Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2410komentarzy: 7

Skoczów: Kto zasłużony?

02-03-2016 07:30

Uważasz, że ktoś się zasłużył wyjątkowo dla Skoczowa lub twojego sołectwa w Gminie Skoczów? Możesz zgłosić ta osobę do tytułu ''''Zasłużony/a dla miasta/sołectwa 2016''.
Docenieni w 2015 roku, fot. UM Skoczów Docenieni w 2015 roku, fot. UM Skoczów

Kto może zostać zgłoszony? Mieszkańcy gminy Skoczów, osoby pochodzące z gminy Skoczów, a także osoby, które nie były mieszkańcami gminy, ale są dla niej zasłużone. Osoby pełniące aktualnie mandat radnego Rady Miejskiej Skoczowa, Burmistrza Miasta Skoczowa nie mogą być kandydatami do tytułów.

Tytuł może być nadawany tylko raz tej samej osobie i jest dopuszczone uhonorowanie tytułem pośmiertnie.

Osoba zgłoszona do nadania tytułu musi w pisemnej formie: wyrazić zgodę na nadanie tytułu, złożyć oświadczenie, że nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe. Wymóg ten nie dotyczy osoby zmarłej.

Kto może zgłaszać?
- organy Gminy Skoczów- tj. Burmistrz Miasta Skoczowa i Rada Miejska Skoczowa,
- jednostki organizacyjne i pomocnicze Gminy Skoczów,
- organizacje społeczne i stowarzyszenia działające na terenie gminy
- co najmniej 25 pełnoletnich osób zamieszkałych na terenie gminy Skoczów.

Tytuł "Zasłużonego" w SKoczowie ustanowiono w 2014 roku, ale po raz pierwszy był przyznany w ubiegłym roku. Pierwsza gala miała miejsce podczas 48. Dni Skoczowa, 14 czerwca 2015 roku, w Teatrze Elektrycznym. Pierwszymi „Zasłużonymi” zostali: Józef Olma (Kiczyce), Jan Szymala (Kowale), ks. Antoni Młoczek (Ochaby), Paweł Sikora (Pierśćciec) i Marek Kamyczek (Skoczów).

Szczegóły w Regulaminie
Wniosek o przyznanie tytułu

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 02-03-2016 07:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Herr Flick
02-03-2016 19:58
Herr Flick
Wg mnie najlepszą kandydatką będzie Pani już była Zastępczyni Burmistrza Skoczowa. Wielu mieszkańców naszego miasta, za jej sprawą, doznało przemiany duchowej.
Herr Flick
02-03-2016 20:09
Herr Flick
Kto może zgłaszać?
- organy Gminy Skoczów- tj. Burmistrz Miasta Skoczowa i Rada Miejska Skoczowa,
- jednostki organizacyjne i pomocnicze Gminy Skoczów,
- organizacje społeczne i stowarzyszenia działające na terenie gminy
- co najmniej 25 pełnoletnich osób zamieszkałych na terenie gminy Skoczów.

Na Burmistrza i Radę nie liczę. Na jednostki organizacyjne Gminy również. Organizacje społeczne odpadają więc proponuję aby 25 chętnych, którzy chcieli poprzeć kandydaturę Byłej Pani VICE, proszę o kontakt na priv. Muszą to być mieszkańcy Gminy Skoczów. Zrobimy zgłoszenie.
Przepierón
02-03-2016 20:37
Przepierón
Ja jestem za kandydaturą, byłej zastępczyni Burmistrza Skoczowa. Bardzo przedsiębiorcza Pani, zrobiła rzecz o której inni kandydaci a zwłaszcza kandydatki nawet by nie pomyślały.
Boog
04-03-2016 02:09
Boog
@Przepierón:
Czego się nie robi by być bliżej Boga :)
krzysztof.mm
04-03-2016 05:30
krzysztof.mm
Nominacja dla rodziny Bacza, za osobisty nieoceniony wkład w wielką i skuteczną, bezkosztową akcję promocyjną Skoczowa w mediach lokalnych i nie tylko.
Marzanna
04-03-2016 08:58
Marzanna
Nie tylko pod tym artykułem ale najwięcej na gazetacodzienna.pl czytałam bardzo negatywne opinie na temat Anny Bacza i nie tylko. Przykro mi to pisać ale Skoczowiacy to chrześcijanie katolicy i ewangelicy i z obydwu wyznań mają spowiedź chociaż inną. Kto z tych opluwający anonimowo przeprosi tę niewinną kobietę. Wszystkie te obelgi rzucane w jej stronę są bezzasadne jeszcze chwila i okaże się że to były zwykłe pomówienia i jak jej wtedy spojrzycie w twarz jak to ma się do waszych sumień. Słowo powiedziane a człowiek zniszczony. Tak chcieliście powrotu proboszcza a do kogo on ma wracać do szkalujących go bez powodu parafian. Smutne to a wszyscy co ich oczerniają czy na portalach czy na ulicy w sklepach i wszędzie gdzie się da. Jesteście maluczcy ludzie. Skoczów nigdy niczym się nie wyróżniał tylko plotkami. Zniszczyło się człowieka i uważa się to za normalne. Powinien być zrobiony zbiorowy pozew do sądu przeciwko tym pomówieniom bo w internecie nikt nie jest anonimowy. Najbardziej nieelegancko zachował się burmistrz tego miasta zwalniając ją z pracy. Czas pokaże kto ma rację plotki nie są powodem zwolnienia i żaden kodeks pracy tego nie zawiera chyba że specjalny w skoczowskim ratuszu. Wstyd mi za Skoczowian.
krzysztof.mm
05-03-2016 05:40
krzysztof.mm
jakoś tak zaleciało faryzejską obłudą...
a może to swąd ignorancji i zaślepienia?
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Najmłodsi stela 118/519/2016

