Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3257komentarzy: 46

Dzień Kobiet!

08-03-2016 10:55

Dziś obchodzimy Dzień Kobiet. Paniom życzymy sukcesów i pomyślności, panom przypominamy - pamiętajcie o swoich paniach nie tylko od święta.
Tulipany są jednymi z najpopularniejszych kwiatów na Dzień Kobiet, fot. Natasza Gorzołka Tulipany są jednymi z najpopularniejszych kwiatów na Dzień Kobiet, fot. Natasza Gorzołka

Dzień, w którym szczególnie czci się kobiety nie jest niczym nowym. W starożytnym Rzymie na przykład w pierwszym tygodniu marca obchodzono Matronalia, podczas których kobiety udawały się do świątynie Junony na Eskwilinie, gdzie składały kwiaty i modliły się, a mężczyźni tego dnia obdarowywali żony prezentami.

Początków współczesnego święta kobiet można upatrywać w wydarzeniach z 1857 roku - wtedy to w Nowym Yorku, w fabryce bawełny, kobiety zorganizowały strajk, domagając się krótszego dnia pracy oraz takiego samego wynagrodzenia, jakie otrzymywali mężczyźni.
Pierwsze oficjalne obchody Narodowego Dnia Kobiet miały miejsce 28 lutego 1909 r. w Stanach Zjednoczonych. Międzynarodowo Dzień Kobiet obchodzony jest od 1910 roku i został ustanowiony przez Międzynarodówkę Socjalistyczną w Kopenhadze.

W Polsce święto było popularne w okresie PRL. Oficjalne obchody Dnia Kobiet zniesiono 1993 roku decyzją ówczesnej premier Hanny Suchockiej.

Kobiety dostają tego dnia różne podarki, np. w Polsce, Słowenii, Serbii, na Węgrzech są to najczęściej kwiaty i słodycze, we Włoszech czy Rosji gałązki akacji srebrzystej

Przy okazji kwiatów... Ponieważ większość z nas jest nieco na bakier z symboliką – krótkie przypomnienie: różowy bukiet jest oznaką szczerej sympatii i przyjaźni, niebieski - wierności, biel – niewinności i szlachetnych zamiarów, czerwień są kolorami miłości i uczuć o charakterze wyraźnie seksualnym, zaś żółty to kolor zazdrości.
 

Uwaga Konkurs!

Mamy dla Was, Drogie Panie zestawy kawowe – kawę i kubki ox oraz kosmetyki, płyty i książki. Konkurs przeznaczony jest tylko dla Pań. Napiszcie w komentarzach poniżej, jaki prezent najbardziej chciałybyście dziś otrzymać? Nagrodzimy najciekawsze odpowiedzi.

Konkurs zakończony.

Nieco się nam przeciągnęlo rozwiązanie - ale w końcu udało się wyłonić 5 odpowiedzi, które przypadły nam do gustu: 
Bea21
,

panidomu,
jaga30,
tygryska,
mariette2205.

Zapraszamy Panie po odbiór nagród - uwaga, kto pierwszy, ten lepszy - każda Pani może z zestawu ksiażek, kosmetyków, kubków wybrać to, co się jej spodoba - do trzech przedmiotów (moga być 3 kubki, albo 3 ksiażki, 3 kosmetyki, albo 1 kubek plus jedna książka plus jeden kosmetyk itd). Zapraszamy po odbiór nagród do 8 kwietnia.

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 08-03-2016 10:55
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (46)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

