Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kontakt24

wyświetleń: 5418komentarzy: 9

Była prezes odnaleziona, nowa powołana ... - czyli losy SPK

04-03-2016 10:40

O nowej prezes Skoczowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko poinformował na ostatnim spotkaniu z dziennikarzami. Jak się jednak okazało to nie jedyna nowość jeżeli chodzi o SPK. Byłą prezes udało się odnaleźć w Norwegii.
Burmistrz Skoczowa poinformował o odnalezieniu byłej prezes SPK / fot. MSZ Burmistrz Skoczowa poinformował o odnalezieniu byłej prezes SPK / fot. MSZ

Na temat Skoczowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. w Skoczowie mówi się już od dłuższego czasu. Nie tylko dlatego, że analizowane są możliwości likwidacji SPK ale również ze względu na sensacyjne doniesienia w związku z byłą Panią Prezes. Jak informowaliśmy pod koniec 2015 roku, policja odnalazła w Katowicach służbowy samochód skradziony przez byłą Prezes. Teraz odnalazła się sama winowajczyni.  Nie wiem na jakim etapie jest śledztwo, wiem że się toczy. Otrzymałem informację, że udało się odnaleźć Panią Prezes gdzieś w Norwegii – mówił na ostatniej sesji Mirosław Sitko odpowiadając na pytanie w tej kwestii radnego Macieja Bieńka. Samorządowiec dopytywał także o nową prezes spółki – ma również takie możliwości pobierania gotówki z kasy?

Takie są uprawnienia … Jestem przekonany, że to był przypadek incydentalny, raz się zdarzył i raczej nie przewiduję takiej sytuacji, że mamy osoby, które są takimi desperatami. Tym bardziej, że powinna za każdym przelewem iść dokumentacja parafowana przez głównego księgowego. Tego wtedy tam po prostu nie było – podsumował Sitko.

Nowa Prezes Zarządu Spółki Katarzyna Mosur nie została wybrana w drodze konkursu. Powołała ją Rada Nadzorcza. Radny Fryderyk Białoń zapytał więc włodarza czym uzasadnione jest powołanie nowego prezesa w związku z zamiarem likwidacji SPK?

Spółka prawa handlowego musi mieć prezesa zgodnie z kodeksem spółek handlowych. Musi mieć zarząd. Tam jest w tej chwili zarząd jednoosobowy. Pani Maria Łosińska (pełniła funkcję prezesa) zrezygnowała ze względów osobistych. W związku z tym Rada Nadzorcza po przeanalizowaniu, powierzyła tę funkcję na podstawie ustawy o gospodarce komunalnej, kolejnej osobie, myślę że wybór jest dobry – stwierdził Sitko.

Dodajmy, iż na ostatniej sesji Radni podjęli również uchwałę dającą zielone światło Burmistrzowi w zakresie ustalenia kierunków dotyczących dalszego zarządzania zasobami mieszkaniowymi gminy oraz zaopatrzenia w energię cieplną. Działania Burmistrza w tym zakresie będą polegać m.in. na analizie możliwości rozwiązania umowy z SPK Sp. z o.o. i powołania jednostki budżetowej lub zakładu budżetowego, którego przedmiotem działania będzie zarządzanie budynkami znajdującymi się w mieszkaniowym zasobie gminy. Burmistrz wykona również analizę kierunków dalszego funkcjonowania systemu ciepłowniczego miasta, w tym uwzględniającego możliwość powierzenia tej działalności innemu podmiotowi poprzez wydzierżawienie sieci ciepłowniczych, ciepłowni, zasadność dalszego prowadzenia tej działalności przez gminę.

 

MSZ

zródło: ox.pl
dodał: MSZ 04-03-2016 10:40
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (9)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

