Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 10194komentarzy: 14

Skoczów: Burmistrz spotkał się z dziennikarzami

22-02-2016 19:15

Przyszłość pochodu z Judoszem, nowa prezes SPK, kto Wiceburmistrzem Skoczowa? - te i wiele innych tematów poruszono na dzisiejszym (22.02) spotkaniu Burmistrza Skoczowa z dziennikarzami.
Skoczów: Burmistrz spotkał się z dziennikarzami Konferencja prasowa w skoczowskim magistracie / fot. MSZ

Podczas dzisiejszej (22.02) konferencji prasowej jedno z pierwszych pytań jakie padło dotyczyło zastępcy Burmistrza. Przypomnijmy, iż dotychczasowa Wiceburmistrz Anna Stefaniak-Bacza została odwołana z tego stanowiska po ponad roku. Burmistrz Mirosław Sitko odwołał ją w zeszłym tygodniu w środę (17.02).  Poza lakonicznymi komentarzami w tej sprawie nie są znane dokładne szczegóły. Podczas spotkania z mediami Burmistrz również nie był zbyt rozmowny w tej kwestii. Na pytanie kto zastąpi Stefaniak-Baczę odpowiedział, że ma już kogoś w zasięgu wzroku ale ostatecznej decyzji jeszcze nie podjął. Będę bardzo rozważnie i powoli podchodził do tego tematu. Ta decyzja może być podjęta bardzo szybko ale i w dłuższej perspektywie czasu, czyli powiedzmy do tygodnia, czy dwóch. Bez zastępcy tego miasta prowadzić się nie da. Moim zdaniem musi być zastępca. Kto to będzie, jeszcze nie zdecydowałem – przyznał.

Dodajmy, iż miejsce obok Burmistrza gdzie zazwyczaj zasiadała była Wiceburmistrz zajęła dziś Sekretarz Gminy Beata Macura. Oprócz tematu nowego zastępcy pojawił się również wątek nowej Prezes SPK. Jak poinformował Burmistrz osoba którą wybrano ma bardzo duże kompetencje. Osoba ta prowadziła olbrzymie inwestycje budowlane w różnych miejscach Polski – dodał. Nowa Prezes nie została wybrana w drodze konkursu. Powołała ją Rada Nadzorcza, która ma do tego prawo. Czym dokładnie nowa Prezes będzie się zajmować i jakie zmiany czeka Skoczowskie Przedsiębiorstwo Komunalne, czy MPEC zostanie rozdzielony od ZBM czas pokaże. Sitko na razie w tej sprawie nie chce nic przesądzać. Ma być zrobiona analiza ekonomiczna. Nie będę w kwestii SPK jednoosobowo podejmował decyzji, wszystkie takie sprawy konsultuję z Radą. Na pewno radni będą na ten temat dyskutować. Decyzję podejmiemy bez specjalnego pośpiechu, nic się nie wali, nic się nie pali. Musimy uporządkować te rzeczy które są w tej chwili – tłumaczył Burmistrz.

 Wspomniana analiza ma być gotowa w sierpniu br. Wśród wielu kwestii poruszono także temat tradycyjnego pochodu Judosza. Jak wiadomo to wyjątkowe widowisko budzi wiele kontrowersji ale też cieszy się sporym zainteresowaniem. Już w zeszłym roku pojawiła się informacja, że Judosza nie będzie. Mimo wszystko Judosz przeszedł ulicami Skoczowa a jaki będzie jego los w tym roku? Jak się okazuje Burmistrz nie zamierza ograniczać żadnych inicjatyw. Jeżeli osoby które są zainteresowane organizacją tej imprezy zechcą ją przygotować to pochód się odbędzie – przyznał krótko Sitko.

 

MSZ

zródło: ox.pl
dodał: MSZ 22-02-2016 19:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (14)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

