Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2184komentarzy: 2

101 lat! Bronisławy Miller

16-02-2016 11:00

W Walentynki swoje sto pierwsze urodziny świętowała Pani Bronisława Miller, najstarsza obecnie mieszkanka Gminy Hażlach. Zacną Jubilatkę po raz kolejny odwiedził w jej domu w Pogwizdowie Wójt Gminy Grzegorz Sikorski. Wraz z zastępcą kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Zbigniewem Karpetą z okazji tych wyjątkowych, 101 urodzin, złożył Pani Bronisławie najserdeczniejsze życzenia.
Pani Bronisława Miller, która 14 lutego obchodziła swoje 101 urodziny o Fot. GK/UG Hażlach Pani Bronisława Miller, która 14 lutego obchodziła swoje 101 urodziny o Fot. GK/UG Hażlach

Pani Bronisława w Pogwizdowie mieszka od 8 lat. Pochodzi z Rudnika Wielkiego koło Woźnik w obecnym powiecie częstochowskim, gdzie urodziła się w 1915 roku. Przez większość okupacji hitlerowskiej przebywała w Niemczech na przymusowych robotach, pracując w gospodarstwie rolnym pod Wrocławiem. Tam poznała swojego przyszłego męża, Maksymiliana, z którym pobrali się w 1945 roku i zamieszkali we Wrocławiu. Po jego śmierci w 1983 roku pani Bronisława przeniosła się do jedynej córki w Cieszynie, a następnie do Pogwizdowa.  

(red/mat.pras.)



 

zródło: ox.pl
dodał: CR 16-02-2016 11:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

janusz s
16-02-2016 21:40
janusz s
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO i życzę drugie tyle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Marzanna
16-02-2016 22:17
Marzanna
Piękny wiek. Łza się w oku kręci. Wszystkiego dobrego, a zwłaszcza zdrowia.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Najmłodsi stela 118/519/2016

10-12-2016 16:40

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 312komentarzy: 0

Przed 100 laty na łamach prasy na Śląsku Cieszyńskim pisano... (50/12/16)

10-12-2016 14:30

W dzisiejszym przeglądzie prasy sprzed stu lat m.in.: o planach powstania tamy na Olzie, pogrzebie mistrza siodlarskiego Franciszka Drabiny.

wyświetleń: 135komentarzy: 0

Złóż życzenia wideo na OXie! Za darmo!

10-12-2016 12:40

Już za miesiąc Boże Narodzenie. Czas radości, refleksji, rodzinnych spotkań. Wkrótce również sylwester, kiedy z nadzieją witamy Nowy Rok. Zarówno przy pierwszej, jak i drugiej okazji składamy bliskim osobom wiele życzeń.

wyświetleń: 443komentarzy: 2

Masz bezpieczne światła?

10-12-2016 10:05

Ruszyła akcja "Twoje Światła - Twoje Bezpieczeństwo". Będzie ona realizowana od 10 do 21 grudnia we współpracy ze stacjami diagnostycznymi. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

wyświetleń: 813komentarzy: 3

Mikołaj odwiedził nasze dzieci

10-12-2016 08:00

Mikołaj odwiedził dzieci w kilku gminach naszego powiatu. Były prezenty, a więc i uśmiechy na twarzach najmłodszych, którzy na spotkania z tak zacnym gościem przychodzili z rodzicami.

wyświetleń: 470komentarzy: 0

Zmiany w kierownictwie PPSP

09-12-2016 20:00

Od dzisiaj (9 grudnia) cieszyńscy strażacy mają nowego zwierzchnika. Tymczasowo obowiązki Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej pełni dotychczasowy zastępca komendanta mł. Brygadier Jerzy Lazar.

wyświetleń: 2184komentarzy: 3

Gdzie szusować? (odc. 1 sezon 2016/2017)

09-12-2016 18:00

Choć w Skoczowie czy Cieszynie śniegu za bardzo nie widać, w górach biało. Wystartowały już lub „na dniach” startują wyciągi. Gdzie można już szusować?

wyświetleń: 2191komentarzy: 0

Strumień: nowe stawki

09-12-2016 16:05

9 zł miesięcznie od osoby, jeśli odpady komunalne są w sposób selektywny zbierane i odbierane oraz 18 zł miesięcznie od osoby, jeśli odpady komunalne nie są segregowane. Takie stawki uchwalili strumieńscy radni podczas ostatniej sesji.

wyświetleń: 1014komentarzy: 0

Podróże bliskie i dalekie

09-12-2016 14:30

Nowa wystawa w Muzeum Śląska Cieszyńskiego odkrywa przed zwiedzającymi to, co z dalekich podróży przywozili nasi przodkowie.

wyświetleń: 615komentarzy: 0

Pożar restauracji na Równicy

09-12-2016 12:40

Dziś w nocy (8/9.12.2016) palił się drewniany dach restauracji na Równicy w Ustroniu. Działania straży pożarnej trwały do rana.