Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kontakt24

wyświetleń: 3539komentarzy: 14

Nie otrzymali zaproszeń na uroczystości do Dębowca

24-02-2016 19:10

Radni klubu PO czują się pominięci ponieważ nie otrzymali zaproszeń na uroczystości, które miały miejsce 13 lutego br. w Dębowcu, upamiętniające 75. rocznicę pierwszego zrzutu Cichociemnych. Przypomnijmy, iż w wydarzeniu tym wziął udział m.in. Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz. Temat ten poruszył na wczorajszej (23.02) sesji Rady Powiatu Cieszyńskiego Jerzy Nogowczyk.
Radni klubu PO czują się pominięci ponieważ nie zaproszono ich na uroczystości do Dębowca / fot. MSZ Radni klubu PO czują się pominięci ponieważ nie zaproszono ich na uroczystości do Dębowca / fot. MSZ

75. rocznicę pierwszego zrzutu Cichociemnych w Dębowcu obchodzono w tym roku bardzo uroczyście. W wydarzeniu tym wziął udział m.in. Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz. Choć współorganizatorem tych uroczystości było Starostwo Powiatowe w Cieszynie, to jak się okazuje, nie wszyscy radni powiatowi otrzymali na to wydarzenie zaproszenia. Pominięci czują się zwłaszcza radni klubu PO. Głos w tej sprawie zabrał na wczorajszej (23.02) sesji Rady Powiatu, Wiceprzewodniczący Rady Jerzy Nogowczyk. Stwierdzamy z przykrością, że radni z naszego klubu nie zostali zaproszeni. Wśród zaproszonych nie było również reprezentujących nasz okręg wyborczy posłanek PO i radnej Sejmiku Wojewódzkiego. Pragniemy zapytać, co jest powodem pominięcia parlamentarzystów, radnych samorządu wojewódzkiego i powiatowego. (…) Czy pomijanie radnych będących w opozycji do obecnie sprawujących władzę staje się już regułą? Takie postępowanie uznajemy za naganne, ponieważ dotyczy wydarzenia, które jest przejawem wielkiego heroizmu Polaków… - mówił Nogowczyk.

Starosta Janusz Król przeprosił i przyznał, iż brak zaproszeń wynika z niedopatrzenia. Nasza rola jako współorganizatora polegała na współfinansowaniu tylko małej części. Jednocześnie chciałem Państwa przeprosić, że nie dopatrzyliśmy listy zaproszonych gości. Przepraszam radnych zarówno klubów opozycyjnych jak i klubu koalicyjnego, który również tych zaproszeń nie otrzymał. Zapewniam nie będzie takiego zwyczaju i nie było. Jest to kwestia niedopatrzenia – podkreślał Król.

Wiceprzewodniczący Rady Florian Sikora z klubu PiS przyznał, iż również nie otrzymał takiego zaproszenia, podobnie jak Grzegorz Konieczny (PiS), który wydał w tej sprawie nawet stosowne oświadczenie na sesji. Należę do grupy radnych, która nie otrzymała zaproszenia na imprezę upamiętniającą zrzut Cichociemnych w Dębowcu, ale widzę to trochę inaczej. Rozumiem, że zostajemy zapraszani na różnego rodzaju imprezy związane z majątkiem powiatowym, natomiast na takie imprezy, jak święta narodowe czy tego typu rocznice ważne z historycznego punktu widzenia, nie oczekuję zaproszeń. Wystarczą mi ogłoszenia które znajdują się na tablicach ogłoszeń. Nie odnoszę się do braku zaproszeń parlamentarzystów czy radnych Sejmiku Wojewódzkiego, natomiast ja jako radny czyli delegowany ze społeczeństwa na jakiś czas do reprezentowania tegoż społeczeństwa w Radzie Powiatu, nie oczekuję na tego typu imprezy zaproszeń. Uczestniczę w nich, bo tak mi nakazuje sumienie.

Do tematu odniósł się również Przewodniczący Rady Ludwik Kuboszek (CIS), który wspomniał o uroczystościach, które miały miejsce 5 lat temu również związane z rocznicą zrzutu Cichociemnych. Wtedy nie otrzymałem zaproszenia, nie otrzymał go również radny Macura, dzisiejszy burmistrz Cieszyna. Mając jakąś wewnętrzną potrzebę uczestniczenia w tych obchodach, mimo wszystko pojechaliśmy.

