Wkrótce w regionie

Lipiec 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Kontakt24

wyświetleń: 7993komentarzy: 6

Oszustwo na miłość

04-03-2016 09:00

Że miłość może słono kosztować przekonał się jeden z nieszczęśliwe zakochanych internautów, który na jednym z portali randkowych dał się naciągnąć na sporą sumę pieniędzy. Przed oszustami ostrzegają mundurowi, szczegółowo opisując cały proceder.
Uważajcie aby zamiast na randce nie wylądować na komisariacie fot: arc.ox.pl Uważajcie aby zamiast na randce nie wylądować na komisariacie fot: arc.ox.pl

Policjanci przestrzegają internautów  przed oszustami działającymi na portalach randkowych na przykładzie jednego z użytkowników popularnego międzynarodowego serwisu.

- Na portalu randkowym internauta trafił na profil kobiety, podającej się za pochodzącą z Filipin mieszkankę Chin. Profil zawierał jej imię, zdjęcie, zawód i kraj oraz miasto zamieszkania. Polak i cudzoziemka zawarli znajomość, która szybko przerodziła się w regularną korespondencję internetową oraz telefoniczną. Kobieta zapewniała o swoim uczuciu i powiedziała, że chciałaby zamieszkać w Polsce. Para zaczęła planować jej przyjazd. W tym celu mężczyzna przelał na zagraniczne konto - jak sądził jednego z biur podróży - kwotę niezbędną do opłacenia podróży oraz utrzymania się kobiety w Polsce przez najbliższe pół roku. W dniu zaplanowanej podróży mężczyzna otrzymał informację, że jego „ukochana” została zatrzymana na lotnisku, gdyż przewoziła dla niego w bagażu złoto. Aby uwolnić ją z aresztu, niezbędne było przelanie dodatkowych pieniędzy. Polaka powiadomił o tym mężczyzna podający się za zagranicznego urzędnika. Po rzekomym zwolnieniu z aresztu, kobieta skontaktowała się ze swoim znajomym za pośrednictwem internetu i zapewniła, że niedługo przyleci do Polski. – opisują ze szczegółami mundurowi

Kiedy mężczyzna  zorientował się, że został oszukany?  - po tym, jak natknął się na założony dwa dni wcześniej profil z wizerunkiem swojej sympatii. 

Podliczając straty jaki poniósł poszkodowany wychodzi ponad 32 tysięce złotych nie licząc kosztów zawiązanych z połączeniami telefonicznymi i sms-ami… Śląscy policjanci nie wykluczają, że za oszustwami stoi zorganizowana szajka międzynarodowych przestępców, którzy wykorzystują łatwowierność osób chcących poznać w internecie miłość swojego życia.  

Apelujemy! Korzystajcie z sieci z głową!

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 04-03-2016 09:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (6)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Ki-koker
04-03-2016 09:29
Ki-koker
To jest spowodowane tym, że niektórzy zamiast myśleć głową .......... myślą "główką". :-))
MichalFly
04-03-2016 10:20
MichalFly
Naiwni ludzie zawsze byli, są i będą. Wykorzystują to naciągacze.
Jesli ten pan miał mniej niż 21 lat to jeszcze jestem w stanie go zrozumieć, bo "frycowe" w życiu każdy z nas zapłacił. Jeden wiecej drugi mniej.
adawski25
04-03-2016 10:44
adawski25
Kurde masakra koles megaaa naiwny no jak mozna komus tyle kasy przelac naserinaiwnosc do potegi milionowej!
as355
04-03-2016 11:44
as355
Myślenie cyt ,,(główką )nie jednego sprowadziło na manowce .Ale zawsze jest jakieś ale ,bo normalnie zarabiający człowiek ,nawet samotny nie wysyła kasy w ciemno ,i nie szuka okazów by pochwalić się znajomym ,i aby zrobić na złość ,ostatniej partnerce .W tym wypadku chęć zaimponowania i pokazania swojego (egusia ) małej Azjatce zakończyło się niepowodzeniem ,ale na biednego nie trafiło ,tylko na nie myślącego głową .Poza tym nie brakuje u nas dziewczyn ,małych i szczupłych ,by zaimponować im kasą i swoim ego .Przytaczając słowa chłopca z dobranocki ,,to ( ja chcem ,,i musze )
acid
10-03-2016 07:37
acid
Bo babska to proszę Pana to ch...e. ma nauczkę i zmieni zdanie o babach hehe..
[konto zostało usunięte]
12-03-2016 06:51
[konto zostało usunięte]
Gdy słyszę tę niesamowitą historię, śmiać mi się chce, a gdy dowiaduję się, ile ona kosztowała, mam łzy w oczach. Gdyby ktoś jeszcze chciał importować do kraju chinki, azjatki i inne koreanki w ramach "miłości" proszę dać mi znać. Spotkamy się, zafunduję Ci solidnego kopa w ryj i skasuję za to połowę mniej pieniążków. Ty otrzeźwiejesz, ja zarobię... będziem zadowoleni;)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Cieszyn: Została opracowana koncepcja stadionu