trnike
22-02-2016 22:33
trnike
lepiej nie dodawać komentarzy bo i jak zaraz będą kasowane :)
krystian30
23-02-2016 03:20
krystian30
W mieście mówi się, że była Pani wiceburmistrz została nakryta przez męża podczas spotkania z byłym proboszczem. Jako zadośćuczynienie proboszcz publicznie sam musiał zrezygnować z funkcji a Pani wiceburmistrz została odwołana.
ciamajda
23-02-2016 06:06
ciamajda
No cóż. Młoda, ładna, to i czemu się dziwić? A przy okazji Burmistrz pozbył się osoby która mogłaby go pozbawić stołka.
[konto zostało usunięte]
23-02-2016 06:15
[konto zostało usunięte]
krystian30,uważaj co piszesz kolego,pomówienia są karalne! pamiętaj,nie jesteś anonimowy...
NoNick
23-02-2016 08:01
NoNick
CYTAT: Czym dokładnie nowa Prezes będzie się zajmować i jakie zmiany czeka Skoczowskie Przedsiębiorstwo Komunalne, czy MPEC zostanie rozdzielony od ZBM czas pokaże - Czyli nie wiadomo czym nowa Pani prezes ma się zajmować ?????????????? Czy ktoś rozumie PBS ????? Kolejna marionetka.
crank
23-02-2016 08:14
crank
Mam nadzieję, że zdjęcie zamieszczone w artykule nie jest zwiastunem zastępcy burmistrza?! Jeśli tak, to zgroza!
Box
23-02-2016 08:34
Box
mysza320, zauważ że krystian30 napisał, że w mieście się mówi, więc to nie są pomówienia jego autorstwa, poza tym czy to nie kuriozalne, że przed mediami burmistrz nie jest w stanie podać powodu??? odpowiedz sobie sama, mam tylko nadzieje że wyjaśnieniem ostatnich wydarzeń w naszym mieście zajmą się kompetentni dziennikarze, którzy to wyjaśnią, nie powinno się tego tak pozostawić.
[konto zostało usunięte]
23-02-2016 09:25
[konto zostało usunięte]
Jeśli był świadkiem niech udowodni...jeśli nie(a tak z pewnością jest)powtarza plotki bez potwierdzenia,a tym samym pomawia drugą osobę,narażając ją na utratę dobrego imienia...proste:)
ciamajda
23-02-2016 10:00
ciamajda
mysza320 ma rację.
Skurn
23-02-2016 10:12
Skurn
Spokojnie, akurat BM nie interesuje stanowisko zastępcy burmistrza. Może to dziwnie, ale akurat ona ma po prostu za dużo do stracenia. Poza tym perspektywa bycia "na szczycie" jest w tym przypadku wyjątkowo krótko - przeciez MS nie wygra następnych wyborów, nie mam szans.

Dlatego BM całkiem sprytnie kalkuluje. Do końca kadencji będzie w miarę blisko burmistrza, ale zachowa na tyle bezpieczny dystans, by poźniej móc się ugadywać z jego następcą i zachować stołek sekretarza gminy. Sprytne? Sprytne.

Co do nowej prezes SPK to niestety nie wróżymy jej wielkiej kariery. Z prostej przyczyny - po prostu wszystkie nominacje MS i jego świty są niczym pocałunek śmierci. Dlatego najlepiej będzie, jeśli w ratuszu już teraz zaczną szykać nowego prezesa.

Aha, przy okazji mogliby wreszcie powiedzieć, co się stało ze złodziejką, którą MS zatrudnił wcześniej. Na mieście można usluszeć wiele ciekawych rzeczy na ten temat, a w ratuszu panuje jakaś dziwna zmowa milczenia. Trochę jak w norweskim szpitalu psychiatrycznym, jeśli wiecie, o co nam chodzi.
Gal
23-02-2016 13:30
Gal
Cała Polska, i my tu na Ziemi Cieszyńskiej, rozliczamy prezydenta Wałęsę. Lokalnie analizujemy i domyślamy się kontekstu zdarzeń dymisji p. Bacza. Przecież obie te osoby to osoby publiczne, choć kaliber różny i sprawy też różne. Nie będę oskarżał żadnej z tych osób. Zastanawiam się jednak, co z nami się dzieje, czy w przeszłości, czy obecnie. Zastanawiam się jednak nad naturą ludzką. JP II nieraz mówił, że wszyscy tu na Ziemi, jesteśmy grzesznikami! Czy istnieją jeszcze jakieś świętości, normy postępowania, których nie przekraczamy? Kto z nas nigdy ich nie przekroczył? Gdzie szukać osób w nic nieuwikłanych? Jakie czyny można usprawiedliwić i wybaczyć a jakie powodują, że osoba powinna być społecznie potępiona i wykluczona?
Wydaje mi się, że jeszcze przynajmniej przez jedno pokolenie będziemy musieli spotykać się z następstwami życia w epoce post sowieckiej. Uważam, że w tym okresie zwichnięto społeczeństwu kręgosłup, poczucie zwykłej przyzwoitości i moralności. Przecież w tamtych, mam nadzieję minionych latach, i kościoły odpuszczały grzechy okradania PRL-u. Oczywiście są ludzie wśród nas o nieposzlakowanym zachowaniu, lecz oni nie chcą nas reprezentować ani na szczeblu samorządowym ani krajowym, bo... Jestem osobiście mocno rozczarowany tym, co wyrabiamy w naszych gminach i tym, co w moim wszak Kraju.
adawski25
23-02-2016 14:23
adawski25
No fakt dosyc wykretne odpowiedzi burmistrza.
NoNick
23-02-2016 14:56
NoNick
@GAL
A któż to wykorzystuje zdjęcia JPII na swoich profilach do tworzenia wizerunku świętej rodziny skoczowskiej ???
Donek
25-02-2016 09:49
Donek
Największym błędem byłoby powołanie obecnej sekretarz gminy na zastępcem burmistrza.
Startowała na burmistrza i zawsze podobały jej się wyższe stołki. Jakoś do mnie nie przemawia ta pani. Wszyscy którzy na wszystkich portalach internetowych a zwłaszcza na beskidzkiej24.pl pomawiają panią Bacza a okaże się że nie jest to prawda co wtedy przed własnym chociażby sumieniem. Proponuję zróbcie sobie porządek na własnym podwórku a obwiniajcie dopiero wtedy jeżeli okaże się to 100% prawdą, a od sądzenia jest Bóg a nie anonimowi internetowi internauci.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Eko, lecz tradycyjnie

