Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2231komentarzy: 11

Cieszyn robi wrażenie - oficjalne logo miasta

26-02-2016 19:00

5 pięciokątów w 5 kolorach, nazwa Cieszyn i hasło ''robi wrażenie'' - tak w formie podstawowej prezentuje się oficjalne już logo Cieszyna. Decyzję w tej sprawie radni podjęli na wczorajszej (25.02) sesji Rady Miejskiej.
Cieszyn robi wrażenie - oficjalne logo miasta Oficjalne logo Cieszyna. Fot: mat.pras.

Granatowy kwadracik z nazwą Cieszyn stał się już nieco anachroniczny. Teraz Cieszyn robi wrażenie a w swoim nowym, oficjalnym logo dumnie prezentuje pięć pięciokątów w pięciu kolorach. Na wczorajszej (25.02) sesji Rady Miejskiej Cieszyna radni przy dwóch głosach wstrzymujących się podjęli uchwałę w sprawie określenia logo Cieszyna. Z nowym logo mieszkańcy mogli się już zapoznać. Od jakiegoś czasu jest ono bowiem używane, jednak oficjalnie dopiero teraz stało się tym nowym.

Stare logo jak przyznaje w uzasadnieniu do projektu uchwały  Zastępca Burmistrza Aleksander Cierniak nie spełniało dzisiejszych standardów estetycznych, a dodajmy, że powstało w 1998 roku. Nowe logo opracowano w ramach projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej pn. „Program promocji markowych produktów turystycznych Cieszyna” zrealizowanego w 2011 roku. Od czasu powstania nowego logo to stare było używane sporadycznie.

Jak podkreśla Cierniak zmiana uchwały Rady Miejskiej w tym zakresie rozpocznie porządkowanie spraw związanych z promocją miasta. Ułatwi również realizację obecnie opracowywanego projektu pn. Cieszyn/Czeski Cieszyn inEurope, który zakłada m.in. utworzenie katalogu wspólnych polsko-czeskich produktów turystycznych i opracowanie wspólnej dla nich identyfikacji wizualnej zgodnej z logami obu miast – czytamy w uzasadnieniu do projektu.

Na nowe logo w formie podstawowej czyli składające się z sekwencji pięciu pięciokątów w pięciu kolorach z nazwy Cieszyn i hasła „robi wrażenie” oraz w formie uproszczonej w której pomija się hasło, zwrócił na sesji uwagę radny Stanisław Pońc. Nie widzę żadnego związku z naszym miastem. To są figury geometryczne które nic nie mówią, nie tylko mieszkańcom ale szczególnie ludziom spoza miasta – podkreślał.

Głos w tej sprawie zabrała Renata Karpińska z Biura Promocji, Informacji i Turystyki w Cieszynie. Logo w swojej definicji nie jest czymś co musi być związane z historią miasta. To jest po prostu znak graficzny. Istnieją symbole miasta, które są związane z jego historią: herby, sztandary czy inne. (…) Pięć figur ułożonych w takiej sekwencji i zróżnicowanych kolorystycznie ma symbolizować pięć różnych walorów miasta – tłumaczyła Karpińska.

Czy mieszkańcy Cieszyna znają to nowe logo? – pytał Pońc. Myślę, że tak. Od jakiegoś czasu go używamy i z tego co wiem to podoba się mieszkańcom – przyznała Karpińska.

 

MSZ
 

zródło: ox.pl
dodał: MSZ 26-02-2016 19:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (11)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

