Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5514komentarzy: 9

Była prezes odnaleziona, nowa powołana ... - czyli losy SPK

04-03-2016 10:40

O nowej prezes Skoczowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko poinformował na ostatnim spotkaniu z dziennikarzami. Jak się jednak okazało to nie jedyna nowość jeżeli chodzi o SPK. Byłą prezes udało się odnaleźć w Norwegii.
Burmistrz Skoczowa poinformował o odnalezieniu byłej prezes SPK / fot. MSZ Burmistrz Skoczowa poinformował o odnalezieniu byłej prezes SPK / fot. MSZ

Na temat Skoczowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. w Skoczowie mówi się już od dłuższego czasu. Nie tylko dlatego, że analizowane są możliwości likwidacji SPK ale również ze względu na sensacyjne doniesienia w związku z byłą Panią Prezes. Jak informowaliśmy pod koniec 2015 roku, policja odnalazła w Katowicach służbowy samochód skradziony przez byłą Prezes. Teraz odnalazła się sama winowajczyni.  Nie wiem na jakim etapie jest śledztwo, wiem że się toczy. Otrzymałem informację, że udało się odnaleźć Panią Prezes gdzieś w Norwegii – mówił na ostatniej sesji Mirosław Sitko odpowiadając na pytanie w tej kwestii radnego Macieja Bieńka. Samorządowiec dopytywał także o nową prezes spółki – ma również takie możliwości pobierania gotówki z kasy?

Takie są uprawnienia … Jestem przekonany, że to był przypadek incydentalny, raz się zdarzył i raczej nie przewiduję takiej sytuacji, że mamy osoby, które są takimi desperatami. Tym bardziej, że powinna za każdym przelewem iść dokumentacja parafowana przez głównego księgowego. Tego wtedy tam po prostu nie było – podsumował Sitko.

Nowa Prezes Zarządu Spółki Katarzyna Mosur nie została wybrana w drodze konkursu. Powołała ją Rada Nadzorcza. Radny Fryderyk Białoń zapytał więc włodarza czym uzasadnione jest powołanie nowego prezesa w związku z zamiarem likwidacji SPK?

Spółka prawa handlowego musi mieć prezesa zgodnie z kodeksem spółek handlowych. Musi mieć zarząd. Tam jest w tej chwili zarząd jednoosobowy. Pani Maria Łosińska (pełniła funkcję prezesa) zrezygnowała ze względów osobistych. W związku z tym Rada Nadzorcza po przeanalizowaniu, powierzyła tę funkcję na podstawie ustawy o gospodarce komunalnej, kolejnej osobie, myślę że wybór jest dobry – stwierdził Sitko.

Dodajmy, iż na ostatniej sesji Radni podjęli również uchwałę dającą zielone światło Burmistrzowi w zakresie ustalenia kierunków dotyczących dalszego zarządzania zasobami mieszkaniowymi gminy oraz zaopatrzenia w energię cieplną. Działania Burmistrza w tym zakresie będą polegać m.in. na analizie możliwości rozwiązania umowy z SPK Sp. z o.o. i powołania jednostki budżetowej lub zakładu budżetowego, którego przedmiotem działania będzie zarządzanie budynkami znajdującymi się w mieszkaniowym zasobie gminy. Burmistrz wykona również analizę kierunków dalszego funkcjonowania systemu ciepłowniczego miasta, w tym uwzględniającego możliwość powierzenia tej działalności innemu podmiotowi poprzez wydzierżawienie sieci ciepłowniczych, ciepłowni, zasadność dalszego prowadzenia tej działalności przez gminę.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ 04-03-2016 10:40
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (9)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

adawski25
04-03-2016 11:17
adawski25
Ciagle biedni włodarze maja problem ze spolka...myslalem ze nowy burmistrz bedzie bardziej twardo trzymał rzady w miescie...
Gal
04-03-2016 11:39
Gal
Pan burmistrz Sitko jest prawnikiem. Należy domniemywać, że zna prawo obowiązujące w RP? Okazuje się, że co innego znać prawo a czym innym jest go przestrzegać. Członkami Rad Nadzorczych muszą być osoby po kursach i egzaminie państwowym, który upoważnia ich do zasiadania w tym organie spółki prawa handlowego. To RN w imieniu właściciela, czyli Gminy Skoczów, wykonują nadzór nad spółką zwłaszcza w zakresie jej finansów. To RN zatwierdza i prokurenta, Zarząd spółki oraz zabezpiecza prawidłowy sposób gospodarowaniem jej majątkiem. Jak widać luki w nadzorze umożliwiły pani prezes na jednoosobowe działania w tym ważnym zakresie. Rodzi się pytanie: czy ktoś rozliczył RN i właściciela (czytaj burmistrza) z tej wpadki? Czy powstałe straty pokryją organy spółki z własnego majątku, czy wszyscy podatnicy żyjący i działający na terenie Gminy Skoczów?
Boog
04-03-2016 13:02
Boog
Trzeba narobić w spółce burdelu, żeby każdy mial poczucie że nic sie z nią nie da zrobic tylko sprzedać lub wydzierżawić konkurencji. Radni sami podniosą łapki w górę za sprzedażą / dzierzawą.
NoNick
04-03-2016 14:01
NoNick
@Boog
dlatego na nową prezes wybrano kogo wybrano ...
faneczka11
04-03-2016 15:03
faneczka11
Wielu Mieszkańców Gminy Skoczów jest już zniesmaczona tym, co się w ostatnim czasie dzieje w Naszej Gminie. Nie znajdujemy wytłumaczenia dlaczego P. Burmistrz , P. Przewodniczący mając wiedzę , warunki - Sesja -Forum Publiczne nie przedstawi całego R....................lu , który zastali. Szukanie 'winnych' bez Prawomocnych Wyroków niczemu nie służy i prowadzi do nikont. Przestańcie 'materiały' trzymać w szufladach , szafach, już ostatni dzwonek na Merytoryczne , rzeczowe przedstawienie Całej Prawdy , Mam wrażenie , że za jakiś czas to WY Będziecie się tłumaczyć i przepraszać ; Oczernionych itd.
cd minerwa
04-03-2016 19:49
cd minerwa
Tyle niekorzystnych wydarzen w "swietym miescie" Skoczow. No, no, no - zamiast swiete staje sie bezbozne.
Jedyna mozliwosc wybawienia, przelac pieniadze (ktore jeszcze pozostaly) na konto T. R. do Torunia. To ma moc uzdrowienia...jak twierdza nasi "wybawcy" z palacu.
crank
04-03-2016 19:54
crank
Do: "faneczka11 do nikont" - Wielu mieszkańców gminy jest zniesmaczonych, ale nieudolnymi działaniami burmistrza, który nawet nad Ratuszem nie panuje a jego dobór współpracowników jest tak chybiony, że bardziej już nie może. PS.Na naukę pisania po polsku nigdy nie jest za późno...
Ruben
04-03-2016 19:55
Ruben
Ledwo minął rok i jak wieść gminna niesie była pani prezes spowodowała, że miasto poniosło blisko 100 000 zł strat (80 000+ drobiazgi (sic)+problemy z odzyskaniem auta). Zdaniem obecnych władz to drobiazg. Drugie tyle wysadził zwolniony nieprawidłowo poprzedni prezes. Razem blisko 200 000. Tyle ćwierkają wróble na skoczowskim rynku. Może kiedyś, po jakimś audycie dowiemy się jaka jest prawda... Póki co cisza, jak po śmierci organisty.
jankur1
05-03-2016 15:20
jankur1
Po prostu była pani prezes nie czekała aż "wyczerpie się formuła współpracy" z panem Burmistrzem a zawczasu uciekła z kasą.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Tym razem Püdelsi. Mamy dla Was bilety!

