Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2449komentarzy: 11

Cieszyn robi wrażenie - oficjalne logo miasta

26-02-2016 19:00

5 pięciokątów w 5 kolorach, nazwa Cieszyn i hasło ''robi wrażenie'' - tak w formie podstawowej prezentuje się oficjalne już logo Cieszyna. Decyzję w tej sprawie radni podjęli na wczorajszej (25.02) sesji Rady Miejskiej.
Oficjalne logo Cieszyna. Fot: mat.pras. Oficjalne logo Cieszyna. Fot: mat.pras.

Granatowy kwadracik z nazwą Cieszyn stał się już nieco anachroniczny. Teraz Cieszyn robi wrażenie a w swoim nowym, oficjalnym logo dumnie prezentuje pięć pięciokątów w pięciu kolorach. Na wczorajszej (25.02) sesji Rady Miejskiej Cieszyna radni przy dwóch głosach wstrzymujących się podjęli uchwałę w sprawie określenia logo Cieszyna. Z nowym logo mieszkańcy mogli się już zapoznać. Od jakiegoś czasu jest ono bowiem używane, jednak oficjalnie dopiero teraz stało się tym nowym.

Stare logo jak przyznaje w uzasadnieniu do projektu uchwały  Zastępca Burmistrza Aleksander Cierniak nie spełniało dzisiejszych standardów estetycznych, a dodajmy, że powstało w 1998 roku. Nowe logo opracowano w ramach projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej pn. „Program promocji markowych produktów turystycznych Cieszyna” zrealizowanego w 2011 roku. Od czasu powstania nowego logo to stare było używane sporadycznie.

Jak podkreśla Cierniak zmiana uchwały Rady Miejskiej w tym zakresie rozpocznie porządkowanie spraw związanych z promocją miasta. Ułatwi również realizację obecnie opracowywanego projektu pn. Cieszyn/Czeski Cieszyn inEurope, który zakłada m.in. utworzenie katalogu wspólnych polsko-czeskich produktów turystycznych i opracowanie wspólnej dla nich identyfikacji wizualnej zgodnej z logami obu miast – czytamy w uzasadnieniu do projektu.

Na nowe logo w formie podstawowej czyli składające się z sekwencji pięciu pięciokątów w pięciu kolorach z nazwy Cieszyn i hasła „robi wrażenie” oraz w formie uproszczonej w której pomija się hasło, zwrócił na sesji uwagę radny Stanisław Pońc. Nie widzę żadnego związku z naszym miastem. To są figury geometryczne które nic nie mówią, nie tylko mieszkańcom ale szczególnie ludziom spoza miasta – podkreślał.

Głos w tej sprawie zabrała Renata Karpińska z Biura Promocji, Informacji i Turystyki w Cieszynie. Logo w swojej definicji nie jest czymś co musi być związane z historią miasta. To jest po prostu znak graficzny. Istnieją symbole miasta, które są związane z jego historią: herby, sztandary czy inne. (…) Pięć figur ułożonych w takiej sekwencji i zróżnicowanych kolorystycznie ma symbolizować pięć różnych walorów miasta – tłumaczyła Karpińska.

Czy mieszkańcy Cieszyna znają to nowe logo? – pytał Pońc. Myślę, że tak. Od jakiegoś czasu go używamy i z tego co wiem to podoba się mieszkańcom – przyznała Karpińska.

 

MSZ
 

zródło: ox.pl
dodał: MSZ 26-02-2016 19:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (11)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

mako
26-02-2016 19:29
mako
Do mnie jakoś nie przemawia.
1234567890
26-02-2016 19:54
1234567890
Ta robi wrazenie swoja beznadziejnoscia.
Przepierón
26-02-2016 21:22
Przepierón
Na mnie to logo zrobiło takie wrażenie że mi kiszkami zaczło skryncać. Pasuje idealnie do zielonej studni trzech braci. Ciekaw jestem ile to nazwijmy już "logo" kosztowało? Jakaś firma musiła się nieźle napracować żeby taki obciach zrobić, zapewne opłaciło się.
marian1951
26-02-2016 22:15
marian1951
Rozpiera mnie duma.Takie proste,że aż genialne.
undecybel
26-02-2016 22:52
undecybel
Cosik im sie to logo rozjechało, Skoczów mo tyn model dookoła i o jedyn sześciokąt wiyncyj o czornej kropce nie wspomne. Ciekawe skąd prziszła moda na te kombinacje. Kiery byl piyrwszy?
koszor
27-02-2016 06:52
koszor
Kolorowe. Dobrze, że nie tęcza. Podobne klocki dzieciaki w przedszkolu gryzmolą, byłoby taniej.
dawidcieszynski
27-02-2016 13:52
dawidcieszynski
L O G O ............ przedszkola T A K ............ ale CIESZYNA :-(
kubulek51
27-02-2016 17:00
kubulek51
POTWOREK."Stare logo jak przyznaje w uzasadnieniu do projektu uchwały Zastępca Burmistrza Aleksander Cierniak nie spełniało dzisiejszych standardów estetycznych, a dodajmy, że powstało w 1998 roku."
A to jest ESTETYCZNE DO BULU jakby napisał B.Komorowski.
PS. Mieszkańcy uważam maja prawo wiedzieć ile to cudo kosztowało i kto jest autorem tego maszkarona.
yamah
29-02-2016 09:00
yamah
cyt: ... "Teraz Cieszyn robi wrażenie a w swoim nowym, oficjalnym logo dumnie prezentuje pięć pięciokątów w pięciu kolorach"...
Ktoś tu chyba nie rozumie znaczenia słów "duma" i "prezencja", a wrażenie to, to może robi , ale chyba tylko na tych orientacyjnie innych.
neoplus
29-02-2016 12:31
neoplus
Pięć kolorów symbolizuje 5 znaczących miejsc w powiecie cieszyńskim, tj. Cieszyn, Skoczów, Ustroń, Wisła i Zebrzydowice.
Volvik
01-03-2016 10:14
Volvik
do neoplus - ...aśśś wymyślił... A Strumień to co (?), od macochy...
A poza tym to ma być logo miasta Cieszyna, a nie logo powiatu (Uchwały Rady Miasta Cieszyna nie sięgają tak daleko), więc chyba jesteś w błędzie drogi miłośniku kolorów..
Dla mnie to jakaś żenująca dziecinada, zwykła drwina i niepotrzebne trwonienie miejskich (naszych) pieniędzy.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

