Wiadomości

Kontakt24

wyświetleń: 7858komentarzy: 6

Oszustwo na miłość

04-03-2016 09:00

Że miłość może słono kosztować przekonał się jeden z nieszczęśliwe zakochanych internautów, który na jednym z portali randkowych dał się naciągnąć na sporą sumę pieniędzy. Przed oszustami ostrzegają mundurowi, szczegółowo opisując cały proceder.
Uważajcie aby zamiast na randce nie wylądować na komisariacie fot: arc.ox.pl Uważajcie aby zamiast na randce nie wylądować na komisariacie fot: arc.ox.pl

Policjanci przestrzegają internautów  przed oszustami działającymi na portalach randkowych na przykładzie jednego z użytkowników popularnego międzynarodowego serwisu.

- Na portalu randkowym internauta trafił na profil kobiety, podającej się za pochodzącą z Filipin mieszkankę Chin. Profil zawierał jej imię, zdjęcie, zawód i kraj oraz miasto zamieszkania. Polak i cudzoziemka zawarli znajomość, która szybko przerodziła się w regularną korespondencję internetową oraz telefoniczną. Kobieta zapewniała o swoim uczuciu i powiedziała, że chciałaby zamieszkać w Polsce. Para zaczęła planować jej przyjazd. W tym celu mężczyzna przelał na zagraniczne konto - jak sądził jednego z biur podróży - kwotę niezbędną do opłacenia podróży oraz utrzymania się kobiety w Polsce przez najbliższe pół roku. W dniu zaplanowanej podróży mężczyzna otrzymał informację, że jego „ukochana” została zatrzymana na lotnisku, gdyż przewoziła dla niego w bagażu złoto. Aby uwolnić ją z aresztu, niezbędne było przelanie dodatkowych pieniędzy. Polaka powiadomił o tym mężczyzna podający się za zagranicznego urzędnika. Po rzekomym zwolnieniu z aresztu, kobieta skontaktowała się ze swoim znajomym za pośrednictwem internetu i zapewniła, że niedługo przyleci do Polski. – opisują ze szczegółami mundurowi

Kiedy mężczyzna  zorientował się, że został oszukany?  - po tym, jak natknął się na założony dwa dni wcześniej profil z wizerunkiem swojej sympatii. 

Podliczając straty jaki poniósł poszkodowany wychodzi ponad 32 tysięce złotych nie licząc kosztów zawiązanych z połączeniami telefonicznymi i sms-ami… Śląscy policjanci nie wykluczają, że za oszustwami stoi zorganizowana szajka międzynarodowych przestępców, którzy wykorzystują łatwowierność osób chcących poznać w internecie miłość swojego życia.  

Apelujemy! Korzystajcie z sieci z głową!

(red)
 

zródło: ox.pl
dodał: CR 04-03-2016 09:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (6)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Ki-koker
04-03-2016 09:29
Ki-koker
To jest spowodowane tym, że niektórzy zamiast myśleć głową .......... myślą "główką". :-))
MichalFly
04-03-2016 10:20
MichalFly
Naiwni ludzie zawsze byli, są i będą. Wykorzystują to naciągacze.
Jesli ten pan miał mniej niż 21 lat to jeszcze jestem w stanie go zrozumieć, bo "frycowe" w życiu każdy z nas zapłacił. Jeden wiecej drugi mniej.
adawski25
04-03-2016 10:44
adawski25
Kurde masakra koles megaaa naiwny no jak mozna komus tyle kasy przelac naserinaiwnosc do potegi milionowej!
as355
04-03-2016 11:44
as355
Myślenie cyt ,,(główką )nie jednego sprowadziło na manowce .Ale zawsze jest jakieś ale ,bo normalnie zarabiający człowiek ,nawet samotny nie wysyła kasy w ciemno ,i nie szuka okazów by pochwalić się znajomym ,i aby zrobić na złość ,ostatniej partnerce .W tym wypadku chęć zaimponowania i pokazania swojego (egusia ) małej Azjatce zakończyło się niepowodzeniem ,ale na biednego nie trafiło ,tylko na nie myślącego głową .Poza tym nie brakuje u nas dziewczyn ,małych i szczupłych ,by zaimponować im kasą i swoim ego .Przytaczając słowa chłopca z dobranocki ,,to ( ja chcem ,,i musze )
acid
10-03-2016 07:37
acid
Bo babska to proszę Pana to ch...e. ma nauczkę i zmieni zdanie o babach hehe..
kudaasek
12-03-2016 06:51
kudaasek
Gdy słyszę tę niesamowitą historię, śmiać mi się chce, a gdy dowiaduję się, ile ona kosztowała, mam łzy w oczach. Gdyby ktoś jeszcze chciał importować do kraju chinki, azjatki i inne koreanki w ramach "miłości" proszę dać mi znać. Spotkamy się, zafunduję Ci solidnego kopa w ryj i skasuję za to połowę mniej pieniążków. Ty otrzeźwiejesz, ja zarobię... będziem zadowoleni;)
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
loading...

Pozostałe wiadomości

Zbójnickie trunki

25-09-2016 19:00

Pierwszy raz w Ustroniu odbył się konkurs na zbójnickie nalewki. Smaków było wiele, bo nie zabrakło malinówki, ostrężynówki czy aroniówki. Były trunki przygotowane na igliwiu sosnowym czy też nalewki z bożego drzewka i piekielnie mocnej z... chrzanu.

wyświetleń: 1033komentarzy: 1

Skoczów: kiedyś i dziś. Część 39/16

25-09-2016 16:50

Szara teczka z napisem "Wieża" skrywa w sobie wiele historycznych prawd i ciekawostek na temat Skoczowa. Odkryjcie je razem z nami!

wyświetleń: 529komentarzy: 0

Oczami niewidomego (51): złość i nienawiść

25-09-2016 14:20

„Świat to trudne miejsce. Jemu nie zależy. Choć nie żywi nienawiści do ciebie i do mnie, nie darzy nas też miłością. Dzieją się na nim rzeczy straszne, których nie można wytłumaczyć. [...] Świat cię nie kocha. [...] Pamiętaj jednak, żeby robić swoje. Takie masz zadanie na tym trudnym świecie, musisz podtrzymywać swoją miłość i robić swoje choćby nie wiem co.” Stephen King – „Lśnienie”

wyświetleń: 317komentarzy: 0

Znasz Młodego Bohatera?

25-09-2016 12:55

Możliwe, że wśród nas żyją bezimienni młodzi bohaterowie. Jeśli znasz ciekawą historię, której głównym aktorem jest dziecko, które ocaliło bądź aktywnie przyczyniło się do ocalenia życia innego człowieka, to wyślij ją do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji!

wyświetleń: 372komentarzy: 0

Kto Cię sprawdza?

25-09-2016 11:00

Krajowy Rejestr Długów oferuje możliwość sprawdzenia czy jakakolwiek instytucja nie szukała informacji o osobach na podstawie numeru PESEL.

wyświetleń: 2371komentarzy: 2

Kościoły Śląska Cieszyńskiego. Część 39/16 - Rzymskokatolicka Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu-Lipowcu

25-09-2016 09:30

W dzisiejszym artykule poznacie historię parafii w Lipowcu - jednej z najstarszych wsi Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 729komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

25-09-2016 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 795komentarzy: 0

Ziobro na podium

24-09-2016 22:15

Włoch Davide Bresadola po skokach na odległość 129,5 oraz 124 metry zwyciężył w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego rozgrywanym na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Tuż za nim uplasował się Słoweniec Domen Prevc, który uzyskał 126,5 oraz 125,5 metra. Podium konkursu w Wiśle uzupełnił reprezentant Polski Jan Ziobro, który oddał dwa równe skoki (126,5 i 127 m).

wyświetleń: 706komentarzy: 0

Ogólnopolski Zlot Instruktorów Turystyki Żeglarskiej w Cieszynie i spotkanie z Konkolskim

24-09-2016 19:05

W ramach Ogólnopolskiego Zlotu Instruktorów Turystyki Żeglarskiej PTTK, a także zakończenia sezonu oraz tegorocznych obchodów związanych z 50-leciem Klubu Żeglarskiego „Sternik” Cieszyn w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” odbyło się dziś (24.09) spotkanie ze znanym czeskim żeglarzem Richardem Konkolskim.

wyświetleń: 1146komentarzy: 2

Kino na Granicy rusza w drogę!

24-09-2016 16:50

Umknęła Ci 18. edycja Kina na Granicy? A może chcesz przeżyć to jeszcze raz? Nic straconego! Jeszcze tej jesieni, w 10 miastach w Polsce i w Czechach pojawi się Kino na Granicy! Stanie się tak za sprawą projektu Kino na Granicy w Drodze, który otrzymał wsparcie w ramach konkursu Forum Polsko-Czeskiego.