25-07-2017 19:00

W Cieszynie powstanie stadion lekkoatletyczny kategorii VA. Jak informuje cieszyński magistrat opracowano koncepcję stadionu, a po jej ostatecznym zatwierdzeniu zostanie przygotowany projekt.

wyświetleń: 868komentarzy: 2

Nasi maturzyści liderami!

25-07-2017 17:20

Jak podaje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie tegoroczni maturzyści powiatu cieszyńskiego są najlepsi w województwie! Mamy ponad 82% zdawalność.

wyświetleń: 1114komentarzy: 0

Promowali góry nad morzem

25-07-2017 15:40

Powiat Cieszyński uczestniczył w osiemnastej edycji imprezy promocyjnej pn. „Dni Bielska Białej i Beskidów w Ustce” zorganizowanej przez Urząd Miejski w Bielsku – Białej przy współpracy ze Starostwami Cieszyńskim, Bielskim, Żywieckim oraz Stowarzyszeniem Euroregion Beskidy.

wyświetleń: 541komentarzy: 0

Utopiec spogląda z góry

25-07-2017 14:05

Na zmodernizowanym w 2015 roku budynku przedszkola w Mnichu pojawił się utopiec. To nie pierwsze miejsce, gdzie w Gminie Chybie ten legendarny stwór widnieje.

wyświetleń: 608komentarzy: 0

Gość Ox.pl - Dawid Bawor

25-07-2017 12:05

Taniec z Gościem Ox.pl - Dawid Bawor, który opowiada o kłótniach, paryskich przygodach i udziale w bollywoodzkim filmie. Wyjaśnia, dlaczego pracuje w fabryce i pokazuje taneczny klucz. Jacek Porzycki - "tancerz wewnętrzny" pyta również o bataty, talent show i wymarzony musical.

wyświetleń: 1080komentarzy: 1

Wysyp pijanych kierowców

25-07-2017 10:20

W nocy aż dwóch pijanych kierowców  uczestniczyło w kolizjach drogowych. Inny  duet na podwójnym gazie zatrzymali policjanci w minioną (23.07.2017) niedzielę. 

wyświetleń: 5463komentarzy: 4

Uważaj, gdy zasypiasz w aucie

25-07-2017 09:15

Godzinna drzemka w samochodzie z włączoną klimatyzacją może spowodować śmierć. Jak to możliwe?

wyświetleń: 2753komentarzy: 1

Awanse i medale dla mundurowych

25-07-2017 07:30

Z dniem 24 lipca 2017 roku na wyższe stopnie policyjne awansowało sześciu oficerów z cieszyńskiej komendy. Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie awansował na stopień inspektora policji, a jego pierwszy zastępca został mianowany na stopień młodszego inspektora policji. Jeden z policjantów otrzymał medal Prezydenta RP.

wyświetleń: 3801komentarzy: 2

Nowe oblicze Campingu Olza

24-07-2017 19:30

Restauracja koreańska, ogród zimowy, małe SPA – to plany nowego dzierżawcy Campingu Olza w Cieszynie na ożywienie tego miejsca. Czy Camping Olza dzięki tym zmianom znów będzie tętnił życiem?

wyświetleń: 3757komentarzy: 3

Gość OX.pl - Zygmunt Czupryn

24-07-2017 17:00

Gość OX.pl - Zygmunt Czupryn, który (nie) podrywa na akordeon. O obecnej sytuacji w Polsce i wszczepianiu implantów...To tylko niektóre wątki rozmowy, w trakcie której Jacek Porzycki postanawia zostać bagażowym zespołu "Tekla Klebetnica". Czy  Zygmunt był strażnikiem Teksasu i dlaczego hodowla świń to dobry pomysł na życie?Zapraszamy do oglądania.