Wiadomości

Wkrótce w regionie

Styczeń 2017
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

wyświetleń: 7919komentarzy: 6

Oszustwo na miłość

04-03-2016 09:00

Że miłość może słono kosztować przekonał się jeden z nieszczęśliwe zakochanych internautów, który na jednym z portali randkowych dał się naciągnąć na sporą sumę pieniędzy. Przed oszustami ostrzegają mundurowi, szczegółowo opisując cały proceder.
Uważajcie aby zamiast na randce nie wylądować na komisariacie fot: arc.ox.pl Uważajcie aby zamiast na randce nie wylądować na komisariacie fot: arc.ox.pl

Policjanci przestrzegają internautów  przed oszustami działającymi na portalach randkowych na przykładzie jednego z użytkowników popularnego międzynarodowego serwisu.

- Na portalu randkowym internauta trafił na profil kobiety, podającej się za pochodzącą z Filipin mieszkankę Chin. Profil zawierał jej imię, zdjęcie, zawód i kraj oraz miasto zamieszkania. Polak i cudzoziemka zawarli znajomość, która szybko przerodziła się w regularną korespondencję internetową oraz telefoniczną. Kobieta zapewniała o swoim uczuciu i powiedziała, że chciałaby zamieszkać w Polsce. Para zaczęła planować jej przyjazd. W tym celu mężczyzna przelał na zagraniczne konto - jak sądził jednego z biur podróży - kwotę niezbędną do opłacenia podróży oraz utrzymania się kobiety w Polsce przez najbliższe pół roku. W dniu zaplanowanej podróży mężczyzna otrzymał informację, że jego „ukochana” została zatrzymana na lotnisku, gdyż przewoziła dla niego w bagażu złoto. Aby uwolnić ją z aresztu, niezbędne było przelanie dodatkowych pieniędzy. Polaka powiadomił o tym mężczyzna podający się za zagranicznego urzędnika. Po rzekomym zwolnieniu z aresztu, kobieta skontaktowała się ze swoim znajomym za pośrednictwem internetu i zapewniła, że niedługo przyleci do Polski. – opisują ze szczegółami mundurowi

Kiedy mężczyzna  zorientował się, że został oszukany?  - po tym, jak natknął się na założony dwa dni wcześniej profil z wizerunkiem swojej sympatii. 

Podliczając straty jaki poniósł poszkodowany wychodzi ponad 32 tysięce złotych nie licząc kosztów zawiązanych z połączeniami telefonicznymi i sms-ami… Śląscy policjanci nie wykluczają, że za oszustwami stoi zorganizowana szajka międzynarodowych przestępców, którzy wykorzystują łatwowierność osób chcących poznać w internecie miłość swojego życia.  

Apelujemy! Korzystajcie z sieci z głową!

(red)
 

zródło: ox.pl
dodał: CR 04-03-2016 09:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (6)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Ki-koker
04-03-2016 09:29
Ki-koker
To jest spowodowane tym, że niektórzy zamiast myśleć głową .......... myślą "główką". :-))
MichalFly
04-03-2016 10:20
MichalFly
Naiwni ludzie zawsze byli, są i będą. Wykorzystują to naciągacze.
Jesli ten pan miał mniej niż 21 lat to jeszcze jestem w stanie go zrozumieć, bo "frycowe" w życiu każdy z nas zapłacił. Jeden wiecej drugi mniej.
adawski25
04-03-2016 10:44
adawski25
Kurde masakra koles megaaa naiwny no jak mozna komus tyle kasy przelac naserinaiwnosc do potegi milionowej!
as355
04-03-2016 11:44
as355
Myślenie cyt ,,(główką )nie jednego sprowadziło na manowce .Ale zawsze jest jakieś ale ,bo normalnie zarabiający człowiek ,nawet samotny nie wysyła kasy w ciemno ,i nie szuka okazów by pochwalić się znajomym ,i aby zrobić na złość ,ostatniej partnerce .W tym wypadku chęć zaimponowania i pokazania swojego (egusia ) małej Azjatce zakończyło się niepowodzeniem ,ale na biednego nie trafiło ,tylko na nie myślącego głową .Poza tym nie brakuje u nas dziewczyn ,małych i szczupłych ,by zaimponować im kasą i swoim ego .Przytaczając słowa chłopca z dobranocki ,,to ( ja chcem ,,i musze )
acid
10-03-2016 07:37
acid
Bo babska to proszę Pana to ch...e. ma nauczkę i zmieni zdanie o babach hehe..
[konto zostało usunięte]
12-03-2016 06:51
[konto zostało usunięte]
Gdy słyszę tę niesamowitą historię, śmiać mi się chce, a gdy dowiaduję się, ile ona kosztowała, mam łzy w oczach. Gdyby ktoś jeszcze chciał importować do kraju chinki, azjatki i inne koreanki w ramach "miłości" proszę dać mi znać. Spotkamy się, zafunduję Ci solidnego kopa w ryj i skasuję za to połowę mniej pieniążków. Ty otrzeźwiejesz, ja zarobię... będziem zadowoleni;)
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Dębowiec - jaki budżet?