17-01-2018 09:15

Status konkursu: TRWA

Już w najbliższą sobotę (20.01.2018)  w Cieszynie - Scena COK w Browarze, wystąpi zespół PÜDELSI. My mamy dla Was dwa bilety!

wyświetleń: 77komentarzy: 0

Cieszyn: Które drogi zostaną wyremontowane?

17-01-2018 07:30

Jakie cieszyńskie drogi zostały ujęte w planach inwestycyjnych na ten rok? Na ostatniej konferencji prasowej Burmistrz Cieszyna wspomniał m.in. o ulicy Solnej, czy Al. Piastowskiej.

wyświetleń: 538komentarzy: 0

Stalownicy odrobili straty z pierwszego meczu, ale w karnych lepsi byli Finowie

16-01-2018 23:59

Koniec pięknej przygody Trzyńca z Ligą Mistrzów. Pięknej, bo podopieczni Vaclava Varadi napisali nowy rozdział w historii klubu. Rozdział, który zakończył się w półfinale.

wyświetleń: 204komentarzy: 0

Strajk kobiet w Cieszynie

16-01-2018 22:25

Jutro (17.01) kobiety znów wyjdą na ulice. Strajk pod hasłem ''Deja Vu'' odbędzie się nie tylko w wielkich miastach. Swój udział w akcji zapowiedziały również mniejsze miejscowości. W Cieszynie Strajk Kobiet odbył się dziś (16.01).

wyświetleń: 1019komentarzy: 9

Na papierze dłużej potrwa

16-01-2018 20:15

Zazwyczaj myślimy o tym w drugiej połowie kwietnia, ale urzędy skarbowe już przypominają, że można składać zeznania podatkowe. Najlepiej drogą elektroniczną, bo przy okienku od tego roku postoimy dłużej. Chcesz zaoszczędzić czas, złóż zeznanie podatkowe elektronicznie - do tego namawia Urząd Skarbowy w Cieszynie.

wyświetleń: 747komentarzy: 0

Halo drogowcy - mamy zimę

16-01-2018 19:15

Być może dodatnie temperatury i brak śniegu uśpiły czujność drogowców, jednak to nie jest to żadnym usprawiedliwieniem. Bo to, co dzisiaj po południu działo się na niektórych odcinkach dróg w naszym powiecie, kierowcy nazywali krótko - żenadą. Więcej słów nie nadaje się do cytowania.

wyświetleń: 4369komentarzy: 10

Sejmik przyjął budżet

16-01-2018 17:25

Sejmik Województwa Śląskiego przyjął Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2018-2030 oraz budżet województwa na 2018 r. Za przyjęciem uchwały budżetowej było 25 radnych, 13 opowiedziało się przeciw

wyświetleń: 374komentarzy: 0

Gdzie szusować/ gdzie na łyżwy? (odc. 6 sezon 2017/2018)

16-01-2018 16:00

Dzięki mroźnej pogodzie uruchomione zostały kolejne wyciągi narciarskie. Narciarze mogą szykować się do podboju stoków. W Wiśle wyciągi są czynne!  

wyświetleń: 745komentarzy: 0

Najmłodsi stela 05/629/2018

16-01-2018 14:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 3438komentarzy: 0

Prezydent pochodzący z Jabłonkowa?

16-01-2018 12:30

W Czechach trwają wybory prezydenckie. Aktualny prezydent Milosz Zeman, któremu przy założeniu, że frekwencja będzie niska „wróżono” że może wygrać w pierwszej turze, udało się otrzymać 38,6 proc. głosów,  tuż za nim jest, pochodzący z Jabłonkowa, przewodniczący Czeskiej Akademii Nauk Jirzi Drahosz - 26,6 proc.