Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 7680komentarzy: 11

Mokryszowie wyprzedzili Juroszka w rankingu najbogatszych Polaków miesięcznika Forbes

25-02-2016 17:05

Magazyn Forbes opublikował aktualny ranking Najbogatszych Polaków. W pierwszej 40 znajdują się dwa nazwiska z regionu. Z miejsca 37. na 31. awansowali właściciele Mokate, a z 26. na 37. spadł Zbigniew Juroszek, właściciel społki Atal czy firmy bukmacherskiej Star-Typ Sport.
Mokryszowie wyprzedzili Juroszka w rankingu najbogatszych Polaków miesięcznika Forbes Na liscie najbogatszych Polaków nazwiska z regionu, fot. NG/ox.pl

Magazyn Forbes opublikował kolejny ranking najbogatszych Polaków. Zgodnie z nim na pierwszym miejscu uplasowało się rodzeństwo Sebastian i Dominika Kulczyk, dzieci zmarłego w zeszłym roku Jana Kulczyka. Najbogatsi Polacy dysponują majątkiem 15,9 mld zł. Na drugim miejscu jest założyciel Polsatu, Zygmunt Solorz-Żak z 9,9 mld zł, a trzecią lokatę zajmuje Michał Sołowow z 9,2 mld zł.

Nie najgorzej w zestawieniu radzą sobie milionerzy z regionu. Państwo Mokryszowie – Teresa i Kazimierz Mokrysz, właściciele polskiego przedsiębiorstwa spożywczego "Mokate" z Ustronia, zajmującego się od 1990 roku produkcją kawy, cappuccino i zabielaczy znaleźli się na 31. miejscu. Majątek Mokryszów wycenia się na 856 mln zł. W zeszłym roku było to 630 mln PLN (37. pozycja w rankingu Forbes'a). W latach 2014 i 2013 zajmowała 39. i 40. pozycję.

Wśród najbogatszych Polaków znalazł się też Zbigniew Juroszek, właściciel spółki „Atal” z Cieszyna, zajmującej się budownictwem mieszkaniowym, biurowym i handlowo – magazynowym. Obecnie majątek Zbigniewa Juroszka sięga 819 mln zł., co dało mu 37 pozycję. Rok temu z majątkiem 850 mln PLN obejmował 26. miejsce w rankingu. W latach 2014 i 2013 zajmował kolejno 31. i 59. pozycję.

Pisaliśmy:


red.

zródło: OX.PL/Forbes
dodał: NG 25-02-2016 17:05
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (11)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

