Wiadomości

Wkrótce w regionie

Styczeń 2017
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

wyświetleń: 2526komentarzy: 11

Cieszyn robi wrażenie - oficjalne logo miasta

26-02-2016 19:00

5 pięciokątów w 5 kolorach, nazwa Cieszyn i hasło ''robi wrażenie'' - tak w formie podstawowej prezentuje się oficjalne już logo Cieszyna. Decyzję w tej sprawie radni podjęli na wczorajszej (25.02) sesji Rady Miejskiej.
Oficjalne logo Cieszyna. Fot: mat.pras. Oficjalne logo Cieszyna. Fot: mat.pras.

Granatowy kwadracik z nazwą Cieszyn stał się już nieco anachroniczny. Teraz Cieszyn robi wrażenie a w swoim nowym, oficjalnym logo dumnie prezentuje pięć pięciokątów w pięciu kolorach. Na wczorajszej (25.02) sesji Rady Miejskiej Cieszyna radni przy dwóch głosach wstrzymujących się podjęli uchwałę w sprawie określenia logo Cieszyna. Z nowym logo mieszkańcy mogli się już zapoznać. Od jakiegoś czasu jest ono bowiem używane, jednak oficjalnie dopiero teraz stało się tym nowym.

Stare logo jak przyznaje w uzasadnieniu do projektu uchwały  Zastępca Burmistrza Aleksander Cierniak nie spełniało dzisiejszych standardów estetycznych, a dodajmy, że powstało w 1998 roku. Nowe logo opracowano w ramach projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej pn. „Program promocji markowych produktów turystycznych Cieszyna” zrealizowanego w 2011 roku. Od czasu powstania nowego logo to stare było używane sporadycznie.

Jak podkreśla Cierniak zmiana uchwały Rady Miejskiej w tym zakresie rozpocznie porządkowanie spraw związanych z promocją miasta. Ułatwi również realizację obecnie opracowywanego projektu pn. Cieszyn/Czeski Cieszyn inEurope, który zakłada m.in. utworzenie katalogu wspólnych polsko-czeskich produktów turystycznych i opracowanie wspólnej dla nich identyfikacji wizualnej zgodnej z logami obu miast – czytamy w uzasadnieniu do projektu.

Na nowe logo w formie podstawowej czyli składające się z sekwencji pięciu pięciokątów w pięciu kolorach z nazwy Cieszyn i hasła „robi wrażenie” oraz w formie uproszczonej w której pomija się hasło, zwrócił na sesji uwagę radny Stanisław Pońc. Nie widzę żadnego związku z naszym miastem. To są figury geometryczne które nic nie mówią, nie tylko mieszkańcom ale szczególnie ludziom spoza miasta – podkreślał.

Głos w tej sprawie zabrała Renata Karpińska z Biura Promocji, Informacji i Turystyki w Cieszynie. Logo w swojej definicji nie jest czymś co musi być związane z historią miasta. To jest po prostu znak graficzny. Istnieją symbole miasta, które są związane z jego historią: herby, sztandary czy inne. (…) Pięć figur ułożonych w takiej sekwencji i zróżnicowanych kolorystycznie ma symbolizować pięć różnych walorów miasta – tłumaczyła Karpińska.

Czy mieszkańcy Cieszyna znają to nowe logo? – pytał Pońc. Myślę, że tak. Od jakiegoś czasu go używamy i z tego co wiem to podoba się mieszkańcom – przyznała Karpińska.

 

MSZ
 

zródło: ox.pl
dodał: MSZ 26-02-2016 19:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (11)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

mako
26-02-2016 19:29
mako
Do mnie jakoś nie przemawia.
1234567890
26-02-2016 19:54
1234567890
Ta robi wrazenie swoja beznadziejnoscia.
Przepierón
26-02-2016 21:22
Przepierón
Na mnie to logo zrobiło takie wrażenie że mi kiszkami zaczło skryncać. Pasuje idealnie do zielonej studni trzech braci. Ciekaw jestem ile to nazwijmy już "logo" kosztowało? Jakaś firma musiła się nieźle napracować żeby taki obciach zrobić, zapewne opłaciło się.
marian1951
26-02-2016 22:15
marian1951
Rozpiera mnie duma.Takie proste,że aż genialne.
undecybel
26-02-2016 22:52
undecybel
Cosik im sie to logo rozjechało, Skoczów mo tyn model dookoła i o jedyn sześciokąt wiyncyj o czornej kropce nie wspomne. Ciekawe skąd prziszła moda na te kombinacje. Kiery byl piyrwszy?
koszor
27-02-2016 06:52
koszor
Kolorowe. Dobrze, że nie tęcza. Podobne klocki dzieciaki w przedszkolu gryzmolą, byłoby taniej.
dawidcieszynski
27-02-2016 13:52
dawidcieszynski
L O G O ............ przedszkola T A K ............ ale CIESZYNA :-(
kubulek51
27-02-2016 17:00
kubulek51
POTWOREK."Stare logo jak przyznaje w uzasadnieniu do projektu uchwały Zastępca Burmistrza Aleksander Cierniak nie spełniało dzisiejszych standardów estetycznych, a dodajmy, że powstało w 1998 roku."
A to jest ESTETYCZNE DO BULU jakby napisał B.Komorowski.
PS. Mieszkańcy uważam maja prawo wiedzieć ile to cudo kosztowało i kto jest autorem tego maszkarona.
yamah
29-02-2016 09:00
yamah
cyt: ... "Teraz Cieszyn robi wrażenie a w swoim nowym, oficjalnym logo dumnie prezentuje pięć pięciokątów w pięciu kolorach"...
Ktoś tu chyba nie rozumie znaczenia słów "duma" i "prezencja", a wrażenie to, to może robi , ale chyba tylko na tych orientacyjnie innych.
neoplus
29-02-2016 12:31
neoplus
Pięć kolorów symbolizuje 5 znaczących miejsc w powiecie cieszyńskim, tj. Cieszyn, Skoczów, Ustroń, Wisła i Zebrzydowice.
Volvik
01-03-2016 10:14
Volvik
do neoplus - ...aśśś wymyślił... A Strumień to co (?), od macochy...
A poza tym to ma być logo miasta Cieszyna, a nie logo powiatu (Uchwały Rady Miasta Cieszyna nie sięgają tak daleko), więc chyba jesteś w błędzie drogi miłośniku kolorów..
Dla mnie to jakaś żenująca dziecinada, zwykła drwina i niepotrzebne trwonienie miejskich (naszych) pieniędzy.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

