Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2456komentarzy: 3

Apel o przywrócenie połączeń kolejowych

04-03-2016 17:00

Gmina Cieszyn przyłączyła się do apelu wystosowanego przez Radę Powiatu w Bielsku-Białej dotyczącego przywrócenia połączeń kolejowych na linii Bielsko-Biała - Cieszyn.
Apel o przywrócenie połączeń kolejowych / fot. arc.ox.pl Apel o przywrócenie połączeń kolejowych / fot. arc.ox.pl

Gmina Cieszyn przyłączyła się do apelu wystosowanego w styczniu przez Radę Powiatu w Bielsku-Białej w sprawie przywrócenia połączeń kolejowych na linii Bielsko-Biała – Cieszyn. W Bielsku-Białej zwrócono również uwagę na zawieszenie linii Czechowice-Dziedzice - Oświęcim. Decyzję w sprawie apelu cieszyńscy samorządowcy jednogłośnie podjęli na ostatniej sesji.

Rada Powiatu w Bielsku-Białej w swoim apelu zwraca uwagę m.in. na fakt, iż zawieszenie linii kolejowej nr 190 przyczyniło się do problemów komunikacyjnych w naszym regionie, a także spowodowało degradację istniejącej infrastruktury kolejowej.

Gmina Cieszyn popierając wszelkie inicjatywy związane z ożywieniem ruchu kolejowego w naszym regionie postanowiła przyłączyć się do tego apelu. Wznowienie połączenia kolejowego na wymienionej trasie byłoby znacznym udogodnieniem przede wszystkim dla osób dojeżdżających codziennie do szkół i zakładów pracy znajdujących się w Cieszynie, jak również dla osób dysponujących ograniczonymi środkami finansowymi, a zwłaszcza osób starszych, dla których jedynym możliwym środkiem transportu jest kolej – tłumaczy w uzasadnieniu do projektu uchwały Zastępca Burmistrza Aleksander Cierniak.

Wiceburmistrz dodał również, iż Cieszyn a także pozostałe miasta w powiecie posiadają ciekawą ofertę turystyczną dla osób niekoniecznie zmotoryzowanych. Należy zrobić wszystko, by ich obsługa stała się opłacalna dla kolejnictwa, a dla podróżnych okazała się warta skorzystania – dodał.

 

MSZ
 

zródło: ox.pl
dodał: MSZ 04-03-2016 17:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Zdzicho739
04-03-2016 17:45
Zdzicho739
Mamy radnych i burmistrza słabych na umyśle. Powinni się zająć tym co do nich należy i co od nich zależy. Transport kolejowy to zadanie marszałka województwa, transport między gminami to zadanie starosty. Jak burmistrz był radnym powiatowym to zlikwidowano cieszyński PKS i skasowano połączenie kolejowe z Cieszynem, a teraz apelują... Pomysły wiceburmistrza są żenujące!
yogi60
05-03-2016 08:40
yogi60
Z Cieszyna do Bielska jest jakieś 30 km , pociąg jedzie godzinę . Faktycznie może, stać się to atrakcją muzealną dla przedszkoli i klas 1-3.
anatol
06-03-2016 09:44
anatol
Tydzień temu chciałem się wybrać w podróż koleją z Cieszyna do Frydka-Mistka ale niestety, skład był tak przeładowany, że podróżni, ci bardziej zdeterminowani uczepieni byli do buforów ! Dałem sobie na wstrzymanie. Może Nasza Władza Lokalna podejmie jakąś konkretną decyzję aby zwiększyć częstotliwość kursowania pociągów do Czeskiej Republiki ? W końcu Władza jest dla Ludu a Lud ma potrzeby !
A wracając do przywrócenia połączenia kolejowego Cieszyn - Bielsko-Biała...
Co prawda trakcji elektrycznej już praktycznie nie ma ale są jeszcze tory. Więc proponuję rzucić Tiry na tory to przynajmniej będzie luźniej na S-1.
Komentują wpis "yogi60", przypominam sobie moją ostatnią podróż pociągiem do Bielska wiosną 2000 r. Skład jechał nie 1 godzinę tylko 95 minut. Przypuszczam, że po wznowieniu połączenia do Bielska ciżba w pociągu będzie przynajmniej podobna do tej Frydkowej, A może i większa.
Prośba do Władzy: nie uszczęśliwiajcie nas na siłę ! Wiemy, nas kochacie ale wszystko ma swoje granice.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Ciągnik czeka na zwycięzcę

