Brenna | Chybie | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Wiadomości

Wkrótce w regionie

Maj 2016
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

wyświetleń: 5091komentarzy: 9

Była prezes odnaleziona, nowa powołana ... - czyli losy SPK

04-03-2016 10:40

O nowej prezes Skoczowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko poinformował na ostatnim spotkaniu z dziennikarzami. Jak się jednak okazało to nie jedyna nowość jeżeli chodzi o SPK. Byłą prezes udało się odnaleźć w Norwegii.
Była prezes odnaleziona, nowa powołana ... - czyli losy SPK Burmistrz Skoczowa poinformował o odnalezieniu byłej prezes SPK / fot. MSZ

Na temat Skoczowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. w Skoczowie mówi się już od dłuższego czasu. Nie tylko dlatego, że analizowane są możliwości likwidacji SPK ale również ze względu na sensacyjne doniesienia w związku z byłą Panią Prezes. Jak informowaliśmy pod koniec 2015 roku, policja odnalazła w Katowicach służbowy samochód skradziony przez byłą Prezes. Teraz odnalazła się sama winowajczyni.  Nie wiem na jakim etapie jest śledztwo, wiem że się toczy. Otrzymałem informację, że udało się odnaleźć Panią Prezes gdzieś w Norwegii – mówił na ostatniej sesji Mirosław Sitko odpowiadając na pytanie w tej kwestii radnego Macieja Bieńka. Samorządowiec dopytywał także o nową prezes spółki – ma również takie możliwości pobierania gotówki z kasy?

Takie są uprawnienia … Jestem przekonany, że to był przypadek incydentalny, raz się zdarzył i raczej nie przewiduję takiej sytuacji, że mamy osoby, które są takimi desperatami. Tym bardziej, że powinna za każdym przelewem iść dokumentacja parafowana przez głównego księgowego. Tego wtedy tam po prostu nie było – podsumował Sitko.

Nowa Prezes Zarządu Spółki Katarzyna Mosur nie została wybrana w drodze konkursu. Powołała ją Rada Nadzorcza. Radny Fryderyk Białoń zapytał więc włodarza czym uzasadnione jest powołanie nowego prezesa w związku z zamiarem likwidacji SPK?

Spółka prawa handlowego musi mieć prezesa zgodnie z kodeksem spółek handlowych. Musi mieć zarząd. Tam jest w tej chwili zarząd jednoosobowy. Pani Maria Łosińska (pełniła funkcję prezesa) zrezygnowała ze względów osobistych. W związku z tym Rada Nadzorcza po przeanalizowaniu, powierzyła tę funkcję na podstawie ustawy o gospodarce komunalnej, kolejnej osobie, myślę że wybór jest dobry – stwierdził Sitko.

Dodajmy, iż na ostatniej sesji Radni podjęli również uchwałę dającą zielone światło Burmistrzowi w zakresie ustalenia kierunków dotyczących dalszego zarządzania zasobami mieszkaniowymi gminy oraz zaopatrzenia w energię cieplną. Działania Burmistrza w tym zakresie będą polegać m.in. na analizie możliwości rozwiązania umowy z SPK Sp. z o.o. i powołania jednostki budżetowej lub zakładu budżetowego, którego przedmiotem działania będzie zarządzanie budynkami znajdującymi się w mieszkaniowym zasobie gminy. Burmistrz wykona również analizę kierunków dalszego funkcjonowania systemu ciepłowniczego miasta, w tym uwzględniającego możliwość powierzenia tej działalności innemu podmiotowi poprzez wydzierżawienie sieci ciepłowniczych, ciepłowni, zasadność dalszego prowadzenia tej działalności przez gminę.

