Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3129komentarzy: 1

Dwa latka Galerii Sztuki PULS

14-02-2016 21:00

Był toast, tort, koncert, życzenia, podziękowania, odśpiewano także ''Sto lat'' - tak swoje drugie urodziny ''obchodziła'' Galeria Sztuki PULS w Cieszynie. Podczas przyjęcia nie tylko rozmawiano o galerii ale również o jej właścicielce. Urodzinowe spotkanie było okazją do wręczenia Teresie Pawłowskiej Srebrnej Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego.
Sylwia Cieślar radna Sejmiku wręczyła Teresie Pawłowskiej Srebrną Odznakę za Zasługi / fot. MSZ Sylwia Cieślar radna Sejmiku wręczyła Teresie Pawłowskiej Srebrną Odznakę za Zasługi / fot. MSZ

Galeria Sztuki PULS w Cieszynie obchodzi w tym roku swoje drugie urodziny. Choć to dopiero dwa latka to galeria ma się już czym pochwalić. Jest to bowiem miejsce gdzie nie tylko możemy pooglądać, czy kupić obrazy ale również miło i ciekawie spędzić czas. Galeria współpracuje z wieloma artystami, stawia na edukację i to co cieszyńskie. Plenery malarskie, aukcje obrazów, spotkania z artystami to wszystko działo się w ubiegłym roku. W 2016 z pewnością galeria również zaskoczy swoich sympatyków i miłośników sztuki ciekawymi propozycjami.

Historia Galerii nie jest długa, to dopiero 2 lata choć moja historia z malarstwem rozpoczęła się 7 lat temu, od tylu lat sprzedaję malarstwo. Początkowo było to tylko malarstwo Dariusza Orszulika (jeden z najbardziej znanych cieszyńskich malarzy) odkąd otworzyłam Galerię jest to malarstwo wielu artystów. Obecnie mam bardzo dużo malarstwa cieszyńskiego, artystów cieszyńskich ale nie brakuje także obrazów artystów m.in. z Krakowa, Sosnowca, Katowic, czy Gliwic – mówiła Teresa Pawłowska, właścicielka Galerii i Wydawnictwa PULS.

Ściany galerii zdobią obrazy ponad 20 różnych artystów. Staram się wymieniać tę kolekcję. Jestem dumna z tego, że mogę pokazać coś, co w Cieszynie jest ładnego – podkreślała z dumą Pawłowska. Na urodzinach galerii nie zabrakło cieszyńskich samorządowców i społeczników. Wśród zaproszonych gości był m.in. Przewodniczący Rady Miasta Krzysztof Kasztura, Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Sylwia Cieślar, czy Dyrektor COK „Domu Narodowego” Monika Sikora Monkiewicz. O oprawę muzyczną zadbał duet (nauczycielka i absolwentka) ze Szkoły Muzycznej w Cieszynie.

Podczas przyjęcia urodzinowego nie zabrakło również niespodzianek. Sylwia Cieślar Radna Sejmiku Województwa Śląskiego wręczyła Teresie Pawłowskiej Srebrną Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego. To jest nie tylko święto galerii ale także jubileusz 20-lecia działalności gospodarczej firmy Puls Pani Teresy Pawłowskiej. Jest mi niezmiernie miło, że podczas dzisiejszego święta galerii w imieniu Sejmiku Województwa Śląskiego mogę wręczyć wyróżnienie, które zostało przyznane dla Pani Teresy Pawłowskiej – mówiła Sylwia Cieślar.

Wniosek do Urzędu Marszałkowskiego by odznaczyć Teresę Pawłowską złożył Zamek Cieszyn, Klub Przedsiębiorcy. Ponieważ na piątkowej (12.02) uroczystości zabrakło Anny Kańskiej-Górniak, koordynatorki Klubu, fragment wniosku odczytała Sylwia Cieślar. Pani Teresa Pawłowska prezentuje wysoki poziom umiejętności w wielu obszarach. Swoją twórczą postawą wpływa mobilizująco na aktywność artystyczną i zawodową wielu artystów, malarzy, rzemieślników, tancerzy, co przyczynia się do rozwoju życia kulturalno-artystycznego Cieszyna, Ziemi Cieszyńskiej i Województwa Śląskiego (…).

