Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 17537komentarzy: 16

Przygnieciony przez samochód

02-03-2016 10:00

Dziś rano w Goleszowie kierowca forda wjechał w tył śmieciarki stojącej na drodze. Pracownik obsługujący samochód z odpadami doznał poważnych obrażeń ciała. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala śmigłowcem medycznym.

Do zdarzenia doszło dziś kilka minut przed 8.00 w Goleszowie na ulicy Ustrońskiej. 50-letni mieszkaniec Pierśćca kierujący fordem focusem najechał na stojącą na drodze śmieciarkę. Pracownik opróżniający kosz z odpadami został przygnieciony do pojazdu. Mieszkaniec Bażanowic poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala specjalistycznego w Sosnowcu, gdzie przetransportował go śmigłowiec LPR. - informuje st. asp. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji. 

 Dokładne przyczyny wypadku wyjaśniają cieszyńscy policjanci. Na drodze przez blisko dwie godziny panował ruch wahadłowy. Teraz nie ma już problemów z przejazdem.

 

red.

źródło: ox.pl/KPP Cieszyn
dodał: JB 02-03-2016 10:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (16)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Johnny.Walker
02-03-2016 10:26
Johnny.Walker
"Dziś rano w Goleszowie kierowca forda wjechał w tył śmieciarki stojącej na drodze. Pracownik obsługujący śmieciarkę doznał poważnych obrażeń ciała. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala śmigłowcem medycznym.

Do zdarzenia doszło dziś kilka minut przed 8.00 w Goleszowie na ulicy Ustrońskiej. 50-letni mieszkaniec Pierśćca kierujący fordem focusem najechał na stojącą na drodze śmieciarkę. Pracownik opróżniający kosz z odpadami został przygnieciony do pojazdu. Mieszkaniec Bażanowic z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala specjalistycznego w Sosnowcu, gdzie przetransportował go śmigłowiec LPR."

Blisko dwie godziny trwały utrudnienia w ruchu. Droga jest przejedna. Dokładne przyczyny wypadku wyjaśniają cieszyńscy policjanci.

Moglibyście chociaż cudzysłów dawać kiedy kopiujecie teksty. Ten pochodzi ze strony Policji. Ehh... dziennikarstwo, portal śląska cieszyńskiego.... na prawdę zbyt górnolotne słowa....
Johnny.Walker
02-03-2016 10:26
Johnny.Walker
Ofierze wypadku oczywiście współczuje i mam nadzieję, że jakimś cudem przeżyje niczemu winny pracownik.
tulusa
02-03-2016 10:35
tulusa
Johny Walker i co z tego, jakie to ma znaczenie ! moderator się znalazł !!!! ofierze życzymy szybkiego powrotu do zdrowia !!!
bronsky1964
02-03-2016 11:21
bronsky1964
jeden z po drugi z pis-u,tylko który jest który?
Donek
02-03-2016 11:38
Donek
To jest tak jak kierowcy nie zachowują odpowiedniej odległości i trzymają się tablic rejestracyjnych drugiego samochodu. Tu się kłania nowy kodeks drogowy regulujący ten odległość. Dużo kierowcom brakuje wyobraźni.
łofca
02-03-2016 12:29
łofca
Donek Jaki odstęp od pojazdu?? Śmieciarka stała a facet obsługiwał wajchy ..
erik
02-03-2016 12:39
erik
Donek -Jeśli ma się siano w głowie,to żadne przepisy nie pomogą.Każdy powinien wiedzieć ,że odległość należy dostosować do prętkości i warunków na drodze.
mariobross1977
02-03-2016 14:44
mariobross1977
A ta smieciarka nie była czasem z firmy tros- eko z Goleszowa?!
Przepierón
02-03-2016 15:27
Przepierón
Kaj sie tym ludzióm w tych autach tak śpiycho? Zapiepszają na złamanie karku a jak wyjdą z auta to sie bambaryły ruszają jak musza w smole.
koszor
02-03-2016 18:19
koszor
Szkoda człowieka, kierowcy zresztą też.
mariobross1977
02-03-2016 20:57
mariobross1977
Owszem szkoda człowieka bo wykonywał swoje obowiązki. Ale co do kierowcy to raczej bym tego tak nie nazwał że "szkoda"!!! Prowadząc pojazd, zwłaszcza w takich warunkach jak obecnie panują na drogach, należy dostosować odpowiednią prędkość a co najważniejsze odległość przed pojazdami z przodu pojazdu. Zastanawia mnie w jakim wieku był kierowca tej osobowki, to raz a po drugie z jaką prędkością jechal i co najważniejsze to jak to jest możliwe że jadąc nie widział że samochód służb porządkowych stał na poboczu czekając na załadunek?!
Wyborca 456
02-03-2016 21:19
Wyborca 456
Wydaje mi się, że pewną podpowiedzią co do przyczyny może być zdjęcie; kierowca mógł zostać oślepiony ostrym słońcem.
czytelniczka
02-03-2016 21:59
czytelniczka
na poboczu? śmieciarka stoi (stała??) centralnie na prawym pasie ruchu, na łuku drogi chyba, zresztą widać linie ciągłe na środku jezdni..................... tak to wygląda na zdjęciach na innym portalu również
[konto zostało usunięte]
03-03-2016 06:50
[konto zostało usunięte]
A gdzie ma niby stać jak pobocza nie ma.
STIHL Jacek P
03-03-2016 09:12
STIHL Jacek P
Myślę, że zasadniczym problemem są zarówno słabo wyróżniający się pracownicy jak i sam pojazd do wywozu śmieci. Powinno się nakazać firmom wywożącym śmieci, wyposażenie widoczne z daleka niezależnie od warunków atm...
czytelniczka
03-03-2016 11:24
czytelniczka
*moonia- moja uwaga dotyczyła powyższego kom. tj " jak to jest możliwe że jadąc nie widział że samochód służb porządkowych stał na poboczu czekając na załadunek?!"
Otóż nie znamy wszystkich szczegółow,samochód nie stał na poboczu, jak słusznie zauważyłaś- bo go nie ma. Na dodatek szaro-bury tył tej śmieciary, może zlewał się z otoczeniem? A może promień słońca oślepił kierowce?może to było za lukiem drogi, zakrętem i przydzwonił? Może zasłabł?Nie wiemy a niektórzy już wszystko na kierowcę, całą winę.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Najmłodsi stela 90/615/2017

19-11-2017 16:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 420komentarzy: 0

Prezydent odebrał medal

19-11-2017 14:35

Ks. Andrzej Byrt, proboszcz ewangelickiej parafii w Szczyrku wręczył dzisiaj przed południem (19.11) prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie okolicznościowy medal. Związany jest on z jubileuszem 500 lat Reformacji.

wyświetleń: 647komentarzy: 2

Koncert Życzeń Stela

19-11-2017 12:25

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu ''Koncert Życzeń Stela'' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL. Program poprowadzą: Małgorzata Szteler - Furmaniuk i Jacek Porzycki.

wyświetleń: 321komentarzy: 0

Ślubowanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

19-11-2017 10:15

W czwartek (16.11) na terenie Uniwersytetu Śląskiego odbyło się uroczyste ślubowanie nowych członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku – w tym roku było to ok. 60 osób. Zgodnie ze statutem UTW, członkiem Uniwersytetu może zostać osoba, która ukończyła 55. Lat, jednak osoba młodsza może zostać tak zwanym członkiem wspierającym – w tym roku z tej możliwości skorzystała jedna osoba.

wyświetleń: 716komentarzy: 0

Nowy, darmowy plac zabaw w Karwinie

19-11-2017 08:15

Wiszące mosty, domki, zjeżdżalnie, wieże – nowy darmowy plac zabaw dla dzieci powstał w Karwinie.

wyświetleń: 1500komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

19-11-2017 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne. 

wyświetleń: 532komentarzy: 1

Norweski triumf w Wiśle

19-11-2017 00:15

Reprezentanci Norwegii okazali się najlepsi w pierwszym drużynowym konkursie Pucharu Świata w sezonie 2017/2018. Johann Andre Forfang, Anders Fannemel, Daniel Andre Tande i Robert Johansson wyprzedzili reprezentantów Polski oraz czwórkę z Austrii. Oba te teamy uplasowały się ex aequo na drugim stopniu podium.

wyświetleń: 566komentarzy: 1

750 lat Skoczowa. Bolesław Noga

18-11-2017 21:30

Jubileusze stanowią okazję, aby na chwilę się zatrzymać, spojrzeć wstecz, podsumować to, co wydarzyło się na przestrzeni lat. Dlatego też wyszliśmy, jako Miejskie Centrum Kultury ''Integrator'', z inicjatywą zadania trzech pytań przed kamerą osobom związanym ze Skoczowem, wyraziście wkomponowanym z racji wielu doświadczeń i pełnionych przez nich ról w lokalną społeczność.

wyświetleń: 460komentarzy: 0

Kopciuszek dla 2-letniego Szymka

18-11-2017 20:15

4 tysiące złotych - tyle datków udało się zebrać wczoraj (17.11) w Szkole Podstawowej w Hażlachu, po spektaklu "Kopciuszek", który został wystawiony przez nauczycieli tej placówki. Pieniądze zostaną przekazane na rzecz chorego Szymonka Zamarskiego.

wyświetleń: 1947komentarzy: 0

''7 cudów świata i inne budowle'' - wystawa Książnicy Cieszyńskiej

18-11-2017 18:45

W czwartek (16.11) na terenie Książnicy Cieszyńskiej odbył się wernisaż wystawy "Siedem cudów świata i inne słynne budowle". Wystawa składa się z wyeksponowanych, bogato ilustrowanych dzieł, pochodzących z okresu od XVI do XIX w., są to druki ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej. W czasie tworzenia wystawy zwrócono szczególną uwagę nie tylko na siedem cudów świata, ale również na inne budowle, w jakiś sposób warte zapamiętania.