Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5231komentarzy: 9

Była prezes odnaleziona, nowa powołana ... - czyli losy SPK

04-03-2016 10:40

O nowej prezes Skoczowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko poinformował na ostatnim spotkaniu z dziennikarzami. Jak się jednak okazało to nie jedyna nowość jeżeli chodzi o SPK. Byłą prezes udało się odnaleźć w Norwegii.
Była prezes odnaleziona, nowa powołana ... - czyli losy SPK Burmistrz Skoczowa poinformował o odnalezieniu byłej prezes SPK / fot. MSZ

Na temat Skoczowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. w Skoczowie mówi się już od dłuższego czasu. Nie tylko dlatego, że analizowane są możliwości likwidacji SPK ale również ze względu na sensacyjne doniesienia w związku z byłą Panią Prezes. Jak informowaliśmy pod koniec 2015 roku, policja odnalazła w Katowicach służbowy samochód skradziony przez byłą Prezes. Teraz odnalazła się sama winowajczyni.  Nie wiem na jakim etapie jest śledztwo, wiem że się toczy. Otrzymałem informację, że udało się odnaleźć Panią Prezes gdzieś w Norwegii – mówił na ostatniej sesji Mirosław Sitko odpowiadając na pytanie w tej kwestii radnego Macieja Bieńka. Samorządowiec dopytywał także o nową prezes spółki – ma również takie możliwości pobierania gotówki z kasy?

Takie są uprawnienia … Jestem przekonany, że to był przypadek incydentalny, raz się zdarzył i raczej nie przewiduję takiej sytuacji, że mamy osoby, które są takimi desperatami. Tym bardziej, że powinna za każdym przelewem iść dokumentacja parafowana przez głównego księgowego. Tego wtedy tam po prostu nie było – podsumował Sitko.

Nowa Prezes Zarządu Spółki Katarzyna Mosur nie została wybrana w drodze konkursu. Powołała ją Rada Nadzorcza. Radny Fryderyk Białoń zapytał więc włodarza czym uzasadnione jest powołanie nowego prezesa w związku z zamiarem likwidacji SPK?

Spółka prawa handlowego musi mieć prezesa zgodnie z kodeksem spółek handlowych. Musi mieć zarząd. Tam jest w tej chwili zarząd jednoosobowy. Pani Maria Łosińska (pełniła funkcję prezesa) zrezygnowała ze względów osobistych. W związku z tym Rada Nadzorcza po przeanalizowaniu, powierzyła tę funkcję na podstawie ustawy o gospodarce komunalnej, kolejnej osobie, myślę że wybór jest dobry – stwierdził Sitko.

Dodajmy, iż na ostatniej sesji Radni podjęli również uchwałę dającą zielone światło Burmistrzowi w zakresie ustalenia kierunków dotyczących dalszego zarządzania zasobami mieszkaniowymi gminy oraz zaopatrzenia w energię cieplną. Działania Burmistrza w tym zakresie będą polegać m.in. na analizie możliwości rozwiązania umowy z SPK Sp. z o.o. i powołania jednostki budżetowej lub zakładu budżetowego, którego przedmiotem działania będzie zarządzanie budynkami znajdującymi się w mieszkaniowym zasobie gminy. Burmistrz wykona również analizę kierunków dalszego funkcjonowania systemu ciepłowniczego miasta, w tym uwzględniającego możliwość powierzenia tej działalności innemu podmiotowi poprzez wydzierżawienie sieci ciepłowniczych, ciepłowni, zasadność dalszego prowadzenia tej działalności przez gminę.