24-01-2017 19:10

Zaglądamy do uchwały budżetowej na rok 2017 gminy Dębowiec. 23,5 miliona zł po stronie wydatków, nieco mniejsze dochody w wysokości 21,6 miliona zł. Deficyt pokryty będzie z wolnych środków i nadwyżki budżetu z poprzednich lat.

wyświetleń: 341komentarzy: 0

Kanapa na rynku

24-01-2017 18:00

Na nietypową promocję zdecydował się Ustroń i Kolej Linowa Czantoria – na rynku stanęła kanapa z wyciągu.

wyświetleń: 432komentarzy: 2

Nie wchodź na lód!

24-01-2017 17:15

Skoczowscy strażnicy miejscy interweniowali dziś (24.01) przy Wiśle – na zamarzniętej rzece znajdowało się dwóch chłopaków.

wyświetleń: 761komentarzy: 2

Przeszkoleni pszczelarze

24-01-2017 17:14

Szkolenie dla pszczelarzy odbyło się w miniony piątek 20 stycznia 2017r w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu.  Tematem wiodącym spotkania były aktualne problemy występujące w hodowli pszczół

wyświetleń: 236komentarzy: 1

Karel Roden bohaterem retrospektywy KnG

24-01-2017 15:40

Do rozpoczęcia Kina na Granicy pozostały jeszcze ponad trzy miesiące, jednak znany jest już kolejny bohater retrospektywy - Karel Roden. Wiadomo też, że tegorocznym programie KnG prześledzi losy niepokornych bohaterów filmowych w cyklu ''Buntownicy i chuligani'' i pokaże kultowe dzieła FAMU.

wyświetleń: 141komentarzy: 0

Podium razy osiem

24-01-2017 15:35

Dwudniowa rywalizacja w rozgrywanych w Tomaszowie Lubelskim zawodach Pucharu Grupy Azoty - Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich "Bieg na Igrzyska" zaprocentowała tym razem ośmioma miejscami na podium wywalczonymi przez biegaczy z Istebnej.

wyświetleń: 149komentarzy: 0

Wybieram wybory - konkurs

24-01-2017 14:35

Jeszcze do 8 lutego można zgłaszać uczestników konkursu „Wybieram wybory”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

wyświetleń: 211komentarzy: 0

Dotykali piorunów, robili miecze

24-01-2017 13:00

Ferie trwają, trwają tez warsztaty w skoczowskiej Bibliotece Miejskiej. W miniony piątek, 20 stycznia dzieci poznawały próżnię, pioruny i stworzyły miecze świetlne.

wyświetleń: 438komentarzy: 0

Najmłodsi stela 8/534/2017

24-01-2017 11:05

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 3292komentarzy: 0

Jaki dzielnicowy?

24-01-2017 09:20

Dzielnicowy to policjant, który jest „najbliżej” ludzi. To osoba, do której zawsze można się zwrócić w sprawach ważnych dla lokalnej społeczności. Pamiętajmy! Każdy ma swojego dzielnicowego! – apelują mundurowi i zwracają uwagę na to, że służba dzielnicowego jest jednak specyficzna.