Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2137komentarzy: 0

Złotowłosa - premiera na Scenie Polskiej! Zabierz dziecko do krainy baśni!

17-02-2016 07:30

Piękna baśń czeskiego poety, w której przebrzmiewają najsłynniejsze utwory braci Grimm od soboty (20.02.2016) na deskach Sceny Polskiej. Zabierz dziecko w magiczną podróż do krainy baśni!

Najnowsza premiera Sceny Polskiej w Cieszynie przeznaczona jest dla najmłodszych widzów, choć nie będą się na niej nudzić i widzowie dorośli, bo przecież każdy z nas marzy o bogactwie, sławie i przygodzie...

Sztukę dla dzieci pt. „Złotowłosa” napisał Kainar w 1953 roku. Opowiada historię Jasia, który posiadł zdolność rozumienia zwierzęcej mowy. Dzięki swoim umiejętnościom oraz dobremu sercu Jaś staje przed wielkim wyzwaniem i niesamowitą przygodą...

Josef Kainar urodził się w Przeorowie (Ołomuniec) w 1917 roku, w czasie wojny zarabiał na życie jako kolejarz, pracownik tartaku, gitarzysta czy skrzypek. Potem pracował w redakcji dziennika jako publicysta. Zmarł w 1971 roku. Kainar wydał kilka tomików - poezji, dramatów i powieści.

Josef Kainar ZŁOTOWŁOSA
Reżyseria: Karol Suszka
Premiera: 20.02.2016, godz. 17:30

Pozostałe terminy:
05.03.2016, godz. 17:30 (Rezerwuj bilet )
22.03.2016, godz. 19.00 (Rezerwuj bilet )

Bilety w cenie 150,- Kc/200,- Kc premiera (ok. 25 zł i 30 zł) (dla studentów i dzieci 130,- Kc – ok. 20 zł, na premierę 200,- Kc) można zamawiać w biurze organizacji widowni: scenapolska@tdivadlo.cz , www.tdivadlo.cz , tel.: + 420 558 731 141.


Profil Sceny Polskiej Czeskocieszyńskiego Teatru na Facebooku

 

Uwaga Konkurs!

Mamy dla Was dwa podwójne bilety na nowy spektakl Sceny Polskiej „Złotowłosa”. Aby zdobyć jeden z nich, należy jak najciekawiej odpowiedzieć na pytanie: Jakie zadanie czeka na Jasia?

Odpowiedzi wraz ze swoim imieniem, nazwiskiem i loginem na ox.pl prosimy przesyłać do 18.02. godz 12:00 na adres konkurs@ox.pl . Wygrywają dwie osoby, które najciekawiej odpowiedzą na pytanie.

 

Konkurs zakończony! Bilety na premierę Złotowłosej otrzymują: domenami i kaia318. Gratulujemy! Bilety będą do odbioru w kasie przed spektaklem (po podaniu imienia i nazwiska).

 

Artykuł sponsorowany
 

źródło: OX.PL
dodał: NG 17-02-2016 07:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Tym razem Püdelsi. Mamy dla Was bilety!

17-01-2018 09:15

Status konkursu: TRWA

Już w najbliższą sobotę (20.01.2018)  w Cieszynie - Scena COK w Browarze, wystąpi zespół PÜDELSI. My mamy dla Was dwa bilety!

wyświetleń: 87komentarzy: 0

Cieszyn: Które drogi zostaną wyremontowane?

17-01-2018 07:30

Jakie cieszyńskie drogi zostały ujęte w planach inwestycyjnych na ten rok? Na ostatniej konferencji prasowej Burmistrz Cieszyna wspomniał m.in. o ulicy Solnej, czy Al. Piastowskiej.

wyświetleń: 567komentarzy: 1

Stalownicy odrobili straty z pierwszego meczu, ale w karnych lepsi byli Finowie

16-01-2018 23:59

Koniec pięknej przygody Trzyńca z Ligą Mistrzów. Pięknej, bo podopieczni Vaclava Varadi napisali nowy rozdział w historii klubu. Rozdział, który zakończył się w półfinale.

wyświetleń: 212komentarzy: 0

Strajk kobiet w Cieszynie

16-01-2018 22:25

Jutro (17.01) kobiety znów wyjdą na ulice. Strajk pod hasłem ''Deja Vu'' odbędzie się nie tylko w wielkich miastach. Swój udział w akcji zapowiedziały również mniejsze miejscowości. W Cieszynie Strajk Kobiet odbył się dziś (16.01).

wyświetleń: 1043komentarzy: 9

Na papierze dłużej potrwa

16-01-2018 20:15

Zazwyczaj myślimy o tym w drugiej połowie kwietnia, ale urzędy skarbowe już przypominają, że można składać zeznania podatkowe. Najlepiej drogą elektroniczną, bo przy okienku od tego roku postoimy dłużej. Chcesz zaoszczędzić czas, złóż zeznanie podatkowe elektronicznie - do tego namawia Urząd Skarbowy w Cieszynie.

wyświetleń: 759komentarzy: 0

Halo drogowcy - mamy zimę

16-01-2018 19:15

Być może dodatnie temperatury i brak śniegu uśpiły czujność drogowców, jednak to nie jest to żadnym usprawiedliwieniem. Bo to, co dzisiaj po południu działo się na niektórych odcinkach dróg w naszym powiecie, kierowcy nazywali krótko - żenadą. Więcej słów nie nadaje się do cytowania.

wyświetleń: 4399komentarzy: 10

Sejmik przyjął budżet

16-01-2018 17:25

Sejmik Województwa Śląskiego przyjął Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2018-2030 oraz budżet województwa na 2018 r. Za przyjęciem uchwały budżetowej było 25 radnych, 13 opowiedziało się przeciw

wyświetleń: 376komentarzy: 0

Gdzie szusować/ gdzie na łyżwy? (odc. 6 sezon 2017/2018)

16-01-2018 16:00

Dzięki mroźnej pogodzie uruchomione zostały kolejne wyciągi narciarskie. Narciarze mogą szykować się do podboju stoków. W Wiśle wyciągi są czynne!  

wyświetleń: 746komentarzy: 0

Najmłodsi stela 05/629/2018

16-01-2018 14:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 3449komentarzy: 0

Prezydent pochodzący z Jabłonkowa?

16-01-2018 12:30

W Czechach trwają wybory prezydenckie. Aktualny prezydent Milosz Zeman, któremu przy założeniu, że frekwencja będzie niska „wróżono” że może wygrać w pierwszej turze, udało się otrzymać 38,6 proc. głosów,  tuż za nim jest, pochodzący z Jabłonkowa, przewodniczący Czeskiej Akademii Nauk Jirzi Drahosz - 26,6 proc.