Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kontakt24

wyświetleń: 8144komentarzy: 11

Mokryszowie wyprzedzili Juroszka w rankingu najbogatszych Polaków miesięcznika Forbes

25-02-2016 17:05

Magazyn Forbes opublikował aktualny ranking Najbogatszych Polaków. W pierwszej 40 znajdują się dwa nazwiska z regionu. Z miejsca 37. na 31. awansowali właściciele Mokate, a z 26. na 37. spadł Zbigniew Juroszek, właściciel społki Atal czy firmy bukmacherskiej Star-Typ Sport.
Na liscie najbogatszych Polaków nazwiska z regionu, fot. NG/ox.pl Na liscie najbogatszych Polaków nazwiska z regionu, fot. NG/ox.pl

Magazyn Forbes opublikował kolejny ranking najbogatszych Polaków. Zgodnie z nim na pierwszym miejscu uplasowało się rodzeństwo Sebastian i Dominika Kulczyk, dzieci zmarłego w zeszłym roku Jana Kulczyka. Najbogatsi Polacy dysponują majątkiem 15,9 mld zł. Na drugim miejscu jest założyciel Polsatu, Zygmunt Solorz-Żak z 9,9 mld zł, a trzecią lokatę zajmuje Michał Sołowow z 9,2 mld zł.

Nie najgorzej w zestawieniu radzą sobie milionerzy z regionu. Państwo Mokryszowie – Teresa i Kazimierz Mokrysz, właściciele polskiego przedsiębiorstwa spożywczego "Mokate" z Ustronia, zajmującego się od 1990 roku produkcją kawy, cappuccino i zabielaczy znaleźli się na 31. miejscu. Majątek Mokryszów wycenia się na 856 mln zł. W zeszłym roku było to 630 mln PLN (37. pozycja w rankingu Forbes'a). W latach 2014 i 2013 zajmowała 39. i 40. pozycję.

Wśród najbogatszych Polaków znalazł się też Zbigniew Juroszek, właściciel spółki „Atal” z Cieszyna, zajmującej się budownictwem mieszkaniowym, biurowym i handlowo – magazynowym. Obecnie majątek Zbigniewa Juroszka sięga 819 mln zł., co dało mu 37 pozycję. Rok temu z majątkiem 850 mln PLN obejmował 26. miejsce w rankingu. W latach 2014 i 2013 zajmował kolejno 31. i 59. pozycję.

Pisaliśmy:


red.

zródło: OX.PL/Forbes
dodał: NG 25-02-2016 17:05
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (11)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