zbytkowianin
25-02-2016 18:06
zbytkowianin
niech ktoś napisze jaką kasę bierze na 10go skoro firma ma taką pozycje
RAMZES
25-02-2016 20:03
RAMZES
To pracownicy w tym MOKATE muszą duze pieniazki zarabiac jak firma tak wysoko stoji. Az wam zazdroszcze chyba sie zwolnie i przyjde do was. Szefowie tyle milionów mają, to napewno o was dbaja.
tommy
26-02-2016 17:11
tommy
Może gdyby państwo Mokryszowie otworzyli filię w Etiopii, skoczyli by w rankingach wyżej. Tam da się jeszcze bardziej żerować na innychi, a na ludzkie odruchy na widok sponiewieranych biedaków raczej bym w tym wypadku nie liczył.
Natalia3127
26-02-2016 19:50
Natalia3127
Brawa dla obu rodzin ... za wytrwałość i głowę do biznesu ... zazdrośnicy do roboty
tommy
26-02-2016 23:18
tommy
Brawa? Zazdrosnicy? Ja wchodzę po zwykłym chodniku do domu, w którym czeka na mnie miłość, Mokryszowie po granitowych płytach do rezydencji, w której czeka ochrona, psy i panic room. To najbardziej żałosne zwycięstwo jakie można sobie wyobrazić. Piszę wyłącznie dlatego, że współczuję ludziom zmuszony do pracy dla nich z powodu ubozyzny lokalnego rynku pracy. Ot i cała tajemnica 'sukcesu'...
Natalia3127
27-02-2016 06:24
Natalia3127
:) lata pracy, biznes rozkręcony od zera, kredyty na których dzisiejszy biznes bazuje, ogarniecie mega dużego przedsiębiorstwa :) to jest prawdziwy obraz
sama prowadzę działalność (oczywiście o wiele mniejszą niż w/w rodziny) i jako pracodawca nie mam lekkiego życia, ale sama wybrałam taką drogę ... polecam każdemu, spróbuj a potem oceniaj
doler
27-02-2016 11:12
doler
Natalko weź ty sie pukni kapeczke....nikt nie mówi ze prowadzenie firmy w Polsce jest łatwe podatki zusy us...to jest masakra. Nikt też nie imputuje Państwu Mokrysz zaradności . Ale pytanie jakim kosztem została zbudowana ta firma ...no właśnie wyzyskiem . Znam ludzi pracujących i na produkcji i w biurze...od żadnej osoby nie słyszałem jednego dobrego słowa... `słyszy się tylko wyzysk wyzysk wyzysk nedzne zarobki i tępo pracy jak na dwóch etatach. Pani Mokrysz dobrze kombinuje zatrudnia ludzi za grosze i jeszcze ciągnie kasę z funduszu osób niepełnosprawnych zatrudniając osoby z jakaś grupa inwalidzka ( znajoma ją ma ale zasuwa jak normalny pracownik) .Sukces ta Pani osiąga nie ciężka praca ...a wyzyskiem pracowników i wyciąganiem publicznych pieniędzy z kasy Państwa. Poza tym to bardzo próżni ludzie widzieliście ich rezydencje w Ustroniu ..przypomina się serial Dynastia i dom Caringtonów ....istne wieśniactwo posiadłość przy Wisle widoczna nawet z Czantorii ba z satelity z 2 hektary otoczone z 3m murem sam budynek 2 piętrowy pewnie z 2 tys m kwadratowych wygląda jak belweder albo więcej... Wszedłem ostatnio na strone mokate ...i co możesz tam poczytać historię Pani Mokrysz męża i córki ...próżność próżność wieśniactwo i brak profesjonalizmu to jest strona wielkiej firmy...czy funpage zespołu discopolo. Jeżdżę troch po europie po zakładach produkcyjnych ...i uwierzcie nigdzie nie ma takiej gonitwy jak u nas nigdzie nie ma takiego tępa pracy jak u nas . Jak patrze się na parkingi to stoją samochody pracowników i dyrektórów ..samochody zarzadu może są z 4 5 razy droższe od tych pracowników ... popatrzcie się u nas ...np na mokate mercedesy za 400 tys i zdezelowany 20 letni samochód mojej znajomej który jest wart pewnie 1,5 zł...bo na inny przy tej pensji nie stac ...Wiec jeśli chcesz Natalko komuś gratulowaćto pracowniką że swoją ciężką pracą zbudowali taką potęgę .
tommy
27-02-2016 15:35
tommy
Natalko, w kontekście 'spróbuj, a potem oceniaj', muszę powiedzieć, że spróbowałem obywdu rzeczy. Byłem pracownikiem Mokate i jestem przedsiębiorcą. Nigdy nie zaproponowałbym ciężko pracującym ludziom takich warunków. Nigdy nie traktowałbym swoich pracowników w taki sposób, jak zawsze byli i są tam traktowani. Był jeden jedyny okres normalności - tuż przed kryzysemostatnich lat. Wtedy pracowników trzeba było szukać, rozwieszać ogłoszenia, a i tak chętnych nie było. Wtedy zniknęły beszczelne miny i chamskie komentarze właścicieli i zarządu. Nie można było wywalić ludzi z byle powodu mówiąc, że przed bramą i tak czeka 100 następnych. Życzę Mokryszom powstania 10 dużych firm w okolicy. To by nauczyło szacunku dla ludzi i dzielenia się odrobiną zysku.
acid
27-02-2016 23:24
acid
I co też po sobie zostawią nic nie zabierze ze sobą jeden z drugim,to są puści ludzie z sztucznym uśmiechem jacy oni są szczęśliwi ale cóż boją się chodzą z ochroną ogradzają się murami,nie słyszałem dobrego słowa o Pani Mokrysz od przeciętnego człowieka który zna jej firmę i warunki w jakich pracownicy pracują i jak są traktowani upokarzani, mobbing,monitoring itp nie liczy się już człowiek tylko pieniądze które zarabia,a zarabia dzięki ludziom którzy pracują i to dzięki im ma co ma.Bo sama nic by nie osiągnęła.Wyrazy współczucia dla ów ludzi sukcesu, bo nie mają nic.Biedny zapracował,bogaty skonsumował !
dolislaw
28-02-2016 08:59
dolislaw
tommy- bardzo trafny komentarz.
Wczoraj zastanawiałem się w nad jedna rzeczą czytając ten artykuł, jako, że studiuję techniczny kierunek, postanowiłem to wszystko przełożyć na liczby i uzmysłowić ludziom, którzy gratuluja właścicielom tak wielkich pieniędzy jak bardzo są oni próżni. Łatwo policzyć, że ich roczny dochód był na poziomie 226mln PLN, miesięczny 18,8mln. Zakładając, że pracuje tam 1000 pracowników (nie znam ich liczby, to czysto szacunkowa wartosc)- to czy podniesienie tymże ludziom płac nawet o 1000PLN miesięcznie byłoby w jakiś sposób odczuwalne dla właścicieli? Twierdzę, że nie! Ich miesięczny dochód zmalalby z 18.8 mln PLN na 17.8 mln PLN. Czy przy dochodach na poziomie 17.8 mln PLN miesięcznie mieliby trudno związać koniec z końcem? Skolei pracownicy zarabiajacy 1000PLN miesięcznie więcej bardzo odczuliby podwyżkę w dochodach, a i może byliby w stanie wypracować większy dochód za bardziej uczciwe pieniądze.
Pozdrawiam i jednocześnie polecam przesłuchać piosenkę Luxtorpedy "Pusta studnia".
zbytkowianin
28-02-2016 12:12
zbytkowianin
brawo-dolisłw gbyby pracownicy otrzymali o przykładowe 1000 zł więcej to więcej by sobie kupili i inni też by zarobili
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

