Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2147komentarzy: 2

101 lat! Bronisławy Miller

16-02-2016 11:00

W Walentynki swoje sto pierwsze urodziny świętowała Pani Bronisława Miller, najstarsza obecnie mieszkanka Gminy Hażlach. Zacną Jubilatkę po raz kolejny odwiedził w jej domu w Pogwizdowie Wójt Gminy Grzegorz Sikorski. Wraz z zastępcą kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Zbigniewem Karpetą z okazji tych wyjątkowych, 101 urodzin, złożył Pani Bronisławie najserdeczniejsze życzenia.
101 lat! Bronisławy Miller Pani Bronisława Miller, która 14 lutego obchodziła swoje 101 urodziny o Fot. GK/UG Hażlach

Pani Bronisława w Pogwizdowie mieszka od 8 lat. Pochodzi z Rudnika Wielkiego koło Woźnik w obecnym powiecie częstochowskim, gdzie urodziła się w 1915 roku. Przez większość okupacji hitlerowskiej przebywała w Niemczech na przymusowych robotach, pracując w gospodarstwie rolnym pod Wrocławiem. Tam poznała swojego przyszłego męża, Maksymiliana, z którym pobrali się w 1945 roku i zamieszkali we Wrocławiu. Po jego śmierci w 1983 roku pani Bronisława przeniosła się do jedynej córki w Cieszynie, a następnie do Pogwizdowa.  

(red/mat.pras.)



 

zródło: ox.pl
dodał: CR 16-02-2016 11:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

janusz s
16-02-2016 21:40
janusz s
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO i życzę drugie tyle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Marzanna
16-02-2016 22:17
Marzanna
Piękny wiek. Łza się w oku kręci. Wszystkiego dobrego, a zwłaszcza zdrowia.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

PE.EL feat. Wójt i utwór o Gminie Hażlach

30-07-2016 19:00

Powstała piosenka o Gminie Hażlach. Swoją premierę będzie miała po wakacjach, póki co trwają prace nad klipem. Kawałek o Gminie jest efektem współpracy rapera z Kończyc Wielkich i Wójta Gminy Hażlach. O swojej twórczości i pomyśle na muzyczną promocję Gminy Hażlach – mówi w rozmowie z naszą redakcją raper PE.EL, czyli Przemysław Gazurek. O komentarz poprosiliśmy również Wójta Grzegorza Sikorskiego.

wyświetleń: 1099komentarzy: 0

Strażacy łapali węże

30-07-2016 18:55

Nietypową akcję mieli dziś strażacy z OSP w Kończycach Małych. Najpierw usuwali drzewo, które tarasowało wjazd a później łapali węże…

wyświetleń: 1924komentarzy: 1

Na szlak! Z ORSIPem...

30-07-2016 17:10

Mapy sprzed stu lat, informacja o natężeniu ruchu, miejscach z największą ilością wypadków, a ostatnio także szlaki piesze i rowerowe. Możliwości ORSIP się poszerzają.

wyświetleń: 391komentarzy: 0

Jest umowa na Stawową

30-07-2016 15:15

Pieniądze na remont Stawowej w Pruchnej będą na pewno. Gmina Strumień podpisała umowę na przyznanie środków.

wyświetleń: 800komentarzy: 1

Przed 100 laty na łamach prasy na Śląsku Cieszyńskim pisano... (31/7/16)

30-07-2016 13:30

W dzisiejszym artykule przytoczymy m.in. artykuł o trudnościach z przestępczością wśród dzieci... nie zabraknie jednak elementów humorystycznych.

wyświetleń: 241komentarzy: 0

Przebudują boczną od Morcinka w Kaczycach

30-07-2016 11:40

Boczna droga gminna przy ul. Morcinka w Kaczycach będzie przebudowana. Urząd Gminy Zebrzydowice ogłosił przetarg.

wyświetleń: 1035komentarzy: 0

22 rajdowe kilometry

30-07-2016 09:50

Będzie głośno i szybko, emocji też nie zabraknie. Goleszów i Hażlach - na ulicach tych gmin, już w niedzielę (31.07), odbędzie się czwarta runda rajdu samochodowego o Puchar ATM RALLY & RACE GC.

wyświetleń: 1361komentarzy: 1

70 tys. zł za oświetlenie ul. Ks. Janusza w Zebrzydowicach

30-07-2016 07:55

Niemal 70 tysięcy zł wyda Gmina Zebrzydowice na oświetlenie prawie półkilometrowego odcinka ulicy ks. A. Janusza.

wyświetleń: 1202komentarzy: 1

Centrum Usług Wspólnych w Cieszynie

29-07-2016 19:00

Od stycznia samorządy w związku z zeszłoroczną ustawą ''o zmianie ustawy o samorządzie gminnym...'' mogą tworzyć tzw. centra usług wspólnych. W Cieszynie na ostatniej sesji Rady Miejskiej samorządowcy podjęli w tej sprawie odpowiednie uchwały. Funkcjonujące dotąd tzw. ZOJO zostanie przekształcone w CUW.

wyświetleń: 2075komentarzy: 2

Grilluj w centrum Cieszyna

29-07-2016 17:00

Status konkursu: ZAKOŃCZONY

Lato, słońce, czas wolny od pracy i ludzie, z którymi lubimy go spędzać  – to wszystko tworzy doskonałe okoliczności do zorganizowania grilla. Brakuje już tylko jednego składnika – dobrej lokalizacji. Dzięki restauracji Ekotradycja z Cieszyna, możesz zorganizować grilla w centrum Cieszyna nawet jeśli mieszkasz w budynku wielorodzinnym pozbawionym ogrodu. Dodatkowo, zjesz pyszne potrawy przyrządzone przez doświadczonego kucharza.