zbytkowianin
25-02-2016 18:06
zbytkowianin
niech ktoś napisze jaką kasę bierze na 10go skoro firma ma taką pozycje
RAMZES
25-02-2016 20:03
RAMZES
To pracownicy w tym MOKATE muszą duze pieniazki zarabiac jak firma tak wysoko stoji. Az wam zazdroszcze chyba sie zwolnie i przyjde do was. Szefowie tyle milionów mają, to napewno o was dbaja.
tommy
26-02-2016 17:11
tommy
Może gdyby państwo Mokryszowie otworzyli filię w Etiopii, skoczyli by w rankingach wyżej. Tam da się jeszcze bardziej żerować na innychi, a na ludzkie odruchy na widok sponiewieranych biedaków raczej bym w tym wypadku nie liczył.
Natalia3127
26-02-2016 19:50
Natalia3127
Brawa dla obu rodzin ... za wytrwałość i głowę do biznesu ... zazdrośnicy do roboty
tommy
26-02-2016 23:18
tommy
Brawa? Zazdrosnicy? Ja wchodzę po zwykłym chodniku do domu, w którym czeka na mnie miłość, Mokryszowie po granitowych płytach do rezydencji, w której czeka ochrona, psy i panic room. To najbardziej żałosne zwycięstwo jakie można sobie wyobrazić. Piszę wyłącznie dlatego, że współczuję ludziom zmuszony do pracy dla nich z powodu ubozyzny lokalnego rynku pracy. Ot i cała tajemnica 'sukcesu'...
Natalia3127
27-02-2016 06:24
Natalia3127
:) lata pracy, biznes rozkręcony od zera, kredyty na których dzisiejszy biznes bazuje, ogarniecie mega dużego przedsiębiorstwa :) to jest prawdziwy obraz
sama prowadzę działalność (oczywiście o wiele mniejszą niż w/w rodziny) i jako pracodawca nie mam lekkiego życia, ale sama wybrałam taką drogę ... polecam każdemu, spróbuj a potem oceniaj
doler
27-02-2016 11:12
doler
Natalko weź ty sie pukni kapeczke....nikt nie mówi ze prowadzenie firmy w Polsce jest łatwe podatki zusy us...to jest masakra. Nikt też nie imputuje Państwu Mokrysz zaradności . Ale pytanie jakim kosztem została zbudowana ta firma ...no właśnie wyzyskiem . Znam ludzi pracujących i na produkcji i w biurze...od żadnej osoby nie słyszałem jednego dobrego słowa... `słyszy się tylko wyzysk wyzysk wyzysk nedzne zarobki i tępo pracy jak na dwóch etatach. Pani Mokrysz dobrze kombinuje zatrudnia ludzi za grosze i jeszcze ciągnie kasę z funduszu osób niepełnosprawnych zatrudniając osoby z jakaś grupa inwalidzka ( znajoma ją ma ale zasuwa jak normalny pracownik) .Sukces ta Pani osiąga nie ciężka praca ...a wyzyskiem pracowników i wyciąganiem publicznych pieniędzy z kasy Państwa. Poza tym to bardzo próżni ludzie widzieliście ich rezydencje w Ustroniu ..przypomina się serial Dynastia i dom Caringtonów ....istne wieśniactwo posiadłość przy Wisle widoczna nawet z Czantorii ba z satelity z 2 hektary otoczone z 3m murem sam budynek 2 piętrowy pewnie z 2 tys m kwadratowych wygląda jak belweder albo więcej... Wszedłem ostatnio na strone mokate ...i co możesz tam poczytać historię Pani Mokrysz męża i córki ...próżność próżność wieśniactwo i brak profesjonalizmu to jest strona wielkiej firmy...czy funpage zespołu discopolo. Jeżdżę troch po europie po zakładach produkcyjnych ...i uwierzcie nigdzie nie ma takiej gonitwy jak u nas nigdzie nie ma takiego tępa pracy jak u nas . Jak patrze się na parkingi to stoją samochody pracowników i dyrektórów ..samochody zarzadu może są z 4 5 razy droższe od tych pracowników ... popatrzcie się u nas ...np na mokate mercedesy za 400 tys i zdezelowany 20 letni samochód mojej znajomej który jest wart pewnie 1,5 zł...bo na inny przy tej pensji nie stac ...Wiec jeśli chcesz Natalko komuś gratulowaćto pracowniką że swoją ciężką pracą zbudowali taką potęgę .
tommy
27-02-2016 15:35
tommy
Natalko, w kontekście 'spróbuj, a potem oceniaj', muszę powiedzieć, że spróbowałem obywdu rzeczy. Byłem pracownikiem Mokate i jestem przedsiębiorcą. Nigdy nie zaproponowałbym ciężko pracującym ludziom takich warunków. Nigdy nie traktowałbym swoich pracowników w taki sposób, jak zawsze byli i są tam traktowani. Był jeden jedyny okres normalności - tuż przed kryzysemostatnich lat. Wtedy pracowników trzeba było szukać, rozwieszać ogłoszenia, a i tak chętnych nie było. Wtedy zniknęły beszczelne miny i chamskie komentarze właścicieli i zarządu. Nie można było wywalić ludzi z byle powodu mówiąc, że przed bramą i tak czeka 100 następnych. Życzę Mokryszom powstania 10 dużych firm w okolicy. To by nauczyło szacunku dla ludzi i dzielenia się odrobiną zysku.
acid
27-02-2016 23:24
acid
I co też po sobie zostawią nic nie zabierze ze sobą jeden z drugim,to są puści ludzie z sztucznym uśmiechem jacy oni są szczęśliwi ale cóż boją się chodzą z ochroną ogradzają się murami,nie słyszałem dobrego słowa o Pani Mokrysz od przeciętnego człowieka który zna jej firmę i warunki w jakich pracownicy pracują i jak są traktowani upokarzani, mobbing,monitoring itp nie liczy się już człowiek tylko pieniądze które zarabia,a zarabia dzięki ludziom którzy pracują i to dzięki im ma co ma.Bo sama nic by nie osiągnęła.Wyrazy współczucia dla ów ludzi sukcesu, bo nie mają nic.Biedny zapracował,bogaty skonsumował !
dolislaw
28-02-2016 08:59
dolislaw
tommy- bardzo trafny komentarz.
Wczoraj zastanawiałem się w nad jedna rzeczą czytając ten artykuł, jako, że studiuję techniczny kierunek, postanowiłem to wszystko przełożyć na liczby i uzmysłowić ludziom, którzy gratuluja właścicielom tak wielkich pieniędzy jak bardzo są oni próżni. Łatwo policzyć, że ich roczny dochód był na poziomie 226mln PLN, miesięczny 18,8mln. Zakładając, że pracuje tam 1000 pracowników (nie znam ich liczby, to czysto szacunkowa wartosc)- to czy podniesienie tymże ludziom płac nawet o 1000PLN miesięcznie byłoby w jakiś sposób odczuwalne dla właścicieli? Twierdzę, że nie! Ich miesięczny dochód zmalalby z 18.8 mln PLN na 17.8 mln PLN. Czy przy dochodach na poziomie 17.8 mln PLN miesięcznie mieliby trudno związać koniec z końcem? Skolei pracownicy zarabiajacy 1000PLN miesięcznie więcej bardzo odczuliby podwyżkę w dochodach, a i może byliby w stanie wypracować większy dochód za bardziej uczciwe pieniądze.
Pozdrawiam i jednocześnie polecam przesłuchać piosenkę Luxtorpedy "Pusta studnia".
zbytkowianin
28-02-2016 12:12
zbytkowianin
brawo-dolisłw gbyby pracownicy otrzymali o przykładowe 1000 zł więcej to więcej by sobie kupili i inni też by zarobili
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Głosuj na osobowość!

