Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2801komentarzy: 11

Cieszyn robi wrażenie - oficjalne logo miasta

26-02-2016 19:00

5 pięciokątów w 5 kolorach, nazwa Cieszyn i hasło ''robi wrażenie'' - tak w formie podstawowej prezentuje się oficjalne już logo Cieszyna. Decyzję w tej sprawie radni podjęli na wczorajszej (25.02) sesji Rady Miejskiej.
Oficjalne logo Cieszyna. Fot: mat.pras. Oficjalne logo Cieszyna. Fot: mat.pras.

Granatowy kwadracik z nazwą Cieszyn stał się już nieco anachroniczny. Teraz Cieszyn robi wrażenie a w swoim nowym, oficjalnym logo dumnie prezentuje pięć pięciokątów w pięciu kolorach. Na wczorajszej (25.02) sesji Rady Miejskiej Cieszyna radni przy dwóch głosach wstrzymujących się podjęli uchwałę w sprawie określenia logo Cieszyna. Z nowym logo mieszkańcy mogli się już zapoznać. Od jakiegoś czasu jest ono bowiem używane, jednak oficjalnie dopiero teraz stało się tym nowym.

Stare logo jak przyznaje w uzasadnieniu do projektu uchwały  Zastępca Burmistrza Aleksander Cierniak nie spełniało dzisiejszych standardów estetycznych, a dodajmy, że powstało w 1998 roku. Nowe logo opracowano w ramach projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej pn. „Program promocji markowych produktów turystycznych Cieszyna” zrealizowanego w 2011 roku. Od czasu powstania nowego logo to stare było używane sporadycznie.

Jak podkreśla Cierniak zmiana uchwały Rady Miejskiej w tym zakresie rozpocznie porządkowanie spraw związanych z promocją miasta. Ułatwi również realizację obecnie opracowywanego projektu pn. Cieszyn/Czeski Cieszyn inEurope, który zakłada m.in. utworzenie katalogu wspólnych polsko-czeskich produktów turystycznych i opracowanie wspólnej dla nich identyfikacji wizualnej zgodnej z logami obu miast – czytamy w uzasadnieniu do projektu.

Na nowe logo w formie podstawowej czyli składające się z sekwencji pięciu pięciokątów w pięciu kolorach z nazwy Cieszyn i hasła „robi wrażenie” oraz w formie uproszczonej w której pomija się hasło, zwrócił na sesji uwagę radny Stanisław Pońc. Nie widzę żadnego związku z naszym miastem. To są figury geometryczne które nic nie mówią, nie tylko mieszkańcom ale szczególnie ludziom spoza miasta – podkreślał.

Głos w tej sprawie zabrała Renata Karpińska z Biura Promocji, Informacji i Turystyki w Cieszynie. Logo w swojej definicji nie jest czymś co musi być związane z historią miasta. To jest po prostu znak graficzny. Istnieją symbole miasta, które są związane z jego historią: herby, sztandary czy inne. (…) Pięć figur ułożonych w takiej sekwencji i zróżnicowanych kolorystycznie ma symbolizować pięć różnych walorów miasta – tłumaczyła Karpińska.

Czy mieszkańcy Cieszyna znają to nowe logo? – pytał Pońc. Myślę, że tak. Od jakiegoś czasu go używamy i z tego co wiem to podoba się mieszkańcom – przyznała Karpińska.

 

MSZ
 

zródło: ox.pl
dodał: MSZ 26-02-2016 19:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (11)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

