Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2212komentarzy: 2

Kto najlepszym sportowcem?

20-02-2016 10:10

Kto otrzyma nagrody Powiatu Cieszyńskiego w dziedzinie sportu za rok 2015? Jeszcze nie wiadomo, na razie trwa zbieranie zgłoszeń. Do 28 lutego klubu sportowe i gminy mają czas na złożenie wniosków.
Kto najlepszym sportowcem? Sportowcy nagrodzeni w 2014 roku, fot. MSZ/arc.ox.pl

Kto może otrzymać nagrodę? Nie tylko sportowcy i zawodnicy, ale również działacze sportowi, trenerzy itp.

Nagroda Powiatu Cieszyńskiego może być indywidualna lub zespołowa i przyznawana jest w formie pieniężnej (wysokość nagrody pieniężnej indywidualnej nie może być niższa niż 1.000 zł i wyższa niż 3.000 zł., a wysokość nagrody pieniężnej zespołowej nie może być niższa niż 2.000 zł i wyższa niż 6000 zł.)

Nagroda pieniężna indywidualna może być przyznana zawodnikom za:
1) udział w:
a) Igrzyskach Olimpijskich/Igrzyskach Paraolimpijskich,
b) Mistrzostwach Świata,
c) Pucharze Świata,
d) Mistrzostwach Europy,
2) zajęcie I miejsca w Pucharze Polski lub Mistrzostwach Polski.

Nagroda pieniężna zespołowa może być przyznana zawodnikom gier zespołowych za zdobycie miejsca medalowego w zawodach:
a) Mistrzostwach Polski,
b) Mistrzostwach międzywojewódzkich,
c) Mistrzostwach Śląska.

Może być przyznana również nagroda specjalna (do 6.000 zł) zawodnikom, drużynom, trenerom lub działaczom sportowym za wybitne osiągnięcia sportowe, promowanie powiatu cieszyńskiego poprzez sport lub za dotychczasowy całokształt działalności sportowej, a także wyróżnienia tym, którzy osiągają wysokie wyniki.

Kto może zgłaszać kandydatów do nagrody?
1) kluby sportowe lub stowarzyszenia kultury fizycznej,
2) polskie związki sportowe,
3) zarządy organizacji osób niepełnosprawnych,
4) gminy powiatu cieszyńskiego,
5) Komisja Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Rady Powiatu Cieszyńskiego
6) Wydział Kultury, Sportu, Turystyki i Informacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

Wnioski należy składać do 28 lutego br.



red.

zródło: OX.PL
dodał: NG 20-02-2016 10:10
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

traf
20-02-2016 11:36
traf
Myślę, że warto na stół
Wyłożyć gdzieś dwa i pół.
ciamajda
20-02-2016 18:53
ciamajda
Powód odwołania? Jak zwykle. Kto się wychyla przed szereg musi odejść. W dodatku jeśli to kobieta.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Dwujęzyczny oddział Przedszkola w Skoczowie - zapisy wciąż trwają

26-08-2016 11:00

Tego w Skoczowie jeszcze nie było! W Przedszkolu Publicznym nr 4 dzieci będą uczyły się w języku polskim i angielskim zarazem. Zajęcia będą realizowane przez grupę popołudniową w godzinach 12.30-17.30. Organizację edukacji w dwóch językach umożliwił projekt ''Przedszkola nowych możliwości''. Dwujęzyczny oddział startuje już 1 września. Zapisy wciąż trwają!

wyświetleń: 214komentarzy: 0

Pożar ścierniska w Ochabach Małych

26-08-2016 12:00

Z ostatniej chwili: pożar ścierniska w Ochabach Małych.

wyświetleń: 56komentarzy: 0

Najmłodsi stela 83/485/2016

26-08-2016 09:15

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 959komentarzy: 0

Sobotnie szaleństwo za free!

26-08-2016 07:30

Zbliża się ostatnia sobota wakacji! Spraw niespodziankę swojemu dziecku i zabierz je na dożynki w Goleszowie. Szaleństwo w parku zabaw na pewno pozwoli najmłodszym zapomnieć o zbliżającym się powrocie do szkoły. W dodatku, dzięki sponsorom, którymi są restauracja Pod Tułem, Szkoła Rodzenia „Cud Narodzin” oraz Sklep Medyczny Inwest Partner Medycyna, udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny!

wyświetleń: 1180komentarzy: 0

W Twoim imieniu (odc.8). Nie ma mocnych na wiślańskie korki...

25-08-2016 20:00

Brakuje parkingów? Obwodnicy? Objazdów? Kierowania ruchem? Pieniędzy? A może czego innego? Przyczynek do źródła powstawania oraz problemu korków w Wiśle.

wyświetleń: 3035komentarzy: 8

Portal OX.PL poleca!

25-08-2016 18:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 696komentarzy: 0

O Morcinku nad jego grobem

25-08-2016 17:15

O rocznicy urodzin Gustawa Morcinka pamiętano także w Cieszynie, gdzie pisarz spoczywa na Cmentarzu Komunalnym. Dziś (25 sierpnia) w samo południe złożono na jego pomniku kwiaty, zapalono znicze, a zgromadzeni wysłuchali opowieści Rozalia Wawronowicz - kierownik Muzeum Gustawa Morcinka w Skoczowie o pisarzu.

wyświetleń: 930komentarzy: 0

Ustroń - będzie się działo!!!

25-08-2016 15:30

Tydzień Kultury Beskidzkiej za nami, ale nie oznacza to końca prezentacji i spotkańa z folklorem. Od 20 sierpnia trwa w naszym regionie Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny. Wielki finałowy koncert odbędzie się w sobotę w Ustroniu. Ale wydarzeń w ten weekend w Ustroniu sporo.

wyświetleń: 1698komentarzy: 0

Chrystus na strumieńskim rynku odzyskał swój blask

25-08-2016 14:15

Jest nieodzownym elementem strumieńskiego Rynku. Od 130 lat chroni miasto i jego mieszkańców, towarzyszyła wielu wydarzeniom, które miały miejsce w przeszłości Strumienia. W minioną niedzielę 21 sierpnia odbyło się uroczyste poświęcenie Figury Chrystusa Króla, która po gruntownym remoncie odzyskała swój dawny blask.

wyświetleń: 845komentarzy: 4

Wspominali pisarza

25-08-2016 12:40

Złożeniem kwiatów pod pomnikiem Gustawa Morcinka w Skoczowie, uczczono dziś (25.08) 125. rocznicę urodzin pisarza. W uroczystościach wziął udział m.in. wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.