Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2223komentarzy: 5

Policjanci sprawdzają autobusy i ciężarówki

18-02-2016 10:20

Dziś (18.02.2016) przez cały dzień w całym województwie trwa policyjna akcja pod kryptonimem ''TRUCK & BUS''. Drogówka szczególnie bacznie przyjrzy się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Drogówka dziś szczególnie uważnie przyjrzy się ciężarówkom i autobusom, fot. JB/arc.ox.pl Drogówka dziś szczególnie uważnie przyjrzy się ciężarówkom i autobusom, fot. JB/arc.ox.pl

Dokładnie sprawdzane będą trzeźwość kierujących, stan techniczny samochodów i autobusów, a także uprawnienia do kierowania oraz relacja czasu jazdy i wypoczynku.

Policyjne działania "TRUCK" polegają przede wszystkim na kontroli w zakresie przewożenia rzeczy z uwzględnieniem stanu technicznego pojazdów ciężarowych oraz przestrzegania przepisów o czasie pracy i odpoczynku kierowców. Stróże prawa sprawdzają także stan trzeźwości kierujących pojazdami.

Akcja potrwa do godziny 22.00. W akcji "BUS" policjanci sprawdzają trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, ich obowiązkowe wyposażenie. Kontrolowane są także dokumenty wymagane do prowadzenia i użytkowania pojazdów. Funkcjonariusze sprawdzają także liczbę miejsc siedzących wpisaną w dowodzie rejestracyjnym ze stanem faktycznym w pojeździe oraz liczbę przewożonych pasażerów.

red.

zródło: OX.PL/Policja Śląska
dodał: NG 18-02-2016 10:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

wieslaw55
18-02-2016 12:23
wieslaw55
Niech raczej sprawdzają tych penerów i prywatne osobówki , jaki dziś kierowca jedzie bez uprawnień - bzdura a złomy w transporcie już nie ma . Każdy przewoźnik dba o swój sprzęt , może są wyjątki ale sparodycznie , brakuje w budżecie kasy i dlatego te akcje , bo na kim można zarobić jak nie na kierowcach . Dojdzie do tego że same psy będą jeździć . Ciekaw jestem jakie mają doświadczenie ci kontrolujący w technice sprawności pojazdów samochodowych .
SmiechnaSali
18-02-2016 12:54
SmiechnaSali
No to Wiesław55, jeśli jest tak jak piszesz, to czym się przejmujesz. Powinieneś też wiedzieć, że Policja kieruje na badanie do stacji kontroli pojazdów, chyba, że chodzi o ważenie lub podstawowe, łatwe do stwierdzenia usterki jak np łyse opony.
yamah
18-02-2016 13:04
yamah
Drogi wieslawie55,
Czegoś tu nie rozumiem - ...na jakich kierowcach niby zarobią, jak według ciebie każdy ma uprawnienia, złomów w transporcie już nie ma, no i każdy przewoźnik dba o swój sprzęt.
Trochę te twoje przemyślenia nie logiczne, a poza tym to chyba jeszcze mało w życiu widziałeś.
Po naszych drogach jeździ całe mnóstwo niesprawnych pojazdów, całe roje nieodpowiedzialnych kierowców (często bez odpowiednich uprawnień, naćpanych, bądź pijanych).
I nie wyskakuj tu z doświadczeniem bo tobie go w tej dziedzinie najwyraźniej brakuje.
krokusik
18-02-2016 16:26
krokusik
W Cieszynie to za wiele autobusów nie ma, w sumie to tylko MZK, więc policja nie ma dużo roboty :) Ja bym raczej widział w naszym regionie konkretną trzydniową akcję BUS JAKO AUTOBUS. Co przystanek to kontrola, czy aby nie jest przepełniony, prędkość, stan techniczny itp. Na pewno więcej z tego pożytku, niż kontrolowanie autokarów jadących z Gdańska do Wiednia, czy coś w ten deseń.
[konto zostało usunięte]
18-02-2016 20:07
[konto zostało usunięte]
Wiesiu, zakładam że mało kto dorówna tobie w "technice sprawności pojazdów samochodowych". Bez wątpienia te nieuki z drogówki i inspekcji mogliby się od ciebie wiele nauczyć. A skoro jak sam piszesz złom już zniknął z naszych dróg, to czym się przejmujesz? Policja zatrzyma, sprawdzi i pogratuluje ci wiedzy i sprawności twojego taboru, a pojedziesz sobie dalej z uśmiechem na twarzy. Jak dla mnie to tylko powód do dumy.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

III Śląski Zlot Syren

29-05-2017 20:55

Ponad 40 "Syrenek" z całej Polski przyjechało w miniony weekend do Cieszyna i Ustronia. Odbył się III Śląski Zlot Syren.

wyświetleń: 363komentarzy: 0

Minął Tydzień

29-05-2017 19:10

Witajcie w kolejnym odcinku programu 'Minął tydzień'. To skrót najważniejszych wydarzeń z regionu wybranych dla Was przez redaktorów Portalu.

wyświetleń: 143komentarzy: 0

Rywalizowali na plaży w Wiśle

29-05-2017 18:00

Na wiślańskiej plaży, usypanej na rynku, przez ostatni weekend – 26-28 maja rywalizowały pary w siatkówce plażowej w ramach turnieju - Beskidzka Plaża 2017 i Młoda Plaża 2017.

wyświetleń: 419komentarzy: 0

Wideoflesz - IX Turniej Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych

29-05-2017 17:00

W sobotę (27.05) na terenie Domu Dziecka w Międzyświeciu odbył się IX Turniej Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych. W imprezie wzięło udział około 200 osób.

wyświetleń: 505komentarzy: 0

Dofinansowali wieś

29-05-2017 15:50

Rozstrzygnięto nabór wniosków do dofinansowania w ramach Krajowej Sieci Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dofinansowanie na łączną kwotę blisko pół miliona złotych otrzyma 16 projektów, w tym projekt z Chybia i Strumienia.

wyświetleń: 528komentarzy: 0

Jechali, krzyczeli i straszyli...

29-05-2017 15:30

Jeździli całą szerokością ulicy, zatrzymywali się i krzyczeli do przechodniów. Jak się okazało pojazdem poruszały się osoby narodowości Romskiej – zostali zatrzymani i przekazani policji.

wyświetleń: 2595komentarzy: 3

Skoczów biega

29-05-2017 14:00

W piątek 26 maja po raz piąty odbyła się impreza Skoczów biega w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega. Udział wzięło ponad 1000 uczniów i przedszkolaków z gminy Skoczów.Do przebiegnięcia były następujące dystanse: Przedszkola – bieg na dystansie 400 m (bieżnia Stadionu Miejskiego).

wyświetleń: 720komentarzy: 0

Wypadek w Ustroniu

29-05-2017 13:25

Dziś (29.05) do południa na ul. Kojzara w Ustroniu doszło do nieszczęśliwego wypadku.

wyświetleń: 10138komentarzy: 10

Pieniądze na malowidło i zamek

29-05-2017 12:30

Radni sejmiku śląskiego przeznaczyli pieniądze na prace konserwatorskie. Na liście znalazły się dwie pozycje z regionu.

wyświetleń: 814komentarzy: 0

Wędkarska rywalizacja najmłodszych

29-05-2017 11:20

Najpierw zgłoszenia, później losowanie stanowisk i w końcu dwugodzinna rywalizacja - kto zdobędzie więcej punktów. Tak wyglądały zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka jakie rozegrano przy pięknej pogodzie w sobotę  27.05.2016  na Stawie Młyńszczok w Zebrzydowicach.

wyświetleń: 1100komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .