Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2179komentarzy: 7

Skoczów: Kto zasłużony?

02-03-2016 07:30

Uważasz, że ktoś się zasłużył wyjątkowo dla Skoczowa lub twojego sołectwa w Gminie Skoczów? Możesz zgłosić ta osobę do tytułu ''''Zasłużony/a dla miasta/sołectwa 2016''.
Skoczów: Kto zasłużony? Docenieni w 2015 roku, fot. UM Skoczów

Kto może zostać zgłoszony? Mieszkańcy gminy Skoczów, osoby pochodzące z gminy Skoczów, a także osoby, które nie były mieszkańcami gminy, ale są dla niej zasłużone. Osoby pełniące aktualnie mandat radnego Rady Miejskiej Skoczowa, Burmistrza Miasta Skoczowa nie mogą być kandydatami do tytułów.

Tytuł może być nadawany tylko raz tej samej osobie i jest dopuszczone uhonorowanie tytułem pośmiertnie.

Osoba zgłoszona do nadania tytułu musi w pisemnej formie: wyrazić zgodę na nadanie tytułu, złożyć oświadczenie, że nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe. Wymóg ten nie dotyczy osoby zmarłej.

Kto może zgłaszać?
- organy Gminy Skoczów- tj. Burmistrz Miasta Skoczowa i Rada Miejska Skoczowa,
- jednostki organizacyjne i pomocnicze Gminy Skoczów,
- organizacje społeczne i stowarzyszenia działające na terenie gminy
- co najmniej 25 pełnoletnich osób zamieszkałych na terenie gminy Skoczów.

Tytuł "Zasłużonego" w SKoczowie ustanowiono w 2014 roku, ale po raz pierwszy był przyznany w ubiegłym roku. Pierwsza gala miała miejsce podczas 48. Dni Skoczowa, 14 czerwca 2015 roku, w Teatrze Elektrycznym. Pierwszymi „Zasłużonymi” zostali: Józef Olma (Kiczyce), Jan Szymala (Kowale), ks. Antoni Młoczek (Ochaby), Paweł Sikora (Pierśćciec) i Marek Kamyczek (Skoczów).

Szczegóły w Regulaminie
Wniosek o przyznanie tytułu

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 02-03-2016 07:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Herr Flick
02-03-2016 19:58
Herr Flick
Wg mnie najlepszą kandydatką będzie Pani już była Zastępczyni Burmistrza Skoczowa. Wielu mieszkańców naszego miasta, za jej sprawą, doznało przemiany duchowej.
Herr Flick
02-03-2016 20:09
Herr Flick
Kto może zgłaszać?
- organy Gminy Skoczów- tj. Burmistrz Miasta Skoczowa i Rada Miejska Skoczowa,
- jednostki organizacyjne i pomocnicze Gminy Skoczów,
- organizacje społeczne i stowarzyszenia działające na terenie gminy
- co najmniej 25 pełnoletnich osób zamieszkałych na terenie gminy Skoczów.

Na Burmistrza i Radę nie liczę. Na jednostki organizacyjne Gminy również. Organizacje społeczne odpadają więc proponuję aby 25 chętnych, którzy chcieli poprzeć kandydaturę Byłej Pani VICE, proszę o kontakt na priv. Muszą to być mieszkańcy Gminy Skoczów. Zrobimy zgłoszenie.
Przepierón
02-03-2016 20:37
Przepierón
Ja jestem za kandydaturą, byłej zastępczyni Burmistrza Skoczowa. Bardzo przedsiębiorcza Pani, zrobiła rzecz o której inni kandydaci a zwłaszcza kandydatki nawet by nie pomyślały.
Boog
04-03-2016 02:09
Boog
@Przepierón:
Czego się nie robi by być bliżej Boga :)
krzysztof.mm
04-03-2016 05:30
krzysztof.mm
Nominacja dla rodziny Bacza, za osobisty nieoceniony wkład w wielką i skuteczną, bezkosztową akcję promocyjną Skoczowa w mediach lokalnych i nie tylko.
Marzanna
04-03-2016 08:58
Marzanna
Nie tylko pod tym artykułem ale najwięcej na gazetacodzienna.pl czytałam bardzo negatywne opinie na temat Anny Bacza i nie tylko. Przykro mi to pisać ale Skoczowiacy to chrześcijanie katolicy i ewangelicy i z obydwu wyznań mają spowiedź chociaż inną. Kto z tych opluwający anonimowo przeprosi tę niewinną kobietę. Wszystkie te obelgi rzucane w jej stronę są bezzasadne jeszcze chwila i okaże się że to były zwykłe pomówienia i jak jej wtedy spojrzycie w twarz jak to ma się do waszych sumień. Słowo powiedziane a człowiek zniszczony. Tak chcieliście powrotu proboszcza a do kogo on ma wracać do szkalujących go bez powodu parafian. Smutne to a wszyscy co ich oczerniają czy na portalach czy na ulicy w sklepach i wszędzie gdzie się da. Jesteście maluczcy ludzie. Skoczów nigdy niczym się nie wyróżniał tylko plotkami. Zniszczyło się człowieka i uważa się to za normalne. Powinien być zrobiony zbiorowy pozew do sądu przeciwko tym pomówieniom bo w internecie nikt nie jest anonimowy. Najbardziej nieelegancko zachował się burmistrz tego miasta zwalniając ją z pracy. Czas pokaże kto ma rację plotki nie są powodem zwolnienia i żaden kodeks pracy tego nie zawiera chyba że specjalny w skoczowskim ratuszu. Wstyd mi za Skoczowian.
krzysztof.mm
05-03-2016 05:40
krzysztof.mm
jakoś tak zaleciało faryzejską obłudą...
a może to swąd ignorancji i zaślepienia?
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Cieszyn: Linie 30 i 32 z nowym rozkładem

