Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 6599komentarzy: 7

Cieszyn rozbój, Ustroń wypadek

29-02-2016 11:45

Cieszyńscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozboju, którzy na ulicy zaatakowali 25-letniego mężczyznę. Sprawcy pobili swoją ofiarę dla telefonu komórkowego i paczki papierosów. Decyzją sądu, napastnicy najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.
Policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozbioju. Fot. KPP Cieszyn Policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozbioju. Fot. KPP Cieszyn

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek. Wieczorem do komendy policji zgłosił się 25-letni mieszkaniec Cieszyna. Mężczyzna miał widoczne obrażenia głowy. Powiadomił dyżurnego, że na ulicy Hajduka został pobity przez dwóch nieznanych sprawców. Obaj kopali i uderzali pięściami bezbronnego mężczyznę. Po wszystkim zabrali swojej ofierze telefon komórkowy oraz paczkę papierosów i uciekli. Pokrzywdzony trafił do szpitala, gdzie przebywa na leczeniu.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców rozboju. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego na drugi dzień po zgłoszeniu przestępstwa, zatrzymali dwóch napastników. 17 i 20-letni mieszkańcy Cieszyna przyznali się do stawianych im zarzutów. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd postanowił o ich tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.

W niedzielę w Ogrodzonej doszło do kolizji. Tico wpadło do rowu.

Dzisiaj o piątej rano (29 luty) doszło do wypadku w Ustroniu. Na ulicy Konopnickiej 22-letni kierowca BMW stracił panowanie nad pojazdem. Samochód zjechał z drogi i potrącił pieszego, a następnie samochód uderzył w budynek. Poszkodowany pieszy to 37-letni mężczyzna, trafił on z obrażeniami do szpitala. - informuje st. asp. Rafała Domagała, rzecznik cieszyńskiej policji.

Kierowca BMW, który nota bene posiadał uprawnienia do prowadzenia samochodów od kilkunastu dni, był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.


Red.

źródło: ox.pl/KPP Cieszyn
dodał: JB 29-02-2016 11:45
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
29-02-2016 12:11
Przepierón
Jak to możliwe że na prostej drodze stracił panowanie nad pojazdem, ja tam jeżdże i jeszcze nigdy nie straciłem panowania nad moją maszyną. Oddać mu prawo jazdy jak skończy 40-lat, będzie mial dosyć czasu na przemyślenia i żeby zmądrzeć.
janusz s
29-02-2016 14:55
janusz s
Miał prawo jazdy z terminem ważności jak masło :-)
1234567890
29-02-2016 18:41
1234567890
Takie sito drobne w bielskim Wordzie i jeszcze puścili mistrza prostej? Brać za d... gościa który go przepuscil, odebrać uprawnienia instruktora niech do ch... jest sprawiedliwie.
yerbasmakuje
29-02-2016 22:23
yerbasmakuje
Co za barany, zdziesionowali gościa za paczkę fajek i telefon. Już piszę SMS do Ziobry, niech wyhaczą 12 :D
Volvik
01-03-2016 09:48
Volvik
Analogia rozumowania gościa o logo: 1234567890 jest powalająca.
Idąc dalej takim durnym tokiem myślenia to za chwilę dojdziemy do wniosku że powinno się wysterylizować jego ojca, bo przecież on go spłodził.
Czy o taką sprawiedliwość chodzi???
Recepta jest dużo prostsza: we wszystkim co się robi należy używać mózgu - i tylko tyle, albo aż tyle.
1234567890
01-03-2016 10:18
1234567890
Volvik wysterylizować powinno się twojego ojca ale jest juz niestety za pozno:)
Volvik
01-03-2016 11:55
Volvik
Słuchaj no 1234567890 - nie przekraczaj granic! Ja do ciebie nie zwracałem się w tak bezpośredni sposób, ani tym bardziej nie obrażałem twojego ojca. Widzę jednak że masz problem ze zrozumieniem prostej retoryki, użyj więc mózgu, może jeszcze nie jest za późno.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Gość OX.pl - Małgorzata Mendel

21-09-2017 19:30

Gość Ox.pl - Małgorzata Mendel. O najbliższej edycji Festiwalu Viva il canto, akrobatyce finansowej i tangu w Cieszynie. Dyrektor opowiada również o zaproszonych gościach, cenach biletów i festiwalowej publiczności. Dlaczego Jacek Porzycki wspomina też o zielonych oczach, uciszaniu serca i mediolańskiej La Scali? O tym dowiecie się Państwo z dzisiejszego odcinka.

wyświetleń: 475komentarzy: 0

Kiedy można składać reklamację? Konsument zawsze ma możliwość dochodzenia swoich praw

21-09-2017 17:45

Bardzo często podczas różnego rodzaju wyprzedaży można spotkać się z informacją „towar przeceniony nie podlega zwrotowi ani wymianie”. Owszem, oznacza to że jeżeli produkt przestanie nam się z jakiegoś powodu podobać, nie możemy oddać go do sklepu bez podania przyczyny. Jednak nawet wtedy warto zachować dowód zakupu, ponieważ niezależnie od tego, jakie informacje otrzymamy od sprzedawcy, odpowiada on za swój towar nawet przez 2 lata, jeżeli towar jest wadliwy w chwili wydania przy zakupie.

wyświetleń: 496komentarzy: 0

Komunikacja miejska za darmo dla kierowców

21-09-2017 17:20

Już jutro (22.09) z okazji Światowego Dnia bez Samochodu, na terenie Cieszyna przewidziane są rozmaite działania, mające na celu zachęcenie lokalnej społeczności do skorzystania w tym dniu z transportu publicznego, bądź też z rowerów. Nadmierna ilość samochodów od wielu lat stanowi problem polskich miast.

wyświetleń: 2578komentarzy: 2

Wyremontowali wydział

21-09-2017 17:15

W Starostwie po generalnym remoncie w Wydziale Architektury i Budownictwa pojawiło się dziewięć nowych biur.

wyświetleń: 830komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

21-09-2017 15:40

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 296komentarzy: 0

Stany rzek wysokie

21-09-2017 15:00

Pada i będzie padać – tak wieszczą meteorolodzy. Jeśli rzeczywiście – wody będzie przybywać. Już teraz stany niektórych rzek w regionie przekroczyły stan ostrzegawczy, w niektórych zaś zanotowano stan wysoki.

wyświetleń: 8896komentarzy: 0

Droga na Skalite na ukończeniu

21-09-2017 13:45

Na ukończeniu jest projekt drogi z Jaworzynki na Słowację – do Skalitego. Dokonano pierwszego odbioru prac.

wyświetleń: 1825komentarzy: 2

Ligocki i Miasto Cieszyn będą współpracować

21-09-2017 12:15

We wtorek (19.09) utytułowany polski snowboardzista Mateusz Ligocki podpisał list intencyjny z Miastem Cieszyn. Strony zadeklarowały współpracę na rzecz promocji cieszyńskiego sportu.

wyświetleń: 1025komentarzy: 5

Pomóżmy dzieciom wrócić do domu!

21-09-2017 12:05

Już w najbliższą sobotę w Międzyświeciu można pomóc dzieciakom, wychowankom miejscowego Domu Dziecka. Co trzeba zrobić? – wystarczy się dobrze bawić!

wyświetleń: 880komentarzy: 0

Sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się z uczniami w Skoczowie

21-09-2017 10:30

W środę (20.09) z uczniami skoczowskich szkół spotkała się sędzia Anna Maria Wesołowska. Jest to postać bardzo ciekawa, ponieważ oprócz długoletniej praktyki sędziowskiej może również pochwalić się karierą telewizyjną - występuje w jednym z programów starających się ukazać rzeczywistość sali sądowej oraz pracy organów ścigania.