 

MSZ

zródło: ox.pl
dodał: MSZ 04-03-2016 10:40
drukuj artykuł


Komentarze (9)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

adawski25
04-03-2016 11:17
adawski25
Ciagle biedni włodarze maja problem ze spolka...myslalem ze nowy burmistrz bedzie bardziej twardo trzymał rzady w miescie...
Gal
04-03-2016 11:39
Gal
Pan burmistrz Sitko jest prawnikiem. Należy domniemywać, że zna prawo obowiązujące w RP? Okazuje się, że co innego znać prawo a czym innym jest go przestrzegać. Członkami Rad Nadzorczych muszą być osoby po kursach i egzaminie państwowym, który upoważnia ich do zasiadania w tym organie spółki prawa handlowego. To RN w imieniu właściciela, czyli Gminy Skoczów, wykonują nadzór nad spółką zwłaszcza w zakresie jej finansów. To RN zatwierdza i prokurenta, Zarząd spółki oraz zabezpiecza prawidłowy sposób gospodarowaniem jej majątkiem. Jak widać luki w nadzorze umożliwiły pani prezes na jednoosobowe działania w tym ważnym zakresie. Rodzi się pytanie: czy ktoś rozliczył RN i właściciela (czytaj burmistrza) z tej wpadki? Czy powstałe straty pokryją organy spółki z własnego majątku, czy wszyscy podatnicy żyjący i działający na terenie Gminy Skoczów?
Boog
04-03-2016 13:02
Boog
Trzeba narobić w spółce burdelu, żeby każdy mial poczucie że nic sie z nią nie da zrobic tylko sprzedać lub wydzierżawić konkurencji. Radni sami podniosą łapki w górę za sprzedażą / dzierzawą.
NoNick
04-03-2016 14:01
NoNick
@Boog
dlatego na nową prezes wybrano kogo wybrano ...
faneczka11
04-03-2016 15:03
faneczka11
Wielu Mieszkańców Gminy Skoczów jest już zniesmaczona tym, co się w ostatnim czasie dzieje w Naszej Gminie. Nie znajdujemy wytłumaczenia dlaczego P. Burmistrz , P. Przewodniczący mając wiedzę , warunki - Sesja -Forum Publiczne nie przedstawi całego R....................lu , który zastali. Szukanie 'winnych' bez Prawomocnych Wyroków niczemu nie służy i prowadzi do nikont. Przestańcie 'materiały' trzymać w szufladach , szafach, już ostatni dzwonek na Merytoryczne , rzeczowe przedstawienie Całej Prawdy , Mam wrażenie , że za jakiś czas to WY Będziecie się tłumaczyć i przepraszać ; Oczernionych itd.
cd minerwa
04-03-2016 19:49
cd minerwa
Tyle niekorzystnych wydarzen w "swietym miescie" Skoczow. No, no, no - zamiast swiete staje sie bezbozne.
Jedyna mozliwosc wybawienia, przelac pieniadze (ktore jeszcze pozostaly) na konto T. R. do Torunia. To ma moc uzdrowienia...jak twierdza nasi "wybawcy" z palacu.
crank
04-03-2016 19:54
crank
Do: "faneczka11 do nikont" - Wielu mieszkańców gminy jest zniesmaczonych, ale nieudolnymi działaniami burmistrza, który nawet nad Ratuszem nie panuje a jego dobór współpracowników jest tak chybiony, że bardziej już nie może. PS.Na naukę pisania po polsku nigdy nie jest za późno...
Ruben
04-03-2016 19:55
Ruben
Ledwo minął rok i jak wieść gminna niesie była pani prezes spowodowała, że miasto poniosło blisko 100 000 zł strat (80 000+ drobiazgi (sic)+problemy z odzyskaniem auta). Zdaniem obecnych władz to drobiazg. Drugie tyle wysadził zwolniony nieprawidłowo poprzedni prezes. Razem blisko 200 000. Tyle ćwierkają wróble na skoczowskim rynku. Może kiedyś, po jakimś audycie dowiemy się jaka jest prawda... Póki co cisza, jak po śmierci organisty.
jankur1
05-03-2016 15:20
jankur1
Po prostu była pani prezes nie czekała aż "wyczerpie się formuła współpracy" z panem Burmistrzem a zawczasu uciekła z kasą.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Larwy zaatakowały Skoczów

