Wiadomości

Kontakt24

wyświetleń: 2426komentarzy: 3

Apel o przywrócenie połączeń kolejowych

04-03-2016 17:00

Gmina Cieszyn przyłączyła się do apelu wystosowanego przez Radę Powiatu w Bielsku-Białej dotyczącego przywrócenia połączeń kolejowych na linii Bielsko-Biała - Cieszyn.
Apel o przywrócenie połączeń kolejowych / fot. arc.ox.pl Apel o przywrócenie połączeń kolejowych / fot. arc.ox.pl

Gmina Cieszyn przyłączyła się do apelu wystosowanego w styczniu przez Radę Powiatu w Bielsku-Białej w sprawie przywrócenia połączeń kolejowych na linii Bielsko-Biała – Cieszyn. W Bielsku-Białej zwrócono również uwagę na zawieszenie linii Czechowice-Dziedzice - Oświęcim. Decyzję w sprawie apelu cieszyńscy samorządowcy jednogłośnie podjęli na ostatniej sesji.

Rada Powiatu w Bielsku-Białej w swoim apelu zwraca uwagę m.in. na fakt, iż zawieszenie linii kolejowej nr 190 przyczyniło się do problemów komunikacyjnych w naszym regionie, a także spowodowało degradację istniejącej infrastruktury kolejowej.

Gmina Cieszyn popierając wszelkie inicjatywy związane z ożywieniem ruchu kolejowego w naszym regionie postanowiła przyłączyć się do tego apelu. Wznowienie połączenia kolejowego na wymienionej trasie byłoby znacznym udogodnieniem przede wszystkim dla osób dojeżdżających codziennie do szkół i zakładów pracy znajdujących się w Cieszynie, jak również dla osób dysponujących ograniczonymi środkami finansowymi, a zwłaszcza osób starszych, dla których jedynym możliwym środkiem transportu jest kolej – tłumaczy w uzasadnieniu do projektu uchwały Zastępca Burmistrza Aleksander Cierniak.

Wiceburmistrz dodał również, iż Cieszyn a także pozostałe miasta w powiecie posiadają ciekawą ofertę turystyczną dla osób niekoniecznie zmotoryzowanych. Należy zrobić wszystko, by ich obsługa stała się opłacalna dla kolejnictwa, a dla podróżnych okazała się warta skorzystania – dodał.

 

MSZ
 

zródło: ox.pl
dodał: MSZ 04-03-2016 17:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Zdzicho739
04-03-2016 17:45
Zdzicho739
Mamy radnych i burmistrza słabych na umyśle. Powinni się zająć tym co do nich należy i co od nich zależy. Transport kolejowy to zadanie marszałka województwa, transport między gminami to zadanie starosty. Jak burmistrz był radnym powiatowym to zlikwidowano cieszyński PKS i skasowano połączenie kolejowe z Cieszynem, a teraz apelują... Pomysły wiceburmistrza są żenujące!
yogi60
05-03-2016 08:40
yogi60
Z Cieszyna do Bielska jest jakieś 30 km , pociąg jedzie godzinę . Faktycznie może, stać się to atrakcją muzealną dla przedszkoli i klas 1-3.
anatol
06-03-2016 09:44
anatol
Tydzień temu chciałem się wybrać w podróż koleją z Cieszyna do Frydka-Mistka ale niestety, skład był tak przeładowany, że podróżni, ci bardziej zdeterminowani uczepieni byli do buforów ! Dałem sobie na wstrzymanie. Może Nasza Władza Lokalna podejmie jakąś konkretną decyzję aby zwiększyć częstotliwość kursowania pociągów do Czeskiej Republiki ? W końcu Władza jest dla Ludu a Lud ma potrzeby !
A wracając do przywrócenia połączenia kolejowego Cieszyn - Bielsko-Biała...
Co prawda trakcji elektrycznej już praktycznie nie ma ale są jeszcze tory. Więc proponuję rzucić Tiry na tory to przynajmniej będzie luźniej na S-1.
Komentują wpis "yogi60", przypominam sobie moją ostatnią podróż pociągiem do Bielska wiosną 2000 r. Skład jechał nie 1 godzinę tylko 95 minut. Przypuszczam, że po wznowieniu połączenia do Bielska ciżba w pociągu będzie przynajmniej podobna do tej Frydkowej, A może i większa.
Prośba do Władzy: nie uszczęśliwiajcie nas na siłę ! Wiemy, nas kochacie ale wszystko ma swoje granice.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Cztery osoby ranne na Bładnicach

