Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2582komentarzy: 0

Justyna Guzik Mistrzynią Polski

16-02-2016 18:20

19-letnia zawodniczka z Cieszyna, Justyna Guzik, zdobyła złoty medal w biegu na 200 m w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się w dniach 12-14 lutego w Spale.
Justyna Guzik Mistrzynią Polski Justyna Guzik na podium, fot. mat.pras.

Halowe Mistrzostwa Polski Jun. i Jun. Mł. 2016 rozegrały się w miniony weekend (13-14.02.2016) w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale (woj. łódzkie). W mistrzostwach udział wzięli zawodnicy z cieszyńskiego klubu MUKS SZS Cieszyn.

Justyna Guzik, która pod koniec stycznia zdobyła Wicemistrzostwo Śląska w biegu na 60 metrów, pokazała klasę i nie tylko poprawiła swój życiowy czas, ale pokonała wszystkie rywalki: - Dwa razy poprawiała rekord życiowy na tym dystansie. Najpierw w eliminacjach uzyskała 25,24 sek., co było najlepszym wynikiem rundy eliminacyjnej, a nazajutrz w biegu finałowym zdecydowanie pokonała utytułowane rywalki ze znakomitym rezultatem 24,94 sek. Justyna na tych mistrzostwach startowała również w biegu na 60 m, w którym zajęła bardzo wysokie piąte miejsce, przegrywając m.in. z rekordzistką świata juniorek i tegoroczną liderką światowych tabel Ewą Swobodą z Żor. Na najkrótszym halowym dystansie Justyna także poprawiła życiówkę uzyskując 7,79 sek. – informuje nas trener lekkoatletki, Mirosław Werner.

Spalskie Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych były bardzo udane dla zawodników MUKS SZS Cieszyn. - Wszyscy poprawiali swoje rekordy życiowe na hali, zajmując wysokie lokaty. Ewa Tolasz była szósta na 1500 m juniorek z wynikiem 5.01,48, Małgorzata Zamora zajęła 9. miejsce na 300 m juniorek młodszych z bardzo dobrym rezultatem 41,61 sek., a Katarzyna Cieślar na 200 m juniorek młodszych uzyskała 26,66 sek., co dało 13 miejsce. Ambitnie walczyli średniodystansowcy w najliczniej obsadzonych biegach na 1000 m juniorów młodszych zajmując 16. miejsca: Wiktoria Mołdrzyk – 3.06,21 i Filip Andrzejewski – 2.40,55 – podaje trener, Mirosław Werner.


Pisaliśmy:
Trzymamy kciuki za Justynę


red.

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 16-02-2016 18:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

W Twoim imieniu (odc.8). Nie ma mocnych na wiślańskie korki...

25-08-2016 20:00

Brakuje parkingów? Obwodnicy? Objazdów? Kierowania ruchem? Pieniędzy? A może czego innego? Przyczynek do źródła powstawania oraz problemu korków w Wiśle.

wyświetleń: 1389komentarzy: 4

Portal OX.PL poleca!

25-08-2016 18:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 513komentarzy: 0

O Morcinku nad jego grobem

25-08-2016 17:15

O rocznicy urodzin Gustawa Morcinka pamiętano także w Cieszynie, gdzie pisarz spoczywa na Cmentarzu Komunalnym. Dziś (25 sierpnia) w samo południe złożono na jego pomniku kwiaty, zapalono znicze, a zgromadzeni wysłuchali opowieści Rozalia Wawronowicz - kierownik Muzeum Gustawa Morcinka w Skoczowie o pisarzu.

wyświetleń: 573komentarzy: 0

Ustroń - będzie się działo!!!

25-08-2016 15:30

Tydzień Kultury Beskidzkiej za nami, ale nie oznacza to końca prezentacji i spotkańa z folklorem. Od 20 sierpnia trwa w naszym regionie Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny. Wielki finałowy koncert odbędzie się w sobotę w Ustroniu. Ale wydarzeń w ten weekend w Ustroniu sporo.

wyświetleń: 1071komentarzy: 0

Chrystus na strumieńskim rynku odzyskał swój blask

25-08-2016 14:15

Jest nieodzownym elementem strumieńskiego Rynku. Od 130 lat chroni miasto i jego mieszkańców, towarzyszyła wielu wydarzeniom, które miały miejsce w przeszłości Strumienia. W minioną niedzielę 21 sierpnia odbyło się uroczyste poświęcenie Figury Chrystusa Króla, która po gruntownym remoncie odzyskała swój dawny blask.

wyświetleń: 572komentarzy: 2

Wspominali pisarza

25-08-2016 12:40

Złożeniem kwiatów pod pomnikiem Gustawa Morcinka w Skoczowie, uczczono dziś (25.08) 125. rocznicę urodzin pisarza. W uroczystościach wziął udział m.in. wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

wyświetleń: 849komentarzy: 0

Ten Proffesor Cię nauczy!

25-08-2016 11:00

Chcesz zdobyć zawód, dokształcić się, zdobyć nowe kwalifikacje? I to za darmo, ucząc się jedynie 4 dni w miesiącu? Bezpłatna szkoła PROFFESOR w Skoczowie czeka na Ciebie! Trwa nabór do SZKÓŁ POLICEALNYCH OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH! Jasno, przystępnie, profesjonalnie, nowocześnie, rzetelnie i na dodatek za darmo...? Czy to możliwe, żeby nauczanie takie było? Tak! Tylko w Skoczowie jest Szkoła, która oferuję naukę na bardzo wysokim poziomie zupełnie bezpłatnie! Jaka? Sprawdź sam!

wyświetleń: 1106komentarzy: 0

Kajto: decydująca batalia lidera

25-08-2016 09:15

Rywalizacja w FIA ERC wkracza w decydującą fazę – czeski Rajd Barum (26-28 sierpnia) będzie najbliższym wyzwaniem Kajetanowicza i Barana. Załogę Lotos Rally Team czeka 230 km ścigania na 15 wąskich, podbijających i dziurawych czeskich odcinkach, na których miejscowi kierowcy narzucają szalone tempo. Będzie tym bardziej emocjonująco, ponieważ– Kajetanowicza i Barana tylko 3 punkty dzielą od obrony tytułu już na dwie rundy przed końcem mistrzostw.

wyświetleń: 514komentarzy: 0

Bułgaria, Grecja, Chorwacja? Gdzie wypoczywaliśmy najchętniej w te wakacje?

25-08-2016 07:30

Choć za wcześnie jeszcze na całkowite podsumowanie sezonu 2016, bo część z nas na urlop wybiera okres września i października, to główna wakacyjna fala już za nami. Przez lipiec i sierpień wypoczywały bowiem głównie rodziny z dziećmi w wieku szkolnym. Gdzie najchętniej mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego jeździli w te wakacje?

wyświetleń: 2232komentarzy: 3

Pisarz śląski - Gustaw Morcinek

24-08-2016 19:00

O Śląsku Cieszyńskim pisał, że powstała z 'uśmiechu Pana Boga', w twórczości opisywał życie codzienne mieszkańców tej ziemi, nawiązywał do pracy górnika, którym sam w młodzieńczych latach był. Jemu przypisuje się pomysł zmiany nazwy Katowic na Stalinogród, choć decyzje o tym zapadły zanim, jako poseł, odczytał to z sejmowej mównicy. Jutro mija 125 rocznica urodzin Gustawa Morcinka, pisarza ze Skoczowa.