michasia12343
08-03-2016 11:07
michasia12343
Bukiecik frezji i kolacja we dwoje .A zestaw z ox tez by mnie bardzo bardzo zadowolil .Pozdrawiam
k0511
08-03-2016 11:14
k0511
Najwspanialszym prezentem byłaby własnoręcznie przygotowana kolacja przez partnera w blasku świec, w domowym zaciszu, a następnie gorąca kąpiel z ukochaną osobą oraz lampka wina :)
mila31
08-03-2016 11:14
mila31
Ja bym chciala dostac kosmetyki bardzo bym byla zadowolona droga redakcja moze wybierzecie mnie fajnie by bylo lecz to juz od was zalezy zycze wszystkim powodzenia i wszystkiego najlepszego dla wszystkich kobiet
czytelniczka
08-03-2016 11:16
czytelniczka
Pęk cudownych, kolorowych tulipanów oraz buziaki od moich córek i męża - to najmilsze oczekiwane prezenty w dniu dzisiejszym :-)
malamiko123
08-03-2016 11:17
malamiko123
w zwiazku z dzisiejszymi 35-iatymi urodzinami mego meza dam mu kwiatki i bombonierke:) ja natomiast chciałabym otrzymac dzien wolnego i tylko we dwoje udac sie na relaks na wycieczke w góry, nad jezioro, do kina, gdziekolwiek by uciec od dnia codziennego choc na chwile, zapomniec o problemach o wszystkim i nabarc sil na nastepne dni walki z codziennymi sprawami
lucy85
08-03-2016 11:23
lucy85
Dziś pragnę, aby każda kobieta była uśmiechnięta, czuła się wyjątkowo oraz miała czas dla siebie i przyjaciółki aby wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień- to byłby dla mnie najlepszy prezent!
Zestawy kawowe - kawa i kubki ox oraz kosmetyki, płyty i książki- cokolwiek się trafi spowoduje uśmiech na mej twarzy!
kasia93132
08-03-2016 11:23
kasia93132
W tym dniu każdy prezent będzie cieszył :) Miły byłby dzień tylko dla siebie, żadnej pracy, żadnych problemów, chwila relaksu i odprężenia, wizyta w spa z pewnością to da :)
dzud
08-03-2016 11:39
dzud
Cudownym prezentem byłby widok posprzątanego domu, ugotowanego obiadu oraz przygotowana lampka wina :) Cisza i spokój :)
joluska23
08-03-2016 11:48
joluska23
Dziś dzień kobiet. Kobiet dumnych ze swojej kobiecości, niezależności. Kobiet zabieganych jak i tych które całe serce i czas oddają innym. Każda z nas chce pielęgnować to piękno by móc cieszyć się zachwytem innych jak najdłużej. Dlatego zestaw kosmetyków byłby dla mnie wspaniałym prezentem. Pozdrawiam wszystkie panie. ????
orszulka
08-03-2016 12:10
orszulka
Z uwagi na to, że w dniu dzisiejszego Święta mam pecha i rozbiłam mój ulubiony kubek z kawą, w chwili obecnej kawa i kubek byłaby najbardziej pożądanym Prezentem tego dnia. Pozdrawiam!
stokrotka22
08-03-2016 12:11
stokrotka22
Dziś chciałabym otrzymać kwiatka storczyka i więcej zdrowia bo jak nie ma zdrowia to nic innego nie jest ważne.Po co mi pieniądze,prezenty jak nie ma zdrowia.Wszystkiego najlepszego dla wszystkich kobietek dużo zdrówka!
beata1978
08-03-2016 12:28
beata1978
Chciałabym dostać bukiecik kwiatów i kolacja we dwoje by była idealnym prezentem
shannon
08-03-2016 12:31
shannon
Chciałabym dostać książkę, w której byłyby odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytania - te, które mam teraz i te które będę miała w przyszłości. Chciałabym też dostać klucz, którym mogłabym otworzyć dawno zamknięte przede mną drzwi i serca osób, od których zależy i zależeć będzie moje życie.
marco xxx
08-03-2016 12:42
marco xxx
W dniu dzisiejszym jedyne co bym chciała, to mieć mojego męża blisko siebie. Niestety pracę ma wyjazdową i na co dzień jesteśmy daleko od siebie. Wszystkim Panią tym starszym i młodszym życzę uśmiechu na twarzy i tony szczęścia każdego dnia. :):):) (nick nie kobiecy, ponieważ mamy wspólne konto z mężem)
Serdeczne pozdrowienia dla Pań pracujących w OX.
:-D
panidomu
08-03-2016 12:51
panidomu
A mi się marzy wszystko naraz!
Po pierwsze: wolne od gotowania, sprzątania i zakupów.
Po drugie: bukiet pięknych, czerwonych tulipanów.
Po trzecie: romantyczna kolacja przy świecach.
Po czwarte: dobra książka przy kominku, z kieliszkiem czerwonego wina.
Po piąte: prezent niespodzianka.
Ale szczęśliwa będę, jeżeli uda się zrealizować przynajmniej jeden punkt ;)
ziga0601
08-03-2016 13:38
ziga0601
Niech na jeden dzień wszyscy mężczyźni zamienią się w kobiety aby doświadczyli trudności jakie my napotykamy na swojej drodze, zrozumieli nasz sposób patrzenia na świat i docenili fakt, że nic nie zmienia chłopca w mężczyznę tak jak czyni to pełne pasji, kochające serce silnej kobiety.
marcelina121087
08-03-2016 14:14
marcelina121087
Z OKAZJI DZISIEJSZEGO ŚWIĘTA CHCIAŁABYM SPĘDZIĆ WIECZÓR Z KUBKIEM PYSZNEJ KAWKI DELEKTUJĄC SIĘ CIEKAWĄ KSIĄŻKĄ A W TLE NIECH SŁYCHAĆ PIĘKNĄ MUZYKĘ... OJ MARZENIE:) A I JESZCZE UPIĘKSZYĆ CIAŁO ZMYSŁOWYM ZAPACHEM PERFUM ALBO ODŻYWIĆ CIAŁO I TWARZ KREMEM LUB BALSAMEM:):):) POZDRAWIAM!!!
bombka
08-03-2016 14:16
bombka
a ja wszystko mam :) najgorzej uświadamiać sobie brak czegokolwiek... wesołego świętowania :)
Bea21
08-03-2016 14:19
Bea21
Drogie Panie!
Dziś Dzień Kobiet-dzień wspaniały,
czyli święto każdej damy.
Najwspanialszym więc prezentem,
czułe serce Pana będzie.
By mężczźni nas kochali
i na codzień doceniali.
Kolacja we dwoje w blasku świec,
to właśnie to, co chcemy dziś mieć.
Bukiet kwiatów, dobre wino
i do tego wspólne kino.
By marzenia się spełniły,
a meżczyźni mile Was zaskoczyli!