W Twoim imieniu: Pchli Targ w Skoczowie

28-07-2016 19:35

Pchli Targ, czyli mydło i powidło, zazwyczaj miernej wartości, ot, zbiór staroci dla fascynatów, koneserów i zapalonych zbieraczy. Czy sprzedający na rynku podczas Pchlego Targu powinni płacić opłatę targową jak regularni handlarze? Zapraszam na kolejny odcinek z serii ''W Twoim imieniu''.

wyświetleń: 1153komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

28-07-2016 17:30

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 1148komentarzy: 0

Trzy dni z książkami

28-07-2016 16:50

To będzie ciekawa propozycja dla miłośników książek. Już jutro, w piątek (29.07) w Ustroniu startuje weekendowe Lato z książkami. Codziennie od rana do wieczora na ustrońskim rynku spotkania czytelnicze, gry i zabawy animacyjne dla dzieci.

wyświetleń: 317komentarzy: 0

Szykują remont Bielskiej i Cieszyńskiej

28-07-2016 15:00

Kilkukilometrowy odcinek drogi powiatowej 4417S, czyli tzw. ''starej drogi'' na Bielsko-Białą pójdzie do remontu. Zarząd Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej planuje m.in. wybudować tam rondo.

wyświetleń: 1841komentarzy: 0

Dla kogo Srebrna Cieszynianka?

28-07-2016 13:05

Laur Srebrnej Cieszynianki to największe wyróżnienie w naszym regionie. Otrzymują go osoby, które poprzez swoje działania na rzecz szeroko rozumianej kultury na Śląsku Cieszyńskim przyczyniły się do promocji naszej ziemi. Jeśli znacie osoby, które powinny zostać w ten sposób uhonorowane, to zgłoście je do 16 września w Waszych gminach.

wyświetleń: 1393komentarzy: 0

Wystawa o św. Janie Sarkandrze

28-07-2016 11:00

Muzeum św. Jana Sarkandra w Skoczowie zaprasza na zaktualizowaną wystawę poświęconą patronowi placówki. Nowością są najnowsze zdjęcia i dokumentacja filmowa z miejsc, z którymi związany był św. Jan Sarkander. Ponadto zobaczyć będzie można eksponaty współczesne męczennikowi ze Skoczowa. Wernisaż odbędzie się 5 sierpnia o godz. 19.

wyświetleń: 1015komentarzy: 4

Kubalonka: trasy cały rok?

28-07-2016 09:20

22 lipca w Urzędzie Miejskim w Wiśle odbyło się spotkanie poświęcone przyszłym losom tras biegowych na Kubalonce. – Cieszę się, że jest zielone światło dla tej inwestycji ze strony kluczowych instytucji – mówi burmistrz Wisły Tomasz Bujok.

wyświetleń: 1197komentarzy: 0

Cieszyn - miastem akademickim cały rok

28-07-2016 07:30

W Cieszynie ma swoją siedzibę jedna z największych uczelni w Polsce – Uniwersytet Śląski. Przedstawiciele społeczności akademickiej włączają się w różnorodne działania na rzecz społeczności lokalnej miasta i regionu.

wyświetleń: 874komentarzy: 0

Kontrole ciągle trwają

27-07-2016 19:00

Niespełna 4 tysiące skontrolowanych pojazdów i 24 tysiące podróżnych – to efekt trzech tygodni działań Straży Granicznej. Od ponad trzech tygodni na granicy południowej obowiązuje tymczasowa kontrola graniczna.

wyświetleń: 2050komentarzy: 4

Niemiec w naszej policji

27-07-2016 17:25

Kommisaranwärter Tobias Kominek - policjant z Wyższej Szkoły Policji w Nordhein - Westfalen w Niemczech odbywa dwutygodniowe praktyki w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie.