Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1826komentarzy: 0

Złotowłosa - premiera na Scenie Polskiej! Zabierz dziecko do krainy baśni!

17-02-2016 07:30

Piękna baśń czeskiego poety, w której przebrzmiewają najsłynniejsze utwory braci Grimm od soboty (20.02.2016) na deskach Sceny Polskiej. Zabierz dziecko w magiczną podróż do krainy baśni!

Najnowsza premiera Sceny Polskiej w Cieszynie przeznaczona jest dla najmłodszych widzów, choć nie będą się na niej nudzić i widzowie dorośli, bo przecież każdy z nas marzy o bogactwie, sławie i przygodzie...

Sztukę dla dzieci pt. „Złotowłosa” napisał Kainar w 1953 roku. Opowiada historię Jasia, który posiadł zdolność rozumienia zwierzęcej mowy. Dzięki swoim umiejętnościom oraz dobremu sercu Jaś staje przed wielkim wyzwaniem i niesamowitą przygodą...

Josef Kainar urodził się w Przeorowie (Ołomuniec) w 1917 roku, w czasie wojny zarabiał na życie jako kolejarz, pracownik tartaku, gitarzysta czy skrzypek. Potem pracował w redakcji dziennika jako publicysta. Zmarł w 1971 roku. Kainar wydał kilka tomików - poezji, dramatów i powieści.

Josef Kainar ZŁOTOWŁOSA
Reżyseria: Karol Suszka
Premiera: 20.02.2016, godz. 17:30

Pozostałe terminy:
05.03.2016, godz. 17:30 (Rezerwuj bilet )
22.03.2016, godz. 19.00 (Rezerwuj bilet )

Bilety w cenie 150,- Kc/200,- Kc premiera (ok. 25 zł i 30 zł) (dla studentów i dzieci 130,- Kc – ok. 20 zł, na premierę 200,- Kc) można zamawiać w biurze organizacji widowni: scenapolska@tdivadlo.cz , www.tdivadlo.cz , tel.: + 420 558 731 141.


Profil Sceny Polskiej Czeskocieszyńskiego Teatru na Facebooku

 

Uwaga Konkurs!

Mamy dla Was dwa podwójne bilety na nowy spektakl Sceny Polskiej „Złotowłosa”. Aby zdobyć jeden z nich, należy jak najciekawiej odpowiedzieć na pytanie: Jakie zadanie czeka na Jasia?

Odpowiedzi wraz ze swoim imieniem, nazwiskiem i loginem na ox.pl prosimy przesyłać do 18.02. godz 12:00 na adres konkurs@ox.pl . Wygrywają dwie osoby, które najciekawiej odpowiedzą na pytanie.

 

Konkurs zakończony! Bilety na premierę Złotowłosej otrzymują: domenami i kaia318. Gratulujemy! Bilety będą do odbioru w kasie przed spektaklem (po podaniu imienia i nazwiska).

 

Artykuł sponsorowany
 

zródło: OX.PL
dodał: NG 17-02-2016 07:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Bezpiecznie do szkoły

27-08-2016 09:15

Już niebawem policjanci rozpoczną akcję edukacyjno-profilaktyczną „Bezpieczna droga do szkoły”. Na razie lustrowane będą drogi i przejścia dla pieszych w okolicach szkół.

wyświetleń: 84komentarzy: 0

Ogłoszono konkurs na stanowisko Dyrektora MCK Integrator w Skoczowie

27-08-2016 00:05

Burmistrz Miasta Skoczowa, Mirosław Sitko ogłosił konkurs na Dyrektora MCK Integrator.

wyświetleń: 342komentarzy: 0

Z dyrektora na likwidatora

26-08-2016 19:00

Na czwartkowej sesji cieszyńscy radni podjęli uchwałę o likwidacji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jednostka ma zakończyć działalność 31 grudnia tego roku.

wyświetleń: 1757komentarzy: 4

Wspomnienia ze Światowych Dni Młodzieży

26-08-2016 17:00

Wprawdzie Światowe Dni Młodzieży już dawno za nami, mamy dla Was jednak garść wspomnień z tego, ważnego dla wielu, wydarzenia. Dziś o gościach z Francji, którzy przebywali w skoczowskiej rodzinie oraz o Włochach, którzy gościli w Ustroniu.

wyświetleń: 918komentarzy: 2

Wisła: Dworzec nadal będzie

26-08-2016 16:00

Autobusy będą normalnie zatrzymywać się na terenie dworca autobusowego w Wiśle – włodarze uspokaja.

wyświetleń: 990komentarzy: 1

Kajto 3. po kwalifikacjach

26-08-2016 15:30

Kajetanowicz i Baran osiągnęli trzeci czas na kwalifikacjach do Rajdu Barum. Dziś (26.08) wieczorem miejski odcinek w Zlinie rozpocznie walkę.

wyświetleń: 428komentarzy: 0

Barum: najtrudny debiut Tomaszczyka

26-08-2016 15:10

Jerzy Tomaszczyk i Łukasz Sitek – wiceliderzy czeskiego Pucharu Opla Adama już w najbliższy weekend staną na starcie najtrudniejszej rundy sezonu. Będzie nią najważniejsza impreza w czeskich sportach motorowych – Rajd Barum, w którym załoga Ulter Sport Rally Team powalczy o powrót na prowadzenie w klasyfikacji XTG Opel Adam Cup.

wyświetleń: 637komentarzy: 0

Od trzech lat znęcał się nad swoją rodziną

26-08-2016 13:45

W Strumienia kobieta powiadomiła policjantów, że obawia się męża, który znęca się nad jej rodziną. Jak się okazuje gehenna w tym domu trwała od trzech lat.

wyświetleń: 3568komentarzy: 4

Biblioteka w Wiśle, Ogród Dwóch Brzegów w Cieszynie, a może skoczowski park na Górnym Borze?

26-08-2016 12:45

Biblioteka w Wiśle, Ogród Dwóch Brzegów w Cieszynie, a może skoczowski park na Górnym Borze? Która z tych inwestycji zasługuje na miano najlepszej przestrzeni? Zagłosuj!

wyświetleń: 609komentarzy: 0

Pożar ścierniska w Ochabach Małych

26-08-2016 12:00

Z ostatniej chwili: pożar ścierniska w Ochabach Małych.