Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2200komentarzy: 2

101 lat! Bronisławy Miller

16-02-2016 11:00

W Walentynki swoje sto pierwsze urodziny świętowała Pani Bronisława Miller, najstarsza obecnie mieszkanka Gminy Hażlach. Zacną Jubilatkę po raz kolejny odwiedził w jej domu w Pogwizdowie Wójt Gminy Grzegorz Sikorski. Wraz z zastępcą kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Zbigniewem Karpetą z okazji tych wyjątkowych, 101 urodzin, złożył Pani Bronisławie najserdeczniejsze życzenia.
Pani Bronisława Miller, która 14 lutego obchodziła swoje 101 urodziny o Fot. GK/UG Hażlach Pani Bronisława Miller, która 14 lutego obchodziła swoje 101 urodziny o Fot. GK/UG Hażlach

Pani Bronisława w Pogwizdowie mieszka od 8 lat. Pochodzi z Rudnika Wielkiego koło Woźnik w obecnym powiecie częstochowskim, gdzie urodziła się w 1915 roku. Przez większość okupacji hitlerowskiej przebywała w Niemczech na przymusowych robotach, pracując w gospodarstwie rolnym pod Wrocławiem. Tam poznała swojego przyszłego męża, Maksymiliana, z którym pobrali się w 1945 roku i zamieszkali we Wrocławiu. Po jego śmierci w 1983 roku pani Bronisława przeniosła się do jedynej córki w Cieszynie, a następnie do Pogwizdowa.  

(red/mat.pras.)



 

zródło: ox.pl
dodał: CR 16-02-2016 11:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

janusz s
16-02-2016 21:40
janusz s
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO i życzę drugie tyle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Marzanna
16-02-2016 22:17
Marzanna
Piękny wiek. Łza się w oku kręci. Wszystkiego dobrego, a zwłaszcza zdrowia.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Alojzy Fros otrzymał patent oficerski - został podporucznikiem

24-02-2017 20:00

W grudniu ukończył 100 lat. Jest ostatnim żyjącym dowódcą pododdziału z pułków podhalańskich II Rzeczypospolitej Polskiej. Wczoraj (23.02) Alojzy Fros podczas uroczystości w cieszyńskim magistracie otrzymał patent oficerski i został mianowany na stopień podporucznika w stanie spoczynku.

wyświetleń: 1422komentarzy: 0

Krzysztof Kasztura zrezygnował z funkcji Przewodniczącego

24-02-2017 18:30

Krzysztof Kasztura Przewodniczący Rady Miejskiej Cieszyna zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Wczoraj (23.02) uchwałę w tej sprawie, większością głosów przyjęła Rada. W wyniku głosowania, nową Przewodniczącą Rady Miejskiej Cieszyna została Gabriela Staszkiewicz.

wyświetleń: 1190komentarzy: 2

O pączkach raz jeszcze

24-02-2017 17:15

Wiadomo, że najlepiej smakują te domowe. Własnoręcznie przygotowane i usmażone. Właśnie takie krepliki miały okazję przygotowywać i próbować dzieciaki z przedszkola w Pogórzu. Do wspólnego smażenia zaprosiły je panie z KGW. Gospodynie chcą od najmłodszych lat zaszczepiać pasję do gotowania. W planach są kolejne kulinarne spotkania.

wyświetleń: 892komentarzy: 0

Cieszyn: Przeniosą przystanki

24-02-2017 15:30

Od jutra (25.02.2017) w Cieszynie trzeba przygotować się na zmiany – przeniesione zostaną przystanki z placu przesiadkowego przy ul. Hajduka.

wyświetleń: 6464komentarzy: 11

Gdzie szusować? (odc. 12 sezon 2016/2017)

24-02-2017 14:00

Warunki trudne, w wielu miejscach mokry, zbity śnieg, ale nadal można jeździć. Pocieszające są też prognozy, które zapowiadają na weekend trochę słońca i ochłodzenia. Gdzie będziemy mogli szusować?

wyświetleń: 488komentarzy: 0

Ciągnik czeka na zwycięzcę

24-02-2017 12:20

Konkurs dla rolników! Kolejna, piętnasta już edycja Ogólnokrajowego Konkursu "BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE" wystartowała. Do wygrania m.in. ciągnik.

wyświetleń: 2123komentarzy: 0

Najlepsze sztafety z Istebnej!

24-02-2017 11:10

Sztafety dziewcząt i chłopców ZSP SP 1 w Istebnej okazały się bezkonkurencyjne w rozegranych na trasach w Istebnej Kubalonce Mistrzostwach Województwa Śląskiego w Sztafetowych Biegach Narciarskich Szkół.

wyświetleń: 435komentarzy: 0

Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty!

24-02-2017 09:20

Oszuści znaleźli nowy sposób na wyłudzanie pieniędzy. rozsyłają maile w imieniu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

wyświetleń: 3246komentarzy: 3

''Najlepszy Kreplik Księstwa Cieszyńskiego'' wybrany!

24-02-2017 07:30

Wczoraj (23.02) w Cieszyńskim Ośrodku Kultury ''Dom Narodowy'' z okazji wielkiego obżarstwa, czyli Tłustego Czwartku, odbył się konkurs na najlepsze cieszyńskie krepliki. Wśród jurorów nie zabrakło m.in. Chwytaka.

wyświetleń: 2489komentarzy: 1

Seals z Cieszyna uwodzi głosem

23-02-2017 18:00

Są młodzi, zdolni i pochodzą z Cieszyna. Zespół Seals, a dokładnie duet to połączenie hipnotyzującego głosu Magdy Kluz z brzmieniem elektroniki w wykonaniu Wojtka Kiełbickiego. Zespół Seals nabiera rumieńców dzieląc się swoimi nowymi kawałkami z coraz większym gronem odbiorców. O muzyce, planach na przyszłość i pierwszych sukcesach w wywiadzie dla portalu ox.pl