 

MSZ

zródło: ox.pl
dodał: MSZ 04-03-2016 10:40
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (9)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

adawski25
04-03-2016 11:17
adawski25
Ciagle biedni włodarze maja problem ze spolka...myslalem ze nowy burmistrz bedzie bardziej twardo trzymał rzady w miescie...
Gal
04-03-2016 11:39
Gal
Pan burmistrz Sitko jest prawnikiem. Należy domniemywać, że zna prawo obowiązujące w RP? Okazuje się, że co innego znać prawo a czym innym jest go przestrzegać. Członkami Rad Nadzorczych muszą być osoby po kursach i egzaminie państwowym, który upoważnia ich do zasiadania w tym organie spółki prawa handlowego. To RN w imieniu właściciela, czyli Gminy Skoczów, wykonują nadzór nad spółką zwłaszcza w zakresie jej finansów. To RN zatwierdza i prokurenta, Zarząd spółki oraz zabezpiecza prawidłowy sposób gospodarowaniem jej majątkiem. Jak widać luki w nadzorze umożliwiły pani prezes na jednoosobowe działania w tym ważnym zakresie. Rodzi się pytanie: czy ktoś rozliczył RN i właściciela (czytaj burmistrza) z tej wpadki? Czy powstałe straty pokryją organy spółki z własnego majątku, czy wszyscy podatnicy żyjący i działający na terenie Gminy Skoczów?
Boog
04-03-2016 13:02
Boog
Trzeba narobić w spółce burdelu, żeby każdy mial poczucie że nic sie z nią nie da zrobic tylko sprzedać lub wydzierżawić konkurencji. Radni sami podniosą łapki w górę za sprzedażą / dzierzawą.
NoNick
04-03-2016 14:01
NoNick
@Boog
dlatego na nową prezes wybrano kogo wybrano ...
faneczka11
04-03-2016 15:03
faneczka11
Wielu Mieszkańców Gminy Skoczów jest już zniesmaczona tym, co się w ostatnim czasie dzieje w Naszej Gminie. Nie znajdujemy wytłumaczenia dlaczego P. Burmistrz , P. Przewodniczący mając wiedzę , warunki - Sesja -Forum Publiczne nie przedstawi całego R....................lu , który zastali. Szukanie 'winnych' bez Prawomocnych Wyroków niczemu nie służy i prowadzi do nikont. Przestańcie 'materiały' trzymać w szufladach , szafach, już ostatni dzwonek na Merytoryczne , rzeczowe przedstawienie Całej Prawdy , Mam wrażenie , że za jakiś czas to WY Będziecie się tłumaczyć i przepraszać ; Oczernionych itd.
cd minerwa
04-03-2016 19:49
cd minerwa
Tyle niekorzystnych wydarzen w "swietym miescie" Skoczow. No, no, no - zamiast swiete staje sie bezbozne.
Jedyna mozliwosc wybawienia, przelac pieniadze (ktore jeszcze pozostaly) na konto T. R. do Torunia. To ma moc uzdrowienia...jak twierdza nasi "wybawcy" z palacu.
crank
04-03-2016 19:54
crank
Do: "faneczka11 do nikont" - Wielu mieszkańców gminy jest zniesmaczonych, ale nieudolnymi działaniami burmistrza, który nawet nad Ratuszem nie panuje a jego dobór współpracowników jest tak chybiony, że bardziej już nie może. PS.Na naukę pisania po polsku nigdy nie jest za późno...
Ruben
04-03-2016 19:55
Ruben
Ledwo minął rok i jak wieść gminna niesie była pani prezes spowodowała, że miasto poniosło blisko 100 000 zł strat (80 000+ drobiazgi (sic)+problemy z odzyskaniem auta). Zdaniem obecnych władz to drobiazg. Drugie tyle wysadził zwolniony nieprawidłowo poprzedni prezes. Razem blisko 200 000. Tyle ćwierkają wróble na skoczowskim rynku. Może kiedyś, po jakimś audycie dowiemy się jaka jest prawda... Póki co cisza, jak po śmierci organisty.
jankur1
05-03-2016 15:20
jankur1
Po prostu była pani prezes nie czekała aż "wyczerpie się formuła współpracy" z panem Burmistrzem a zawczasu uciekła z kasą.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