26-09-2016 11:15

Na Bładnicach w Skoczowie doszło dziś (256.09) rano do wypadku. Ranne zostały cztery osoby.

wyświetleń: 1214komentarzy: 1

Ciekawy przegląd filmów ''Babie Lato Filmowe''

26-09-2016 11:00

Status konkursu: TRWA

Bystrzyca, Trzyniec i Jabłonków. Tuż za miedzą odbędzie się ciekawy festiwal filmów polskich, czeskich i słowackich - Babie Lato Filmowe. W dniach 5-9 października każdy kinoman musi tam być!

wyświetleń: 88komentarzy: 0

Wybrali szefa oświaty

26-09-2016 09:10

Skoczów ma nowego dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty. Zastąpi on na stanowisku Cezarego Tomiczka, który w lipcu odszedł ze skoczowskiego urzędu.

wyświetleń: 995komentarzy: 2

Najmłodsi stela 95/497/2016

26-09-2016 07:30

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 2215komentarzy: 1

Zbójnickie trunki

25-09-2016 19:00

Pierwszy raz w Ustroniu odbył się konkurs na zbójnickie nalewki. Smaków było wiele, bo nie zabrakło malinówki, ostrężynówki czy aroniówki. Były trunki przygotowane na igliwiu sosnowym czy też nalewki z bożego drzewka i piekielnie mocnej z... chrzanu.

wyświetleń: 1669komentarzy: 1

Skoczów: kiedyś i dziś. Część 39/16

25-09-2016 16:50

Szara teczka z napisem "Wieża" skrywa w sobie wiele historycznych prawd i ciekawostek na temat Skoczowa. Odkryjcie je razem z nami!

wyświetleń: 786komentarzy: 0

Oczami niewidomego (51): złość i nienawiść

25-09-2016 14:20

„Świat to trudne miejsce. Jemu nie zależy. Choć nie żywi nienawiści do ciebie i do mnie, nie darzy nas też miłością. Dzieją się na nim rzeczy straszne, których nie można wytłumaczyć. [...] Świat cię nie kocha. [...] Pamiętaj jednak, żeby robić swoje. Takie masz zadanie na tym trudnym świecie, musisz podtrzymywać swoją miłość i robić swoje choćby nie wiem co.” Stephen King – „Lśnienie”

wyświetleń: 417komentarzy: 0

Znasz Młodego Bohatera?

25-09-2016 12:55

Możliwe, że wśród nas żyją bezimienni młodzi bohaterowie. Jeśli znasz ciekawą historię, której głównym aktorem jest dziecko, które ocaliło bądź aktywnie przyczyniło się do ocalenia życia innego człowieka, to wyślij ją do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji!

wyświetleń: 486komentarzy: 0

Kto Cię sprawdza?

25-09-2016 11:00

Krajowy Rejestr Długów oferuje możliwość sprawdzenia czy jakakolwiek instytucja nie szukała informacji o osobach na podstawie numeru PESEL.

wyświetleń: 3139komentarzy: 4

Kościoły Śląska Cieszyńskiego. Część 39/16 - Rzymskokatolicka Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu-Lipowcu

25-09-2016 09:30

W dzisiejszym artykule poznacie historię parafii w Lipowcu - jednej z najstarszych wsi Śląska Cieszyńskiego.