Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3284komentarzy: 1

Co ze zmianami na rynku? Temat rewitalizacji cieszyńskiego Rynku powraca

16-02-2016 07:30

Powraca temat z 2014 roku - rewitalizacji cieszyńskiego rynku. Kiedy znikną parasolki, a pojawi się podświetlenie budynków? Na razie nie wiadomo. Do lipca br. ma być sporządzony projekt budowlany.
Co ze zmianami na rynku? Temat rewitalizacji cieszyńskiego Rynku powraca Tak ma wyglądać cieszyński rynek wg pracowni projektowej TWARCH wstępnego planu z 2014 roku, fot.arc.ox.pl

Temat rewitalizacji rynku ciągnie się od niemal dwóch lat. W 2014 roku były burmistrz miasta, Mieczysław Szczurek ogłosił konsultacje społeczne w sprawie nowego wyglądu centrum miasta – Pisaliśmy: Burmistrz pyta o rewitalizację   Pół roku później pojawiła się wstępna wizualizacja, która zakładała m.in. likwidacje przysłaniających kamienice parasoli i postawienie na ich miejsce jednolitego zadaszenia, modułowe ogródki, nowe podświetlenie, więcej zieleni itd. Pisaliśmy: Jaki będzie cieszyński rynek ?

Do sprawy powrócił ostatnio Radny Marek Szczypka, który pytał w interpelacji burmistrza, m.in. o planowany termin i zakres rozpoczęcia prac. Okazuje się, że do lipca ma być zrobiony projekt budowlany w tym zakresie: - Środki w tegorocznym budżecie w wysokości 150 000 zł przeznaczone mają być na opracowanie projektu budowalnego. Zgodnie z harmonogramem wydatków budżetowych środki te mogą być wykorzystane do lipca 2016. Po wykonaniu dokumentacji zostanie opracowany harmonogram realizacji zadania. Podobnie jak na etapie opracowywania koncepcji, po wykonaniu dokumentacji zostanie ona zaprezentowana Radzie Miejskiej – odpowiedział Burmistrz, Ryszard Macura.

Interpelacja (pdf)

Odpowiedź (pdf)
 

vdka

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 16-02-2016 07:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

venis
18-02-2016 08:03
venis
Pieknie to wyglada,ale czy fontanna Floriana bedzie nadal obesrana? A resztki wody deszczowej w niej to juz gnojowica i siedlisko bakterii.obrzydzenie patrzec na to wc golebi.Uchroncie nasze dzieci ktore nieswiadome golymi raczkami dotykaja obesranego obrzeza.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

W Twoim imieniu (odc.8). Nie ma mocnych na wiślańskie korki...

25-08-2016 20:00

Brakuje parkingów? Obwodnicy? Objazdów? Kierowania ruchem? Pieniędzy? A może czego innego? Przyczynek do źródła powstawania oraz problemu korków w Wiśle.

wyświetleń: 1688komentarzy: 5

Portal OX.PL poleca!

25-08-2016 18:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 554komentarzy: 0

O Morcinku nad jego grobem

25-08-2016 17:15

O rocznicy urodzin Gustawa Morcinka pamiętano także w Cieszynie, gdzie pisarz spoczywa na Cmentarzu Komunalnym. Dziś (25 sierpnia) w samo południe złożono na jego pomniku kwiaty, zapalono znicze, a zgromadzeni wysłuchali opowieści Rozalia Wawronowicz - kierownik Muzeum Gustawa Morcinka w Skoczowie o pisarzu.

wyświetleń: 643komentarzy: 0

Ustroń - będzie się działo!!!

25-08-2016 15:30

Tydzień Kultury Beskidzkiej za nami, ale nie oznacza to końca prezentacji i spotkańa z folklorem. Od 20 sierpnia trwa w naszym regionie Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny. Wielki finałowy koncert odbędzie się w sobotę w Ustroniu. Ale wydarzeń w ten weekend w Ustroniu sporo.

wyświetleń: 1175komentarzy: 0

Chrystus na strumieńskim rynku odzyskał swój blask

25-08-2016 14:15

Jest nieodzownym elementem strumieńskiego Rynku. Od 130 lat chroni miasto i jego mieszkańców, towarzyszyła wielu wydarzeniom, które miały miejsce w przeszłości Strumienia. W minioną niedzielę 21 sierpnia odbyło się uroczyste poświęcenie Figury Chrystusa Króla, która po gruntownym remoncie odzyskała swój dawny blask.

wyświetleń: 609komentarzy: 2

Wspominali pisarza

25-08-2016 12:40

Złożeniem kwiatów pod pomnikiem Gustawa Morcinka w Skoczowie, uczczono dziś (25.08) 125. rocznicę urodzin pisarza. W uroczystościach wziął udział m.in. wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

wyświetleń: 874komentarzy: 0

Ten Proffesor Cię nauczy!

25-08-2016 11:00

Chcesz zdobyć zawód, dokształcić się, zdobyć nowe kwalifikacje? I to za darmo, ucząc się jedynie 4 dni w miesiącu? Bezpłatna szkoła PROFFESOR w Skoczowie czeka na Ciebie! Trwa nabór do SZKÓŁ POLICEALNYCH OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH! Jasno, przystępnie, profesjonalnie, nowocześnie, rzetelnie i na dodatek za darmo...? Czy to możliwe, żeby nauczanie takie było? Tak! Tylko w Skoczowie jest Szkoła, która oferuję naukę na bardzo wysokim poziomie zupełnie bezpłatnie! Jaka? Sprawdź sam!

wyświetleń: 1148komentarzy: 0

Kajto: decydująca batalia lidera

25-08-2016 09:15

Rywalizacja w FIA ERC wkracza w decydującą fazę – czeski Rajd Barum (26-28 sierpnia) będzie najbliższym wyzwaniem Kajetanowicza i Barana. Załogę Lotos Rally Team czeka 230 km ścigania na 15 wąskich, podbijających i dziurawych czeskich odcinkach, na których miejscowi kierowcy narzucają szalone tempo. Będzie tym bardziej emocjonująco, ponieważ– Kajetanowicza i Barana tylko 3 punkty dzielą od obrony tytułu już na dwie rundy przed końcem mistrzostw.

wyświetleń: 540komentarzy: 0

Bułgaria, Grecja, Chorwacja? Gdzie wypoczywaliśmy najchętniej w te wakacje?

25-08-2016 07:30

Choć za wcześnie jeszcze na całkowite podsumowanie sezonu 2016, bo część z nas na urlop wybiera okres września i października, to główna wakacyjna fala już za nami. Przez lipiec i sierpień wypoczywały bowiem głównie rodziny z dziećmi w wieku szkolnym. Gdzie najchętniej mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego jeździli w te wakacje?

wyświetleń: 2279komentarzy: 3

Pisarz śląski - Gustaw Morcinek

24-08-2016 19:00

O Śląsku Cieszyńskim pisał, że powstała z 'uśmiechu Pana Boga', w twórczości opisywał życie codzienne mieszkańców tej ziemi, nawiązywał do pracy górnika, którym sam w młodzieńczych latach był. Jemu przypisuje się pomysł zmiany nazwy Katowic na Stalinogród, choć decyzje o tym zapadły zanim, jako poseł, odczytał to z sejmowej mównicy. Jutro mija 125 rocznica urodzin Gustawa Morcinka, pisarza ze Skoczowa.