1basza
08-03-2016 14:24
1basza
Mnie zaś marzyłby się jakiś wyjazd na koniec świata i święty spokój...
iwona-piwowarczyk
08-03-2016 14:32
iwona-piwowarczyk
mnie do pełni szczęścia wystarczyły by zupełnie jakieś kosmetyki , bądż kubek świeżutkiej kawy o poranku wraz z uśmiechem i gorącym całusem od Mojego Cudownego Męża Krzysztofa oraz od pozostałych 3 maleńkich mężczyzn jakich mam w domu Kubuś Karolek i Piotruś.. Czego można chcieć jeszcze więcej.... może więcej czasu...
togjanus
08-03-2016 14:38
togjanus
Kwiaty na Dzień Kobiet są bardzo przyjemnym prezentem. Dają radość, a my kobiety możemy się wtedy poczuć wyjątkowo i pięknie! Tulipany, róże czy goździki? Czasami panom trudno się zdecydować! Jakie by nie były, na pewno sprawią radość. Każda kobieta w tym szczególnym dniu, powinna być nimi obsypana!
Ja już swoje dostałam:) Byłabym w pełni zadowolona, gdyby trafiła do mnie jeszcze książka lub zestaw kawowy z konkursu ox:)
cd minerwa
08-03-2016 15:41
cd minerwa
Zyczenie z przymruzeniem oka ;)