mako
26-02-2016 19:29
mako
Do mnie jakoś nie przemawia.
1234567890
26-02-2016 19:54
1234567890
Ta robi wrazenie swoja beznadziejnoscia.
Przepierón
26-02-2016 21:22
Przepierón
Na mnie to logo zrobiło takie wrażenie że mi kiszkami zaczło skryncać. Pasuje idealnie do zielonej studni trzech braci. Ciekaw jestem ile to nazwijmy już "logo" kosztowało? Jakaś firma musiła się nieźle napracować żeby taki obciach zrobić, zapewne opłaciło się.
marian1951
26-02-2016 22:15
marian1951
Rozpiera mnie duma.Takie proste,że aż genialne.
undecybel
26-02-2016 22:52
undecybel
Cosik im sie to logo rozjechało, Skoczów mo tyn model dookoła i o jedyn sześciokąt wiyncyj o czornej kropce nie wspomne. Ciekawe skąd prziszła moda na te kombinacje. Kiery byl piyrwszy?
koszor
27-02-2016 06:52
koszor
Kolorowe. Dobrze, że nie tęcza. Podobne klocki dzieciaki w przedszkolu gryzmolą, byłoby taniej.
dawidcieszynski
27-02-2016 13:52
dawidcieszynski
L O G O ............ przedszkola T A K ............ ale CIESZYNA :-(
kubulek51
27-02-2016 17:00
kubulek51
POTWOREK."Stare logo jak przyznaje w uzasadnieniu do projektu uchwały Zastępca Burmistrza Aleksander Cierniak nie spełniało dzisiejszych standardów estetycznych, a dodajmy, że powstało w 1998 roku."
A to jest ESTETYCZNE DO BULU jakby napisał B.Komorowski.
PS. Mieszkańcy uważam maja prawo wiedzieć ile to cudo kosztowało i kto jest autorem tego maszkarona.
yamah
29-02-2016 09:00
yamah
cyt: ... "Teraz Cieszyn robi wrażenie a w swoim nowym, oficjalnym logo dumnie prezentuje pięć pięciokątów w pięciu kolorach"...
Ktoś tu chyba nie rozumie znaczenia słów "duma" i "prezencja", a wrażenie to, to może robi , ale chyba tylko na tych orientacyjnie innych.
neoplus
29-02-2016 12:31
neoplus
Pięć kolorów symbolizuje 5 znaczących miejsc w powiecie cieszyńskim, tj. Cieszyn, Skoczów, Ustroń, Wisła i Zebrzydowice.
Volvik
01-03-2016 10:14
Volvik
do neoplus - ...aśśś wymyślił... A Strumień to co (?), od macochy...
A poza tym to ma być logo miasta Cieszyna, a nie logo powiatu (Uchwały Rady Miasta Cieszyna nie sięgają tak daleko), więc chyba jesteś w błędzie drogi miłośniku kolorów..
Dla mnie to jakaś żenująca dziecinada, zwykła drwina i niepotrzebne trwonienie miejskich (naszych) pieniędzy.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Z dyrektora na likwidatora

26-08-2016 19:00

Na czwartkowej sesji cieszyńscy radni podjęli uchwałę o likwidacji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jednostka ma zakończyć działalność 31 grudnia tego roku.

wyświetleń: 94komentarzy: 0

Wspomnienia ze Światowych Dni Młodzieży

26-08-2016 17:00

Wprawdzie Światowe Dni Młodzieży już dawno za nami, mamy dla Was jednak garść wspomnień z tego, ważnego dla wielu, wydarzenia. Dziś o gościach z Francji, którzy przebywali w skoczowskiej rodzinie oraz o Włochach, którzy gościli w Ustroniu.

wyświetleń: 274komentarzy: 1

Wisła: Dworzec nadal będzie

26-08-2016 16:00

Autobusy będą normalnie zatrzymywać się na terenie dworca autobusowego w Wiśle – włodarze uspokaja.

wyświetleń: 338komentarzy: 0

Kajto 3. po kwalifikacjach

26-08-2016 15:30

Kajetanowicz i Baran osiągnęli trzeci czas na kwalifikacjach do Rajdu Barum. Dziś (26.08) wieczorem miejski odcinek w Zlinie rozpocznie walkę.

wyświetleń: 168komentarzy: 0

Barum: najtrudny debiut Tomaszczyka

26-08-2016 15:10

Jerzy Tomaszczyk i Łukasz Sitek – wiceliderzy czeskiego Pucharu Opla Adama już w najbliższy weekend staną na starcie najtrudniejszej rundy sezonu. Będzie nią najważniejsza impreza w czeskich sportach motorowych – Rajd Barum, w którym załoga Ulter Sport Rally Team powalczy o powrót na prowadzenie w klasyfikacji XTG Opel Adam Cup.

wyświetleń: 252komentarzy: 0

Od trzech lat znęcał się nad swoją rodziną

26-08-2016 13:45

W Strumienia kobieta powiadomiła policjantów, że obawia się męża, który znęca się nad jej rodziną. Jak się okazuje gehenna w tym domu trwała od trzech lat.

wyświetleń: 1676komentarzy: 1

Biblioteka w Wiśle, Ogród Dwóch Brzegów w Cieszynie, a może skoczowski park na Górnym Borze?

26-08-2016 12:45

Biblioteka w Wiśle, Ogród Dwóch Brzegów w Cieszynie, a może skoczowski park na Górnym Borze? Która z tych inwestycji zasługuje na miano najlepszej przestrzeni? Zagłosuj!

wyświetleń: 377komentarzy: 0

Pożar ścierniska w Ochabach Małych

26-08-2016 12:00

Z ostatniej chwili: pożar ścierniska w Ochabach Małych.

wyświetleń: 1552komentarzy: 0

Dwujęzyczny oddział Przedszkola w Skoczowie - zapisy wciąż trwają

26-08-2016 11:00

Tego w Skoczowie jeszcze nie było! W Przedszkolu Publicznym nr 4 dzieci będą uczyły się w języku polskim i angielskim zarazem. Zajęcia będą realizowane przez grupę popołudniową w godzinach 12.30-17.30. Organizację edukacji w dwóch językach umożliwił projekt ''Przedszkola nowych możliwości''. Dwujęzyczny oddział startuje już 1 września. Zapisy wciąż trwają!

wyświetleń: 855komentarzy: 0

Najmłodsi stela 83/485/2016

26-08-2016 09:15

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.