24-08-2016 11:50

Uwaga - od 27 sierpnia nowe rozkłady linii 30 i 32 w Cieszynie.

wyświetleń: 118komentarzy: 0

Złapali złodzieja

24-08-2016 10:50

Mieszkaniec Cieszyna będąc na zakupach w Bielsku o mało nie stracił roweru. Kiedy wyszedł ze sklepu, jego jednośladem odjeżdżał złodziej. Właściciel  ruszył w pogoń...

wyświetleń: 599komentarzy: 2

Najmłodsi stela 82/484/2016

24-08-2016 09:15

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 1588komentarzy: 0

Cieszyn - przedstaw swój pomysł

24-08-2016 07:30

Trzeci raz mieszkańcy Cieszyna mogą przedstawić swoje pomysły związane z miastem. Na realizację przedsięwzięć można zdobyć do 50 tysięcy złotych.

wyświetleń: 519komentarzy: 0

Olimpiada - to jest wyczyn

23-08-2016 19:35

Igrzyska Olimpijskie w Rio zakończone. Zgasły światła i ogromne emocje, którymi żył cały świat. To było również spore wydarzenie dla tych, którzy jako zawodnicy uczestniczyli w olimpiadzie. – Już sam start na igrzyskach to jest wyczyn – mówią.

wyświetleń: 794komentarzy: 0

Fundusze w Obiektywie po raz czwarty

23-08-2016 18:15

To już czwarta edycja konkursu Ministerstwa Rozwoju, który ma promować projekty zrealizowane przy wsparciu unijnych środków. Zrób zdjęcie i wygraj bony do Empiku!

wyświetleń: 314komentarzy: 0

Za kółkiem po narkotykach

23-08-2016 16:47

Wczoraj (22.08.2016) przed  20.00 w Skoczowie na ulicy Plaskowiec policjanci zatrzymali kierowcę fiata, który prowadził swój samochód pod wpływem narkotyków.

wyświetleń: 3315komentarzy: 0

Batalion d'Amour - kontrakt w Niemczech i światowa premiera nowego albumu!

23-08-2016 15:00

Batalion d'Amour, zespół pochodzący ze Skoczowa, utożsamiany ze sceną rocka gotyckiego, podpisał właśnie kontrakt z niemiecką wytwórnią płytową Echozone! Wytwórnia jest częścią koncernu medialnego Bob - Media GmbH, który posiada w swoim katalogu m.in. takich artystów, jak: The Mission, Ikon, Wayne Hussey, czy Minerve.

wyświetleń: 1774komentarzy: 2

Festiwal Góra Kolorów & Etnopole na Czantorii!

23-08-2016 13:15

Znany i lubiany festiwal Etnopole w tym roku odbędzie się na Czantorii wraz z Festiwalem Kolorów. Już od najbliższego czwartku, 25 sierpnia do niedzieli, 28 sierpnia najwyższy szczyt Ustronia stanie się miejscem gdzie przenikać będą się kultury i rozbrzmiewać klimatyczna muzyka.

wyświetleń: 856komentarzy: 1

Skoczów - zmiany w kulturze

23-08-2016 11:30

Julia Raszka, wieloletni pracownik skoczowskiego domu kultury, przez najbliższy czas pokieruje tą instytucją.