mako
26-02-2016 19:29
mako
Do mnie jakoś nie przemawia.
1234567890
26-02-2016 19:54
1234567890
Ta robi wrazenie swoja beznadziejnoscia.
Przepierón
26-02-2016 21:22
Przepierón
Na mnie to logo zrobiło takie wrażenie że mi kiszkami zaczło skryncać. Pasuje idealnie do zielonej studni trzech braci. Ciekaw jestem ile to nazwijmy już "logo" kosztowało? Jakaś firma musiła się nieźle napracować żeby taki obciach zrobić, zapewne opłaciło się.
marian1951
26-02-2016 22:15
marian1951
Rozpiera mnie duma.Takie proste,że aż genialne.
undecybel
26-02-2016 22:52
undecybel
Cosik im sie to logo rozjechało, Skoczów mo tyn model dookoła i o jedyn sześciokąt wiyncyj o czornej kropce nie wspomne. Ciekawe skąd prziszła moda na te kombinacje. Kiery byl piyrwszy?
koszor
27-02-2016 06:52
koszor
Kolorowe. Dobrze, że nie tęcza. Podobne klocki dzieciaki w przedszkolu gryzmolą, byłoby taniej.
dawidcieszynski
27-02-2016 13:52
dawidcieszynski
L O G O ............ przedszkola T A K ............ ale CIESZYNA :-(
kubulek51
27-02-2016 17:00
kubulek51
POTWOREK."Stare logo jak przyznaje w uzasadnieniu do projektu uchwały Zastępca Burmistrza Aleksander Cierniak nie spełniało dzisiejszych standardów estetycznych, a dodajmy, że powstało w 1998 roku."
A to jest ESTETYCZNE DO BULU jakby napisał B.Komorowski.
PS. Mieszkańcy uważam maja prawo wiedzieć ile to cudo kosztowało i kto jest autorem tego maszkarona.
yamah
29-02-2016 09:00
yamah
cyt: ... "Teraz Cieszyn robi wrażenie a w swoim nowym, oficjalnym logo dumnie prezentuje pięć pięciokątów w pięciu kolorach"...
Ktoś tu chyba nie rozumie znaczenia słów "duma" i "prezencja", a wrażenie to, to może robi , ale chyba tylko na tych orientacyjnie innych.
neoplus
29-02-2016 12:31
neoplus
Pięć kolorów symbolizuje 5 znaczących miejsc w powiecie cieszyńskim, tj. Cieszyn, Skoczów, Ustroń, Wisła i Zebrzydowice.
Volvik
01-03-2016 10:14
Volvik
do neoplus - ...aśśś wymyślił... A Strumień to co (?), od macochy...
A poza tym to ma być logo miasta Cieszyna, a nie logo powiatu (Uchwały Rady Miasta Cieszyna nie sięgają tak daleko), więc chyba jesteś w błędzie drogi miłośniku kolorów..
Dla mnie to jakaś żenująca dziecinada, zwykła drwina i niepotrzebne trwonienie miejskich (naszych) pieniędzy.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Minął Tydzień

29-05-2017 19:10

Witajcie w kolejnym odcinku programu 'Minął tydzień'. To skrót najważniejszych wydarzeń z regionu wybranych dla Was przez redaktorów Portalu.

wyświetleń: 14komentarzy: 0

Rywalizowali na plaży w Wiśle

29-05-2017 18:00

Na wiślańskiej plaży, usypanej na rynku, przez ostatni weekend – 26-28 maja rywalizowały pary w siatkówce plażowej w ramach turnieju - Beskidzka Plaża 2017 i Młoda Plaża 2017.

wyświetleń: 142komentarzy: 0

Wideoflesz - IX Turniej Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych

29-05-2017 17:00

W sobotę (27.05) na terenie Domu Dziecka w Międzyświeciu odbył się IX Turniej Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych. W imprezie wzięło udział około 200 osób.

wyświetleń: 220komentarzy: 0

Dofinansowali wieś

29-05-2017 15:50

Rozstrzygnięto nabór wniosków do dofinansowania w ramach Krajowej Sieci Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dofinansowanie na łączną kwotę blisko pół miliona złotych otrzyma 16 projektów, w tym projekt z Chybia i Strumienia.

wyświetleń: 316komentarzy: 0

Jechali, krzyczeli i straszyli...

29-05-2017 15:30

Jeździli całą szerokością ulicy, zatrzymywali się i krzyczeli do przechodniów. Jak się okazało pojazdem poruszały się osoby narodowości Romskiej – zostali zatrzymani i przekazani policji.

wyświetleń: 1358komentarzy: 3

Skoczów biega

29-05-2017 14:00

W piątek 26 maja po raz piąty odbyła się impreza Skoczów biega w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega. Udział wzięło ponad 1000 uczniów i przedszkolaków z gminy Skoczów.Do przebiegnięcia były następujące dystanse: Przedszkola – bieg na dystansie 400 m (bieżnia Stadionu Miejskiego).

wyświetleń: 475komentarzy: 0

Wypadek w Ustroniu

29-05-2017 13:25

Dziś (29.05) do południa na ul. Kojzara w Ustroniu doszło do nieszczęśliwego wypadku.

wyświetleń: 6981komentarzy: 5

Pieniądze na malowidło i zamek

29-05-2017 12:30

Radni sejmiku śląskiego przeznaczyli pieniądze na prace konserwatorskie. Na liście znalazły się dwie pozycje z regionu.

wyświetleń: 640komentarzy: 0

Wędkarska rywalizacja najmłodszych

29-05-2017 11:20

Najpierw zgłoszenia, później losowanie stanowisk i w końcu dwugodzinna rywalizacja - kto zdobędzie więcej punktów. Tak wyglądały zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka jakie rozegrano przy pięknej pogodzie w sobotę  27.05.2016  na Stawie Młyńszczok w Zebrzydowicach.

wyświetleń: 864komentarzy: 0

Kolizja w Międzyświeciu

29-05-2017 10:30

Dziś rano (29.05) doszło do kolizji samochodów osobowych w Międzyświeciu.