28-09-2016 17:00

Filip Sesay, młody mieszkaniec Ustronia, trener personalny, niebawem wylatuje do Indii, by wziąć udział w międzynarodowym turnieju gry w Kabaddi. Gra, która narodziła się w Azji, na innych kontynentach powoli staje się coraz bardziej popularna.