W Wiśle o... Wiśle

23-01-2017 16:35

Trwa Rok rzeki Wisły, wiele instytucji z tej okazji przyczynia się do upowszechnienia wiedzy o Królowej Polskich Rzek. Nie inaczej jest w – nomen omen – Wiśle, gdzie Miejska Biblioteka zorganizowała z tej okazji serię konkursów i tematyczne ferie zimowe.

wyświetleń: 128komentarzy: 0

Rewitalizacja linii w Chybiu i Strumieniu

23-01-2017 14:45

Jeszcze w tym roku ruszy przebudowa linii kolejowej między Chybiem a Nędzą. Co prawda w naszym regionie nie ma kursów osobowych na tej linii, jednak sprawniejszy ma być przewóz węgla i innych towarów. Wyremontowany ma być m.in most kolejowy nad Wisłą w Strumieniu.

wyświetleń: 778komentarzy: 0

Wypowiedz się w kwestii uchwały!

23-01-2017 13:00

Trwają konsultacje społeczne projektu uchwały Sejmiku Województwa Śląskiego w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląskiego ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.

wyświetleń: 1997komentarzy: 5

Klaudia czeka na pomoc

23-01-2017 11:10

Nie mówi, nie chodzi, ale cieszy się z życia i dużo uśmiecha. Klaudia z Chybia czeka na Wasze wsparcie.

wyświetleń: 1134komentarzy: 0

Biegali w Tomaszowie

23-01-2017 09:20

W miniony weekend (21-22.01) w Tomaszowie Lubelskim odbyły się kolejne zawody z cyklu Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska”. Nieźle, choć nieco gorzej niż przed tygodniem, poszło młodym biegaczom i biegaczkom z regionu.

wyświetleń: 237komentarzy: 0

Dla kogo 1%? Sprawdź listę OPP z regionu!

23-01-2017 07:30

Co roku, od 12 lat, możesz wesprzeć swoim jednym procentem wybraną przez siebie Organizację Pożytku Publicznego. Czasami wydaje się, że to niewiele, ale w sumie, licząc wszystkich podatników, to kilkaset milionów, a więc i konkretna pomoc.

wyświetleń: 984komentarzy: 2

Miłośnicy turystyki kolarskiej spod znaku Ondraszka wybrali nowy zarząd klubu

22-01-2017 19:10

Na walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym 20 stycznia spotkali się miłośnicy zorganizowanego kolarstwa, członkowie Turystycznego Klubu Kolarskiego "Ondraszek" przy Oddziale PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie.

wyświetleń: 1312komentarzy: 1

Stoch znów na Podium. Piotr Żyła ciągle w formie.

22-01-2017 18:40

Po wczorajszym (21.01.2017) drużynowym konkursie skoków narciarskich w Zakopanem w których nasza reprezentacja w składzie – Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot wywalczyła srebrny medal przyszła dziś (22.01.2017) w stolicy polskich Tatr kolej na turniej indywidualny.

wyświetleń: 1210komentarzy: 0

EkoKarlik dla Chybia

22-01-2017 17:55

Gmina Chybie została laureatem konkursu EkoKarlik 2016. W imieniu Wójta Gminy Chybie statuetkę odebrał Sekretarz Gminy - Andrzej Bura. Konkurs  skierowany był do przedsiębiorców, spółdzielni oraz jednostek samorządu terytorialnego i samorządu gospodarczego z terenu województwa śląskiego.

wyświetleń: 587komentarzy: 0

Odeszła dr Barbara Żebrokowa

22-01-2017 17:50

W dniu 19 stycznia w wieku 71 lat zmarła dr Barbara Żebrokowa. Przez ponad 40 lat była pracownikiem naukowym Uniwersytetu Śląskiego, jakiś czas wykładała również w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.