3 grudnia - Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

03-12-2016 13:00

W 1992 roku Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) ustanowiło dzień 3 grudnia „Międzynarodowym Dniem Niepełnosprawnych”. Od tego roku w grudniu spotykają się na wspólnym świętowaniu tego święta.

wyświetleń: 194komentarzy: 0

Bieg z tytułami

03-12-2016 11:10

Organizowany w Brennej Bieg o Breńskie Kierpce został został uhonorowany tytułem Złotej Kozicy dla Najlepszego Biegu Górskiego w Stylu Anglosaskim w Polsce w 2016 r.

wyświetleń: 188komentarzy: 0

Może ukrywa się gdzieś obok? Europol poszukuje najgroźniejszych przestępców

03-12-2016 09:20

Zabójcy, porywacze, terroryści, przemytnicy narkotyków i inni – 60 osób skazanych lub podejrzanych o popełnienia najpoważniejszych przestępstw figuruje na liście Europolu. Figurujący na liście zabili lub w nieodwracalny sposób zmienili życie swoich ofiar.

wyświetleń: 2353komentarzy: 1

Odblask (nie tylko) dla dzieci

03-12-2016 07:30

Ruszyła druga edycja akcji „Świeć przykładem nie tylko w Adwencie”. Bielsko-żywiecka Caritas, Wydział Ruchu Drogowego Policji i Towarzystwo Ubezpieczeniowe "Saltus" chcą wspólnie zadbać o bezpieczeństwo pieszych w okresie jesienno-zimowym na drodze. Zamierzają w tym roku rozdać, głównie seniorom, 7 tys. elementów odblaskowych.

wyświetleń: 283komentarzy: 0

Węzeł przesiadkowy i galeria handlowa już za rok?

02-12-2016 20:00

Wyłoniono wykonawcę na budowę zintegrowanego węzła przesiadkowego w Cieszynie. Jak informuje cieszyński magistrat inwestycja ta powinna zakończyć się pod koniec 2017 roku. Również w tym czasie, jeżeli wszystko pójdzie według zamierzonych planów, oddana do użytku zostanie galeria handlowa "Stela''.

wyświetleń: 6654komentarzy: 0

Drugi Międzynarodowy Festiwal Muzyki im. Prof. Józefa Świdra, Cieszyn, Śląsk Cieszyński i Katowice

02-12-2016 17:40

Już po raz drugi w dniach 7-11 grudnia Śląsk Cieszyński stanie się muzycznym sercem Polski za sprawą Festiwalu Muzyki im. Prof. Józefa Świdra. Postać wyjątkowego pedagoga i kompozytora jest dla organizatorów Festiwalu inspiracją dla rozwijania i propagowania muzyki chóralnej oraz dokonań twórców pochodzących ze Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 479komentarzy: 0

Sztuka antidotum na chorobę

02-12-2016 16:40

W Galerii Zmiennej Szpitala Śląskiego w Cieszynie od 1 grudnia dostępna jest wystawa obrazów ze skóry autorstwa Reginy Zachurzok. Sztuka jest dla niej wszystkim - lekarstwem na chorobę, zapomnieniem, odprężeniem i ogromną radością.

wyświetleń: 425komentarzy: 0

Akcja odśnieżanie

02-12-2016 14:40

Za nami pierwszy śnieg. To czas szczególny dla kierowców z powodu zasypywanych przez biały puch dróg. Przygotowaliśmy dla Was listę odpowiedzialnych za odśnieżanie instytucji w każdej gminie.

wyświetleń: 3060komentarzy: 0

Niebawem Godzina łaski

02-12-2016 13:10

8 grudnia w kościele katolickim obchodzone jest Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. To szczególnym dzień, w którym dostąpić można szczególnych łask.

wyświetleń: 1820komentarzy: 6

Narkotyki w liście...

02-12-2016 12:20

Jak się okazuje, aby przemycić do więzienia narkotyki, trzeba wykazać się nie lada pomysłowością, jednak pracowników SW ciężko oszukać.