30-08-2016 11:30

Status konkursu: TRWA

Tradycyjnie lub nowocześnie, po cieszyńsku lub światowo - w cieszyńskiej restauracji Ekotradycja jesz, co chcesz i zawsze masz pewność, że składniki są najlepszej jakości. Warto odwiedzać to miejsce również wtedy, gdy nie wiemy, na co mamy ochotę - tutejsza oferta z pewnością rozbudzi nasz apetyt. Pyszne dania zjemy także na imprezie w położonym tuż nad restauracją Pubie Classic. Na co dzień i od święta - restauracja Ekotradycja to prawdziwa fabryka dobrych kalorii, do której mamy tak blisko.

wyświetleń: 336komentarzy: 0

Życiowy wynik Braci Szejów

30-08-2016 10:30

Jarosław i Marcin Szeja wygrali rywalizację wśród samochodów Grupy N i okazali się najwyżej sklasyfikowaną w rajdzie polską załogą. GK Forge Rally Team podsumowuje start w 46. Barum Czech Rally Zlin.

wyświetleń: 222komentarzy: 0

Amatorskie Turnieje Tenisa Ziemnego- Otwarte Mistrzostwa Cieszyna 2016 rozstrzygnięte

30-08-2016 09:15

W dniach 23-24.07. oraz 27-28.08. na kortach tenisowych MOSiR w Cieszynie odbyły się Amatorskie Turnieje Tenisa Ziemnego, organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Cieszynie i Cieszyński Klub i Szkołę Narciarską „Skręty”. Znamy już zwycięzców!

wyświetleń: 299komentarzy: 0

Najmłodsi stela 85/487/2016

30-08-2016 07:30

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 2051komentarzy: 0

Radni chcą zobaczyć dworzec

29-08-2016 19:30

Decyzje jeszcze nie zapadły, ale niewykluczone, że być może jeszcze w tym roku gmina Skoczów stanie się właścicielem dworca kolejowego. Piłeczka jest po stronie radnych.

wyświetleń: 2285komentarzy: 10

Powalczą o medale

29-08-2016 18:00

Za nieco ponad tydzień w Rio de Janeiro rozpoczną się igrzyska paraolimpijskie. W liczącej 101 sportowców polskiej ekipie znajdą się również reprezentanci Śląska Cieszyńskiego. Janusz Rokicki walczyć będzie w pchnięciu kulą, Mirosław Madzia w rzucie dyskiem.

wyświetleń: 833komentarzy: 1

Skoczów zaprasza na dożynki ekumeniczne

29-08-2016 16:20

3 września (sobota) na skoczowskim rynku odbędą się 9 już Ekumeniczne Dożynki Gminne. Korowód wyruszy z Placu Stary Targ o 15:00.

wyświetleń: 2072komentarzy: 10

Okrasa ''Łamie Przepisy'' w Wiśle

29-08-2016 14:30

W miniony weekend (27-28 sierpnia) znany i lubiany Karol Okrasa odwiedził Wisłę. Tutaj przygotowywał swoje kolejne programy.

wyświetleń: 3962komentarzy: 1

Sukcesy wiślańskich skoczków

29-08-2016 13:30

Świetnie skakali ostatnio skoczkowie narciarscy i kombinatorzy norwescy podczas zawodów, które rozegrano w Czechach i Niemczech. Aleksander Zniszczoł został liderem Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach, a Adam Cieślar i Paweł Słowiok punktowali w inauguracyjnych zawodach Letniej Grand Prix w kombinacji norweskiej.

wyświetleń: 608komentarzy: 0

Będą burze?

29-08-2016 11:50

Po kilku dniach słonecznej i upalnej pogody, dziś mogą pojawić się burze.