10-12-2016 16:40

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 306komentarzy: 0

Przed 100 laty na łamach prasy na Śląsku Cieszyńskim pisano... (50/12/16)

10-12-2016 14:30

W dzisiejszym przeglądzie prasy sprzed stu lat m.in.: o planach powstania tamy na Olzie, pogrzebie mistrza siodlarskiego Franciszka Drabiny.

wyświetleń: 135komentarzy: 0

Złóż życzenia wideo na OXie! Za darmo!

10-12-2016 12:40

Już za miesiąc Boże Narodzenie. Czas radości, refleksji, rodzinnych spotkań. Wkrótce również sylwester, kiedy z nadzieją witamy Nowy Rok. Zarówno przy pierwszej, jak i drugiej okazji składamy bliskim osobom wiele życzeń.

wyświetleń: 442komentarzy: 2

Masz bezpieczne światła?

10-12-2016 10:05

Ruszyła akcja "Twoje Światła - Twoje Bezpieczeństwo". Będzie ona realizowana od 10 do 21 grudnia we współpracy ze stacjami diagnostycznymi. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

wyświetleń: 813komentarzy: 3

Mikołaj odwiedził nasze dzieci

10-12-2016 08:00

Mikołaj odwiedził dzieci w kilku gminach naszego powiatu. Były prezenty, a więc i uśmiechy na twarzach najmłodszych, którzy na spotkania z tak zacnym gościem przychodzili z rodzicami.

wyświetleń: 470komentarzy: 0

Zmiany w kierownictwie PPSP

09-12-2016 20:00

Od dzisiaj (9 grudnia) cieszyńscy strażacy mają nowego zwierzchnika. Tymczasowo obowiązki Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej pełni dotychczasowy zastępca komendanta mł. Brygadier Jerzy Lazar.

wyświetleń: 2183komentarzy: 3

Gdzie szusować? (odc. 1 sezon 2016/2017)

09-12-2016 18:00

Choć w Skoczowie czy Cieszynie śniegu za bardzo nie widać, w górach biało. Wystartowały już lub „na dniach” startują wyciągi. Gdzie można już szusować?

wyświetleń: 2189komentarzy: 0

Strumień: nowe stawki

09-12-2016 16:05

9 zł miesięcznie od osoby, jeśli odpady komunalne są w sposób selektywny zbierane i odbierane oraz 18 zł miesięcznie od osoby, jeśli odpady komunalne nie są segregowane. Takie stawki uchwalili strumieńscy radni podczas ostatniej sesji.

wyświetleń: 1014komentarzy: 0

Podróże bliskie i dalekie

09-12-2016 14:30

Nowa wystawa w Muzeum Śląska Cieszyńskiego odkrywa przed zwiedzającymi to, co z dalekich podróży przywozili nasi przodkowie.

wyświetleń: 615komentarzy: 0

Pożar restauracji na Równicy

09-12-2016 12:40

Dziś w nocy (8/9.12.2016) palił się drewniany dach restauracji na Równicy w Ustroniu. Działania straży pożarnej trwały do rana.