25-04-2017 17:35

Janusz Rokicki, Tomasz Wolff i Fundacja Volens – to kandydaci ze Śląska Cieszyńskiego do tytułu „Osobowości Ziem Górskich” zakwalifikowani do II etapu konkursu.

wyświetleń: 215komentarzy: 0

8 lat w Tybecie rozpycha się na ogólnopolskiej scenie muzycznej

25-04-2017 15:50

Wyjątkowa pracowitość, niespotykana determinacja i żelazna konsekwencja w działaniach zespołu 8 lat w Tybecie to cechy, dzięki którym strumieńscy rockmani coraz bardziej rozpychają się na ogólnopolskiej scenie muzycznej.

wyświetleń: 838komentarzy: 0

Już za 3 dni Kino na Granicy!

25-04-2017 14:15

Już tylko 3 dni pozostały do rozpoczęcia 19. Kina na Granicy. Święto kinomanów nad Olzą rozpocznie się w piątek, 28 kwietnia.

wyświetleń: 513komentarzy: 0

Szukają pielęgniarzy i lekarzy

25-04-2017 12:50

Jesteś lekarzem/-ką lub pielęgniarzem/-ką i szukasz pracy lub nie odpowiadają Ci polskie zarobki? Tuż przy granicy – w Hawierzowie szpital szuka pracowników.

wyświetleń: 2261komentarzy: 2

Muflony i dziki na wiosnę

25-04-2017 11:15

Wiosna na razie nie rozpieszczała nas zbyt ładną pogodą, ale jak informuje Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, jest zwiastun nadejścia prawdziwej wiosny, a są nim nowe narodziny  - urodziły się właśnie muflony i dziki.

wyświetleń: 712komentarzy: 1

9. Cieszyński Fortuna Bieg już za nami

25-04-2017 09:20

9. Cieszyński Fortuna Bieg mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych przyciągnął wielu biegaczy z różnych zakątków świata. W biegu głównym wystartowało blisko 1200 zawodników, zaś w młodzieżowym 880.

wyświetleń: 1667komentarzy: 0

Już 13-14 maja dni otwarte!!! Premiera Nowej Toyoty Yaris

25-04-2017 07:30

Nowa Toyota Yaris z bardziej dynamiczną sylwetką, zupełnie nowym silnikiem 1.5 l Dual VVT-iE i pakietem bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense w standardzie jest już dostępna w salonach Toyoty.

wyświetleń: 384komentarzy: 0

Motocykliści rozpoczęli sezon

24-04-2017 20:00

Motocykliści z Cieszyna i okolic pożegnali zimę. Wczoraj (23.04) sympatycy dwóch kółek spotkali się na płycie cieszyńskiego Rynku, by oficjalnie otworzyć nowy sezon motocyklowy 2017.

wyświetleń: 2857komentarzy: 1

Wideoflesz: Rajd dwóch gmin

24-04-2017 19:55

W niedzielę 23 kwietnia 2017 roku w odbyła się 2 Runda Rajdowego Pucharu Śląska - Rajd Dwóch Gmin: Strumień - Chybie. W imprezie wzięło udział wielu zawodników a zmienne warunki pogodowe nie rozpieszczały ani startujących ani kibiców. Na odcinkach dochodziło do wypadnięć z trasy przez co występowały przerwy spowodowane wyjazdem na trasę straży pożarnej.

wyświetleń: 2666komentarzy: 2

Minął Tydzień

24-04-2017 18:00

Witajcie w kolejnym odcinku programu 'Minął tydzień'. To skrót najważniejszych wydarzeń z regionu wybranych dla Was przez redaktorów Portalu.