Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2021komentarzy: 3

Powiat czekają dwa duże projekty...

08-03-2016 13:30

Powiatowe Domy Pomocy Społecznej, szkoły, budynek Starostwa - m.in. te właśnie obiekty powiatowe doczekają się modernizacji, budowy instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła. Na remont, a przede wszystkim wyposażenie może liczyć również 39 pracowni w szkołach ponadgimnazjalnych znajdujących się na terenie powiatu cieszyńskiego.
Powiat czekają dwa duże projekty... Powiat Cieszyński czekają dwa duże projekty / fot. arc.ox.pl

Czekają nas dwa duże projekty – mówił na konferencji prasowej w lutym Starosta Powiatu Cieszyńskiego Janusz Król. Wspomniane zadania to budowa instalacji fotowoltaicznej w wybranych obiektach powiatowych oraz inwestycja w pracownie szkolne. Starostwo w obu tych przypadkach liczyło na dofinansowanie. I tak też się stało. Na zadanie pn.:  „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Powiatu Cieszyńskiego” pozyskano m.in. dotację i pożyczkę WFOŚiGW w Katowicach. Powiat stara się także o środki unijne na ten cel. To jest kosztowne zadanie ale mam nadzieję, że uda się je zrealizować. Poprzez tę inwestycję budynki te będą z pewnością m.in. tańsze w utrzymaniu – przyznaje Janusz Król.

Wartość wspomnianego projektu inwestycyjnego, łączącego infrastrukturę oświaty, pomocy społecznej oraz administracji publicznej, to około 7,9 mln zł. Zadanie to według planów ma być prowadzone na 7 obiektach. LO nr 1 i nr 2 w Cieszynie, budynek Starostwa Powiatowego, DPS w Skoczowie, Schronisko Granit w Wiśle – wymienia m.in. Król.

Drugie ważne zadanie do którego przygotowuje się Powiat to pracownie w szkołach. Celem projektu jest zwiększenie kompetencji uczniów szkół zawodowych poprzez inwestycje w infrastrukturę, tak aby stworzyć warunki zbliżone do rzeczywistego środowiska pracy zawodowej pod kątem wyposażenia oraz doposażenia warsztatów i pracowni zawodowych – mówi Starosta.

Wsparcie otrzymają szkoły ponadgimnazjalne (zasadnicze szkoły zawodowe oraz technika). W ramach projektu planowana jest modernizacja i wyposażenie 39 pracowni w 8 szkołach prowadzących kształcenie zawodowe na terenie  powiatu cieszyńskiego. Prace remontowe obejmą m.in. modernizację/wymianę instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, CO,  roboty malarskie i posadzkowe, wymianę/renowacją stolarki drzwiowej i okiennej – tłumaczy Janusz Król. Koszt tego zadania sięga około 7,5 mln zł. Pracownie zostaną sfinansowane w ramach RIT, czyli Regionalnych Inwestycji Terytorialnych.

Powyższe zadanie obejmuje takie szkoły jak: ZS im. W. Szybińskiego w Cieszynie (pracownie: informatyczna,  teleinformatyczna - wyposażenie), ZS Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie (pracownie: plastyczno-techniczna i reklamy; planowania żywienia i produkcji gastronomicznej; obsługi gościa i usług cateringowych; technik komputerowych i lokalnych sieci komputerowych; ekonomiki i rachunkowości handlowej; pracownie gastronomiczne; warsztaty szkolne - wyposażenie), ZS Technicznych w Cieszynie (pracownie: mechatroniczna; odnawialnych źródeł energii; technologii i wielkości fizycznych oraz wyposażenie – wyposażenie), Zespól Placówek Szkolno-Wychowawczo Rewalidacyjnych w Cieszynie (pracownie: technologii gastronomicznej, monterska – wyposażenie), ZS Budowlanych w Cieszynie (pracownie: geodezyjna; pracownie komputerowe, klasopracownie do przeprowadzania szkoleń, warsztaty sztukatorskie, warsztaty budowlane – wyposażenie), Centrum Kształcenia Praktycznego w Bażanowicach (pracownie:  obrabiarek analogowych; tokarek cyfrowych; frezarek cyfrowych; diagnostyki samochodowej – wyposażenie, ZS Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle (pracownie: informatyczne; obsługi konsumenta i technologiczna; technologii gastronomicznej – wyposażenie), ZS Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie (pracownie: elektrotechniki i elektroniki; instalacji i urządzeń elektronicznych; mechatroniki samochodowej; eksploatacji urządzeń elektronicznych; urządzeń elektronicznych; samochodowa – wyposażenie).

 

Czytaj również:

 

 MSZ

zródło: ox.pl
dodał: MSZ 08-03-2016 13:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

ekim222
09-03-2016 15:52
ekim222
"To jest kosztowne zadanie ale mam nadzieję, że uda się je zrealizować. Poprzez tę inwestycję budynki te będą z pewnością m.in. tańsze w utrzymaniu - przyznaje Janusz Król." Tańsze w utrzymaniu to one będą jak połowę z was pozwalniają bo już się nie mieścicie w tych biurach, taką mamy administrację. A jak przychodzi coś załatwić to trzeba czekać pół roku na decyzję. Szczególnie mistrzyniami są panie w wydziale geodezji wydające wypisy. Szczyt chamstwa i nieuprzejmości!
GusGus
11-03-2016 13:21
GusGus
Czekałeś kiedyś na dokument u Pań w starostwie pół roku?
Głupoty piszesz. Tam dokumenty wydawane są od ręki. Tak miłych i co najważniejsze kompetentnych urzędniczek to ze święcą szukać. Potrafię sobie jednak wyobrazić sytuację, że jak ktoś zachowuje się po chamsku to też Panie nie będą potulnie przytakiwały. To są urzędniczki Urzędu Państwowego i wejść sobie na głowę pozwolić nie mogą.
brucez
11-03-2016 13:45
brucez
Wręcz przeciwnie Panie w wydziale geodezji wydające wypisy są bardzo miłe, profesjonalnie obsługują i należy im się podwyżka!
Wszyscy urzędnicy powinni brać przykład od tych Pań!!!
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Najmłodsi stela 83/485/2016

26-08-2016 09:15

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 447komentarzy: 0

Sobotnie szaleństwo za free!

26-08-2016 07:30

Zbliża się ostatnia sobota wakacji! Spraw niespodziankę swojemu dziecku i zabierz je na dożynki w Goleszowie. Szaleństwo w parku zabaw na pewno pozwoli najmłodszym zapomnieć o zbliżającym się powrocie do szkoły. W dodatku, dzięki sponsorom, którymi są restauracja Pod Tułem, Szkoła Rodzenia „Cud Narodzin” oraz Sklep Medyczny Inwest Partner Medycyna, udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny!

wyświetleń: 810komentarzy: 0

W Twoim imieniu (odc.8). Nie ma mocnych na wiślańskie korki...

25-08-2016 20:00

Brakuje parkingów? Obwodnicy? Objazdów? Kierowania ruchem? Pieniędzy? A może czego innego? Przyczynek do źródła powstawania oraz problemu korków w Wiśle.

wyświetleń: 2735komentarzy: 7

Portal OX.PL poleca!

25-08-2016 18:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 657komentarzy: 0

O Morcinku nad jego grobem

25-08-2016 17:15

O rocznicy urodzin Gustawa Morcinka pamiętano także w Cieszynie, gdzie pisarz spoczywa na Cmentarzu Komunalnym. Dziś (25 sierpnia) w samo południe złożono na jego pomniku kwiaty, zapalono znicze, a zgromadzeni wysłuchali opowieści Rozalia Wawronowicz - kierownik Muzeum Gustawa Morcinka w Skoczowie o pisarzu.

wyświetleń: 862komentarzy: 0

Ustroń - będzie się działo!!!

25-08-2016 15:30

Tydzień Kultury Beskidzkiej za nami, ale nie oznacza to końca prezentacji i spotkańa z folklorem. Od 20 sierpnia trwa w naszym regionie Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny. Wielki finałowy koncert odbędzie się w sobotę w Ustroniu. Ale wydarzeń w ten weekend w Ustroniu sporo.

wyświetleń: 1580komentarzy: 0

Chrystus na strumieńskim rynku odzyskał swój blask

25-08-2016 14:15

Jest nieodzownym elementem strumieńskiego Rynku. Od 130 lat chroni miasto i jego mieszkańców, towarzyszyła wielu wydarzeniom, które miały miejsce w przeszłości Strumienia. W minioną niedzielę 21 sierpnia odbyło się uroczyste poświęcenie Figury Chrystusa Króla, która po gruntownym remoncie odzyskała swój dawny blask.

wyświetleń: 794komentarzy: 3

Wspominali pisarza

25-08-2016 12:40

Złożeniem kwiatów pod pomnikiem Gustawa Morcinka w Skoczowie, uczczono dziś (25.08) 125. rocznicę urodzin pisarza. W uroczystościach wziął udział m.in. wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

wyświetleń: 981komentarzy: 0

Ten Proffesor Cię nauczy!

25-08-2016 11:00

Chcesz zdobyć zawód, dokształcić się, zdobyć nowe kwalifikacje? I to za darmo, ucząc się jedynie 4 dni w miesiącu? Bezpłatna szkoła PROFFESOR w Skoczowie czeka na Ciebie! Trwa nabór do SZKÓŁ POLICEALNYCH OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH! Jasno, przystępnie, profesjonalnie, nowocześnie, rzetelnie i na dodatek za darmo...? Czy to możliwe, żeby nauczanie takie było? Tak! Tylko w Skoczowie jest Szkoła, która oferuję naukę na bardzo wysokim poziomie zupełnie bezpłatnie! Jaka? Sprawdź sam!

wyświetleń: 1299komentarzy: 0

Kajto: decydująca batalia lidera

25-08-2016 09:15

Rywalizacja w FIA ERC wkracza w decydującą fazę – czeski Rajd Barum (26-28 sierpnia) będzie najbliższym wyzwaniem Kajetanowicza i Barana. Załogę Lotos Rally Team czeka 230 km ścigania na 15 wąskich, podbijających i dziurawych czeskich odcinkach, na których miejscowi kierowcy narzucają szalone tempo. Będzie tym bardziej emocjonująco, ponieważ– Kajetanowicza i Barana tylko 3 punkty dzielą od obrony tytułu już na dwie rundy przed końcem mistrzostw.