 

MSZ

zródło: ox.pl
dodał: MSZ 24-02-2016 19:10
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (14)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Gal
24-02-2016 19:26
Gal
Jak zwykle, punkt widzenia zależy od miejsca... przy żłobie. Tłumaczenia panów Kuboszka i Koniecznego są cyniczne. No ale to przecież "politycy"! Nie wyobrażam sobie by w przeszłości taki numer przeszedłby bez echa rządzącej PO? Ciekawym zjawiskiem dla mnie jest obecny sojusz personalny: P. Kuboszek, p. Król i p. Kopeć?
Przepierón
24-02-2016 20:03
Przepierón
Straszne, nie otrzymali zaproszeń żeby uścisnąć dłoń Maciulenki, cóż za zniewaga.
elkat
24-02-2016 20:21
elkat
G.Konieczny i L.Kuboszek mają rację.
PO przyzwyczajona do pierwszych rzędów, bo trzeba zaistnieć, obraża się teraz jak małe dziecko.
Jeśli komuś zależało na obecności to po prostu tam był, bez wielkiej pompy i pierwszego planu na zdjęciach.
alternatywy 5
24-02-2016 21:46
alternatywy 5
Jak trudno odejść POstkomunistom od koryta, którzy to mamili naród plewami przez 25 lat, a przez ostatnie 8 lat tylko " żrali " na kredyt społeczeństwa. Precz z POlityki jak najdalej, bo wasza gadka była i jest tyle warta co bełkot świni w korycie.
Donek
25-02-2016 09:24
Donek
Panie Nogowczyk byli też tam ludzie niezaproszeni przyjechali pomimo ze nie są w żadnej partii. Dla mnie takie mówienie że PO potrzebuje specjalnego zaproszenia jest głupotą. Pamiętać będę pana jako starostę który dopuścił do zrównania z ziemią PKS Cieszyn który mógł być wykupiony za 3,8 mln zł a nowy węzeł przesiadkowy nie wiadomo kiedy będzie i będzie kosztował 10 mln zł. Ta marnotrawność
Donek
25-02-2016 09:26
Donek
naszych pieniędzy jest niewybaczalna. Nie przyznawaj się pan nawet że jest pan nadal w Radzie Powiatu. Tylko w Polsce za źle podjęte decyzje się nie odpowiada
Donek
25-02-2016 09:26
Donek
naszych pieniędzy jest niewybaczalna. Nie przyznawaj się pan nawet że jest pan nadal w Radzie Powiatu. Tylko w Polsce za źle podjęte decyzje się nie odpowiada
Gal
25-02-2016 12:01
Gal
Zaproszenie na oficjalne obchody istotnej rocznicy to powinność organizatora, bo to nie imieniny u "cioci kloci"! Tak postępuje każda cywilizowana władza na całym świecie. To rozumie również Pan Starosta, który zna te zasady. I dlatego wyraził swoje ubolewanie z powodu braku takowych. Kto tego nie rozumie tylko potwierdza brak "kindersztuby" a to wysysa się z piersi matki. Co do upadku PKS Cieszyn, to już nieraz mówiłem, a znam problem od podszewki, jest wielkim "osiągnięciem" związków zawodowych tej upadłej spółki. Podziękujcie tym, którzy robili wszystko, aby pozbyć się prezesa Podżorskiego, który perfekcyjnie ją prowadził i był szefem wymagającym, kierując się i dobrem spółki i dobrem WSZYSTKICH jej pracowników. To nie odpowiadało leserom ze związków zawodowych- ich szefom. Kupujący upadłą spółkę musiałby nie tyko kupić ją za wywoławczą cenę, ale musieliby spłacić jej olbrzymie zadłużenie, które znacznie przekraczało 10 milionów złotych! Nie wypowiadajcie się proszę na tematy, których nie znacie. I nie sączcie jadu.
ciotka matylda
25-02-2016 12:44
ciotka matylda
alternatywy 5
Miłość jaka bije z Twoich wypowiedzi jest symptomatyczna do wyznaców PIS. Inna sprawa,że PIS to nie jest partia to stan umysłu.
Popatrz na swich idoli z aktualnej władzy. Przyszli wszyscy ci,którzy rządzili w latach 2005-2007. I nie powiesz mi chyba,że przyciągnięto ich na siłę. W dodatku czego by nie dotknęli to spieprzą. Nie trzeba szukać daleko (vide Skoczów). A z dalszych nie najedzonych to np. Prezesi stadniny koni, bo im kojarzy się minister Arabski z koniem arabskim a to wróg i musi być zniszczony.Więc nie opowiadaj tu o postkomunistach z PO bo na eksponowanych stanowiskach w PIS ich nie brakuje.
jerzyk
25-02-2016 13:14
jerzyk
Nie pisz głupot.PO cały kraj doprowadziło do ruiny a ty tu o stadninie koni wyskakujesz.
[konto zostało usunięte]
25-02-2016 16:43
[konto zostało usunięte]
Panie Nogowczyk- o ile sobie przypominam w czasie waszych 8 letnich rządów,nie organizowaliście żadnych uroczystości upamiętniających "Cichociemnych"...Gdyby pan naprawdę chciał uczcić pamięć naszych Bohaterów,wziąłby pan udział w uroczystościach i bez zaproszenia,jak wielu mieszkańców Dębowca i okolic...gdyby pan chciał...ale panu nie zależało.Robi pan tylko szum i awanturę(jak to platforma ma w swoim zwyczaju) byle dokopać PiS-owi.Wstyd!!!
koszor
25-02-2016 17:40
koszor
Nogowczyk wyjedź gdzieś na Bieszczady, bo mi wstyd za ciebie. Zaszyj się, nie pokazuj, może zapomnimy twoją gębę.
ekim222
26-02-2016 13:05
ekim222
Dziwnym trafem panowie z PO zostali pominięci.... Jak twierdzi pan Król to było niedopatrzenie hehe ;-). Prezydent też miał być ponadpartyjny a jak widzimy tak nie jest. Ciągle te podziały na rządzących i opozycję.... Proponuje niech każdy radny założy koszulkę ze znakiem partii którą reprezentuje.... I przejdzie się dumnie po cieszyńskim rynku....
Iwan
26-02-2016 17:14
Iwan
Nie rozumiem tego skomlenia Nogawczyka. Ja rozumiem że jest to Rada Powiatu a nie partia PO PIS i coś tam jeszcze. Czy radni powiatowi każdy z osobna miał dostać zaproszenie wg. mnie to koszty i szkoda papieru. Uważam że jeżeli ktoś czuł się z obowiązku tam być to był a kto nie to nie. Widocznie po byłego starostę powinny przyjechać specjalny zaprzęg konny. Szkoda słów. Zarozumiałość tego pana sięga zenitu. Na przyszłość starosta ma nauczkę że wszyscy należący do partii PO powinni dostać zaproszenie a ile ich jest. Kto zapłaci za zaproszenie i znaczki no nie chyba my podatnicy. Jest uroczystość to idę nie ma to nie idę i pozamiatane. Rozumie przyjdź ku mnie.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Już za 3 dni Kino na Granicy!