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ 14-02-2016 21:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Gal
15-02-2016 08:28
Gal
Gratuluję dotychczasowych osiągnięć i atmosfery tu panującej!!! Życzę dalszych sukcesów p. Teresie!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Gość OX.pl - Dariusz Itner

16-08-2017 19:15

Czy Polska powinna wyjść z Unii Europejskiej? Czy Facebook blokuje treści patriotyczne? Na te i inne pytania odpowiedział Gość ox. pl - Dariusz Itner, który przedstawił również swój pogląd na reformę szkolnictwa. Jacek Porzycki zapytał też o kwestię manipulacji w sferze publicznej i o wartości, które są ważne dla Gościa.

wyświetleń: 1650komentarzy: 0

Wybudują, ale drożej

16-08-2017 17:20

O blisko 200 tysięcy zł więcej niż zakładano za demontaż starego i budowę nowego zadaszenia trybuny przy stadionie RKS Cukrownik będzie musiała wydać gmina Chybie. Pieniędzy musiano szukać w budżecie. Mimo znacznie droższej inwestycji, prace niebawem ruszą.

wyświetleń: 923komentarzy: 0

26 nowych miejsc do parkowania pojawiło się w Strumieniu

16-08-2017 16:00

To dobra wiadomość dla posiadaczy czterech kółek i nie tylko - w Strumieniu pojawiły się nowe miejsca do parkowania.

wyświetleń: 1012komentarzy: 0

Wielki sprawdzian z języka polskiego w Cieszynie

16-08-2017 14:30

Z ortografią, czy też interpunkcją mogą mieć problemy nawet rdzenni mieszkańcy Polski, w związku z czym możemy sobie wyobrazić, jakie jest to wyzwanie dla obcokrajowców. Na szczęście wiele osób nie boi się wyzwań, w związku z czym starają się poznać obce języki nie tylko w stopniu komunikatywnym, ale również wszystkie jego niuanse. Z tego właśnie względu każdego roku w Cieszynie organizowana jest Letnia Szkoła Języka, Literatury i Kultury Polskiej. Nie inaczej było w tym roku...

wyświetleń: 414komentarzy: 0

Długi weekend w statystyce

16-08-2017 14:29

O 22.00 zakończyła się wczoraj (15.08.2017) prowadzona na terenie naszego województwa akcja ''Bezpieczny Weekend''. Podczas długiego sierpniowego weekendu nad bezpieczeństwem na drogach czuwało ponad 6 tysięcy śląskich policjantów.

wyświetleń: 1301komentarzy: 0

Armata wystrzeliła

16-08-2017 12:45

Kilka dni temu na naszym portalu pojawiła się informacja o replice armaty z przełomu XVII i XVIII wieku, która stanęła na cieszyńskim Wzgórzu Zamkowym. Armata pojawiła się w filmach "Pan Tadeusz" oraz "Ogniem i mieczem", w związku z czym spokojnie możemy uznać ją, za lokalną sławę. Ponieważ 15 sierpnia to Święto Wojska Polskiego, władze Cieszyna postanowiły uczcić to wydarzenie wystrzałem ze wspomnianej armaty.

wyświetleń: 1249komentarzy: 1

W Cieszynie zrobisz przegląd auta za darmo

16-08-2017 11:00

Jesienny przegląd auta jeszcze przed Tobą? W Cieszynie będziesz mogła/mógł zrobić go bezpłatnie. Gdzie?

wyświetleń: 2072komentarzy: 1

Najmłodsi stela 65/590/2017

16-08-2017 09:20

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 4396komentarzy: 0

WYPRAWKA SZKOLNA Z STX HURT-DETAL

16-08-2017 07:30

Sezon wakacyjny w pełni, nadmorskie kurorty pękają w szwach, szlaki górskie oblegają turyści, a ruch na drogach nie maleje. Jednakże już na horyzoncie czasu pojawia się coraz to wyraźniejsza wizja nowego roku szkolnego. Koniec wakacyjnego odpoczynku i urlopowych wyjazdów niestety zakończy się, a dotychczas opustoszałe szkolne korytarze i ławki znów zaroją się od uczniów.

wyświetleń: 1004komentarzy: 0

Gość Ox.pl - Doda

15-08-2017 20:00

O Dorocie Rabczewskiej napisano i powiedziano już bardzo dużo. Skandalistka? Słuch absolutny? Królowa autokreacji? Na pewno piosenkarka nie stoi w miejscu i dojrzewa na oczach mediów i fanów. Jacek Porzycki zapytał artystkę, czy często czuje się "okazem w szkle" i jak wysoki był "podatek od miłości"? Nie zabrakło również pytań o styl życia, kontrowersje i ... patriotyzm.