Wiadomości

Wkrótce w regionie

Styczeń 2017
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

wyświetleń: 1956komentarzy: 0

Złotowłosa - premiera na Scenie Polskiej! Zabierz dziecko do krainy baśni!

17-02-2016 07:30

Piękna baśń czeskiego poety, w której przebrzmiewają najsłynniejsze utwory braci Grimm od soboty (20.02.2016) na deskach Sceny Polskiej. Zabierz dziecko w magiczną podróż do krainy baśni!

Najnowsza premiera Sceny Polskiej w Cieszynie przeznaczona jest dla najmłodszych widzów, choć nie będą się na niej nudzić i widzowie dorośli, bo przecież każdy z nas marzy o bogactwie, sławie i przygodzie...

Sztukę dla dzieci pt. „Złotowłosa” napisał Kainar w 1953 roku. Opowiada historię Jasia, który posiadł zdolność rozumienia zwierzęcej mowy. Dzięki swoim umiejętnościom oraz dobremu sercu Jaś staje przed wielkim wyzwaniem i niesamowitą przygodą...

Josef Kainar urodził się w Przeorowie (Ołomuniec) w 1917 roku, w czasie wojny zarabiał na życie jako kolejarz, pracownik tartaku, gitarzysta czy skrzypek. Potem pracował w redakcji dziennika jako publicysta. Zmarł w 1971 roku. Kainar wydał kilka tomików - poezji, dramatów i powieści.

Josef Kainar ZŁOTOWŁOSA
Reżyseria: Karol Suszka
Premiera: 20.02.2016, godz. 17:30

Pozostałe terminy:
05.03.2016, godz. 17:30 (Rezerwuj bilet )
22.03.2016, godz. 19.00 (Rezerwuj bilet )

Bilety w cenie 150,- Kc/200,- Kc premiera (ok. 25 zł i 30 zł) (dla studentów i dzieci 130,- Kc – ok. 20 zł, na premierę 200,- Kc) można zamawiać w biurze organizacji widowni: scenapolska@tdivadlo.cz , www.tdivadlo.cz , tel.: + 420 558 731 141.


Profil Sceny Polskiej Czeskocieszyńskiego Teatru na Facebooku

 

Uwaga Konkurs!

Mamy dla Was dwa podwójne bilety na nowy spektakl Sceny Polskiej „Złotowłosa”. Aby zdobyć jeden z nich, należy jak najciekawiej odpowiedzieć na pytanie: Jakie zadanie czeka na Jasia?

Odpowiedzi wraz ze swoim imieniem, nazwiskiem i loginem na ox.pl prosimy przesyłać do 18.02. godz 12:00 na adres konkurs@ox.pl . Wygrywają dwie osoby, które najciekawiej odpowiedzą na pytanie.

 

Konkurs zakończony! Bilety na premierę Złotowłosej otrzymują: domenami i kaia318. Gratulujemy! Bilety będą do odbioru w kasie przed spektaklem (po podaniu imienia i nazwiska).

 

Artykuł sponsorowany
 

zródło: OX.PL
dodał: NG 17-02-2016 07:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Ratownika nie było na basenie?

18-01-2017 19:10

Policja i prokuratura bada przyczynę tragicznego wypadku w Wiśle. Przypomnijmy, wczoraj w basenie Ośrodka Przygotowań Paraolimpijskich utopił się nastolatek, drugi walczy o życie w szpitalu. Jak twierdzi policja, na basenie w momencie tragedii nie było ratownika.

wyświetleń: 294komentarzy: 1

LOTE, Szybiński, Osuch, SOiZ... Najlepsze szkoły wg Rankingu Perspektyw 2017

18-01-2017 18:15

To ważny ranking dla szkół i dla uczniów. Od lat ranking przygotowany przez Perspektywy jest nie tylko wskazówką dla uczniów przy wyborze szkoły, ale i potwierdzeniem jakości kształcenia dla dyrekcji i kuratorium. Podobnie jak przed rokiem placówki z powiatu, głównie cieszyńskie, są w czołówce.

wyświetleń: 510komentarzy: 2

Powrót mrozu!

18-01-2017 16:30

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym mrozem, nocą na obszarze Beskidu Śląskiego i Żywieckiego będzie bardzo zimno, temperatura może spaść nawet do -25 stopni poniżej zera.

wyświetleń: 1349komentarzy: 0

Escape. J. 14.6

18-01-2017 15:00

Szyfr? Tajna wiadomość? Nie - tajemniczy skrót liczbowy z tytułu to odniesienie do Ew. Jana, rozdział 14, wers 6, który brzmi: „Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie”. Escape to zaś… No właśnie – czym jest Escape?

wyświetleń: 361komentarzy: 0

Znaleźli zaginionego

18-01-2017 14:00

Szczęśliwy finał poszukiwań 25-latka z Ustronia, który zaginał w nocy. Mężczyznę odnaleźli policjanci pod Czantorią.

wyświetleń: 4748komentarzy: 5

Projekt na C.A.C.Y. Pierwsze miejsce Biblioteki Miejskiej z Cieszyna

18-01-2017 12:55

Cieszyńska Biblioteka Miejska zajęła 1. miejsce w konkursie ogłoszonym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Placówka otrzyma 10 tysięcy złotych w nagrodę.

wyświetleń: 393komentarzy: 0

Bezpiecznie na stoku

18-01-2017 11:50

W miniony weekend ruszyła ogólnopolska kampania „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku”, której celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

wyświetleń: 454komentarzy: 0

Skoczów - tu też pojeździsz

18-01-2017 09:20

Długi nie jest, ale na początek wystarczy. Skoczów zaprasza na swój stok narciarski.

wyświetleń: 2285komentarzy: 0

Policjanci naradzali się

18-01-2017 07:40

W poniedziałek, 16 stycznia w cieszyńskiej komendzie odbyła się narada roczna, podczas której omówiono stan bezpieczeństwa w powiecie cieszyńskim za rok 2016, wyniki osiągnięte przez cieszyńskich policjantów oraz określono priorytety w walce z przestępczością w bieżącym roku.

wyświetleń: 1957komentarzy: 1

Wisła - śmierć w basenie

17-01-2017 21:00

Dzisiaj (17 I) po południu w Wiśle na basenie w ośrodku sportowym przy ulicy Olimpijskiej utonął 12-letni chłopiec. Jego rówieśnik, który również przebywał pod wodą, został przewieziony do bielskiego szpitala. Okoliczności tragicznego zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem cieszyńskiej prokuratury.