27-05-2016 19:00

Spowiły swoją pajęczynką całe krzaczki. Zaniepokojeni mieszkańcy pisali do nas z prośbą o informacje i interwencję. Uspokajamy - larwy są niegroźne dla ludzi, wkrótce zmienią się w motyle i odlecą.

wyświetleń: 2415komentarzy: 1

Ogień w zakładzie, olej na drodze

27-05-2016 17:30

Cieszyńscy strażacy podjęli w środę (25.05) interwencje w Zamarskach i Kończycach Wielkich. Przyczyną była plama oleju i pożar w zakładzie.

wyświetleń: 2437komentarzy: 2

Dzień Samorządu Terytorialnego

27-05-2016 17:00

27 maja to uchwalony przez Sejm RP w 2000 roku Dzień Samorządu terytorialnego. Święto to ma upamiętniać pierwsze wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku.

wyświetleń: 259komentarzy: 0

Trwa ''Bezpieczny weekend''. Na razie bez wypadków

27-05-2016 15:15

Wzmożone kontrole na drogach, sprawdzanie prędkości, zapiętych pasów, fotelików dla dzieci. Policjanci w całym kraju bacznie obserwują kierowców - trwa akcja związana z długim weekendem. Na drogach powiatu cieszyńskiego na razie bezpiecznie.

wyświetleń: 518komentarzy: 0

Wywiad z wokalistką grupy Red Lips

27-05-2016 13:30

Podczas tegorocznej ustrońskiej majówki, na scenie tamtejszego amfiteatru, pojawił się zespół Red Lips. Wokalistka grupy – Ruda, udzieliła wtedy wywiadu naszemu portalowi. Zapraszamy do lektury.

wyświetleń: 863komentarzy: 0

Ruszają kąpieliska!

27-05-2016 11:45

Choć w ciągu ostatnich dni temperatury nieco spadły, w regionie startują pierwsze kąpieliska - Czeski Cieszyn i Strumień otwierają basen 28 maja. Wkrótce również ruszy Cieszyn.

wyświetleń: 2218komentarzy: 0

Makbet! Zobra! Złotowłosa! Scena Polska zaprasza na przedstawienia w maju i czerwcu

27-05-2016 09:50

Status konkursu: ZAKOŃCZONY

Przedstawienia trupy aktorskiej Sceny Polskiej: Makbet na Wzgórzu Zamkowym, Złotowłosa dla dzieci, Powsinogi Beskidzkie w plenerze, a także Zobra – musical Teatru Polskiego z Bielska Białej. Scena Polska zaprasza! Zgarnij bilety!

wyświetleń: 448komentarzy: 8

Huk w Hukwaldach (Pieszo z Jiczyna na Śląsk, odc. 7)

27-05-2016 08:00

Okropne to uczucie kiedy się tak łazi po wychylającej się z ziemi oziminie. Tak jakby chleb nasz powszedni buciorami deptać. Ale wszyscy wokół - ci, którzy poruszają się na nogach - tak właśnie robią. Bo nie ma innej drogi. Cała szerokość szosy plus tak ze trzy metry w głąb pól i łąk okupowana jest przez uczestników rajdu Valašská rally 2016. Nie da się wejść ot tak po prostu do dawnej siedziby biskupiego Państwa Hukwaldzkiego. Hukwaldy oblężone.

wyświetleń: 1503komentarzy: 2

Bezpieczny weekend majowy

27-05-2016 06:00

Trwa kolejny długi  weekend. Jak zwykle w tych dniach rośnie natężenie ruchu na drogach w związku z licznymi wyjazdami.

wyświetleń: 1653komentarzy: 3

XII Powiatowy Konkurs Informatyczny rozstrzygnięty

26-05-2016 19:00

W środę (25.05) w Ośrodku Doskonalenia Zawodowego "Publisher-Innowacje" w Cieszynie miało miejsce ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom XII Powiatowego Konkursu Informatycznego.