24-02-2017 12:20

Konkurs dla rolników! Kolejna, piętnasta już edycja Ogólnokrajowego Konkursu "BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE" wystartowała. Do wygrania m.in. ciągnik.

wyświetleń: 317komentarzy: 0

Najlepsze sztafety z Istebnej!

24-02-2017 11:10

Sztafety dziewcząt i chłopców ZSP SP 1 w Istebnej okazały się bezkonkurencyjne w rozegranych na trasach w Istebnej Kubalonce Mistrzostwach Województwa Śląskiego w Sztafetowych Biegach Narciarskich Szkół.

wyświetleń: 172komentarzy: 0

Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty!

24-02-2017 09:20

Oszuści znaleźli nowy sposób na wyłudzanie pieniędzy. rozsyłają maile w imieniu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

wyświetleń: 1596komentarzy: 1

''Najlepszy Kreplik Księstwa Cieszyńskiego'' wybrany!

24-02-2017 07:30

Wczoraj (23.02) w Cieszyńskim Ośrodku Kultury ''Dom Narodowy'' z okazji wielkiego obżarstwa, czyli Tłustego Czwartku, odbył się konkurs na najlepsze cieszyńskie krepliki. Wśród jurorów nie zabrakło m.in. Chwytaka.

wyświetleń: 1552komentarzy: 1

Seals z Cieszyna uwodzi głosem

23-02-2017 18:00

Są młodzi, zdolni i pochodzą z Cieszyna. Zespół Seals, a dokładnie duet to połączenie hipnotyzującego głosu Magdy Kluz z brzmieniem elektroniki w wykonaniu Wojtka Kiełbickiego. Zespół Seals nabiera rumieńców dzieląc się swoimi nowymi kawałkami z coraz większym gronem odbiorców. O muzyce, planach na przyszłość i pierwszych sukcesach w wywiadzie dla portalu ox.pl

wyświetleń: 3194komentarzy: 2

Najmłodsi stela 15/541/2017

23-02-2017 16:30

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 4502komentarzy: 0

''Teatr Elżbietański'' w Cieszynie

23-02-2017 14:50

Życie kulturalne Cieszyna wzbogaciło się o Teatr Elżbietański - a to za sprawą Johna Whitewood'a oraz jego żony Lucyny Krzanowskiej, którzy stworzyli zupełnie wyjątkowe miejsce – amatorską grupę teatralną SCENA OTWARTA. Siedziba teatru mieści się w cieszyńskim Domu Narodowym. Obecnie trwają próby do premiery pierwszego spektaklu pt. „Zupełnie inna bajka” autorstwa Pana Whitewood'a.

wyświetleń: 2410komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

23-02-2017 13:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 544komentarzy: 0

TIR w barierkach. Objazdy!

23-02-2017 12:20

Z ostatniej chwili: w Cieszynie na ul. Katowickiej TIR wjechał w barierki. Nie żyje kierowca. Zablokowana droga. Objazdy!

wyświetleń: 22223komentarzy: 2

Brenna: smak faworków i oponek

23-02-2017 11:10

To było prawdziwie rodzinne smażenie! Kilkadziesiąt osób zgromadziło się wczoraj (21 lutego) w Sali OSP w Brennej, by wspólnie przygotować się na Tłusty Czwartek.