Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2223komentarzy: 2

101 lat! Bronisławy Miller

16-02-2016 11:00

W Walentynki swoje sto pierwsze urodziny świętowała Pani Bronisława Miller, najstarsza obecnie mieszkanka Gminy Hażlach. Zacną Jubilatkę po raz kolejny odwiedził w jej domu w Pogwizdowie Wójt Gminy Grzegorz Sikorski. Wraz z zastępcą kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Zbigniewem Karpetą z okazji tych wyjątkowych, 101 urodzin, złożył Pani Bronisławie najserdeczniejsze życzenia.
Pani Bronisława Miller, która 14 lutego obchodziła swoje 101 urodziny o Fot. GK/UG Hażlach Pani Bronisława Miller, która 14 lutego obchodziła swoje 101 urodziny o Fot. GK/UG Hażlach

Pani Bronisława w Pogwizdowie mieszka od 8 lat. Pochodzi z Rudnika Wielkiego koło Woźnik w obecnym powiecie częstochowskim, gdzie urodziła się w 1915 roku. Przez większość okupacji hitlerowskiej przebywała w Niemczech na przymusowych robotach, pracując w gospodarstwie rolnym pod Wrocławiem. Tam poznała swojego przyszłego męża, Maksymiliana, z którym pobrali się w 1945 roku i zamieszkali we Wrocławiu. Po jego śmierci w 1983 roku pani Bronisława przeniosła się do jedynej córki w Cieszynie, a następnie do Pogwizdowa.  

(red/mat.pras.)



 

zródło: ox.pl
dodał: CR 16-02-2016 11:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

janusz s
16-02-2016 21:40
janusz s
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO i życzę drugie tyle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Marzanna
16-02-2016 22:17
Marzanna
Piękny wiek. Łza się w oku kręci. Wszystkiego dobrego, a zwłaszcza zdrowia.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

III Śląski Zlot Syren

29-05-2017 20:55

Ponad 40 "Syrenek" z całej Polski przyjechało w miniony weekend do Cieszyna i Ustronia. Odbył się III Śląski Zlot Syren.

wyświetleń: 79komentarzy: 0

Minął Tydzień

29-05-2017 19:10

Witajcie w kolejnym odcinku programu 'Minął tydzień'. To skrót najważniejszych wydarzeń z regionu wybranych dla Was przez redaktorów Portalu.

wyświetleń: 101komentarzy: 0

Rywalizowali na plaży w Wiśle

29-05-2017 18:00

Na wiślańskiej plaży, usypanej na rynku, przez ostatni weekend – 26-28 maja rywalizowały pary w siatkówce plażowej w ramach turnieju - Beskidzka Plaża 2017 i Młoda Plaża 2017.

wyświetleń: 290komentarzy: 0

Wideoflesz - IX Turniej Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych

29-05-2017 17:00

W sobotę (27.05) na terenie Domu Dziecka w Międzyświeciu odbył się IX Turniej Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych. W imprezie wzięło udział około 200 osób.

wyświetleń: 359komentarzy: 0

Dofinansowali wieś

29-05-2017 15:50

Rozstrzygnięto nabór wniosków do dofinansowania w ramach Krajowej Sieci Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dofinansowanie na łączną kwotę blisko pół miliona złotych otrzyma 16 projektów, w tym projekt z Chybia i Strumienia.

wyświetleń: 444komentarzy: 0

Jechali, krzyczeli i straszyli...

29-05-2017 15:30

Jeździli całą szerokością ulicy, zatrzymywali się i krzyczeli do przechodniów. Jak się okazało pojazdem poruszały się osoby narodowości Romskiej – zostali zatrzymani i przekazani policji.

wyświetleń: 1982komentarzy: 3

Skoczów biega

29-05-2017 14:00

W piątek 26 maja po raz piąty odbyła się impreza Skoczów biega w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega. Udział wzięło ponad 1000 uczniów i przedszkolaków z gminy Skoczów.Do przebiegnięcia były następujące dystanse: Przedszkola – bieg na dystansie 400 m (bieżnia Stadionu Miejskiego).

wyświetleń: 586komentarzy: 0

Wypadek w Ustroniu

29-05-2017 13:25

Dziś (29.05) do południa na ul. Kojzara w Ustroniu doszło do nieszczęśliwego wypadku.

wyświetleń: 8561komentarzy: 7

Pieniądze na malowidło i zamek

29-05-2017 12:30

Radni sejmiku śląskiego przeznaczyli pieniądze na prace konserwatorskie. Na liście znalazły się dwie pozycje z regionu.

wyświetleń: 735komentarzy: 0

Wędkarska rywalizacja najmłodszych

29-05-2017 11:20

Najpierw zgłoszenia, później losowanie stanowisk i w końcu dwugodzinna rywalizacja - kto zdobędzie więcej punktów. Tak wyglądały zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka jakie rozegrano przy pięknej pogodzie w sobotę  27.05.2016  na Stawie Młyńszczok w Zebrzydowicach.