Zebym tak, jak niektore panie
Nie musiala mezowi przygotowac danie.
Bo to odwieczna zmora pan,
Ile mezowi przygotowac dan.
wladek.1604
08-03-2016 16:34
wladek.1604
Wystarczy słowo Kocham Cię i od razu uśmiech gości na mej twarzy :)
Basia.
Wielki99
08-03-2016 17:35
Wielki99
Bliskosc, cieplo i mile slowo i obecnosc od ukochanej osoby:)
kasioczek85
08-03-2016 18:01
kasioczek85
A Ja chciałam dostać spokój po nocce i niestety nie otrzymałam tego pięknego prezentu:pobudka przez kuriera,2tel.z urzędu gminy i rozrabianie moich kochanych diabełków-Wymarzony dzień na obchodzenie DNIA KOBIET !!!pozdrawiam MIŁEGO DNIA
Altania
08-03-2016 18:12
Altania
No cóż. Ja chciałabym zacząć dzień od porannej kawy. Następnie udałabym się do stajni, by pojechać na kilkugodzinny teren w góry. :) Po powrocie do stajni i zaopiekowaniu się moim koniem wróciłabym do domu, by po kąpieli puścić sobie na wieży jakąś ciekawą płytę z muzyką i poczytać książkę. :D Tak wyglądałby mój wymarzony Dzień Kobiet. Czas spędzony na łonie natury z ukochanym zwierzęciem jest tym najlepiej spędzonym. ;)
kamcia
08-03-2016 18:13
kamcia
8-życzeń, pragnień w mojej głowie - może mniej:

M-yśli kochanych, ciepłych, życzliwych,
A-kceptacji ze wszech miar, ogromnej,
R-adości duszy i serca,
Z-decydowanej ilości gestów czułych...
E-wentualnie całusów kilka wiaderek.
C-hcę dzisiaj w prezencie dostać... od Mego - Mojego :)
gab2588
08-03-2016 19:16
gab2588
Dobre słowo, szczery uśmiech i dłoń w potrzebie - nie tylko od święta, ale każdego dnia :)
mariette2205
08-03-2016 19:39
mariette2205
Najpiękniejszym prezentem dla każdej kobiety jest kochające Serce Mężczyzny.
To Serce, które:
Bije tylko dla swojej jedynej
Przepełnione jest bezwarunkową miłością
Nie wie, co to zdrada
Zapewnia nieustanne poczucie bezpieczeństwa
Daje nie pragnąc niczego w zamian
Zamienia smutek w radość
Jest ''lekiem na całe zło''...
Ja takie Serce już znalazłam i jest ono dla mnie najcudowniejszym prezentem, który dostaję każdego dnia na nowo. Takiego prezentu życzę każdej kobiecie, bo każda zasługuje na to, by ''Dzień Kobiet'' świętować codziennie :)
beata1964
08-03-2016 19:53
beata1964
Ja już dziś dostałam prezent . Oczywiście kwiat i słodycze no i oczywiście najwspanialszy pocałunek wraz z uśmiechem . Rano była kawa do łóżeczka i tak jest codziennie . Ja już mam marzenie na które czekałam długie lata i jestem szczęśliwa że jest taki mężczyzna który codziennie dba i troszczy się o mnie nie tylko w Dniu Kobiet .To jest mój prezent :) Kocham
jaga30
08-03-2016 20:31
jaga30
D nia wolnego od narzekania
Z ielonej łąki do wybiegania
I nteligentnych ludzi dokoła
E cha co do lasu woła
N owych wyzwań dnia każdego

K wiatów od ukochanego
O ptymizmu w każdej chwili
B rylancik też mi zycie umili
I jeszcze radosci wielkiej co dnia
E wentualnie uśmiechu przechodnia
T ego życze nie tylko sobie ... ale i każdej miłej osobie!
kasia8921
08-03-2016 20:45
kasia8921
Witam wszystkie dzisiejsze Solenizantki ???? Jako że każdy dzień zaczynam od porannej kawy i strony internetowej ox.pl, to bardzo byłoby mi miło móc jeszcze pić tą kawcię z Waszego firmowego kubka ???? Pozdrawiam.
domena123
08-03-2016 20:56
domena123
Ucieszyłabym sie z kosmetykow jak kazda kobieta :-) ale kubeczek tez by sie przydal poniewaz po powrocie do pracy z urlopu wych moj ulubiony ktos sobie wzial albo rozbil :(
bryndza
08-03-2016 21:26
bryndza
Chciałabym napić się z Nim gorącej czekolady z kubka :)
Marzanna
08-03-2016 21:51
Marzanna
Ja powiem tak żeby ten Dzień Kobiet nie był dla nas tylko 8 marca lecz w każdym codziennym dniu bez kwiatów z uśmiechem na ustach z dobrym słowem życzliwością pomocą na każdym kroku. Bukiet kwiatów 8 marca życzenia prezenty a na co dzień szarość nuda opryskliwość ciche dni itp.
dexter1981
08-03-2016 22:09
dexter1981
A że Pan Bóg stworzył, a szatan opętał,
Jest więc odtąd na wieki i grzeszna, i święta,
Zdradliwa i wierna, i dobra i zła,
I rozkosz i rozpacz, i uśmiech i łza...
I anioł i demon, i upiór i cud,
I szczyt nad chmurami, i przepaść bez dna.
Początek i koniec - TO KOBIETA PRAWDZIWA
traf
08-03-2016 22:30
traf
Spotykamy dziś facetów ,którzy sami ,bez kobiety
Robią wszelakie porządki i smażą sobie kotlety
Bo choć zabiegali o kobiece względy
Nic z tego nie wyszło...Być może nie tędy ?
beata1
08-03-2016 22:49
beata1
ja chcę dostać zdrowie i wiarę w wytrwaniu w chorobie i małą iskierkę nadziei
tygryska
08-03-2016 23:51
tygryska
W tym dniu różne życzenia mają kobiety
Jedna pragnie klejnotów, a druga karety
Trzecia chce pieniędzy, bukiet kwiatów czwarta
Jednak ile każda z tych rzeczy jest warta
Kiedy w samotności każda z nich trze oczy
Kiedy obok każdej wróg - samotność kroczy?
Wszystkie najwspanialsze kobiety świata
Często to samotność wybierają na kata.
I czymże jest bogactwo, czym są dobra wszelkie
Kiedy w domu panują pustki wszędzie wielkie?
Kiedy nie ma przemówić słowem ktoś do ciebie
Gdy spotykając listonosza czujesz się jak w niebie?
Kiedy w pustym mieszkaniu rozlega się echo
Kiedy TV i Internet jedyną pociechą?

W tym pięknym dniu życzę ja sobie
żeby moim szczęściem stał się drugi człowiek.
Żebym miała z kim wypić w kubku z ox-a kawę
mieć z kim słuchać płyty jedząc pyszną strawę
Żeby miał kto przytulić, gdy książka przerazi
Żeby ktoś otarł łzy, gdy ktoś inny obrazi.
Żebym kosmetyków miała sens używać
By niedoskonałości nie trzeba było ukrywać.
By się starzeć razem, z honorem z radością
Żeby każdą zwykłą chwilę upiększać miłością.

By kwiaty pachniały częściej niż czasem
Żeby przez życie przejść jak spacerem - lasem
A nie labiryntem zgubnym i bez celu
Bo kochane moje, cel zgubiło wielu...

Tak więc żeby tą długą historię skrócić
Wypada do sensu tego życzenia powrócić.
Oprócz drugiej osoby kochającej nad życie
Marzę jeszcze o czym innym, ale tylko skrycie...
Marzę o fioletowej gałązce pachnącej bzu
I o całych dziesięciu godzinach snu!
Dominika161
08-03-2016 23:55
Dominika161
Wszystkie kwiatków, perfum chcą,
Lecz miłością wielką mą-
Chwile przy dobrej książce relaksu :-) :-)

