Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2006komentarzy: 0

Kursy z opóźnieniem

18-02-2016 11:15

10 lutego doszło do poważnego pożaru w centrum sterowania ruchem na dworcu kolejowym w Boguminie. Zniszczenia są na tyle poważne, że ciągle mają wpływ na kursowanie pociągów.
Kursy z opóźnieniem fot. arc ox.pl

Przez kilka dni składy jadące przez Chałupki i Zebrzydowice kursowały drogą okrężną. O pożarze pisaliśmy w materiale Pożar w centrum sterowania ruchem

Sytuacja teraz nieco się poprawiła. Jak informuje Jacek Karniewski, rzecznik prasowy PKP PLK, po uzgodnieniach ze stroną czeską PKP Polskie Linie Kolejowe wprowadziły korektę rozkładu jazdy pociągów IC. Od dnia 16.02.2016 r. do odwołania:

- pociągi: „Polonia”, „Sobieski”, „Varsovia” - przywraca się kursowanie pociągów od stacji Katowice przez Tychy – Pszczynę – Zebrzydowice – Petrovice z postojem w stacji Bohumin, zmiana lokomotyw będzie dokonywana na st. Ostrava hl.n., oczekiwane opóźnienia pociągów od 20-30 min dla kierunku do Czech,

- pociągi: „Polonia”, „Sobieski”, „Varsovia” - przywraca się kursowanie pociągów od stacji Petrovice przez Zebrzydowice - Pszczynę – Tychy - Katowice z postojem w stacji Bohumin (zmiana lokomotyw będzie dokonywana na st. Ostrava hl.n.), oczekiwane opóźnienia pociagów od 20-30 min dla kierunku do Polski,

- pociągi: „Porta Moravica”, „Praha”, są skierowane między stacjami Chalupki - Ostrava hl.n. przez Bohumín Vrbice, bez postoju w stacji Bohumín. Przejazd podróżnych na odcinku Ostrawa - Bohumin – Ostrawa, odbywa się busami zastępczej komunikacji organizowanej przez koleje czeskie.

JB

zródło: ox.pl
dodał: JB 18-02-2016 11:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Dwujęzyczny oddział Przedszkola w Skoczowie - zapisy wciąż trwają

26-08-2016 11:00

Tego w Skoczowie jeszcze nie było! W Przedszkolu Publicznym nr 4 dzieci będą uczyły się w języku polskim i angielskim zarazem. Zajęcia będą realizowane przez grupę popołudniową w godzinach 12.30-17.30. Organizację edukacji w dwóch językach umożliwił projekt ''Przedszkola nowych możliwości''. Dwujęzyczny oddział startuje już 1 września. Zapisy wciąż trwają!

wyświetleń: 214komentarzy: 0

Pożar ścierniska w Ochabach Małych

26-08-2016 12:00

Z ostatniej chwili: pożar ścierniska w Ochabach Małych.

wyświetleń: 54komentarzy: 0

Najmłodsi stela 83/485/2016

26-08-2016 09:15

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 957komentarzy: 0

Sobotnie szaleństwo za free!

26-08-2016 07:30

Zbliża się ostatnia sobota wakacji! Spraw niespodziankę swojemu dziecku i zabierz je na dożynki w Goleszowie. Szaleństwo w parku zabaw na pewno pozwoli najmłodszym zapomnieć o zbliżającym się powrocie do szkoły. W dodatku, dzięki sponsorom, którymi są restauracja Pod Tułem, Szkoła Rodzenia „Cud Narodzin” oraz Sklep Medyczny Inwest Partner Medycyna, udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny!

wyświetleń: 1180komentarzy: 0

W Twoim imieniu (odc.8). Nie ma mocnych na wiślańskie korki...

25-08-2016 20:00

Brakuje parkingów? Obwodnicy? Objazdów? Kierowania ruchem? Pieniędzy? A może czego innego? Przyczynek do źródła powstawania oraz problemu korków w Wiśle.

wyświetleń: 3034komentarzy: 8

Portal OX.PL poleca!

25-08-2016 18:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 695komentarzy: 0

O Morcinku nad jego grobem

25-08-2016 17:15

O rocznicy urodzin Gustawa Morcinka pamiętano także w Cieszynie, gdzie pisarz spoczywa na Cmentarzu Komunalnym. Dziś (25 sierpnia) w samo południe złożono na jego pomniku kwiaty, zapalono znicze, a zgromadzeni wysłuchali opowieści Rozalia Wawronowicz - kierownik Muzeum Gustawa Morcinka w Skoczowie o pisarzu.

wyświetleń: 930komentarzy: 0

Ustroń - będzie się działo!!!

25-08-2016 15:30

Tydzień Kultury Beskidzkiej za nami, ale nie oznacza to końca prezentacji i spotkańa z folklorem. Od 20 sierpnia trwa w naszym regionie Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny. Wielki finałowy koncert odbędzie się w sobotę w Ustroniu. Ale wydarzeń w ten weekend w Ustroniu sporo.

wyświetleń: 1698komentarzy: 0

Chrystus na strumieńskim rynku odzyskał swój blask

25-08-2016 14:15

Jest nieodzownym elementem strumieńskiego Rynku. Od 130 lat chroni miasto i jego mieszkańców, towarzyszyła wielu wydarzeniom, które miały miejsce w przeszłości Strumienia. W minioną niedzielę 21 sierpnia odbyło się uroczyste poświęcenie Figury Chrystusa Króla, która po gruntownym remoncie odzyskała swój dawny blask.

wyświetleń: 845komentarzy: 4

Wspominali pisarza

25-08-2016 12:40

Złożeniem kwiatów pod pomnikiem Gustawa Morcinka w Skoczowie, uczczono dziś (25.08) 125. rocznicę urodzin pisarza. W uroczystościach wziął udział m.in. wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.