adawski25
04-03-2016 11:17
adawski25
Ciagle biedni włodarze maja problem ze spolka...myslalem ze nowy burmistrz bedzie bardziej twardo trzymał rzady w miescie...
Gal
04-03-2016 11:39
Gal
Pan burmistrz Sitko jest prawnikiem. Należy domniemywać, że zna prawo obowiązujące w RP? Okazuje się, że co innego znać prawo a czym innym jest go przestrzegać. Członkami Rad Nadzorczych muszą być osoby po kursach i egzaminie państwowym, który upoważnia ich do zasiadania w tym organie spółki prawa handlowego. To RN w imieniu właściciela, czyli Gminy Skoczów, wykonują nadzór nad spółką zwłaszcza w zakresie jej finansów. To RN zatwierdza i prokurenta, Zarząd spółki oraz zabezpiecza prawidłowy sposób gospodarowaniem jej majątkiem. Jak widać luki w nadzorze umożliwiły pani prezes na jednoosobowe działania w tym ważnym zakresie. Rodzi się pytanie: czy ktoś rozliczył RN i właściciela (czytaj burmistrza) z tej wpadki? Czy powstałe straty pokryją organy spółki z własnego majątku, czy wszyscy podatnicy żyjący i działający na terenie Gminy Skoczów?
Boog
04-03-2016 13:02
Boog
Trzeba narobić w spółce burdelu, żeby każdy mial poczucie że nic sie z nią nie da zrobic tylko sprzedać lub wydzierżawić konkurencji. Radni sami podniosą łapki w górę za sprzedażą / dzierzawą.
NoNick
04-03-2016 14:01
NoNick
@Boog
dlatego na nową prezes wybrano kogo wybrano ...
faneczka11
04-03-2016 15:03
faneczka11
Wielu Mieszkańców Gminy Skoczów jest już zniesmaczona tym, co się w ostatnim czasie dzieje w Naszej Gminie. Nie znajdujemy wytłumaczenia dlaczego P. Burmistrz , P. Przewodniczący mając wiedzę , warunki - Sesja -Forum Publiczne nie przedstawi całego R....................lu , który zastali. Szukanie 'winnych' bez Prawomocnych Wyroków niczemu nie służy i prowadzi do nikont. Przestańcie 'materiały' trzymać w szufladach , szafach, już ostatni dzwonek na Merytoryczne , rzeczowe przedstawienie Całej Prawdy , Mam wrażenie , że za jakiś czas to WY Będziecie się tłumaczyć i przepraszać ; Oczernionych itd.
cd minerwa
04-03-2016 19:49
cd minerwa
Tyle niekorzystnych wydarzen w "swietym miescie" Skoczow. No, no, no - zamiast swiete staje sie bezbozne.
Jedyna mozliwosc wybawienia, przelac pieniadze (ktore jeszcze pozostaly) na konto T. R. do Torunia. To ma moc uzdrowienia...jak twierdza nasi "wybawcy" z palacu.
crank
04-03-2016 19:54
crank
Do: "faneczka11 do nikont" - Wielu mieszkańców gminy jest zniesmaczonych, ale nieudolnymi działaniami burmistrza, który nawet nad Ratuszem nie panuje a jego dobór współpracowników jest tak chybiony, że bardziej już nie może. PS.Na naukę pisania po polsku nigdy nie jest za późno...
Ruben
04-03-2016 19:55
Ruben
Ledwo minął rok i jak wieść gminna niesie była pani prezes spowodowała, że miasto poniosło blisko 100 000 zł strat (80 000+ drobiazgi (sic)+problemy z odzyskaniem auta). Zdaniem obecnych władz to drobiazg. Drugie tyle wysadził zwolniony nieprawidłowo poprzedni prezes. Razem blisko 200 000. Tyle ćwierkają wróble na skoczowskim rynku. Może kiedyś, po jakimś audycie dowiemy się jaka jest prawda... Póki co cisza, jak po śmierci organisty.
jankur1
05-03-2016 15:20
jankur1
Po prostu była pani prezes nie czekała aż "wyczerpie się formuła współpracy" z panem Burmistrzem a zawczasu uciekła z kasą.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Głosuj na osobowość!

25-04-2017 17:35

Janusz Rokicki, Tomasz Wolff i Fundacja Volens – to kandydaci ze Śląska Cieszyńskiego do tytułu „Osobowości Ziem Górskich” zakwalifikowani do II etapu konkursu.

wyświetleń: 234komentarzy: 0

8 lat w Tybecie rozpycha się na ogólnopolskiej scenie muzycznej

25-04-2017 15:50

Wyjątkowa pracowitość, niespotykana determinacja i żelazna konsekwencja w działaniach zespołu 8 lat w Tybecie to cechy, dzięki którym strumieńscy rockmani coraz bardziej rozpychają się na ogólnopolskiej scenie muzycznej.

wyświetleń: 843komentarzy: 0

Już za 3 dni Kino na Granicy!

25-04-2017 14:15

Już tylko 3 dni pozostały do rozpoczęcia 19. Kina na Granicy. Święto kinomanów nad Olzą rozpocznie się w piątek, 28 kwietnia.

wyświetleń: 514komentarzy: 0

Szukają pielęgniarzy i lekarzy

25-04-2017 12:50

Jesteś lekarzem/-ką lub pielęgniarzem/-ką i szukasz pracy lub nie odpowiadają Ci polskie zarobki? Tuż przy granicy – w Hawierzowie szpital szuka pracowników.

wyświetleń: 2262komentarzy: 2

Muflony i dziki na wiosnę

25-04-2017 11:15

Wiosna na razie nie rozpieszczała nas zbyt ładną pogodą, ale jak informuje Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, jest zwiastun nadejścia prawdziwej wiosny, a są nim nowe narodziny  - urodziły się właśnie muflony i dziki.

wyświetleń: 712komentarzy: 1

9. Cieszyński Fortuna Bieg już za nami

25-04-2017 09:20

9. Cieszyński Fortuna Bieg mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych przyciągnął wielu biegaczy z różnych zakątków świata. W biegu głównym wystartowało blisko 1200 zawodników, zaś w młodzieżowym 880.

wyświetleń: 1670komentarzy: 0

Już 13-14 maja dni otwarte!!! Premiera Nowej Toyoty Yaris

25-04-2017 07:30

Nowa Toyota Yaris z bardziej dynamiczną sylwetką, zupełnie nowym silnikiem 1.5 l Dual VVT-iE i pakietem bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense w standardzie jest już dostępna w salonach Toyoty.

wyświetleń: 385komentarzy: 0

Motocykliści rozpoczęli sezon

24-04-2017 20:00

Motocykliści z Cieszyna i okolic pożegnali zimę. Wczoraj (23.04) sympatycy dwóch kółek spotkali się na płycie cieszyńskiego Rynku, by oficjalnie otworzyć nowy sezon motocyklowy 2017.

wyświetleń: 2859komentarzy: 1

Wideoflesz: Rajd dwóch gmin

24-04-2017 19:55

W niedzielę 23 kwietnia 2017 roku w odbyła się 2 Runda Rajdowego Pucharu Śląska - Rajd Dwóch Gmin: Strumień - Chybie. W imprezie wzięło udział wielu zawodników a zmienne warunki pogodowe nie rozpieszczały ani startujących ani kibiców. Na odcinkach dochodziło do wypadnięć z trasy przez co występowały przerwy spowodowane wyjazdem na trasę straży pożarnej.

wyświetleń: 2667komentarzy: 2

Minął Tydzień

24-04-2017 18:00

Witajcie w kolejnym odcinku programu 'Minął tydzień'. To skrót najważniejszych wydarzeń z regionu wybranych dla Was przez redaktorów Portalu.