Choć refleksu mi brakuje
Już do czytania się szykuje:-) :-)
CELINA86
09-03-2016 19:01
CELINA86
UŚMIECH NA TWARZACH MOICH NAJBLIŻSZYCH .I TYLE, A MOŻE, AŻ TYLE.
marcin16
09-03-2016 20:33
marcin16
Dla mnie prezentem była by wiadomość od mojego zaginionego od dwóch lat Syna,który zawsze pamiętał o każdym święcie,urodzinach, imieninach,dniu matki.Tak bardzo czekam na jakiś sygnał od Niego,chociaż odebrano mi już wszystkie nadzieje.Ale wiara czyni cuda,i to mnie trzyma.Może nietypowy prezent ale dla mnie najważniejszy.
dotka264
13-03-2016 19:34
dotka264
Marzę by 8 marca mąż w stringach z różą w zębach wręczył mi kluczyki do wymarzonego nowiuśkiego Suva a za wycieraczką leżały bilety na wycieczkę do Hiszpanii ????
stokrotka22
15-03-2016 06:49
stokrotka22
Chyba o Nas kobietach portal zapomniał szkoda:-(
Wielki99
19-03-2016 19:07
Wielki99
Co z wynikami???
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Najmłodsi stela 118/519/2016

10-12-2016 16:40

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 309komentarzy: 0

Przed 100 laty na łamach prasy na Śląsku Cieszyńskim pisano... (50/12/16)

10-12-2016 14:30

W dzisiejszym przeglądzie prasy sprzed stu lat m.in.: o planach powstania tamy na Olzie, pogrzebie mistrza siodlarskiego Franciszka Drabiny.

wyświetleń: 135komentarzy: 0

Złóż życzenia wideo na OXie! Za darmo!

10-12-2016 12:40

Już za miesiąc Boże Narodzenie. Czas radości, refleksji, rodzinnych spotkań. Wkrótce również sylwester, kiedy z nadzieją witamy Nowy Rok. Zarówno przy pierwszej, jak i drugiej okazji składamy bliskim osobom wiele życzeń.

wyświetleń: 442komentarzy: 2

Masz bezpieczne światła?

10-12-2016 10:05

Ruszyła akcja "Twoje Światła - Twoje Bezpieczeństwo". Będzie ona realizowana od 10 do 21 grudnia we współpracy ze stacjami diagnostycznymi. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

wyświetleń: 813komentarzy: 3

Mikołaj odwiedził nasze dzieci

10-12-2016 08:00

Mikołaj odwiedził dzieci w kilku gminach naszego powiatu. Były prezenty, a więc i uśmiechy na twarzach najmłodszych, którzy na spotkania z tak zacnym gościem przychodzili z rodzicami.

wyświetleń: 470komentarzy: 0

Zmiany w kierownictwie PPSP

09-12-2016 20:00

Od dzisiaj (9 grudnia) cieszyńscy strażacy mają nowego zwierzchnika. Tymczasowo obowiązki Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej pełni dotychczasowy zastępca komendanta mł. Brygadier Jerzy Lazar.

wyświetleń: 2183komentarzy: 3

Gdzie szusować? (odc. 1 sezon 2016/2017)

09-12-2016 18:00

Choć w Skoczowie czy Cieszynie śniegu za bardzo nie widać, w górach biało. Wystartowały już lub „na dniach” startują wyciągi. Gdzie można już szusować?

wyświetleń: 2191komentarzy: 0

Strumień: nowe stawki

09-12-2016 16:05

9 zł miesięcznie od osoby, jeśli odpady komunalne są w sposób selektywny zbierane i odbierane oraz 18 zł miesięcznie od osoby, jeśli odpady komunalne nie są segregowane. Takie stawki uchwalili strumieńscy radni podczas ostatniej sesji.

wyświetleń: 1014komentarzy: 0

Podróże bliskie i dalekie

09-12-2016 14:30

Nowa wystawa w Muzeum Śląska Cieszyńskiego odkrywa przed zwiedzającymi to, co z dalekich podróży przywozili nasi przodkowie.

wyświetleń: 615komentarzy: 0

Pożar restauracji na Równicy

09-12-2016 12:40

Dziś w nocy (8/9.12.2016) palił się drewniany dach restauracji na Równicy w Ustroniu. Działania straży pożarnej trwały do rana.