PE.EL feat. Wójt i utwór o Gminie Hażlach

30-07-2016 19:00

Powstała piosenka o Gminie Hażlach. Swoją premierę będzie miała po wakacjach, póki co trwają prace nad klipem. Kawałek o Gminie jest efektem współpracy rapera z Kończyc Wielkich i Wójta Gminy Hażlach. O swojej twórczości i pomyśle na muzyczną promocję Gminy Hażlach – mówi w rozmowie z naszą redakcją raper PE.EL, czyli Przemysław Gazurek. O komentarz poprosiliśmy również Wójta Grzegorza Sikorskiego.

wyświetleń: 1099komentarzy: 0

Strażacy łapali węże

30-07-2016 18:55

Nietypową akcję mieli dziś strażacy z OSP w Kończycach Małych. Najpierw usuwali drzewo, które tarasowało wjazd a później łapali węże…

wyświetleń: 1924komentarzy: 1

Na szlak! Z ORSIPem...

30-07-2016 17:10

Mapy sprzed stu lat, informacja o natężeniu ruchu, miejscach z największą ilością wypadków, a ostatnio także szlaki piesze i rowerowe. Możliwości ORSIP się poszerzają.

wyświetleń: 391komentarzy: 0

Jest umowa na Stawową

30-07-2016 15:15

Pieniądze na remont Stawowej w Pruchnej będą na pewno. Gmina Strumień podpisała umowę na przyznanie środków.

wyświetleń: 799komentarzy: 1

Przed 100 laty na łamach prasy na Śląsku Cieszyńskim pisano... (31/7/16)

30-07-2016 13:30

W dzisiejszym artykule przytoczymy m.in. artykuł o trudnościach z przestępczością wśród dzieci... nie zabraknie jednak elementów humorystycznych.

wyświetleń: 241komentarzy: 0

Przebudują boczną od Morcinka w Kaczycach

30-07-2016 11:40

Boczna droga gminna przy ul. Morcinka w Kaczycach będzie przebudowana. Urząd Gminy Zebrzydowice ogłosił przetarg.

wyświetleń: 1035komentarzy: 0

22 rajdowe kilometry

30-07-2016 09:50

Będzie głośno i szybko, emocji też nie zabraknie. Goleszów i Hażlach - na ulicach tych gmin, już w niedzielę (31.07), odbędzie się czwarta runda rajdu samochodowego o Puchar ATM RALLY & RACE GC.

wyświetleń: 1361komentarzy: 1

70 tys. zł za oświetlenie ul. Ks. Janusza w Zebrzydowicach

30-07-2016 07:55

Niemal 70 tysięcy zł wyda Gmina Zebrzydowice na oświetlenie prawie półkilometrowego odcinka ulicy ks. A. Janusza.

wyświetleń: 1202komentarzy: 1

Centrum Usług Wspólnych w Cieszynie

29-07-2016 19:00

Od stycznia samorządy w związku z zeszłoroczną ustawą ''o zmianie ustawy o samorządzie gminnym...'' mogą tworzyć tzw. centra usług wspólnych. W Cieszynie na ostatniej sesji Rady Miejskiej samorządowcy podjęli w tej sprawie odpowiednie uchwały. Funkcjonujące dotąd tzw. ZOJO zostanie przekształcone w CUW.

wyświetleń: 2075komentarzy: 2

Grilluj w centrum Cieszyna

29-07-2016 17:00

Status konkursu: ZAKOŃCZONY

Lato, słońce, czas wolny od pracy i ludzie, z którymi lubimy go spędzać  – to wszystko tworzy doskonałe okoliczności do zorganizowania grilla. Brakuje już tylko jednego składnika – dobrej lokalizacji. Dzięki restauracji Ekotradycja z Cieszyna, możesz zorganizować grilla w centrum Cieszyna nawet jeśli mieszkasz w budynku wielorodzinnym pozbawionym ogrodu. Dodatkowo, zjesz pyszne potrawy przyrządzone przez doświadczonego kucharza.