25-04-2017 14:15

Już tylko 3 dni pozostały do rozpoczęcia 19. Kina na Granicy. Święto kinomanów nad Olzą rozpocznie się w piątek, 28 kwietnia.

wyświetleń: 54komentarzy: 0

Szukają pielęgniarzy i lekarzy

25-04-2017 12:50

Jesteś lekarzem/-ką lub pielęgniarzem/-ką i szukasz pracy lub nie odpowiadają Ci polskie zarobki? Tuż przy granicy – w Hawierzowie szpital szuka pracowników.

wyświetleń: 662komentarzy: 0

Muflony i dziki na wiosnę

25-04-2017 11:15

Wiosna na razie nie rozpieszczała nas zbyt ładną pogodą, ale jak informuje Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, jest zwiastun nadejścia prawdziwej wiosny, a są nim nowe narodziny  - urodziły się właśnie muflony i dziki.

wyświetleń: 388komentarzy: 0

9. Cieszyński Fortuna Bieg już za nami

25-04-2017 09:20

9. Cieszyński Fortuna Bieg mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych przyciągnął wielu biegaczy z różnych zakątków świata. W biegu głównym wystartowało blisko 1200 zawodników, zaś w młodzieżowym 880.

wyświetleń: 1131komentarzy: 0

Już 13-14 maja dni otwarte!!! Premiera Nowej Toyoty Yaris

25-04-2017 07:30

Nowa Toyota Yaris z bardziej dynamiczną sylwetką, zupełnie nowym silnikiem 1.5 l Dual VVT-iE i pakietem bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense w standardzie jest już dostępna w salonach Toyoty.

wyświetleń: 234komentarzy: 0

Motocykliści rozpoczęli sezon

24-04-2017 20:00

Motocykliści z Cieszyna i okolic pożegnali zimę. Wczoraj (23.04) sympatycy dwóch kółek spotkali się na płycie cieszyńskiego Rynku, by oficjalnie otworzyć nowy sezon motocyklowy 2017.

wyświetleń: 2268komentarzy: 1

Wideoflesz: Rajd dwóch gmin

24-04-2017 19:55

W niedzielę 23 kwietnia 2017 roku w odbyła się 2 Runda Rajdowego Pucharu Śląska - Rajd Dwóch Gmin: Strumień - Chybie. W imprezie wzięło udział wielu zawodników a zmienne warunki pogodowe nie rozpieszczały ani startujących ani kibiców. Na odcinkach dochodziło do wypadnięć z trasy przez co występowały przerwy spowodowane wyjazdem na trasę straży pożarnej.

wyświetleń: 2223komentarzy: 1

Minął Tydzień

24-04-2017 18:00

Witajcie w kolejnym odcinku programu 'Minął tydzień'. To skrót najważniejszych wydarzeń z regionu wybranych dla Was przez redaktorów Portalu.

wyświetleń: 295komentarzy: 0

Przystanek przeniosą pod Zamek

24-04-2017 16:20

Cieszyn. Budzący protesty przystanek zlokalizowany na ul. Chrobrego zniknie z tej ulicy. Zostanie przeniesiony pod Zamek.

wyświetleń: 3506komentarzy: 7

Pogórze: biegi na przełaj

24-04-2017 14:40

W sobotę 22 kwietnia na stadionie LKS Pogórze odbyły się XVII Powiatowe Biegi Przełajowe Dzieci i Młodzieży. Mimo niskiej temperatury i opadów deszczu wystartowało kilkudziesięciu biegaczy.